Najlepšie ponuky na nákup

 • Odborná pomoc
 • Doprava zadarmo nad 30 €
 • Cena dopravy kurierom od 2,99 €
11,99 €
Do obchodu
 • Poštovné zadarmo pri nákupe nad 20€
 • Expedovanie objednávky v pracovné dni do 24hod
 • Cardpay, Sporopay , alebo bankovým prevodom
13,76 €
Do obchodu
 • Možnosť osobného vyzdvihnutia
 • Expedovanie v deň objednania, doručenie do 48 hodín
 • Cena dopravy 2,90 € kuriér, 2,20 zásielkovňa
12,39 €
Do obchodu

Vlasy sú pre ženy dôležitou súčasťou vizáže, no dbať treba nielen o ich krásu, ale aj zdravý stav. Presne na to slúži šampón Parusan Stimulator pre ženy, ktorý patrí medzi kozmetické prípravky určené tak na lepšiu starostlivosť o vlasy, ako aj na vyživovanie pokožky hlavy. Tomu je prispôsobené aj špeciálne zloženie jednotlivých účinných a aktívnych látok.

V prípade, ak máte problém s ich vypadávaním, chcete zlepšiť ich rast a podporiť aj lepšie prekrvenie a stav vlasovej pokožky, tento šampón je ideálnou voľbou. Táto recenzia sa bližšie pozrie na jeho jednotlivé účinky a rovnako tak aj na skúsenosti, recenzie a referencie.

Výrobca a pôvod

Šampón Parusan pre ženy je súčasťou produkcie nemeckej spoločnosti Dr. Theiss Naturwaren GmbH. Tá bola založená nemeckým farmaceutom Dr. Theissom v roku 1978, ktorý začínal v menšej lekárni v Hamburgu. Dnes je značka celosvetovou a to vo viac ako 30 krajinách.

Jej portfólio zahŕňa rôzne druhy prípravkov, či už na svaly, kašeľ, prechladnutie alebo z oblasti dermatokozmetiky či produktov na zubnú hygienu. Celá produktová rada je založená hlavne na prírodnom zložení a látkach s prirodzeným pôsobením, vďaka čomu sú aj šampóny Parusan bezproblémové z hľadiska používania a to tak pre mužov, ako aj pre ženy.

Zloženie, účinné látky a vzhľad šampónu Parusan pre ženy

Zloženie šampónu Parusan pre ženy je naozaj veľmi bohaté, či už ide o aktívne alebo o pomocné a doplnkové látky. Samotný šampón je výrobcom charakterizovaný ako výživný koncentrát, ktorého jednotlivé účinné zložky sú určené pre komplexnú starostlivosť.

Medzi najvýznamnejšie účinné látky patria nasledovné zložky:

 • Vitamín B7: Biotín, čiže vitamín B7, je základom zloženia šampónu a pomáha tak na vzhľad a stav vlasov, ako aj pokožky. Podporuje hlavne pružnosť a sviežosť kože, vyživuje ju, no zároveň obmedzuje vypadávanie vlasov, zlepšuje ich lesk a spomaľuje ich šedivenie.
 • Vitamín E: Veľmi dôležitý pre vlasy aj pokožku hlavy je tiež vitamín E. Ide o známy antioxidant, ktorý pomáha regenerovať pokožku a vyživovať ju, čím zlepšuje jej celkový stav. Rovnako tak je dôležitý pre podporu zdravého a prirodzeného rastu a zdravia vlasov.
 • L-Arginín: Známa aminokyselina L-Arginín je tiež súčasťou zloženia šampónu Parusan Stimulator pre ženy a to hlavne pre podporu prekrvenia vlasovej pokožky. Okrem toho je látka dôležitá aj pre keratín, čo je základná stavebná zložka potrebná pre rast vlasov.
 • Rastlinné extrakty: Súčasťou šampónu je aj kombinácia viacerých extraktov, konkrétne z rumančeka, nechtíka, bazalky, všehojovca a ďalších. Tieto sú bohaté na viaceré živiny, minerály a stopové prvky dôležité pre zdravie a stav vlasov a tiež vlasovej pokožky.
HUSTÝ ŠAMPÓN NA VLASY

Podobne, ako aj iné vlasové šampóny, Parusan Stimulator pre ženy je šampón tekutej konzistencie, ktorá má hustejšiu formu. Vďaka tomu  sa jednoducho nanáša, k čomu prispieva aj jednoduché otváranie plastovej fľaštičky, ktorá tvorí vonkajší obal šampónu.

