Najúčinnejšie a najlepšie prípravky na chudnutie? Muži aj ženy preferujú tie prírodné

Najúčinnejšie a najlepšie prípravky na chudnutie? Muži aj ženy preferujú tie prírodné

Vzhľadom na to, že skoro už polovica populácie vo vyspelom svete trpí nadváhou či obezitou, je chudnutie pre mnohých ľudí nielen populárnou témou, ale aj nevyhnutnosťou. Niet sa preto čo čudovať, že stúpa aj popularita prípravkoch na chudnutie pre ženy či mužov.

Medzi takéto produkty sa neprávom zaraďujú aj rôzne preháňadlá, či už na prírodnej báze alebo so syntetickými látkami, v lekárni viete kúpiť aj rozličné tabletky, ktoré obsahujú prírodné spaľovače tukov a podobne. Ktoré prípravky na chudnutie sú najúčinnejšie, či ich možno dostať len z lekárne a aké iné účinné prostriedky existujú, to si povieme teraz.

Ako vplývajú prípravky na chudnutie a aké majú účinky

Chudnutie je proces, ktorý znamená znižovanie telesnej hmotnosti, čo sa dá dosiahnuť buď obmedzením príjmu kalórií, ich zvýšeným spaľovaním alebo kombináciou oboch faktorov. Za účelom efektívnejšieho pôsobenia v týchto oblastiach existujú aj niektoré prípravky.

Ide o podporné prostriedky v podobe hotových produktov, najčastejšie sú výživové doplnky vo forme tabliet, kapsúl, sirupov, čajov, nápojov v prášku a tekutých nápojov. Tieto prípravky môžu pôsobiť komplexne na viaceré aspekty príjmu aj výdaja kalórií, prípadne sú úzko špecializované, napríklad rôzne spaľovače tuku či vláknina na detoxikáciu čriev.

KetoMix

 • Komplexná keto diéta
 • Chudnutie
 • Optimalizácia hmotnosti

Tieto prípravky smerujú svoje účinky najmä na tieto 4 oblasti:

 • v prvom rade ide o lepšie spaľovanie tukov, čo je dosiahnuté buď cez chilli alebo iné bylinné extrakty, prípadne s využitím aminokyselín ako je L-Karnitín
 • v druhom rade sa využíva pôsobenie na zníženie hladu a zvýšenie pocitu zasýtenia, k čomu prispievajú tiež bylinné extrakty, prípadne rozpustná vláknina
 • zároveň sa pôsobí na podporu trávenia alebo zrýchlenie metabolizmu, obvykle tiež s využitím výťažkov, napríklad zo zelenej kávy a čaju, prípadne vlákninou
 • niektoré prípravky využívajú aj prírodné látky ovplyvňujúce detoxikáciu čriev, čo však môže prinášať laxatívny účinok, ktorý nie je dlhodobo prospešný

Bez ohľadu na formu či oblasť pôsobenia konkrétneho prípravku, treba pamätať na to, že bez komplexnejších zmien v stravovaní a fyzickej aktivite nebude žiadne chudnutie dlhodobo udržateľné a najmä zdravé. Tieto prípravky treba vnímať len ako externú podporu.

POZOR NA DÁVKOVANIE A UŽÍVANIE

Nie všetky skupiny ľudí môžu využiť prípravky na chudnutie a to aj vtedy, ak sa jedná o voľne dostupné doplnky výživy. Nie sú vhodné pre tehotné a dojčiace ženy, obvykle ani pre deti a mládež do 18 rokov a tiež ani pre ľudí s alergiami či tráviacimi ťažkosťami.

Aké prípravky na chudnutie sú najviac využívané

Nakoľko je chudnutie komplexný proces, je aj sortiment prípravkov a produktov, ktoré sa na jeho podporu využívajú, pomerne bohatý. Niektoré sú na to vhodné viac, iné menej, napríklad čaje alebo iné doplnky výživy určené ako preháňadlá s jednorazovým efektom.

Tu sú najviac využívané formy a typy prípravkov na chudnutie:

Tabletky a kapsuly: Najznámejším typom produktov na podporu chudnutia sú tabletky alebo kapsuly na chudnutie. Tu treba rozoznávať dva typy. Prvým sú tie, ktoré obsahujú iba niektoré látky na konkrétnu oblasť chudnutia, napríklad aminokyseliny či koreniny na lepšie spaľovanie kalórií a tukov, prípadne látky vplývajúce na rýchlejší metabolizmus a trávenie.

