Proteínové dresingy sú zdravé, pomôžu na chudnutie a dokonale dochutia každé jedlo

dressing

K šalátom, na dochutenie zeleniny, k cestovinám alebo len tak na namáčanie v miske, presne na to sú ideálne proteínové dresingy. Na rozdiel od tých klasických, pri proteínových vám nehrozí, že by ste do tela prijímali príliš veľa nezdravých tukov či sacharidov.

Nízkokalorické alebo proteínové dresingy si viete spraviť aj doma, no môžete rovnako tak siahnuť po tých hotových, ktoré si viete kúpiť v kamennom či internetovom obchode. Na výber je viacero príchutí a chuťovo sú tieto dresingy takmer na nerozoznanie od tých „nezdravých“. Plusom je, že niektoré môžete používať aj počas diétovania.

Proteínové dresingy a ich vplyv na chudnutie a zdravie

Ako proteínové dresingy sa označujú také druhy dresingov, kde je pomer jednotlivých živín v prospech bielkovín a naopak, v neprospech nezdravých tukov alebo sacharidov. Niekedy sa im hovorí aj nízkokalorické, nakoľko oproti tým bežným majú menej kalórií.

Takéto dresingy si viete pripraviť doma, no viete si ich kúpiť aj hotové, kde máte na výber tiež vegánske a vegetariánske druhy, rovnako tak značky, kde nie je lepok alebo laktóza. Sú teda vhodné aj pre ľudí, ktorí majú intolerancie na tieto látky. Výhodou domácich, ale aj tých kupovaných, je pomerne široký výber rôznych príchutí, takže o nič neprídete.

cesnak a bylinky dresing ketomix
 • na dochucovanie šalátov a zeleniny
 • neobsahuje cukry, tuky, lepok ani laktózu
4,40 €
Do obchodu

Pokiaľ ide o výhody pre zdravie a chudnutie, sem patria:

 • minimum kalórií, ide o zdravšiu alternatívu ku klasickým dresssingom, do tela sa vám dostane oveľa menej cukrov a tukov, čo znižuje tiež riziko priberania
 • viac proteínov, vďaka čomu sa skôr nasýtite, takže nehrozí riziko prejedania sa, ktoré súvisí s priberaním, proteíny dajú pocit sýtosti aj pri menšom objeme
 • optimálne zloženie z hľadiska všetkých živín a látok, minimum soli a rôznych prísad či konzervantov z kategórie rizikových, čo prospieva aj srdcu a cievam
 • dostatočný objem vlákniny, ktorá je dôležitá pre trávenie a metabolizmus, výsledkom je podpora hybnosti čriev a ich prečistenie, čo tiež prispieva k chudnutiu

NA DOCHUTENIE AKÉHOKOĽVEK JEDLA

Proteínové a nízkokalorické dresingy viete použiť presne tak, ako aj tiež klasické, čiže na dochutenie prakticky ľubovoľného jedla. Môže ísť o zeleninové šaláty, ryby, chudé a zdravé mäso či cestoviny. Môžete ich mať aj na namáčanie proteínových chipsov.

Domáce recepty na proteínové dresingy

Proteínové a nízkokalorické dresingy si viete spraviť aj doma, stačí vám k tomu proteín v prášku a zopár zdravých surovín. Využívané sú rôzne druhy byliniek, zeleniny, ovocia, korenín, zdravý grécky jogurt či dokonca oriešky. Domácich receptov je viac.

Tu sú naše tipy na najzaujímavejšie a najchutnejšie recepty:

Cesnakovo-cibuľový proteínový dresing: Budete potrebovať 1 grécky jogurt, 30 g prášku s proteínom, 9 lyžíc kyslej smotany, petržlen, soľ, čierne korenie, sušený cesnak a jednu na drobno nakrájanú cibuľku. Všetko zmiešajte, pridajte vodu a dajte zachladiť.

Bylinkový dresing: Aj v tomto prípade je základom grécky jogurt, k tomu 50 gramov kefíru, 30 gramov práškového proteínu, soľ, čierne korenie a z byliniek si vyberte pažítku, bazalku, kôpor a petržlen. Suroviny zmiešajte a máte hotový dresing aj dip v jednom.

