Máte chuť na zdravé proteínové brownies? Pomôžu na chudnutie, tu sú tipy na recepty

Máte chuť na zdravé proteínové brownies? Pomôžu na chudnutie, tu sú tipy na recepty

Brownies patria medzi najobľúbenejšie sladké typy pečených perníkov. Kým tie klasické, ktoré poznáte z bežných cukrární, rozhodne nie sú zdravou sladkosťou, proteínové brownies môžete bez väčších obáv konzumovať aj pri chudnutí a nepriberiete z nich.

Obsahujú oveľa menej kalórií, v prípade použitia rastlinného proteínu a rastlinných surovín sú ideálne aj pre vegánov, neobsahujú priveľa sacharidov a môžu byť samozrejme aj bezlepkové a bez nezdravej múky. Ktorý domáci recept na proteínové brownies je najlepší? A dajú sa kúpiť aj hotové brownies? Čítajte ďalej a odpovede nájdete všetky odpovede.

Proteínové brownies a ich vplyv na chudnutie a zdravie

Pod pojmom proteínové brownies sa myslí zdravšia verzia známych čokoládových perníkov. Rozdiel medzi tými klasickými a tými „fitness“ je najmä v absencii tradičnej múky, naopak, do proteínových sa pridáva proteín v prášku, ktorý zvyšuje zastúpenie bielkovín.

Pochopiteľne, vzhľadom na to, že aspoň z časti musí byť zachovaná forma a obsah surovín pre brownies, bez tradičného kakaa to nepôjde. Kakao však samo o sebe nie je nadmerným rizikom z pohľadu priberania, najmä pokiaľ bude mať formu kvalitného kakaového prášku. Z pohľadu chudnutia aj celého organizmu sú proteínové brownies zdravšia voľba.

Perník 300g Ketomix

 • zdrojom kvalitnej srvátkovej bielkoviny
 • pokrmom s nízkym obsahom sacharidov a tukov
 • výborným zdrojom vlákniny pre správnu funkciu čriev
 • bezlepkový

Ak ide o výhody proteínových brownies pre chudnutie, tu sú:

 • vďaka vysokému obsahu bielkovín vás dokážu proteínové brownies zasýtiť oveľa lepšie, ako tie klasické, navyše, neprichádza po nich pocit hladu na sladké
 • veľa proteínov je dôležitých aj pre svalstvo, bielkoviny sú základnou stavebnou látkou svalov, pôsobia tak proti ich chradnutiu počas diét, cvičenia a chudnutia
 • takéto zdravšie brownies obsahujú aj viac vlákniny a rôznych iných prospešných stopových prvkov, čo pomáha na trávenie a nepriamo chudnutie
 • oproti klasickým brownies nie sú v tých proteínových obsiahnuté žiadne nezdravé a zlé nasýtené mastné kyseliny a nezdravé cukry, je tu aj menej kalórií

DAJTE SI POZOR AJ NA ĎALŠIE SLADKOSTI

Konzumácia zdravších brownies alebo perníkov s obsahom proteínov bude mať význam iba vtedy, keď si budete dávať pozor aj na ostatné sladkosti. Dobrou správou je, že či už pôjde o čokolády, dezerty alebo aj slané pochutiny, existujú proteínové alternatívy.

Domáce recepty na proteínové brownies

Ak by ste si chceli spraviť proteínové brownies doma, existuje na to viacero receptov, ktoré sú síce podobné, no môžu sa mierne odlišovať nejakými extra pridanými surovinami. Základom každého jedného receptu je práškový proteín v objeme 50 gramov.

Pre vašu inšpiráciu predstavujeme tieto 4 zaujímavé recepty:

Jablkovo-fazuľové brownies: Na tento recept potrebujete proteín v prášku, 3 vajcia, 60 g jablkového pyré, 200 g červenej fazuli, 30 g ovsených vločiek, 20 g kakaa, stéviu, kokosový olej, škoricu a vanilkový extrakt. Zmiešajte a pečte pri 180 °C do 25 minút.

Tvarohovo-mandľové fitness brownies: Na dokopy 12 kúskov potrebujete 250 g tvarohu, 5 vajec, 25 g mandlí pomletých na jemno, 20 g kakaového prášku a proteín v prášku. Všetko zmiešajte, vylejte na plech a znova pečte po dobu 25 minút pri teplote 180 °C.

