Najlepšie ponuky na nákup

 • Odborná pomoc
 • Doprava zadarmo nad 30 €
 • Cena dopravy kurierom od 2,99 €
13,54 €
Do obchodu
 • Poštovné zadarmo pri nákupe nad 20€
 • Expedovanie objednávky v pracovné dni do 24hod
 • Cardpay, Sporopay , alebo bankovým prevodom
13,76 €
Do obchodu
 • Možnosť osobného vyzdvihnutia
 • Expedovanie v deň objednania, doručenie do 48 hodín
 • Cena dopravy 2,90 € kuriér, 2,20 zásielkovňa
14,79 €
Do obchodu

Jednou z najznámejších značiek kozmetických prípravkov na riedke vlasy a na vypadávanie vlasov je šampón Parusan. Pre mužov je vyrábaný v špeciálnom type balenia, má zloženie určené nielen na vlasy, ale aj podporujúce prekrvenie a zásobenie pokožky hlavy dôležitými živinami. Špeciálnu kombinácia účinných a aktívnych látok tak ocenia všetci muži.

Šampón je určený špeciálne pre mužov, ktorých trápi difúzne vypadávanie vlasov, všeobecne riedke vlasy a ktorí chcú podporiť tak rast vlasov, ako aj zdravé prekrvenie a zásobenie pokožky hlavy živinami. Naša recenzia vám ukáže, aké sú skúsenosti v praxi.

Výrobca a pôvod

Šampón Parusan Stimulátor pre mužov, čo je oficiálny názov tohto kozmetického výrobku, je vyrábaný známou značkou Dr. Theiss Naturwaren GmbH. Ide o nemeckého producenta, ktorý má na našom trhu pomerne veľké portfólio krémov, gélov, balzamov a inej kozmetiky.

Táto farmaceutická spoločnosť vyrába napríklad aj známu značku zubných pást Lacalut, rovnako tak aj prípravky a produkty pre bolesť hlavy, na svaly a nohy a ďalší sortiment dermatokozmetiky. Ide o overeného výrobcu, pričom ako dodávateľ šampónu na náš trh je zapísaná ďalšia nemenej známa značka Naturprodukt, tiež so širokým portfóliom.

Zloženie, účinné látky a vzhľad šampónu Parusan pre mužov

Šampón Parusan určený pre mužov obsahuje kombináciu látok špecificky zameraných na podporu vlasov práve u tohto pohlavia. Ak ide o pomocné látky, nachádzajú sa tu rôzne druhy olejov a tekutín, ktoré sú aj v iných podobných prípravkoch s použitím na vlasy.

Najdôležitejšie sú ale 4 účinné a aktívne zložky zodpovedné za účinky:

 • Vitamín B3: Vitamín B3 je prvou dôležitou zložkou šampónu Parusan pre mužov. Táto látka tvorí základ reakcie koenzýmov dôležitých pre vlasy, rovnako tak podporuje stav a zdravie kože. Pomáha na syntézu hormónov, metabolizmus buniek a proti štiepeniu vlasov.
 • L-Arginín: Druhou látkou obsiahnutou v šampóne je L-Arginín. Ten podporuje lepší stav ciev a krvného obehu, pomáha na prekrvenie vlasovej pokožky hlavy. Je dôležitý aj pre syntézu kolagénu a hlavnou zložkou vlasového keratínu, taktiež hydratuje pokožku.
 • Kofeín: Tento známy stimulátor nielen nervového systému, ale aj buniek v organizme, je tiež zastúpený v šampóne Parusan pre mužov. Látka je dôležitá pre zvýšenie mikrocirkulácie a prekrvenia pokožky a podporuje rast vlasov inhibíciou aktivity 5-alfa reduktázy.
 • Hrachové klíčky: Významnou látkou z pohľadu účinku je extrakt z hrachových klíčkov. Tento extrakt zabezpečuje nielen vyživovanie od pokožky vlasov až po ich korienky, ale tiež podporuje rastovú fázu vlasov a má vplyv aj na redukciu vypadávania vlasov.
ŠAMPÓN NA VLASY V ČIERNEJ FĽAŠTIČKE

Parusan pre mužov je štandardný tekutý šampón, ktorý je určený na vonkajšiu a priamu aplikáciu na vlasy a vlasovú pokožku hlavy. Šampón je v čiernej plastovej fľaštičke s jednoduchým uzáverom, vonkajším obalom prípravku je tiež čierna papierová škatuľka.

