Proteínové dezerty, zákusky a sladkosti sú zdravé a pomôžu na chudnutie, tu sú recepty

Proteínové dezerty, zákusky a sladkosti sú zdravé a pomôžu na chudnutie, tu sú recepty

Väčšina ľudí je naučená, že sladkosti sú nezdravé. Áno, v prípade tých bežných naozaj platí a to najmä v dôsledku vysokého obsahu nezdravých cukrov a tukov, ktoré sa v tele ukladajú v podobe tukových zásob, rovnako tak zhoršujú stav kardiovaskulárnej sústavy.

Svetlou výnimkou, na ktorú sa teraz pozrieme, sú ale proteínové dezerty, zákusky a sladkosti. V ich prípade je objem kalórií a zlých tukov či cukrov minimálny, naopak, oveľa viac je tu bielkovín, ktoré majú pozitívny vplyv tak pri chudnutí, ako aj pre ľudí, ktorí vedú fyzicky aktívnejší život či športujú. Chcete vedieť niečo viac? Čítajte a dozviete sa viac.

Proteínové dezerty a zákusky a ich vplyv na chudnutie a zdravie

Ako proteínové dezerty a zákusky sa označujú také sladkosti, ktoré majú vo svojom zložení predovšetkým bielkoviny. Ide o jednu zo základných makroživín, ktorá má pre zdravie a telo viacero významov, napríklad pre trávenie, svalstvo alebo celkovo výkonnosť.

Väčšina takýchto dezertov a zákuskov nie je len vysokoproteínových, ale aj nízkokalorických a nízkosacharidových. To v praxi znamená, že majú oveľa menej cukrov a kalórií, ako ich bežné alternatívy. Už len vďaka tomu predstavujú zdravšiu možnosť pre maškrtenie, nakoľko nehrozí také riziko ukladania zásobného tuku, ako pri štandardných dezertoch.

Perník 300g Ketomix

 • zdrojom kvalitnej srvátkovej bielkoviny
 • pokrmom s nízkym obsahom sacharidov a tukov
 • výborným zdrojom vlákniny pre správnu funkciu čriev
 • bezlepkový

Aký pozitívny vplyv majú na chudnutie? Najmä tento:

 • vyšší objem bielkovín znamená aj viac zasýtenia a teda zníženie rizika skorého alebo nadmerného hladu po konzumácii dezertu, nehrozí teda prejedanie sa
 • okrem toho sú proteíny dôležitou stavebnou látkou svalových vlákien, ich zvýšená konzumácia znamená podporu svalstva a prevenciu voči jeho chradnutiu
 • vďaka vyššiemu zastúpeniu vlákniny v týchto dezertoch a zákuskoch podporujete aj svoje trávenie a metabolizmus, čo nepriamo tiež prispieva k chudnutiu
 • aj pri trávení bielkovín sa spaľujú kalórie, dokonca viac, ako pri trávení iných živín, zároveň sa z týchto dezertov neukladajú ďalšie kalórie do tukových zásob

VIAC FORIEM DEZERTOV A ZÁKUSKOV

Proteínové sladkosti v podobe dezertov či zákuskov môžu mať niekoľko podôb, no základ, čiže optimálny pomer medzi bielkovinami, cukrami a tukmi, zostáva rovnaký. Môže ísť o perníčky, muffiny, rezy, rolády, guľôčky alebo sušienky, výber je pestrý.

Domáce recepty na proteínové dezerty a zákusky

Ovsené vločky, oriešky, ovocie či semienka, to sú obvykle základy pre domáce recepty na zdravé proteínové dezerty a zákusky. Chýbať samozrejme nesmie ani proteín v prášku, ktorý je pevnou súčasťou ingrediencií, vďaka nemu máte bielkovinový dezert.

Tu je niekoľko zaujímavých domácich receptov pre vás:

Proteínové košíčky: Najskôr zmixujte a zachlaďte zmes zloženú zo 100 g ovsených vločiek, 50 g ďatlí, 50 g vlašských orechov a 1 lyžice vody. Potom si pripravte krém zo 100 g tvarohu, 50 g gréckeho jogurtu a 50 g proteínu v prášku a naneste ho na vrch košíčkov.

