Lancôme Idôle: Dámska parfumovaná voda s kvetinovou vôňou pre modernú ženu

Lancôme Idôle: Dámska parfumovaná voda s kvetinovou vôňou pre modernú ženu
 • 90 dní na vrátenie produktov
 • Najširší výber parfémov v Európe
 • Doprava zadarmo pri stovkách produktov
 • 90 dní na vrátenie produktov
 • Najširší výber parfémov v Európe
 • Doprava zadarmo pri stovkách produktov
 • 90 dní na vrátenie produktov
 • Najširší výber parfémov v Európe
 • Doprava zadarmo pri stovkách produktov
 • 90 dní na vrátenie produktov
 • Najširší výber parfémov v Európe
 • Doprava zadarmo pri stovkách produktov

Pre aktívne ženy, ktoré radi porušujú zavedené pravidlá a majú radi prekvapenia, je určená vôňa Lancôme Idôle. Ide o parfémovanú vodu s dominantným zastúpením kvetinových esencií pre zvýraznenie ženskosti, sily a krásy. Kombinácia cédru, jazmínu alebo ruží je presne to, čo chýba a čo ponúka tento značkový francúzsky parfém ženám.

Podľa skúseností žien, parfumovaná voda Lancôme Idôle je jednou z najpopulárnejších kvetinových vôní u nás. Naša recenzia sa preto pozrie na parfém trocha bližšie, či už ide o cenu, celé zloženie alebo určenie a aplikáciu parfumu počas celého dňa.

O značke, výrobca a pôvod

Lancôme je francúzska značka špecializovaná na kozmetiku, ktorá bola založená už v roku 1935 a začínala práve s parfumami a vôňami exkluzívneho charakteru. Zakladateľom tejto dnes už legendárnej spoločnosti bol Armand Petitjean, človek s víziami.

Už pri názve značky sa inšpiroval krásou Francúzska, konkrétne zámkom Chateau de Lancosme. Logo značky, zlatá ruža, súvisí aj s tým, že celé okolie tohto zámku bolo posiate divoko rastúcimi ružami. Okrem parfumov, na ktoré je Lancôme značka obzvlášť pyšná, sú v jej ponuke aj iné kozmetické produkty a to špeciálne zamerané pre ženy.

Sortiment obsahuje rúže, séra na mihalnice alebo pleť, riasenky, očné balzamy, denné aj nočné krémy na pleť, masky na pleť, fixačné púdre alebo make-upy. Bez ohľadu na druh, vždy sa môžete spoľahnúť na to, že ide o prvotriedny a špičkový výrobok.

Zloženie Lancôme Idôle

Dominantnou zložkou Lancôme Idôle sú kvetinové esencie, ktoré kombinujú intenzívne extrakty ruží spoločne s jemným jazmínom a ďalšími zaujímavými zložkami. Sviežosť spolu s čisto ženskými esenciami robí z tohto parfumu dokonalú harmóniu vôní.

Ak vás zaujíma, čo všetko parfumovaná voda obsahuje, tak:

 • Hlava: Úvodnou zložkou parfumu, ktorú ucítite ako prvú je bergamot. Táto citrusová rastlina je doslova stelesnením osvieženia, ktoré prenikne do vášho nosa okamžite po stlačení aplikátora parfumu. Môže vám pripomínať známy čaj Earl Grey, nakoľko silice bergamotu sú základom jeho chuti aj vône. Svieže akordy bergamotu ale nemajú žiadny dráždivý efekt, naopak, podtón vône je trocha sladší, no zároveň osviežujúci a s energiou.
 • Srdce: Najviac intenzívnymi vôňami sú tie, ktoré tvoria srdce parfumovanej vody Lancôme Idôle. V tomto prípade ide o kvetinovú kombináciu najmä viacerých druhov ruží s ružovou vodou, ktorá je obohatená o jazmín a chypré. Ruže majú intenzívnu vôňu, ktorá je doplnená jemnými tónmi kvetov jazmínu, vďaka čomu je celková vôňa jemná, krémová a mierne sladká. Vďaka doplneniu vône o biele tóny chypré si tento parfum zamilujete.
 • Základ: Z dlhodobého hľadiska pôsobenia parfumu je najdôležitejšia kvetinová kombinácia zložiek tvoriacich základnú časť parfumu. Ide o trojicu céder, pačuli a vanilka, ktoré dávajú Lancôme Idôle typickú arómu, ktorá vydrží veľmi dlho najmä pri aplikácii na oblečení. Prítomnosť týchto esencií dáva parfumu osobitnú výdrž, ale rovnako aj ženskú jemnosť. Kombinácia týchto esencií pôsobí upokojujúco a hodí sa aj na bežné nosenie.