Dávkovanie a užívanie šampónu Parusan pre mužov

Tak, ako aj iné šampóny, Parusan Stimulator pre mužov je určený na priamu aplikáciu na vlasy a vlasovú pokožku. Ide o výživný koncentrát, ktorý je určený na pravidelnú a bežnú starostlivosť o vlasy pre mužov, ktorí majú problém s ich rastom a vypadávaním.

 • Šampón sa nanáša priamo na vlhké alebo mokré vlasy a to uprostred ich umývania
 • Primeranú dávku šampónu si vytlačte do dlane, vmasírujte do vlasov, nechajte pôsobiť na vlasy aj na pokožku hlavy po dobu 2 až 3 minút a následne dobre opláchnite

Výrobca odporúča užívať šampón špeciálne pre mužov, nakoľko tomuto určeniu zodpovedá aj jeho zloženie. Po aplikácii treba šampón dôkladne zmyť. Nepoužívajte šampón u detí a u mládeže do 18 rokov, v prípade, ak sa vyskytne alergická reakcia a tiež na otvorené rany alebo sliznice. Ak si nie ste niečím istý, poraďte sa najskôr s lekárnikom či lekárom.

Uchovanie a skladovanie šampónu Parusan pre mužov

Ak si šampón Parusan pre mužov zakúpite, mali by ste dbať aj na jeho správne uchovanie prípravku. To vám umožní používanie šampónu počas celej doby až do doby exspirácie. Zároveň má spôsob skladovania vplyv aj na udržanie kvalitatívnych vlastností.

Dodržiavať preto treba nasledujúce zásady, podmienky a pravidlá:

 • šampón skladujte mimo dosahu detí, aby neprišlo k náhodnému užitiu
 • rovnako tak dbajte, aby nebol vystavený priamemu slnku a vlhkosti
 • prípravok sa odporúča uchovávať na suchom mieste pri teplote najviac do 25° C
 • sledujte aj dátum exspirácie na obale, po tomto dátume už šampón nepoužívajte
Parusan šampón pre mužov: cena, skúsenosti a zloženie
 • Podpora rastu vlasov a redukcia ich vypadávania
 • Vplyv a pôsobenie na stav a zdravie pokožky hlavy
13,54 €
Do obchodu

Účinky, indikácie a použitie šampónu Parusan pre mužov

Ak ide o zameranie šampónu Parusan, ten je určený pre mužov a to hlavne v tých prípadoch, ak je potrebné stimulovať vyživovanie alebo rast vlasov. Jedná sa o špecializovaný šampón, ktorého zloženie boli prispôsobené cieľu podporiť prirodzené riešenie rastu vlasov.

Výhodou však je, že produkt pomáha nielen na samotné vlasy, ale aj pokožku hlavy:

Podpora rastu vlasov a redukcia ich vypadávania

Primárnou a prvotnou oblasťou použitia šampónu je vplyv na stav, početnosť a zdravie vlasov. Výrobca odporúča používať šampón u mužov vtedy, ak chcú podporiť vyživovanie vlasov, zredukovať vypadávanie vlasov a výrazne zrýchliť ich opätovný rast.

Šampón sa môže používať aj pri riedkych vlasov a celkovo pri difúznom type vypadávania vlasov. Obsahuje napríklad špeciálny extrakt spúšťajúci rastovú fázu vlasu, ale aj látky, ktoré zabezpečujú vyživovanie vlasov od korienkov či podporujú syntézu kolagénu.

Vplyv a pôsobenie na stav a zdravie pokožky hlavy

Šampón Parusan pre mužov sa od mnohých konkurenčných prípravkov odlišuje nielen tým, že podporuje stav či rast vlasov, ale ovplyvňuje aj pokožku hlavy. Jeho účinok je teda komplexný a obsahuje aj látky, ktoré vplývajú na stav a zdravie samotnej kože.