Fitness orechové guličky: Ako ingrediencie potrebujete po 50 gramov proteínového prášku, mandlí a arašidov a k tomu 30 g kakaa a 1 dcl vody. Všetko okrem kakaa pomiešajte, spravte guličky a vyváľajte v kakau. Dajte na noc do chladničky a na druhý deň jedzte.

Sladko-slané proteínové brownies: Na recept potrebujete 60 g proteínu v prášku, stéviu, tretinu hrnčeka nesladeného kakaa, hrnček čiernych fazulí, polovicu hrnčeka bielok, 2 lyžice kokosového oleja a vanilkový extrakt. Zmixujte a pečte 20 minút na 180 °C.

Proteínové donutky: Na cesto potrebujete 40 g proteínu, stéviu, kypriaci prášok, 2 bielka, 3 lyžice kokosovej múky a štipku soli, škorice, zázvoru a klinčekov. Na polevu použite štvrťku hrnčeka mandľového mlieka, kokosov olej a stéviu. Pečte 8 minút na 170 °C.

Hotové proteínové perníčky KetoMix a ich výhody

Medzi zdravé sladkosti a dezerty patria aj perníky, ktoré viete tiež nájsť v proteínovej verzii a dokonca si ich nemusíte ani zložito pripravovať. Riešenie ponúka známa značka KetoMix, ktorá má vo svojej ponuke zmes pre prípravu hotových proteínových perníkov.

Oproti iným produktom konkurencie má tieto výhody:

Praktické balenie a rýchla príprava

Hoci proteínové perníčky KetoMix nie sú hotovým produktom určeným na okamžité jedenie, viete si ich pripraviť doma za pár minút a bez nejakých väčších kuchárskych skúseností. Majú praktickú formu zmesi v prášku a výhodné balenie, ktoré vystačí na 10 porcií.

Veľa kvalitných bielkovín

Oproti konkurenčným značkám sú potraviny a produkty KetoMix obvykle vo výhode, pokiaľ ide o objem proteínov v zložení. To isté platí aj pre perníčky, kde tvoria bielkoviny 45 % zo všetkých živín, pričom použité sú tie srvátkového pôvodu, ktoré sú kvalitnejšie.

Celkovo optimalizované zloženie

Nielen veľa bielkovín, ale aj zvýšený objem vlákniny má pozitívny vplyv pre trávenie a teda aj pre chudnutie. Celé zloženie perníkov je prispôsobené pre chudnutie, je tu minimum cukru, tukov a kalórií, naopak, perníky obsahujú viac korenín pre spaľovanie tukov.

Žiadne problematické prísady

Dôležité je aj to, že značka nepoužíva vo svojich produktoch žiadne rizikové prísady alebo chemické konzervačné látky, čo uľahčuje konzumáciu a robí ju bezproblémovou. Nie sú tu napríklad žiadny pridaný glutaman a ani lepok, perníčky tak môžu aj celiatici.

ZDRAVÁ SLADKOSŤ AJ V RÁMCI DIÉTY

Proteínové perníčky značky KetoMix viete konzumovať samostatne ako zdravú sladkosť, ale aj v rámci cielenej diéty na chudnutie, ktorá bude založená na bielkovinách. V tomto prípade môžete perníky zaradiť do jedálnička už od úvodu a jesť ich dva krát za deň.

Nutričné hodnoty a zloženie proteínových perníčkov KetoMix

Základom zloženia proteínových perníčkov KetoMix sú, ako už hovorí aj ich názov, proteíny. Nájdete tu srvátkovú bielkovinu, na 100 gramov zmesi pripadá až 45 gramov bielkovín. Perníčky obsahujú aj ďalšie živiny a látky, či už vlákninu, tuky alebo cukry.

Tu je nutričné zloženie v 100 gramoch perníka KetoMix:

 • ak ide o energiu, nachádza sa tu 1649 kJ, čo je v prepočte 394 kcal
 • z ostatných živín je 20 gramov sacharidov, z toho ale len 3 gramy cukrov, 9 gramov tukov, z toho je však iba 6 gramov nasýtených a 11 gramov vlákniny

Perníčky obsahujú aj ryžovú a ľanovú múku, bielok, čakankovú vlákninu, hydrogenuhličitan sodný, dihydrogendi-fosforečnan sodný, kukuričný škrob, fenikel, koriander, škoricu, aníz, pomarančovú kôru, klinček, nové korenie, muškátový kvet a orech, badyán, odtučnené kakao, arabskú a guarovú gumu, trifosforečnan vápenatý, sukralóza a sójový lecithín.