Domáca proteínová majonéza: Takúto fitness majonézu viete využiť aj ako náhradu tej klasickej. Potrebujete cez noc namočených 200 g kešu orechov, štvrtinu šálky šťavy citróna, 2 sušené ďatle, soľ, proteín v prášku a olivový olej. Zmixujte s vodou a hotovo.

Paradajkový proteínový dresing: Ak by ste si chceli spraviť domáci dresing podobný kečupu, potrebujete 200 g paradajok, 1 lyžičku jablčného octu a olivového oleja, soľ, čierne korenie, bazalku, oregano a tymián. Suroviny pomixujte a dajte do chladničky.

Hotové proteínové dresingy KetoMix a ich výhody

Spomedzi hotových dresingov sú zaujímavou voľbou hotové proteínové a nízkokalorické dresingy značky KetoMix. Táto značka má široký sortiment a viacero príchutí, dresingy viete využiť na dochutenie šalátov, rýb, mäsa, zeleniny a ďalších zdravých potravín.

Tu sú ich najsilnejšie stránky, benefity a výhody, ktoré majú:

Bohatý výber rozličných príchutí

Nízkokalorické a proteínové dresingy KetoMix si viete zakúpiť vo viacerých typoch príchutí. Môže ísť o tradične veľmi obľúbený barbecue dresing, dresing cesnak a bylinky, pikantný dresing, tzv. vajonézu pripomínajúcu chuť majonézy alebo o kečupový dresing.

Minimum kalórií oproti bežným dresingom

Kým pre klasické dresingy platí, že sú veľmi kalorické, v prípade tých od značky KetoMix sa ničoho podobného nemusíte báť. Všetky omáčky majú minimum kalórií, niektoré len 5 či 6 kcal na 100 ml, čo je naozaj málo a nemusíte sa báť žiadneho rizika priberania.

Žiadne tuky a cukry v dressingoch

Z pohľadu chudnutia je dôležitou výhodou aj to, že v dresingoch KetoMix sa nenachádzajú žiadne tuky a hoci tu nájdete sacharidy, samotné cukry v zložení nie sú, používajú sa totiž iné sladidlá. Vďaka tomu môžete dresingy jesť prakticky pri akejkoľvek diéte.

cesnak a bylinky dresing ketomix
 • na dochucovanie šalátov a zeleniny
 • neobsahuje cukry, tuky, lepok ani laktózu
4,40 €
Do obchodu

Žiadne rizikové prísady a chemické látky

Proteínové a nízkokalorické dresingy značky KetoMix sú bez obsahu lepku aj laktózy, čiže ich môžu konzumovať aj ľudia s celiakiou alebo laktózovou intoleranciou. Dobrou správou je, že v nich nenájdete ani žiadne chemické prísady alebo rizikové konzervanty.

SAMOSTATNE AJ V RÁMCI KETO DIÉTY

Zdravé dresingy značky KetoMix sú vhodné na samostatnú konzumáciu, no môžete ich využívať aj pri stravovaní v rámci diétovania, konkrétne s Keto diétou. Tieto dresingy môžete mať vo svojom jedálničku už v prvej fáze diéty, ale aj pri ostatných diétach.

Nutričné hodnoty a zloženie proteínových dresingov KetoMix

Proteínové dresingy KetoMix sú primárne o obsahu bielkovín, no obsahujú aj iné nutrienty, najmä pokiaľ ide o makroživiny. Ešte dôležitejšie je, že sú nízkokalorické, oproti tým bežným dresingom majú minimum kalórií a pokiaľ ide o tuky a cukry, tak žiadne.

Tu sú výživové hodnoty pre porciu 100 ml dresingu KetoMix:

 • čo sa týka energie, je tu 20 až 107 kJ energie, čo je 5 až 26 kcal
 • bielkovín sa tu nachádza do 1,1 gramu, sacharidov je do 4,3 gramu, nie sú tu ale žiadne cukry, rovnako tak ani žiadne tuky, vlákniny je do 3,3 gramu

Podľa konkrétnej príchute sa môže zloženie ostatých látok mierne líšiť, vo väčšine dresingov KetoMix sa nachádzajú voda, ocot, celulózová guma, xantánová guma, guarová guma, soľ, citrusová vláknina, paradajkový pretlak, kyselina citrónová, sukralóza, dochucovadlo, zmes viacerých byliniek a korenín, horčica a ak ide o kečup, tak príchuť kečupu.

