Parusan tonikum pre mužov: Na podporu rastu vlasov a proti ich vypadávaniu

Parusan tonikum pre mužov: Na podporu rastu vlasov a proti ich vypadávaniu
 • Overení predajcovia
 • Najnižšie ceny na trhu
 • Sledovanie dostupnosti
 • Odborná pomoc
 • Doprava zadarmo nad 30 €
 • Cena dopravy kurierom od 2,99 €
 • Možnosť osobného vyzdvihnutia
 • Expedovanie v deň objednania, doručenie do 48 hodín
 • Cena dopravy 2,90 € kuriér, 2,20 zásielkovňa

Máte problém s častým alebo nadmerným padaním vlasov, ich nedostatočnou hustotou alebo slabším rastom? Chcete zlepšiť ich vyživovanie a zároveň aj vyživovanie a stav pokožky hlavy? Vo všetkých týchto oblastiach vám pomôže tonikum Parusan Energizer pre mužov. Ako už hovorí názov, ide o špecializované vyživovacie tonikum určené práve mužom.

Veľkou výhodou tohto kozmetického prípravku je jeho prirodzené zloženie a z toho vyplývajúce aj prirodzené pôsobenie. O tom, aké je použitie Parusan tonika pre mužov na vlasy a aké sú jeho účinky, vplyvy a hlavne výsledky v praxi, vám povie naša recenzia.

Výrobca a pôvod

Z hľadiska pôvodu je tonikum na vlasy Parusan pre mužov súčasťou výrobného sortimentu nemeckej farmaceutickej spoločnosti Dr. Theiss Naturwaren GmbH. Ide o poprednú firmu, ktorej sortiment je tvorený prípravkami hlavne s rastlinnými účinnými látkami.

Okrem vlasovej kozmetiky sú súčasťou výrobného portfólia aj produkty z oblasti dermatokozmetiky, prípravky pôsobiace na prechladnutie a rôzne doplnky výživy so zameraním na pohybový aparát. Na náš trh dodáva kompletný produktový rad Parusan spoločnosť Naturprodukt, ktorá je tiež už dlhodobo overenou a kvalitnou značkou.

Zloženie, účinné látky a vzhľad tonika Parusan pre mužov

Parusan Energizer pre mužov je vlasové tonikum, ktoré obsahuje viacero účinných látok aj pomocných zložiek. Tie látky, ktoré sú zodpovedné za vplyv a pôsobenie tonika, sú prírodného charakteru a majú prirodzené pôsobenie tak na vlasy, ako aj pokožku hlavy.

Medzi tie najdôležitejšie účinné a aktívne látky patria nasledovné:

 • Extrakt z klíčkov hrachu: Spomedzi všetkých rastlinných extraktov je v toniku Parusan pre mužov najdôležitejší extrakt z klíčkov hrachu. Tento extrakt totiž obsahuje zložky, ktoré sú cenné tak pre pokožku hlavy, ako aj pre vlasy. Jeho úlohou je podporiť ich zahustenie a to tak, že spustí rastovú fázu väčšiny vlasov.
 • L-Arginín: Druhou dôležitou zložkou je aminokyselina L-Arginín. Ide o látku, ktorá má špecifické pôsobenie na pokožku hlavy, nakoľko podporuje jej lepšie prekrvenie. Látka totiž pomáha na roztiahnutie drobných ciev a zvýšenie prietoku krvi. Okrem toho podporuje aj keratín a kolagén dôležité pre vlasy a kožu.
 • Vitamín B3: Súčasťou zloženia je aj vitamín B3, pričom celá skupina vitamínov B je známa svojim pozitívnym vplyvom na stav a zdravie kože. To platí aj v prípade tohto vitamínu, ktorý je dôležitý pre metabolizmus kožných aj vlasových buniek. Okrem toho má význam aj pre vlasy, zmierňuje štiepenie ich končekov.
 • Kofeín: Štvrtou významnou účinnou látkou je kofeín, ktorý býva v rôznych prípravkoch na vlasy používaný čoraz viac. Jeho úlohou je podpora a stimulácia lepšieho a rýchlejšieho rastu, rovnako tak podporuje mikrocirkuláciu krvi vo vlasovej pokožke. Kofeín sa využíva aj na lepšie a efektívnejšie zahustenie vlasov.

Dávkovanie a užívanie tonika Parusan pre mužov

V prípade, že sa rozhodnete Parusan Energizer pre mužov zakúpiť, prečítajte si ešte pred prvým použitím návod, ktorý nájdete na obale priamo od výrobcu. Prípravok je určený primárne pre použitie u mužov, čomu je prispôsobené aj jeho zloženie.

