Najlepšia káva na chudnutie? Pomáha viac čierna, zelená, biela, čínska alebo ajurvédska?

Najlepšia káva na chudnutie? Pomáha viac čierna, zelená, biela, čínska alebo ajurvédska?

Káva patrí medzi veľmi obľúbené nápoje a to aj z pohľadu viacerých pozitívnych účinkov na ľudský organizmus. Kvalitná káva má stimulačné účinky na srdcovocievny aj nervový systém, pomáha aj preventívne, napríklad na cukrovku II. typu či stav pečene.

Jej pôsobenie je aj v oblasti trávenia a metabolizmu, viaceré skúsenosti s kávou sú pozitívne aj s ohľadom na chudnutie. Nemusí to byť iba zelená káva, ktorej extrakty využívajú aj tabletky na chudnutie. Ak chcete vedieť, ktorá káva je dobrá na chudnutie a ktorá pomáha najviac, čítajte ďalej, v nasledovných riadkoch si o tejto téme povieme viac.

Čo je chudnutie a ako naň vplýva káva

Chudnutie je znižovanie telesnej hmotnosti a to prostredníctvom viacerých mechanizmov, či už ide o ovplyvnenie miery príjmu kalórií a energie, o ich lepšie spaľovanie alebo o stimuláciu ich výdaja. Viaceré nápoje, vrátane kávy, tomu môžu pomáhať.

V prípade kávy ide predovšetkým o účinok kofeínu a podobných stimulantov, ktoré zrýchľujú viaceré procesy v tele, či už ide o trávenie, srdce, krvný obeh alebo metabolizmus. Okrem toho káva obsahuje aj rôzne kyseliny, napríklad chlorogénovú, ktorá spomaľuje vstrebávanie cukrov. Celkovo káva pomáha aj na vitalitu, čo umožňuje chudnutie aj pohybom.

Green Coffee Extract

 • Extrakt zo zelenej kávy v prášku od BioMedical
 • Zdroj antioxidantov
 • Zdroj kofeínu a kyseliny chlorogénovej
 • Bez obsahu pridaných aróm, farbív, konzervačných látok a GMO

Čo sa týka chudnutia, tu má káva vďaka svojmu zloženiu tieto účinky:

 • v prvom rade podporuje zdravé trávenie, zažívacie procesy a celkovo prečisťuje tráviacu sústavu vrátane čriev, ktoré môžu lepšie spracovať potravu
 • zároveň má vplyv na zníženie chuti do jedla a to tým, že jednak zaplní žalúdok z hľadiska objemu, ale môže ovplyvňovať aj hormóny sýtosti a hladu
 • podporuje metabolizmus a látkovú premenu, najmä vďaka kofeínu má v tomto ohľade výrazný stimulačný účinok, to však platí len pri istom objeme kávy denne
 • pomáha na spaľovanie tukov a tukových zásob a to prostredníctvom efektu termogenézy, kedy sa využíva teplo na spaľovanie kalórií a energie

Káva nemá iba pozitívne vplyvy, ale treba rátať aj s tým, že môže mať niektoré nežiaduce alebo vedľajšie účinky. Prispieva k vyššiemu odvodneniu, môže pôsobiť ako laxatívum, dráždi črevá a žalúdok a u niektorých ľudí príliš stimuluje nervový systém.

TIETO SKUPINY SI MUSIA DAŤ POZOR

Nielen čierna, ale napríklad aj všeobecne uznávaná zelená káva môže mať niektoré kontraindikácie. Tehotné a dojčiace ženy by sa mali káve vyhýbať, v prípade tej zelenej by si mali dávať pozor ľudia s cukrovkou, nakoľko môže znižovať hladinu cukru.

Ktorá káva na chudnutie sú najlepšie

Ak by ste chceli využiť na efektívnejšie chudnutie kávu, na výber máte viacero typov a druhov od klasickej čiernej, cez veľmi známu zelenú kávu až po niektoré typy káv z Ázie. Každý druh má svoje osobitnosti a pôsobí na iná oblasti a faktory chudnutia.

Tu sú najznámejšie druhy a detailnejšie predstavenie ich vlastností:

Čierna káva na chudnutie: Najviac ľudí pije štandardnú čiernu kávu, či už v podobe instantnej alebo zrnkovej kávy. Čím je káva silnejšia a kvalitnejšia z pohľadu zloženia, tým lepšie ňou možno podporiť chudnutie, preto je vhodné dávať prednosť zrnkovej a zloženej z kvalitných odrôd arabica a robusta.

Vďaka tomu, že káva obsahuje kofeín, ale aj teobromín a teofylín, čo sú všetko stimulanty, má viacero účinkov v jednotlivých oblastiach optimalizácie telesnej hmotnosti. Pomáha na zníženie nadmernej chuti do jedla a spôsobuje pocit sýtosti, stimuluje trávenie, zlepšuje metabolizmus živín a spaľovanie tukov.