Výrobca, pôvod a prečo siahnuť po značke KetoMix

Značka KetoMix nie je žiadnou neznámou, skôr naopak. Za značkou je firma Opravdove hubnutí, ktorá ponúka kompletný sortiment rôznych jedál, nápojov a potravín určených pre chudnutie a doplnenie bielkovín. Skúsenosti s ňou majú tisíce mužov a žien.

Ak ide o dôvody, prečo po značke siahnuť, zvážte nasledovné:

 • či už pôjde o dresingy, omáčky a iné suroviny, KetoMix je značka, ktorá si dáva záležať na vysokom podiele bielkovín v nich, má nadpriemerný objem
 • príprava väčšiny jedál a potravín, ktoré nie sú hotové úplne, zaberie len zopár minút a obvykle potrebujete len pridať vodu a zmes dostatočne zamixovať
 • na celkovom zložení a výbere jedál sa podieľali výživoví experti, ktorí vám poradia aj s najlepšou možnou diétou, značka má vlastné poradné online fórum
 • väčšina produktov a potravín neobsahuje lepok, sú teda vhodné aj pre celiatikov, rovnako tak jedlá KetoMix neobsahujú škodlivé konzervanty a prísady

Balenie a cena proteínových dresingov KetoMix

Pokiaľ ide o balenia proteínových dresingov, všetky majú veľkosť 250 ml, čiže objemom sú totožné s klasickými dresingami. Na výber máte viacero druhov, konkrétne dresing s príchuťou kečupu, barbecue, cesnaku a byliniek, pikantnou príchuťou a tzv. vajonézu, ktorá je chuťovo podobná majonéze. Všetky dresingy majú jednu rovnakú cenu.

Tu je porovnanie príchutí ako aj balení dresingov KetoMix:

cesnak a bylinky dresing ketomix
 • na dochucovanie šalátov a zeleniny
 • neobsahuje cukry, tuky, lepok ani laktózu
4,40 €
Do obchodu

Čo sa týka ceny, oproti klasickým dresingom sú síce o niečo drahšie, na druhú stranu, značka KetoMix ponúka v porovnaní s ďalšími výrobcami na trhu najlepší pomer kvality, objemu a ceny. Navyše, tieto dresingy vás zasýtia skôr, takže ich spotrebujete menej.

Príprava proteínových dresingov KetoMix

Nízkokalorické a proteínové dresingy KetoMix sú hotovým produktom. To v praxi znamená, že ich nemusíte nijako upravovať, ide o potravinu, ktorá je určená na priame použitie. Použitie je možné tak, ako v prípade bežného dresingu, čiže na dochutenie.

Dresing klasicky otvorte a môžete ho pridať na dochutenie jedál a surovín

Po otvorení a nadávkovaní dresing dobre uzatvorte a odložte na chladné miesto, použiť ho môžete priamo do jedla, ale napríklad aj na namáčanie zvlášť v miske

Čo sa týka využitia, dresingy KetoMix môžete použiť na dochutenie a pridanie do zeleniny, zeleninových šalátov, k mäsu, k rybám, k cestovinám alebo ako omáčku na namáčanie zdravých proteínových chipsov a krekrov tej istej značky. Vďaka minimu kalórií viete dresing využívať už od začiatku chudnutia a diétovania, nemusíte sa báť priberania.

Dresingy už nijako priamo tepelne neupravujte, hoci ich použitie nie je problém tak v studených ako aj v teplých pokrmoch. Pri tých horúcich však môže prísť k miernej zmene konzistencie a hoci dresingy sú husté, môže prísť k ich väčšiemu zriedeniu.

