Naturvita Spirulina + chlorella + inulín: Na zlepšenie imunity a detoxikáciu organizmu

Naturvita Spirulina + chlorella + inulín: Na zlepšenie imunity a detoxikáciu organizmu
 • Overení predajcovia
 • Najnižšie ceny na trhu
 • Sledovanie dostupnosti
 • Odborná pomoc
 • Doprava zadarmo nad 30 €
 • Cena dopravy kurierom od 2,99 €

Chcete podporiť svoju obranyschopnosť, trávenie a stav čriev a pomôcť k detoxikácii organizmu od škodlivých látok a zložiek? V tom prípade môžete siahnuť po výživovom doplnku Naturvita Spirulina + chlorella + inulín. Základom jeho zloženia sú práve tri spomínané látky, ktoré pôsobia v ľudskom organizme prirodzene a zároveň účinne.

Výhodou tohto doplnku výživy je, že má spravidla bezproblémové užívanie, jednoduché dávkovanie a aj podľa skúseností ide o overenú a kvalitnú značku. Chceli by ste sa o ňom dozvedieť niečo viac, napríklad aká je jeho cena a kde ho kúpiť? Tu je naša recenzia.

Výrobca a pôvod

Ako hovorí už aj samotný názov, prípravok patrí do rodiny značky Naturvita. Ide o firmu, ktorá patrí medzi významných producentov doplnkov stravy v Českej republike, pričom svoje produkty vyrába priamo v obci Veselá, takže celý výrobný proces je pod dohľadom.

Spoločnosť svoje produkty dodáva ku koncovému užívateľovi prostredníctvom siete známych lekární, ide teda o overeného a kvalitného producenta. V ponuke prípravkov nájdete tak vitamínové a minerálové doplnky, ako aj cesnakové tabletky a produkty založené na rastlinných výťažkov. Dodávateľom tohto prípravku na náš trh je Happy Trade Slovakia.

Zloženie, účinné látky a vzhľad

Základom pôsobenia výživového doplnku je synergia a dopĺňanie vzájomných účinkov troch aktívnych látok spirulina, chlorella a inulín. Prvé dve sa v každej tabletke nachádzajú v objeme 100 mg, tretia zas v objeme 80 mg. Tabletky obsahujú aj niektoré podporné zložky.

Nakoľko je zloženie naozaj komplexné, aspoň v skratke si predstavíme dôležité látky:

 • Spirulina: Za týmto názvom sa skrýva sladkovodná jednobunková riasa modrozelenej farby, ktorá žije na svete už vyše 500 miliónov rokov. Riasa obsahuje veľké množstvo živín a biologicky cenných látok a má pre ľudský organizmus viacero významov. Podporuje hlavne prirodzenú obranyschopnosť, má antioxidačné účinky, pomáha na kontrolu hmotnosti, cez pôsobenie na škrob podporuje črevnú aktivitu a pomáha proti únave a vyčerpanosti.
 • Chlorella: Chlorella, druhá aktívna látka tohto doplnku výživy, je jednobunková sladkovodná riasa, ktorá obsahuje napríklad farbivo chlorofyl, dôležité pri tvorbe hemoglobínu. Okrem toho je zdrojom aj ďalších prírodných látok, ktoré pomáhajú na udržanie normálnej funkcie čriev, dodávajú telu energiu, podporujú všeobecnú vitalitu, tonizujú organizmus, podporujú metabolizmus a prispievajú aj k odstraňovaniu toxických a nežiaducich látok z tela.
 • Inulín: Treťou zložkou je prebiotikum inulín rastlinného pôvodu. Táto látka je získavaná extrakciou z čakanky a ide o prírodnú vlákninu patriacu do skupiny polysacharidov a fruktanov. Látka má prebiotický efekt, čo znamená, že je zdrojom energie pre symbiotické črevné baktérie obsiahnuté v tráviacom trakte. Inulín sa neštiepi v tenkom čreve, má nízku kalorickú hodnotu a jeho význam je práve v sekundárnej podpore črevnej mikroflóry.

Dávkovanie a užívanie

Základom dosiahnutia optimálnej účinnosti prípravku Naturvita Spirulina + chlorella + inulín je jeho správne užívanie. Dodržujte jednak spôsob užitia tabliet, ale aj odporúčanú frekvenciu a množstvo dávkovania. V prípade potreby sa môžete o úprave dávky poradiť s lekárom.

