MONT BLANC Luxury Auris: Ušný sprej na hygienu uší, rozpustenie mazu a na prevenciu

MONT BLANC Luxury Auris ušný sprej: cena a skúsenosti
 • Odborná pomoc
 • Doprava zadarmo nad 30 €
 • Cena dopravy kurierom od 2,99 €
 • Poštovné zadarmo pri nákupe nad 20€
 • Expedovanie objednávky v pracovné dni do 24hod
 • Cardpay, Sporopay , alebo bankovým prevodom

Ak hľadáte ušný sprej, ktorý nie je viazaný na lekársky predpis, ale zároveň vám vie pomôcť ta na bežnú ušnú hygienu, ako aj na riedenie a rozpustenie ušného mazu, môžete siahnuť po značke MONT BLANC Luxury Auris. Ide o voľne dostupnú zdravotnícku pomôcku, ktorá je určená všetkým vekovým skupinám od detí vo veku 3 rokov až po dospelých.

Sprej môžu používať aj tehotné a dojčiace ženy, pričom vďaka prírodnému zloženiu z látok z Mŕtveho mora a prirodzenému pôsobeniu je jeho používanie bezproblémové. Chceli by ste vedieť niečo viac? V takom prípade čítajte ďalej, naša recenzia je tu pre vás.

Výrobca a pôvod

Ako výrobca aj dodávateľ na trh je v prípade spreju do uší MONT BLANC Luxury Auris zapísaná česká spoločnosť Pinia Pharmaceutical. Ide o overeného producenta prírodných produktov, doplnkov stravy, zdravotníckych prostriedkov a kozmetických prípravkov.

Spoločnosť má pomerne široké portfólio výrobkov a prípravkov, či už ide o chudnutie, imunitu, posilnenie močových ciest, zlepšenie zdravia pohybového aparátu alebo o prípravky na kožu, vlasy a nechty. V týchto produktoch využíva overené suroviny prírodného pôvodu, napríklad minerály, vitamíny, huby, zelený čaj alebo extrakty z rastlín či exotického ovocia.

Zloženie, účinné látky a vzhľad ušného spreju MONT BLANC Luxusy Auris

Ušný sprej MONT BLANC Luxury Auris má vo svojom zložení viacero zaujímavých látok, pričom z pohľadu účinkov sú najdôležitejšími kombinácia prírodných extraktov, solí z Mŕtveho mora a konopného oleja. Aj ostatné zložky však majú svoj význam.

Tu je celkový prehľad zloženia a jednotlivých látok spolu s ich popisom:

 • Konopný olej: Provu dôležitou aktívnou látkou, ktorá je obsiahnutá v ušnom spreji MONT BLANC Luxury Auris, je konopný olej. Ten zmäkčuje ušný maz, zlepšuje stav pokožky v ušnom kanály a pomáha na zocelenie suchej a popraskanej pokožke v ňom.
 • Urea hydrogen peroxid: Za týmto názvom sa skrýva karbamidperoxid, čo je špeciálna látka aktívne napomáhajúca zmäkčiť a rozkladať nahromadený ušný maz. Vďaka jej pôsobeniu je potom možné, napríklad pri vypláchnutí ucha, tento maz ľahšie odstrániť.
 • Soľ z mŕtveho mora: Treťou dôležitou látkou obsiahnutou v ušnom spreji MONT BLANC Luxury Auris je soľ z mŕtveho mora. Tá pomáha jednak na celkové upokojenie zvukovodu, ale vďaka minerálnym látkam aj na zmiernenie prípadnej precitlivenosti.
 • Rastlinné extrakty: V rámci zloženia obsahuje ušný sprej aj kombináciu viacerých rastlinných výťažkov. Prvou rastlinou je plesnivec alpský, ktorý má hlavne v rámci prevencie v uchu hojivé, upokojujúce a antimikrobiálne pôsobenie. Dopĺňa ho medvedí cesnak, ktorý je považovaný za prírodné antibiotikum.

Treťou bylinkou obsiahnutou v ušnom spreji MONT BLANC Luxury Auris je skalnica strechová. Ide o známu liečivú rastlinu používanú v rámci ľudovej medicíny na rôzne zápaly v uchu či zvonenie v uchu. Štvrtou a poslednou bylinou je nechtík lekársky, ktorý má dezinfekčné, antiseptické a antibiotické pôsobenie.

Dávkovanie a užívanie ušného spreju MONT BLANC Luxusy Auris

Pokiaľ ide o používanie ušného spreju MONT BLANC Luxury Auris, postupujte podľa inštrukcií v príbalovom letáku, prípadne aj na základe odporúčania od lekára či lekárnika. Prípravok je určený na pravidelnú hygienu, nemá ale nahradiť odbornú liečbu.