Použitie môže byť tak po umytí hlavy, ale aj mimo tejto príležitosti, tonikum je totiž určené na pravidelné a každodenné použitie. Po aplikácii je možné upraviť si účes, ako vždy, avšak dávajte si pozor, aby ste neskombinovali použitie tonika s inou agresívnou vlasovou kozmetikou. Je však možné kombinovať so šampónom Parusan pre mužov.

Uchovanie a skladovanie tonika Parusan pre mužov

Aby ste získali čo najlepší efekt z používania vlasového tonika Parusan, nezabudnite na správne skladovanie. Roztok ponechajte v pôvodnej nádobe, čiže plastovej fľaštičke so špicatým dávkovačom, z fľaštičky dávkujte tonikum priamo na hlavu.

Nemenej dôležité je túto fľaštičku aj správne uchovávať a uložiť:

 • nevystavujte tonikum priamemu kontaktu a dohľadu s malými deťmi
 • umiestnite prípravok na suché a tmavé miesto mimo slnko a vlhkosť
 • chráňte ho pred mrazom a teplotnými extrémami, skladujte do teploty 25° C
 • na obale nájdete dátum exspirácie, po tomto dátume už prípravok nepoužívajte

Parusan tonikum pre mužov

 • Vplyv a účinky na rast a proti padaniu vlasov
 • Pôsobenie a podpora výživy vlasov a pokožky

Účinky, indikácie a použitie tonika Parusan pre mužov

Pokiaľ ide o používanie vlasového tonika Parusan Energizer pre mužov, vzhľadom na svoje zloženie a zameranie je vhodné na komplexné vyživovanie pokožky hlavy aj vlasov a to už od korienkov, rovnako tak aj na problémy s hustotou, či skôr riedkosťou, vlasov.

Tu sú obe oblasti pôsobenia popísané detailnejšie:

Vplyv a účinky na rast a proti padaniu vlasov

Primárnym pôsobením tohto vlasového tonika je stimulácia lepšieho a hlavne rýchlejšieho rastu vlasov. Preto sa odporúča Parusan Energizer pre mužov hlavne v prípadoch, ak dochádza k difúznemu vypadávaniu vlasov alebo k stavu, kedy je ich rast pomalší.

Látky obsiahnuté v prípravku, hlavne extrakt z klíčkov hrachu spolu s kofeínom, podporujú lepší rast vlasov a výsledkom ich pôsobenia je prechod väčšieho počtu vlasov do aktívnej a rastovej fázy. Dochádza ta k ich zahusteniu a k redukcii ich vypadávania.

Pôsobenie a podpora výživy vlasov a pokožky

Druhou oblasťou pôsobenia je vplyv na vyživovanie a stav vlasov a vlasovej pokožky. Ide o dôsledok tiež spomínaných účinných a aktívnych zložiek, ale aj L-Arginínu a vitamínu B3, ktoré podporujú napríklad lepšie prekrvenie vlasovej pokožky s vlasovými cibuľkami.

Výsledkom tohto vplyvu je zlepšenie výživy vlasov aj kože na hlave, zlepšenie mikrocirkulácie krvi a v konečnom dôsledku aj zlepšenie štruktúry a vlastností. Na vlasoch sa to môže prejaviť aj zlepšením ich pevnosti, vzhľadu a pôsobením na pigmentáciu.

Nežiaduce a vedľajšie účinky tonika Parusan pre mužov

Tak, ako aj v prípade iných kozmetických prípravkov, aj v prípade vlasového tonika Parusan pre mužov, je dôležité pred začiatkom užívania vedieť nielen o pozitívach, ale aj o možných rizikách. Jedná sa predovšetkým o tie, ktoré sú spojené s nežiaducimi účinkami.

Výrobca síce neuvádza žiadne vedľajšie vplyvy, počítať ale treba s týmto:

 • ojedinele sa môže vyskytnúť riziko precitlivenosti alebo alergie na niektorú z látok v zložení, najčastejšie sa to prejaví začervenaním na pokožke hlavy

Kontraindikácie a možné interakcie tonika Parusan pre mužov

Druhou kategóriou rizík, ktoré bývajú spojené prakticky so všetkými prípravkami tohto typu, sú možné kontraindikácie a interakcie s inými produktmi alebo s faktormi týkajúcimi sa používateľa. Aj v tomto prípade je vlasové tonikum bezproblémové.

