OCUflash: Kvapky a roztok do očí na výplach, upokojenie, svrbenie, rezanie a pálenie oka

OCUflash: dávkovanie, zloženie, použitie a skúsenosti
 • Overení predajcovia
 • Najnižšie ceny na trhu
 • Sledovanie dostupnosti
 • Odborná pomoc
 • Doprava zadarmo nad 30 €
 • Cena dopravy kurierom od 2,99 €
 • Poštovné zadarmo pri nákupe nad 20€
 • Expedovanie objednávky v pracovné dni do 24hod
 • Cardpay, Sporopay , alebo bankovým prevodom

Trápia vás zápaly v oku, svrbia vás oči, máte pocit pálenia, bolesti či rezania, alebo hľadáte niečo na celkové upokojenie očí? Riešením môžu byť očné kvapky OCUFlash, ktoré môžu užívať dospelá, deti, ale aj tehotné a dojčiace ženy. Ide o kvapky, ktoré sú založené na prírodnom zložení z očianky lekárskej a sú bez rôznych škodlivých konzervantov.

Ak vás tento liek zaujíma o niečo viac a chceli by ste sa dozvedieť aj tie informácie, ktoré neprináša bežný príbalový leták alebo návod, táto recenzia vám všetko dôležité prezradí. Nájdete v nej aj skúseností užívateľov s roztokom a jeho praktické zhodnotenie.

Výrobca a pôvod

Značka OCUflash je produktom farmaceutickej slovenskej spoločnosti Unimed Pharma. Tá bola založená ešte v roku 1994, pričom jej hlavné zameranie je na vývoj a výrobu generických produktov z oblasti oftalmológie, čiže sa špecializuje priamo na oči.

Spoločnosť patrí medzi overených producentov, je držiteľom viacerých ocenení a vyrába viacero očných produktov, prípravkov, liekov, zdravotníckych pomôcok, roztokov a rôznych foriem prípravkov tohto typu. Do jej výrobného portfólia patria napríklad aj značky Brimonal, Hypromel, Pilokarpin, ProVens, Sensilux, SensiVit, Timolol alebo Unitropic.

Zloženie, účinné látky a vzhľad OCUflash

Kvapky do očí OCUflash obsahujú viacero látok a zložiek, pričom súčasťou roztoku je ako najdôležitejšia účinná látka výťažok z očianky lekárskej. Vďaka tomu je možné roztok použiť aj protizápalovo a dezinfekčne. Okrem tohto výťažku sú v zložení aj ďalšie látky.

Tu je komplexné zloženie a detailnejší popis jednotlivých látok:

 • Očianka lekárska: Základom prípravku OCUflash je výťažok z rastliny očianky lekárskej, nazývanej tiež niekedy svetlík lekársky. Ide o rastlinu z čeľade zárazovité, ktorá je jednoročnou bylinou s bielymi kvetmi umiestnenými v horných vrstvách listov. Rastlina je známa v ľudovom liečiteľstve, hlavne na oči, no aj na trávenie.

V rámci použitia na oči má protizápalové, dezinfekčné a adstringentné účinky. Tlmí očné zápaly pomáha proti zápalom očných spojoviek, zápalom očných viečok, zápalom mihalníc a proti rôznym alergickým zápalom a s nimi spojeným príznakom. V rámci tradičného liečiteľstva sa bylinka využívala na odvary, obklady aj tinktúry.

V prípravku OCUflash je použitá v podobe výťažku z vňati. Kvapky využívajú jej pozitívne vlastnosti aj na pôsobenie na celkové upokojenie očí, zníženie ich podráždenia, začervenania, rezania, pálenia a bolesti. Rastlina je bohatá na irinoidy, flavonoidy, fenolové kyseliny, mastné kyseliny, vitamíny, minerály, alkaloidy, steroly a triesloviny.

 • Ostatné zložky: Okrem výťažku z očianky lekárskej sa v kvapkách OCUflash nachádzajú aj benzalkóniumchlorid, dihydrát edetanu disodného, chlorid draselný, chlorid horečnatý, polysorbát 80, tetraboritan sodný a hydroxid sodný. Ide o doplnkové látky, ktoré tvoria roztok a pôsobia aj na niektoré jeho dôležité vlastnosti a charakteristiky.

Dávkovanie a užívanie OCUflash

Aby ste mohli naplno využiť všetky pozitívne účinky výťažku z očianky lekárskej, je nevyhnutné správne použitie a dávkovanie OCUflash. Bez porady s lekárom je možné roztok použiť na jednoduché krátkodobé výplachy, dlhšie použitie už konzultujte.

