DeVit: Kvapky s vitamínom D3 na správny vývoj pre novorodencov, dojčatá aj deti

DeVit Kvapky s vitamínom D3 na spravny vyvoj pre novorodencov, dojcata aj deti
 • Overení predajcovia
 • Najnižšie ceny na trhu
 • Sledovanie dostupnosti
 • Odborná pomoc
 • Doprava zadarmo nad 30 €
 • Cena dopravy kurierom od 2,99 €

Vitamín D3 patrí medzi látky nevyhnutné pre ľudský organizmus a to hlavne u detí počas ich vývoja. Práve dopĺňanie tohto vitamínu je cieľom výživového doplnku DeVit s obsahom cholekalciferolu, čiže spomínaného vitamínu. Prípravok je primárne určený pre deti, podávať sa môže už u novorodencov od dovŕšeného 2. týždňa a to priamou aj nepriamou formou.

Vďaka tomu, že ide o kvapky, je užívanie ešte jednoduchšie, rýchlejšie a pohodlnejšie, čo platí hlavne u menších detí. Chcete vedieť, na čo všetko DeVit pomáha, koľko kvapiek treba užívať u detí alebo aké sú možnosti dávkovania? Viac informácií vám poskytne recenzia.

Výrobca a pôvod

Tento výživový doplnok je súčasťou produktovej ponuky spoločnosti  S&D Pharma SK, ktorá je zapísaná ako držiteľ rozhodnutia aj dodávateľ kvapiek na trh. Na trhu pôsobí od roku 2000, odkedy jej portfólio tvoria viaceré lieky, doplnky výživy aj inovatívne zdravotnícke pomôcky.

Primárnym cieľom spoločnosti je ponúkať pre užívateľov kvalitné prípravky a produkty od renomovaných výrobcov, tak, ako je tomu v prípade DeVitu, ktorý vyrába EmergoPharm. V tomto prípade ide o overenú značku, ktorá je producentom viacerých farmaceutických prípravkov, doplnkov výživy a dokonca aj kozmetiky, čiže jej portfólio je veľmi široké.

Zloženie, účinné látky a vzhľad DeVitu

Kvapky DeVit sú založené na obsahu vitamínu D3. Na rozdiel od niektorých iných značiek je tento výživový doplnok založený na prírodnom zdroji vitamínu D a je bez konzervantov, čo uľahčuje jeho užívanie s minimálnym množstvom problémov alebo negatívnych javov.

Samotný vitamín má niekoľko dôležitých vlastností a charakteristík:

 • Vitamín D3 (cholekalciferol): Vitamín D patrí do skupiny vitamínov rozpustných v tukoch, ktorý sa za bežných okolností tvorí v koži z provitamínu a to pôsobením slnečného žiarenia na kožu. Do skupiny vitamínov D patrí aj vitamín D3, nazývaný tiež cholekalciferol, ktorý je dôležitý hlavne pre deti. Na túto cieľovú skupinu je zameraný aj prípravok DeVit.

V prípade nedostatku slnečného žiarenia môže hladina vitamínu D klesnúť a jeho nedostatok sa prejaví tak v pohybovom aparáte, ako aj v poklese prirodzenej obranyschopnosti a tiež v súvislosti s reguláciou metabolizmu iných látok. Rovnako tak môžu mať problém nielen deti, ale aj starší ľudia, nakoľko s vyšším vekom schopnosť syntézy vitamínu klesá.

Pokiaľ ide o zdroje vitamínu D v potravinách, najčastejšie sa do ľudského organizmu dostane tento vitamín cez potravu živočíšneho pôvodu. Ide napríklad o olej z rybej pečene, mäso, vaječný žĺtok, mlieko či mliečne výrobky. V určitom množstve sa látka vyskytuje aj v hríboch sušených na slnku, v kvasniciach, kakau, kokosoch, ďatlách či v niektorých olejoch.

V detstve, ale aj v puberte, je vitamín D dôležitý pre správny a zdravý vývoj. Priamo alebo nepriamo reguluje cez 200 rozličných génov, prispieva k rovnováhe medzi vápnikom a fosforom, je dôležitý pre imunitné reakcie, vplýva na delenie buniek, má pozitívne vplyvy na centrálny nervový systém, pôsobí aj na svaly a kosti.

Dávkovanie a užívanie DeVitu

Vzhľadom na to, že vitamín D je pre telo prínosný v optimálnej hladine, čiže ani nie pri nedostatku a ani nie pri nadbytku vitamínu, je dôležité správne užívanie a dávkovanie všetkých prípravkov s jeho obsahu a to platí aj v prípade užívania kvapiek DeVit.

