Najlepší čaj na chudnutie? Zmysel má zelený, mätový, škoricový, zázvorový aj žihľavový

Najlepší čaj na chudnutie? Zmysel má zelený, mätový, škoricový, zázvorový aj žihľavový

Jedným z dlhodobo overených prostriedkov s prirodzeným pôsobením na zníženie hmotnosti a jej optimalizáciu je čaj. Na chudnutie existujú viaceré druhy čajov, niektoré z byliniek známych aj v našom prostredí, iné zas z exotických rastlín v Ázie alebo Ameriky.

Vo všeobecnosti platí, že účinkov čajov na chudnutie je najlepší vtedy, ak ich pijete dlhodobo a striedate viaceré druhy. Mechanizmus ich pôsobenia je založený jednak na stimulácii metabolizmu a trávenia, zároveň na efekte odvodnenia, takže sa zbavíte prebytočnej vody v tele. Niektoré pôsobia na lepšie spaľovanie tukových zásob uložených v tele.

Čo je chudnutie a ako naň vplývajú čaje

Pod pojmom chudnutie si väčšina ľudí predstaví znižovanie hmotnosti pomocou drastických diétnych opatrení a s výraznou redukciou príjmu jedla. Takýto pohľad je však nesprávny, hlavne ak ide o výsledky, pretože výsledkom je len krátkodobá strata hmotnosti.

Naopak, pre chudnutie je dôležité, aby bolo dlhodobé a aby nebolo ani tak primárnym cieľom, ako skôr výsledkom komplexných opatrení zameraných na zlepšenie životosprávy, životného štýlu a stravovania. Najlepšie je, ak príde ku kombinácii zvýšeného spaľovania energie a kalórií, zníženia príjmu nezdravých potravín a podpory zdravia celého tela.

Zelený čaj v prášku 40%

 • Skvelý zdroj bioaktívnych polyfenolov, obsah až 40%.
 • Ideálny pomocník do redukčných diét.
 • Zdroj stimulačných látok (kofeín).
 • Bez pridaných látok, farbív, éčiek, konzervantov a GMO.

TEATOX – Večerný čaj na chudnutie

 • pomôže vám uvoľniť psychické i fyzické napätie
 • pomáha regenerácii organizmu a znižuje úzkosť
 • posilňuje vašu imunitu, podporuje proces detoxikácia

TEATOX – Denný čaj na chudnutie

 • posilňuje imunitu a podporuje chudnutie
 • pomáha odbúravať stres a pomáha proti bolestiam hlavy

Chudnutie by malo prebiehať v 4 oblastiach a prispieť k tomu môžu aj čaje:

 • prvou je správne trávenie a metabolizmus, čo možno ovplyvniť hlavne jedálničkom, pravidelným stravovaním a bylinnými čajmi stimulujúcimi zažívanie
 • druhou je chuť do jedla, ktorá by nemala byť nadmerná, nakoľko z toho hrozí prejedanie sa, aj tu pomôžu čaje, no najmä častejšie jedenie 5 krát denne
 • treťou oblasťou je racionalizácia príjmu kalórií a to hlavne znížením zastúpenia jedál s vysokým obsahom cukrov a tukov, čaje sú toho ideálnym príkladom
 • štvrtou oblasťou je spaľovanie kalórií a to hlavne v podobe uložených tukových zásob, viaceré bylinky obsiahnuté v čajoch tomu pomáhajú termogénnym efektom

Nemenej dôležitou súčasťou chudnutia je aj dostatočný pohyb. Ten by mal zahŕňať kombináciu pravidelného pohybu, napríklad chôdze, s cielenými fyzickými aktivitami, či už ide o nejaký šport, cvičenie vo fitness centre, plávanie, beh, bicyklovanie a podobne.

POZOR V TEHOTENSTVE A PRI DOJČENÍ

Mnoho žien je posadnutých kontrolovaním hmotnosti hlavne počas tehotenstva a po pôrode v období dojčenia. V týchto situáciách sa neodporúčajú žiadne závažné obmedzenia príjmu stravy, čaje sú teda dobrou voľbou. Pri tých bylinných ale pozor na interakcie.

