Najlepšie ponuky na nákup

 • možnosť osobného vyzdvihnutia
 • expedovanie v deň objednania, doručenie do 48 hodín
 • cena dopravy 2,90 € kuriér, 2,20 zásielkovňa
13,59 €
Do obchodu
 • Doprava pre nákup od 15€ ZDARMA
 • dodanie do 24 hod. počas prac. dní
 • kurér 2,50€
11,51 €
Do obchodu
 • Doprava zadarmo pri objednávke nad 29,90 €
 • Cena dopravy kurierom od 3 €
 • Platba na dobierku, bankový prevod, online platobná karta
10,87 €
Do obchodu
 • Poštovné zadarmo pri nákupe nad 20€
 • Expedovanie objednávky v pracovné dni do 24hod
 • Cardpay, Sporopay , alebo bankovým prevodom
10,49 €
Do obchodu
 • Cena dopravy sa neúčtuje pri objednávke nad 49 EUR
 • Cena za dopravu a platbu je 3,30 EUR
 • Tovar sa dá ZADARMO osobne prevziať
11,41 €
Do obchodu

Pociťujete na sebe nedostatok horčíku? Máte problém s únavou, svalstvom, vyčerpaním alebo nervozitou? V tom prípade si môžete doplniť hladinu tohto dôležitého hormónu cez výživový doplnok Magnesium 1 Mega. Ide o prípravok, ktorý obsahuje horčík v podobe magnézia oxidu s obsahom 835 mg, čo je ekvivalent k 500 mg elementárneho magnézia.

Prípravok má formu tabliet a je určený pre dospelých, nie pre deti. Ak chcete vedieť, ako sa užíva, na čo všetko pomáha a či u neho hrozia aj nejaké vedľajšie a nežiaduce účinky, naša recenzia vám to prezradí. Pozrieme sa aj na to, aké sú skúsenosti užívateľov s ním.

Výrobca a pôvod

Výrobcom prípravku je spoločnosť Swiss Herbal Remedies Canada, ktorá je súčasťou skupiny Valeant Canada Consumer Products. Z pohľadu dodávateľa na trh a držiteľa rozhodnutia je za výživovým doplnkom spoločnosť Swiss Natural s 20 ročnou skúsenosťou.

Spoločnosť patrí medzi značky, ktoré sa špecializujú na prírodné typy produktov, čo platí aj v prípade Magnesium 1 Mega. Kvalita surovín je v tomto prípade na prvom mieste, či už ide o vitamínové produkty, prípravky s obsahom minerálov alebo špecializované výživové doplnky napríklad na cholesterol. Jedná sa teda o prvotriednu a overenú značku.

Zloženie, účinné látky a vzhľad Magnesium 1 Mega

Magnesium 1 Mega je prípravkom, ktorý je založený na jednej jedinej účinnej látke a tou je minerál horčík. Ten sa nachádza v produkte vo forme magnézium oxid s objemom 835 mg, čo zodpovedá 500 mg elementárneho minerálu. Naplno tak môžu vyniknúť jeho účinky.

Tu je viac informácii o účinnej látke a mechanizmoch jej pôsobenia:

 • Horčík: Minerál horčík, nazývaný aj magnézium, je látkou, ktorá patrí v organizme medzi najnevyhnutnejšie. Vyskytuje sa tak vo voľnej prírode, ako aj v živých organizmoch, u ľudí ide o druhý najdôležitejší katión v tele. Látka je súčasťou viacerých metabolických procesov, no až 87 % jej objemu je uložených v pohybovej sústave, kostiach a svaloch.

Podľa fyziologickej a psychickej záťaži potrebuje ľudský organizmus denne od 300 do 500 gramov horčíka, táto potreba narastá aj úmerne s vekom. Najviditeľnejším prejavom jeho nedostatku v tele sú svalové kŕče, ale problémy s únavou, vyčerpanosťou a ťažkosti týkajúce sa nervovej sústavy a psychickej vitality, napríklad úzkosť a depresia.

Zníženie hladiny tohto hormónu v ľudskom organizme spôsobujú najčastejšie nadmerná fyzická aktivita, častá konzumácia alkoholu, endokrinologické ochorenia, užívanie diuretík, poruchy obličiek, zápalové a infekčné ochorenia tráviaceho systému a tiež nadmerná psychická záťaž organizmu, hlavne ak ide o stres, napätie a podobne.