Druhou možnosťou sú komplexnejšie prípravky, ktoré sú určené na chudnutie z pohľadu tak zníženia hladu, ako aj na efektívnejšie spaľovanie kalórií a podpory metabolizmu tukov aj iných živín. Tie majú pestrejšie zloženie zahŕňajúce aj overené stimulanty typu kofeín a chilli, rovnako tak extrakty zo zeleného čaju a divého pomaranča, prípadne aj vitamíny.

Spaľovače tukov: Najmä v prípade športovcov, ale nielen u nich, sú veľmi využívaní aj spaľovače tukov. Tie sú založené predovšetkým na overených aminokyselinách a látkach, ktoré stimulujú efektívnejšie spaľovanie tukov pri fyzickej aktivite. Obsahujú L-Karnitín, synefrín, CLA, zelený čaj, kofeín či kombináciu týchto látok a to aj v šumivej forme.

Spaľovače tukov môžu mať podobu tabliet aj prášku, ktorý je možné rozriediť vo vode či inej tekutine, prípadne už hotovú tekutú formu na priamu konzumáciu. K dispozícii máte aj viacej príchutí, najmä ovocných typu banán, čerešne alebo pomaranč. Tieto nápoje obsahujú iba konkrétnu látku na spaľovanie tukov, prípadne bielkoviny, nemajú žiadne cukry a tuky.

Čaje, sirupy, koktejly a nápoje: Na podporu chudnutia existujú aj rôzne bylinkové čaje, najmä s obsahom senného listu alebo rastlín s laxatívnymi účinkami, ktoré zvyšujú črevnú peristaltiku. Podobne fungujú aj niektoré kvapky alebo sirupy, ktoré majú tiež podobné účinky, môžu obsahovať kvety ibišteka, senný list alebo medovkovú vňať či iné byliny.

Druhou možnosťou sú rozličné koktejly a nápoje, ktoré obsahujú látky s komplexnejším účinkom. V ich zložení môžu byť proteíny na zmiernenie pocitu hladu, aminokyseliny na lepšie spaľovanie tukových zásob, prebiotiká či priamo len konkrétne zložky na chudnutie. Takýmto príkladom býva zelená káva, ktorá pomáha aj na stimuláciu metabolizmu.

Preháňadlá a rozpustná vláknina: Na chudnutie sa využívajú aj preháňadlá, no v ich prípade ide o náhradné riešenie, ktoré je navyše dočasné. Používanie preháňadiel s obsahom glycerolu, senného listu či iných laxatívnych látok, má za cenu okamžitú stratu hmotnosti, ale nie z tukových zásob, ale jedine z čriev. Na zdravé chudnutie sú preháňadlá nevhodné.

To, čo však môžete využiť, je vláknina, najmä psyllium. Ide o indickú vlákninu, ktorá môže mať podobu buď rozpustného prášku vo vode, prípadne hotových doplnkov výživy vo forme kapsúl a tabliet. Užívanie býva štandardne ráno či večer, prípadne aj ráno aj večer, účinok vlákniny je prirodzenejší a dlhodobejší oproti preháňadlám a pomáha najmä na trávenie.

PRED KÚPOU SI PREČÍTAJTE RECENZIE

Prv, než sa rozhodnete siahnuť po akejkoľvek značke, prípravku alebo produktu, ktorý by vám mal pomôcť na chudnutie, veľmi dobre si prečítajte recenzie a skúsenosti užívateľov z praxe. Dobrým príkladom môžu byť tabletky eSlim, ktoré sme recenzovali.

Prípravky na chudnutie a jeho podporu

V prípade, že vás spomínané prípravky zaujali, viete si vybrať viaceré značky, typy, formy a druhy produktov určených na podporu chudnutia. Nie všetky sú však rovnako kvalitné, no čo do šírky sortimentu, ten je naozaj bohatý. Dôležité je vedieť, kde nakupovať.

Ak ide o ponuku prípravkov, v eshopoch aj online lekárňach sú:

Sortiment zahŕňa tabletky a kapsuly s prírodným zložením, rovnako tak vlákninu určenú na rozpustenie vo vode, spaľovače tukov aj rôzne sirupy alebo čaje

Čo sa týka ich charakteristík, tu sú tie najdôležitejšie vlastnosti:

 • zväčša prírodné zloženie, čiže aj bezproblémové dlhodobejšie užívanie
 • tieto produkty sú voľne predajné a dostupné doplnky výživy bez receptu
 • vo väčšine prípadov je dávkovanie presné, stačí len čítať leták od výrobcu

Pri tabletkách na chudnutie s komplexným účinkom býva aj širšie zloženie, či už ide o extrakty zo zeleného čaju alebo zelenej kávy, výťažok z chilli alebo divého pomaranču, ale obsiahnuté bývajú aj kofeín či L-Karnitín. Spaľovače tukov sú v podobe nápojov, kapsúl alebo práškov na zmiešanie s vodou a sú založené hlavne na aminokyseline L-Karnitín.