Ktoré čaje na chudnutie sú najlepšie

Ak teda chcete pomôcť svojmu chudnutiu, či už cez metabolizmus, trávenie, zníženie hladu, spaľovanie tuku alebo cez iné oblasti, práve s využitím čajov, existuje viacero druhov a typov, ktoré majú v tomto ohľade nadpriemerné účinky. Viete ich aj kombinovať.

Tu je prehľad čajov, ktoré sú na chudnutie najviac overené a využívané:

Zelený čaj na chudnutie: Zrejme najznámejším druhom čaju na chudnutie sú zelené čaje. Tie majú viacero pozitívnych efektov, najmä na zníženie chuti do jedla, zrýchlenie trávenia a metabolizmu a pre termogénny efekt, takže sa tuky v tele viac spaľujú.

Biely čaj na chudnutie: Biele čaje sa vyrábajú z lupeňov a listov čajovníka čínskeho, avšak už hneď na úvod, čo je rozdiel oproti ostatným druhom čaju. Vďaka tomu by mali mať tieto druhy čajov oveľa vyšší účinok na látkovú výmenu a najmä spaľovanie tuku.

Červený čaj na chudnutie: Ako červené čaje sa označujú buď druhy Pu-erh alebo Hannasaki. V prvom prípade ide o detoxikačný čaj prečisťujúci črevá a pôsobiaci aj na cholesterol, v druhom prípade zas o čaj povzbudzujúci trávenie a metabolizmus.

Oolong čaj na chudnutie: Oolong čaje nie sú v našich končinách príliš známe, no o to viac by ste im mali venovať pozornosť z pohľadu chudnutia. Ide o čiastočne fermentované čaje, ktoré pomáhajú na zníženie hladiny tuku v krvi a jeho obsahu v tkanivách.

Škoricový čaj na chudnutie: Škorica je známa tým, že reguluje cukor v krvi, rovnako tak však vplýva aj na inzulín a vďaka tomu pomáha na zníženie ukladania tukov. Okrem toho škoricové čaje vplývajú aj na zníženie hladiny zlého cholesterolu.

Zázvorový čaj na chudnutie: Zázvor patrí tiež medzi tie koreniny, ktoré sú známe pre svoj vplyv na chudnutie a tiež na stimuláciu trávenia, látkovej výmeny, urýchlenie metabolizmu a podporu žalúdočných štiav. Zázvorové čaje sú preto dobrá voľba.

Feniklový čaj na chudnutie: Nielen v zime, ale aj v lete dokážu feniklové čaje naše telo výrazne osviežiť. Okrem tohto účinku majú aj pozitívny vplyv na žalúdočné ťažkosti, odvodnenie tela a celkovú stimuláciu trávenia, čo pomáha na chudnutie.

Zelený čaj v prášku 40%

 • Skvelý zdroj bioaktívnych polyfenolov, obsah až 40%.
 • Ideálny pomocník do redukčných diét.
 • Zdroj stimulačných látok (kofeín).
 • Bez pridaných látok, farbív, éčiek, konzervantov a GMO.

TEATOX – Večerný čaj na chudnutie

 • pomôže vám uvoľniť psychické i fyzické napätie
 • pomáha regenerácii organizmu a znižuje úzkosť
 • posilňuje vašu imunitu, podporuje proces detoxikácia

TEATOX – Denný čaj na chudnutie

 • posilňuje imunitu a podporuje chudnutie
 • pomáha odbúravať stres a pomáha proti bolestiam hlavy

Senný čaj na chudnutie: Senný list patrí medzi známe prírodné preháňadlá a mnoho ľudí používa senné čaje na chudnutie práve s využitím tohto efektu. Treba však povedať, že takéto použitie je síce účinné, no určite by nemalo byť pravidelné a dlhodobé.

Žihľavový čaj na chudnutie: Žihľavové čaje sú veľmi známe pre svoje detoxikačné účinky a tiež vďaka tomu, že obsahujú veľké množstvo vitamínov a minerálov. Okrem toho stimulujú metabolizmus, čím prispievajú k tráveniu aj spaľovaniu kalórií.

