N&P Serapeptáza 120 000 IU: Na podporu hojenia, imunity a pohybového aparátu

 • Poštovné zadarmo pri nákupe nad 20€
 • Expedovanie objednávky v pracovné dni do 24hod
 • Cardpay, Sporopay , alebo bankovým prevodom

N&P Serapeptáza 120 000 IU je výživový doplnok založený na obsahu a účinkoch preteolytického enzýmu zvaného rovnomenne serapeptáza. Spomedzi ostatných prípravkov podobného typu vyčnieva tento konkrétny produkt predovšetkým kvalitnou koncentráciou enzýmu, ale aj jednoduchým užívaním a dostupnosťou dávkovania pre dospelých aj deti.

Veľkým benefitom je tiež balenie, tento výživový doplnok totiž obsahuje až 100 kusov tabliet a vydrží skoro dva mesiace užívania. Ako presne pomáha, aké je jeho dávkovanie, ako dlho ho treba užívať a či má vedľajšie účinky, to všetko vám prezradí táto recenzia.

Výrobca a pôvod

N&P Serapeptáza 120 000 IU patrí do portfólia prípravkov a výživových doplnkov spoločnosti Nutritional & pharmaceutical supplements. Táto spoločnosť je výrobcom, dodávateľom aj držiteľom oprávnenia pre predaj a ide o popredného producenta u nás.

Aktuálne je však v mnohých internetových lekárňach tento výživový doplnok súčasťou ponuky ProPharma Group, čo je tiež slovenská značka ponúkajúca rôzne prípravky, napríklad aj výživový doplnok Provendios Plus. Samotná značka N&P Serapeptáza 120 000 IU patrí medzi známe a veľmi obľúbené, o čom svedčí aj záujem o jej kúpu v lekárňach.

Zloženie, účinné látky

Ako už hovorí názov, výživový doplnok N&P Serapeptáza 120 000 IU je založený práve na obsahu účinnej látky serapeptáza. Na rozdiel od mnohých konkurenčných produktov, v tomto prípade je toto jediná účinná látka v prípravku, takže sa naplno môže prejaviť jej pôsobenie.

Tu je niekoľko informácií o tom, čo to serapeptáza je a aký má mechanizmus účinku:

 • Serapeptáza: Základom výživového doplnku N&P Serapeptáza 120 000 IU je látka zvaná serapeptáza, ktorá sa nachádza 1 tabletke v objeme 55 mg v čistej enterosolventnej forme bez obsahu ftalátov. Takáto forma je odolná voči žalúdočným kyselinám a preto sa jednoduchšie dostane do čreva a odtiaľ do krvného obehu, kde môže pôsobiť v organizme.

Samotná serapeptáza, niekedy nazývaná aj serapeptidáza, je prírodný enzým so schopnosťou štiepenia bielkovín, ktorý je produkovaný baktériou z rodu Serratia. Enzým bol pôvodne izolovaný z baktérie žijúcej v Priadke morušovej a patrí medzi tzv. čistiace enzýmy. Serapeptáza čistí telo od toxínov, škodlivých látok a aj od odumretých tkanív.

Látka pomáha tiež v boji s infekciami a zápalmi využíva sa aj v procese podpory hojenia v rámci zápalu tkanív. Má tiež schopnosť blokovať uvoľňovanie bolesti a viaceré štúdie tiež ukázali, že zabraňuje opuchom a hromadeniu tekutiny v tkanivách. Enzým pomáha tiež na prirodzenú stimuláciu imunitného systému a využíva sa aj pri problémoch nervovej sústavy.

Dávkovanie a užívanie

Aj keď je N&P Serapeptáza 120 000 IU len výživovým doplnkom a nie liečivom s obsahom registrovaných syntetických látok, jej užívanie musí byť v súlade s odporúčaniami výrobcu. Ohľadom spresnenia dávkovania sa môžete poradiť s lekárom alebo lekárnikom.

N&P Serapeptáza 120 000 IU môžu užívať nielen dospelí, ale aj deti vo veku nad 3 roky, podmienkou ale je, aby dieťa vedelo tablety prehltnúť. Pri užívaní u detí je nevyhnutná asistencia dospelých. Neprekračujte maximálnu dennú dávku 2 tabliet a neužívajte tento výživový doplnok ako náhradu pestrej stravy.