TABLETKY V PLASTOVEJ LIEKOVKE

Pokiaľ ide o formu, výživový doplnok Magnesium 1 Mega má formu štandardných tabliet na perorálne užívanie. Tie sú balené v bielej plastovej fľaštičke pre jednoduchšie dávkovanie, ktorá má modrý skrutkovací uzáver. Celkovo sa v liekovke nachádza 90 tabliet.

Dávkovanie a užívanie Magnesium 1 Mega

Tak, ako aj v prípade iných výživových doplnkov, aj v prípade Magnesium 1 Mega je potrebné dodržiavať dávkovanie odporúčané výrobcom v dávkovacej schéme. Nakoľko je prípravok určený iba pre dospelých, aj odporúčané dávkovanie udáva výrobca len pre nich.

 • Prípravok Magnesium 1 Mega je založený na pravidelnom a dlhodobom užívaní
 • Štandardná denná dávka je v objeme 1 tabletky s užitím 1 krát za deň, prípadne podľa odporúčania lekára môže byť krátkodobo táto dávka individuálne upravená

Aby bol efekt  užívania Magnesium 1 Mega maximálny, podľa skúseností užívateľov je potrebné prípravok užívať aj niekoľko týždňov či mesiacov. Tabletky sa užívajú v celosti bez polenia alebo rozhrýzania, bez odporúčania lekára neprekračujte maximálnu dennú dávku 1 tabletky za 24 hodín. Neužívajte prípravok ani ako náhradu rozmanitej a pestrej stravy.

Uchovanie a skladovanie Magnesium 1 Mega

Vzhľadom na jednoduchú a bezproblémovú formu štandardných tabliet nie je Magnesium 1 Mega náročný na podmienky skladovania a uchovania. Sledujte predovšetkým dátum spotreby na obale prípravku a po tomto dátume už tabletky neužívajte.

Kvôli bezpečnosti dodržiavajte aj tieto zásady:

 • nevystavujte výživový doplnok mrazu a ani teplote nad 25°C
 • chráňte pred priamym slnečným žiarením a skladujte na suchom mieste
 • nevystavujte tabletky priamemu slnečnému svetlu ani vlhkosti
 • po dátume spotreby vráťte nespotrebované tabletky do lekárne

Účinky, indikácie a použitie Magnesium 1 Mega

Pokiaľ ide o použitie tohto výživového doplnku, jeho pôsobenie je priamo závislé od pôsobenia a účinkov samotného horčíka. Hlavným cieľom Magnesium 1 Mega je doplnenie tohto minerálu do organizmu a s tým spojená podpora správneho fungovania tela.

Spomedzi všetkých oblastí je pôsobenie najviditeľnejšie v nasledovných:

Pohybová sústava

60 % horčíka sa nachádza v kostiach a 27 % vo svaloch, je teda evidentné, že dopĺňanie minerálu je najdôležitejšie pre pohybovú sústavu. Horčík je dôležitý pre správne fungovanie svalstva počas záťaže, proti strnulosti šije, na mravčanie v končatinách, proti svalovým kŕčom a vďaka pôsobeniu na kyselinu mliečnu aj na zníženie bolesti svalstva.

Nervová sústava a psychická vitalita

Horčík reguluje aj hladinu vápnika a glutamátu, ktoré vo vysokej úrovni poškodzujú neuróny, čo sa prejaví problémami s nervovou sústavou. Správna hladina tohto minerálu pomáha preto na jej zdravé fungovanie, ale aj proti migrénam, nespavosti, problémom s pamäťou, proti úzkosti a depresii, na zlepšenie koncentrácie a na točenie hlavy.

Únava a vyčerpanosť

Či už ide o fyziologickú alebo psychickú únavu a vyčerpanosť, magnézium aj v tejto oblasti zohráva významnú úlohu. Minerál sa totiž podieľa na rovnováhe elektrolytov a správnej látkovej premene dôležitej pre tvorbu energie. Nedostatok horčíka vedie k pocitu únavy a vyčerpania a k nedostatočnej výkonnosti, ale aj k horšiemu zaspávaniu.