Pozor si však treba dať na tieto situácie alebo okolnosti:

 • Parusan Energizer pre mužov je určený na aplikáciu na vlasy a pokožku hlavy, nie na vnútorné užívanie alebo na použitie na sliznice, dajte si na to pozor
 • ak sa u vás objaví precitlivená alebo alergická reakcia, používanie prerušte a poraďte sa s lekárom, to isté platí aj pre iné vedľajšie účinky a nežiaduce vplyvy
 • nepoužívajte a nenanášajte vlasové tonikum na chorú pokožku, poranenia a otvorené rany alebo na rôzne ekzémy, aplikácia je možná iba na zdravú kožu
 • prípravok je určený a špecializovaný svojim zložením pre mužov, no výrobca zároveň priamo nezakazuje aj použitie u žien, pre tie je však určená samostatná verzia

Balenie a cena tonika Parusan pre mužov

Ak vás vlasové tonikum Parusan Energizer oslovilo, nájsť ho môžete v jednej jedinej veľkosti balenia a to s objemom 200 ml. Takáto veľkosť je univerzálna a nelíši sa od konkurencie, hlavne ak ide o špecializované roztoky určené na podporu rastu vlasov a ich zahustenie. Z hľadiska objemu sú muži s týmto parametrom spokojní.

Pokiaľ ide o cenu, tu je prehľad v niektorých známych lekárňach:

 • Overení predajcovia
 • Najnižšie ceny na trhu
 • Sledovanie dostupnosti
 • Odborná pomoc
 • Doprava zadarmo nad 30 €
 • Cena dopravy kurierom od 2,99 €
 • Možnosť osobného vyzdvihnutia
 • Expedovanie v deň objednania, doručenie do 48 hodín
 • Cena dopravy 2,90 € kuriér, 2,20 zásielkovňa

Pomer ceny a veľkosti balenia je v poriadku a to aj s ohľadom na porovnanie s konkurenčnými značkami. Ak ide o obal, tým je plastová fľaštička čiernej farby, ktorá má konci zúženú špičku, čiže dávkovač s použitím priamo na vlasy.

Kde kúpiť tonikum Parusan pre mužov

Vlasové tonikum Parusan pre mužov je voľne dostupným kozmetickým výrobkom, čo v praxi znamená, že aby ste ho zakúpili, nemusíte vopred absolvovať žiadne vyšetrenie u lekára a nemusíte mať ani predpis. Kúpa je teda voľná a produkt možno nájsť v eshopoch aj obchodoch s vlasovou kozmetikou a prípravkami na vlasy.

Lepšou voľbou je však nákup v lekárni, či už v tej kamennej alebo internetovej. Existujú pre to dva veľmi dobré dôvody. Ide o odborné zázemie a poradenstvo pri predaji a zároveň aj lepší a širší sortiment iných prípravkov či dokonca liečiv na vlasy.

Online objednávka, doprava a doručenie

Samotný nákup tonika Parusan pre mužov nie je vôbec problematický, technicky aj postupom sa veľmi podobá na bežnú objednávku v eshope. Výhodou tohto spôsobu je, že môžete platiť hotovosťou, ale aj bezhotovostne, vo väčších lekárňach aj platobnou kartou.

Ak ide o objednávku, tá pozostáva obvykle z nasledovných krokov:

 • Vloženie vybraného počtu balení vlasového tonika do online košíka
 • Výber spôsobu dopravy a tiež kuriérnej služby
 • Zvolenie typu platby, bezhotovostne vopred alebo na dobierku
 • Vyplnenie svojich osobných údajov a odoslanie objednávky

Samotné spracovanie objednávky býva veľmi rýchle, obvykle do 24 či 48 hodín už môžete mať zásielku doma. Ak chcete mať nákup čo najviac pohodlný a s čo najlepším zákazníckym servisom pri platení, doručení aj v rámci vernostných zliav, nakupujte hlavne v tých väčších, známejších a dlhodobo overených lekárňach.

Parusan tonikum pre mužov

 • Vplyv a účinky na rast a proti padaniu vlasov
 • Pôsobenie a podpora výživy vlasov a pokožky

Najčastejšie otázky

V prípade, že zvažujete kúpu vlasového tonika Parusan pre mužov, no ešte máte pocit, že nemáte dostatok všetkých potrebných informácií praktického charakteru, v týchto riadkoch vám prinášame odpovede na tie najčastejšie dotazy týkajúce sa prípravku. Pokiaľ je vaša zvedavosť väčšia, na internetových fórach a v diskusiách nájdete aj ďalšie.

