Proteínové cereálie sú ideálne na raňajky a chudnutie, skúste aj tieto domáce recepty

Proteínové cereálie sú ideálne na raňajky a chudnutie, skúste aj tieto domáce recepty

Cereálie s proteínom sú jedným z najlepších možných začiatkov dňa a sú ideálnym jedlom na raňajky. Viete si ich pripraviť samozrejme aj na desiatu alebo olovrant, no práve cereálie na raňajky, navyše s proteínom, vám dodajú dostatok energie , živín a vitamínov.

Okrem tých kupovaných, ktoré sú samozrejme jednoduchšou a pohodlnejšou alternatívou, si viete spraviť proteínové cereálie aj doma. Recepty sú rozmanité, v niektorých nájdete aj špaldovú múku, kvalitné kakao, kokos, ovocie a samozrejme ovsené vločky v rôzne podobe, či už ide o kašu alebo nejaké tyčinky a jednohubky. Tu sú tipy na tie najlepšie.

Proteínové cereálie a ich vplyv na chudnutie a zdravie

Pod pojmom proteínové cereálie sa myslia buď domáce alebo hotové obilninové potraviny a jedlá, ktoré obsahujú zvýšené množstvo proteínov. Všeobecne platí, že cereálie patria medzi tie zdravšie potraviny, najmä kvôli nižšiemu obsahu tukov alebo sacharidov.

Ešte lepšou voľbou sú proteínové cereálie, zložené aj z ovsených, ražných alebo špaldových vločiek, no s pridaním niektorých ďalších zdravých surovín od orieškov, cez semená až po kokos, pohánku alebo quinou. Dôležité je, aby bol v týchto cereáliách pridaný aj proteín, vďaka čomu budú obsahovať nielen vitamíny a minerály, ale aj bielkoviny.

Proteínové kaše KetoMix

 • zdroj kvalitnej bielkoviny
 • nízky obsah sacharidov a tukov
 • zdroj vlákniny pre správnu funkciu čriev
 • bez lepku
 • bez pridaného glutamanu

Takéto cereálie sú dôležité pre zdravie a tiež chudnutie:

 • oproti tým bežným majú viac bielkovín, čo znamená, že vás po skonzumovaní skôr a viac nasýtia, znižuje sa teda riziko prejedania sa a teda aj priberania
 • zároveň s tým sú bielkoviny dôležité aj pre svalstvo a počas diét zabraňujú chradnutiu svalov, pomáhajú aj na zvýšenie výkonu pri cvičení alebo pri tréningu
 • cereálie obsahujú aj množstvo vlákniny, ktorá je dôležitá pre správne a pravidelné trávenie, čím nepriamo prispievajú na chudnutie a proti priberaniu
 • sú v nich obsiahnuté viaceré živiny a stopové prvky v ideálnom zložení pre cievy a pre srdce, pri ich trávení dochádza tiež k spaľovaní kalórií v organizme

NIELEN NA RAŇAJKY, ALE AJ POČAS DŇA

Hoci cereálie sú vnímané najmä ako typické raňajkové jedlo, neznamená to, že by ste si ich nemohli dať kedykoľvek počas dňa. Hodia sa napríklad na desiatu alebo na olovrant, veľa závisí aj od ich zloženia a surovín, ktoré môžu pomôcť na energiu aj trávenie.

Domáce recepty na proteínové cereálie

Základom proteínových cereálií sú nielen rozličné druhy obilnín a s nimi spojených zdravých surovín, ale predovšetkým proteín v prášku. Ten sa pridáva do jedla s obsahom cereálií a to obvykle v objeme okolo 50 gramov. Následne stačí zvyšok surovín zamiešať.

Ak by ste si chceli spraviť cereálie doma, tu sú recepty:

Proteínové guličky s kakaom: Potrebovať budete 100 g špaldovej múky, 20 g kakaa, 40 g proteínu, 1 vajce, 1 lyžičku medu, 50 g strúhaného kokosu a vanilkový extrakt. Všetko zmiešajte, vytvarujte guličky, dajte ich na plech a pečte na 180 °C 20 až 25 minút

Zapekané chrumkavé cereálie: Na tento recept budete potrebovať hrnček ovsených vločiek, polovicu hrnčeka pohánky a quinoy, 50 g proteínového prášku, chia semená, med a vanilkový extrakt. Zmiešajte, dajte na plech v tenkej vrstve a pečte 35 minút pri 170 °C.