Kardiovaskulárny systém

Magnézium je dôležité aj na vysoký krvný tlak, problémy so srdcom a celkovo na fungovanie srdcovocievneho systému. Nedostatok horčíka v tele zhoršuje napätie krvnej steny, spôsobuje nedostatočné prekrvenie srdca, môže tiež spôsobiť zhoršenie srdcového rytmu, ovplyvňuje svalové sťahy srdca a má vplyv aj na aterosklerózu.

Ďalšie dôležité vplyvy

Dopĺňanie horčíka pri jeho nedostatku má pozitívny vplyv aj na kŕče spojené s menštruačnou bolesťou, žalúdočné kŕče, správne trávenie, zníženie napätia vo vnútorných orgánoch, na metabolizmus tukov, bielkovín aj sacharidov, správne fungovanie obličiek a tiež na hormonálnu reguláciu hormónov štítnej žľazy.

AJ V BEŽNEJ STRAVE

Minerál je prítomný samozrejme aj v potravinách, predovšetkým v zelenej zelenine, orechoch, semenách, celozrnných výrobkoch, banánoch, ananáse, droždí a z rýb ho obsahuje najviac tuniak. Magnesiu 1 Mega je doplnkom, nie náhradou príjmu horčíka z týchto potravín.

Nežiaduce a vedľajšie účinky Magnesium 1 Mega

Pokiaľ ide o možné riziká spojené s vedľajšími a nežiaducimi účinkami, tie sú v prípade dodržiavania maximálnej dennej dávky v prípade výživových doplnkov minimálne. Platí to aj v prípade Magnesium 1 Mega, ktorého užívanie je obvykle bezproblémové.

Vyskytnúť sa napriek tomu môžu potenciálne dve situácie:

 • prvou je precitlivenosť alebo alergická reakcia na niektorú z látok v zložení
 • druhou je riziko výskytu hnačky, čo je však ojedinelé a obvykle nie dlhodobé

Kontraindikácie a možné interakcie Magnesium 1 Mega

Nie ste si istí, či môžete užívať Magnesium 1 Mega v niektorých prípadoch? Tak, ako aj iné výživové doplnky, aj v prípade tohto prípravku si treba dať pozor na situácie, ktoré môžu byť charakterizované ako kontraindikácie alebo interakcie s tabletkami.

Tu sú prípady, ktoré je dôležité z tohto hľadiska poznať:

 • prípravok je určený iba pre dospelých užívateľov, čiže kontraindikáciou je vek do 18 rokov, nie je vhodný na užívanie pre deti
 • rovnako tak výskyt alergickej reakcie je dôvodom na prerušenie užívania, to isté platí aj pri dlhodobých a vážnejších hnačkách
 • pokiaľ ide o tehotenstvo a dojčenie, výrobca užívanie pre tieto skupiny žien nezakazuje, treba sa ale najskôr poradiť s lekárom o možnom užívaní
 • nekombinujte Magnesium 1 Mega s iným prípravkom obsahujúcim horčík, mohlo by prísť k prekročeniu maximálnej dennej dávky minerálu

Balenie a cena Magnesium 1 Mega

Výživový doplnok má formu tabliet uložených v plastovej liekovke. K dispozícii je len v jednej veľkosti balenia a to s obsahom 90 tabliet. Pokiaľ ide o koncentráciu, tabletky obsahujú magnézium vo forme oxidu magnézia, v jednej tabletke je ho 835 mg. Čistého magnézia je potom 500 mg, čo pokrýva dennú spotrebu.

Ceny výživového doplnku sa líšia podľa lekárni:

 • možnosť osobného vyzdvihnutia
 • expedovanie v deň objednania, doručenie do 48 hodín
 • cena dopravy 2,90 € kuriér, 2,20 zásielkovňa
  13,59 €
  Do obchodu
  • Doprava pre nákup od 15€ ZDARMA
  • dodanie do 24 hod. počas prac. dní
  • kurér 2,50€
   11,51 €
   Do obchodu
   • Doprava zadarmo pri objednávke nad 29,90 €
   • Cena dopravy kurierom od 3 €
   • Platba na dobierku, bankový prevod, online platobná karta
    10,87 €
    Do obchodu
    • Poštovné zadarmo pri nákupe nad 20€
    • Expedovanie objednávky v pracovné dni do 24hod
    • Cardpay, Sporopay , alebo bankovým prevodom
     10,49 €
     Do obchodu
     • Cena dopravy sa neúčtuje pri objednávke nad 49 EUR
     • Cena za dopravu a platbu je 3,30 EUR
     • Tovar sa dá ZADARMO osobne prevziať
      11,41 €
      Do obchodu

