Najlepšie ponuky na nákup

 • Odborná pomoc
 • Doprava zadarmo nad 30 €
 • Cena dopravy kurierom od 2,99 €
9,35 € 7,99 €
Do obchodu
 • Poštovné zadarmo pri nákupe nad 20€
 • Expedovanie objednávky v pracovné dni do 24hod
 • Cardpay, Sporopay , alebo bankovým prevodom
- €
Do obchodu

Ak máte problémy s pocitmi únavy, vyčerpania alebo normálnym fungovaním svalov či nervovej sústavy, môžete siahnuť po tabletkách MAGNE-B6 forte. Ide o výživový doplnok s obsahom minerálu horčík a vitamínu B6, čo sú látky, ktoré sú zodpovedné práve za zdravé fungovanie organizmu, pohybového aparátu alebo za psychickú vitalitu.

Tabletky sú určené na perorálne užívanie, pričom ide o voľne dostupný produkt určený len pre dospelých. MAGNE-B6 forte je zároveň jednou z najviac populárnych značiek vo svojej kategórii na trhu a táto recenzia vám ukáže, aké má prípravok účinky aj dávkovanie.

Výrobca a pôvod

Tablety MAGNE-B6 forte sú produktom farmaceutickej spoločnosti Sanofi-aventis, ktorá má svoje zastúpenie aj u nás. Ide o medzinárodnú a nadnárodnú farmaceutickú skupinu so sídlom vo Francúzsku, ktorá má na našom trhu viacero produktov z rôznych oblastí využitia.

Programom spoločnosti je vývoj a výroba voľno predajných liekov, vakcín, generických aj inovatívnych liečiv a tiež liekov pre veľmi vzácne ochorenia. Ide o serióznu a známu značku s dlhodobou históriou, ktorej prípravky na trhu sú veľmi pozitívne hodnotené. Na problémy s pohybovým aparátom má spoločnosť v portfóliu nielen výživové doplnky, ale aj lieky.

Zloženie, účinné látky a vzhľad MAGNE-B6 forte

MAGNE-B6 forte je určené na rýchle doplnenie horčíka a vitamínu B6 do tela, takže práve tieto dve účinné zložky sú základom zloženia tabliet. V jednej tabletke sa nachádza 100 mg horčíka a 2 mg vitamínu B6 a okrem nich aj niektoré doplnkové látky.

Tu je celé zloženie prípravku aj s detailnejším pohľadom na účinné látky:

 • Horčík: Minerál horčík patrí medzi najdôležitejšie látky pre ľudský organizmus a ide o druhý najdôležitejší katión vyskytujúci sa v tele. Horčík je zodpovedný za detoxikáciu organizmu aj syntézu bielkovín a nakoľko naše telo si ho nevie produkovať, je človek odkázaný na jeho príjem z externých zdrojov. Minerál má význam pre fyziologické aj psychické zdravie.

V prvej oblasti je horčík dôležitý pre pohybový aparát, jeho nedostatok sa prejaví napríklad tŕpnutím a kŕčmi svalov. Okrem toho pomáha aj na zlepšenie fyzickej výkonnosti a znižuje únavu po námahe. Ak ide o psychické zdravie, tu je horčík dôležitý pre fungovanie nervovej sústavy, na pocit energie a vitality a pomáha aj proti depresii a na lepšie zaspávanie.

 • Vitamín B6: Druhou dôležitou zložkou zastúpenou v MAGNE-B6 forte je vitamín B6. Mnohé účinky tohto vitamínu sa prekrývajú alebo dopĺňajú s vplyvom minerálu horčík a to je aj jeden z dôvodov, prečo je táto dvojkombinácia v prípravkoch určených na nervový systém aj svaly využívaná veľmi často. Vitamín tiež pomáha lepšej absorpcii horčíka.

Pokiaľ ide o samotné účinky, tak vitamín B6 má tiež funkciu pôsobenia proti svalovým kŕčom a na celkové uvoľnenie svalstva. Pomáha aj na zníženie únavy a vyčerpania, využíva sa tiež proti neurózam a depresiám. Vitamín je dôležitý aj pre metabolizmus, konkrétne bielkovín a glukózy, pomáha tiež na syntézu mastných kyselín, červené krvinky a kostrové zmeny.

