Parusan tonikum pre ženy: Na vlasy, ich vyživovanie, zrýchlenie rastu a proti padaniu

Parusan tonikum pre ženy: Na vlasy, ich vyživovanie, zrýchlenie rastu a proti padaniu
 • Overení predajcovia
 • Najnižšie ceny na trhu
 • Sledovanie dostupnosti

Ak hľadáte prostriedok, ktorý podporí rast vlasov, ich vzhľad a vyživovanie a pomôže vám na difúzne vypadávanie vlasov napríklad vplyvom hormonálnych zmien či v dôsledku užívania niektorých liekov, Parusan tonikum Energizer pre ženy je zaujímavou voľbou. Ide o špecializované vlasové toniku určené ženám vhodné aj pre každodenné použitie.

Tonikum pomáha na komplexné vyživovanie nielen vlasov, ale aj vlasovej pokožky a ide o prípravok, ktorý je založený na prirodzenom pôsobení látok prírodného charakteru. Ak chcete vedieť niečo viac, napríklad o použití, naša recenzia vám všetko prezradí.

Výrobca a pôvod

Vlasové tonikum Parusan pre ženy je, podobne ako aj šampóny rovnakej produktovej rady, vyrábané známou farmaceutickou spoločnosťou Dr. Theiss Naturwaren GmbH. Tá bola založená už v roku 1978 ako lokálna značka, dnes však pôsobí už na 5 kontinentoch.

Spoločnosť je overenou značkou nielen s dlhodobou tradíciou, ale hlavne s veľkým portfóliom rôznych produktov, ktoré sú založené na účinkoch rastlín a prírodných látok. Ak ide o dodávateľa na trh, Parusan patrí do portfólia spoločnosti Naturprodukt, ktorá je tiež známou značkou. Z hľadiska pôvodu je teda tonikum Parusan Energizer kvalitné.

Zloženie, účinné látky a vzhľad tonika Parusan pre ženy

Za účinnosťou a pôsobením tonika Parusan pre ženy je hlavne jeho zloženie. To pozostáva z prírodných látok, ktoré zabezpečujú tak vyživovanie vlasov, ako aj vlasovej pokožky, no rovnako tak pôsobia napríklad na lepšie prekrvenie pokožky hlavy v mieste vlasov.

Spomedzi všetkých aktívnych látok sú tieto najdôležitejšie:

 • L-Arginín: Prvou aktívnou látkou obsiahnutou vo vlasovom toniku je L-Arginín. Jedná sa o aminokyselinu, ktorá pomáha na roztiahnutie ciev, vďaka čomu zlepšuje krvný obeh. V tomto prípade pôsobí na lepšie prekrvenie pokožky hlavy a tiež na jej hydratáciu. Je aj súčasťou keratínu dôležitého pre rast vlasov.
 • Biotín: Vitamín B7, čiže biotín, je tiež súčasťou tonika Parusan Energizer pre ženy. Ide o vitamín, ktorý má pozitívny vplyv na stav a vzhľad vlasovej pokožky, ale hlavne na stav a zdravie vlasov. Je dôležitý pre ich vzhľad pružnosť, lesk a zachovanie pôvodnej pigmentácie, pomáha aj proti ich vypadávaniu.
 • Vitamín E: Známym antioxidantom a vitamínom zároveň je vitamín E, ktorý je tiež obsiahnutý v zložení Parusan Energizer pre ženy. Tento vitamín je dôležitý hlavne pre pokožku hlavy, ktorú pomáha regenerovať, udržiavať jej zdravý stav a pôsobí proti jej predčasnému starnutiu. Pomáha tiež na výživu vlasov.
 • Extrakt z klíčkov hrachu: Tonikum obsahuje viacero extraktov, no spomedzi nich má pre vlasy najväčší význam extrakt z klíčkov hrachu. Ten totiž obsahuje látky, ktoré podporujú vyživovanie vlasov a hlavne ich rast, či už ide o zrýchlenie rastu alebo o zahustenie vlasov. Extrakt spúšťa rastovú fázu a podporuje ju.

Dávkovanie a užívanie tonika Parusan pre ženy

Podobne, ako iné toniká, aj vlasové tonikum Parusan pre ženy je štandardným tekutým roztokom, ktorý sa aplikuje a používa priamo na vlasy a vlasovú pokožku. Využiť ho môžete samostatne, ale napríklad aj po umytí vlasov, nie však na príliš mokré vlasy.