Pokiaľ ide o vlákninu, tu sa využíva najmä psyllium, čo je rozpustná vláknina, v niektorých prípadoch býva obohatená aj o probiotické baktérie lactobacillus a bifidobacteria, prípadne aj o prebiotikum inulín. Siahnuť viete aj po produktoch s obsahom omega-3 kyselín.

KetoMix

 • Komplexná keto diéta
 • Chudnutie
 • Optimalizácia hmotnosti

K dispozícii sú aj hotové nápoje, tie sa odporúča piť 2 až 3 krát za deň, prípadne bylinné sirupy, ktoré obsahujú kombináciu vodných bylinných extraktov, napríklad z medovky, ibišteka či senného listu. Podobné zloženie majú aj niektoré čaje, viaceré majú aj laxatívny účinok. Kúpiť si viete aj kapsuly s extraktom jablčného octu alebo senného listu.

Ako a kde kúpiť prípravky na chudnutie a jeho podporu

Všetky spomínané prípravky podporujúce chudnutie sa dajú zakúpiť bez receptu, čiže nielen osobne, ale aj cez internet. Okrem kamenných lekární viete využiť aj internetové, napríklad ako je známa [lekaren], prípadne eshopy výrobcov produktov či fitness eshopy.

Nákup cez internet je na rozdiel od osobného nákupu rýchlejší a:

 • pohodlnejší, nikam totiž netreba chodiť, všetko zariadite priamo doma
 • jednoduchší, objednávku viete spraviť cez počítač, tablet aj smartfón
 • s väčším výberom viacerých značiek, typov a foriem na jednom mieste
 • bez problémov pri platení, okrem hotovosti viete platiť aj bezhotovostne

Ak sa rozhodnete kúpiť si priamo tabletky na chudnutie s komplexnejším účinkom, viete tak spraviť aj priamo na oficiálnym webstránkach výrobcov. Druhou možnosťou sú spomínané online lekárne, kde býva sortiment ešte širší.

Treťou možnosťou sú fitness internetové obchody, kde zas nájdete spaľovače tukov, ktoré podporujú chudnutie práve tým, že zvyšujú efektivitu odbúravania tukového tkaniva pri fyzickej aktivite Nech už sa rozhodnete pre ktorúkoľvek možnosť, zvoľte si nákup len od overených predajcov s dlhodobými skúsenosťami na trhu.

Prečo vyskúšať aj Keto diétu

To, čo vám však môže pomôcť na chudnutie najefektívnejšie, nie sú len nejaké izolované opatrenia týkajúce sa konkrétnych prípravkov, ale komplexná zmena životosprávy. Tá by mala zahŕňať aj zmenu stravovania a diétne opatrenia týkajúce sa tiež jedálnička.

Príkladom takejto komplexnej diéty na chudnutie je aj Keto diéta:

 • princípom diéty je efektívnejšie a intenzívnejšie spaľovanie tukov a to cez ketózu, čo je fyziologicky prirodzený stav energetického metabolizmu sacharidov
 • počas ketózy sa totiž ako primárny zdroj energie nevyužívajú cukry, ale tuky, čo je dosiahnuté zmenou jedálnička, konkrétne znížením príjmu sacharidov
 • zároveň s tým sa znižuje aj príjem tukov, najmä tých nezdravých, v dôsledku čoho začne telo využívať viac tukové zásoby uložené v tukových tkanivách
 • súčasťou zmien stravovania je aj zvýšenie bielkovín dôležitých pre znížene pocitu hladu a proti strate svalov, ale aj zvýšene zeleniny kvôli obsahu vlákniny

Ketogénna diéta je teda hlavne o zmenách v stravovaní, ktoré majú viaceré pozitívne vplyvy a to nielen čisto na chudnutie. Týkajú sa aj zníženia hladiny cukru v krvi, zníženia rizika vzniku cukrovky, zvýšenia tzv. dobrého cholesterolu a normalizácie tlaku krvi.