Výrobca, pôvod a prečo siahnuť po značke KetoMix

Čo sa týka značky KetoMix, ak ju ešte nepoznáte, zrejme ste doteraz neriešili proteínové potraviny alebo diétu založenú na príjme bielkovín. V tejto oblasti je značka jedným z lídrov na českom aj slovenskom trhu a stojí za ňou spoločnosť Opravdove hubnuti.

Medzi najvýraznejšie plusy značky a sortimentu patria:

 • dlhodobé a overené pôsobenie na trhu, spoločnosť má jasnú históriu, tisíce zákazníkov a spokojných recenzií, nekupujete si teda žiadnu „mačku vo vreci“
 • kvalitné zloženie a zastúpenie bielkovín, ale aj iných živín, v potravinách sa využíva viacero druhov proteínov, naopak, majú len minimum cukru a tuku
 • bezproblémová konzumácia, nakoľko KetoMix nepoužíva žiadne rizikové prísady, zložky či konzervačné látky, vo väčšine potravín nenájdete ani lepok
 • rýchla príprava, pokiaľ nejde o produkt určený k okamžitej konzumácii, väčšinou ide o zmes v prášku, kde stačí len pridať vodu a zamiešať či pomixovať

Balenie a cena proteínových perníčkov KetoMix

Proteínové perníky KetoMix majú podobu práškovej zmesi, ktorá je balená v 300 gramovom balení. Obal je štandardný plastový a uzatvárateľný, nájdete na ňom informácie o perníčkoch, ich zložení a spôsobe prípravy. V jednom balení je 10 dávok po 30 gramov zmesi, nie je potrebné okrem vody už pri varení a pečení perníčkov nič ďalšie pridávať.

Čo sa týka ďalších informácií o balení, tu je ich prehľad:

Perník 300g Ketomix

 • zdrojom kvalitnej srvátkovej bielkoviny
 • pokrmom s nízkym obsahom sacharidov a tukov
 • výborným zdrojom vlákniny pre správnu funkciu čriev
 • bezlepkový

Na prvý pohľad je cena balenia perníčkov KetoMix trocha vyššia oproti iným dezertom alebo sladkostiam, no dôležité je si túto cenu prerátať podľa počtu porcií. V tom prípade ide o sumu pod 2 € za jednu porciu, čo je prijateľnejšie a neodlišuje sa veľmi od priemeru.

Príprava proteínových perníčkov KetoMix

Proteínové perníčky KetoMix majú podobu práškovej zmesi, z ktorej si ale viete priamo doma a za niekoľko minút pripraviť čerstvý perník. Nebudete k tomu potrebovať žiadne ďalšie suroviny, no ak by ste chceli, môžete skúsiť korenie a bylinky na dochutenie.

Na úvod predhrejte vašu rúru na 170 °C a pripravte si nádobu na miešanie

Nalejte do nej 1,5 až 2 dcl vody, pridajte 30 gramov práškovej zmesi, dobre pomiešajte, vypracujte cesto, to vylejte do formy na pečenie a pečte 5 minút

Použiť môžete hlboký plech, formu na muffiny alebo zapekaciu misu, je to len na vás. Čo je dôležité, treba ich predtým buď vymazať zdravým olejom alebo maslom, napríklad ghee či olivovým, prípadne vyložiť papierom na pečenie. Nezabudnite zmes dobre premiešať, aby nevznikli žiadne hrudky Počas pečenie perník kontrolujte, aby vám neprihorel.

Na záver môžete perník po upečení ozdobiť, napríklad orieškami, semienkami, kokosom či zdravým ovocím s minimom cukru, potom ho už len nakrájate na menšie kúsky. Ak chcete, môžete tieto suroviny pridať počas pečenia aj do zmesi na cesto, je to len na vás.