Okrem použitia priamo po umytí vlasov je možná aplikácia aj v dňoch, kedy ste si vlasy neumyli. Po použití si môžete vlasy upraviť do účesu, aký potrebujete, nekombinujte však tonikum s agresívnou vlasovou kozmetikou. Ideálne je pravidelné užívanie, pre optimálne výsledky je potrebná dlhodobejšia aplikácia, ideálne aspoň 3 mesiace.

Uchovanie a skladovanie tonika Parusan pre ženy

Po kúpe vlasového tonika Parusan pre ženy je potrebné, podobne ako aj pri iných podobných kozmetických prípravkoch, dodržiavať niektoré zásady správneho uchovania. Ide jednak o správne okolité podmienky, ako aj o bezpečnosť súvisiacu hlavne s deťmi.

Preto tonikum na vlasy skladujte a uchovávajte podľa týchto zásad:

 • uložte ho mimo dohľadu a dosahu detí, aby ho nemohli omylom požiť
 • nevystavujte prípravok priamemu slnečnému svetlu, ale ani mrazu
 • uchovajte ho na suchom mieste a pri izbovej teplote, najviac do 25° C
 • po dátume exspirácie, ktorý je na obale, už tonikum nepoužívajte

Parusan tonikum pre ženy

 • Pôsobenie na vyživovanie vlasovej pokožky a vlasov
 • Vplyv na stav rastu a vypadávania vlasov

Účinky, indikácie a použitie tonika Parusan pre ženy

Parusan pre ženy je vlasové tonikum s funkciou podpory nielen vlasov a ich zdravia, ale aj vlasovej pokožky. Nejedná sa však o liek na konkrétne a vážnejšie problémy s vlasmi alebo kožou, všetky vplyvy a pôsobenia závisia od účinkov aktívnych látok.

Tie pôsobia predovšetkým v týchto dvoch oblastiach:

Pôsobenie na vyživovanie vlasovej pokožky a vlasov

Prvotným vplyvom, ktorý tonikum Parusan pre ženy má, je pôsobenie na lepšie vyživovanie a to tak vlasov, ako aj pokožky hlavy. Môže za to veľmi silné zloženie z pohľadu látok dôležitých napríklad pre keratín, čo je základná stavebná zložka každého vlasu.

Rovnako tak svoju úlohu zohrávajú aj vitamíny, či už zo skupiny B alebo E, ktoré sú dôležité aj pre vzhľad vlasov. Ich kvalita totiž s vyživovaním priamo súvisí. Vďaka obsahu L-Arginínu dochádza aj k podpore prekrvenia vlasovej pokožky a korienkov vlasov.

Vplyv na stav rastu a vypadávania vlasov

Druhým dôležitým vplyvom je pomoc pri problémoch s vypadávaním vlasov, čo býva u žien spojené jednak s nedostatkom výživy, ale zároveň aj niektorými externými vplyvmi, napríklad hormonálnou nerovnováhou. Vlasové tonikum Parusan vám presne na to môže pomôcť.

Obsahuje totiž niekoľko dôležitých látok podporujúcich rýchlejší a efektívnejší rast vlasov, prípadne látok, ktoré znižujú ich vypadávanie. Mechanizmus tohto účinku je založený na tom, že vďaka spomínaným látkam je väčší objem vlasov vo fáze ich rastu a nie padania.

Nežiaduce a vedľajšie účinky tonika Parusan pre ženy

Okrem žiaducich a žiadaných účinkov zaujímajú užívateľov v prípade vlasovej kozmetiky prirodzene aj možné nežiaduce či vedľajšie vplyvy. Dobrou správou je, že aj vďaka pomerne prírodnému a prirodzenému zloženiu je použitie tonika v tomto ohľad bez rizík.

Všeobecne sa však môže objaviť jedna problematická situácia a to:

 • riziko precitlivenej alebo alergickej reakcie, či už na niektorú z účinných alebo pomocných a doplnkových zložiek a látok obsiahnutých v toniku

Kontraindikácie a možné interakcie tonika Parusan pre ženy

Nielen možné riziká spojené s vedľajšími účinkami, ale aj potenciálne kontraindikácie či interakcie môžu byť dôležité z hľadiska bezproblémového použitia tonika Parusan pre ženy. Našťastie, ani v tomto ohľade neexistujú žiadne závažnejšie obmedzenia.