Raňajková kaša s cereáliami: Potrebujete 200 g nízkotučného jogurtu, 50 g ovsených alebo iných vločiek, 30 g proteínu v prášku, a po 2 lyžičky arašidového masla a kokosu. Zmiešajte a na panvici pečte 10 minút na miernom ohni. Na záver pridajte ovocie a oriešky.

Banánovo-ovsená kaša: Ako suroviny si pripravte hrnček mandľového mlieka, polovicu hrnčeka ovsených vločiek, kokosovú múku, vanilkový extrakt, za hrsť chia semien a za hrsť orieškov. Všetko okrem semien a orechov zmiešajte a povarte, na záver ozdobte.

Hotové proteínové kaše KetoMix a ich výhody

Ak sa vám nechce pripravovať zložité recepty a z času na čas by ste chceli na raňajky ušetriť čas, siahnuť môžete aj po hotových proteínových kašiach. Na trhu je niekoľko výrobcov, ktorí majú pripravené produkty s plnohodnotným zložením a využitím po celý deň.

Svojou kvalitou vyčnieva značka KetoMix, ktorá ponúka:

Ideálny objem a zloženie bielkovín

Potraviny a produkty KetoMix sú známe tým, že sú veľmi bohaté na bielkoviny, to isté platí aj pre proteínové kaše. V jednej porcii je zastúpenie bielkovín 13 až 15 gramov, čo je polovica zo všetkých živín, kombinované sú tu srvátková a sójová bielkovina.

Veľa vitamínov a stopových prvkov

Vyššie spomínané proteínové cereálie majú veľký benefit v tom, že obsahujú veľké množstvo vitamínov, minerálov a stopových prvkov. To isté ale platí aj pre proteínové kaše KetoMix, kde sú napríklad vitamíny A, B, C, D a E a minerály horčík, draslíkvápnik.

Proteínové kaše KetoMix

 • zdroj kvalitnej bielkoviny
 • nízky obsah sacharidov a tukov
 • zdroj vlákniny pre správnu funkciu čriev
 • bez lepku
 • bez pridaného glutamanu

Rýchla príprava a viac príchutí

Časová úspora a jednoduchosť prípravy proteínovej kaše aj pre laika bez skúseností je presne to, čo vám najviac uľahčí raňajky. Kašu si pripravíte doslova za pár minút a stačí k tomu iba voda. Na výber je viac príchutí, či už ide o čokoládovú alebo ovocné chute.

Zloženie ideálne pre chudnutie

Veľa hotových cereálií aj raňajkových kaší je síce bohatých na bielkoviny, no zároveň sa tu nachádza aj množstvo nezdravých cukrov. To v prípade proteínových kaší KetoMix vôbec nehrozí, naopak, sacharidov a tukov je tu minimum, dôležitejšia je vláknina.

ŽIADNE RIZIKOVÉ PRÍSADY A KONZERVANTY

Forma práškovej zmesi určenej na prípravu proteínovej kaše by mohla u niekoho vyvolať dojem, že ako doplnkové prísady alebo konzervačné látky sú používané rozličné problémové látky. Nie je to tak, v kašiach sa napríklad nenachádza ani lepok či glutamát.

Nutričné hodnoty a zloženie proteínových kaší KetoMix

Proteíny sú základnou zložkou kaší KetoMix, podľa toho, aký druh a príchuť si zvolíte, sa v 100 gramoch tejto kaše nachádza 46 až 54 gramov bielkovín. Ide o nadpriemernú hodnotu, no zároveň treba povedať, že kaše obsahujú aj iné živiny a prospešné látky.

Tu sú najdôležitejšie nutričné a výživové údaje pre 100 g:

 • kaše obsahujú 367 – 375 kcal, čo je energie o objeme 1539 – 1575 kJ
 • okrem bielkovín sú tu aj sacharidy, konkrétne od 11 do 18 g, no cukrov je iba 3 až 10 g, tukov je v kašiach 10 až 11 g, tých nenasýtených ale iba 3 až 4 g

Minimálne je v kašiach KetoMix zastúpená soľ, len 0,1 až 0,4 g. Oveľa viac je tu našťastie vlákniny a to od 13 do 16 g na 100 gramov proteínovej kaše. Čo sa týka ďalších dôležitých látok, kaše obsahujú najmä sójovú a ľanovú múku sójový a srvátkový proteín, jablčnú alebo čakankovú vlákninu, odtučnené kakao a pestrú zmes vitamínov a minerálov.