 • Pomocné a doplnkové látky: Okrem účinných látok sa v tabletkách nachádzajú aj tie doplnkové, konkrétne ide o mikrokrystalickú celulózu, sodnú soľ karboxymethylcelulózy, horčíkové soli mastných kyselín, hydroxypropylmethylcelulózu, polydextrózu, talek, kremičitan draselno-hlinitý, maltodextrin, oxid titaničitý a triglyceridy.

TABLETY NA PERORÁLNE UŽITIE

MAGNE-B6 forte je prípravkom vo forme tabliet obalených filmom. Tabletky sa užívajú v celosti, sú bielej farby a majú elipsovitý tvar. Sú obojstranne vypuklé a užívajú sa v celosti. Tablety sú balené v klasických blistroch po 10 kusov v jednom, vonkajší obal je z papiera..

Dávkovanie a užívanie MAGNE-B6 forte

MAGNE-B6 forte je prípravkom určeným pre ľudí, ktorí trpia nedostatkom horčíka alebo vitamínu B6 a tento nedostatok sa u nich prejavuje aj navonok. Výrobca udáva, že výživový doplnok môžu užívať len dospelý, nie je určený pre deti.

 • Odporúčaná dávka pre dospelých je v objeme 1 tablety, ktorá sa prehltne v celosti
 • Maximálna denná dávka sú 2 tablety, výrobca odporúča preto užívanie 2 krát za deň po jednej tabletke, ideálne je užívanie pred jedlom kvôli lepšiemu vstrebaniu

V jednej tablete sa nachádza 27 % odporúčanej dennej dávky horčíka a 143 % odporúčanej dennej dávky vitamínu B6. Užívanie je možné pravidelne každý deň, pozor si však treba dať na predávkovanie. Neprekračujte preto odporúčané denné dávkovanie a pamätajte, že MAGNE-B6 forte nie je určený ako náhrada bežnej stravy alebo odbornej liečby.

 • Zlepšuje fungovanie pohybovej sústavy
 • Podporuje správne fungovanie nervového systému
 • Zvýšuje mentálnu vitalitu
9,35 €7,99 €
Do obchodu

Uchovanie a skladovanie MAGNE-B6 forte

Inštrukcie k uchovávaniu a skladovaniu tabliet MAGNE-B6 forte sa nelíšia od iných podobných prípravkov a produktov. Tablety treba skladovať v pôvodnom balení a mimo vlhké prostredie, čiže na suchom mieste.

Pokiaľ ide o skladovanie a likvidáciu, tak:

 • skladujte tabletky mimo dohľad a dosah detí
 • nevystavujte prípravok priamemu slnečnému svetlu ani mrazu
 • prípravok neužívajte po dátume spotreby, ktorý je označený na obale
 • nespotrebované tabletky nelikvidujte odpadovými vodami

Účinky, indikácie a použitie MAGNE-B6 forte

MAGNE-B6 forte patrí medzi prípravky určené na podporu fungovania viacerých fyziologických aj psychologických procesov. Toto pôsobenie je dosahované zvýšením hladiny horčíka a vitamínu B6 a od toho sa odvíjajú aj jednotlivé účinky.

MAGNE-B6 forte môžete užívať, ak potrebujete:

Zlepšiť fungovanie pohybovej sústavy

Horčík aj vitamín B6 sú dôležité pre pohybový aparát a jeho správnu funkciu, takže ak máte v tejto oblasti problémy, môže vám MAGNE-B6 forte pomôcť. Platí to hlavne vtedy, ak máte svalové kŕče, cítite tŕpnutie končatín alebo chcete podporiť stav kostí.

Podporiť správne fungovanie nervového systému

Druhou oblasťou, kde MAGNE-B6 forte má svoje účinky, je podpora nervového systému. Vďaka účinným látkam totiž znižuje nervovú dráždivosť, čo sa prejaví na lepšom prenose nervových signálov a správnom fungovaní nervového systému.