Vždy po použití je potrebné fľaštičku dobre uzatvoriť, dávajte pozor, aby sa pri aplikácii kvapkadlo nedotklo mihalníc a ani oka. Ak sa dá, počas aplikácie a liečby týmito kvapkami by ste nemali nosiť tvrdé kontaktné šošovky, prípadne, ak ich nosíte, aspoň 20 minút predtým si ich vyberte. Po nakvapkaní tiež počkajte 20 minút, kým si ich znova nasadíte.

Uchovanie a skladovanie OCUflash

Okrem správneho dávkovania je dôležité prípravok OCUflash aj správne skladovať, vďaka čomu zabránite kontaminácii roztoku, ale budete môcť zároveň kvapky využívať naplno. Balenie kvapiek vždy po použití zaskrutkujte a vráťte do pôvodného obalu.

Okrem toho sa držte aj nasledovných zásad a pravidiel:

 • OCUflash uložte na také miesto, aby bol mimo dohľadu a dosahu detí
 • nevystavujte roztok mrazu, priamemu slnku, vlhkosti a teplote nad 25° C
 • otvorené balenie spotrebujte najviac do 28 dní od prvého použitia
 • po dátume exspirácie kvapky už neaplikujte, ale zvyšok vráťte do lekárne

OCUflash

 • Akútne aj preventívne očné výplachy
 • Podporná liečba zápalov v oku
 • Pôsobenie na ďalšie problémy

Účinky, indikácie a použitie OCUflash

Vďaka tomu, že OCUflash obsahuje výťažok z očianky lekárskej, je použitie týchto kvapiek pomerne široké, hlavne ak ide o rôzne problémy a ťažkosti s očami. Aby však kvapky naplno zaúčinkovali, je potrebné dodržiavať pravidelnosť i množstvo aplikácie.

Toto sú tie účinky a vplyvy, pre ktoré možno kvapky použiť:

Akútne aj preventívne očné výplachy

OCUflash je možné využiť na výplachy očí a to z rôznych príčin alebo pre rôzne prípady. Môže ísť o vymývanie oka pri odstraňovaní cudzích teliesok, prachu či chlórovej vody, na odstránenie chrastičiek, hlienu a hnisu, rovnako tak na výplach po nosení šošoviek.

Podporná liečba zápalov v oku

Druhým výrazným použitím OCUflash je aplikácia v rámci prevencie a podpornej liečby pri neinfekčných a chronických zápaloch štruktúr oka. V tomto prípade pomáha roztok na samotný zápal, ale aj na jeho niektoré prejavy, najmä bolesť, pálenie či rezanie v očiach.

Pôsobenie na ďalšie problémy

Roztok viete použiť aj na niektoré iné symptómy, napríklad pocit suchosti v očiach alebo svrbenie očí. Rovnako tak ho viete využiť na výplach oka po niektorých vyšetreniach, na prvú pomoc po poleptaní oka a pri odstraňovaní kozmetických prípravkov z okolia oka.

Nežiaduce a vedľajšie účinky OCUflash

Pokiaľ ide o možné vedľajšie či nežiaduce účinky, OCUflash je podľa vyjadrení všeobecne dobre znášaný a ani užívatelia si na internetových fórach nesťažujú na žiadne závažnejšie problémy alebo stavy. Niektoré riziká sa však napriek tomu môžu objaviť.

Pozor si preto treba dávať pozor predovšetkým na tieto situácie a prípady:

 • najčastejšie sa objavuje alergická alebo precitlivená reakcia, ktoré môže mať rôzny charakter, obvykle ide o pálenie, ktoré môže byť krátkodobé aj dlhodobé
 • ak sa problém bude opakovať, treba užívanie kvapiek OCUflash prerušiť a poradiť sa o ďalšom postupne s lekárom alebo s lekárnikom, ktorý kvapky vydal

Kontraindikácie a možné interakcie OCUflash

Druhým typom možných rizík sú kontraindikácie a interakcie prípravku, ktoré môžu znamenať obmedzenie použitia či dávkovania pre konkrétne skupiny užívateľov. V tomto ohľade je však OCUflash tiež našťastie pomerne bezproblémovým prípravkom.