Ak ide o konkrétny návod na použitie samotného spreja, ten nájdete v príbalovej informácii od výrobcu. Po vstreknutí spreja do ucha hlavu mierne zakloňte tak, aby sa roztok dostal dnu a nevytiekol z ucha. Roztok nechajte pôsobiť minútu a potom zas hlavu nakloňte naopak, aby prebytočná tekutina vytiekla von. Po každom použití aplikátor opláchnite vodou.

Uchovanie a skladovanie ušného spreju MONT BLANC Luxusy Auris

Čo sa týka skladovania ušného spreju, tak, ako aj iné podobné prípravky, aj MONT BLANC Luxury Auris je nevyhnutné uchovávať v pôvodnom obale a mimo dohľadu a dosahu detí, aby sa predišlo nesprávnemu a náhodnému použitiu, napríklad do očí alebo do nosa.

Zároveň dodržujte aj nasledovné pravidlá a zásady uchovania:

 • nevystavujte sprej MONT BLANC Luxury Auris mrazu a ani slnku
 • skladujte prípravok na suchom mieste mimo vlhkosti a pri teplote do 25° C
 • po každom použití otočte trysku aplikátora spreja do neaktívnej polohy
 • sledujte dátum exspirácie na obale, po ňom už ušný sprej nepoužívajte

MONT BLANC Luxury Auris

 • Podpora bežnej hygieny uší
 • Vplyv na ušný maz
 • Preventívne účinky a pôsobenie

Účinky, indikácie a použitie ušného spreju MONT BLANC Luxusy Auris

Pokiaľ ide o použitie, ušný sprej MONT BLANC Luxury Auris je určený tak na krátkodobé alebo jednorazové použitie na zlepšenie stavu zvukovodu či na niektoré ťažkosti s tým spojené, ako aj na dlhodobé pôsobenie na celkovú hygienu a zdravie uší.

Toto sú tie oblasti použitia, kde má sprej najlepšie účinky:

Podpora bežnej hygieny uší

Prvým významným účinkom prípravku MONT BLANC Luxury Auris je celková a prirodzená podpora bežnej ušnej hygieny. Tento účinok je dosiahnutý aj obsahom minerálov z Mŕtveho mora, ale aj rastlinnými extraktmi, ktoré podporujú zdravý stav pokožky a tiež zvukovodu.

Vplyv na ušný maz

Vďaka kombinácii konopného oleja a urea hydrogen peroxidu pomáha tento ušný sprej aj na ušný maz. Spomínané látky majú totiž pôsobenie na rozrušovanie, riedenie a rozpúšťanie ušného mazu, čo uvoľňuje zvukovod, zlepšuje sluch a pomáha na odstránenie ušného mazu.

Preventívne účinky a pôsobenie

Ušný sprej MONT BLANC Luxury Auris nemá pôsobenie iba na aktuálne a aktívne problémy, ale je možné ho pre všetky vekové skupiny použiť aj preventívne. Výrobca ho odporúča hlavne ako prevenciu voči nadmernému upchávaniu zvukovou ušným mazom.

Nežiaduce a vedľajšie účinky ušného spreju MONT BLANC Luxusy Auris

Pokiaľ ide o možné nežiaduce alebo vedľajšie účinky, výrobca neudáva v tejto oblasti žiadne závažné situácie. Objaviť sa môžu preto iba všeobecné prípady, pričom ak budete na sebe pozorovať akékoľvek nežiaduce či negatívne vplyvy, navštívte čo najskôr lekára.

Hoci je používanie MONT BLANC Luxury Auris bezproblémové, pozor si dajte na:

 • možnú alergickú reakciu alebo reakciu z precitlivenosti, čo sa môže prejaviť začervenaním a podráždením pokožky a samotného zvukovodu

Kontraindikácie a možné interakcie ušného spreju MONT BLANC Luxusy Auris

Druhým typom možných rizík sú kontraindikácie, čiže situácie, kedy nebude naplno možné užívanie ušného spreju MONT BLANC Luxury Auris. Našťastie, podobne ako v prípade vedľajších účinkov, aj v tomto prípade je takýchto prípadov naozaj minimum.