Rascový čaj na chudnutie: Rasca je korenina, ktorá sa používa v našej kuchyni v jedlách na podporu trávenia, zažívania a zníženia hladiny cholesterolu v krvi. Okrem toho má vplyv na spaľovanie tukov, pravidelné vyprázdňovanie a odvodnenie tela.

Šafránový čaj na chudnutie: Táto bylinka a korenina patrí medzi najdrahšie na svete, no jej vplyv na redukciu hmotnosti je známy už od staroveku. Šafránové čaje totiž znižujú pocit hladu a nadmernú chuť do jedla, pomáhajú teda proti prejedaniu sa.

Petržlenový čaj na chudnutie: Petržlen nepatrí na prvý pohľad medzi overené bylinky či koreniny na chudnutie, táto zelenina však pomáha na odvodnenie organizmu. To je aj dôvod, prečo petržlenové čaje pomáhajú na zníženie hmotnosti vplyvom vody.

NESPOLIEHAJTE SA IBA NA ČAJE

Nielen vplyv čajov, ale celkovo pitný režim môže výrazným spôsobom ovplyvniť chudnutie a jeho úspech. Zabudnite na sladené nápoje a limonády, pite naopak hlavne čistú a neochutenú vodu a to v menších dávkach pravidelne počas celého dňa.

Čaje na chudnutie a jeho podporu

Ak vás viaceré z vyššie spomínaných čajov na chudnutie zaujali, môžete si ich buď doma pripraviť zo samotných byliniek, prípadne kúpiť hotové. Jedna aj druhá možnosť má svoje výhody, dobrou správou je, že v prípade bylín ich nemusíte zbierať sami.

Naopak, viete si ich zakúpiť v podobe hotových produktov:

K dispozícii máte sušené bylinky a ich časti, napríklad kvety, listy alebo vňať, z ktorých si viete pripraviť doma čaj, prípadne porciované čajoviny, ktoré stačí zaliať vodou

Pre tieto čaje a čajoviny platí niekoľko vlastností a charakteristík:

 • ide o voľne dostupné doplnky a prípravky, netreba mať recept či predpis
 • siahnuť môžete po jednozložkových čajoch aj tých, kde je širší mix
 • ich použitie a dávkovanie je možné aj dlhodobo a to aj viac mesiacov

Vzhľadom na to, že v čajoch sú využívané iba prírodné látky, nemusíte sa obávať o žiadne vážnejšie vedľajšie účinky či kontraindikácie. Zároveň však platí, že niektoré z bylín, ktoré sú v týchto čajoch na chudnutie použité, nemusia byť vhodné pre užívanie napríklad počas tehotenstva, dojčenia či v prípade nejakých ochorení tráviacej sústavy.

Čo sa týka výberu, v lekárňach aj eshopoch nájdete prakticky všetky vyššie spomínané čaje v podobe buď sušiny a čajoviny, prípadne v podobe nálevových vrecúšok a ako porciované čaje. Výber je len na vás, z hľadiska vlastností a účinkov sú podobné.

Čo sa týka konkrétneho zamerania čajov, tie pôsobia v rámci chudnutia na niekoľko oblastí. Ide napríklad o oblasť zlepšenia trávenia a metabolizmu, zníženia nadmernej chuti do jedla, zlepšenia spaľovania tukov a kalórií či podpory pravidelného vyprázdňovania. Niektoré sa pijú 3 krát denne pred jedlom, iné postačuje vypiť raz, napríklad večer.

Ako a kde kúpiť čaje na chudnutie a jeho podporu

Čo sa týka kúpy spomínaných čajov, viacero značiek a druhov nájdete aj v bežných potravinách alebo v kamenných či eshopoch so sortimentom čajom. Najlepšie však spravíte, ak ich nakúpite v lekárni, využiť môžete aj nákup cez internet.