Výrobca, pôvod a prečo siahnuť po značke KetoMix

Ak vám názov KetoMix príliš veľa nehovorí, zrejme sa ešte dostatočne dlho nepohybujete vo svete bielkovinových jedál a diét. Za touto značkou je česká firma Opravdove hubnuti, ktorá je na trhu už viac rokov a jej produkty si našli cestu k tisícom mužov a žien.

Prečo si, okrem overeného pôvodu, značku vybrať? Kvôli:

 • komplexnosti sortimentu značky, nejde iba o výrobcu nejakých raňajkových potravín, nájdete tu jedlá a suroviny pre celodenné zdravé a diétne stravovanie
 • množstvu zverejnených skúseností, referencií a recenzií, vidno to aj podľa diskusných príspevkov na internetových fórach, muži aj ženy si značku pochvaľujú
 • bezproblémovému zloženiu jedál a nápojov, týka sa to tak vysokého podielu bielkovín a vlákniny, ako aj absencie problematických prísad a konzervantov
 • možnosti poradiť sa o svojej diéte, stravovaní alebo pitnom režime s výživovými odborníkmi a špecialistami, značka má infolinku aj oficiálnu poradňu

Balenie a cena proteínových kaší KetoMix

Proteínové kaše KetoMix si viete zaobstarať vo viacerých príchutiach, ale aj s neutrálnou chuťou, kde môžete doplniť kašu o svoje vlastné zdravé suroviny. Všetky balenia majú objem 280 gramov a obsahujú 10 porcií, čiže 28 gramov na jednu porciu. Balením je klasický plastový obal s potlačou, vo vnútri sa nachádza sušená zmes v podobe prášku.

Tu sú jednotlivé balenia podľa príchutí a informácie o nich:

Proteínové kaše KetoMix

 • zdroj kvalitnej bielkoviny
 • nízky obsah sacharidov a tukov
 • zdroj vlákniny pre správnu funkciu čriev
 • bez lepku
 • bez pridaného glutamanu

Možno vám príde cena za jedno balenie príliš vysoká, no ide len o optické zdanie. KetoMix totiž uplatňuje aj pri proteínových kašiach politiku väčších balení, v skutočnosti stojí jedna porcia raňajkovej kaše iba 2 €. To je v porovnaní s konkurenciou výhodnejšie.

Príprava proteínových kaší KetoMix

Hoci proteínové kaše KetoMix nie sú čisto hotovým produktom, nemajú k tomu veľmi ďaleko a k tomu prispieva aj spôsob ich prípravy. Kaša má podobu zmesi v prášku, ktorá je ideálna na skladovanie a nenáročná na podmienky, no pripravíte z nej čerstvé jedlo.

Pripravte si šejker, nádobu či misku na miešanie a naplňte ju 200 ml vody

Následne do misky nasypte 1 dávku zmesi na proteínovú kašu, ide o 28 g a začnite miešať až do momentu, keď kaša dosiahne hustú konzistenciu, to je všetko

Do kaše už nemusíte pridávať žiadny ďalší proteín v prášku, ako je to pri domácich receptoch na proteínové cereálie, je v nej bielkovín až-až. Ak budete chcieť, viete si ráno pripraviť aj viac kaší naraz a dať do chladničky, v rámci diéty totiž kaše môžu slúžiť nielen na raňajky, ale môžu nahradiť aj ďalšie jedlá počas dňa, napríklad desiatu alebo olovrant.

Proteínové kaše KetoMix

 • zdroj kvalitnej bielkoviny
 • nízky obsah sacharidov a tukov
 • zdroj vlákniny pre správnu funkciu čriev
 • bez lepku
 • bez pridaného glutamanu

Na výber máte viac príchutí alebo neochutenú kašu, vzhľadom na spôsob prípravy sa vám ale otvára priestor aj na pridanie iných vlastných surovín. Môže ísť o bylinky, koreniny a korenie, oriešky, semienka alebo kúsky ovocia, vďaka čomu získate viac vitamínov.