Avokádovo-proteínové brownies: Na tento zdravý recept potrebujete polovicu hrnčeka špaldovej múky, polovicu hrnčeka roztlačeného avokáda, 120 ml kokosového oleja, kokosový cukor, polovicu hrnčeka kakaa, 2 vajcia a proteín v prášku. Pečte tak, ako predošlé.

Nepečené proteínové brownies: Ak nemáte veľa času, skúste tento recept. Zmiešajte 50 g proteínu v prášku, 25 g pomletej tmavej čokolády s 70 % kakaaom, 2 lyžice ľanových semien, 1 lyžicu mlieka a 1 lyžicu kokosového cukru. Vložte do chladničky a je to.

Hotové proteínové perníky KetoMix a ich výhody

Máte chuť spraviť si nielen vyššie spomínané brownies, ale chceli by ste ochutnať aj pravý proteínový perník, no zároveň sa menej narobiť s jeho prípravou? Vyskúšajte zmes značky KetoMix, producenta proteínových jedál, nápojov a potravín pre Keto diétu.

Proteínové perníky KetoMix sú zdravé a majú tieto výhody:

Zdroj kvalitnej srvátkovej bielkoviny

Asi nikoho neprekvapí, že v perníkoch sa ako základná zložka nachádzajú bielkoviny, no čo je najdôležitejšie v porovnaní s konkurenciou, je to, že ide o kvalitné srvátkové bielkoviny. Navyše, tie tvoria až 45 % z objemu všetkých živín, čo je viac, ako iné značky.

Ideálny objem sacharidov, tukov a vlákniny

Podobne, ako je tomu aj v prípade ďalších potravín a produktov tejto značky, aj proteínové perníky KetoMix majú optimálne zloženie aj z pohľadu ďalších živín. Sú bohaté na vlákninu, naopak, oproti klasickým brownies sa tu nachádza len minimum tuku a cukru.

Čerstvé a zároveň s rýchlou prípravou

Proteínové perníky KetoMix nie sú síce úplne hotovým produktom, ale na druhú stranu, viete si ich spraviť za pár minút a s jednoduchou prípravou. Do zmesi stačí pridať vodu, spraviť perník a dať upiecť. Za chvíľku si pripravíte čerstvý, voňavý a zdravý perník.

Minimum rizikových prísad

Žiadne rizikové chemické prísady a konzervačné látky, to je krédo, ktorého sa značka KetoMix drží dlhodobo. Platí to aj pre proteínové perníky, ktoré sú bez lepku, čiže ich môžu jesť aj celiatici, neobsahujú ani glutaman. Nachádzajú sa tu ale sója a mlieko.

SAMOSTATNE AJ V PRVÝCH FÁZACH DIÉTY

Ak by ste si chceli doma spraviť proteínové perníky KetoMix, môžete si ich pripraviť len tak, jednorazovo, ako zdravú maškrtu, ale môžu byť aj pravidelnou súčasťou jedálnička počas chudnutia. Zaradiť ich možno aj v rámci Keto diéty a to už od jej prvej fázy.

Nutričné hodnoty a zloženie proteínových perníkov KetoMix

Proteínové perníky sú založené primárne na obsahu bielkovín, ani zďaleka však nejde o jedinú zložku z pohľadu nutričných a výživových hodnôt. Práve naopak, zloženie je oveľa pestrejšie a najmä vyvážené, čo je aj jednou zo silných stránok tejto značky.

Tu sú najdôležitejšie látky, ktoré sú obsiahnuté v 100 gramoch:

 • ak ide o energetickú hodnotu, je tu 394 kcal, čo zodpovedá 1649 kJ
 • najväčšie zastúpenie zo živín majú bielkoviny a to 45 g, tukov je len 9 g, z toho mastných len 6 g, sacharidov 20 g, z toho cukrov 3 g a vlákniny 11 g

Čo sa týka proteínov, v zložení je sójový proteín. Okrem toho obsahujú perníky KetoMix aj ryžovú múku, bielok, čakankovú vlákninu, kukuričný škrob, fenikel, koriander, škoricu, aníz, pomarančovú kôru, klinček, nové korenie, muškátový kvet a orech, badyán, odtučnené kakao, ľanovú múku, arabskú gumu, guarovú gumu, sójový lecitín a ďalšie látky.

