Proteínové keksy sú zdravé, bez cukru a ideálne na chudnutie. Ktorý recept si vybrať?

Proteínové keksy sú zdravé, bez cukru a ideálne na chudnutie. Ktorý recept si vybrať?

Dali by ste si sladkosť, ale nechcete riskovať nabratie kilogramov? Riešením sú proteínové keksíky, ktoré obsahujú len minimum nezdravých tukov a sacharidov, práve naopak, ich základom sú bielkoviny, ktoré pomáhajú aj počas cvičenia a tiež pri chudnutí.

Môžu mať podobu domácich sušienok, tyčiniek, rezov lebo napolitánok, ktoré obsahujú zdravé vločky, kokos, niektoré druhy ovocia, oriešky, semená, kakao a zdravú špaldovú alebo kokosovú múku. Naopak, to, čo tu určite nenájdete, je klasická biela múka, tučné maslo alebo nekvalitná a kalorická čokoláda. Chcete vedieť, aký domáci recept je najlepší?

Proteínové keksy a ich vplyv na chudnutie a zdravie

Proteínové keksy môžu mať rôznu podobu, či už pôjde o formu klasických napolitánok, alebo aj o nejaké sušienky či rezy, ktoré si viete doma upiecť. Spoločným menovateľom drobných snackov je vysoký podiel bielkovín a naopak minimum zlých cukrov či tukov.

Čo je dôležité, v domácich receptoch na proteínové keksy viete využívať rôzne iné zdravé suroviny a potraviny, napríklad oriešky, ovocie, semená alebo zdravé jogurty, záleží od toho, aký je recept. Proteínové keksy si viete kúpiť aj v hotovej podobe, kedy sú určené na priamu konzumáciu, ich výhodou je, že máte zaručené presne zloženie živín a prísad.

Ketomix proteínové tyčinky 16x40g

 • zdrojom kvalitnej srvátkovej a sójovej bielkoviny
 • pokrmom s nízkym obsahom sacharidov a tukov
 • výborným zdrojom vlákniny pre správnu funkciu čriev

 

Proteínové keksy majú pre chudnutie viacero výhod:

 • v prvom rade ide o vysoký podiel bielkovín, ktoré prispievajú k vyššiemu zasýteniu po konzumácii keksíka alebo napolitánky, čo znižuje riziko prejedania sa
 • zároveň sú bielkoviny dôležité pre svalstvo a svalové vlákna, počas diét pôsobia proti chradnutiu svalov, pri cvičení zas dodávajú svalstvu energiu a výkon
 • okrem toho dochádza pri trávení keksov a napolitánok tiež k spaľovaniu energie na tráviace procesy, pri trávení bielkovín sa spotrebúva ešte viac energie
 • celé zloženie proteínových keksov je vhodné pre chudnutie a podporu zdravia, sú tu napríklad rôzne prospešné aminokyseliny a aj vláknina na trávenie

PRI KUPOVANÝCH SLEDUJTE ZLOŽENIE

Proteínové keksíky a napolitánky si viete nielen pripraviť doma, ale aj zakúpiť ako hotový produkt. To, že budú obsahovať oveľa viac bielkovín, je jedna vec, no pozerajte aj na ostatné živiny a prísady. Vyvarujte sa tých napolitánok, ktoré majú priveľa sacharidov.

Domáce recepty na proteínové keksy

Chceli by ste si spraviť domáci proteínový keksík, napolitánku či podobný zdravý snack, ktorý neublíži vášmu chudnutiu, práve naopak, môže mu pomôcť? V tom prípade nezabudnite na základnú surovinu, čiže proteín v prášku, vďaka nemu doplníte bielkoviny.

Tu sú najchutnejšie recepty na domáce proteínové keksy:

Proteínový keks s orechami: Ak si chcete spraviť orechovú proteínovú napolitánku, ako suroviny potrebujete 50 g proteínu v prášku, po 100 g mandlí a drvených kešu orechov a 50 g medu. Zmiešajte, potrite kokosovým olejom a dajte na 3 hodiny zamraziť.