Online lekárne majú oproti tým kamenným aj oproti eshopom viac výhod:

 • oveľa väčší výber čajového sortimentu a to k dispozícii skladom
 • možnosť nákupu aj iných prostriedkov na podporu chudnutia a trávenia
 • jednoduchá objednávka behom pár minút, či už cez počítač alebo mobil
 • možnosť platiť nielen v hotovosti, ale aj bezhotovostne a cez internet

Vyššie uvedené výhody naplno využijete hlavne v tých lekárňach, ktoré sú na trhu už dlhšiu dobu, napríklad ako je lekáreň [lekaren]. V takýchto online lekárňach nájdete lepší a väčší sortiment, nižšie ceny, pri väčšej objednávke aj dopravu zdarma a lepšie služby.

Zelený čaj v prášku 40%

 • Skvelý zdroj bioaktívnych polyfenolov, obsah až 40%.
 • Ideálny pomocník do redukčných diét.
 • Zdroj stimulačných látok (kofeín).
 • Bez pridaných látok, farbív, éčiek, konzervantov a GMO.

TEATOX – Večerný čaj na chudnutie

 • pomôže vám uvoľniť psychické i fyzické napätie
 • pomáha regenerácii organizmu a znižuje úzkosť
 • posilňuje vašu imunitu, podporuje proces detoxikácia

TEATOX – Denný čaj na chudnutie

 • posilňuje imunitu a podporuje chudnutie
 • pomáha odbúravať stres a pomáha proti bolestiam hlavy

Pokiaľ ide napríklad o doručenie, väčšie lekárne majú k dispozícii viac možnosti doručenia, či už ide o kuriérne služby alebo o doručenie nielen k vám domov, ale napríklad aj na kamenné pobočky či odberné miesta. Dodanie je obvykle rýchlejšie, väčšinou do 24 až 48 hodín, pričom máte k dispozícii aj viac možností platby od dobierky až po platbu kartou.

Prečo vyskúšať aj Keto diétu

Okrem využitia čajov na chudnutie je možné siahnuť aj po komplexnejšom prístupe a to pomocou celkovej zmeny životosprávy a jedálnička. Takúto zmenu ponúka aj Ketogénna diéta, ktorá pôsobí nielen na chudnutie, ale aj metabolizmus alebo trávenie.

Cieľom diéty je stav zvaný ketóza, ktorý sa dosahuje nasledovne:

 • základom je zmena jedálnička a to tak, aby došlo k poklesu príjmu sacharidov počas dňa pod hranicu 50 gramov, čo znamená aj zníženie hladiny cukru
 • zároveň s tým je potrebné znížiť aj príjem nezdravých tukov, no súčasne sa zvyšuje príjem bielkovín, či už rastlinného alebo živočíšneho pôvodu a typu
 • v celodennom stravovaní treba tiež navýšiť príjem zeleniny, ktorá je bohatá na minerály, vitamíny a hlavne vlákninu, tiež sa konzumujú orechy aj semená
 • výsledkom spomínaných zmien je, že prichádza k normalizácii cholesterolu a hladiny cukru v krvi, rovnako tak sa pôsobí na krvný tlak a preventívne proti cukrovke

Zmeny týkajúce sa pomeru sacharidov, tukov a bielkovín majú za následok vznik stavu zvaného ketóza. Ide o fyziologicky prirodzené metabolický stav, ktorý znamená, že telo zmení svoj energetický metabolizmus a začína vo väčšom spaľovať tuky.

KetoMix

 • Komplexná keto diéta
 • Chudnutie
 • Optimalizácia hmotnosti

Z pohľadu chudnutia to znamená spaľovanie tukových zásob, ktoré sa využívajú ako zdroj energie namiesto cukrov, čo je veľmi žiaduce hlavne u ľudí, ktorí majú nadváhu a obezitu. Diéta prebieha v troch fázach a dokopy trvá aj cez 3 mesiace, ide teda o dlhodobejší program. To je výhoda, nakoľko na rozdiel od krátkodobých diét tu nehrozí jojo efekt.

