PROBIO-FIX inum: Probiotiká na trávenie, imunitu a pri užívaní antibiotík

PROBIO-FIX inum: Probiotiká na trávenie, imunitu a pri užívaní antibiotík
 • Overení predajcovia
 • Najnižšie ceny na trhu
 • Sledovanie dostupnosti
 • Overení predajcovia
 • Najnižšie ceny na trhu
 • Sledovanie dostupnosti

Jednou z najznámejších značiek probiotík na našom trhu je nepochybne značka PROBIO-FIX. Ak hľadáte probiotiká bez laktózy, lepku, chuťových aditív a aj bez proteínov kravského mlieka, ktoré pomáhajú tak na trávenie, ako aj na imunitu a sú vhodné pri liečbe s antibiotikami, verzia PROBIO-FIX inum je ako stvorená pre vás na spomenuté účely.

Probiotikum je určené na užívanie pre dospelých aj pre deti. Vďaka špeciálnej kapsuly sa všetky účinné látky dostanú až priamo do čreva. Či je možné užívať PROBIO-FIX inum aj v tehotenstve a aký je rozdiel medzi ním a klasickou verziou, to vám ukáže naša recenzia.

Výrobca a pôvod

Značka PROBIO-FIX patrí pod spoločnosť S&D PHARMA SK, s.r.o., ktorá je zaregistrovaná ako výrobca aj dodávateľ prípravku PROBIO-FIX inum  pre náš trhu. Spoločnosť pôsobí už od roku 2000 a ide o overeného producenta a dodávateľa viacerých prípravkov.

V portfóliu možno nájsť rôzne liekové formy, či už ide pôjde o sirup alebo kapsule, prípadne aj rôzne zdravotnícke pomôcky. Medzi najznámejšie značky, ktoré má spoločnosť v ponuke, patria okrem samotných prípravkov PROBIO-FIX aj Nutrolin B, Candivac, Cys-control, DeVit, Forcapil či Exhelico. Firma tak pôsobí vo viacerých terapeutických oblastiach.

Zloženie, účinné látky a vzhľad

Výživový doplnok PROBIO-FIX inum je probiotikum a tak sú jeho najdôležitejšou zložkou probiotické kultúry a živé baktérie pôsobiace na trávenie, črevá a s tým spojené oblasti. V kapsulách sa nachádza minimálne 2,7 miliárd životaschopných baktérií.

V PROBIO-FIX inum sú obsiahnuté tak účinné, ako aj prídavné a pomocné zložky:

 • Lactobacillus rhamnosus GG: Prvou účinnou látkou je bakteriálny kmeň Lactobacillus rhamnosus GG, ktorý sa vyskytuje aj bežne v tele, najmä v črevách. Ide o kmeň z rodu laktobacilov, ktorý patrí medzi najviac preštudované a najviac využívané bakteriálne kmene. Kmeň má veľmi silnú schopnosť prichytiť sa na črevnú sliznicu.

Okrem všeobecnej podpory trávenia pomáha aj na akútnejšie zažívacie ťažkosti, najmä ak ide o hnačku, zápchu, syndróm dráždivého čreva a črevné infekcie a zápaly. Podporuje tiež imunitu, pomáha aj pri autoimunitných poruchách, alergiách a liečbe alebo prevencie atopie. Preventívne pôsobí na respiračné ochorenia aj zlepšenie pleti.

 • Bifidobacterium animalis subsp. lactis.: Druhou účinnou látkou je bifidobaktéria Bifidobacterium animalis subsp. lactis, ktorá je známa už od roku 1985 a popisuje ju niekoľko stoviek štúdií a odborných publikácií. Baktéria má silné zdravotné benefity a účinky predovšetkým v gastrointestinálnej oblasti a oblasti obranyschopnosti.

Medzi najvýraznejšie účinky patria podpora trávenia u detí aj dospelých, zníženie rizika podráždenia žalúdka a zníženie trvania tohto podráždenia, ak k nemu už prišlo, zlepšenie imunitnej odpovede, redukcia respiračných infekcií a pôsobenie na kvalitu pleti. Baktéria pomáha tiež na črevnú sliznicu a ťažkosti spojené so zdravým vyprázdňovaním.

 • Doplnkové, prídavné a pomocné látky a zložky: PROBIO-FIX inum obsahuje nielen účinné látky, ale aj niektoré zložky, ktoré plnia dôležité funkcie pre uchovanie kvality a lepšie vstrebávanie účinných látok. Ide o maltodextrín, mikrokryštalickú celulózu, oxid kremičitý a stearan horečnatý.

