Najlepšie cviky na potenciu, jej zlepšenie a posilnenie, ktoré môžete využiť aj doma

Mužská potencia je charakterizovaná ako schopnosť k pohlavnému styku, v širšom zmysle aj ako schopnosť k splodeniu potomka. Na jej posilnenie, zlepšenie a podporu existuje viacero spôsobov, pričom medzi zaujímavé, overené a prirodzené patrí aj cvičenie na potenciu.

Jeho cieľom je hlavne zlepšenie erekcie, stoporenia a prekrvenia pohlavného údu, ale aj podpora lepšieho ovládania ejakulácie a vyvrcholenia počas pohlavného styku. Ak chcete vedieť, ktoré cviky na potenciu sú najlepšie, ako sa cvičia, alebo aj to, akým ďalším spôsobom je možné potenciu či erekcie podporiť, v tomto článku vám to povieme.

Čo je potencia a aké problémy a príznaky s ňou súvisia

Slovo potencia je odvodená z latinského označenia potentia, čo znamená moc, schopnosť, výkonnosť či spôsobilosť. V oblasti sexuálneho života sa pod tým myslí hlavne schopnosť mať pohlavný styk a schopnosť rozmnožovať sa. Jedno sa od druhého oddeliť nedá.

Najvyššiu mieru potencie a sexuálnej aktivity majú muži obvykle medzi 20. a 40. rokom života, po 40-tke už začína ich výkonnosť v tejto oblasti upadať. To je aj dôvodom, prečo sa jej treba venovať, hoci do veľkej miery je takýto pokles prirodzený. Súvisí predovšetkým s poklesom hladiny testosterónu, ktorý ovplyvňuje sexuálny apetít aj výkon.

Stoporex® Klasik

 • Efektívna podpora lepšieho stoporenia
 • Prirodzené pôsobenie cez prírodné látky
 • Žiadne nežiaduce účinky

Stoporex Prolong

 • Dlhšia výdrž v posteli a predĺženie erekcie
 • Oddialenie príliš rýchlej ejakulácie
 • 100 % prírodné zloženie látok

Stoporex® Prostate

 • Pre zdravú a fungujúcu prostatu
 • Zloženie iba z prírodných látok
 • Bez vedľajších účinkov

Medzi najčastejšie problémy súvisiace s potenciou a ich prejavy potom patria:

 • najviac sa vyskytujúcim problémom je čiastočná porucha erekcie, ktorá sa prejaví nedostatočným stoporením, pomalším nástupom alebo krátkym trvaním
 • druhým problémom súvisiacim s potenciou je nízke libido, čiže nízky sexuálny apetít, čo v praxi znamená nižšiu chuť na pohlavný styk, čo tiež vplýva na erekciu
 • horšou poruchou je už strata erekcie alebo vážnejšie problémy s jej dosiahnutím, tvrdosťou a udržaním, najvážnejším problémom je úplná erektilná dysfunkcia
 • nakoľko s potenciou súvisí aj plodnosť, medzi časté problémy patrí aj jej pokles, čo má súvis so zníženou tvorbou spermií alebo zhoršením ich pohyblivosti

ŠTATISTIKY, KTORÉ TREBA BRAŤ VÁŽNE

Najdôležitejšou oblasťou, ktorá je problémová z hľadiska potencie, sú poruchy erekcie či rovno erektilná dysfunkcia, čiže úplná strata schopnosti stoporenia. Občasné, čiastočné, úplné či trvalé problémy tohto typu má podľa štatistík až pol milióna mužov u nás.

Ktoré cviky na potenciu sú najlepšie

Cviky na zlepšenie a posilnenie potencie zahŕňajú viacero techník a cvičení s pôsobením na erekciu a stoporenie, ale aj na ovládanie ejakulácie a celkovú kontrolu penisu. Ich účinnosť je samozrejme individuálna, základom je cvičiť ich pravidelne a dlhodobo.

Tieto cviky a cvičenia na potenciu sú najčastejšie:

Kegelove cviky: Najznámejšími cvikmi sú Kegelove cviky. Toto cvičenie spočíva v krátkom stiahnutí a uvoľnení svalstva panvového dna, ktoré kontroluje napríklad močenie. Cieľom cvičenia je podpora ovládania ejakulácie aj zlepšenie kvality erekcie.

