Phyteneo Methionin komplex: Na rast vlasov, lámavosť nechtov a zdravú pokožku

Phyteneo Methionin komplex: Na rast vlasov, lámavosť nechtov a zdravú pokožku
 • Overení predajcovia
 • Najnižšie ceny na trhu
 • Sledovanie dostupnosti
 • Odborná pomoc
 • Doprava zadarmo nad 30 €
 • Cena dopravy kurierom od 2,99 €

Ak by ste radi siahli po výživovom doplnku na posilnenie rastu a vitality vlasov či nechtov, ale i na zlepšenie stavu vašej pleti, za zváženie stojí Phyteneo Methionin komplex. Ide o veľmi pôsobivú kombináciu aminokyselín v spojení s minerálmi a stopovými prvkami, o ktorú sa postarali viaceré rastlinné výťažky.

Prípravok je vo forme klasických želatínových kapsúl, ktoré majú zrozumiteľné dávkovanie a ich účinok sa prejavuje hlavne pri dlhodobejšom užívaní. Ak sa chcete o Phyteneo Methionin komplexe dozvedieť viac informácií, celkové zhrnutie ponúka naša recenzia.

Výrobca a pôvod

Phyteneo Methionin komplex je vitamínovým doplnkom úspešnej dynamicky sa rozvíjajúcej českej spoločnosti Neofyt, ktorá sa zameriava na výrobu fytofarmák, čiže doplnkov výživy s rastlinnými výťažkami. Ich počiatočné portfólio tvorili kozmetické produkty.

Ide o mladú firmu založenú v roku 2006 tromi odborníkmi, ktorej výrobné sídlo sa nachádza v Plzenskom kraji. Dnes už má pobočku na Slovensku a expandovala aj na ďalšie zahraničné trhy. Cieľom spoločnosti je sprostredkovať liečivú silu bioaktívnych látok podporených vedeckými metódami vo vitamínových doplnkoch a liečivách pod značkou Phyteneo.

Zloženie, účinné látky a vzhľad Phyteneo Methionin komplex

Prvoradú zodpovednosť za účinok kapsúl na vlasy, nechty a pokožku v tomto prípade nesie veľmi vysoký obsah esenciálnych aminokyselín. Práve tie sú súčasťou bielkoviny keratínu, ktorá je vo vlasoch a nechtoch ako základný stavebný prvok.

Pozrime sa v krátkosti na všetky zložky tohto výživového doplnku:

 • Aminokyseliny: Túto skupinu v doplnku tvoria dve hlavné látky, ktoré sa nazývajú L-Metionín a L-Cysteín. Obsah L-Metionínu je v jednej kapsuli 250 mg. Ide o najmenej zastúpenú aminokyselinu v organizme, ktorej pravidelné užívanie pozitívne vplýva na vlasové folikuly, zlepšuje výživu vlasov, nechtov a kože, vlasy sa vďaka tomu menej lámu.

Celkovo tiež zlepšuje kvalitu vlasov a ich hustotu. L-Metiotín navyše pôsobí ako antioxidant, čiže chráni organizmus pred voľnými radikálmi a ťažkými kovmi. Má teda aj iné pozitívne vplyvy, napríklad znižuje hladinu cholesterolu. Veľmi podobné účinky má aj L-Cysteín, ktorý je navyše tvorený práve z L-Metionínu. Obsah L-Cysteínu v kapsuli je 50 mg.

[list type="1"]

 • Vitamíny B: Tento komplex vitamínov má všeobecne prospešné účinky na ľudské telo. Tiamín, teda vitamín B1, je obzvlášť potrebný v čase stresu, kedy sa rýchlejšie spotrebováva. Riboflavín, teda vitamín B2, má výrazný vplyv na metabolizmus cukrov, tukov aj aminokyselín, a na kvalitu kože a vlasov.

Ďalej kyselina pantoténová, čiže vitamín B5 – tá sa rovnako zúčastňuje metabolizmu všetkých živín v tele. Pyridoxín je vitamín B6, ktorý má na starosti metabolizmus aminokyselín a sacharidov. A napokon biotín, vitamín B7, ktorý pomáha štiepiť tuky, cukry a bielkoviny. Aj tieto vitamíny majú nezanedbateľný vplyv na kvalitu kože, nechtov i vlasov.