Pred prvým použitím by ste však mali vedieť o týchto situáciách:

 • nepoužívajte Parusan Energizer pre ženy vtedy, ak sa u vás objavila precitlivená alebo alergická reakcia, poraďte sa s lekárom o možných alternatívach
 • prípravok by mali používať iba ženy, nakoľko pre nich je aj svojim zložením primárne určený, použitie u mužov však priamo výrobca na obale nezakazuje
 • veľmi dôležité je aplikovať tonikum na nepoškodenú a zdravú pokožku hlavy bez poranení alebo vážnych ochorení, nenanášajte roztok ani na sliznice
 • ak ide o využitie prípravku v tehotenstve alebo počas dojčenia, ani toto výrobca priamo nezakazuje, pred aplikáciou je ale dobré sa najskôr poradiť s lekárom

Balenie a cena tonika Parusan pre ženy

Pokiaľ ide o balenie Parusan Energizer pre ženy, tak, ako aj iné vlasové toniká podobného typu, aj v tomto prípade ide o prípravok tekutej konzistencie v podobe roztoku. Ten sa nachádza v plastovej fľaštičke so špicatou koncovkou pre priame dávkovanie na vlasy. Výrobca uviedol na trh len jedno balenie a to s objemom roztoku 200 ml.

Ak ide o jeho cenu, tá sa podľa konkrétnej lekárni môže odlišovať:

 • Overení predajcovia
 • Najnižšie ceny na trhu
 • Sledovanie dostupnosti

Ako vidíte, nie je jedno, kde si tonikum zakúpite. Na prvý pohľad je rozdiel zanedbateľný, ale napríklad pri kúpe dvoch či viacerých balení, čo býva bežná prax pri dlhodobom používaní, je dôležité pozerať na celkovú sumu a dobre si vybrať lekáreň pre kúpu.

Kde kúpiť tonikum Parusan pre ženy

Hoci je tonikum Parusan Energizer súčasťou vlasovej kozmetiky a býva dostupné aj v obchodoch a eshopoch tohto zamerania, najlepšie spravíte, ak si ho zakúpite v lekárni. Nájdete tu totiž oveľa lepšie služby a servis z hľadiska odbornosti, ale aj širší sortiment liekov a liečiv určených na vážnejšie problémy vlasov a pokožky.

Nakoľko je prípravok voľne predajným kozmetickým výrobkom, nepotrebujete mať recept a tak ho viete kúpiť aj bez osobnej návštevy. Využiť preto môžete aj online lekárne, ktoré majú tonikum Parusan Energizer dostupný skladom, hlavne tie väčšie.

Online objednávka, doprava a doručenie

Ak sa rozhodnete zakúpiť si tonikum Parusan Energizer pre ženy cez internet, zvážte to, v ktorej lekárni to bude. Tie väčšie, známejšie a viac overené, napríklad ako je [lekaren], ponúkajú oveľa lepší zákaznícky servis, čo sa prejaví aj v jednoduchej objednávke.

Tá môže byť záležitosťou len niekoľkých minút a kliknutí:

 • Na úvod nájdete a vložíte do online košíka vybrané balenie tonika
 • Potom zadáte svoje údaje, hlavne meno a adresu doručenia
 • Vyberiete si kuriérnu službu alebo spôsob prebratia
 • Na záver zvolíte typ a spôsob platby a objednávku odošlete

Výhodou nákupu cez internet je hlavne možnosť bezhotovostnej platby, či už cez internet banking alebo aj platobnou kartou. Druhým benefitom je jednoduchosť, nemusíte totiž nikam ísť, nielen nákup, ale aj doručenie prebieha priamo u vás doma. Navyše, lekárne, ktoré sú na trhu už dlhšie, ponúkajú aj zaujímavý vernostný program a rôzne zľavy.

Parusan tonikum pre ženy

 • Pôsobenie na vyživovanie vlasovej pokožky a vlasov
 • Vplyv na stav rastu a vypadávania vlasov

Najčastejšie otázky

Pokiaľ vás zaujíma niečo viac o zložení, používaní či pôsobení tonika Parusan pre ženy, najlepšou cestou, ako sa dozvedieť praktické informácie, sú internetové fóra a diskusie. V nich totiž možno nájsť otázky a dotazy mnohých iných žien, ktoré už majú s použitím tonika skúsenosti, prípadne aj takých, ktoré ešte len zvažujú jeho zakúpenie.

Ak ide o tie najdôležitejšie a najzaujímavejšie otázky a témy, tu sú:

Kedy je najlepšie vlasové tonikum použiť? Len po umytí vlasov?