Výrobca, pôvod a prečo siahnuť po značke KetoMix

V prípade, ak počujete o proteínových perníkoch KetoMix po prvý krát, vedzte, že sa jedná o značku komplexného sortimentu proteínových jedál a nápojov. Tá je na trhu už viac rokov a pôsobí tak na Slovensku, ako aj v Českej republike, má tisíce zákazníkov.

Medzi najdôležitejšie dôvody, prečo si značku vybrať, patria:

 • overené zloženie, či už ide o proteíny, ale aj o iné živiny alebo vlákninu, oproti iným konkurenčným značkám používa KetoMix aj viac druhov bielkovín
 • ak nejde priamo o hotové produkty, tak získate minimálne zmes na prípravu hotového jedla alebo nápoja, pričom vám stačí už len voda a pár minút miešania
 • všetky jedlá a nápoje sú zostavené podľa odporúčaní výživových odborníkov, tí vám môžu poradiť aj s vašim jedálničkom a to cez oficiálnu poradňu značky
 • nejde iba o nejakého neznámeho producenta alebo nejaký eshop, za KetoMixom je česká spoločnosť Opravdove hubnuti a tisíce referencií a skúseností

Balenie a cena proteínových perníkov KetoMix

Proteínové perníky KetoMix sú k dispozícii len v jednej veľkosti balenia a to s objemom 300 gramov, čo v praxi znamená až 10 porcií na prípravu perníčkov. Balenie má podobu plastového vrecka, ktoré je ľahko otvárateľné aj uzatvárateľné. Samotná zmes je vo forme prášku, čo značne uľahčuje skladovanie a ani hmotnosť balenia nie je veľká.

Tu je prehľad všetkých dôležitých informácií o balení perníkov:

Perník 300g Ketomix

 • zdrojom kvalitnej srvátkovej bielkoviny
 • pokrmom s nízkym obsahom sacharidov a tukov
 • výborným zdrojom vlákniny pre správnu funkciu čriev
 • bezlepkový

Cena za balenie je síce na prvý pohľad vysoká, no treba si uvedomiť, že je tu zmes, vďaka ktorej viete pripraviť až 10 porcií proteínových perníkov. Keď si cenu prepočítate na 1 porciu perníkov, zistíte, že je to pod sumou 2 €, čo je oproti konkurencii vynikajúce.

Príprava proteínových perníkov KetoMix

Proteínové perníčky KetoMix nie sú síce hotovým produktom, nemajú však od toho ďaleko. Ide o zmes v prášku, značka sa v tomto ohľade drží zaužívaného konceptu, ktorý sa jej osvedčil aj pri iných potravinách a jedlách. Finálna príprava je však jednoduchá.

Najskôr treba predhriať rúru na pečenie, nastavte na nej teplotu 170 °C

Teraz do šejkra alebo väčšej nádoby nalejte 2 dcl vlažnej vody, pridajte 1 dávku zmesi, čo je 30 gramov, začnite miesiť a to až do momentu, keď vytvoríte cesto

Máte tak hotovú zmes, ďalší postup sa podobá už na prípravu bežného domáceho medovníka, perníka alebo brownies. Zoberte si hlboký plech alebo formu na pečenie, vyložte ju papierom na pečenie alebo potrite nejakým zdravším maslom, napríklad kokosovým či ghee, vylejte sem cesto, zarovnajte ho a môžete ho dať piecť. Doba pečenia je do 5 minút.

Počas pečenia sledujte celý proces, aby ste predišli zhoreniu perníka. Pred záverom môžete perník posypať, napríklad strúhaným kokosom. Ak chcete, môžete do plechu či formy k cestu pridať aj kúsky ovocia, oriešky alebo semená, čiže nejaké ďalšie zdravé suroviny.