Dávkovanie a užívanie

Hoci je PROBIO-FIX inum  len výživovým doplnkom, aj v prípade prípravkov tohto typu je nevyhnutné dodržiavanie odporúčanej dávkovacej schémy. Kapsuly sa prehĺtajú štandardne v celosti a zapíjajú sa vodou alebo inou vhodnou tekutinou.

Pri akútnych ťažkostiach je možné zvýšené dávkovanie len istú dobu, obvykle do momentu, než sa stav zlepší, nie dlhodobo. Nakoľko PROBIO-FIX inum je možné podávať aj menším deťom, pre uľahčenie užívania v tomto prípade je možné kapsulu otvoriť a vmiešať do jogurtu alebo inej chladenej viskóznej potraviny, nie však do vody.

Uchovanie a skladovanie

Správne skladovanie je dôležité pre maximálnu využiteľnosť PROBIO-FIX inum a preto treba kapsuly až do momentu určenia uchovávať v pôvodnej tube. Kvôli bezpečnosti treba celý obal vrátane vnútra vrchnáka chrániť pred dosahom detí.

Inak sú podmienky uchovania štandardné:

 • chráňte PROBIO-FIX inum pred mrazom a teplotou nad 25°C
 • neskladujte na vlhkom mieste a ani na priamom slnku
 • sledujte dátum spotreby na obale, po tomto dátume kapsuly neužívajte
 • všetky nespotrebované kapsuly vráťte do lekárne

PROBIO-FIX inum

 • Pomoc pri akútnych ťažkostiach
 • Všeobecná podpora tráviacej sústavy
 • Posilnenie imunity a obranyschopnosti

Účinky, indikácie a použitie

Nakoľko sú PROBIO-FIX inum komplexné probiotiká, ich prvoradou úlohou je vplyv na tráviaci trakt, hlavne na črevá a trávenie. Okrem toho však pomáhajú aj na imunitu a imunitnú odpoveď organizmu a vďaka konkrétnym bakteriálnym kultúram aj na ďalšie oblasti.

PROBIO-FIX inum má preto veľmi komplexné pôsobenie:

Pomoc pri akútnych ťažkostiach

Či už máte problém so zápchou alebo hnačkou, prípadne ak vás trápi syndróm dráždivého čreva alebo iné akútne ťažkosti a poruchy správneho trávenia a vyprázdňovania, práve v tejto oblasti vám vie PROBIO-FIX inum viditeľne pomôcť. Pomáha aj pri črevných infekciách a zápaloch a baktérie zlepšujú stav črevnej mikroflóry.

Všeobecná podpora tráviacej sústavy

Druhou oblasťou vplyvu PROBIO-FIX inum je podpora tráviacej sústavy. Obe probiotické baktérie nachádzajúce sa v prípravku podporujú všeobecné trávenie, a vyprázdňovanie, pomáhajú tiež na sliznicu čriev a proti podráždeniu žalúdka. Táto podpora sa týka aj užívania probiotík počas antibiotickej liečby, kde má prípravok silné uplatnenie.

Posilnenie imunity a obranyschopnosti

Veľká časť imunitného systému sa nachádza práve v oblasti tráviacej sústavy a to je aj dôvodom, prečo probiotiká všeobecne pomáhajú na zlepšenie prirodzenej obranyschopnosti. V prípade PROBIO-FIX inum je však toto pôsobenie intenzívnejšie vďaka kvalitnejšiemu zloženiu a to špeciálne aj v prípade autoimunitných problémov a ochorení.

Nežiaduce a vedľajšie účinky

PROBIO-FIX inum je podľa skúseností užívateľov  bezproblémový na užívanie a to aj dlhodobo, dôležitou podmienkou je však zachovanie správneho dávkovania. Výrobca v príbalovom a informačnom letáku neuvádza žiadne vedľajšie a nežiaduce účinky.

V tejto oblasti treba vedieť ešte nasledovné informácie:

 • vzhľadom na to, že probiotikum neobsahuje laktózu, lepok ani chuťové adivíta, je miera výskytu alergie a precitlivenej reakcie minimálna
 • individuálne sa u niekoho môžu na úvod užívania objaviť zmeny v trávení, čo je dôsledok predošlého poškodenia črevnej mikroflóry, ide ale o ojedinelý prípad

Kontraindikácie a možné interakcie

V súvislosti s prípravkami a výživovými doplnkami treba pri užívaní zvážiť nielen možné riziká vyplývajúce z vedľajších a nežiaducich účinkov, ale aj kontraindikácie a interakcie. Tie môžu byť tiež prekážkou riadneho užívania a dávkovania.