 • Extrakty: Komplex aminokyselín a vitamínov dopĺňajú rastlinné zložky, a to extrakt z obilných klíčkov, z tekvice obyčajnej a z prasličky roľnej. Obilné klíčky sú bohatým zdrojom bielkovín, aminokyselín, vitamínov B, E, minerálnych látok. Semená tekvice zasa obsahujú mastné kyseliny, tokoferoly, stopové prvky selén a zinok.

Tiež sú v nich zastúpené fytosteroly, ktoré znižujú obsah hormónu dihydrotestosterónu v tele. Pri zvýšenej hladine tohto hormónu sa často vyskytujú práve poruchy súvisiace s vypadávaním vlasov. A napokon praslička roľná obsahuje kyselinu kremičitú, ktorá zlepšuje pevnosť nechtov. Používa sa tiež pri ochoreniach obličiek a močového mechúra.

Dávkovanie a užívanie Phyteneo Methionin komplex

Vzhľadom na prírodné zloženie tohto doplnku výživy je celkom v poriadku, ak sa pri správnom dávkovaní užíva dlhodobo. Je určený len pre dospelých, pre deti vhodný nie je. Kapsule sa zapíjajú dostatočným množstvom tekutiny, najlepšie vody alebo nesladeného čaju.

Aj pri užívaní Phyteneo Methionin komplex si treba dať pozor na prípadné kontraindikácie, o ktorých píšeme nižšie. Pamätajte na to, že ide o doplnok, ktorý v žiadnom prípade nenahrádza pestrú a rozmanitú stravu. Ak máte pochybnosti o užívaní prípravku vzhľadom k svojmu zdravotnému stavu, radšej sa vopred poraďte s lekárom.

Uchovanie a skladovanie Phyteneo Methionin komplex

Phyteneo Methionin komplex nie je vôbec náročný na skladovanie, aj vzhľadom k obalu, ktorý chráni konzistenciu kapsúl. Práve preto je najdôležitejším opatrením ponechať kapsuly v pôvodnom obale, čo je umelohmotná uzatvárateľná nádobka, najlepšie ešte aj vo vonkajšom obale, ktorým je papierová škatuľka.

Ďalšie všeobecne známe opatrenia na uschovanie tohto prípravku sú:

 • mal by byť uchovávaný v suchu pri teplote od 5°C do 25°C
 • nevystavujte ho priamemu slnečnému žiareniu
 • prípravok udržujte mimo dohľadu a dosahu detí
 • skontrolujte si dátum exspirácie a po jeho uplynutí už prípravok neužívajte

Phyteneo Methionin komplex

 • Podpora vlasov, nechtov a stavu pokožky

Účinky, indikácie a použitie Phyteneo Methionin komplex

Účinné látky a výťažky v prípravku Phyteneo Methionin komplex sú namiešané tak, aby sa sústredili hlavne na rast a spevnenie vlasov, ale pôsobia tiež na kvalitu nechtov a zlepšenie pokožky. Túto úlohu spĺňajú aminokyseliny, vitamíny skupiny B, ako aj rastlinné výťažky.

Pozrite sa, ako detailne pôsobia tieto zložky:

Podpora vlasov, nechtov a stavu pokožky

Vlasy a nechty potrebujú dostatok keratínu, z ktorého pozostávajú. Jeho nedostatok má za následok vypadávanie vlasov, ich štiepenie, lámanie a tiež zlý stav nechtov. Vo výživovom doplnku Phyteneo Methionin komplex sa nachádzajú vysoké množstvá aminokyselín.

Nemenej dôležitú úlohu v kapsulách spĺňajú rastlinné výťažky z obilných klíčkov, tekvice a prasličky roľnej. Každá z týchto látok obsahuje ešte navyše zložky, ktoré majú na vlasy, nechty a pokožku vplyv. Sú to nenasýtené mastné aminokyseliny, tokoferoly, fytosteroly.

Spolu s vitamínmi a stopovými prvkami pomáha doplnok riešiť problémy s vlasmi, ako je ich rednutie, strata vlasov, narušená štruktúra vlasov, poradí si aj pri poruche rastu vlasov z neznámych dôvodov. Hodí sa aj pri akné, pretože pomáha regenerovať pokožku.

Nežiaduce a vedľajšie účinky Phyteneo Methionin komplex

Ak sa rozhodnete užívať prípravok Phyteneo Methionin komplex, myslite aj na možné vedľajšie účinky. Tento výživový doplnok síce obsahuje prevažne prírodné zložky a vitamíny prospešné nášmu telu, aj tak však treba pozorne sledovať reakcie tela.