Z tohto pohľadu pomáha šampón jednak na vyživovanie kože dôležitými látkami typu vitamín B3 alebo kofeín, ktoré zásobujú kožu hlavy živinami, ale zároveň prispieva aj k lepšiemu prekrveniu pokožky. L-Arginín zároveň podporuje hydratáciu pokožky.

NA PODPORU ÚČINKU VYUŽITE AJ VLASOVÉ TONIKUM

Ak chcete ešte zlepšiť rast vlasov, prekrvenie pokožky a výživu vlasovej časti hlavy spolu s vlasmi, môžete využiť po umytí vlasov aj špeciálne vlasové tonikum rovnomennej značky, konkrétne ide o Parusan Energizer Tonikum pre mužov s objemom 200 ml.

Nežiaduce a vedľajšie účinky šampónu Parusan pre mužov

Veľkou výhodou šampónu Parusan je skutočnosť, že z pohľadu zloženia neobsahuje žiadne závažné alebo problémové látky. Ak ide o aktívne zložky, tie sú naopak prírodného a prirodzeného pôvodu, čo znamená, že použitie je štandardne bezproblémové.

Problémovou situáciou, ktorá sa môže ojedinele vyskytnúť, je iba jedno možné riziko:

 • ide o možnú alergickú reakciu alebo precitlivenosť na niektorú z pomocných či aktívnych látok, ktorá sa môže prejaviť hlavne na pokožke hlavy

Kontraindikácie a možné interakcie šampónu Parusan pre mužov

V prípade, že budete šampón Parusan pre mužov používať, ešte pred jeho kúpou alebo začiatkom aplikácie si preštudujte aj informácie na obale týkajúce sa možných interakcií, kontraindikácií alebo prekážok, ktoré by mohli obmedziť použitie šampónu v praxi.

Toto sú najdôležitejšie informácie a údaje, o ktorých by ste mali vedieť:

 • prípravok Parusan Stimulator pre mužov je šampónom na vonkajšie použitie, aplikuje sa teda navonok a priamo na vlasy, prípadne na vlasovú pokožku hlavy
 • ide o šampón, ktorého zloženie je špeciálne prispôsobené potrebám mužov, výrobca tiež udáva, že by sa mal používať vo veku od 18 rokov, čiže len u dospelých mužov
 • výrobca však priamo nezakazuje použitie u žien, ak však ide o tehotné alebo o dojčiace ženy, pred aplikáciou šampónu odporúča poradiť sa s lekárom
 • šampón sa môže aplikovať iba na zdravú a nenarušenú pokožku, čiže bez nejakých vonkajších poranení alebo poškodení, nesmie sa nanášať ani na sliznice

Balenie a cena šampónu Parusan pre mužov

Ak ide o balenie, na rozdiel od bežných šampónov je Parusan Stimulator pre mužov dostupný iba v jednej veľkosti balenia a to s objemom 200 ml. Takáto veľkosť balenia je pre šampóny typická, hlavne ak ide o špecializované typy šampónov. Značka Parusan sa tak objemom nijak neodlišuje od väčšiny konkurencie, to platí aj pre ceny produktu.

Cena šampónu sa však môže v každej lekárni mierne odlišovať:

 • Odborná pomoc
 • Doprava zadarmo nad 30 €
 • Cena dopravy kurierom od 2,99 €
  13,54 €
  Do obchodu
  • Poštovné zadarmo pri nákupe nad 20€
  • Expedovanie objednávky v pracovné dni do 24hod
  • Cardpay, Sporopay , alebo bankovým prevodom
   13,76 €
   Do obchodu
   • Možnosť osobného vyzdvihnutia
   • Expedovanie v deň objednania, doručenie do 48 hodín
   • Cena dopravy 2,90 € kuriér, 2,20 zásielkovňa
    14,79 €
    Do obchodu

    Ak ide o porovnanie ceny s konkurenciou, aj tu platí, že Parusan zapadá do celej produktovej rady šampónov určených na podporu rastu vlasov. Výhodou však je, že práve vďaka kvalitnejšiemu a komplexnejšiemu zloženiu má šampón oveľa širšie účinky.