Tabletky sa užívajú buď v celosti bez delenia, alebo sa môžu mierne nahryznúť. Prípravok môžu užívať aj menšie deti vo veku od 3 rokov, avšak len za predpokladu, že ich dokážu bez problémov užiť. Dôležité je tabletku zapiť dostatočným množstvom vody a neprekračovať maximálnu dennú dávku. Nepoužívajte doplnok ani ako náhradu pestrej stravy.

Uchovanie a skladovanie

Tak, ako aj iné doplnky výživy, aj Naturvita Spirulina + chlorella + inulín je potrebné skladovať pri určitých podmienkach. Prípravok však nie je v tomto ohľade vôbec náročný a postačí držať sa základných pravidiel, napríklad uskladniť ho na suchom mieste.

Medzi ostatné podmienky a zásady, na ktoré treba dbať, patria:

 • uchovávajte prípravok v pôvodnom obale mimo dohľadu a dosahu detí
 • nevystavujte tabletky priamemu slnku, mrazu a skladujte ich pri izbovej teplote
 • prípravok neužívajte po dátume spotreby, ktorý nájdete na vonkajšom obale
 • nespotrebovaný zvyšok tabliet nevyhadzujte, ale vráťte naspäť do lekárne

Naturvita Spirulina + chlorella + inulín

 • Očistenie tela od škodlivých látok
 • Podpora obranyschopnosti a ochrany buniek
 • Vplyv na trávenie a látkovú premenu

Účinky, indikácie a použitie

Pokiaľ ide o použitie prípravku, Naturvita Spirulina + chlorella + inulín má pomerne široké pôsobenie, ktoré je však plne závislé od účinných a aktívnych látok, ktoré obsahuje. Ide o doplnok výživy, nie o liek, preto sú všetky vplyvy podporného charakteru.

Tu sú tri najvýznamnejšie oblasti, v ktorých jednotlivé látky pôsobia:

Očistenie tela od škodlivých látok

Prvou oblasťou, v ktorej sa tento doplnok používa, je podpora detoxikácie a očistenie tela od škodlivých látok. Za týmto pôsobením je hlavne chlorella, ktorá podporuje napríklad funkciu pečene a zároveň prispieva celkovo k odstráneniu toxických a nežiaducich látok z tela.

Podpora obranyschopnosti a ochrany buniek

Spirulina obsiahnutá v prípravku pomáha na prirodzenú obranyschopnosť a správnu funkciu imunitného systému, rovnako tak chlorella prispieva k jeho aktivizácii. Obe zložky patria aj medzi významné antioxidanty, čiže pomáhajú chrániť bunky pred vplyvov voľných radikálov.

Vplyv na trávenie a látkovú premenu

Tretím dôležitým účinkom je podpora činnosti tráviacej sústavy a celkovo trávenia. Ide v prvom rade o vplyv na črevá a črevnú mikroflóru, v druhom rade o pôsobenie na ľahké zažívacie ťažkosti. Prípravok môže pomôcť aj na kontrolu hmotnosti a na metabolizmus.

Nežiaduce a vedľajšie účinky

Dobrou správou pre všetkých užívateľov prípravku Naturvita Spirulina + chlorella + inulín je, že výrobca neudáva žiadne závažné vedľajšie či nežiaduce účinky, ktoré by mohli sprevádzať branie tabliet. Dôležité je samozrejme dodržiavať odporúčané dávkovanie.

Vzhľadom na zloženie sa však môžu podľa skúseností objaviť dve riziká:

 • prvým je riziko alergickej alebo precitlivenej reakcie na niektorú z látok obsiahnutú v zložení, našťastie je to ojedinelé
 • druhým rizikom sú krátkodobé zažívacie ťažkosti, či už na úvod podávania tabliet, alebo pri prekročení odporúčanej dávky

Kontraindikácie a možné interakcie

Hoci je obvykle Naturvita Spirulina + chlorella + inulín dobre znášaným doplnkom výživy, nie vždy a za každých okolností je možné jeho užívanie. To platí aj pre jednotlivé skupiny užívateľov. Dôležitú úlohu zohrávajú viaceré externé faktory či kontraindikácie.