Špaldovo-proteínový pečený keks: Zmiešajte 200 g špaldovej múky, soľ, jedlú sódu a 50 g práškového proteínu, k tomu pridajte 50 g arašidového masla, vajce a 3 lyžičky stévie alebo medu. Dajte na plech, nakrájajte na kúsky a pečte 10 minút pri teplote 180 °C.

Keks s kakaom a ovsenými vločkami: Potrebujete 100 g ovsených vločiek, 40 g proteínu, 50 g arašidového masla, 2 vajcia a po štvrtine hrnčeka mandľového mlieka a kokosového cukru. Zmiešajte, vytvarujte do formy napolitánok a pečte 8 minút na 180 °C.

Ovocný proteínový snack: Posledným receptom je ovocný keks s proteínom a kombináciou ovocia. Potrebujete naň 50 g brusníc a 1 banán, k tomu 50 g kokosového oleja a 50 g proteínu v prášku. Zmiešajte, nakrájajte na kúsky a dajte na celú noc do chladničky.

Hotové proteínové tyčinky KetoMix a ich výhody

Hoci sú spomínané recepty na proteínové keksíky lákavé, z času na čas nastane situácia, kedy je nevyhnutné hľadať rýchlejšie a jednoduchšie doplnenie bielkovín. S riešením, ktoré je výbornou alternatívou keksíkov, prišli proteínové tyčinky výrobcu KetoMix.

Hoci podobných značiek je viac, KetoMix sa od nich líši:

Viac bielkovín rôzneho charakteru pôvodu

Základom zloženia proteínových tyčiniek sú pochopiteľne bielkoviny. Tie sa tu nachádzajú vo vyššom množstve a KetoMix ponúka kombináciu viacerých druhov a typov. Konkrétne tu nájdete srvátkovú a sójovú bielkovinu, ale aj sušené mlieko a vaječné bielka.

Minimum sacharidov, cukrov a kalórií

Proteínové tyčinky KetoMix sú ideálne na chudnutie práve tým, že ich celé zloženie je cielené na minimalizáciu ukladania kalórií a telesných tukov. Oproti mnohým iným konkurenčným tyčinkám je tu tak oveľa menej kalórií, tukov a cukrov, naopak, viac vlákniny.

Ketomix proteínové tyčinky 16x40g

 • zdrojom kvalitnej srvátkovej a sójovej bielkoviny
 • pokrmom s nízkym obsahom sacharidov a tukov
 • výborným zdrojom vlákniny pre správnu funkciu čriev

 

Doplnenie prospešných vitamínov

Zrejme by ste nečakali v tyčinkách vitamíny, koniec koncov, nie je to vôbec obvyklé. Aj tu je vidno, že značka ide vlastnou cestou, nakoľko jej proteínové tyčinky vitamíny obsahujú. Ide o vitamíny C, E, biotín, kyselinu listovú a vitamíny B1, B2, B3, B5, B6 a B12.

Žiadne rizikové látky a konzervanty

Viacero výrobcov proteínových tyčiniek má problém s tým, že používajú chemické prísady a konzervačné látky, aby predĺžili dobu spotreby a zlepšili chuť. To v prípade značky KetoMix neplatí, nie sú tu žiadny glutamát, lepok či geneticky upravená sója.

PRE BEŽNÝ AJ REDUKČNÝ JEDÁLNIČEK

Vďaka svojmu celkovo prospešnému zloženiu viete proteínové tyčinky využiť jednorazovo v rámci bežného jedálnička, napríklad pre doplnenie bielkovín po športovom výkone, ale aj pri cielenej diéte, kde sú bielkoviny nevyhnutné na zníženie hladu a prejedania.

Nutričné hodnoty a zloženie proteínových tyčiniek KetoMix

Ako bolo spomenuté už vyššie, bielkoviny sú základom zloženia proteínových tyčiniek a sú tu v naozaj vysokej koncentrácii, konkrétne 26 zo 100 gramov všetkých živín tvoria bielkoviny. Navyše, ide o kombináciu viacerých bielkovín, čo podčiarkuje kvalitu zloženia.