Tu sú informácie, ktoré by ste mali v tejto súvislosti vedieť:

 • v prípade výskytu alergickej alebo precitlivenej reakcie užívanie prerušte a obráťte sa na lekára, úvodné tráviace ťažkosti však nie sú kontraindikáciou
 • probiotiká sú určené pre dospelých a pre deti vo veku nad 3 rokov, pre mladšie deti je PROBIO-FIX inum kontraindikovaný
 • ženy v tehotenstve a ženy počas dojčenia môžu tento výživový doplnok užívať, pre istotu sa však najskôr poraďte so svojim lekárom
 • konzultácia s lekárom by mala predchádzať aj kombinácii viacerých probiotických prípravkov a užívaniu PROBIO-FIX inum v prípade vážnejších tráviacich ťažkostí

Balenie a cena

Tak, ako aj iné verzie probiotík značky PROBIO-FIX , aj tento variant je balený v hliníkovej tube valcovitého charakteru, vonkajším obalom je papierová škatuľka s informáciami o zložení a dávkovaní. Výrobca uviedol na trh dve veľkosti balenia a to PROBIO-FIX inum 30 kapsúl a PROBIO-FIX inum 60 kapsúl.

Ceny týchto balení sa odlišujú podľa konkrétnej lekárne:

 • Overení predajcovia
 • Najnižšie ceny na trhu
 • Sledovanie dostupnosti
 • Overení predajcovia
 • Najnižšie ceny na trhu
 • Sledovanie dostupnosti

Oproti konkurenčným probiotikám je PROBIO-FIX inum o niečo drahší, treba to však pripísať zloženiu a silnejšej koncentrácii, konkrétne až 2,7 miliárd probiotických baktérií v jednej kapsule. Vidno to však nielen na cene, ale aj na účinkoch v praxi.

Kde kúpiť

Veľkým plusom značky PROBIO-FIX inum je aj jednoduchá kúpa. Podobne, ako ostatné konkurenčné probiotiká, aj v prípade tejto značky platí, že ide o voľne dostupný a voľne predajný výživový doplnok. To znamená, že jeho kúpa je bez predpisu alebo receptu. Prípravok si viete kúpiť najčastejšie v lekárňach, kde je stálou súčasťou ponuky.

Keďže nemusíte PROBIO-FIX inum kupovať osobne, viete využiť aj služby internetových lekární. Kúpa je pohodlnejšia, rýchlejšia, všetko vyriešite aj cez váš smartfón a kuriér vám doručí balík z lekárne až rovno domov.

Online objednávka, doprava a doručenie

Objednávka PROBIO-FIX inum v internetovej lekárne sa technicky príliš nelíši od kúpy v klasickom eshope. Aj tu platí, že stačí niekoľko kliknutí a všetko vybavíte z pohodlia obývačky, stačí vám k tomu počítač, notebook, tablet alebo smartfón s internetom.

Samotná objednávka sa skladá obvykle z týchto krokov:

 • Najskôr si vyberiete veľkosť balenia PROBIO-FIX inum
 • Potom zadáte svoje údaje a adresu dodania
 • Vyberiete si spôsob platby, vopred či na dobierku
 • Zvolíte kuriérsku službu a objednávku odošlete

Nemenej rýchle je aj dodanie, väčšie a známe lekárne, ktoré majú celý proces maximálne zoptimalizovaný, vám dodajú balíček s PROBIO-FIX inum alebo inými prípravkami do 1 až 2 pracovných dní. Platiť viete v hotovosti, ak si zvolíte platbu na dobierku, ale aj bezhotovostné. Niektorí kuriéri už umožňujú aj platbu kartou.

PROBIO-FIX inum

 • Pomoc pri akútnych ťažkostiach
 • Všeobecná podpora tráviacej sústavy
 • Posilnenie imunity a obranyschopnosti

Najčastejšie otázky

PROBIO-FIX inum patrí medzi značky probiotík, o ktoré je veľký záujem nielen v lekárňach, ale aj na internete, hlavne ak ide o rôzne internetové fóra a diskusie na tému problémov s trávením a podobne. Ľudia sa pýtajú predovšetkým na praktické užívanie, účinky alebo rozdiel medzi jednotlivými verziami.

Tieto otázky a dotazy sa opakujú najviac:

Môže sa PROBIO-FIX inum užívať aj na pravidelnej báze?

Áno, avšak ak budete chcieť užívať tieto probiotiká dlhodobo, zvoľte menej intenzívne dávkovanie, čiže 1 kapsula denne. Takýmto spôsobom sa odporúča užívanie vtedy, ak chcete zlepšiť pravidelnosť stolice, imunitu a podporiť zdravú črevnú mikroflóru.

Ako postupovať, ak má dieťa problém s prehltnutím kapsule?

