Pleťové sérum je dnes skutočné must have – kedy by ste po ňom mali siahnuť?

Pleťové sérum je dnes skutočné must have – kedy by ste po ňom mali siahnuť?

Pleťové sérum by nemalo chýbať v žiadnej starostlivosti o pleť. O veľkej sile pleťových sér niet najmenších pochýb a dokážu si poradiť s mnohými problémami ako akné, vrásky, fliačiky alebo nadmerná tvorba kožného mazu.

Pleťové sérum na každý problém

Pleťové sérum sa vyznačuje vysokým obsahom účinných látok, ktoré hneď zlepšia stav pleti. Vďaka takémuto zloženiu účinkuje efektívne a zmeny k lepšiemu uvidíte už po prvých použitiach. Používať ho môžete ráno aj večer na dôkladne vyčistenú pleť a následne nanesiete denný alebo nočný krém. Vyberať si ho môžete podľa typu pleti ( suchá, normálna, zmiešaná, mastná, prípadne pre všetky typy) alebo podľa konkrétneho problému (akné, hyperpigmentácia, vrásky, podráždenie, detoxikácia). A kedy je najlepšie zaradiť ho do svojej kozmetickej rutiny? V prípade akné to môže byť už v období puberty, aby ste si zaistili zdravú pleť bez vyrážok a jazvičiek.

Ako stvorené na boj s vráskami

Pleťové sérum patrí k obľúbeným produktom proti vráskam a starnutiu pleti. Obsahujú starostlivo vybrané ingrediencie, o ktorých účinku niet najmenších pochýb. K tým najpredávanejším patria séra s obsahom kyseliny hyaulurónovej. Nie je to prekvapujúce, pretože pôsobia liftingovo a udržujú pleť pružnú, pevnú a vyhladenú. Obľúbené sú aj pleťové séra s kolagénom, o ktorom sa v médiách hovorí dosť často. Nielenže pleť omladzuje, ale pomáha udržiavať jej štruktúru, pevnosť a odolnosť. Veľký boom teraz zažívajú pleťové séra s retinolom, pretože pôsobia proti akné, vráskam aj pigmentovým škvrnám. Niektorí odborníci ho považujú za hviezdu v boji so starnutím.

Luxus na dosah ruky

Pri používaní pleťového séra platí, že čím dlhšie ho používate, tým lepšie výsledky dosiahnete. Dnes je na trhu nespočetné množstvo týchto kozmetických pomocníkov, a preto sa nemusíte obávať toho, že by ste si pre seba nevedeli správne vybrať. Či už si vyberiete zo značiek ako Bioderma, Estée Lauder, Shiseido, Collistar alebo Oriflame, aktívne pôsobiace látky vo vysokej koncentrácii sa o vašu pleť dobre postarajú. Treba mať na pamäti len to, že nenahrádzajú klasické denné a nočné krémy, ale navzájom sa dopĺňajú. Aké pleťové sérum si vyberiete pri ďalšom nákupe?

Prečítajte si tiež

Komentáre & Hodnotenie

5.00

1 Hodnotenie