Výživové doplnky a prípravky na Keto diétu

V prípade, že vás Ketónová diéta zaujala, viete ju dodržiavať tak, že zmeníte jedálniček a jedlá, ktoré počas dňa konzumujete, alebo si pomôžete aj hotovými jedlami a produktmi KetoMix. Ide o značku výrobcu zameraného presne na tento typ diéty.

Sortiment značky obsahuje viacero potravín spĺňajúcich podmienky:

Základom ponuky sú proteínové polievky a hlavné jedlá využiteľné ráno, na obed aj večer, na ich doplnenie sú tu proteínové sladkosti a slané pochutiny či nápoje

V rámci najdôležitejších charakteristík a výhod platí pre tieto produkty:

 • jednoduchá príprava tak jedál ako aj nápojov, obvykle zaberie pár minút
 • komplexnosť z hľadiska zastúpenia všetkých živín, minerálov a vitamínov
 • kvalita zloženia, nenájdete tu žiadne rizikové chemické zložky a látky

Súčasťou sortimentu sú teda viaceré potraviny s dominantným podielom bielkovín, napríklad kaše, palacinky, omelety, sušené mäso, pečivo, cestoviny, dresingy či nátierky. V ponuke sú aj dobre známe proteínové tyčinky, rôzne sladké a slané pochutiny typu chipsy, nachos, pudingy, čokolády, krekry, perníky a dezerty, ktoré nenarušujú chudnutie ketózou.

Ak ide o pitný režim, tu nájdete v sortimente KetoMix proteínové nápoje v hydrolyzovanej podobe, ktoré zakúpite neochutené aj s príchuťami. Stačí do nich pridať určené množstvo vody, zamiešať a to je všetko, už ich len vypite. V ponuke sú aj vegánske koktejly.

KetoMix

 • Komplexná keto diéta
 • Chudnutie
 • Optimalizácia hmotnosti

Pre tých, čo by chceli v rámci diéty ešte viac podporiť spaľovanie tukov, je možné kúpiť výživové doplnky obsahujúce L-Karnitín, známu aminokyseliny so stimulačným účinkom práve v tejto oblasti. Nápoje aj jedlá zakúpite jednotlivo alebo v balíčkoch, prípadne si môžete nechať výživovým poradcom zostaviť aj jedálniček na mieru podľa vašej nadváhy.

Ako a kde kúpiť výživové doplnky a prípravky na Keto diétu

Tak, ako aj v prípade vyššie spomínaných čajov, aj v prípade sortimentu potravín a produktov KetoMix je najlepšou voľbou z pohľadu pohodlia, rýchlosti a jednoduchosti objednávka cez internet. Značka to uľahčuje, má totiž vlastný oficiálny webshop www.ketomix.sk.

Nákupom v tomto eshope získate niekoľko zásadných benefitov a plusov:

 • na jednom mieste nájdete celý sortiment, môžete si produkty porovnať
 • nemusíte osobne nikam chodiť, objednávku aj doručenie vybavíte doma
 • k dispozícii máte infolinku, kde vám operátor zodpovie všetky otázky
 • zároveň tu nájdete aj všeobecné a dôležité informácie o Ketónovej diéte

Pokiaľ ide o spôsob nákupu, do online košíka môžete vložiť jednotlivé potraviny a produkty samostatne alebo aj v rámci ucelených balíčkov, napríklad na 7 dní, 2 týždne, 21 dní či celý mesiac. Potom už len vyplníte svoje osobné údaje, adresu dodania a iné parametre.

KetoMix

 • Komplexná keto diéta
 • Chudnutie
 • Optimalizácia hmotnosti

Medzi ne platí spôsob platby, čiže v hotovosti, prevodom alebo platobnou kartou, výber kuriérnej služby a výber miesta doručenia buď k vám domov alebo napríklad na najbližšiu pobočku Zásielkovne. Doručenie obvykle netrvá dlhšie ako 3 pracovné dni a aj ten najväčší balík neváži viac, ako 5 kilogramov, takže jeho prevzatie zvládnete bez problému.

Prečítajte si tiež

Komentáre & Hodnotenie

5.00

1 Hodnotenie