Zelená káva na chudnutie: Jedným z najviac využívaných druhov inej, ako čiernej kávy, je zelená káva. Tá vzniká zo zelených kávových zŕn, čiže z nepražených, čo znamená, že pri ich spracovaní nedochádza k strate vitamínov a minerálov. Zelená káva obsahuje aj kyselinu chlorogénovú a antioxidanty.

Výsledkom je, že pomáha nielen na chudnutie, ale aj na zlepšenie stavu kardiovaskulárneho systému a celkové zvýšenie vitality. Znižuje schopnosť absorpcie cukrov z čreva do krvi, takže znižuje hladinu cukru, znižuje nadmernú chuť do jedla a stimuluje metabolizmus, čo je pre úspešné chudnutie absolútne zásadné.

Green Coffee Extract

 • Extrakt zo zelenej kávy v prášku od BioMedical
 • Zdroj antioxidantov
 • Zdroj kofeínu a kyseliny chlorogénovej
 • Bez obsahu pridaných aróm, farbív, konzervačných látok a GMO

Biela káva na chudnutie: Pod pojmom biela káva sa označuje špecifický typ kávy, ktorý je vyrábaný z obilnín, konkrétne ide o jačmeň a raž. Tieto zrná sa postupne pražia v celosti, následne sa pomelú a jačmeň býva ešte upravený pred pražením sladom. Vďaka tomu má nápoj typickú „kávovú“ chuť.

Hoci ide o bezkofeínový typ kávového nápoja, má aj biela káva pozitívne účinky na chudnutie. Jednak neobsahuje priveľa kalórií, ale zároveň má veľa vlákniny, ktorá je vhodná pri redukčnej diéte, na stimuláciu trávenia a na podporu metabolizmu. Pomáha aj na prečistenie obličiek a upokojenie trávenia.

Ajurvédska káva na chudnutie: Ajurvédska káva patrí medzi indické typy káv, pričom zaujímavosťou je, že sa jedná o kávu bez kofeínu. Naopak, bohatá je na inulín, čo je vláknina a prebiotikum zároveň. Tento typ kávy býva založený na rôznych bylinkách, napríklad čakanke, ašvagande alebo garnícii.

Využívané môžu byť aj rôzne huby, napríklad cordyceps, maitake, reishi alebo shiitake, ktoré sú súčasťou zloženia ajurvédskej kávy ako ďalšia prísada. Samotná káva má vplyv na optimalizáciu krvného cukru, reguláciu chuti do jedla a spaľovanie tukov. Kúpiť si ju viete aj s rôznymi príchuťami vrátane ovocných.

Čínska káva na chudnutie: Posledným pomerne často využívaným typom kávy na chudnutie je čínska káva, konkrétne Lishou. Ide o prírodný typ kávy, ktorý patrí do kategórie zelených káv, pričom sa jedná o instantnú a vo vode rozpustnú kávu s obsahom rias Hunger-Oblivion, Tuckahoe a Griffonia Simplicifolia.

Káva má ohľadom chudnutia tri dôležité vplyvy. Prvým je naštartovanie spomaleného metabolizmu, čo znamená lepšie spaľovanie energie. Druhou oblasťou je zníženie telesného tuku a to práve pomocou jeho efektívnejšieho spaľovania. Tretím účinkom je vplyv na hladinu serotonínu, čo zníži chuť do jedla.

SKÚSTE SKOMBINOVAŤ AJ S ČAJOM

Ak to vaša situácia s ohľadom na krvný tlak a zdravie srdca dovolí, môžete kombinovať počas dňa kávu aj s čajom, ktorý tiež pomáha na chudnutie a obsahuje kofeín. Medzi overené typy patria zelený, biely a čierny čaj, ktoré tiež pomáhajú na chudnutie.

Káva na chudnutie a jeho podporu

Pokiaľ ide o kávu, k dispozícii máte rôzne druhy a formy káv, ale aj prípravkov a hotových produktov, ktoré obsahujú extrakty hlavne zo zelenej kávy. Využiť tak môžete viaceré prostriedky k tomu, aby ste látky obsiahnuté v káve použili na chudnutie.