Konzumácia a skladovanie proteínových dresingov KetoMix

Vzhľadom na to, že proteínové dresingy KetoMix sú hotovým produktom, mali by ste dávať pozor aj na ich správne skladovanie. V prvom rade pozerajte na dátum spotreby, ktorý nájdete na obale, po tomto dátume už dresing nepoužívajte a otvorte si radšej nový.

Čo sa týka ďalších pravidiel konzumácie a uchovania, tu sú:

 • dresingy možno používať aj pri diéte, konzumácia je bez obmedzení
 • dresingy neobsahujú laktózu ani lepok, môžu však mať iné alergény
 • neotvorené balenia uchovajte na suchom a chladnom mieste mimo slnka
 • po otvorení spotrebujte dresing čo najskôr, skladujte ho skôr v chlade

Ďalšie produkty KetoMix

KetoMix nie je iba výrobcom dresingov, ale má veľmi bohatú paletu rôznych druhov jedál, nápojov a produktov. Dôvodom je najmä to, že ide o značku, ktorá sa snaží pokryť jedálniček Keto diéty, ktorá je známa tým, že podporuje chudnutie práve cez proteíny.

Tu sú najdôležitejšie charakteristiky a princíp Ketónovej diéty:

Diéta spočíva na princípe ketózy, ktorá nastáva poklesom príjmu sacharidov a zvýšením príjmu proteínov, vďaka čomu telo začína intenzívnejšie spaľovať tuky

Práve týmto smerom sú nasmerované produkty, ktoré zároveň:

 • majú jednoduchú a rýchlu prípravu, viaceré sú ako hotové potraviny
 • na jednom mieste nájdete kompletný jedálniček a pitný režim na deň
 • sú kvalitné z pohľadu zloženia, nemusíte mať obavy o rizikové prísady

Väčšina jedál a nápojov sú bohaté na vitamíny, minerály a stopové prvky, naopak, nie sú v nich žiadne škodlivé chemické konzervanty, napríklad ako pridaný glutaman a podobne. Rovnako tak tu s výnimkou pečiva a podobných produktov nenájdete ani lepok, čiže tieto jedlá a produkty môžu konzumovať aj celiatici. Naopak, je tu množstvo vlákniny.

Čo sa týka výberu potravín a nápojov, ide predovšetkým o hlavné a väčšie proteínové jedlá, napríklad ako sú polievky, kaše, omelety, palacinky, tyčinky, cestoviny, pečivo alebo sušené mäso. K nim si môžete zvoliť rôzne omáčky, dresingy, nátierky a pomazánky.

Z nápojov má značka KetoMix na výber najmä rôzne proteínové kokteily, ktoré si viete tiež vybrať v mnohých príchutiach, na svoje si prídu aj vegetariáni. Okrem toho nájdete medzi produktmi aj doplnky výživy, ktoré majú podobu perorálnych tabliet. Tie vám pomôžu buď na lepšie trávenie, prípadne na lepšie spaľovanie tukov s využitím L-Karnitínu.

JEDNODUCHÁ A EFEKTÍVNA DIÉTA

Keto diéta patrí z hľadiska stravovania medzi tie jednoduchšie, nie je sprevádzaná žiadnym veľkým hladovaním a rovnako tak ani obmedzovaním jedálnička, s výnimkou zmeny pomeru sacharidov a tukov. Dôležité je, že je efektívna a už dlhodobejšie overená.

Ako a kde kúpiť proteínové dresingy a ďalšie produkty KetoMix

Ak by ste si chceli spomínané proteínové a nízkokalorické dresingy či iné produkty značky KetoMix zakúpiť, máte na výber dve možnosti. Prvou je osobný nákup v kamennej značkovej predajni, druhou online nákup. Práve táto druhá možnosť je využívaná viac.