N&P Serapeptáza 120 000 IU

 • Vplyv na funkcie imunitného systému
 • Pôsobenie na pohybový aparát
 • Pomoc pri procese hojenia a na zápaly

Uchovanie a skladovanie

Tabletky nie sú z pohľadu uchovania náročné na skladovanie, dôležité je nechať ich v pôvodnom obale a z neho užívať. Rovnako tak pozerajte na dátum spotreby, ktorý je uvedený na obale, po tomto dátume už prípravok neužívajte.

Taktiež sa riaďte nasledovnými podmienkami:

 • kvôli bezpečnosti uchovávajte prípravok mimo dohľadu a dosahu detí
 • nevystavujte tabletky mrazu, pre skladovanie je ideálna izbová teplota
 • uchovávajte mimo vlhkosti a priameho slnka
 • nespotrebované tablety likvidujte odpadom ani kanalizáciou

Účinky, indikácie a použitie

Možné použitie výživového doplnku N&P Serapeptáza 120 000 IU je priamo závislé od mechanizmu pôsobenia samotnej látky serapeptáza. Tá sa v 1 tabletke nachádza v množstve 55 mg a nakoľko ide o jedinú látku v prípravku, dominantne ovplyvňuje jeho pôsobenie.

Tu sú oblasti, kde výživový doplnok pôsobí a môže vám pomôcť:

Vplyv na funkcie imunitného systému

N&P Serapeptáza 120 000 IU sa v praxi veľmi často využíva pre jej vplyv na prirodzenú imunitu a obranyschopnosť, čiže na posilnenie a podporu správnej funkcie imunitného systému. Látka pomáha na prirodzenú stimuláciu imunity, ale napríklad aj na podporu obranyschopnosti a prečistenie organizmu od toxínov a ťažkých kovov.

Pôsobenie na pohybový aparát

Druhým najvýznamnejším účinkom je pomoc pri problémoch pohybového aparátu, hlavne ak ide o kĺby. N&P Serapeptáza 120 000 IU sa môže využiť pri zápaloch kĺbov, svalov a väzív, pri reumatoidnej aj nereumatoidnej artritíde a v rámci podpory odbornej liečby aj pri osteoporóze, čiže pri rednutí kostného tkaniva.

Pomoc pri procese hojenia a na zápaly

Okrem pôsobenia priamo na pohybový aparát, má látka serapeptáza aj všeobecné protizápalové účinky, ktoré sú využiteľné aj pri pomoci normálneho procesu hojenia rôzneho charakteru. Preto je možné vyžitie aj pri zápaloch dýchacích ciest, psoriáze, ekzémoch a pri zápaloch tkanív po úrazoch, zraneniach a operáciách.

Vplyv na kardiovaskulárny systém

N&P Serapeptáza 120 000 IU  môže byť aj súčasťou podpornej terapie v prípade ciev a srdcovo-cievneho systému. Pomáha napríklad pri rôznych miernejších chorobách kardiovaskulárneho charakteru, na vysoký krvný tlak a zlepšuje cirkuláciu krvi, nakoľko znižuje riziko tvorby krvných zrazenín.

Pomoc pri problémoch nervovej sústavy

Poslednou oblasťou, kde má serapeptáza účinok v rámci podpory liečby, je oblasť nervovej sústavy a niektoré problémy s ňou spojené. Látka sa využíva napríklad pri bolestiach hlavy od tých s miernejšou intenzitou až po migrénu, ale aj na závažnejšie problémy nervovej sústavy, napríklad pri skleróze multiplex alebo epilepsii.

Nežiaduce a vedľajšie účinky

Vzhľadom na to, že ide o výživový doplnok bez nepotrebných aditív, konzervantov, farbív a iných látok, je N&P Serapeptáza 120 000 IU veľmi dobre prijímaná počas užívania a výrobca nezmieňuje žiadne špecifické alebo závažnejšie vedľajšie účinky.

Všeobecne sa však pri výživových doplnkoch objavujú len dve situácie:

 • prvou situáciou sú možné zažívacie ťažkosti na úvod dávkovania, prípadne v situácii, ak nastane nadmerné užívanie, ide ale len o prechodný stav
 • druhou je alergická alebo precitlivená reakcia na niektorú zo zložiek obsiahnutých v tabletkách

Kontraindikácie a možné interakcie

Tak, ako pri možných vedľajších účinkov, ani pri kontraindikáciách neudáva výrobca N&P Serapeptáza 120 000 IU žiadne špecifické prípady či interakcie. Prípravok je preto možné užívať bez väčších problémov, samozrejme, pri dodržiavaní dávkovania.