      Samotný Magnesium 1 Mega nie je oproti konkurencii cenovo nadpriemerný, pokiaľ zohľadníme kvalitu koncentrácie a veľkosť balenia, je práveže jeho cena na veľmi dobrej úrovni. To je oproti konkurencii nemalá výhoda.

      Kde kúpiť Magnesium 1 Mega

      Nakoľko ide o výživový doplnok, nebudete mať problém s jeho dostupnosť. Magnesium 1 Mega si viete kúpiť bez predpisu alebo receptu od lekára, avšak odporučiť vám ho samozrejme môže, napríklad ak sa zistí nedostatok horčíka v tele. Prípravok majú v ponuke eshopy s výživovými doplnkami a samozrejme aj lekárne, kamenné či online.

      Práve kúpa v lekárni je najefektívnejšou možnosťou, či už z pohľadu ceny, zákazníckych služieb alebo udržania odbornej úrovne. Ak sa zameriate na tie známejšie a overené lekárne, napríklad ako je značka DrMax, nemusíte sa báť o dostupnosť skladom.

      UŠETRÍTE NIELEN PENIAZE, ALE AJ ČAS

      Kúpa online je nielen iba o úspore financií, nakoľko cena v online lekárni býva štandardne nižšia ako v tej kamennej, ale aj o úspore času. Už vopred vidíte, či je Magnesium 1 Mega na sklade a viete si ho objednať doslova behom niekoľkých minút z pohodlia domu.

      Online objednávka, doprava a doručenie

      Kúpiť si Magnesium 1 Mega cez internet je oveľa jednoduchšie, ako sa možno zdá. Proces objednávky sa príliš neodlišuje od toho, ako prebieha kúpa v eshopoch. To, že prípravok si viete zaobstarať bez predpisu alebo receptu, je veľké plus pre výhodnosť.

      Objednávka pozostáva z nasledovných 4 krokov:

      • Balenie Magnesium 1 Mega vložíte do online košíka
      • Potom zadáte svoje meno, priezvisko a adresu doručenia
      • Vyberiete si spôsob platby a kuriérsku službu
      • To je všetko, objednávku už len odošlete

      Na kúpu nepotrebujete mať ani počítač, online objednávku viete spraviť aj cez smartfón alebo tablet s internetom. Pri platbe vopred, ktorú môžete zrealizovať cez internet banking alebo platobnou kartou, nepotrebujete ani hotovosť. Maximum pohodlia je podčiarknuté tým, že kuriér vám Magnesium 1 Mega prinesie až domov.

      Najčastejšie otázky

      Komu zloženie Magnesium 1 Mega môže pomôcť najviac? Obsahuje prípravok aj nejaké problematické látky a zložky? To je len niekoľko otázok, ktoré sa ľudia pýtajú na internete ešte skôr, než si tento výživový doplnok kúpia. Ide o praktické dotazy, ktoré sa vyskytujú najviac v komentároch pod prípravkom, alebo v internetových diskusiách.

      Tu sú otázky, ktoré sa opakujú najviac, spoločne s odpoveďami:

      Pre koho je Magnesium 1 Mega najvhodnejším prípravkom?

      Ide predovšetkým o ľudí trpiacimi migrénou, cukrovkou, vysokým krvným tlakom a svalovými kŕčmi. Horčík by mali pravidelne dopĺňať aj ženy užívajúce hormonálnu antikoncepciu a ľudia, ktorí sú pod zvýšenou fyzickou a psychickou záťažou.

      Obsahuje výživový doplnok aj nejaké alergény a problematické látky?