Okrem toho sa v 100 g proteínových tyčiniek nachádzajú aj:

 • 1430 až 1535 kJ energie, čo zodpovedá obsahu iba 344 až 369 kcal
 • zastúpená je vláknina a to až do 26,5 gramu, sacharidov je do 18,5 gramu, cukrov z toho do 9,5 gramu, tukov je do 17 gramov, nasýtených do 9 gramov

Medzi ďalšie zložky a látky obsiahnuté v tyčinkách patria napríklad kakaová poleva, kakaový prášok, sójové vločky, horká čokoláda, sušené odstredené mlieko, repkový olej, palmový tuk, sušené vaječné bielka, slnečnicový lecitín, arómy a zmes stopových prvkov. Sú tu napríklad vitamíny C a E, biotín, kyselina listová alebo vitamíny B1, B2, B6 alebo B12.

Výrobca, pôvod a prečo siahnuť po značke KetoMix

Čo sa týka značky KetoMix, tá nie je iba a len výrobcom proteínových tyčiniek, v jej ponuke sú aj iné jedlá, potraviny a dokonca tiež nápoje. Na trhu je už viac rokov a za ten čas si získala priazeň desiatok tisíc zákazníkov, čoho dôkazom sú aj recenzie na internete.

Pre značku sú typické tieto charakteristiky, benefity a plusy:

 • ide o overenú a serióznu značku, je za ňou česká firma Opravdove hubnuti, ktorá má svoje sídlo v ČR, ale pôsobí aj na slovenskom trhu a to už dlhodobo
 • sortiment produktov výrobcu je naozaj široký a zahŕňa všetko od hlavných jedál typu proteínové polievky až po zdravé bielkovinové čokolády a chipsy
 • bez ohľadu na konkrétnu potravinu, nápoj či produkt, sa môžete spoľahnúť nielen na vysoký objem bielkovín, ale aj na kvalitné zastúpenie ďalších živín
 • ak by ste si nevedeli poradiť, značka ponúka odborné poradenstvo s výživovými poradcami, ktorí odpovedajú na dotazy a otázky na oficiálnom fóre

Balenie a cena proteínových tyčiniek KetoMix

Značka KetoMix ponúka viacero druhov a typov proteínových tyčiniek, ktoré sa líšia najmä svojou príchuťou a teda mierne aj zložením, pokiaľ ide o niektoré prísady, arómy a látky pre ochutenie. Na výber sú proteínové tyčinky s čokoládovou, jahodovou a vanilkovou príchuťou, ani jedna z nich neohrozí chudnutie. Každý tyčinka má hmotnosť 40 gramov.

Tu je prehľad všetkých balení vrátane ceny a iných údajov:

Ketomix proteínové tyčinky 16x40g

 • zdrojom kvalitnej srvátkovej a sójovej bielkoviny
 • pokrmom s nízkym obsahom sacharidov a tukov
 • výborným zdrojom vlákniny pre správnu funkciu čriev

 

Ako vidno, v jednom balení je až 16 tyčiniek, každá je balená zvlášť, takže ich môžete jesť dlhšiu dobu a vždy si balenie odložiť. Hoci na prvý pohľad je cena za balenie vyššia, prepočet na jednu porciu, čiže jednu tyčinku, ukazuje, že cena je okolo 1 € za porciu.

Príprava proteínových tyčiniek KetoMix

Proteínové tyčinky KetoMix si kupujete ako hotový produkt, čo znamená, že nie je už treba žiadna príprava v domácich podmienkach. Tým sa odlišujú od proteínových keksíkov alebo napolitánok spomínaných na úvod, ktoré ste si pripravovali sami už od surovín.

Proteínové tyčinky KetoMix sú určené pre priamu a okamžitú konzumáciu

Tyčinku stačí odbaliť a zjesť, ak budete tyčinky jesť počas Keto diéty, tak v jej prvej fáze môžete zjesť najviac dve porcie za deň, čo zodpovedá dvom tyčinkám

Tyčinka môže počas Keto diéty nahradiť jedno z piatich jedál počas dňa, ale môžete si ju dať aj bez tejto diéty, iba ako zdravšiu alternatívu ku klasickým sladkostiam. Skombinovať ju môžete s namáčaním v niektorej z proteínových omáčok, ak by ste si chceli jej chuť ozvláštniť. Nebude to ale vôbec potrebné, na výber máte viac príchutí tyčinky.