Zvýšiť mentálnu vitalitu

Treťou oblasťou s významnými účinkami MAGNE-B6 forte je oblasť mentálne vitality a psychiky. Tu vám môže doplnenie horčíka a vitamínu B6 pomôcť proti únave, na zníženie miery mentálneho vyčerpania a k zlepšeniu psychickej činnosti.

Zlepšiť metabolizmus

Nakoľko vitamín B6 aj horčík sú dôležitou súčasťou metabolických procesov v tele, pomáha normalizácia ich hladiny aj v tejto oblasti. Ide predovšetkým o zlepšenie energetického metabolizmu a správnu látkovú premenu dôležitú pre tvorbu energie.

POZOR NA NADMERNÚ KONZUMÁCIU

Nedostatok horčíka aj vitamínu B6 má negatívne vplyvy na organizmus, ale aj vysoké hladiny týchto dvoch látok so sebou prinášajú problémy, napríklad svalovú slabosť, srdcovú arytmiu, ospalosť alebo únavu. Neužívajte preto MAGNE-B6 forte nadmerne a neuvážene.

Nežiaduce a vedľajšie účinky MAGNE-B6 forte

Pri výživových doplnkoch sú nežiaduce alebo vedľajšie účinky zriedkavé a to isté platí aj v prípade tabliet MAGNE-B6 forte. Výrobca neudáva žiadne špeciálne negatívne účinky, ktoré by mohli užívanie prípravku sprevádzať, dôležité je dodržiavať dávkovanie.

Užívanie je väčšinou bezproblémové, ale:

 • vyskytnúť sa môže alergická reakcia na niektoré zo zložiek a látok, ktoré tabletky obsahujú, hlavne ide o doplnkové látky
 • objaviť sa môžu zažívacie problémy, zväčša na úvod užívania, ak tieto problémy ani po čase neustúpia, užívanie prerušte a poraďte sa s lekárnikom alebo lekárom

Kontraindikácie a možné interakcie MAGNE-B6 forte

Tak ako v prípade vedľajších účinkov, aj v prípade možných kontraindikácií neudáva výrobca žiadne špeciálne varovania alebo prípady. Pri užívaní MAGNE-B6 forte sa preto treba riadiť všeobecnými zásadami týkajúcimi sa výživových doplnkov.

Tu sú situácie, ktoré budete riešiť zrejme najčastejšie:

 • kontraindikáciou pre užívanie MAGNE-B6 forte je nízky vek, nakoľko prípravok je určený len pre dospelých, čiže nad 18 rokov
 • kombinácia viacerých prípravkov s podobným zložením môže priniesť predávkovanie horčíkom aj vitamínom B6
 • ohľadom možnosti užívania v tehotenstve alebo počas dojčenia sa treba poradiť s lekárom, výrobca neudáva v tomto ohľade žiadne inštrukcie
 • užívanie spoločne s inými liekmi, či už na predpis alebo bez predpisu, sa odporúča až po konzultácii s lekárom, ktorého treba o užívaní MAGNE-B6 forte informovať

Balenie a cena MAGNE-B6 forte

Prípravok MAGNE-B6 forte bol na trh uvedený len v jednom variante balenia a to s obsahom 50 tabliet. Tabletky sú balené v blistroch, sú obojstranne vypuklé a určené pre perorálne užívanie. Prípravok je možné užívať len počas doby spotreby, po dátume exspirácie treba tablety zlikvidovať v súlade s inštrukciami výrobcu.

Tu sú ceny balenia v jednotlivých lekárňach a ich porovnanie:

 • Odborná pomoc
 • Doprava zadarmo nad 30 €
 • Cena dopravy kurierom od 2,99 €
  9,35 €7,99 €
  Do obchodu
  • Poštovné zadarmo pri nákupe nad 20€
  • Expedovanie objednávky v pracovné dni do 24hod
  • Cardpay, Sporopay , alebo bankovým prevodom

   Z hľadiska pomeru ceny a veľkosti je MAGNE-B6 forte vnímané pozitívne a ide o prípravok, ktorého účinnosť je hodnotená veľmi dobre. 50 tabletkové balenie vám vydrží skoro celý mesiac, takže jeho veľkosť je vhodná aj pre každodenné užívanie.