Vzhľad a určenie Lancôme Idôle

Lancôme Idôle sa od konkurencie odlišuje doslova už na prvý pohľad, fľaštička je totiž bez označenia značky, aby čo najviac vynikla ružová farba parfumovanej vody. Plusom je tvar celého flakónu, ktorý je svojou veľkosťou a proporciami ideálny pre ženy.

Eleganciu celého parfumu Lancôme Idôle podčiarkuje vonkajší obal, ktorému dominuje typ, čiže Idôle. Plusom je, že vďaka štíhlemu tvaru parfumu je aplikácia jednou rukou rýchla a bezproblémová, kedykoľvek a kdekoľvek budete potrebovať obnoviť svoju vôňu. Parfum je určený pre ženy na každodenné nosenie, ktoré radi zdôrazňujú svoju jemnosť.

Uchovanie a skladovanie Lancôme Idôle

Podobne, ako aj pri iných parfumoch alebo kozmetických prípravkoch, aj tu platí, že by ste mali parfum skladovať tak, aby neprišlo k riziku neúmyselného alebo náhodného použitia u detí. Obvyklá použiteľnosť parfumov pri správnom uchovaní sú dva roky.

Pre správne skladovanie dodržiavajte aj nasledovné zásady:

 • parfum ponechajte v pôvodnom obale, po nanesení aplikátor zatvorte
 • nevystavujte flakón priamemu slnku, skladujte ho pri izbovej teplote
 • rovnako tak chráňte parfum aj pred mrazom alebo nízkymi teplotami
 • ideálne je skladovanie mimo vlhkého prostredia, čiže mimo kúpeľne

Lancôme Idôle

 • čistá kvetinová vôňa s prvkami chypre
 • pre ženy, ktoré sa chcú cítiť sebavedome a žensky
 • unikátny ultratenký flakón, ktorý skvele sadne do ruky

Použitie a vôňa Lancôme Idôle

Parfum je určený pre bežné a celodenné nosenie, nie je problém ho aplikovať kedykoľvek počas dňa, či už budete v práci alebo niekde vonku. Hodí sa aj večer, nakoľko jeho vôňa je nielen intenzívna, ale aj osviežujúca, pričom sa nemusíte obávať dráždenia.

Po aplikácii parfumu viditeľne prevládajú arómy a esencie:

Osvieženie s citrusovo-sladkým nádychom

Pokiaľ ide o úvodný dojem z parfumu po jeho aplikácii, tu jasne ucítite bergamot, ktorá má typické citrusové pozadie. Vďaka tomu vás parfum už od prvých sekúnd okamžite osvieži a zároveň intenzívne omámi, no bez toho, aby akokoľvek podráždil nos. Výsledkom však nie je žiadna disharmónia, naopak, bergamot tu má skôr jemne sladkú esenciu.

Vznešená a intenzívna vôňa viacerých ruží

To, čím je Lancôme Idôle typický, je kombinácií viacerých typov ruží a extraktov z nich. Aj vďaka tomu je parfumovaná voda označovaná dominantne za parfum s vôňou ruží, nakoľko tieto esencie sa rozvinú naplno niekoľko minút po aplikácií a odznení prvotného osvieženia v podobe bergamotu. K tomu prirátajte aj intenzitu jazmínových tónov.

Jemnosť a pôvab dlhé hodiny po aplikácii

Vzhľadom na to, že základom parfumu je trojica cédrového dreva, pačuli a vanilky, čo sú vône s najdlhšou výdržou, parfum aj po aplikácii dokáže ešte dlhú dobu podčiarknuť u ženy jej jemnosť, ženskosť a pôvab. Najmä vanilka je veľmi výrazná a intenzívna, pričom ak sa k nej pridá cédrové drevo a pačuli, Lancôme Idôle spoznajú všetci v okolí.

Kontraindikácie a možné interakcie Lancôme Idôle

Pokiaľ ide o možné riziká vyplývajúce z používania vône Lancôme Idôle, nejde o nič závažné alebo iné, ako je tomu pri bežnej kozmetike. Parfumovaná voda neobsahuje žiadne dráždivé alebo rizikové látky, naopak, hoci je intenzívna, je zároveň aj dosť jemná.

Pozor si preto treba dať skôr v prípade týchto dvoch situácií:

 • vzhľadom na to, že parfumovaná voda obsahuje mnoho kvetinových extraktov, môžu sa pri aplikácii na pokožku vyskytnúť mierne precitlivené reakcie
 • vzhľadom na obsah liehu aj niektorých iných zložiek sa nesmie parfum aplikovať na miesta, kde hrozí poškodenie tkanív, čiže na sliznice, oči alebo tvár

Balenie a cena Lancôme Idôle

Parfum Lancôme Idôle vás upúta už na prvý pohľad, nakoľko štíhla a priehľadná fľaštička dáva vyniknúť ružovým tónom parfumovanej vody a jej kryštáľovej priezračnosti. Flakón viete bez problémov používať v jednej ruke, jeho zlatá čepeľ na vrchu zdôrazňuje čisté línie a zároveň elegantný a luxusný vzhľad. Nenájdete tu žiadne rušivé prvky.