Výrobca odporúča primárne aplikovať toto tonikum u žien po umytí vlasov, kedy by sa malo naniesť na mierne vlhké vlasy a jemne vmasírovať do pokožky hlavy. Na druhú stranu, použitie je možné aj inokedy a bez umytia, podľa výrobcu môže byť aj každodenne.

V ktorých situáciách vypadávania vlasov môže Parusan pomôcť?

Prípravok je, spoločne so šampónom Parusan Stimulator pre ženy, určený na riešenie nedostatočného rastu vlasov alebo ich vypadávania hlavne vtedy, ak za túto situáciu môžu externé vplyvy. Ide napríklad o lieky, antikoncepciu či hormonálnu nerovnováhu.

Ako dlho by sa mal tento prípravok používať a kedy prídu účinky?

Nástup prvých viditeľných zlepšení, hlavne ak ide o vzhľad a rast vlasov, by sa mal dostaviť už v priebehu prvého mesiaca používania, no u každej ženy je to individuálne. Pokiaľ ide o dobu používania, minimálne by to mali byť 3 mesiace, no nie je to obmedzené.

Obsahuje vlasové tonikum Parusan pre ženy aj nejaké rizikové látky?

Nie, jeho účinné aj pomocné látky sú z pohľadu nejakých vážnejších problémov bez akýchkoľvek významnejších rizík. Tonikum neobsahuje alkohol, kofeín, parabény, farbivá, silikón a ani iné potenciálne nebezpečné chemické a syntetické látky.

Skúsenosti s tonikom Parusan pre ženy

Pokiaľ ide o skúsenosti žien s týmto vlasovým tonikum, viaceré fóra, diskusia aj porovnávacie portály typu Heureka obsahujú množstvo hodnotení, recenzií a referencií. Z hľadiska zloženia ho hodnotia pozitívne, rovnako tak aj z pohľadu jednoduchosti aplikácie, hoci niektorým ženám prekáža, že je až príliš riedky a vodový.

Kladne hodnotené a spomínané sú aj vlastnosti typu veľkosť balenia alebo pomer medzi balením a cenou. Pokiaľ ide o nákup, tu je pozitívne vnímaný charakter prípravku, hlavne ak ide o dostupnosť bez toho, aby bolo potrebné mať recept od lekára.

Parusan tonikum pre ženy

 • Pôsobenie na vyživovanie vlasovej pokožky a vlasov
 • Vplyv na stav rastu a vypadávania vlasov

Z pohľadu účinnosti v praxi sú najviac vyzdvihované vplyvy na výživu vlasov, zlepšenie ich vzhľadu a zlepšenie stavu pokožky. Individuálne sú pozitívne hodnotené aj účinky na rast vlasov, hlavne jeho zrýchlenie, ale aj celkové zahustenie. Mnoho žien si všimlo aj zlepšenie pevnosti vlasov a zmiernenie ich vypadávania, hlavne pri dlhodobej aplikácii.

Zhodnotenie

Vlasové tonikum Parusan Energizer pre ženy patrí medzi známe značky, ktoré sú hodnotené pozitívne tak z pohľadu zloženia, ako aj z pohľadu účinnosti. Na základe kladných recenzií je možné tento kozmetický výrobok odporučiť minimálne na vyskúšanie.

Pre ženy, pre ktoré je určený, ponúka hlavne:

 • bohaté a špeciálne nakombinované zloženie
 • možnosť bezproblémovej a dlhodobej aplikácie
 • širšie účinky a to na vlasy aj na pokožku hlavy
 • jednoduchú kúpu bez návštevy lekára a predpisu

Vďaka spomínaným výhodám je značka Parusan pomerne často využívaná a to hlavne v situáciách, kedy je potrebné podporiť stav vlasov, zlepšiť ich vzhľad a pôsobiť aj proti vypadávaniu. V týchto oblastiach je tonikum podľa referencií úspešné.

Pochopiteľne, miera účinnosti a viditeľnosti vplyvov závisí aj od iných okolností a je u každej ženy individuálna. Zabúdať netreba ani na možnosť kombinácie vlasového tonika so šampónmi na umývanie vlasov, práve ich účinky by malo tonikum dopĺňať. Výrobca odporúča súbežné používanie spolu so špeciálnym šampónom Parusan Stimulator pre ženy.

Parusan tonikum pre ženy

 • Pôsobenie na vyživovanie vlasovej pokožky a vlasov
 • Vplyv na stav rastu a vypadávania vlasov

Prečítajte si tiež

Komentáre & Hodnotenie

3.40

5 Hodnotení