Tu sú najčastejšie situácie ovplyvňujúce dávkovanie:

 • v prípade, ak sa objaví alergická a precitlivená reakcia, alebo dlhodobé zažívacie ťažkosti, užívanie prerušte a poraďte sa s lekárom
 • výživový doplnok je určený len pre dospelých a deti vo veku nad 3 roky, pre mladšie deti a dojčatá je kontraindikovaný
 • pokiaľ ide o užívanie počas tehotenstva alebo dojčenia, výrobca to neodporúča, každopádne sa poraďte najskôr s lekárom
 • to isté platí aj v prípade, ak by ste chceli kombinovať N&P Serapeptáza 120 000 IU a iné prípravky, či už výživové doplnky alebo nejaké lieky

Balenie a cena

Tabletky N&P Serapeptáza 120 000 IU sú balené v plastovej fľaštičke so skrutkovacím uzáverom, na vonkajšej strane je reklamná potlač s logom a informáciami ohľadom užívania. Na trhu je dostupný len jeden typ balenia a to s obsahom 100 tabliet, čo by malo vydržať pri štandardnom dávkovaní 50 dní bez prestávky.

Ak ide o ceny tabliet, tie sa líšia podľa jednotlivých lekární:

 • Poštovné zadarmo pri nákupe nad 20€
 • Expedovanie objednávky v pracovné dni do 24hod
 • Cardpay, Sporopay , alebo bankovým prevodom

Pomer ceny a počtu tabliet je na veľmi dobrej úrovni, hlavne ak zvážime aj koncentráciu samotnej látky serapeptáza. Navyše, ak budete kupovať tabletky v internetovej lekárni, môžete získať ešte výhodnejšie podmienky, prípadne využiť akciové zľavy.

Kde kúpiť N&P

Keďže N&P Serapeptáza 120 000 IU je výživovým doplnkom, produkt môžete nájsť v sortimente tak obchodov so zdravou výživou, ako aj v eshopoch s orientáciou na výživové doplnky. Najlepšia je ale kúpa v lekárni, kde máte oveľa širší sortiment, zachovanú určitú úroveň odbornosti a zároveň aj najlepší pomer ceny a zákazníckych služieb.

Nakoľko prípravok viete kúpiť bez predpisu, nemusíte ho kupovať len v kamennej lekárni, ale môžete využiť aj pohodlnejší spôsob objednávky cez internet. Vzhľadom k cene výživového doplnku ho dokonca v drvivej väčšine online lekární získate s dopravou zdarma.

Online objednávka, doprava a doručenie

Objednávku N&P Serapeptáza 120 000 IU cez internet využíva čoraz viac užívateľov, nakoľko ide o najjednoduchší a najlepší spôsob nákupu výživových doplnkov aj voľne dostupných liekov. Všetko je otázkou len zopár minút a kliknutí.

Postup online objednávky je obvykle nasledovný:

 • Do online košíka vložíte jedno balenie N&P Serapeptáza 120 000 IU
 • Vyplníte svoje osobné údaje a adresu dodania
 • Zvolíte spôsob platby a typ dopravy
 • Objednávku skontrolujete a potom už len odošlete

Väčšie a známejšie internetové lekárne, napríklad ako je Dr. Max, vybavujú online objednávky veľmi rýchlo, takže prípravok môžete mať doma do 24 až 48 hodín, čo je naozaj expresné. Problém nie je ani s viacerými spôsobmi platby, či už ide o platbu vopred napríklad aj platobnou kartou online, alebo platbu na bežnú dobierku.

N&P Serapeptáza 120 000 IU

 • Vplyv na funkcie imunitného systému
 • Pôsobenie na pohybový aparát
 • Pomoc pri procese hojenia a na zápaly

Najčastejšie otázky

Zaujal vás výživový doplnok N&P Serapeptáza 120 000 IU a chceli by ste si ho objednať, no máte pocit, že ešte neviete úplne všetky praktické informácie? Pozreli sme sa na viaceré internetové fóra a diskusie s cieľom zistiť, čo sa užívatelia o tomto type produktu pýtajú najviac a čo ich najviac zaujíma.

Tu sú najčastejšie otázky spolu s odpoveďami na ne:

Môžu N&P Serapeptáza 120 000 IU užívať aj tehotné a dojčiace ženy?