   Kde kúpiť MAGNE-B6 forte

   Keďže je MAGNE-B6 forte výživovým doplnkom a nie liekom, viete tabletky kúpiť tak v lekárni, ako aj v niektorých eshopoch s ponukou výživových doplnkov na svaly alebo vitalitu. Z hľadiska výberu aj ďalších produktov, ktoré by sa vám mohli hodiť na podobné problémy, je ale lepšie navštíviť pri kúpe lekáreň.

   Keďže však na kúpu nepotrebujete predpis ani recept, nemusí to byť len osobná návšteva, MAGNE-B6 forte viete kúpiť aj v internetových lekárňach. Takýto spôsob je neporovnateľne rýchlejší, lacnejší a hlavne máte istotu, že prípravok bude k dispozícii okamžite skladom.

   NIELEN CENA, ALE AJ SLUŽBY

   Väčšina užívateľov sa rozhoduje pri kúpe predovšetkým podľa ceny. Toto kritérium je pochopiteľné, ale pozerať treba aj na kvalitu zákazníckych služieb a to platí hlavne pri online lekárňach. Zvyčajne tie väčšie, napríklad Dr. Max, sú na tom o niečo lepšie.

   Online objednávka, doprava a doručenie

   Objednávka liekov alebo výživových doplnkov online sa príliš nelíši od toho, ako prebieha bežný nákup cez internet. Všetko vyriešite za pár minút a kliknutí, nemusíte nikam ísť a prípravok vám domov doručí kuriér, takže máte maximálne pohodlie.

   Online objednávka má obvykle nasledovný postup:

   • Najskôr nájdete balenie MAGNE-B6 forte a vložíte ho do košíka
   • Potom zadáte svoje údaje vrátane adresy doručenia
   • Zvolíte typ platby, čiže vopred alebo na dobierku
   • Vyberiete kuriérsku službu a objednávku odošlete

   Pri platbe vopred viete platiť bankovým prevodom cez internet banking, prípadne rýchlejšie a to platobnou kartou cez internet. Pri nákupe v serióznej lekárni sa nemusíte ničoho obávať, všetko je bezpečné. Doručenie býva obvykle do 24 až 48 hodín a to priamo k vám domov súkromnou kuriérskou službou prípadne poštovým kuriérom.

   • Zlepšuje fungovanie pohybovej sústavy
   • Podporuje správne fungovanie nervového systému
   • Zvýšuje mentálnu vitalitu
   9,35 €7,99 €
   Do obchodu

   Najčastejšie otázky

   Nedostatkom horčíka trpí veľa ľudí, viacerí z nich o tom dlho nevedia, nakoľko príznaky nemusia byť príliš intenzívne alebo jednoznačné. MAGNE-B6 forte patrí v tejto oblasti medzi veľmi obľúbené prípravky a s tým súvisí nielen jeho časté objednávanie, ale aj mnoho praktických otázok ohľadom jeho užívania.

   Toto sú tie, ktoré sú kladené najčastejšie:

   Je možné MAGNE-B6 forte užívať aj dlhodobo?

   Hoci výrobca priamo nespomína maximálnu dobu užívania, vzhľadom na zloženie a množstvo horčíka a vitamínu B6 by nemalo byť užívanie tabliet dlhodobé. Prípravok slúži na normalizáciu hladiny týchto látok v tele, dlhšie užívanie môže spôsobiť ich nadbytok.

   Ako a kedy je najlepšie tablety MAGNE-B6 forte užívať?

   Väčšine užívateľov sa osvedčilo najviac užívanie dvakrát za deň, jedna tabletka ráno nalačno a druhá večer pred jedlom. Tabletky treba vždy zapiť dostatočným množstvom vody a prehltnúť ich v celosti. Užívanie je možné len pre dospelých.

   Pomôže mi prípravok aj na migrénu a bolesť hlavy?

   Primárnym cieľom a ani účinkom MAGNE-B6 forte nie je tlmenie týchto druhov bolestí, ale niektorým užívateľom sa prípravok osvedčil aj v tejto oblasti. Môže ísť o situácie, ak je bolesť hlavy spôsobená napríklad vyčerpaním alebo nervovými faktormi.