Pred prvým použitím treba pripraviť dávkovač, ktorý sa nachádza na hrdle kvapiek DeVit. Na úvod ho treba zatlačiť viackrát pre uvedenie do prevádzky, potom pri každej aplikácií potom stačí už len raz zatlačiť pumpičkou pre vytlačenie jednej dávky kvapky, prípadne dvakrát pre vytlačenie dvoch kvapiek. Nepoužívajte prípravok ako náhradu pestrej stravy.

Uchovanie a skladovanie DeVitu

Nakoľko je výživový doplnok DeVit vo forme kvapiek, treba tomu prispôsobiť skladovanie. To znamená, že až do momentu použitia kvapiek uchovávajte prípravok v pôvodnom obale a každú kvapku, ktorú z dávkovača vytlačíte, bezprostredne po tom aj užite.

Inak si výživový doplnok nevyžaduje žiaden špeciálny režim, len štandardné podmienky:

 • hoci je DeVit určený pre deti, uskladnite ho mimo ich dosah kvôli bezpečnosti
 • chráňte prípravok pred priamym slnečným žiarením aj pred pôsobením vlhkosti
 • nevystavujte kvapky mrazu, optimálna je bežná izbová teplota pre skladovanie
 • sledujte dátum spotreby uvedený na obale, po ňom kvapky neužívajte

DeVit

 • Vplyv na vápnik a fosfor
 • Pôsobenie na imunitu
 • Ďalšie dôležité vplyvy

Účinky, indikácie a použitie DeVitu

Výživový doplnok DeVit je určený na doplnenie hladiny vitamínu D3. Dostatok či nedostatok tohto vitamínu ovplyvňuje v tele viacero orgánových sústav, procesov či správne fungovanie niektorých systémov, počnúc imunitnou sústavou a končiac pohybovým aparátom.

Oblasti pôsobenia kvapiek DeVit sú naviazané na pôsobenie vitamínu v tele:

Vplyv na vápnik a fosfor

Vitamín D sa zúčastňuje regulácie viacerých procesov a to vrátane metabolizmu, konkrétne metabolizmu vápnika a fosforu. V črevách a obličkách totiž aktivuje príslušné receptory a zvyšuje tak absorpciu týchto minerálov. Vďaka tomu podporuje aj hustotu kostí, pôsobí na zdravý stav chrupu a prispieva k fungovaniu svalstva.

Pôsobenie na imunitu

Druhou dôležitou oblasťou, kde je vitamín D nenahraditeľným prostriedkom, je oblasť prirodzenej imunity. Vitamín totiž posilňuje obranyschopnosť a imunitu, hlavne pokiaľ ide o zlepšenie cytotoxicity makrofágov a zlepšenie aktivity imunitného systému. Ukazuje sa tiež, že nedostatok vitamínu vedie k zvýšenej chorobnosti aj únave.

Ďalšie dôležité vplyvy

Dostatok vitamínu D má vplyv aj v ďalších oblastiach, konkrétne zohráva dôležitú úlohu v procese delenia buniek, stimuluje rast a rozvoj buniek pokožky, pomáha predchádzať osteoporóze, vplýva na chronickú bolesť, pomáha na upokojenie nervov, spánok, duševnú vitalitu, chronický únavový syndróm a proti depresii.

Nežiaduce a vedľajšie účinky DeVitu

Pri užívaní každého perorálneho prípravku, vrátane výživových doplnkov v podobe kvapiek, sa môžu vyskytnúť niektoré nežiaduce alebo vedľajšie účinky. Našťastie, v prípade DeVitu výrobca nič podobné neudáva a aj skúseností užívateľov sú v tomto ohľadu dobré.

Preto si treba dať pozor iba na všeobecné prípady a možné rizikové situácie:

 • všeobecným problémom môže byť riziko výskytu precitlivenosti alebo alergie, hlavne na niektoré pomocné zložky, napríklad olej, ktorý je použitý ako médium

Kontraindikácie a možné interakcie DeVitu

Pokiaľ ide o kontraindikácie alebo iné prekážky užívania, ani v tomto ohľade neudáva výrobca žiadne vážne prípady či faktory, ktoré by mohli užívaniu DeVitu zabrániť alebo ho obmedziť. Sú však situácie, kedy nie je možné kvapky vždy podávať.