Konzumácia a skladovanie proteínových perníčkov KetoMix

Proteínové perníčky KetoMix sú ideálne ako zdravšia alternatíva ku klasickým sladkostiam. Môžete ich však konzumovať aj počas bielkovinových diét, napríklad ako je Keto diéta, kde je možné nimi nahradiť až dve jedlá počas dňa a to práve vďaka proteínom.

Okrem toho treba dodržiavať aj tieto princípy a pravidlá:

 • perníky nie sú určené na konzumáciu pre tehotné či dojčiace ženy
 • nie sú vhodné pre ľudí s intoleranciou laktózy, obsahujú aj sóju a vajcia
 • skladujte balenie perníkov na suchom mieste mimo slnka aj mrazu
 • sledujte dátum spotreby, ktorý je na obale, po ňom už zmes nepoužívajte

Ďalšie produkty KetoMix

Značka KetoMix nie je iba o proteínových perníkoch, v jej sortimente sa nachádzajú jedlá, potraviny a nápoje určené pre celodenné stravovanie. Celá ponuka značky cieli na sortiment pre Keto diétu, ktorá je založená na zvýšení zastúpenia bielkovín v jedálničku.

Základom diéty je ketóza, počas nej sa lepšie spaľuje tuk:

Ketóza je stav, ktorý nastáva pri znížení príjmu cukrov a zvýšení bielkovín, vďaka nej telo čerpá energiu primárne z tukov a nie cukrov a spaľuje tukové zásoby

Aby ste mali diétu čo najviac uľahčenú, je tu KetoMix:

 • značka má potraviny a produkty, ktoré majú optimalizované zloženie
 • zároveň je príprava týchto jedál a nápojov jednoduchá a trvá pár minút
 • nerobte si starosti s obsahom rizikových prísad, napríklad lepku

Potraviny, jedlá a nápoje KetoMix majú vyvážený pomer všetkých živín, teda nielen bohaté zastúpenie bielkovín, ale aj minimum cukru a tuku. Nájdete tu tiež veľa vlákniny, vitamínov, minerálov a stopových prvkov, ktoré prospievajú tráveniu aj celkovo zdraviu. Naopak, nie sú tu žiadne látky typu glutaman, mnoho potravín neobsahuje napríklad laktózu.

Čo sa týka konkrétnej ponuky, v ponuke sú proteínové polievky, kaše, omelety, cestoviny, palacinky, pečivo, sušené mäso, perníky, dresingy, omáčky, nátierky, pomazánky či tyčinky, ktoré viete využiť po celý deň. Na svoje si prídu aj tí, čo radi maškrtia.

KetoMix totiž ponúka zdravé čokolády, chipsy alebo iné dezerty, samozrejme, s minimom cukru a tuku a naopak, s maximom bielkovín. Z nápojov sú veľmi populárne proteínové kokteily, ktoré obsahujú srvátkovú a sójovú bielkovinu. Všetky jedlá aj nápoje si môžete kúpiť samostatne alebo po balíčkoch, napríklad aj na celý mesiac diétovania.

DIÉTA AJ NA VIAC MESIACOV A DLHŠIE

Keto diéta nepatrí medzi žiadne rýchle diéty, ktorých cieľom by bola drastická hladovka, redukcia jedla alebo extrémne cvičenie. Práve naopak, ide o dlhodobú diétu, ktorá má viacero zdravých zásad, napríklad pravidelnú stravu, môžete ju držať aj viac mesiacov.

Ako a kde kúpiť proteínové perníčky a ďalšie produkty KetoMix

Oslovili vás proteínové perníky alebo iné jedlá či nápoje KetoMix? Žiadny problém, ponuku s kompletnými informáciami o zložení a produktoch nájdete aj na www.ketomix.sk. Jedná sa o oficiálny web, kde je aj poradňa, rovnako tak aj informácie o Keto diéte.