Proteínové tyčinky KetoMix sú samozrejme vhodné aj v ďalších fázach diéty, môžu ich jesť muži aj ženy, nie sú však určené pre deti a dospievajúcich do 18 rokov. Sú vhodné aj pre vegetariánov a tiež pre celiatikov, nakoľko v ich zložení sa nenachádza lepok.

Konzumácia a skladovanie proteínových tyčiniek KetoMix

Pokiaľ ide o konzumáciu proteínových tyčiniek značky KetoMix, vzhľadom na obsah sóje, mlieka a vajec si treba dávať pozor, pokiaľ máte alergiu na niektorú z týchto surovín. Z tohto dôvodu by tyčinky nemali konzumovať ľudia trpiaci laktózovou intoleranciou.

Medzi ďalšie zásady skladovania a konzumácie patria tieto:

 • tyčinky by sa nemali konzumovať u žien počas tehotenstva a dojčenia
 • po rozbalení tyčinku zjedzte v celosti, nenechávajte ju rozbalenú voľne
 • sledujte dátum spotreby, ktorý je na obale, po ňom tyčinku nejedzte
 • tyčinky skladujte na suchom mieste mimo priame slnko a mimo mráz

Ďalšie produkty KetoMix

Značka KetoMix sa zameriava na bielkovinové jedlá, nápoje a produkty, ktorých cieľom je podporiť chudnutie s Keto diétou. Tá je založená na zvýšení príjmu bielkovín a znížení cukru, výsledkom je stav ketózy, kedy telo berie energiu z tukov a to ich spaľovaním.

Keto diéta však nie je typickou redukčnou a rýchlou diétou:

Diéta je dlhodobým diétnym programom, ktorý môžete dodržiavať aj viac mesiacov, pričom ide o zmenu pomeru prijímaných živín, ale zároveň bez hladovania

K dodržiavaniu diéty vám pomôžu práve produkty KetoMix:

 • tie majú zloženie založené na zvýšenom obsahu viacerých bielkovín
 • zároveň sú v jedlách obsiahnuté aj vláknina, vitamíny a rôzne minerály
 • je tu aj minimum nezdravých tukov a sacharidov, ešte menej cukrov

Ponuka potravín KetoMix obsahuje menšie aj väčšie jedlá a suroviny, ktoré viete využiť po celý deň. Nájdete tu proteínové polievky, omelety, kaše, palacinky, cestoviny, pečivo, sušené mäso, omáčky, dresingy, nátierky či pomazánky, samozrejme spomínané proteínové tyčinky a aj viaceré sladké a slané pochutiny, napríklad čokolády, perníky aj chipsy.

Výhodou je, že aj sladkosti alebo pochutiny KetoMix sú založené najmä na proteínoch, čiže nejde o žiadne kalorické „bomby“ plné tukov a cukrov, práve naopak. Neohrozia teda nijako vaše chudnutie, práve naopak, podporia svalstvo a pomôžu k pocitu sýtosti.

KetoMix

 • Komplexná keto diéta
 • Chudnutie
 • Optimalizácia hmotnosti

To isté platí aj pre nápoje KetoMix, ktoré majú podobu proteínových kokteilov v prášku. Tie stačí len zmiešať s vodou a nápoj plný srvátkovej a sójovej bielkoviny je hotový. Na výber je viacero príchutí od vanilky, cez kokos až po ovocné chute. Značka zároveň ponúka balíčky jedál a nápojov na viac týždňov, takže si nemusíte jedálniček skladať sami.

KOMPLETNÝ SORTIMENT PRE KETO DIÉTU

KetoMix je značkou, ktorá má vo svojej ponuke prakticky celý potrebný sortiment pre Keto diétu a chudnutie s týmto programom. Nejde iba o nápoje alebo jedlá, ale aj o doplnky výživy v podobe kapsúl, napríklad s L-Karnitínom na rýchlejšie spaľovanie tuku.

Ako a kde kúpiť proteínové tyčinky a ďalšie produkty KetoMix

Zaujali vás proteínové tyčinky a chcete si ich kúpiť? Alebo by ste chceli vyskúšať aj iné jedlá a nápoje KetoMix? Žiadny problém, značka má svoj vlastný internetový obchod, kde si viete celý sortiment pozrieť online, stačí len navštíviť jej web www.ketomix.sk.