Tu sú tie situácie, interakcie a kontraindikácie, ktoré si vyžadujú pozornosť:

 • OCUflash je možné použiť nielen u dospelých, ale aj u detí, v tehotenstve a počas dojčenia, prekážkou je samozrejme výskyt alergie
 • po aplikácii do spojovkového vaku sa môže objaviť rozmazané videnie, ak sa niečo také vyskytne, nemali by ste riadiť vozidlo a robiť práce vo výškach
 • súčasne s použitím kvapiek by ste nemali nosiť mäkké kontaktné očné šošovky, ak to je možné, tak pre istotu ani tvrdé kontaktné šošovky
 • prípravok neužívajte po dátume exspirácie, ale ani vtedy, ak už ubehlo viac ako 28 dní od jeho otvorenia a prvého použitia, vtedy kvapky vráťte do lekárne

Balenie a cena OCUflash

Očné kvapky OCUflash uviedol výrobca na trhu v jednom základnom balení a to s objemom 10 ml roztoku. Ten sa nachádza v bielej plastovej fľaštičke z mäkkého plastu, ktorý sa dá stlačiť, čím príde k vytlačeniu kvapiek. Základné balenie obsahuje 10 ml, no niektoré lekárne môžu mať v ponuke aj dvojité balenie po 2 x 10 ml roztoku.

Pokiaľ ide o porovnanie ceny týchto balení, tu je prehľad:

 • Overení predajcovia
 • Najnižšie ceny na trhu
 • Sledovanie dostupnosti
 • Odborná pomoc
 • Doprava zadarmo nad 30 €
 • Cena dopravy kurierom od 2,99 €
 • Poštovné zadarmo pri nákupe nad 20€
 • Expedovanie objednávky v pracovné dni do 24hod
 • Cardpay, Sporopay , alebo bankovým prevodom

Čo sa týka ceny, väčšie balenie sa oplatí samozrejme viac, no aj to základné je výhodné, hlavne ak sa berie do úvahy pomer ceny, koncentrácie látky a šírky účinkov. Užívatelia sú podľa skúseností s cenou OCUflash spokojní a nemajú žiadne výhrady.

Kde kúpiť OCUflash

Očnú roztokovú instaláciu OCUflash si viete kúpiť voľne, nakoľko sa jedná o zdravotnícku pomôcku, ktorá je voľne predajná a voľne dostupná. Nie je potrebné mať recept od lekára a zároveň nie je potrebné ho ani navštíviť. Samozrejme, ak máte podozrenie na vážnejší zápal, je rozhodne lepšie svoj stav s ním konzultovať, ale predpis na kúpu netreba.

OCUflash je pomerne známou značkou a tak nebudete mať problém zakúpiť kvapky prakticky v každej väčšej lekárni. Ak nechcete strácať čas a zároveň chcete ušetriť, najlepšie spravíte, ak si zvolíte online lekárne, kde sú skladom zvyčajne obe balenia.

Online objednávka, doprava a doručenie

Zaujal vás prípravok OCUflash natoľko, že by ste ho chceli skúsiť? Nie je nič ľahšie, kúpu v online lekárni vybavíte doslova za pár minút a nemusíte opustiť pohodlie obývačky či gauča. Nákup viete vyriešiť cez internet v počítači, cez mobil alebo aj tablet.

Postup online objednávky býva obvykle nasledovný:

 • Zvolíte si veľkosť balenia OCUflash a vložíte ho do internetového košíka
 • Vyplníte svoje osobné údaje vrátane kontaktu a tiež adresy dodania
 • Vyberiete si spôsob doručenia a prípadne aj kuriérnu službu
 • Zvolíte si typ platby, objednávku skontrolujete a potom už len odošlete

Práve v tých známejších online lekárňach, napríklad ako je [lekaren], môžete získať oveľa lepšie možnosti a zákaznícke služby pri podmienkach objednávky, platby či doručenia. Doručenie tak nemusí trvať dlhšie, ako 24 až 48 hodín, prípadne viete nakupovať aj bez zdĺhavej registrácie. Pri platbe potom môžete siahnuť aj po platobnej karte.

OCUflash

 • Akútne aj preventívne očné výplachy
 • Podporná liečba zápalov v oku
 • Pôsobenie na ďalšie problémy

Najčastejšie otázky

Chceli by ste si OCUflash zakúpiť, no máte pocit, že nemáte ešte všetky praktické a úplné informácie? Pozrite si niektoré známe internetové fóra či diskusie, značka OCUflash je tam zo strany užívateľov pomerne často rozoberaná. Poukazuje to jednak na známosť tohto prípravku, rovnako tak však aj na to, že ide o kvapky, ktoré sú dosť rozšírené.

Tu sú tie otázky a dotazy, ktoré sa objavujú v diskusiách najčastejšie:

Je možné použitie OCUflash aj u veľmi malých detí?