Toto sú tie situácie a prípady, ktoré sú z tohto pohľadu najdôležitejšie:

 • ušný sprej MONT BLANC Luxury Auris je možné používať tak u dospelých, ako aj u detí, v prípade detí je však potrebný vek od 3 rokov a nutnosť spolupráce
 • ohľadom použitie v tehotenstve a počas dojčenia výrobca neudáva žiadne informácie, ktoré by zakazovali takýto spôsob dávkovania, pred použitím sa ale poraďte s lekárom
 • prípravok je určený na pravidelnú hygienu, nie však na liečbu, ak máte zápaly ucha, bolesti, perforáciu ušného bubienka a iné podobné ťažkosti, sprej nepoužívajte
 • ak máte napríklad z dôvodu pohybového obmedzenia ťažkosti so správnou aplikáciou roztoku, požiadajte inú dospelú osobu o pomoc pri vstreknutí roztoku do ucha

Balenie a cena ušného spreju MONT BLANC Luxusy Auris

Ak ide o balenia, ušný sprej MONT BLANC Luxury Auris je možné zakúpiť iba v jednej veľkosti balenia a to s objemom roztoku 30 ml. Roztok sa nachádza v sklenenej liekovke, na jej vrchu je špeciálny dávkovač, ktorý slúži na vstreknutie až do zvukovou. Vonkajším obalom je zelená papierová škatuľka s potlačou a príbalovou informáciou.

Čo sa týka ceny, tá sa odlišuje podľa konkrétnej lekárni:

 • Odborná pomoc
 • Doprava zadarmo nad 30 €
 • Cena dopravy kurierom od 2,99 €
 • Poštovné zadarmo pri nákupe nad 20€
 • Expedovanie objednávky v pracovné dni do 24hod
 • Cardpay, Sporopay , alebo bankovým prevodom

Oproti konkurenčným značkám ušných sprejov má MONT BLANC Luxury Auris adekvátnu cenu, najmä ak ide o porovnanie v pomere k zloženiu a jednotlivým aktívnym látkam. V tomto ohľade je hlavne vzhľadom na veľkosť balenia cena veľmi zaujímavá.

Kde kúpiť ušný sprej MONT BLANC Luxusy Auris

Ušný sprej MONT BLANC Luxury Auris je voľne predajnou zdravotníckou pomôckou, čo znamená, že na kúpu tohto produktu nemusíte mať recept. Vďaka tomu viete zakúpiť sprej nielen osobne v kamennej lekárni, ale rovnako tak aj v tej internetovej. Pri online kúpe však dajte prednosť známejším lekárňam.

Hoci v týchto lekárňach možno bude cena spreju o niečo vyššia, získate oproti neznámym značkám hlavne lepší zákaznícky servis. Ten sa môže prejaviť vo výhodnejšej doprave, viacerých možnostiach platby alebo online sledovaní doručovania zásielky.

Online objednávka, doprava a doručenie

Pokiaľ vás ušný sprej MONT BLANC Luxury Auris zaujal a chceli by ste si ho zakúpiť v online lekárni, no neviete presne, ako na to, v nasledujúcich riadkoch vám priblížime celý proces a najdôležitejšie podmienky a parametre online objednávky.

Tú spravíte cez mobil, počítač aj tablet a obvykle má túto postupnosť:

 • Nájdite a vložte balenie MONT BLANC Luxury Auris do online košíka
 • Zvoľte spôsob platby, čiže buď vopred alebo na dobierku
 • Vyberte si spôsob doručenia, niekde sa dá vybrať aj kuriérna služba
 • Vyplňte svoje osobné údaje a objednávku môžete ihneď odoslať

Ako vidíte, ide o záležitosť len zopár minút. Tie väčšie a známejšie lekárne potom ponúkajú v rámci podmienok doručenia napríklad možnosť platiť platobnou kartou pri online platbách, prípadne si viete vybrať aj zrýchlenú dopravu do 24 až 48 hodín. Platí to hlavne vtedy, ak nájdete lekáreň, kde bude ušný sprej MONT BLANC Luxury Auris skladom.

MONT BLANC Luxury Auris

 • Podpora bežnej hygieny uší
 • Vplyv na ušný maz
 • Preventívne účinky a pôsobenie

Najčastejšie otázky

Chceli by ste vedieť, ako často je potrebné alebo možné ušný sprej MONT BLANC Luxury Auris používať? Prípadne vás zaujíma, akým spôsobom je ideálne roztok aplikovať? Tieto, ale aj mnoho iných praktických otázok možno nájsť vo viacerých internetových fórach a v diskusiách, užívatelia sa o tento produkt pomerne živo zaujímajú.

Tu je prehľad najviac riešených otázok, dotazov a súvisiacich tém:

Je možné ušný sprej MONT BLANC Luxury Auris  užívať aj denne?