Tu sú najdôležitejšie situácie, na ktoré si dať pozor:

 • prípravok je určený na užívanie primárne pre dospelých, podávanie tabliet je možné aj pre deti od 3 rokov, ale iba ak ich dokážu prehltnúť
 • ak sa u vás vyskytne precitlivenosť, užívanie ukončite a poraďte sa s lekárom, pri krátkodobých zažívacích ťažkostiach stačí znížiť dávku
 • výrobca neudáva žiadne informácie ohľadom možnosti použitia v tehotenstve a počas dojčenia, aj tu je teda najskôr nutná lekárska konzultácia
 • nekombinujte Naturvita Spirulina + chlorella + inulín s inými doplnkami obsahujúcimi podobné zložky, s ostatnými prípravkami by nemal nastať problém

Balenie a cena

Výrobca, spoločnosť Naturvita, vyrába tento doplnok výživy iba v jednej veľkosti balenia a to s obsahom 90 tabliet. V závislosti od intenzity dennej dávky by vám malo takéto balenie vydržať 3 až 6 týždňov pravidelného každodenného užívania. Tablety sú balené v sklenenej liekovke, vonkajším obalom je papierová škatuľka.

Pokiaľ ide o ceny balenia, tu je ich porovnanie:

 • Overení predajcovia
 • Najnižšie ceny na trhu
 • Sledovanie dostupnosti
 • Odborná pomoc
 • Doprava zadarmo nad 30 €
 • Cena dopravy kurierom od 2,99 €

Na trhu je možné nájsť samozrejme viaceré výživové doplnky obsahujúce spirulinu či chlorellu, tento však ponúka ich dobrú kombináciu spolu s inulínom. V porovnaní pomeru kvality,  zloženia a veľkosti balenia sú tabletky na veľmi dobrej úrovni.

Kde kúpiť

Ak vás prípravok Naturvita Spirulina + chlorella + inulín zaujal natoľko, že by ste si ho chceli zakúpiť a vyskúšať, dobrou správou je, že prípravok patrí do kategórie voľne dostupných a voľne predajných. Na kúpu nie je potrebný recept od lekára. Prípravok môžete nájsť v sortimente niektorých eshopov a samozrejme v lekárňach.

Druhú možnosť využíva viac ľudí, hlavne pokiaľ ide o nákup nielen osobne, ale aj z domu. Výživový doplnok Naturvita Spirulina + chlorella + inulín totiž viete zakúpiť aj v internetových lekárňach, kde je bežnou súčasťou sortimentu a takmer vždy skladom.

Online objednávka, doprava a doručenie

Ak vás zaujíma to, ako prebieha objednávka Naturvita Spirulina + chlorella + inulín, ale aj iných prípravkov, z internetovej lekárne, pripravili sme pre vás krátke zhrnutie podmienok. Celý postup je pomerne rýchly, nemusíte sa dokonca ani nike registrovať.

Objednávku viete zadať cez počítač, ale aj cez smartfón:

 • Na úvod nájdete a vložíte balenie prípravku do online košíka
 • Vyplníte údaje o sebe a vyberiete si spôsob platby
 • Zadáte adresu dodania a vyberiete si kuriérnu službu
 • Objednávku potom už len skontrolujete a môžete odoslať

Pokiaľ ide o platbu, veľkou výhodou nákupu online je, že sa zaobídete aj bez hotovosti, nakoľko platiť viete vopred, či už cez internet banking alebo cez platobnú kartu. Po spracovaní objednávky v lekárni vám balíček aj s objednaným prípravkom donesie priamo domov k dverám kuriérska služba, najčastejšie v priebehu 24 až 48 hodín.

Naturvita Spirulina + chlorella + inulín

 • Očistenie tela od škodlivých látok
 • Podpora obranyschopnosti a ochrany buniek
 • Vplyv na trávenie a látkovú premenu

Najčastejšie otázky

Zaujíma vás, či môžete užívať výživový doplnok Naturvita Spirulina + chlorella + inulín aj pravidelne? Alebo máte niektoré iné dotazy či otázky týkajúce sa praktických vecí súvisiacich s užívaním, zložením či pôsobením v praxi? V tom prípade si stačí pozrieť internetové fóra a diskusie, kde sa podobné témy vyskytujú.

Tu sú najviac kladené otázky a odpovede na ne:

Ako dlho je možné Naturvita Spirulina + chlorella + inulín užívať?