Konzumácia a skladovanie proteínových perníkov KetoMix

Proteínové perníky si môžete dať samostatne ako zdravú sladkosť, ale môžete ich zaradiť aj do svojho jedálnička počas Keto diéty. V tomto prípade sú perníky využiteľné už od prvej fázy a jednou porciou môžete nahradiť až 2 z 5 hlavných jedál počas vášho dňa.

Tu sú zásady pre správnu konzumáciu aj skladovanie perníka:

 • na obale zmesi nájdete dátum spotreby, po ňom už zmes nepoužívajte
 • skladujte balenie na suchom mieste mimo priame slnko a mimo mráz
 • zmes nie je vhodná na konzumáciu pre tehotné ženy a dojčiace ženy
 • perník nie je vhodný pre ľudí s laktózovou intoleranciou, sú tu aj alergény

Ďalšie produkty KetoMix

Čo sa týka značky KetoMix, ako bolo spomenuté skôr, ide o producenta širokého sortimentu jedál, potravín a nápojov značky KetoMix. Takýto benefit viete pretaviť aj do toho, že si celý svoj jedálniček zložíte z potravín značky. Viete tak dodržiavať aj Keto diétu.

Tá je z pohľadu chudnutia známa a založená na proteínoch:

Keto diéta je o ketóze, čo je metabolický stav, kedy telo spaľuje primárne tuky a nie cukry ako zdroj energie, tento stav je dosiahnutý obmedzení príjmu cukru

Dôležité je aj zvýšenie bielkovín a to cez potraviny KetoMix:

 • tie majú optimálny pomer živín, hlavne bielkovín, tukov a sacharidov
 • zároveň sú bohaté na vlákninu, ktorá je dôležitá pre správne trávenie
 • majú formu hotových produktov a zmesi, ktorú pripravíte za pár minút

Väčšina jedál, nápojov a potravín KetoMix obsahuje množstvo vitamínov a minerálov, čo je ďalšie významné plus. Naopak, nemusíte sa báť, že by tu boli používané nejaké rizikové prísady či konzervačné látky, nič také nehrozí. Okrem jedál a nápojov má značka KetoMix v ponuke aj voľne dostupné doplnky výživy podporujúce spaľovanie tukov.

Perník 300g Ketomix

 • zdrojom kvalitnej srvátkovej bielkoviny
 • pokrmom s nízkym obsahom sacharidov a tukov
 • výborným zdrojom vlákniny pre správnu funkciu čriev
 • bezlepkový

Sortiment potravín a jedál KetoMix obsahuje proteínové polievky, omelety, kaše, cestoviny, sušené mäso, pečivo, omáčky, pomazánky aj iné hlavné jedlá využiteľné počas celého dňa. Samozrejme, nesmú chýbať proteínové tyčinky vo výbere viacerých príchutí.

Na svoje si prídu aj tí, čo radi maškrtia, k dispozícii je výber zdravých sladkostí, kam patria nielen proteínové perníky, ale aj sušienky, čokolády alebo iné dezerty, rovnako tak aj slané pochutiny a chipsy. KetoMix ponúka tiež proteínové nápoje, kde máte na výber viacero príchutí od kokosu až po vanilku, v nápojoch je srvátková a sójová bielkovina.

KETO DIÉTA NIE JE O ŽIADNOM HLADOVANÍ

Keto diéta nie je žiadnou extrémnou, krátkodobou alebo redukčnou diétou, kde by šlo o výrazné obmedzenie stravovania. Nemusíte sa báť žiadneho hladovania, ale ani chradnutia svalov, práve vďaka dostatku bielkovín. Diéta je dlhodobá, trvá viac mesiacov.

Ako a kde kúpiť proteínové perníky a ďalšie produkty KetoMix

Veľkým plusom značky KetoMix je nielen široký výber produktov, ale aj možnosť nákupu priamo z pohodlia domova. Okrem značkovej kamennej predajni tak môžete navštíviť aj web www.ketomix.sk, kde sa dozviete informácie o produktoch a tiež o Keto diéte.