      Nie, z tohto pohľadu je zloženie Magnesium 1 Mega naozaj mimoriadne kvalitné a bezpečné. Prípravok neobsahuje žiadne chemické konzervačné látky, prídavné dochucovadlá, farbivá, sladidlá, mlieko, obilie, sóju, kukuricu, lepok, pšenicu, kvasnice a ani cukor.

      Je okrem Magnesium 1 Mega  potrebné užívať aj nejaké iné magnézium?

      Nie, vzhľadom na odporúčanú dennú potrebu pre bežného dospelého človeka v objeme 300 až 400 mg, nie je potrebné okrem tohto výživového doplnku užívať už nič iné. Neznamená to ale, že by ste nemohli konzumovať potraviny s obsahom horčíka.

      Ako dlho je potrebné tento prípravok užívať?

      Aj vzhľadom k forme, čiže tabletkám, ale aj vzhľadom k typu prípravku, čiže výživový doplnok, by ste mali Magnesium 1 Mega užívať dlhodobo, napríklad aj niekoľko mesiacov. Jedno celé balenie tak môžete vyčerpať bez prestávky, malo by vám vydržať 3 mesiace.

      Skúsenosti s tabletkami Magnesium 1 Mega

      Ak premýšľate o kúpe Magnesium 1 Mega, dôležité sú nielen odpovede na niektoré praktické otázky, ale rovnako tak aj referencie a recenzie z praxe. V prípade tohto prípravku zameraného na doplnenie minerálov, sú takéto skúsenosti užívateľov pozitívne a to tak z pohľadu účinnosti, ako aj priebehu dávkovania a užívania.

      Magnesium 1 Mega je štandardným výživovým doplnkom určeným na doplnenie minerálov. Pri pravidelnom a dlhodobom užívaní pomáha na zvýšenie hladiny horčíka a teda aj na zlepšenie problémov, ktoré spôsobuje jeho nedostatok.

      Z pohľadu viditeľnosti účinkov a pôsobenia si ho užívatelia pochvaľujú, rovnako tak je pozitívne cenené aj bezproblémové užívanie. Plusom je tiež dobrá cena, hlavne v porovnaní s koncentráciou magnézia a dobou užívania prípravku. Žiadne vážnejšie negatíva alebo mínusy užívatelia v hodnoteniach nezmieňujú.

      Zhodnotenie

      Magnesium 1 Mega teda podľa skúseností patrí k overeným prípravkom a minerálovým doplnkom s viditeľným pôsobením. Samotná značka Swiss Naturevia je pre mnohých znakom kvality a tento výživový doplnok to podľa skúseností aj dodržiava.

      Ak si ho vyberiete, získate nasledovné benefity:

      • kvalitné zloženie s dobrou koncentráciou horčíka
      • rýchlu kúpu bez receptu a predpisu
      • možnosť dlhodobého užívania aj niekoľko mesiacov
      • jednoduché užívanie v objeme len 1 tabletky denne

      Výživový doplnok je určený len pre dospelých, v prípade užívania u tehotných žien a počas kojenia sa treba najskôr poradiť s lekárom. K dispozícii je len jedna veľkosť balenia, tá je však dostatočná na 3 mesiace dávkovania bez potreby robiť si prestávku.

      Veľkou výhodou Magnesium 1 Mega, ktorá prispieva tiež k popularite a hlavne dostupnosti, je možnosť kúpy výživového doplnku voľne bez predpisu, čiže aj cez internet. Značku dostanete bez problémov kúpiť v každej väčšej online lekárni a kuriér vám prípravok doručí až k vchodovým dverám, čiže s minimálnym úsilím a maximálnym komfortom.

      FARMAKOLOGICKÉ UPOZORNENIE

      Magnesium 1 Mega je potravinový a výživový doplnok s obsahom horčíka. Počas užívania dodržiavajte doporučené dávkovanie a neprekračujte odporúčanú dennú dávku. Výživový doplnok sa nesmie používať ako náhrada pestrej a vyváženej stravy a zdravého životného štýlu.

      Magnesium 1 Mega: Výživový doplnok na svaly, nervy a proti únave a vyčerpaniu
      Počet hlasov: 28 Priemer:4.5 (90%)
      Vaše postrehy
      Komentáre
      Zatiaľ sa tu nenachádza žiadny komentár.

      Pridaj komentár

      Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

      *