V samotnom príbalovom letáku sa to síce nezakazuje, ale všeobecne sa serapeptáza neodporúča tehotným ženám a počas kojenia. Ak by ste ju napriek tomu chceli užívať v tomto období, najskôr sa poraďte s ošetrujúcim lekárom ohľadom jej vhodnosti.

Ako rýchlo by sa mal prejaviť účinok prípravku?

Nakoľko je N&P Serapeptáza 120 000 IU prírodným prípravkom, účinok je u každého užívateľa individuálny. Podpora imunity je záležitosťou dlhodobejšieho pôsobenia, v prípade problémov s pohybovým aparátom sa môže účinok prejaviť rádovo v týždňoch.

Je možné na úvod aj silnejšie užívanie tabliet?

Maximálna odporúčaná denná dávka, čiže 2 tablety za deň, by sa nemala v žiadnom prípade prekračovať a to ani vtedy, ak užívate výživový doplnok s prírodným zložením. Niektorí ľudia však na úvod užívajú viac tabliet, no takéto dávkovanie je len na vlastné riziko.

Pre koho je N&P Serapeptáza 120 000 IU určená?

Prípravok môžu užívať prakticky všetky skupiny dospelých ľudí, no pre niektorých má výživový doplnok obzvlášť efektívne účinky. Ide o športovo aktívnych ľudí, ľudí po chirurgickom zákroku, starších ľudí a o tých, ktorých trápia problémy kĺbov a svalov.

Skúsenosti s tabletkami

N&P Serapeptáza 120 000 IU má veľmi dobré referencie od užívateľov, či už ide o rôzne diskusné skupiny, internetové fóra alebo aj portály typu Heureka. Veľmi pozitívne sú hodnotené predovšetkým účinky na problémy pohybového aparátu, ale aj vplyv na kardiovaskulárny systém a imunitu.

Značka N&P Serapeptáza 120 000 IU patrí medzi tie známejšie vo svojej kategórii a vidno to aj na veľkom počte skúseností z rôznych vekových skupín. Užívanie je bezproblémové pre dospievajúce deti aj pre seniorov.

N&P Serapeptáza 120 000 IU

 • Vplyv na funkcie imunitného systému
 • Pôsobenie na pohybový aparát
 • Pomoc pri procese hojenia a na zápaly

Veľmi chválený je všeobecný protizápalový účinok, či už jeho viditeľnosť, alebo pomerne rýchly nástup. Miera vplyvu je však individuálna, nakoľko ide o výživový doplnok. Okrem pozitív sa spomínajú aj dve negatíva, hoci veľmi ojedinele. Ide o mierne vyššiu cenu a obmedzený výber veľkosti balenia len na jeden typ.

Zhodnotenie

N&P Serapeptáza 120 000 IU je zaujímavým výživovým doplnkom, ktorý má už na prvý pohľad koncentrované zloženie, kvalitnú formu a veľký úspech v praxi, aspoň podľa hodnotení a skúseností užívateľov. Jeho výber preto nebude krokom vedľa.

Pre užívateľov ponúkajú tabletky aj viacero výhod:

 • viete si ich kúpiť voľne a aj cez internet
 • užívanie je jednoduché a možné aj pre deti od 3 rokov
 • výskyt vedľajších a nežiaducich účinkov je minimálny
 • pôsobenie je široké a vo viacerých oblastiach

Tabletky N&P Serapeptáza 120 000 IU patria aj podľa komentárov medzi najlepšie vo svojej kategórii a oproti konkurencii ponúkajú oveľa silnejšie a viditeľnejšie účinky. To je dané aj tým, že majú lepšiu koncentráciu serapeptázy.

Ak ide o kúpu, tá je veľmi jednoduchá a k výživovému doplnku sa viete dostať aj bez predpisu alebo predošlej návštevy u lekára. Využiť to môžete pri nákupe z pohodlia domova v niektorej z najznámejších online lekární u nás. Objednávku spravíte pokojne aj cez smartfón a do 1 až 2 dní máte prípravok doma.

N&P Serapeptáza 120 000 IU

 • Vplyv na funkcie imunitného systému
 • Pôsobenie na pohybový aparát
 • Pomoc pri procese hojenia a na zápaly

Prečítajte si tiež

Komentáre & Hodnotenie

4.73

30 Hodnotení