Dávkovanie a užívanie šampónu Parusan pre ženy

Šampón Stimulator pre ženy je tekutým typom šampónu, ktorý je určený primárne na užívanie u žien. Jedná sa o výživný vlasový šampón, ktorý je určený pre každodenné používanie, ktorý podporuje aj prekrvenie pokožky, rast vlasov a redukuje ich padanie.

 • Samotný šampón nanášajte pri každom umývaní hlavy na mokré či vlhké vlasy
 • Naneste šampón na hlavu pomocou dlaní a prstov, následne ho starostlivo vmasírujte do vlasov a pokožky, napeňte, nechajte 2 až 3 minúty pôsobiť a hlavu dobre umyte
Dbajte hlavne na dôsledné vmasírovanie šampónu do pokožky a vlasov a na dostatočne dlhú dobu pôsobenia šampónu. Výrobca odporúča používať prípravok dlhšiu dobu pre dosiahnutie čo najlepších výsledkom, ideálne aspoň 3 mesiace. Výhodou je, že šampón je šetrný k vlasom aj k pokožke, neobsahuje najviac problematické látky a tak ho možno používať aj denne.

Uchovanie a skladovanie šampónu Parusan pre ženy

Kúpa šampónu nie je len jednorazovou záležitosťou, nemenej dôležité je aj to, ako ho budete skladovať a uchovávať. Podobne, ako mnoho iných šampónov, aj tu platí, že je dôležité skladovať ho na bezpečnom a chránenom mieste, mimo dohľad a dosah malých detí.

Okrem toho sa treba držať aj nasledovných zásad a pravidiel:

 • nevystavujte šampón priamemu slnečnému žiareniu, nech je na tmavom mieste
 • rovnako tak ho chráňte pred vlhkosťou a nevystavujte ho mrazu
 • nevystavujte šampón Parusan pre ženy ani nadmernému teplu, čiže nad 25° C
 • na obale nájdete dátum exspirácie a spotreby, po ňom už šampón nepoužívajte
Parusan šampón pre ženy: Na vlasy aj vlasovú pokožku, na vyživovanie a rast vlasov
 • Pomoc pri výžive, raste a proti vypadávaniu vlasov
 • Pôsobenie na výživu vlasovej pokožky a jej zdravie
11,99 €
Do obchodu

Účinky, indikácie a použitie šampónu Parusan pre ženy

Pokiaľ ide o zameranie Parusan Stimulator pre ženy, tento šampón je podľa vyjadrení výrobcu určený na bežné a každodenné použitie na umývanie vlasov. Jeho zloženie ho ale predurčuje na využitie najmä s cieľom podporiť rast vlasov a výživu pokožky hlavy.

Preto sú najviditeľnejšie účinky a benefity viditeľné v týchto oblastiach:

Pomoc pri výžive, raste a proti vypadávaniu vlasov

Najdôležitejším účinkom, ktorý šampón Parusan pre ženy ponúka, je podpora vyživovania vlasov. Samotný produkt je aj charakterizovaný ako výživný vlasový šampón a vďaka obsahu vitamínov, rastlinných extraktov a ďalších látok dodáva vlasom potrebné látky.

Vlasy vyživuje od korienkov a podporuje ich krásu a vzhľad. Okrem toho obsahuje aj špeciálne zladený extrakt, ktorý pôsobí proti vypadávaniu vlasov, hlavne, ak sa jedná o difúzny typ vypadávania. Tento extrakt podporuje aj ich rýchlejší a lepší rast.

Pôsobenie na výživu vlasovej pokožky a jej zdravie

Druhým vplyvom, ktorý šampón Parusan Stimulator pre ženy má, je vplyv na vlasovú pokožku hlavy. V tomto prípade podporuje šampón dva aspekty zdravia pokožky, prvým je vyživovanie, druhým prekrvenie, hlavne vďaka vplyvu aminokyseliny L-Arginín.