Áno, výrobca sám udáva, že kvapky je možné užívať nielen u dospelých, ale aj u detí a to dokonca aj u tých menších. Podávať sa môžu dojčatám aj novorodencom, pochopiteľne však iba vtedy, ak už vedia spolupracovať a aplikácia je bezproblémová.

Môžu sa počas použitia kvapiek nosiť kontaktné šošovky?

Výrobca kvapiek v príbalovej informácii udáva, že počas liečby týmito kvapkami by ste nemali nosiť mäkké kontaktné šošovky, hlavne tie, ktoré sú hydrofilného typu. Nemali by ste nosiť ani tie tvrdé, no ak ich máte, treba ich počas kvapkania dať dolu.

Ako dlho je potrebné kvapky OCUflash používať?

Na jednoduché výplachy očí je možné aplikovať roztok krátkodobo, v prípade zápalov a ich prejavov aj dlhodobejšie a to až do doby, než príznaky neustúpia. To isté platí aj vtedy, ak máte v oku cudzie látky. Pri dlhšej liečbe je však dobré stav konzultovať s lekárom.

Je možné po aplikácii roztoku šoférovať vozidlo?

Sú situácie, kedy môže po nakvapkaní kvapiek do oka prísť k rozmazaniu videa, hoci tieto prípady sú našťastie ojedinelé. Ak sa však niečo podobné u vás vyskytlo, nemali by ste viesť motorové vozidlo a ani robiť iné činnosti, ktoré si vyžadujú 100 % zrak.

Skúsenosti s kvapkami OCUflash

Aké sú skúsenosti užívateľov s týmito kvapkami? Ako ukazujú komentáre, hodnotenia a referencie na portáloch typu Heureka, ale aj v rôznych online lekárňach či diskusných fórach, tak jednoznačne pozitívne. Značka OCUflash je vnímaná ako seriózny produkt, ktorý má dobrý pomer ceny a kvality, kvalitný výber balení a veľmi široké pôsobenie.

Kvapky možno použiť na bežné výplachy očí, na štípanie, podráždenie, začervenanie aj svrbenie oka a tiež pri podpornej liečbe neinfekčných a chronických zápalov rôznych častí oka. Podľa toho je aj dávkovanie pomerne flexibilné a zároveň presné.

OCUflash

 • Akútne aj preventívne očné výplachy
 • Podporná liečba zápalov v oku
 • Pôsobenie na ďalšie problémy

Vďaka celkovému protizápalovému, dezinfekčnému a sťahujúcemu účinku je roztok efektívny už počas krátkej doby liečby. Navyše, užívatelia pozitívne hodnotia aj to, že OCUflash je možné použiť aj u detí, aj v tehotenstve a aj počas dojčenia. Použitie je možné tak krátkodobo na jednorazové problémy, ako aj dlhodobo a pravidelne viac dní.

Zhodnotenie

Ako vidno aj podľa zverejnených skúseností a referencií užívateľov, značka OCUflash je známa, často vyhľadávaná a z hľadiska účinnosti vnímaná pozitívne. To všetko sú dôvody, pre ktoré je možné tieto očné kvapky odporučiť minimálne na skúšku.

Medzi najdôležitejšie výhody a benefity kvapiek OCUflash patria aj:

 • bezproblémová kúpa, nie je potrebné mať recept od lekára
 • minimum vedľajších účinkov, interakcií a kontraindikácií
 • široké pôsobenie na rôzne problémy aj na bežný výplach očí
 • možnosť podávania kvapiek pre dospelých, deti aj tehotné ženy

Ak sa rozhodnete po tomto prípravku siahnuť, získate kvapky založené na prírodnom a prirodzenom pôsobení. Očianka lekárska, ktorá je základnou a najdôležitejšou aktívnou látkou, má pritom dlhodobo overené protizápalové aj dezinfekčné účinky na oči.

Dobrou správou je aj to, že užívatelia nemajú prakticky žiadne vážnejšie výhrady voči kvapkám, niektorým prekáža iba to, že nie v každej lekárni sú vždy dostupné obe balenia. To viete vyriešiť tým, že na nákup použijete niektoré zo známych a overených online lekární, napríklad ako je [lekaren], ktoré majú prípravky skladom a aj za dobrú cenu.

OCUflash

 • Akútne aj preventívne očné výplachy
 • Podporná liečba zápalov v oku
 • Pôsobenie na ďalšie problémy

Prečítajte si tiež

Komentáre & Hodnotenie

3.50

4 Hodnotení