Výrobca probiotík myslel aj na takéto prípady a to z dôvodu možnosti užívania aj pre menšie deti. V takom prípade môžete kapsulu otvoriť a jej obsah vysypať, napríklad do jogurtu alebo podobnej potraviny a podať dieťaťu. Nemiešajte však s vodou a ani horúcimi potravinami.

Môže sa PROBIO-FIX inum užívať aj pri antibiotickej liečbe?

Áno, dokonca práve pre tieto prípady je táto verzia probiotík ako stvorená, hlavne ak ide o zvolené probiotické kultúry. Pri dávkovaní sa informujte u lekára alebo lekárnika, aký by mal byť časový odstup medzi užívaním a antibiotík a PROBIO-FIX inum.

Aký je rozdiel medzi probiotikami PROBIO-FIX a PROBIO-FIX inum?

Rozdiel je predovšetkým v zložení, nakoľko v prípade PROBIO-FIX inum je použitá iná kombinácia probiotických bakteriálnych živých kultúr. Z toho vyplýva, že PROBIO-FIX inum je bez laktózy a je teda určené aj pre ľudí, čo majú laktózou problém.

Skúsenosti s tabletkami

Značka PROBIO-FIX patrí v kategórii probiotík medzi najpopulárnejšie a to aj kvôli mierne vyššej cene oproti väčšiny konkurencie. Užívateľom to ale neprekáža, pretože vyššia cena je spojená s vyššou kvalitou a lepšou účinnosťou. Platí to aj pre PROBIO-FIX inum, čo sú probiotiká bez laktózy a novej generácie.

Užívatelia si pochvaľujú rýchly nástup účinkov na tráviace ťažkosti vrátane hnačky a problémov so stolicou, ale aj to, že táto verzia je bez gluténu a laktózy. Mnohí užívajú probiotiká aj preventívne.

PROBIO-FIX inum

 • Pomoc pri akútnych ťažkostiach
 • Všeobecná podpora tráviacej sústavy
 • Posilnenie imunity a obranyschopnosti

Plusom je aj jednoduché skladovanie, PROBIO-FIX inum netreba dávať do chladničky. Výživový doplnok je populárny aj u tehotných žien a počas dojčenia, ktoré si veľmi pochvaľujú nielen účinky, ale aj bezproblémové užívanie. Na veľmi dobrej úrovni je aj dostupnosť, rozšírenosť v lekárňach a výber viacerých balení.

Zhodnotenie

PROBIO-FIX inum patrí medzi probiotiká novej generácie, ktoré sú navyše bez laktózy. Kvalitné zloženie, vysoký počet až 2,7 miliardy životaschopných probiotických baktérií a životaschopnosť pri prechode tráviacim traktom sú len niektoré benefity.

Medzi ďalšie patria predovšetkým:

 • jednoduché užívanie, ktoré je možné aj dlhšiu dobu
 • možnosť flexibilného dávkovania podľa problémov
 • dostupnosť bez predpisu alebo vyšetrenia
 • široké účinky na trávenie aj na imunitu

PROBIO-FIX inum je určený pre tých, čo hľadajú probiotiká, ktoré neobsahujú proteíny kravského mlieka, laktózu, lepok alebo chuťové aditíva. Plusom je tiež možnosť užívania aj pre menšie deti vo veku od 3 rokov.

Ak vás táto verzia známej značky oslovila, PROBIO-FIX inum si môžete zakúpiť bez receptu a teda aj z pohodlia domova s využitím služieb online lekární. Stačí len vyplniť za pár minút objednávku v niektorej zo známych a overených lekární, napríklad ako Dr. Max, a potom už len počkať na doručenie až priamo k vám domov.

PROBIO-FIX inum

 • Pomoc pri akútnych ťažkostiach
 • Všeobecná podpora tráviacej sústavy
 • Posilnenie imunity a obranyschopnosti

Prečítajte si tiež

Komentáre & Hodnotenie

3.92

39 Hodnotení

Dobrý deň,
chcela by som sa opýtať, kedy probiotiká užívať? Po jedle, alebo majú lepší účinok v črevách počas jedla, či nalačno?
Ďakujem za odpoveď.

Juliana píše 02 septembra 2019 o 14:44

Urcite pred jedlom aby sa probiotika dostali do criev a neostali iba v zaludku.

admin píše 02 septembra 2019 o 15:06

chcela by som sa opytat ci mozem PROBIO-FIX uzivat s doplnkom BolerissPro

maria coganova píše 25 novembra 2019 o 00:03

Dobrý deň,chcel by som sa spýtať,že či sú probiofix vhodné užívať aj pri cukrovke?

Miro píše 09 decembra 2019 o 08:17

Pridať komentár