Podobne ako pri vlasoch, aj v prípade pokožky hlavy pomáha šampón s jej vyživovaním vďaka pomerne obsiahlemu zloženiu rôznych stopových prvkov a ďalších prospešných látok. Vďaka podpore prekrvenia pôsobí aj na vlasové cibuľky a korienky vlasov.

KOMBINÁCIA ŠAMPÓNU A TONIKA

Okrem šampónu môžete na posilnenie účinkov v oblasti výživy a rastu vlasov a podpory zdravia vlasovej pokožky využiť aj vlasové tonikum Parusan Energizer pre ženy. Výrobca dokonca odporúča súčasné užívanie šampónu a tohto tonika po dobu 3 mesiacov.

Nežiaduce a vedľajšie účinky šampónu Parusan pre ženy

Šampón Parusan pre ženy má prírodné zloženie z pohľadu účinných látok a vzhľadom na to, že a tu nenachádzajú ani problémové látky typu parabénov či alkoholu je obvykle jeho používanie bez vážnejších vedľajších účinkov, nežiaducich vplyvov a iných rizík.

V každom prípade však treba rátať s tým, že sa môže objaviť jedna všeobecná situácia:

 • jedná sa o riziko možnej precitlivenej alebo alergickej reakcie na niektorú z prírodných či pomocných zložiek, čo sa prejaví hlavne na vlasovej pokožke

Kontraindikácie a možné interakcie šampónu Parusan pre ženy

Zloženie Parusan Stimulator pre ženy je z pohľadu používania bezproblémové nielen, ak ide o nežiaduce vplyvy, ale aj o riziká spojené s možnými kontraindikáciami a interakciami. Takýchto situácií je málo, šampón neobsahuje žiadne problémové zložky.

Zároveň však treba pred začiatkom používania šampónu vedieť aj toto:

 • kozmetický výrobok Parusan Stimulator pre ženy je určený na vonkajšie použitie na vlasy a pokožku hlavy, nesmie sa používať na sliznice alebo perorálne
 • nanášanie šampónu môže byť iba na neporanenú pokožku, rovnako tak nesmie byť koža hlavy postihnutá žiadnymi zápalmi, infekciami alebo inými chorobami
 • zloženie šampónu je určené presne pre ženy a je prispôsobené maximálnemu efektu na podporu ich vlasov, použitie by malo byť len u žien vo veku nad 18 rokov
 • ak ide o použitie šampónu v tehotenstve alebo u žien počas dojčenia, výrobca to priamo nezakazuje, najlepšie je sa však najskôr poradiť s lekárom či lekárnikom

Balenie a cena šampónu Parusan pre ženy

Na rozdiel od iných bežných šampónov, Parusan pre ženy nie je dostupný vo viacerých veľkostiach baleniach, napríklad menšie a väčšie, ale len v jednotnom balení a to s objemom 200 ml. Z hľadiska praxe ide o optimálnu veľkosť, tvar a veľkosť vonkajšieho obalu šampónu sú komfortné na používanie a objem je pre každodenné použitie dostatočný.

Cena šampónu sa však v každej lekárni trocha odlišuje:

 • Odborná pomoc
 • Doprava zadarmo nad 30 €
 • Cena dopravy kurierom od 2,99 €
  11,99 €
  Do obchodu
  • Poštovné zadarmo pri nákupe nad 20€
  • Expedovanie objednávky v pracovné dni do 24hod
  • Cardpay, Sporopay , alebo bankovým prevodom
   13,76 €
   Do obchodu
   • Možnosť osobného vyzdvihnutia
   • Expedovanie v deň objednania, doručenie do 48 hodín
   • Cena dopravy 2,90 € kuriér, 2,20 zásielkovňa
    12,39 €
    Do obchodu

    Oproti iným značkám podobného zamerania je cena prijateľná a konkurencieschopná, v tomto ohľade je Parusan v priemere a nie je ani príliš drahý, no určite možno nájsť aj lacnejšie výrobky. Tak komplexné zloženie a hlavne široké účinky však mať nebudú.

    Kde kúpiť šampón Parusan pre ženy

    Šampón patrí medzi kozmetické výroby a prípravky a ako taký ho majú vo svojej ponuke viaceré internetové obchody s kozmetickým tovarom a eshopy so zameraním na prípravky pre vlasy. Výrobok je dostupný voľne a bez lekárskeho vyšetrenia či predpisu, čo znamená, že ho viete kúpiť bez problémov aj v kamennej či online lekárni.