    Kde kúpiť šampón Parusan pre mužov

    Tak, ako iné šampóny, aj Parusan pre mužov si viete zakúpiť v niektorých eshopoch zameraných svojich sortimentom na kozmetické prípravky a produkty. Ešte lepšou voľbou je ale nákup v online lekárňach a to hlavne kvôli najlepšej kombinácii priaznivej ceny, šírky ostatnej ponuky na vlasy a zachovania odbornej úrovne pri predaji.

    Dobrou správou je, že šampón nepodlieha lekárskemu predpisu a ani návšteve lekára kvôli vyšetreniu, viete si ho tak kúpiť jednoducho, rýchlo a pohodlne aj priamo z domu. Internetové lekárne ho majú bežne skladom a navyše vám ponúknu aj lepšiu cenu.

    UŠETRIŤ VIETE AJ NA DORUČENÍ

    Dobrou správou pre každého, kto si zvolí online spôsob nákup šampónu, je nielen úspora na cene prípravku, ale v prípade väčších lekární typu aj možnosť výhodnejšieho doručenia. To môže byť za symbolickú cenu, alebo v prípade niektorých lekární aj zdarma.

    Online objednávka, doprava a doručenie

    Samotný nákup šampónu cez internet je najpohodlnejšou možnosťou a to je aj dôvod, prečo čoraz viac ľudí siaha po tomto spôsobe kúpy. Online objednávka je vecou niekoľkých minút, hlavne ak ide o kúpu v známych, overených a kvalitných lekárňach typu DrMax.

    Celý proces sa technicky podobá na bežnú online objednávku v eshope:

    • Najskôr nájdete balenie šampónu Parusan pre mužov v ponuke
    • Potom ho vložíte do online košíka a vyplníte údaje o sebe
    • Zvolíte si spôsob dopravy a typ platby, čiže na dobierku alebo vopred
    • Na záver stačí už len objednávku odoslať a počkať na doručenie

    Výhodou je, že väčšina lekární dokáže spracovať v prípade platby online celú objednávku ešte v ten istý deň, takže do 1 až 2 dní máte šampón doma. Platí to hlavne v prípade platby platobnou kartou, čo je možnosť, ktorú ponúkajú hlavne väčšie lekárne. Plusom je tiež aj to, že online lekárne majú pomerne často rôzne akcie, takže ušetríte ešte viac.

    Parusan šampón pre mužov: cena, skúsenosti a zloženie
    • Podpora rastu vlasov a redukcia ich vypadávania
    • Vplyv a pôsobenie na stav a zdravie pokožky hlavy
    13,54 €
    Do obchodu

    Najčastejšie otázky

    Ak by ste chceli vedieť o šampóne Parusan Stimulator pre mužov ešte niečo viac, napríklad praktického charakteru, oplatí sa pred kúpou navštíviť nejaké väčšie internetové fórum či diskusiu. Táto značka je pomerne známa a mnoho ľudí sa delí o svoje skúsenosti práve na internete. Dozviete sa tak všetko, čo sa nezmestilo do príbalovej informácie.

    Medzi najčastejšie otázky, dotazy a témy patria predovšetkým tieto:

    Môžu tento typ šampónu Parusan používať iba muži?

    Výrobca priamo nezakazuje použitie šampónu aj u žien, avšak primárne je svojim zložením a zameraním pôsobenia ideálny a určený pre mužov. V prípade, ak ho budú užívať ženy, treba si dať pozor na obdobie tehotenstva a dojčenia, vtedy sa najskôr poraďte s lekárom.

    Ako dlho treba šampón používať a kedy prinesie výsledky?

    Samotné použitie šampónu priamo pri umývaní hlavy sa neodlišuje príliš od bežného použitia iných šampónov. V praxi to znamená, že pôsobenie na hlave by malo trvať 2 až 3 minúty. Ak ide o dobu používania, používajte šampón dlhodobo a pravidelne aj viac mesiacov.

    Je možné nejakým spôsobom efekt šampónu ešte zlepšiť?

    Áno, pre stav vlasov, ich výživu a podporu rastu je dôležitá napríklad aj životospráva, hlavne s ohľadom na dostatok vitamínov B a E a minerálov selén či zinok, ale aj použitie iných prípravkov na stimuláciu. Využiť môžete napríklad tonikum Parusan Energizer pre mužov.

    Čo robiť v prípade, ak mi ani použitie šampónu nepomohlo?