Konzumácia a skladovanie proteínových kaší KetoMix

Pokiaľ ide o konzumáciu proteínovej kaše KetoMix, ide o jedlo, ktoré je vhodné už od 1. fázy Keto diéty, čiže diéty so zameraním na zvýšený príjem bielkovín. Vzhľadom na celkové zloženie môžete nahradiť v prvej fáze diéty touto kašou akékoľvek jedlo dňa.

Dbajte ale aj na správne uchovanie a skladovanie týchto kaší:

 • balenie nevystavujte priamemu slnečnému žiareniu a vysokej teplote
 • rovnako tak chráňte kašu pred vlhkosťou a mrazom, znehodnotia zmes
 • z alergénov sa v proteínových kašiach môžu nachádzať mlieko a sója
 • kaša nie je určená na konzumáciu pre tehotné ženy a počas dojčenia

Ďalšie produkty KetoMix

Značka KetoMix nie je iba o proteínových kašiach alebo jedlách určených na raňajky, práve naopak, jej sortiment je oveľa širší a ponúka komplexný stravovací program pre chudnutie aj pre tých, čo pravidelne cvičia. Sortiment je ideálny pre držanie Keto diéty.

Táto diéta vám pomôže s chudnutím cez spaľovanie tukov:

Princípom diéty je stav ketózy, kedy si telo berie energiu nie z cukrov, ale z tukov a to spaľovaním tukových tkanív, ketózu dosiahnete obmedzením sacharidov

Okrem toho treba dopĺňať bielkoviny a to jedlami KetoMix:

 • pripravíte si ich rýchlo a jednoducho, ide o záležitosť len pár minút
 • na jednom mieste si viete zložiť naraz komplet celodenný jedálniček
 • môžete si vybrať aj balíčky potravín a nápojov na viac týždňov diéty

Súčasťou ponuky produktov sú aj doplnky výživy, ktoré vám pomôžu na trávenie, prečistenie čriev a detoxikáciu, prípadne na lepšie spaľovanie tukov s využitím L-Karnitínu. Všetky jedlá, nápoje a potraviny majú vyvážené zloženie, čo znamená, že okrem bielkovín sú bohaté aj na vlákninu, naopak, je tu minimum nezdravých sacharidov alebo tukov.

Proteínové kaše KetoMix

 • zdroj kvalitnej bielkoviny
 • nízky obsah sacharidov a tukov
 • zdroj vlákniny pre správnu funkciu čriev
 • bez lepku
 • bez pridaného glutamanu

Ponuka jedál zahŕňa najmä proteínové polievky, kaše, omelety, palacinky, pudingy, sušené mäso, cestoviny, omáčky, dresingy, pečivo, nátierky alebo aj pomazánky. Nájdete tu aj zdravé proteínové čokolády, chipsy, dezerty a pochutiny, ktoré nenarušia chudnutie.

Pokiaľ ide o pitný režim, KetoMix ponúka proteínové kokteily v prášku, kde máte tiež na výber viac príchutí, pričom každý kokteil vám dodá dostatok srvátkovej a sójovej bielkoviny. Väčšina potravín a jedál je bez obsahu lepku, takže ich môžu jesť aj celiatici, mnohé sú aj bez laktózy a v každom produkte sú minimalizované akékoľvek rizikové prísady.

DLHODOBÁ DIÉTA BEZ RIZIKA HLADOVANIA

Keto diéta patrí medzi dlhodobejšie diéty, ktoré nie sú spojené so žiadnym hladovaním alebo nejakým vážnym obmedzení m jedálnička. Princípom je zníženie príjmu sacharidov a naopak zvýšenie príjmu proteínov, čo pomáha proti chradnutiu svalov a hladovaniu.

Ako a kde kúpiť proteínové kaše a ďalšie produkty KetoMix

Hoci produkty a potraviny KetoMix, vrátane proteínových kaší, si viete kúpiť v značkových predajniach, najlepšou voľbou je internet. Využiť na to viete oficiálny web www.ketomix.sk, kde nájdete eshop, ale aj vyčerpávajúce informácie o zložení a Keto diéte.

