Kurkumin komplex forte: Tabletky na zažívacie problémy, trávenie a imunitu

Pyridoxín MedPharma: Na fungovanie nervového systému a proti vyčerpaniu a únave
 • Overení predajcovia
 • Najnižšie ceny na trhu
 • Sledovanie dostupnosti

Hľadáte prírodný prostriedok na podporu trávenia, zlepšenie črevnej mikroflóry alebo na celkové posilnenie imunity organizmu? Jednou z možností, po ktorej siaha čoraz viac mužov aj žien, je výživový doplnok Kurkumin komplex forte. Ako už hovorí názov, ide o prípravok založený primárne na komplexe kurkumínoch a to s obsahom až 95 % kurkuminoidov.

Oproti konkurenčným značkám je v prípravku obsiahnutá aj prídavná látka piperín, čo je extrakt z čierneho korenia. Na čo všetko možno tabletky Kurkumin komplex forte použiť, ako fungujú, aké je presné dávkovanie a aké sú skúsenosti, to vám ukáže táto recenzia.

Výrobca a pôvod

Za výživovým doplnkom Kurkumin komplex forte + piperin, ako sa celým názvom tento produkt nazýva, je značka Synergia Pharmaceuticals. Tá je registrovaná ako výrobca, držiteľ rozhodnutia aj dodávateľ prípravku Kurkumin komplex forte na náš trh.

Spoločnosť sídli na Slovensku a ide o producenta, ktorý má vo svojej ponuke predovšetkým prípravky a produkty určené pre mužské a ženské problémy s hormonálnou hladinou. Medzi najznámejšie značky v portfóliu spoločnosti patria Indonal Man, Indonal Woman, Indonal Partner a Indonal Forte. Zaujímavým produktom je aj Čaga imunal na imunitu.

Zloženie, účinné látky a vzhľad

Kurkumin komplex forte je založený na účinkoch kurkuminoidov, ktoré sú doplnené o extrakt z čierneho korenia nazývaný piperín. Spoločné pôsobenie týchto zložiek vytvára synergiu a pozitívny efekt tak pre trávenie, ako aj pre imunitný systém a obranyschopnosť.

Zloženie výživového doplnku je komplexné vrátane pomocných látok:

 • Curcumin C3 Complex: Základom Kurkumin komplex forte je patentovaný komplex Curcumin C3 complex s obsahom až 95 % kurkuminoidov. Tento komplex obsahuje tri dôležité aktívne látky a to kurkumín, Demotoxykurkumín a Bisdemetoxykurkumín, ktoré sa niekedy jednotne označujú len ako kurkumín a sú prírodného charakteru a pôvodu.

Tieto látky sa totiž získavajú extrakciou z pakoreňa rastliny zvanej Kurkuma dlhá a využívajú sa napríklad aj v gastronómii alebo prísada do korenín. Kurkumín má tiež antioxidačné a protizápalové účinky, vplýva na zníženie hladiny cholesterolu a využíva sa aj na celkovú podporu trávenia, pri problémoch s obličkami a žlčníkom a všade tam, kde treba dezinfekciu.

 • Piperín: Druhou dôležitou látkou obsiahnutou vo výživovom doplnku Kurkumin komplex forte je piperín. Ide o extrakt z čierneho korenia, ktorého cieľom je zvýšiť biologickú využiteľnosť účinných látok samotného kurkumínu. Samotný piperín patrí medzi alkaloidy, ktorý sa nachádza v prirodzenej podobe v čiernom korení ako štipľavá zložka.

Samotné čierne korenie má pritom veľmi podobné využitie, ako spomínaný kurkumín, čiže pomáha na trávenie a to hlavne zvýšením sekrécie žalúdočnej šťavy a urýchlením metabolizmu. Rovnako tak sa využíva aj na rýchlejšiu absorpciu živín, zažívacie ťažkosti, spaľovanie tukov, celkovú látkovú výmenu a má výraznejšie antioxidačné účinky.

 • Doplnkové látky, prídavné zložky a pomocné látky: Okrem účinných látok spomínaných vyššie obsahuje výživový doplnok Kurkumin komplex forte aj niektoré štandardné zložky s prídavnou, plniacou či doplnkovou funkciou. Ide konkrétne o objemové činidlo mikrokryštalickú celulózu, stearan horečnatý a želatínu tvoriacu obal kapsule.