Jelqing: Na zlepšenie kvality erekcie sa využíva aj cvičenie zvané jelqing. Toto cvičenie sa robí v stave miernej erekcie, pričom jeho cieľom je akoby „dojenie“ penisu ťahaním zdola nahor celou zovretou dlaňou. Podporuje sa tak lepšie prekrvenie penisu.

Joga cviky: Na podporu potencie sa dajú využiť aj niektoré jógove cviky, či už na erekciu, prostatu alebo ejakuláciu. Sem patria hlavne špeciálne polohy pri sedení, pri ľahu na bruchu alebo pri státí, napríklad pozície dosky, hlbokého predklonu alebo sviečky.

Masters-Johnson: Skvelým cvikom na podporu zdravej ejakulácie je cvik zvaný Masters-Johnson. Počas cvičenia dráždite stoporený penis jednou rukou tak, že palec budete mať na uzdičke a v momente, keď sa bude blížiť vyvrcholenie, zatlačíte ju a zovriete žaluď.

Ďalšie cviky: Ak ide o ďalšie cviky, na posilnenie svalstva panvového dna pomáhajú aj drepy s obojručnými činkami, na erekciu zas pravidelný tréning stoporenia a na podporu spermiogenézy sú najlepšie rýchle šprinty s prestávkou na kliky.

Ďalšie spôsoby riešenia problémov s potenciou doma

Na podporu a posilnenie potencie je možné využiť nielen cvičenie, ale aj niektoré ďalšie možnosti a spôsoby. Tie zahŕňajú tak určité režimové opatrenia, ako aj podporné prostriedky na posilnenie jednotlivých oblastí sexuálneho života od erekcie až po plodnosť.

Tu je prehľad tých najlepších možností, ktoré máte:

Zlepšenie životosprávy

To najprirodzenejšie, čo môže muž pre svoju potenciu spraviť, je zlepšenie životosprávy. Zahŕňa to hlavne pravidelný pohyb, dostatok spánku a hlavne zdravé stravovanie, ktoré by malo zahŕňať ryby, orechy, semienka, zeleninu, strukoviny a ovocie.

Obmedzenie negatívnych vplyvov

Okrem zlepšenia niektorých faktorov sa treba snažiť obmedziť aj tie, ktoré majú negatívny vplyv. Sem patria fajčenie, stres, nadmerná konzumácia alkoholu a niektoré druhy jedál, hlavne s obsahom fytoestrogénov, mastných kyselín, soli a jednoduchých cukrov.

Afrodiziaka

Medzi dlhodobo overené prostriedky, ktoré vám môžu pomôcť napríklad na libido, lepšiu tvorbu spermií alebo zlepšenie stoporenia, patria afrodiziaka. Ide napríklad o koreniny, pohár vína, ustrice, čokoládu, banán alebo bylinné čaje zvyšujúce hladinu testosterónu.

Podporné prípravky

Viaceré vyššie spomínané afrodiziaka, ale predovšetkým rozličné rastlinné extrakty, minerály, aminokyseliny či stopové prvky podporujúce potenciu môžete využiť aj cez hotové podporné prípravky. Tie je možné získať aj bez predpisu a môžete ich používať dlhodobo.

Špecializované lieky

Ak budete potrebovať intenzívnejšie pôsobenie, napríklad na erekciu alebo problémy s ejakuláciou, k dispozícii sú špecializované lieky. Tie sú určené na erektilnú dysfunkciu a predčasnú ejakuláciu a na základe vyšetrenia vám ich môže lekár predpísať.

S RIEŠENÍM NEČAKAJTE DLHO

Ak máte problém s plodnosťou, netreba príliš dlho otáľať s návštevou lekára. Vo väčšine prípadov sa za neplodného muža považuje taký, ktorý ani pri rok dlhom trvaní nechráneného pohlavného styku nemôže splodiť potomka. Tak dlho ale nemusíte čakať.

Výživové doplnky na potenciu

Ak ide o problémy s potenciou typu miernejšej poruchy erekcie, ejakulácie alebo o všeobecnú podporu spermiogenézy, využiť na to môžete aj niektoré voľne dostupné doplnky výživy. Tie majú najčastejšie podobu perorálnych tabliet a kapsúl.