    Ak je vašim cieľom získať čo najlepšiu cenu a čo najpohodlnejší spôsob nákupu, práve internetové lekárne sú ideálnou cestou. Ich výhodou je aj to, že oproti kamenným majú šampón štandardne vždy skladom a zakúpiť si k nemu môžete aj iné prípravky.

    NIELEN CENA, ALE AJ SLUŽBY

    Podobne, ako pri osobnom nákupe, aj pri tom internetovom je dôležité pozerať nielen na čo najnižšiu cenu, ale aj kvalitu zákazníckych služieb a servisu. V tomto ohľade majú navrch známejšie a väčšie lekárne, napríklad ako je [lekaren], ktoré sú na trhu už dlhšie.

    Online objednávka, doprava a doručenie

    Výhodou nákupu cez internet je nielen pohodlie pri samotnej kúpe, ale aj pri doručení. Na výber máte viacero spôsobov a to vrátane kuriérskej služby s dodaním zásielky rovno až k vchodovým dverám. V ideálnom prípade to netrvá dlhšie ako 24 či 48 hodín.

    Pomerne rýchla je aj objednávka, obvykle má tento postup:

    • Nájdete a vložíte do online košíka vybraný počet balení šampónu
    • Zvolíte si spôsob platby, na dobierku alebo vopred a bezhotovostne
    • Potom vyplníte svoje údaje vrátane adresy doručenia
    • Na záver vyberiete spôsob dopravy a objednávku môžete odoslať

    Ako vidíte, ide o záležitosť len niekoľkých minút a kliknutí, navyše, objednávku môžete spraviť nielen cez počítač, ale aj prostredníctvom mobilného telefónu či tabletu. Väčšie a známejšie lekárne ponúkajú napríklad aj platbu platobnou kartou, rôzne vernostné zľavy, lepšie cenové akcie a niektoré aj doručenie zdarma, čo platí aj pre tento šampón.

    Parusan šampón pre ženy: Na vlasy aj vlasovú pokožku, na vyživovanie a rast vlasov
    • Pomoc pri výžive, raste a proti vypadávaniu vlasov
    • Pôsobenie na výživu vlasovej pokožky a jej zdravie
    11,99 €
    Do obchodu

    Najčastejšie otázky

    Značka Parusan je naozaj veľmi známa, čo vidno aj pri bežnom pohľade na nejedno známejšie internetové fórum alebo diskusiu. Zároveň sa môžete dozvedieť aj viaceré otázky a dotazy, ktoré sa týkajú praktických tém súvisiacich s používaním či účinnosťou šampónu Parusan Stimulator pre ženy. Ide o zaujímavé a v praxi využiteľné informácie.

    Toto je prehľad najzaujímavejších a najdôležitejších dotazov a tém:

    Obsahuje šampón Parusan pre ženy aj nejaké problémové látky?

    Výhodou značky Parusan je, že jej účinné a aktívne látky sú väčšinou prírodného a prirodzeného charakteru, čo minimalizuje možné riziká. Navyše, tento typ šampónu neobsahuje ani alkohol, kofeín, je bez parabénov, farbív a neobsahuje ani silikón.

    Ako dlho by sa mal šampón používať a kedy príde zlepšenie?

    Výrobca odporúča používanie šampónu po dobu aspoň 3 mesiacov, ideálny je na každodenné využitie pri umývaní hlavy. Na posilnenie účinkov je možné ho skombinovať s vlasovým tonikom Parusan Energizer pre ženy. Prvé účinky by sa mali dostaviť už v prvom mesiaci.

    Pre ktoré ženy a v ktorých situáciách je Parusan pre ženy najlepší?

    Šampón Parusan Stimulator je určený na prípady difúzneho vypadávania vlasov a na rýchlejší rast vlasov. Problémy tohto druhu sú typické pre situácie súvisiace s hormonálnou nerovnováhou, užívaním antikoncepcie alebo v dôsledku pôsobenia stresu či liekov.

    Môže sa použiť šampón aj na vypadávanie vlasov v tehotenstve?