Sortiment je bohatý a zahŕňa hlavne nasledovnú ponuku prípravkov:

K dispozícii máte kávy v sypanej forme, ktoré stačí zaliať s vodou, prípadne doplnky výživy, najčastejšie kapsuly a tabletky s extraktom zo zelenej kávy či kávy z húb

Z pohľadu vlastností, charakteristík a výhod treba vedieť to, že:

 • všetky tieto kávy a ich produkty spadajú pod voľne dostupné prípravky
 • užívanie je možné pre všetkých dospelých, pozor však na tehotenstvo
 • dávkovanie je jednoduché a môže byť aj dlhodobo napríklad 3 mesiace

Pokiaľ sa jedná o kávy, k dispozícii máte rôzne značky, druhy a veľkostí balenia. Siahnuť môžete po zelenej káve, ajurvédskej káve aj čínskej káve, viaceré sú aj s príchuťami, napríklad banánovou, čokoládovou alebo vanilkovou. Kávy si spravíte jednoducho za pár minút, stačí len odporúčaný počet kávoviny zaliať horúcou či vriacou vodou.

Odporúčané sú dávky okolo 5 až 7 gramov na jednu porciu, kávy môžete použiť aj do kávovarov, ak to výrobca umožňuje. Čo sa týka odporúčaní, kedy kávu piť, aby mala najlepší účinok na chudnutie, optimálne to je nalačno ráno alebo hodinu pred jedlom.

Zároveň však viete siahnuť aj po hotových doplnkoch výživy a prípravkoch, ktoré obsahujú extrakty z kávy, najmä tej zelenej. Niektoré môžu byť obohatené o vitamín C, škoricový extrakt či chróm. Pomáhajú tak jednak v antioxidačnom pôsobení, ale aj na zníženie chuti na sladké a jedlo a na efektívnejší metabolizmus či spaľovanie podkožné tuku.

Ako a kde kúpiť kávu na chudnutie a jeho podporu

Pokiaľ sa rozhodnete využiť prirodzenú formu mletej či zrnkovej kávy, ale aj vtedy, ak budete chcieť vyskúšať hotové produkty s extraktom z kávy, môžete bez väčších problémov kúpiť tieto prípravky v kamenných aj online obchodoch a tiež lekárňach.

Nákup cez internet je samozrejme pohodlnejší a má aj iné benefity:

 • nemusíte nikam osobne ísť, kávu a prípravky z nej kúpite priamo z domu
 • platiť môžete nielen v hotovosti, ale viete využiť aj bezhotovostnú formu
 • objednávku spravíte za pár minút, či už cez počítač, tablet alebo mobil
 • k dispozícii máte väčší výber značiek, typov, druhov aj veľkostí balenia

Pokiaľ sa rozhodnete pre nákup cez internet, optimálne je využiť ponuku väčších a overených značiek, či už ide o eshopy alebo online lekárne. Dobrým príkladom sú napríklad [lekaren] alebo www.namaximum.sk, kde nájdete široký sortiment, ktorý je k dispozícii skladom.

Green Coffee Extract

 • Extrakt zo zelenej kávy v prášku od BioMedical
 • Zdroj antioxidantov
 • Zdroj kofeínu a kyseliny chlorogénovej
 • Bez obsahu pridaných aróm, farbív, konzervačných látok a GMO

Výsledkom je tak nielen lepší výber, ale aj kvalitnejší zákaznícky servis. Ten sa potom prejaví napríklad viacerými možnosťami platby v hotovosti aj bezhotovostne, veľmi rýchlym doručením aj do 24 hodín, akciami pre verných zákazníkov a zľavovými kupónmi do budúcnosti či rýchlejším nákupom aj bez toho, aby ste sa museli zdĺhavo registrovať.

Prečo vyskúšať aj Keto diétu

Jednou z možností, ako okrem kávy pôsobiť na chudnutie a zníženie hmotnosti, je aj Keto diéta, nazývaná tiež niekedy Ketónová alebo Ketogénna. Ide o dlhodobejšiu a predovšetkým komplexnú diétu, ktorej cieľom je efektívne spaľovanie tukov a chudnutie.

Táto diéta prináša zmenu jedálnička a má tieto zásady:

 • základom diéty je zníženie príjmu sacharidov pod 50 gramov denne a zníženie príjmu nezdravých tukov, naopak, zvyšuje sa príjem bielkovín z potravín
 • výsledkom týchto zmien je navodenie stavu ketózy, čo je fyziologicky prirodzený metabolický stav súvisiaci s efektívnejším spaľovaním tukových zásob
 • organizmus totiž počas ketózy využíva ako primárny zdroj energie tuky a nie cukry, vďaka čomu dochádza k spaľovaniu tuku, čo je pre chudnutie dôležité
 • vďaka bielkovinám sa nebudete počas diéty cítiť bez výkonu, okrem toho sa odporúča konzumovať aj zeleninu, oriešky a semená a to každý jeden deň

Ako vidíte, zmeny v jedálničku sú zásadné, na druhú stranu, prinášajú výsledky a pozitívne pôsobenie. To platí pre chudnutie a spaľovanie tukov, ako aj pre trávenie a podporu metabolizmu celkovo, hlavne vďaka vyššiemu obsahu vlákniny zo zeleniny.