Jedná sa najčastejšie o nasledovné prípady vyžadujúce viac pozornosti:

 • ak sa objaví akákoľvek precitlivenosť alebo alergia, treba dávkovanie prerušiť a kontaktovať lekára ohľadom ďalšieho postupu
 • kvapky sú kontraindikované pre novorodencov do 2. týždňa života, pre starších novorodencov a dojčatá je podávanie možné
 • nekombinujte viacero foriem vitamínu D či výživových doplnkov s jeho obsahom naraz pri dávkovaní, mohlo by prísť k predávkovaniu
 • hoci nie sú uvedené žiadne interakcie s jedlom či nápojmi, ohľadom podávania kvapiek týmto spôsobom sa poraďte najskôr s pediatrom

Balenie a cena DeVitu

Kvapky DeVit sú výživovým doplnkom, ktorý je dostupný na trhu len v jednej forme a veľkosti balenia. Ide o kvapky nachádzajúce sa v sklenej fľaštičke s patentovaným dávkovačom, pričom samotný roztok má objem 20 ml. Iné balenia k dispozícii nie sú, vzhľadom na dávkovanie je však tento objem dostatočný.

Pokiaľ ide o cenu balenia, tá je rozdielna podľa konkrétnej lekárni:

 • Overení predajcovia
 • Najnižšie ceny na trhu
 • Sledovanie dostupnosti
 • Odborná pomoc
 • Doprava zadarmo nad 30 €
 • Cena dopravy kurierom od 2,99 €

Oproti konkurenčným značkám je na tom výživový doplnok z pohľadu ceny dobre, zaraďuje sa do priemeru. Veľkosť fľaštičky je optimálna z pohľadu zachovania pohodlnosti dávkovania priamo do úst, s prípravkom sa dobre manipuluje a to aj v prípade použitia len jednej ruky.

Kde kúpiť DeVit

Kvapky DeVit sú z pohľadu zatriedenia a typu produktu výživovým doplnkom. To znamená, že ich kúpa nie je podmienená receptom či predpisom od lekára, pri najmenších deťom sa ale konzultácia s pediatrom odporúča kvôli stanoveniu spôsobu dávkovania a užívania. Prípravok si viete kúpiť v lekárni, ale aj v niektorých obchodoch a eshopoch.

Nakoľko nie je potrebná osobná prítomnosť pri kúpe, optimálnym riešením je objednávka DeVitu z internetovej lekárne. Takýmto spôsobom bude zachovaný určitý stupeň odbornosti pri predaji, ale zároveň nemusíte nikam chodiť a kvapky si kúpite z domu.

Online objednávka, doprava a doručenie

Nemáte dostatok skúseností s objednávaním v internetových lekárňach, ale chceli by ste si DeVit aj tak kúpiť? Obráťte sa na značky, ktoré sú na trhu už dlhšiu dobu a majú celý proces objednávky maximálne jednoduchý a optimálny.

Objednávku vybavíte cez smartfón, počítač aj notebook:

 • Nájdete a vložíte kvapky DeVit do online košíka
 • Môžete k nim pridať aj iné voľne dostupné prípravky
 • Vyplníte svoje údaje, adresu doručenia a zvolíte kuriérnu službu
 • Vyberiete si typ platby a objednávku potom už len odošlete

Pokiaľ nechcete vôbec riešiť hotovosť, môžete si zvoliť platbu vopred, napríklad cez internet banking alebo platobnou kartou online. Samozrejme, k dispozícii je stále aj možnosť platby v hotovosti na dobierku pri prevzatí balíčka kuriérom. Obávať sa nemusíte ani o bezpečnosť a ani o anonymitu, lekárne posielajú všetky balíčky veľmi diskrétne zabalené.

DeVit

 • Vplyv na vápnik a fosfor
 • Pôsobenie na imunitu
 • Ďalšie dôležité vplyvy

Najčastejšie otázky

Čím sa odlišuje výživový doplnok DeVit od iných prípravkov? Je potrebný nejaký špeciálny postup na úvod dávkovania? Viacero rodičov sa zaujíma o podobné témy súvisiace s kvapkami tejto značky, čo vidno aj na ich reakciách na internetových fórach, v diskusiách či dokonca v komentároch priamo pod prípravkov v online lekárňach.

Tu sú dotazy, ktoré sa opakujú na internete najviac, spolu s odpoveďami na ne:

Ako dlho je možné výživový doplnok DeVit podávať deťom?

V prípade detí je možné aj dlhodobé dávkovanie, pokojne aj niekoľko mesiacov, hlavne v zimnom období. Vitamín D3 je totiž dôležitý pre ich správny vývoj. U novorodencov od 2. týždňa života a u dojčiat by o spôsobe dávkovania aj dobe užívania mal rozhodnúť lekár.