Výrobca neudáva žiadne vedľajšie účinky, ale všeobecne upozorňujeme na jeden prípad:

 • mohli by sa vyskytnúť reakcie z precitlivelosti, prípadne z dôvodu alergie na hociktorú z účinných zložiek, alebo pomocných látok

Kontraindikácie a možné interakcie Phyteneo Methionin komplex

Okrem toho je treba dbať na kontraindikácie a tiež situácie, pri ktorých sa odporúča užívanie vitamínového doplnku zvážiť. Aj samotný výrobca uvádza niekoľko faktorov, ktoré, ak sa vás týkajú, nie sú dobrým predpokladom na užívanie kapsúl.

Ide o tieto prípady:

 • tento vitamínový doplnok je určený len pre dospelých, výrobca neodporúča ho podávať deťom a mladistvým
 • ďalšou kontraindikovanou skupinou, ktorú zmieňuje príbalový leták, sú tehotné ženy a tiež sa neodporúča kapsule užívať ani v čase kojenia
 • prípravok by sa nemal užívať aj pri určitých zdravotných ťažkostiach, konkrétne ide o pacientov, ktorí trpia na opuchy súvisiace so srdcovými a obličkovými ochoreniami
 • kontraindikáciou je aj samotná precitlivelosť či alergia na niektorú zo zložiek, v takom prípade doplnok ďalej neužívajte

Balenie a cena Phyteneo Methionin komplex

Tento výživový doplnok môžete nájsť v jednej veľkosti balenia, a to 60 kapsúl. Ide o klasické želatínové perorálne kapsuly. Ich obal tvorí umelohmotná nepriehľadná biela dóza s uzáverom na závit. Tá je zabalená do papierovej škatuľky s označením značky a inštrukciami.

Môžete si porovnať cenu tohto doplnku v jednotlivých lekárňach:

 • Overení predajcovia
 • Najnižšie ceny na trhu
 • Sledovanie dostupnosti
 • Odborná pomoc
 • Doprava zadarmo nad 30 €
 • Cena dopravy kurierom od 2,99 €

Cena produktu je v kategórii podobných vitamínových doplnkov priaznivo nízka, čo vyzdvihli aj užívatelia v recenziách. Takéto balenie vystačí pri odporúčanom dávkovaní mesiac. Na dlhodobejšie užívanie je teda vhodné si zakúpiť naraz viacero balení.

Kde kúpiť Phyteneo Methionin komplex

Kapsuly Phyteneo Methionin komplex sú radené medzi výživové doplnky, ktoré sú samozrejme voľne dostupné. Znamená to, že ich kúpite celkom jednoducho v lekárňach, ale i v niektorých obchodoch s výživovými doplnkami. Dostupný môže byť aj v e-shopoch zameraných na zdravý životný štýl.

V internetových lekárňach sa obzvlášť vyplatí prípravok kúpiť, pretože je to veľmi jednoduché. Platiť môžete vopred a zároveň nestrácate čas hľadaním produktu. Nákup cez internet má aj ďalšie nesporné výhody.

Online objednávka, doprava a doručenie

Ešte ste cez internet nenakupovali a zaujíma vás, ktorá online lekáreň patrí medzi spoľahlivé a overené? Takéto lekárne spoznáte podľa hodnotení užívateľov na porovnávacích portáloch. Bývajú na trhu už dlhšie a majú veľmi jednoduchý proces objednávky.

Pri objednávaní sa prakticky nie je kde pomýliť:

 • Jednoducho si na stránke danej lekárne vyhľadáte želaný produkt
 • Vložíte ho do online košíka a prejdete na rekapituláciu objednávky
 • Vyplníte formulár s údajmi, ako je vaša adresa a kontaktné údaje
 • Vyberiete si spôsob dopravy, platby a objednávku odošlete

V známych online lekárňach máte možnosť zaplatiť pri doručení produktu na dobierku, ale i vopred prevodom, a výnimkou už nie je ani okamžitá platba kartou prostredníctvom platobnej brány. Ak si zvolíte poslednú možnosť, po odoslaní objednávky budete presmerovaní na platobnú bránu, kde je potrebné zadať platobné údaje.

Phyteneo Methionin komplex

 • Podpora vlasov, nechtov a stavu pokožky

Najčastejšie otázky

Phyteneo Methionin komplex už vyskúšalo mnoho ľudí, ktorí sa o svoje dojmy podelili v recenziách na porovnávačoch a diskusných fórach o zdraví. Preto ak stále váhate, či si tento doplnok zaobstarať, snáď vám pomôže nasledujúce zhrnutie skúseností, ale i odpovede na možné otázky.