Okrem online nákupu ponúka značka KetoMix cez internet:

 • detailný prehľad o všetkých potravinách, nápojoch alebo jedlách
 • možnosť porovnať si jednotlivé produkty a vybrať si to najlepšie
 • komplexné informácie cez internetovú aj telefonickú infolinku
 • možnosť poradiť sa o stravovaní a jedálničku s výživovými odborníkmi

Čo sa týka postupu nákupu, ten je veľmi podobný tomu, ako to funguje aj v bežnom eshope. Najskôr do online košíka vložíte potraviny, produkty či balíčky, o ktoré máte záujem, potom vyplníte svoje údaje, zvolíte adresu dodania, kuriérnu službu a typ platby.

Proteínové kaše KetoMix

 • zdroj kvalitnej bielkoviny
 • nízky obsah sacharidov a tukov
 • zdroj vlákniny pre správnu funkciu čriev
 • bez lepku
 • bez pridaného glutamanu

Zaplatiť viete klasicky na dobierku, čiže v hotovosti priamo kuriérovi pri preberaní balíčka, ale aj vopred a online, napríklad platobnou kartou či cez internet banking. Nákup spravíte aj cez svoj smartfón a nikam nemusíte osobne ísť, kuriér vám donesie zásielku až domov, spravidla do 3 pracovných dní. Pri väčšej objednávke je poštovné zdarma.

Skúsenosti s proteínovými kašami KetoMix

Proteínové kaše sú spomedzi všetkých jedál značky KetoMix vnímané najlepšie a to jednak pre ich chuť a vyvážené zloženie, ale aj pre univerzálne použitie počas celého dňa. Hoci podľa zverejnených skúseností ich väčšina ľudí konzumuje na raňajky, môžu sa využiť po celý deň. Niektorí ich jedia v rámci Keto diéty, iní samostatne a bez nej.

Proteínové kaše sa tešia veľkej popularite kvôli tomu, že obsahujú viac druhov bielkovín, okrem toho, že proteíny sú samozrejme vo vysokom zastúpení oproti konkurencii. K tomu treba prirátať veľmi dobrý pomer ceny a objemu, vzhľadom na väčšie balenie.

Na výber je aj viac druhov príchutí a hoci niektoré iné značky ponúkajú ešte širšiu ponuku, KetoMix sa odlišuje spôsobom prípravy. Hoci je kaša v prášku, viete si ju spraviť vždy ako čerstvú a zároveň si pridať počas prípravy do kaše aj iné suroviny. Takýto postup je chválený a popri kvalitnom zložení ide o najčastejší dôvod výberu kaší značky KetoMix.

Zhodnotenie na záver

Podľa pozitívnych referencií a skúseností vidno, že tak domáce proteínové cereálie, ale aj hotové proteínové kaše KetoMix sú rozhodne dobrou voľbou pre každého, kto to myslí vážne so svojim chudnutím a podporou svalstva. Ide o chutné a výživné potraviny.

V prípade hotových proteínových kaší KetoMix získate tiež:

kvalitný zdroj viacerých druhov bielkovín a rovnako tak aj vlákniny

istotu, že máte optimálne zloženie tak pre chudnutie, ako aj pre tréning

možnosť spraviť si priamo doma čerstvú kašu, ale jednoducho a rýchlo

univerzálne jedlo, ktoré je využiteľné nielen ráno, ale aj po celý deň

Proteínové kaše si viete vybrať z viacerých príchutí, prípadne počas prípravy aj dochutiť, čo znamená, že sa vám tak ľahko neomrzia. Plusom je oveľa väčšie balenie oproti konkurencii, čo znamená lepšiu cenu za porciu proteínovej kaše, ale aj jednoduchší nákup.

Proteínové kaše KetoMix

 • zdroj kvalitnej bielkoviny
 • nízky obsah sacharidov a tukov
 • zdroj vlákniny pre správnu funkciu čriev
 • bez lepku
 • bez pridaného glutamanu

Balenie vám totiž vydrží až na 10 porcií, čiže pokojne aj na týždeň. Výhodné balenie, kvalitné zloženie a jednoduchá príprava do pár minút sa samozrejme netýkajú iba proteínových kaší, ale aj iných jedál, nápojov a potravín značky. Vďaka nim viete držať diétu či chudnúť hravo a najmä zaručene. Ak chcete viac informácií, odporúčame www.ketomix.sk.

Prečítajte si tiež

Komentáre & Hodnotenie

5.00

1 Hodnotenie