Výrobca v príbalovej informácii nedáva žiadne odporúčania ohľadom doby užívania, no väčšina ľudí vyberie obvykle celé balenie a potom si dá prestávku. Podľa zlepšenia stavu a pôsobenia prvého balenia je možné pokračovať v prípade potreby ďalším balením.

Podľa čoho zvoliť dennú dávku tabliet?

Vďaka tomu, že výrobca umožňuje flexibilné dávkovanie, viete počas dňa užiť 2 až 4 tablety. Počet tabliet by mal závisieť od toho, ako intenzívne chcete pôsobiť napríklad na trávenie, detoxikáciu alebo ako veľmi chcete posilniť imunitu. Neprekračujte ale maximálnu dávku.

Obsahujú tabletky nejaké problémové zložky?

Nie, zloženie Naturvita Spirulina + chlorella + inulín je čisto prírodné z pohľadu účinných zložiek, ale aj z pohľadu doplnkových a prídavných látok. Výrobok neobsahuje lepok ani laktózu, nenájdete v ňom ani konzervačné látky, arómy a syntetické farbivá.

Pre koho je prípravok Naturvita Spirulina + chlorella + inulín určený?

V prvom rade pre dospelých, ktorí hľadajú prostriedok s prirodzeným pôsobením na obranyschopnosť a zároveň chcú celkovo posilniť organizmus. Využívajú ho aj ľudia, ktorí sú viac náchylnejší na choroby v sezónnom období, je vhodný aj pre seniorov.

Skúsenosti s tabletkami

Pokiaľ ide o praktické skúsenosti s užívaním Naturvita Spirulina + chlorella + inulín, prípravok má veľmi pozitívne hodnotenia. Tie sa týkajú tak účinnosti v praxi, bezproblémového užívania bez výskytu vážnejších nežiaducich účinkov, ale aj dobrého pomeru ceny, komplexnosti zloženia a veľkosti balenia.

Najčastejšie je výživový doplnok Naturvita Spirulina + chlorella + inulín využívaný na podporu obranyschopnosti, trávenia celkovo a aj na očistenie organizmu od škodlivín a toxických látok. V týchto oblastiach má dobré referencie.

Naturvita Spirulina + chlorella + inulín

 • Očistenie tela od škodlivých látok
 • Podpora obranyschopnosti a ochrany buniek
 • Vplyv na trávenie a látkovú premenu

Pozitívne hodnotený je aj pomerne rýchly nástup niektorých účinkov, napríklad ľudia registrujú zlepšenie trávenia už počas prvých dvoch týždňov užívania. Menším mínusom je nemožnosť výberu viacerých veľkostí balenia, inak je ale produkt podľa recenzií bez akýchkoľvek vážnejších nedostatkov.

Zhodnotenie

Na základe vyššie spomínaných pozitívnych skúseností a recenzií je možné Naturvita Spirulina + chlorella + inulín odporučiť minimálne na vyskúšanie. Pozitívne hodnotenia užívateľov vyplývajú tak z kvalitného zloženia, ako aj účinnosti v praxi.

Medzi najdôležitejšie výhody patria:

 • možnosť kúpy bez predpisu od lekára
 • z toho vyplývajúca dostupnosť aj cez internet
 • flexibilné dávkovanie podľa potreby
 • bezproblémové užívanie bez vedľajších účinkov

Prípravok je založený na kombinácii overených zložiek, tak chlorella, ako aj spirulina sú pomerne známe pre svoje antioxidačné či detoxikačné pôsobenie. Navyše, vďaka obohateniu o inulín pomáhajú tabletky aj na podporu trávenia.

Výhodou je známosť samotnej značky, takže Naturvita Spirulina + chlorella + inulín nájdete v každej väčšej lekárni a obvykle aj skladom, takže si ho viete ihneď zakúpiť. K dispozícii je síce len jedna veľkosť balenia, ale tá obsahuje až 90 kapsúl. Prípravok si viete objednať aj z domu z internetovej lekárni.

Naturvita Spirulina + chlorella + inulín

 • Očistenie tela od škodlivých látok
 • Podpora obranyschopnosti a ochrany buniek
 • Vplyv na trávenie a látkovú premenu

Prečítajte si tiež

Komentáre & Hodnotenie

4.71

17 Hodnotení