Funguje tu aj oficiálny internetový obchod, kde si nakúpite:

 • bez toho, aby ste museli niekam ísť, priamo z pohodlia domova
 • cez počítač, tablet, notebook alebo smartfón, výber je čisto na vás
 • za pár minút, kuriér vám zas doručí balíček do 3 pracovných dní
 • za najlepšiu možnú cenu, pri väčšej objednávke aj bez poštovného

Dobrou správou je, že potraviny, nápoje a ďalšie produkty si viete objednať nielen jednotlivo, ale aj po ucelených balíčkoch na 7, 14, 21 alebo 30 dní diéty. To značne uľahčuje plánovanie stravovania, navyše, ani ten najväčší balíček nie je príliš ťažký a má len 5 kg.

Perník 300g Ketomix

 • zdrojom kvalitnej srvátkovej bielkoviny
 • pokrmom s nízkym obsahom sacharidov a tukov
 • výborným zdrojom vlákniny pre správnu funkciu čriev
 • bezlepkový

Pre doručenie si viete zvoliť z viacerých kuriérnych služieb, balíček vám môže prísť buď priamo k vám domov, alebo do najbližšej pobočky Zásielkovne. Platiť viete na dobierku, no na výber je aj platba vopred cez internet banking alebo platobnou kartou. Ak by ste mali otázky alebo dotazy, k dispozícii je oficiálna telefonická aj online infolinka.

Skúsenosti s proteínovými perníkmi KetoMix

Proteínové perníky KetoMix sa tešia popularite už na prvý pohľad, stačí si prečítať niektoré hodnotenia, odporúčania alebo diskusné príspevky na internetových fórach. Po perníkoch siahajú tak ženy, ako aj muži a to hlavne kvôli tomu, že ide o zdravšiu alternatívu klasických brownies s vysokým obsahom tukov a sacharidov. To tu určite nehrozí.

Perník sa navyše veľmi jednoducho pripravuje, stačí len priliať vodu, vypracovať cesto, ako aj pri domácich receptoch, akurát tu nemusíte už nič ďalšie pridávať, maximálne tak ozdobiť. Jednoduchá príprava znamená aj čerstvosť a rýchlosť, čo sú ďalšie výhody.

Oproti konkurencii si ľudia pochvaľujú perníky KetoMix aj chuťovo a aj tým, že majú nielen veľa bielkovín, ale celkovo je zloženie optimalizované pre zdravý životný štýl a chudnutie. V jednom balení sa nachádza až 10 porcií perníkov, takže vám vydrží dlhšiu dobu. Chválená je aj skutočnosť, že sa tu nenachádza lepok, perník tak môžu jesť aj celiatici.

Zhodnotenie na záver

Tak domáce proteínové brownies, ako aj perníčky od výrobcu KetoMix, predstavujú zdravú súčasť jedálnička a pomôžu vám zasýtiť chuť po niečom sladkom, no zároveň nezvýšia riziko priberania. Viete si ich pripraviť aj s orieškami, ovocím alebo semienkami.

V prípade, že si vyberiete perníky KetoMix, získate tiež:

overené a kvalitné zloženie, či už ide o bielkoviny, alebo aj sacharidy

bezproblémovú prípravu, zároveň ale aj čerstvý perník po upečení

možnosť konzumácie občasne, ale aj v rámci jedálnička Keto diéty

zdravú „sladkosť“, ktorá zaženie chuť na sladké a aj zasýti žalúdok

Proteínové perníky predstavujú vhodný doplnok originálnych brownies, môžete ich bez akéhokoľvek rizika striedať a nemusíte sa báť priberania. Ak budete chcieť, môžete si recept na perníky KetoMix doplniť aj o niektoré zdravé prísady alebo vlákninu.

Perník 300g Ketomix

 • zdrojom kvalitnej srvátkovej bielkoviny
 • pokrmom s nízkym obsahom sacharidov a tukov
 • výborným zdrojom vlákniny pre správnu funkciu čriev
 • bezlepkový

Navyše, značka KetoMix, ktorá je producentom perníkov, ponúka oveľa širší sortiment a to nielen s ohľadom na sladkosti alebo nejaké drobné pochutiny, ale aj hlavné a väčšie jedlá. Na jednom mieste si viete zložiť aj celodenné stravovanie a doplniť pitný režim o proteínové kokteily. Chceli by ste vedieť viac? Navštívte oficiálny web www.ketomix.sk.

Prečítajte si tiež

Komentáre & Hodnotenie

5.00

2 Hodnotení