   Ako zistím, či mám užívať výživový doplnok alebo radšej liek?

   Laicky sa to dá zistiť iba podľa symptómov, typicky sa nedostatok horčíka prejaví problémami so svalmi. Ak sú tieto prejavy intenzívnejšie, môže byť hladina minerálu v tele veľmi nízka. Najistejšie je však navštíviť lekára kvôli odbornému stanovisku.

   Skúsenosti s tabletkami MAGNE-B6 forte

   Podľa skúseností a recenzií na internete je prípravok MAGNE-B6 forte veľmi známy a populárny a to dokonca aj medzi seniormi. Najlepšie účinky má na kŕče v lýtkach a celkovo na svalové kŕče, rovnako tak na únavu a vyčerpanosť. Pomáha tiež aj na nervovú sústavu, ale tento účinok je ťažšie merateľný.

   Pozitívne vnímaný je aj pomer ceny a účinkov, samozrejme, v rámci možností, ktoré môže výživový doplnok ponúknuť. Užívanie je bezproblémové a obvykle bez nejakých vedľajších účinkov, tabletky sú dobre tolerované.

   • Zlepšuje fungovanie pohybovej sústavy
   • Podporuje správne fungovanie nervového systému
   • Zvýšuje mentálnu vitalitu
   9,35 €7,99 €
   Do obchodu

   Menším mínusom je slabý výber ohľadom veľkosti balenia, k dispozícii je totiž MAGNE-B6 forte len s obsahom 50 tabliet. Pre užívanie na takmer celý mesiac to však stačí a veľmi dobrou účinnosťou tabletky aj túto menšiu nevýhodu rýchlo vyrovnajú. Plusom je naopak známosť značky a jej dostupnosť, hlavne v online lekárňach.

   Zhodnotenie

   MAGNE-B6 forte patrí medzi tie prípravky, ktoré je možné pokojne odporučiť a to najmä kvôli veľmi pozitívnym ohlasom na účinnosť v praxi. Ak vás trápia únava, vyčerpanosť alebo problémy so svalovými kŕčmi, sú tieto tabletky presne pre vás.

   Prípravok ponúka zároveň niekoľko výhod:

   • tabletky si viete kúpiť voľne bez predpisu alebo receptu
   • užívanie aj dávkovanie sú veľmi jednoduché
   • pomer ceny a účinkov je podľa skúseností veľmi dobrý
   • možnosť kúpiť si prípravok aj cez internet, nielen osobne

   Dávkovanie tabliet je jednoduché, stačí dvakrát za deň užiť jednu tabletku a prehltnúť. Ak k tomu pridáme bezproblémové užívanie z pohľadu vedľajších účinkov a kontraindikácií, tak výživový doplnok MAGNE-B6 forte je naozaj veľmi dobrá voľba.

   Prípravok je pomerne dosť rozšírený a to hlavne v lekárňach, nakoľko ho používajú aj seniori. Vzhľadom na cenu balenia zároveň odporúčame jeho objednanie v internetovej lekárni, nakoľko väčšina z nich vám ponúkne k tabletkám aj doručenie zdarma priamo k vám domov. Nemusíte nikam chodiť a máte to pohodlné.

   • Zlepšuje fungovanie pohybovej sústavy
   • Podporuje správne fungovanie nervového systému
   • Zvýšuje mentálnu vitalitu
   9,35 €7,99 €
   Do obchodu

   FARMAKOLOGICKÉ UPOZORNENIE

   MAGNE-B6 forte je potravinový a výživový doplnok s obsahom minerálu horčík a vitamínu B6. Počas užívania dodržiavajte doporučené dávkovanie a neprekračujte odporúčanú dennú dávku. Výživový doplnok sa nesmie používať ako náhrada pestrej a vyváženej stravy a zdravého životného štýlu.

   MAGNE-B6 forte: Tablety zníženie únavy a vyčerpania a na činnosť svalov
   Počet hlasov: 13 Priemer:4.6 (92.31%)
   Odporúčame
   Prečítajte si tiež
   Vaše postrehy
   Komentáre
   Zatiaľ sa tu nenachádza žiadny komentár.

   Pridaj komentár

   Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

   *