    Áno, skúsenosti viacerých žien ukazujú, že presne takýmto spôsobom mnoho z nich aj šampón využíva. Pozitívom takéhoto spôsobu použitia je, že aj vďaka absencii problémových látok je šampón bezpečný na aplikáciu. Pre istotu sa ale radšej najskôr poraďte s lekárom.

    Skúsenosti so šampónom Parusan pre ženy

    Internetové fóra obsahujú nielen množstvo otázok súvisiacich so šampónom Parusan Stimulator pre ženy, ale aj veľa skúseností, recenzií a referencií. Tie sú veľmi pozitívne, či už ide o kvalitu zloženia, spôsob aplikácie alebo viditeľnosť účinkov. Niektoré ženy hodnotia šampón ako príliš hustý, na druhú stranu, lepšie drží na vlasoch.

    Ak ide o použitie, bežne sa Parusan pre ženy využíva tak na pomoc pri riedkych vlasoch vplyvom ich nadmerného padania, ako aj vplyvom nedostatočného rastu. V oboch prípadoch podľa skúseností viditeľne pomáha, treba ho však používať dlhšiu dobu.

    Parusan šampón pre ženy: Na vlasy aj vlasovú pokožku, na vyživovanie a rast vlasov
    • Pomoc pri výžive, raste a proti vypadávaniu vlasov
    • Pôsobenie na výživu vlasovej pokožky a jej zdravie
    11,99 €
    Do obchodu

    Ženy ho používajú tak v bežných prípadoch, ako napríklad aj pri vypadávaní vlasov po tehotenstve. Plusom je, že šampón mnohým z nich pomohol aj na zlepšenie stavu, vzhľadu a hebkosti vlasov, niektorým dokonca dodal aj viac lesku. Viaceré skúsenosti sa zhodujú v tom, že pri kombinácii s tonikom na vlasy je efekt ešte výraznejší.

    Zhodnotenie

    Ako vidno aj na základe pozitívnych referencií a skúseností, Parusan Stimulator pre ženy je dobrou voľbou s veľkým potenciálom. Platí to hlavne pri dlhodobom a pravidelnom používaní, ešte lepšie aj v kombinácii s podporným tonikom rovnakej značky.

    Pre ženy ponúka šampón navyše niekoľko ďalších výhod:

    • má dobrý pomer ceny, kvality a šírky účinkov
    • neobsahuje najčastejšie problematické látky
    • má jednoduché použitie s rýchlou aplikáciou
    • pomáha tak na stav vlasov, ako aj na stav pokožky

    Z hľadiska kúpy je výhodou, že ide o voľne dostupný a voľne predajný kozmetický produkt. Aby ste si šampón kúpili, nemusíte navštíviť lekára a ani netreba mať žiadny predpis. Využiť tak môžete aj jednoduchý spôsob nákupu z pohodlia domova v online lekárni.

    Vďaka známosti značky nebudete mať problém nájsť ho skladom a objednať si ho tak, že už na druhý deň ho môžete mať doma a vyskúšať jeho pozitívne účinky. Aby však boli výsledky na podporu výživy a rastu vlasov čo najlepšie, musíte ho používať dlhšiu dobu a hlavne pravidelne. Rozhodne ale ide o značku, ktorú sa oplatí vyskúšať.

    Parusan šampón pre ženy: Na vlasy aj vlasovú pokožku, na vyživovanie a rast vlasov
    • Pomoc pri výžive, raste a proti vypadávaniu vlasov
    • Pôsobenie na výživu vlasovej pokožky a jej zdravie
    11,99 €
    Do obchodu
    FARMAKOLOGICKÉ UPOZORNENIE

    Parusan šampón je kozmetický výrobok s obsahom aminokyseliny L-Arginín, vitamínov B3 a E a viacerých rastlinných a bylinných extraktov. Počas užívania dodržiavajte doporučené dávkovanie a neprekračujte odporúčanú dennú dávku. Výrobok sa nesmie používať ako náhrada pestrej a vyváženej stravy a zdravého životného štýlu.

    Parusan šampón pre ženy: Na vlasy aj vlasovú pokožku, na vyživovanie a rast vlasov
    Počet hlasov: 1 Priemer:5 (100%)
     Odporúčame
     Prečítajte si tiež
     Vaše postrehy
     Komentáre
     Zatiaľ sa tu nenachádza žiadny komentár.

     Pridaj komentár

     Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

     *