Nakúpiť viete cez oficiálny web www.ketomix.sk, ktorý ponúka:

 • bezproblémový a pohodlný nákup, objednávku vybavíte priamo doma
 • možnosť vybrať si na jednom mieste z celej palety a produkty porovnať
 • možnosť viacerých typov platenia, či už v hotovosti alebo bezhotovostne
 • jednoduchosť pri doručení, balíček s potravinami vám doručí kuriér

Pre doručenie si môžete vybrať z niekoľkých kuriérnych služieb a štandardne trvá 3 pracovné dni, podľa vyťaženosti. Zásielku si viete nechať doručiť buď priamo k vám domov, alebo aj do najbližšej pobočky Zásielkovne, kde si ju diskrétne vyzdvihnite priamo sami.

cesnak a bylinky dresing ketomix
 • na dochucovanie šalátov a zeleniny
 • neobsahuje cukry, tuky, lepok ani laktózu
4,40 €
Do obchodu

Pokiaľ ide o spôsoby platby, tu máte na výber klasickú dobierku, čiže platbu v hotovosti pri doručení, ale aj možnosť zaplatiť vopred. Na výber je buď internet banking, alebo rýchlejšia a pohodlnejšia možnosť, konkrétne platba platobnou kartou. Ak by ste mali nejaké ďalšie otázky či dotazy, k dispozícii máte oficiálnu telefonickú a internetovú infolinku.

Skúsenosti s proteínovými dresingami KetoMix

Nízkokalorické dresingy KetoMix sú veľmi populárne a bohato využívané a to dokonca nielen v rámci Keto diéty, ale aj samostatne. Ukazuje to množstvo pozitívnych referencií a skúseností mužov a žien na internetových fórach. Pochvalné komentáre smerujú k výberu príchutí, vrátane kečupovej či príchuti majonézy, ale aj k zloženiu dresingov.

To, že sú vhodné aj pre vegetariánov, že neobsahujú lepok či laktózu, sú veľké benefity a to nielen pre ľudí, čo takéto produkty uprednostňujú. Kvalitné zloženie sa totiž odráža aj v tom, že v dresingoch nie sú žiadne tuky a cukry, rovnako tak majú minimum kalórií.

Pokiaľ ide o ceny, oproti konkurenčným značkám s podobným zameraním sú ceny dresingov KetoMix veľmi dobré, hoci samozrejme, ak si spravíte dresing doma, bude to asi o niečo lacnejšie. Na druhú stranu, získavate hotový produkt so širokospektrálnym použitím na dochutenie ľubovoľnej potraviny, čo je aj podľa skúseností asi najväčší benefit.

Zhodnotenie na záver

Proteínové dresingy a nízkokalorické dresingy, či už ide o tie domáce alebo hotové, napríklad ako je značka KetoMix, sú mimoriadne dobrou voľbou nielen pri chudnutí, ale aj pre zdravie. Majú minimum tukov, cukrov a kalórií, nezaťažujú trávenie a ani srdce a cievy.

Ak sa rozhodnete zakúpiť si tie od KetoMix, získate tieto plusy:

optimálne zloženie z pohľadu všetkých živín a látok a to aj pre chudnutie

možnosť okamžitého použitia do šalátov, mäsa, rýb aj na namáčanie

veľký výber rôznych príchutí a to vrátane príchute kečupu alebo majonézy

bezproblémové zloženie z hľadiska lepku či laktózy, v dresingoch nie sú

Značka KetoMix navyše nemá vo svojej ponuke iba dresingy, nájdete tu oveľa viac potravín a jedál, rovnako tak nápojov a iných produktov. Ide o overeného a seriózneho výrobcu, ktorý má komplexný sortiment a všetky jedlá či nápoje v ponuke aj kvalitné zloženie.

cesnak a bylinky dresing ketomix
 • na dochucovanie šalátov a zeleniny
 • neobsahuje cukry, tuky, lepok ani laktózu
4,40 €
Do obchodu

Celú ponuku jedál, nápojov a produktov nájdete na oficiálnom webe www.ketomix.sk, kde si viete pozrieť detailné zloženie, rôzne príchute, vzájomne porovnať všetky produkty a získať aj informácie týkajúce sa Keto diéty. Vďaka si môžete z pohodlia domova všetko objednať a potom chudnúť s potravinami KetoMix a to aj s využitím dresingov značky.

Proteínové dresingy sú zdravé, pomôžu na chudnutie a dokonale dochutia každé jedlo
Počet hlasov: 1 Priemer:5 (100%)
  Vaše postrehy
  Komentáre
  Zatiaľ sa tu nenachádza žiadny komentár.

  Pridaj komentár

  Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

  *