Dávkovanie a užívanie

Aby ste mohli maximálne využiť všetky prospešné účinky a pôsobenie Kurkumin komplex forte a jeho jednotlivých látok, držte sa pri užívaní prípravku odporúčaní lekára, lekárnika alebo výrobcu a to hlavne ohľadom dávkovania a maximálnej dennej dávky tabliet.

Kapsuly treba zapiť dostatočným množstvom vody a užívanie po jedle je dôležité z toho hľadiska, aby prišlo k efektívnejšiemu vstrebaniu jednotlivých látok do organizmu. Z tohto dôvodu neužívajte výživový doplnok hneď ráno a nalačno. Prípravok neužívajte ako náhradu pestrej a rozmanitej stravy a ani ako náhradu odbornej liečby.

Uchovanie a skladovanie

Ak ide o skladovanie Kurkumin komplex forte, prípravok nie je náročný na okolité prostredie, stačí sa držať len štandardných pravidiel a zásad. Základom je skladovať tabletky mimo dohľadu a dosahu detí, zabránite tým náhodnému a neúmyselnému požitiu.

Taktiež sa držte nasledovných zásad, pravidiel a podmienok:

 • nevystavujte výživový doplnok priamemu slnku a ani mrazu
 • tabletky uchovávajte na suchom mieste a pri izbovej teplote do 25 °C
 • kapsuly až do momentu užitia skladujte v pôvodnom obale
 • po dátume spotreby, ktorý je uvedený na obale, prípravok neužívajte

Kurkumin komplex forte

 • Prvá pomoc pri tráviacich ťažkostiach
 • Všeobecná pomoc na trávenie a metabolizmus
 • Vplyv na imunitu a obranyschopnosť

Účinky, indikácie a použitie

Kurkumin komplex forte je určený primárne na problémy tráviaceho systému a na jeho celkovú podporu. Oblasť pôsobenia je daná predovšetkým účinkami a pôsobením samotného kurkumínu, prípadne druhej zložky piperínu, čo je extrakt z čierneho korenia.

Použitie Kurkumin komplex forte je najmä v nasledovných oblastiach:

Prvá pomoc pri tráviacich ťažkostiach

Po Kurkumin komplex forte môžete siahnuť pri akútnych problémoch tráviacej sústavy a pri rozličných zažívacích ťažkostiach. Či už ide o zažívacie problémy v dôsledku nedostatočnej tráviacej aktivity, pálenie záhy, nedostatočnú absorpciu živín alebo pomoc s črevnou mikroflórou pri hnačkách a zápach, na prípravok sa môžete spoľahnúť.

Všeobecná pomoc na trávenie a metabolizmus

Okrem pomoci pri akútnych problémoch je dôležitou oblasťou využitia prípravku aj všeobecná podpora trávenia. V tejto oblasti majú svoju účinnosť obe látky, či už kurkumíny pôsobiace na správne trávenie a črevnú mikroflóru, alebo piperín zvyšujúci sekréciu žalúdočných štiav a stimulujúci metabolizmus a látkovú výmenu.

Vplyv na imunitu a obranyschopnosť

Treťou dôležitou oblasťou pôsobenia Kurkumin komplex forte a jeho účinných zložiek je podpora obranyschopnosti organizmu. Kurkumíny obsiahnuté vo výživovom doplnku majú totiž protizápalové účinky, pomáhajú v boji proti baktériám a vírusom a prirodzeným spôsobom pôsobia na imunitu. Piperín zas obsahuje známy stimulant vitamín C.

Nežiaduce a vedľajšie účinky

Ak ide o užívanie Kurkumin komplex forte, to je vzhľadom na formu výživového doplnku aj kvalitné zloženie takmer bezproblémové. Užívatelia sa nesťažujú obvykle na žiadne vážnejšie nežiaduce alebo vedľajšie účinky, rovnako tak nič podobné neuvádza ani výrobca.

Tu sú všeobecné riziká, ktoré môžu ojedinele nastať:

 • prvým rizikom je možná precitlivená alebo alergická reakcia na niektorú z účinných alebo pomocných látok
 • druhým rizikom sú možné krátkodobé tráviace a zažívacie problémy pri užití nadmerných dávok kurkumínu a piperínu

Kontraindikácie a možné interakcie

Okrem rizík spojených s vedľajšími a nežiaducimi účinkami si treba pred začiatok užívania dávať pozor aj na kontraindikácie či interakcie Kurkumin komplex forte alebo jeho účinných zložiek, hlavne s inými prípravkami a zdravotnými problémami.