Výber balení parfumovanej vody Lancôme Idôle je bohatý:

 • 90 dní na vrátenie produktov
 • Najširší výber parfémov v Európe
 • Doprava zadarmo pri stovkách produktov
 • 90 dní na vrátenie produktov
 • Najširší výber parfémov v Európe
 • Doprava zadarmo pri stovkách produktov
 • 90 dní na vrátenie produktov
 • Najširší výber parfémov v Európe
 • Doprava zadarmo pri stovkách produktov
 • 90 dní na vrátenie produktov
 • Najširší výber parfémov v Európe
 • Doprava zadarmo pri stovkách produktov

Čo sa týka cien, tie zodpovedajú plne kvalitnej konzistencii a zároveň aj známemu menu značky Lancôme. Už aj najmenší tester má objem 25 ml, čo je oveľa viac, ako pri iných prémiových značkách, takže aj vyskúšanie tohto parfumu prinesie zážitok.

Kde kúpiť Lancôme Idôle

Ak vás parfum Lancôme Idôle zaujal a chceli by ste ho kúpiť, okrem osobnej návštevy niektorej z parfumérií máte možnosť využiť aj internet. Najväčší výber balení a zároveň aj najlepšie možné ceny ponúkajú hlavne tie známejšie online parfumérie, napríklad ako je Notino. Ide o overený eshop, kde nájdete aj ostatné najluxusnejšie značky.

Oproti kamenným predajniam si viete všetky parfumy a ich balenia pozrieť a porovnať priamo v pohodlí domova, oproti iným online obchodom je objednávka v Notine rýchlejšia, jednoduchšia a výhodnejšia. Veľkým plusom je viacero možností doručenia, značka má aj svoje vlastné kamenné predajne, no doručenie je možné aj k vám domov.

Online objednávka, doprava a doručenie

Nákup v internetovej parfumérii Notino je jednoduchou a rýchlou záležitosťou, ktorá vám zaberie nanajvýš zopár minút. Viete ho spraviť z pohodlia domova cez počítač, tablet, notebook aj smartfón, postup je dosť podobný nákupu v bežnom eshope.

Čo sa týka postupu objednávky, pozostáva z týchto krokov:

 • Najskôr nájdete značku Lancôme Idôle v ponuke a zvolíte typ balenia
 • Ak máte, môžete vložiť zľavový kód, ak nie, pokračujete v objednávke
 • Zvolíte spôsob platby, čiže hotovosť alebo bezhotovostne a cez internet
 • Vyberiete spôsob doručenia, kuriérnu službu a objednávku odošlete

Čo sa týka doručovania, Notino ponúka aj možnosť poistenia zásielky, čo sa hodí obzvlášť pri tých drahších a exkluzívnejších parfumoch. Zvoliť si môžete doručenie kuriérnymi službami GLS alebo SPS až k vám domov, v hlavnom meste má eshop aj tzv. večerné doručovanie. Ak chcete osobný odber, skúsiť môžete predajňu, Zásielkovňu alebo Balíkomat.

Pokiaľ ide o platbu, tu máte na výber hotovostné aj bezhotovostné platenie. V hotovosti viete zaplatiť priamo na predajni aj kuriérovi pri doručení, bezhotovostne zas vopred cez internet alebo platobnou kartou, či už online alebo tiež na predajni. Môžete využiť internet banking aj bežný bankový prevod, je teda len na vás, ktorému spôsobu dáte prednosť.

Lancôme Idôle

 • čistá kvetinová vôňa s prvkami chypre
 • pre ženy, ktoré sa chcú cítiť sebavedome a žensky
 • unikátny ultratenký flakón, ktorý skvele sadne do ruky

Najčastejšie otázky

Ak by ste chceli vedieť, aké je praktické použitie Lancôme Idôle, stačí sa pozrieť na niektoré internetové fóra alebo do diskusií a komentárov na internete k tomuto parfumu. Nájdete v nich odpovede na viaceré otázky týkajúce sa aplikácie, dávkovania alebo intenzity vône, mnohé ženy totiž tieto témy zaujímajú a pýtajú sa na ne pomerne dosť často.

Tu sú najviac kladené otázky a dotazy s odpoveďami na ne:

Kedy a na ktoré miesta je najlepšie aplikovať Lancôme Idôle?