Viete tu tiež nakúpiť, nakoľko tu nájdete oficiálny eshop:

 • stačí si len vybrať potraviny, nápoje a produkty a vložiť ich do košíka
 • potom vyplníte svoje údaje, či už tie kontaktné, alebo aj adresu
 • vyberiete si kuriérnu službu, spôsob doručenia a miesto doručenia
 • zvolíte platbu, objednávku odošlete a pri platbe vopred aj zaplatíte

Nakupovanie v eshope je záležitosťou zopár minút a kliknutí, vybavíte ho z pohodlia domova a to aj cez svoj telefón. Doručenie je možné kamkoľvek na Slovensku, či už pôjde o adresu u vás doma, alebo aj o nejakú vami vybranú a blízku pobočku Zásielkovne.

Perník 300g Ketomix

 • zdrojom kvalitnej srvátkovej bielkoviny
 • pokrmom s nízkym obsahom sacharidov a tukov
 • výborným zdrojom vlákniny pre správnu funkciu čriev
 • bezlepkový

Pri platení viete využiť klasickú dobierku a platbu priamo kuriérovi, no aj platenie vopred a cez internet, napríklad internet bankingom alebo platobnou kartou. Ak by ste mali nejaké otázky či dotazy, KetoMix prevádzkuje aj online a telefonickú infolinku. V poradni na webe sa zas dozviete viac o zdravom stravovaní alebo výbere potravín a jedál.

Skúsenosti s proteínovými perníčkami KetoMix

Proteínové perníky sú jedným z najviac populárnych dezertov, ktoré má značka KetoMix vo svojej ponuke. Vidno to podľa komentárov priamo k nim na jej oficiálnom webe, ale aj podľa hodnotení, recenzií a skúseností v internetových diskusiách. Na ich vidno, že perníky si ľudia často a radi kupujú a to aj opakovane, čo je jednoznačne pozitívny signál.

Kladne hodnotené je kvalitné zloženie a to nielen z pohľadu vysokého objemu bielkovín, ale aj kvôli minimalizácií nezdravých cukrov a nasýtených mastných tukov. Veľa je aj vlákniny, čím je značka KetoMix známa a to prakticky v každej potraviny či nápoji.

Spôsob prípravy je rýchly a ľudia to tradične v komentároch oceňujú, rovnako je chválená aj veľkosť balenia. Cena je síce opticky o niečo vyššia, na druhú stranu, jedno balenie vydrží pri bežnej konzumácii a striedaní proteínových jedál aj celý týždeň, čo je nadpriemerné. Plusom je aj lahodná chuť perníka a možnosť jeho dochutenia rôznymi prísadami.

Zhodnotenie na záver

Rôzne proteínové dezerty, zákusky a sladkosti sú čoraz známejšie a to je len dobre, sú totiž dobrou a zdravou alternatívou k tým klasickým, ktoré sú právom považované za kalorické bomby. Domácich receptov na dezerty je dosť, každý si tak nájde to svoje.

Navyše, proteínové perníky KetoMix ponúkajú tieto plusy:

jednoduchú prípravu, kde vám stačí len voda a spravíte si čerstvé cesto

oproti konkurencii oveľa lepšie zloženie, či už bielkovín, cukrov a tukov

celkovo bezproblémové zloženie, najmä pokiaľ ide o konzervanty a „éčka“

možnosť využitia samostatne ako zdravá sladkosť, ale aj v rámci diéty

Proteínové perníčky KetoMix si viete dopriať prakticky počas celého dňa, v rámci Keto diéty môžu nahradiť až dve z piatich jedál a to aj preto, že majú veľmi dobré zloženie. Ich príprava nie je vôbec zložitá a hodia sa aj pre ľudí, ktorí nemajú s pečením skúsenosť.

Perník 300g Ketomix

 • zdrojom kvalitnej srvátkovej bielkoviny
 • pokrmom s nízkym obsahom sacharidov a tukov
 • výborným zdrojom vlákniny pre správnu funkciu čriev
 • bezlepkový

Značka KetoMix navyše stojí za pozornosť ako taká, nakoľko nejde iba o producenta perníkov, ale v jej portfóliu sa nachádza kompletný sortiment jedál, potravín a nápojov pre celodenné stravovanie a to aj dlhodobo. Ak chcete všetko ohľadom chudnutia vyriešiť na jednom mieste, určite to bude oficiálny eshop značky na www.ketomix.sk.

Prečítajte si tiež

Komentáre & Hodnotenie

5.00

1 Hodnotenie