Toto sú témy, ktoré by vás mohli zaujímať:

Ako dlho môžem brať Phyteneo Methionin komplex?

Výrobca sa o maximálnej dobe užívania nezmieňuje. Pri odporúčanom dávkovaní je nepravdepodobné, že dlhodobé užívanie uškodí. Podľa skúseností užívateľov ale treba dať doplnku čas, kým sa prejavia jeho účinky, a to aspoň niekoľko týždňov.

Mám akné, pomôže mi Phyteneo Methionin komplex?

Phyteneo Methionin komplex je výživový doplnok, nie liek. Preto ak máte ťažšiu formu akné, nemusí vám pomôcť. Akné je kožná choroba, ktorú je nutné vždy konzultovať s dermatológom. Niektorí užívatelia však vo fórach hlásia pozitívne účinky aj pri boji s akné.

Vlasy mi padajú vo veľkom množstve a Phyteneo Methionin komplex nepomohol.

V tomto prípade neostáva iné, než sa obrátiť na lekára. Vo všetkých prípadoch treba myslieť na to, že Phyteneo Methionin komplex nie je náhradou odbornej liečby. Dokáže síce pomôcť aj pri alopécii, ale ak na ňu trpíte, konzultujte to najprv s lekárom.

Čo ak užívam iné lieky, môžem brať doplnok Phyteneo Methionin komplex?

Hoci je Phyteneo Methionin komplex vitamínovým doplnkom a obsahuje prevažne telu prirodzené látky, každý z nás reaguje na kombinácie liekov individuálne. Preto vždy, keď vám lekár predpíše iné lieky, informujte ho o tom, že užívate aj tento doplnok.

Skúsenosti s tabletkami Phyteneo Methionin komplex

Celkové skúsenosti užívateľov, ktorí sa o ne podelili na fórach, sú pozitívne. Podľa nich produkt na vlasy, nechty a pokožku skutočne funguje a oproti konkurencii patrí medzi cenovo dostupné. Vyskytli sa aj neutrálne hodnotenia, kde hrala rolu krátka doba užívania. Zlepšenie stavu hlásili tí, ktorí produkt užívali dlhší čas.

Negatívnych hodnotení bolo minimum a daní užívatelia sa v nich sťažovali len na fakt, že podľa ich skúseností produkt nefunguje. Vedľajšie účinky ani neočakávané reakcie hlásené neboli.

Phyteneo Methionin komplex

 • Podpora vlasov, nechtov a stavu pokožky

V pozitívnych referenciách boli vyzdvihované zložky tohto doplnku, najmä vysoký obsah aminokyseliny L-Metiotínu, ktorá bežne v organizme človeka chýba. V kombinácii s L-Cysteínom, ktorý je základom keratínu, dokázateľne prispieva k zlepšeniu rastu vlasov a zvýšeniu kvality vlasov i nechtov.

Zhodnotenie

Výživový doplnok Phyteneo Methionin komplex je rozhodne dobrou voľbou, a to v prvom rade z hľadiska účinnosti. Reálne pomáha pri problémoch s vlasmi najrôznejšieho pôvodu, aj na zlepšenie stavu nechtov a pleti.

Ďalšie výhody produktu sú:

 • pomáha aj na vypadávanie vlasov z dôvodu hormonálnych vplyvov
 • ide o jeden z najlacnejších produktov v tejto kategórii
 • môže sa užívať dlhodobo, čo môže posilniť účinnosť
 • je veľmi dobre znášaný a nemá vedľajšie účinky

Azda jediné negatívum, ktoré hlási väčšina užívajúcich, je nepríjemná aróma kapsúl. Ide však o detail, ktorý pri užívaní až tak neprekáža. Balenie je dostačujúce minimálne na mesiac užívania, ak chcete prípravok užívať dlhšie, riešením je kúpa viacerých balení.

Dostupnosť produktu je ďalším veľkým pozitívom, väčšinou nie je problém ho kúpiť v lekárňach. Ak nie v kamenných pobočkách, tak rozhodne ho nájdete na internete. Online lekárne tento prípravok vďaka známosti značky úplne bežne ponúkajú, výhodou je aj nižšia cena a pohodlné objednávanie.

Phyteneo Methionin komplex

 • Podpora vlasov, nechtov a stavu pokožky

Prečítajte si tiež

Komentáre & Hodnotenie

3.30

10 Hodnotení