Toto sú témy a otázky, ktoré sa užívatelia pýtajú najčastejšie:

Obsahuje vlasové tonikum Parusan pre mužov aj nejaké rizikové látky?

Žiadne problémové či rizikové látky, ktoré by mohli negatívne vplývať na stav, zdravie a výživu vlasov, tonikum Parusan pre mužov neobsahuje. Je bez alkoholu, bez parabénov, bez silikónov a bez farbív, naopak, účinné látky majú práveže veľmi prirodzené pôsobenie.

Ako dlho by malo trvať používanie tonika z pohľadu účinnosti?

Výrobca odporúča pre dosiahnutie čo najlepšej úspešnosti používanie tonika Parusan Energizer pre mužov po dobu aspoň 3 mesiacov. Dôležité je však pravidelné používanie po každom umytí hlavy, prípadne aj bez neho, ak je umývanie menej časté.

V ktorých situáciách môže tonikum pomôcť na rast vlasov?

Ide hlavne o prípady difúzneho vypadávania vlasov alebo nedostatočnej rýchlosti ich rastu a teda aj nedostatočného zahustenia. Ako ukazujú skúsenosti, najlepšie pomáha toto tonikum na prípady spojené s vplyvom stresu, liekov alebo niektorých škodlivých látok.

Akým spôsobom je možné podporiť a zlepšiť účinky prípravku?

Výrobca sám odporúča používať spoločne s týmto vlasovým tonikom aj šampón určený na podporu rastu a vyživovania vlasov, ideálne je zladiť tonikum spolu s Parusan Stimulátor pre mužov. Ide o šampón rovnakej značky určený na každodenné umývanie vlasov.

Skúsenosti s tonikom Parusan pre mužov

Parusan je pomerne známou kozmetickou značkou a to vidno aj podľa množstva referencií a recenzií na internetových portáloch a fórach. Vidno teda, že ide o overený produktový rad prípravkov a to isté platí aj pre vlasové tonikum Parusan Energizer pre mužov. Tí si podľa skúseností pochvaľujú tak zloženie, ako aj použitie a účinky prípravku.

Na internete nenájdete prakticky žiadne negatívne hodnotenia týkajúce sa tohto produktu, čo je určite dobrá správa. Naopak, muži nešetria chválou na jednoduchú aplikáciu, optimálny objem, dostupnosť bez receptu aj kvalitné a komplexné zloženie.

Parusan tonikum pre mužov

 • Vplyv a účinky na rast a proti padaniu vlasov
 • Pôsobenie a podpora výživy vlasov a pokožky

Pokiaľ ide o účinnosť, medzi najlepšie hodnotené patria viditeľné účinky na zahustenie a rýchlejší rast vlasov, rovnako tak aj pôsobenie na lepšie vyživovanie vlasov, vlasových cibuliek a pokožky hlavy. Individuálne potom možno vidieť aj zlepšenie stavu a vzhľadu vlasov, hlavne ak ide o ich lesk, pevnosť a podporu pigmentácie.

Zhodnotenie

Na základe pozitívnych referencií je možné vlasové tonikum Parusan Energizer určené pre mužov určite odporučiť. Ide o prípravok od overeného výrobcu, ktorý má navyše veľmi dobrý ohlas a je preto pravdepodobné, že by mal pomôcť aj vám a vašim vlasom.

Medzi najdôležitejšie plusy, ktoré má, patria:

 • jednoduché použitie po umytí hlavy priamo na vlasy
 • špeciálne a maximálne prirodzené zloženie
 • bezproblémová kúpa bez receptu a vyšetrenia
 • komplexné účinky na vlasy aj pokožku hlavy

Nevyhnutným predpokladom viditeľne pozitívneho vplyvu na výživu aj rast vlasov je však hlavne pravidelné a dlhodobejšie používanie tonika, aspoň po dobu 3 mesiacov. Ideálne je, ak ho skombinujete s pôsobením šampónu Parusan Stimulator pre mužov.

Pokiaľ ide o kúpu, ak sa rozhodnete vlasové tonikum vyskúšať, najlepšie spravíte, ak si ho objednáte z online lekárne. Takýto spôsob nákupu je najviac pohodlný, najvýhodnejší z pohľadu ceny a aj najrýchlejší. Využiť na to môžete napríklad [lekaren] alebo inú podobnú lekáreň, ktorá má prípravok ihneď k dispozícii.

Parusan tonikum pre mužov

 • Vplyv a účinky na rast a proti padaniu vlasov
 • Pôsobenie a podpora výživy vlasov a pokožky

Prečítajte si tiež

Komentáre & Hodnotenie

5.00

1 Hodnotenie