Podľa skúseností žien je ideálnym množstvo dávka 2 až 3 zatlačení aplikátora flakónu, najmä na miesta s vyšším prekrvením, ako sú napríklad krk, zápästie alebo dekolt. Tóny jazmínu, vanilky a ruže vyniknú počas celého dňa, výdrž vône parfumu je nadpriemerná.

Ako dlho parfum vydrží a ktoré vône sú najviac intenzívne?

Lancôme Idôle je veľmi intenzívny parfum, z technického hľadiska ide o parfumovanú vodu, takže sa jedná o koncentrovaný a kvalitnejší výrobok. Výnimočná kombinácia chypré, ruže a jazmínu vydrží dosť dlho, parfum tak môže pôsobiť prakticky po celý deň.

Čím konkrétne je parfum Lancôme Idôle zaujímavý najviac?

Hoci na prvý dojem väčšina žien cíti z parfumu ružu, neskôr sa pridá kombinácia viacerých vôní kvetinového typu, napríklad aj vanilky alebo jazmínu. Zreteľné sú tóny chypré a cédru, ktoré sú veľmi ostré a aj priame. Intenzita vôni je oproti konkurencii vyššia.

Je možná aplikácia aj na oblečenie? Vydrží vtedy parfum viac?

Áno, okrem pokožky môžete samozrejme Lancôme Idôle naniesť aj na oblečenie, u mnohých žien vtedy vydrží oveľa dlhšie, či už vôňa ruže alebo jazmínu, ktorý začne prevládať po nejakom čase. Nebojte sa experimentovať, aplikáciu skúste na viac miest.

Skúsenosti s Lancôme Idôle

Nie nadarmo je vôňa Lancôme Idôle jednou z najpopulárnejších u nás, čo vidno aj podľa komentárov v online parfumériách alebo na rôznych internetových fórach a v diskusiách. Najväčším pozitívom je unikátne zloženie, ktoré kombinuje intenzívne kvetinové tóny spolu s jemnejšími arómami, ktoré podčiarknu jemnosť žien, napríklad aj jazmín.

Okrem výnimočného zloženia si ženy pochvaľujú aj veľký výber balení, najmä nadpriemerný objem verzie testeru, ktorý má až 25 ml. Francúzsky pôvod značka nezaprie ani svojim balením, fľaštička je extra štíhla a má exkluzívne vyzerajú aplikátor na vrchu.

Svojim zafarbením patrí parfumovaná voda Lancôme Idôle k tým, ktoré nie sú príliš sladké a už vôbec nie korenisté, naopak, je veľmi svieža, energická a zároveň maximálne ženská. Veľa žien ju opisuje tak, že síce v nej neprevláda dominantne žiadny tón, no obsahuje niečo, čo dáva parfumu jedinečnosť a to a aj pri bežnom alebo celodennom nosení.

Zhodnotenie

Ako vidno aj podľa skúseností a hodnotení, parfumovaná voda Lancôme Idôle je symbolom ženskosti, luxusu a exkluzívnej kvality. Ide o overenú kozmetiku, ktorá je vo svojej brandži známou značkou s dlhodobou históriou, takže presne viete, čo si kupujete.

Tu sú najdôležitejšie dôvody, prečo vybrať Lancôme Idôle:

 • výnimočná kombinácia esencií so zameraním špeciálne na kvetiny
 • veľký výber rôznych veľkostí balenia od 25 ml až po 100 ml variant
 • veľmi intenzívna a dlhodobá vôňa, vhodná pre celodenné nosenie
 • kombinácia sviežich aróm spoločne s jemnými tónmi kvetín naraz

Parfum je má nielen exkluzívnu vôňu a zloženie, ale už aj na prvý pohľad zaujímavý dizajn flakónu. Ten sadne perfektne do jednej ruky a aplikácia je záležitosťou zopár sekúnd, čo oceňujú hlavne ženy, ktoré žijú počas dňa veľmi aktívnym životným štýlom.

Lancôme Idôle

 • čistá kvetinová vôňa s prvkami chypre
 • pre ženy, ktoré sa chcú cítiť sebavedome a žensky
 • unikátny ultratenký flakón, ktorý skvele sadne do ruky

Lancôme Idôle patrí k parfumom, ktoré sú vyhľadávané práve kvôli intenzívnej vôni a veľmi zaujímavému zloženiu. Vďaka nemu môžu zažiariť a očariť unikátnou kombináciou aróm a tónov v pozadí a to bez ohľadu na to, kam prídu Veľký výber balení a ich dostupnosť skladom v overených a značkových parfumériách sú čerešničkou na torte.

Prečítajte si tiež

Komentáre & Hodnotenie

4.80

56 Hodnotení