KetoMix

 • Komplexná keto diéta
 • Chudnutie
 • Optimalizácia hmotnosti

Diéta je dlhodobejšia, obvykle trvá 12 až 14 týždňov a má tri fázy. V prvej ide o dosiahnutie ketózy, v druhej o čo najlepšie a najefektívnejšie spaľovanie tukov a v tretej o postupný návrat k normálnemu jedálničku, avšak s minimalizáciou rizika jojo efektu. Plusom diéty je, že počas nej nebudete hladovať a že budete mať dostatok vitamínov a minerálov.

Výživové doplnky a prípravky na Keto diétu

Ak ide o to, ako Ketónovú diétu dodržiavať, dôležité je prijímať viac bielkovín a naopak obmedziť príjem sacharidov. To sa dá dosiahnuť ideálne tak, že zmeníte jedálniček v prospech jedál s vyšším podielom proteínov. Druhou možnosťou je KetoMix.

Za týmto názvom je špeciálny diétny program pre Ketónovú diétu:

Značka KetoMix je o sortimente bielkovinových jedál, či už pôjde o polievky, hlavné jedlá a menšie potraviny, v ponuke sú aj koktejly, nápoje a doplnky výživy

Výhodou týchto produktov je nielen garancia zloženia, ale taktiež:

 • žiadne zložité varenie, obvykle stačí len pridať vodu, zvládne to aj laik
 • rýchlosť prípravy jedál či nápojov, zvyčajne ide o záležitosť do 5 minút
 • minimum problematických zložiek, okrem pečiva v nich nie je ani lepok

Pre tých, čo by mali obavy o kvalitu zloženia, ako suroviny sú využívané prvotriedne a overené látky. Všetky jedlá, potraviny a nápoje sú bohatým zdrojom proteínov a majú veľmi málo sacharidov, no zároveň sú v nich obsiahnuté aj viaceré prospešné vitamíny, minerály či stopové prvky a to v optimálnom pomere. Týmto je značka KetoMix jedinečná.

Ponuka jedál zahŕňa polievky, omelety, kaše, proteínové tyčinky, cestoviny, pečivo, sušené mäso, omáčky, nátierky aj menšie potraviny, rovnako ta čokolády, sušienky, perníky, dezerty, chipsy, krekry a slané pochutiny. Všetky potraviny spĺňajú požiadavky Keto diéty.

KetoMix

 • Komplexná keto diéta
 • Chudnutie
 • Optimalizácia hmotnosti

Ak ide o nápoje, k dispozícii sú sušené práškové koktejly, stačí len pridať vodu a zamiešať. Na výber máte aj vegánske koktejly, rovnako tak rôzne príchute od vanilky až po kávu. Ak by ste chceli chudnutie viac podporiť, môžete siahnuť po doplnkoch výživy v podobe kapsúl, či už na detoxikáciu čriev alebo s obsahom L-Karnitínu na lepšie spaľovanie tukov.

Ako a kde kúpiť výživové doplnky a prípravky na Keto diétu

Celý sortiment značky KetoMix si viete pozrieť na oficiálnom webe producenta, konkrétne na www.ketomix.sk, kde nájdete aj detailné zloženie a ďalšie informácie ohľadom celej diéty. Kúpiť si viete tieto potraviny, nápoje a doplnky aj v značkovej kamennej predajni.

Eshop, ktorý nájdete na oficiálnom webe, je však najlepšou voľbou:

 • nakúpite v ňom odkiaľkoľvek a bez ohľadu na to, kde sa práve nachádzate
 • nemusíte platiť len v hotovosti, môžete využiť aj platbu online a vopred
 • k dispozícii je viac možností doručenia, štandardne do 3 pracovných dní
 • celý nákup je otázkou zopár minút a vybavíte ho aj cez mobilný telefón

V prípade, že spravíte väčší nákup, nemusíte sa vôbec zaujímať o poštovné, neplatíte ho. Objednávku spravíte priamo z pohodlia domova, domov vám tiež kuriér doručí balíček KetoMix. Alternatívou je možnosť doručenia do pobočky spomínanej Zásielkovne.

KetoMix

 • Komplexná keto diéta
 • Chudnutie
 • Optimalizácia hmotnosti

Ani ten najväčší balíček nemá cez 5 kilogramov, s dopravou preto nebude problém. Čo sa týka platenia, siahnuť môžete po dobierke a platbe v hotovosti, ale aj po platbe vopred a cez internet, či už platobnou kartou online alebo cez internet banking. Ak by ste mali akékoľvek ďalšie otázky, či už o produktoch alebo ich nákupe, k dispozícii je aj infolinka.

Prečítajte si tiež

Komentáre & Hodnotenie

0.00

0 Hodnotení