Sú kvapky dostatočne kvalitné? Čím sa odlišujú od konkurencie?

Z pohľadu koncentrácie je DeVit veľmi dobrým prípravkom, v 1 dávke olejovej suspenzie sa nachádza 12 μg vitamínu D3, čo je 480 I.U., teda 240 % referenčnej výživovej hodnoty. Oproti konkurencii majú aj lepší spôsob dávkovania a možnosť užívania priamo do úst.

Je DeVit určený iba pre deti, alebo sa môže užívať aj pre dospelých?

Hoci je výživový doplnok primárne zameraný na deti a ako ukazujú skúsenosti, veľa rodičov kvapky kupuje práve za účelom jeho podávania deťom a dojčatám, užívanie je možné a vhodné aj pre dospelých. Prípravok môžete užívať hlavne vtedy, ak máte nedostatok slnka.

Akým spôsobom treba pripraviť prvýkrát kvapky DeVit na použitie?

Ide o vcelku jednoduchý postup. Držte fľaštičku s kvapkami vo zvislej polohe a niekoľkokrát zatlačte pumpičkou s dávkovačom až úplne na doraz, kým sa neobjaví kvapka, čo bude znamenie, že je dávkovač spriechodnený. Na záver stlačte pumpičku ešte 2 krát.

Skúsenosti s kvapkami DeVit

Ako ukazujú skúsenosti užívateľov na internete, či už ide o rozličné fóra alebo portály typu Heureka, kvapky DeVit sa tešia veľkej obľube a ide o známu značku, ktorá je využívaná naozaj veľmi široko. Užívanie tohto doplnku odporúčajú nielen bežní spotrebitelia, ale v mnohých prípadoch aj lekári.

Najviac cenené sú viditeľné účinky hlavne pri vážnejšom nedostatku vitamínu D v tele, čo súvisí aj s kvalitnou koncentráciou tejto látky v kvapkách DeVit. Po prípravku veľmi často siahajú rodičia malých detí.

DeVit

 • Vplyv na vápnik a fosfor
 • Pôsobenie na imunitu
 • Ďalšie dôležité vplyvy

Tí oceňujú jednoduché a komfortné dávkovanie, možnosť užitia tak v rámci jedál či nápojov, ako aj priamo do úst a tiež bezproblémové užívanie z pohľadu možných rizík s vedľajšími účinkami. Medzi kladne hodnotené stránky lieku patrí aj dostupnosť bez predpisu a dobrý pomer ceny a veľkosti balenia.

Zhodnotenie

Nakoľko sú referencie užívateľov s prípravkom DeVit z praxe veľmi pozitívne, je rovnako kladné aj celkové zhodnotenie tohto výživového doplnku. Platí to tak o účinnosti, ako aj o forme, hlavne jednoduché dávkovanie do jedla aj samostatne je veľké plus.

Zďaleka však nie je jediné, naopak, výhod je oveľa viac:

 • kvapky si viete kúpiť voľne, nepotrebujete mať recept
 • vďaka tomu je možná kúpa prípravku aj online
 • v zložení nie sú žiadne konzervačné látky
 • užívanie je bezproblémové, čomu pomáha aj prírodný zdroj vitamínu D

Kvapky DeVit sú známe hlavne u rodičov novorodencov a dojčiat, nakoľko pre túto skupinu užívateľov sú primárne určené. Užívať ich môžu ale aj väčšie deti alebo dospelí ľudia, ktorí majú nedostatok vitamínu D. Podávanie je možné aj s jedlom a nápojmi.

To, že si viete DeVit kúpiť bez predpisu, je aj zásluhou toho, že ide o výživový doplnok. Predávať ho tak môžu napríklad aj rôzne eshopy či obchody zamerané na vitamínové prípravky. Najpopulárnejšia je ale objednávka z online lekárne, kde je ideálna kombinácia odbornosti, serióznosti, dobrej ceny, širokého výberu a pohodlia.

DeVit

 • Vplyv na vápnik a fosfor
 • Pôsobenie na imunitu
 • Ďalšie dôležité vplyvy

Prečítajte si tiež

Komentáre & Hodnotenie

4.74

19 Hodnotení

Dobry den,

prosim vas nikde nevidim zlozenie oleja v ktorom sa nachadza cholekalciferol. Vedeli by ste poslat zlozenie a sposob vyroby?

Dakujem
J.Fedor

J.Fedor píše 21 januára 2020 o 12:14

Pridať komentár