Šírka pôsobenia je aj vzhľadom na zloženie veľká:

Tieto prípravky pomáhajú hlavne na lepšie prekrvenie pohlavnej sústavy a pohlavného údu, na podporu hladiny testosterónu a na lepšiu kontrolu ejakulácie

Medzi ich najdôležitejšie benefity patria:

 • jednoduchá kúpa, predaj totiž nie je viazaný na vyšetrenie u lekára
 • prirodzené zloženie a pôsobenie bez syntetických účinných látok
 • minimálne riziko nežiaducich účinkov a kontraindikácií

Tieto typy prípravkov a výživových doplnkov svoje pôsobenie opierajú hlavne o kombináciu rastlinných výťažkov a extraktov spoločne s obsahom minerálov, vitamínov a aminokyselín. V zložení tak možno nájsť napríklad kotvičník zemný, ženšen alebo ginkgo bilobu spoločne s L-Arginínom, vitamínmi E alebo C a zinkom či selénom.

Lieky na potenciu

Druhým typom produktov určených na potenciu sú už lieky. V prípade, ak ide o tie špecializované na potenciu, sa už nejedná o voľne dostupné liečivá, práve naopak, sú na predpis. K dispozícii sú ale aj všeobecné lieky s obsahom zinku.

Ak ide o prvý typ, čiže lieky na recept, sem patria:

V prípade liečiv na erekciu ide o lieky na erektilnú dysfunkciu s obsahom napríklad sildenafilu, lieky na predčasnú ejakuláciu zas tlmia vnímanie vzrušenia

V týchto prípadoch platí o daných liekoch, že:

 • ich zloženie je založené na overených syntetických účinných látkach
 • účinnosť je obmedzená a preto ich treba brať opakovane
 • si treba dávať pozor na niektoré vedľajšie vplyvy a interakcie

Ak sa rozhodnete po týchto liečivých siahnuť, môžete si vybrať z pomerne širokej palety značiek, hlavne ak ide o lieky na erektilnú dysfunkciu. Väčšinou sa odlišujú hlavnou účinnou látkou, niektoré obsahujú spomínaný sildenafil, ďalšie zas vardenafil, avanafil a podobne. Nástup ich účinku je však rovnako rýchly, do jednej hodiny.

Stoporex® Klasik

 • Efektívna podpora lepšieho stoporenia
 • Prirodzené pôsobenie cez prírodné látky
 • Žiadne nežiaduce účinky

Stoporex Prolong

 • Dlhšia výdrž v posteli a predĺženie erekcie
 • Oddialenie príliš rýchlej ejakulácie
 • 100 % prírodné zloženie látok

Stoporex® Prostate

 • Pre zdravú a fungujúcu prostatu
 • Zloženie iba z prírodných látok
 • Bez vedľajších účinkov

Ako a kde kúpiť výživové doplnky a lieky na potenciu

Ak chcete podporiť svoju potenciu cez doplnky výživy a lieky, ktoré môžete kúpiť aj bez receptu, viete ich bez problémov kúpiť prakticky v každej väčšej online lekárni. Druhou možnosťou je nákup z eshopov priamo od ich výrobcov.

V oboch prípadoch máte vďaka online spôsobu objednávky tieto výhody:

 • netreba nikam ísť, nákup spravíte z domu a pokojne aj cez smartfón
 • doručenie je tiež rovno k vám domov a to kuriérnou službou
 • platiť môžete v hotovosti na dobierku, ale aj bezhotovostne a vopred
 • v pohodlí domova si môžete všetky prípravky porovnať ešte pred kúpou

V prípade, že budete nakupovať z online lekárne, je lepšie si vybrať pre objednávku tie väčšie a známejšie, napríklad ako je [lekaren]. Nielen, že tu nájdete lepší sortiment spomínaných prípravkov skladom, ale viete využiť aj lepší zákaznícky servis.

Prejaví sa to viacerými možnosťami bezhotovostnej platby, či už pôjde o bankový prevod alebo platbu platobnou kartou cez internet, širším výberom kuriérnych služieb, vďaka čomu nemusí trvať doručenie dlhšie, než 24 až 48 hodín, ale aj viacerými benefitmi v podobe zliav a akcií. Objednávka tiež nemusí trvať viac, ako zopár pár minút.

Prečítajte si tiež

Komentáre & Hodnotenie

4.89

35 Hodnotení