K tomuto treba uviesť nasledovné:

 • Kurkumin komplex forte je kontraindikovaný pre deti do 18 rokov, tehotné ženy a aj ženy počas dojčenia
 • ak sa u vás objaví alergická alebo precitlivená reakcia, treba užívanie prerušiť a poradiť sa s lekárom ohľadom ďalšieho postupu
 • vyššie dávky kurkumínu sú zakázané u ľudí trpiacich poruchami zrážanlivosti krvi a pri problémoch s počatím u žien
 • prípadnú kombináciu s inými prípravkami, ale aj užívanie vtedy, ak máte žlčníkové problémy, skonzultujte najskôr s lekárom

Balenie a cena

Výživový doplnok Kurkumin komplex forte si viete zakúpiť vo viacerých baleniach, ktoré sa od seba líšia počtom tabliet, nie však zložením a koncentráciou jednotlivých látok. Štandardne sú v lekárňach v ponuke menšie balenie Kurkumin komplex forte s 10 tabletkami, prípadne väčšie 60 tabletkové balenie prípravku.

Rozdiely medzi nimi z pohľadu ceny sú zaujímavé:

 • Overení predajcovia
 • Najnižšie ceny na trhu
 • Sledovanie dostupnosti

Ako vidíte, väčšie balenie je nepomerne finančne výhodnejšie, ako to menšie, zároveň je z tohto dôvodu aj rozšírenejšie. Niektoré lekárne môžu okrem toho ponúkať tzv. balíčky pre intímnu pohodu, kde je Kurkumin komplex forte, Indonal Woman a Indonal forte.

Kde kúpiť

Keďže je Kurkumin komplex forte výživovým doplnkom, ide o voľne predajný a voľne dostupný produkt. Kúpiť si ho môžete bez predošlého lekárskeho vyšetrenia a predpisu, avšak vzhľadom na možné kontraindikácie aj oblasti pôsobenia by ste mali zvážiť návštevu lekára minimálne vtedy, ak sa problémy počas užívania nezlepšia.

Čo sa týka dostupnosti, Kurkumin komplex forte je bežnou súčasťou sortimentu lekární, ponúkať ho môžu aj niektoré eshopy a obchody s prípravkami pre zdravé trávenie. Najlepšie zákaznícke služby aj najširší výber balení skladom však majú online lekárne.

Online objednávka, doprava a doručenie

Ak si chcete Kurkumin komplex forte kúpiť najpohodlnejším spôsobom a s najlepšími podmienkami, práve objednávka cez internet v niektorej z overených online lekární je najlepšia možnosť. Je to rýchle, jednoduché, pohodlné a šetrí to čas aj peniaze.

Postup online objednávky pozostáva z nasledovných krokov:

 • Najskôr vložte do online košíka balenie, ktoré chcete
 • Potom si vyberte spôsob platby, vopred či na dobierku
 • Zvoľte typ dopravy a prípadne aj kuriérnu službu
 • Objednávku ešte raz skontrolujte a môžete odoslať

Ak si zvolíte známejšie lekárne, môžete mať pri väčšom balení dopravu zdarma, ale máte hlavne istotu, že celý proces bude maximálne jednoduchý. Väčšie lekárne ponúkajú aj viac možností platby, napríklad platobnou kartou cez internet pri objednávke, ale aj rýchlejšie dodanie, obvykle do 1 až 2 pracovných dní.

Kurkumin komplex forte

 • Prvá pomoc pri tráviacich ťažkostiach
 • Všeobecná pomoc na trávenie a metabolizmus
 • Vplyv na imunitu a obranyschopnosť

Najčastejšie otázky

Máte o Kurkumin komplex forte záujem, ale chceli by ste vedieť ešte niektoré praktické záležitosti? Na internetových fórach a v diskusiách je možné nájsť viacero otázok praktického typu od užívateľov alebo budúcich užívateľov. Prv, než si výživový doplnok kúpite, mali by ste poznať odpovede aspoň na tie najzákladnejšie.