KetoMix

 • Komplexná keto diéta
 • Chudnutie
 • Optimalizácia hmotnosti

Keto diéta má pozitívny vplyv aj na hladinu cukru a cholesterolu v krvi, na normalizáciu krvného tlaku a preventívne aj voči vzniku cukrovky. Ide o dlhodobejšiu diétu, ktorá trvá bežne 12 až 14 týždňov a zároveň má tri fázy, takže sa predchádza jojo efektu. Nejde o žiadnu drastickú, krátkodobú a namáhavú diétu, pocitom hladu trpieť určite nebudete.

Výživové doplnky a prípravky na Keto diétu

Ako vidno, Ketogénna diéta je pomerne populárna a najmä má široké pozitívne vplyvy. Mnoho ľudí však pri jej držaní vidí problém v tom, že by museli vážnym spôsobom zmeniť svoj jedálniček. Existuje však aj alternatíva a tou je značka KetoMix.

Ide o producenta sortimentu potravín, nápojov a produktov pre Keto diétu:

V ponuke nájdete polievky, hlavné jedlá aj menšie potraviny, rovnako tak nápoje, tyčinky a pochutiny, ktoré sú založené na proteínoch a pomáhajú s udržaním ketózy

Sortiment je bohatý, pričom bez ohľadu na konkrétny produkt či jedlo:

 • vyriešite na jednom mieste svoje celodenné stravovanie a celý jedálniček
 • máte istotu, že zloženie zodpovedá diéte a obsahuje potrebné živiny aj vitamíny
 • je príprava jednoduchá, nevyžaduje žiadne skúsenosti a trvá najviac 5 minút

Základom ponuky KetoMix sú proteínové polievky, omelety, kaše, pečivo, sušené mäso, cestoviny, nátierky, dresingy a ďalšie potraviny pre prípravu väčších aj menších jedál, ktoré sú doplnené o tyčinky a menšie sladké či slané pochutiny. Siahnuť viete dokonca aj po proteínových sladkostiach, chipsoch, čokoládach, perníkoch, dezertoch a podobne.

Rovnako tak vyriešite so sortimentom KetoMix aj pitný režim, hlavne ak ide o proteínové koktejly bohaté na srvátkovú a sójovú bielkovinu. Na výber máte aj vegánske typy, siahnuť môžete tiež po rozličných príchutiach, či už ovocných, kávových alebo kokosových.

KetoMix

 • Komplexná keto diéta
 • Chudnutie
 • Optimalizácia hmotnosti

Na doplnenie efektu spaľovania tukov sú určené doplnky výživy v podobe kapsúl, ktoré obsahujú L-Karnitín, prípade prípravky na detoxikáciu tráviacej sústavy. Všetky potraviny, nápoje a produkty sú bezproblémové z hľadiska zloženia, neobsahujú žiadne rizikové chemické prísady a okrem pečiva v nich nie je ani lepok, sú teda aj pre celiatikov.

Ako a kde kúpiť výživové doplnky a prípravky na Keto diétu

Celý sortiment diétneho programu KetoMix nájdete bez väčších problémov priamo na oficiálnej webstránke značky a to www.ketomix.sk. Môžete si tu pozrieť detailnejšie zloženie, viete si jednotlivé potraviny aj nápoje porovnať a je tu samozrejme aj eshop.

Nákupom v tomto eshope získate niekoľko zásadných benefitov a plusov:

 • nemusíte nikam osobne ísť, nakúpiť viete bez ohľadu na to, kde ste
 • máte záruku, že ide o originálne produkty a tiež istotu najlepšej ceny
 • aj v tomto prípade viete platiť bezhotovostne cez internet aj v hotovosti
 • eshop má k dispozícii aj internetovú a telefonickú poradenskú infolinku

Práve na spomínanej infolinke vám zodpovedia všetky otázky a dotazy týkajúce sa či už samotnej Ketónovej diéty, ale aj spôsobu nakupovania alebo konkrétnych produktov. Tie viete kúpiť jednotlivo, ale aj v balíčkoch pre diétu na 7 dní či rovno celý mesiac.

KetoMix

 • Komplexná keto diéta
 • Chudnutie
 • Optimalizácia hmotnosti

Stačí len do online košíka vložiť to, čo chcete, vybrať si spôsob platby na dobierku alebo cez internet, zvoliť kuriérnu službu a vyplniť svoje údaje vrátane adresy. Štandardne do 3 pracovných dní máte zásielku doma, pričom kuriér vám ju vie doniesť buď priamo domov, alebo na miestnu pobočku Zásielkovne. Zaplatiť viete aj platobnou kartou online.

Prečítajte si tiež

Komentáre & Hodnotenie

5.00

1 Hodnotenie