Nakupovanie cez internetový obchod má niekoľko benefitov:

 • nakúpite priamo z pohodlia domu a to bez ohľadu na to, kde ste
 • objednávku viete realizovať cez počítač, tablet, notebook aj mobil
 • máte istotu originality všetkých produktov, ale tiež najlepšej ceny
 • pokiaľ ide o platenie, platbu realizujete v hotovosti aj cez internet

Postup nákupu v eshope KetoMix sa prakticky nijako nelíši od bežného nakupovania cez internet. Do online košíka vložíte tie potraviny, nápoje, produkty alebo balíčky, o ktoré máte záujem, vyplníte svoje údaje, zvolíte spôsob platby a doručenia a to je celé.

KetoMix

 • Komplexná keto diéta
 • Chudnutie
 • Optimalizácia hmotnosti

Na výber je niekoľko kuriérnych služieb, ktoré vám môžu doručiť balíček tak domov, ako aj do najbližšej pobočky Zásielkovne, je to len na vás. Pri platení viete využiť dobierku a platbu v hotovosti kuriérovi, ale aj platenie internet bankingom a platobnou kartou online. Doručenie trvá štandardne do 3 pracovných dní, pri väčšej zásielke je poštovné zdarma.

Skúsenosti s proteínovými tyčinkami KetoMix

Zo všetkých menších potravín a snackov patria u športovcov a aj u tých, čo chcú pravidelne chudnúť, proteínové tyčinky jednoznačne medzi tie najobľúbenejšie. Pokiaľ ide o značku KetoMix, je to vidno aj podľa reakcií mužov a žien na internetových fórach alebo v komentároch a diskusných príspevkoch. Tyčinky chvália za viacero vlastností.

V prvom rade ide o vysoký podiel proteínov a kombináciu rôznych typov, či už ide o sójovú alebo srvátkovú bielkovinu. Zároveň s tým ide ruka v ruke celkové zloženie, najmä minimum sacharidov a tukov a naopak veľa vlákniny či vitamínov, to je vnímané pozitívne.

Podľa hodnotení vidno aj spokojnosť s výberom viacerých príchutí, hoci na trhu sú možno aj iné značky, ktoré ponúkajú chutí viac. KetoMix má však iné silné tromfy, okrem kvalitné zloženia ide aj o veľmi dobrú cenu za jednu tyčinku a možnosť nákupu väčších balení, ktoré vám vydržia dlhšiu dobu. Chválená je aj možnosť online nákupu v eshope.

Zhodnotenie na záver

Ako vidno, proteínové tyčinky, keksy alebo napolitánky sa tešia veľkej obľube a to platí tak pre tie domáce, ako aj pre kupované. Nielen, že ide o oveľa zdravšiu alternatívu klasických sladkostí, zároveň získate všetky potrebné živiny pre chudnutie aj cvičenie.

Navyše, proteínové tyčinky KetoMix majú aj tieto výhody:

nielen, že majú vysoký podiel bielkovín, je tu aj minimum sacharidov

zároveň majú dostatok vlákniny, ktorá podporuje správne trávenie

môžu sa konzumovať aj pri Keto diéte a nahradia aj dve jedlá denne

sú bez glutamanu a ďalších rizikových prísad, neobsahujú ani lepok

Tyčinky si viete zakúpiť s viacerými príchuťami od čokolády až po ovocie, na svoje si tak prídu všetci. Chuťovo sú hodnotené veľmi pozitívne, problém nie je ani s ich veľkosťou, jedna tyčinka má 40 gramov, čo nie je príliš a zároveň vás dostatočne zasýti.

KetoMix

 • Komplexná keto diéta
 • Chudnutie
 • Optimalizácia hmotnosti

Navyše, kupujete tyčinky overenej značky, nakoľko KetoMix nie je len producent tyčiniek, ale ponúka veľmi bohatý sortiment pre celodenné stravovanie aj pitný režim. To je benefit, nakoľko si viete na jednom mieste zložiť celý jedálniček a chudnúť efektívne a komplexne s Keto diétou. Viac informácii nájdete na oficiálnom webe www.ketomix.sk.

Prečítajte si tiež

Komentáre & Hodnotenie

5.00

1 Hodnotenie