Nech sa páči, prinášame ich na tomto mieste:

Čim sa odlišuje Kurkumin komplex forte od iných podobných prípravkov?

Ide predovšetkým o kvalitu a šírku obsahových látok. Kurkumin komplex forte obsahuje až trojicu aktívnych látok a to Kurkumín, Demotoxykurkumín a Bisdemetoxykurkumín a špeciálnu prídavnú látku piperín, všetky s kvalitným spracovaním.

Ako dlhú dobu je možné tabletky užívať?

Použitie Kurkumin komplex forte môže byť v dvoch prípadoch. Jedným sú akútne problémy, kedy je možné aj zvýšené dávkovanie, no len krátkodobo niekoľko dní. V rámci štandardnej podpory trávenia či imunity je možné dávkovanie aj niekoľko týždňov.

Existujú nejaké prekážky v užívaní tohto prípravku?

Áno, ide hlavne o prípady zmienené v kontraindikáciách a o niektoré situácie. Medzi tie patria napríklad žlčové kamene, zvýšená sekrécia žlče alebo problémy a ochorenia pečene, kedy by sa nemala hlavne účinná látka kurkumín konzumovať vo väčšom množstve.

Môže mi výživový doplnok Kurkumin komplex forte pomôcť na chudnutie?

Hoci kurkumín aj piperín pomáhajú na zlepšenie trávenia, metabolizmus tukov, látkovú premenu a aj na rýchlejšiu absorpciu živín z potravy, primárnym účinkom prípravku nie je chudnutie alebo zníženie telesnej hmotnosti, ale skôr podpora správneho trávenia.

Skúsenosti s tabletkami

Výživový doplnok Kurkumin komplex forte patrí už na prvý pohľad medzi známe a vyhľadávané značky. Svedčí o tom veľký počet referencií, otázok na internetových fórach ale aj rozšírenie v sortimente viacerých známych aj menej známych lekární. Skúsenosti ukazujú, že ide o kvalitný produkt.

Najčastejšie ho užívatelia používajú pri akútnych problémoch tráviaceho charakteru, napríklad ak ide o zažívacie ťažkosti či problémy so zdravým vylučovaním. Využíva sa aj na všeobecnú podporu trávenia.

Kurkumin komplex forte

 • Prvá pomoc pri tráviacich ťažkostiach
 • Všeobecná pomoc na trávenie a metabolizmus
 • Vplyv na imunitu a obranyschopnosť

Medzi pozitívne stránky Kurkumin komplex forte patrí aj možnosť jeho využitia kvôli podpore imunity, proti zápalom a proti vírusom či baktériám v organizme. Užívatelia si chvália aj výber z viacerých balení, dostupnosť bez predpisu a z pohľadu vedľajších účinkov bezproblémové užívanie. Pozor si však treba dať na kontraindikácie.

Zhodnotenie

Ak hľadáte prírodný prostriedok s prirodzeným pôsobením na tráviacu sústavu, zažívacie ťažkosti, hnačky, zápchu alebo problémy so zápalmi, Kurkumin komplex forte je podľa skúseností užívateľov dobrou voľbou a jeho výberom nemáte čo stratiť.

Medzi jeho dôležité výhody patria predovšetkým:

 • široké pôsobenie na rozličné tráviace problémy
 • rýchly nástup účinku pri akútnych ťažkostiach
 • dostupnosť bez receptu od lekára
 • veľký výber balení aj pre dlhšie užívanie

Kurkumin komplex forte možno použiť na akútne problémy, ale aj v rámci všeobecnej podpory, podľa toho je potom možné zvoliť dávkovanie. Pôsobenie je prirodzené vďaka prírodnému charakteru látok, čo oceňujú aj užívatelia.

K popularite prípravku okrem zloženia a pozitívnych účinkov prispieva aj jeho dostupnosť, výživový doplnok si totiž kúpite bez predpisu alebo predošlého lekárskeho vyšetrenia. To umožňuje kúpu nielen osobne, ale aj online v niektorej z internetových lekární za lepšie ceny a priamo z pohodlia domova.

Kurkumin komplex forte

 • Prvá pomoc pri tráviacich ťažkostiach
 • Všeobecná pomoc na trávenie a metabolizmus
 • Vplyv na imunitu a obranyschopnosť

Prečítajte si tiež

Komentáre & Hodnotenie

4.77

26 Hodnotení