    Šampón Parusan Stimulator pre mužov je voľne dostupným kozmetickým prípravkom, nejde teda o žiadnu náhradu odbornej či lekárskej liečby vážneho vypadávania vlasov alebo ich nedostatočného rastu. Ak sa stav nezlepšil ani po dlhšej dobe, oslovte radšej lekára.

    Skúsenosti so šampónom Parusan pre mužov

    Samotná značka Parusan je už dlhé roky synonymom produktov s kvalitným zložením, overenými účinkami a bezproblémovým používaním. Ako ukazujú aj referencie a recenzie jednotlivých mužov v rámci hodnotení na internete, to isté platí aj v prípade Parusan Stimulator pre mužov. Tí si pochvaľujú všetky praktické aspekty šampónu.

    Platí to nielen pre zloženie, ale hlavne pre jednoduché nanášanie šampónu, muži oceňujú aj jeho hustotu, takže šampón na hlave dobre drží. Plusom je aj bezproblémové používanie z pohľadu alergických reakcií či iných rizík, podľa vyjadrení sú veľmi ojedinelé.

    Parusan šampón pre mužov: cena, skúsenosti a zloženie
    • Podpora rastu vlasov a redukcia ich vypadávania
    • Vplyv a pôsobenie na stav a zdravie pokožky hlavy
    13,54 €
    Do obchodu

    Muži oceňujú účinnosť šampónu na podporu rastu vlasov, ktorý sa v mnohých prípadoch viditeľne zrýchlil. Viaceré tiež chvália šampón za zmiernenie vypadávania vlasov, lepšiu účinnosť však dosahuje pri kombinácii s Parusan Energizer pre mužov. Skúsenosti ukazujú, že pre čo najlepšie účinky je dôležité pravidelné a dlhodobejšie používanie.

    Zhodnotenie

    Na základe širokých pozitívnych referencií a recenzií je možné šampón Parusan Stimulator pre mužov určite odporučiť minimálne na vyskúšanie. Ak máte problém s nedostatočným rastom, vyživovaním alebo vypadávaním, mal by vám vedieť pomôcť.

    Pre mužov ponúka šampón zároveň viacero benefitov:

    • jednoduchá kúpa, netreba mať recept či predpis
    • používanie je možné aj dlhodobo a pravidelne
    • účinky vychádzajú z prírodného zloženia
    • pozitívne pôsobenie nielen na vlasy, ale aj pokožku hlavy

    Veľkou výhodou je aj to, že prípravok viete kúpiť cez internet, nemusíte teda nikam ísť a objednávku spravíte aj z pohodlia domova z online lekárne. Ak si vyberiete niektorú z tých väčších a známejších, napríklad ako je DrMax, bude takmer naisto skladom.

    Šampón Parusan pre mužov môžete tiež skombinovať s používaním špeciálneho vlasového tonika rovnakej značky, konkrétne ide o Parusan Energizer pre mužov. Takéto použitie, spolu s úpravou stravovania či obmedzením niektorých škodlivých vplyvov na vlasy, by mohlo pomôcť na ich lepší rast a proti padaniu.

    Parusan šampón pre mužov: cena, skúsenosti a zloženie
    • Podpora rastu vlasov a redukcia ich vypadávania
    • Vplyv a pôsobenie na stav a zdravie pokožky hlavy
    13,54 €
    Do obchodu
    FARMAKOLOGICKÉ UPOZORNENIE

    Parusan šampón je kozmetický výrobok s obsahom aminokyseliny L-Arginín, vitamínu B3, extraktu z hrachových klíčkov a kofeínu. Počas užívania dodržiavajte doporučené dávkovanie a neprekračujte odporúčanú dennú dávku. Výrobok sa nesmie používať ako náhrada pestrej a vyváženej stravy a zdravého životného štýlu.

    Parusan šampón pre mužov: Na riedke vlasy, ich vypadávanie a pre výživu pokožky
    Počet hlasov: 7 Priemer:4.7 (94.29%)
     Odporúčame
     Prečítajte si tiež
     Vaše postrehy
     Komentáre
     Zatiaľ sa tu nenachádza žiadny komentár.

     Pridaj komentár

     Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

     *