Áno, tak ako je možné roztok použiť krátkodobo či jednorazovo, napríklad na zlepšenie rozpúšťania ušného mazu, je možné ho bezproblémovo použiť aj dlhodobo a to pokojne aj na dennej báze. Vtedy je sprej využívaný hlavne na prevenciu a hygienu ucha.

Ako dlho by mal roztok po vstreknutí do ucha pôsobiť?

Výrobca v príbalovej informácii udáva, že po tom, ako sa roztok po vstreknutí spreju dostane dnu, by ste mali zakloniť hlavu tak, aby z ucha nevytiekol a to po dobu aspoň 1 minúty. Potom už je možné hlavu zakloniť naopak a postup opakujte s druhým uchom.

Kedy nie je možné sprej MONT BLANC Luxury Auris použiť?

Hoci MONT BLANC Luxury Auris má prírodné zloženie a prirodzené pôsobenie, sú situácie, kedy nie je aplikácia MONT BLANC Luxury Auris vhodná. Ide predovšetkým o prípady použitia pri zápaloch, bolestiach alebo perforácii, kedy by mohol sprej skôr ublížiť.

Je možná aplikácia MONT BLANC Luxury Auris aj v tehotenstve?

Výrobca neuvádza žiadne kontraindikácie ohľadom použitia v tehotenstve, rovnako tak ani počas dojčenia. Z toho vyplýva, že aplikácia MONT BLANC Luxury Auris je možná, ale je lepšie sa vždy predtým poradiť s lekárom o najvhodnejšom dávkovaní.

Skúsenosti s ušným sprejom MONT BLANC Luxusy Auris

Ušný sprej MONT BLANC Luxury Auris patrí medzi známe značky, o čom svedčí nielen dostupnosť prakticky v každej väčšej lekárni, ale aj množstvo referencií, recenzií a hodnotení, či už priamo v online lekárňach, alebo aj na portáloch typu Heureka. Väčšina týchto skúseností je pozitívna a to sa týka viacerých vlastností spreju.

Najčastejšie si užívatelia pochvaľujú jednoduchú aplikáciu a flexibilné dávkovanie, rovnako tak široké pôsobenie. Niekto sprej využíva v rámci bežnej hygieny, niekto preventívne a dlhodobo, niekto zas na ušný maz a jeho rozpúšťanie.

MONT BLANC Luxury Auris

 • Podpora bežnej hygieny uší
 • Vplyv na ušný maz
 • Preventívne účinky a pôsobenie

Všetky tieto oblasti sú hodnotené väčšinou užívateľov jednoznačne pozitívne a práve preto množstvo z nich sprej MONT BLANC Luxury Auris užíva opakovane. Medzi plusy zaraďujú ľudia aj možnosť použitia nielen u dospelých, ale aj u detí, rovnako tak voľnú dostupnosť bez toho, aby ste museli ísť za lekárom alebo mať od neho recept.

Zhodnotenie

Ušný sprej MONT BLANC Luxury Auris je možné na základe kladných hodnotení a pozitívnych referencií jednoznačne odporúčať minimálne na vyskúšanie. Vzhľadom na to, že ide o veľmi žiadanú značku, je pravdepodobné, že vám pomôže.

Medzi najväčšie výhody tohto spreju patria hlavne tieto benefity:

 • komplexné pôsobenie na prevenciu, hygienu aj ušný maz
 • jednoduchá kúpa bez nutnosti vyšetrenia alebo predpisu od lekára
 • optimálna veľkosť balenia, ktoré je možné užívať aj denne
 • prírodné zloženie a z toho vyplývajúce prirodzené pôsobenie

Ak k tomu prirátame možnosť nákupu jednoducho, rýchlo a pohodlne v online lekárni, je MONT BLANC Luxury Auris určite dobrou voľbou. Skladom a ihneď k odoslaniu ho má väčšina známych internetových lekární, napríklad ako je značka [lekaren].

Dobrou správou je hlavne to, že ušný sprej môžu používať tak dospelí, ako aj deti, problémom nemusí byť ani tehotenstvo či dojčenie. Z hľadiska pomeru kvality a ceny patrí MONT BLANC Luxury Auris medzi to najlepšie vo svojej kategórii, aspoň podľa komentárov väčšiny užívateľov. Za vyskúšanie teda rozhodne stojí.

MONT BLANC Luxury Auris

 • Podpora bežnej hygieny uší
 • Vplyv na ušný maz
 • Preventívne účinky a pôsobenie

Prečítajte si tiež

Komentáre & Hodnotenie

4.00

3 Hodnotení