Proteínové lievance bez sacharidov sú chutné, zdravé, fitness a ideálne na chudnutie

Proteínové lievance bez sacharidov sú chutné, zdravé, fitness a ideálne na chudnutie

Chudnutie s lievancami? Na prvý pohľad ide o nezmysel, no vôbec to tak nemusí byť, najmä, pokiaľ si vyberiete lievance s proteínom, čiže obohatené o bielkoviny. Tieto lievance sú nielen chutné, ale najmä zdravé a svojim zložením môžu pomôcť aj chudnúť.

Zaujímavou alternatívou k nim, napríklad na prestriedanie v rámci jedálnička, sú proteínové palacinky, ktoré sa pripravujú veľmi podobne. Ich plusom je, že si ich viete spraviť nielen „na sladko“, ale aj „na slano“. Lievance aj palacinky si viete spraviť doma s pridaním proteínu v prášku, ale aj z proteínových zmesí, v ktorých už sú obsiahnuté bielkoviny.

Proteínové lievance a ich vplyv na chudnutie a zdravie

Ako proteínové lievance sa označujú také lievance, ktoré sú obohatené o bielkoviny. Na výber máte dva druhy lievancov a to buď tie domáce, ktoré si pripravíte s pridaním proteínového prášku, alebo lievance hotové, kde sú proteíny obsiahnuté v prášku na lievance.

Dôvod, prečo jesť proteínové lievance, ale aj iné jedlá a potraviny s proteínovým základom, je to, že proteíny pomáhajú na chudnutie a to priamo aj nepriamo. Ak ide o priame pôsobenie, tu je význam hlavne v prípade štiepenia a trávenia proteínov, na čo telo spotrebuje nejakú energiu, čiže spáli kalórie. Oveľa dôležitejšie je však nepriame pôsobenie.

Proteínové palacinky KetoMix

 • zdroj kvalitnej bielkoviny
 • pokrm s nízkym obsahom sacharidov a tukov
 • výborný zdroj vlákniny pre správnu funkciu čriev

 

Aby vám lievance pomohli na chudnutie, držte sa nasledovného:

 • jedzte ich tak, aby ste prijali čo najviac proteínov a to ideálne v prvej polovici dňa, napríklad na raňajky alebo na obed, proteíny vás totiž dokážu zasýtiť
 • zároveň sa treba hýbať, pohyb ako taký zvyšuje spaľovanie kalórií a podporí aj intenzívnejšie spaľovanie tukov, pričom proteíny sú dôležité aj pre pohyb
 • aby ste vedeli chudnúť fyzickou aktivitou, je treba doplniť práve bielkoviny, tu sa prejaví ich nepriama podpora a to prostredníctvom podpory svalstva
 • bielkoviny sú totiž dôležité pre svalové vlákna a ovplyvňujú tak budovanie svalovej hmoty, čiže objem, ako aj silu, zároveň predídete chradnutiu svalov

POZOR NA PRÍLIŠ VEĽA OVOCIA

Ak budete chcieť spraviť proteínové lievance spolu s ovocím, vyberajte si len tie druhy, ktoré majú menej sacharidov, v opačnom prípade dosiahnete namiesto chudnutia opačný efekt. Nemiešajte ani príliš veľa ovocia dokopy, nakombinujte si najviac 3 druhy.

Domáce recepty na proteínové lievance

Pokiaľ by ste si chceli spraviť proteínové lievance doma, nie je nič jednoduchšie. Stačí sa držať osvedčených receptov na lievance, pridať do nich proteínový prášok v objeme 20 až 30 gramov a nekombinovať s nimi príliš sacharidové suroviny v prílohách.

Tu sú najviac využívané recepty na chutné proteínové lievance:

Proteínové lievance s banánom: Na tento recept budete potrebovať 1 banán, 2 vajíčka, orieškové maslo, proteín a 30 gramov ovsených vločiek. Všetko spolu rozmixujte a môžete upiecť po 2 minúty na predhriatej panvici na olivovom oleji z každej strany.

Nadýchané proteínové lievance s ovocím: Ak chcete ovocia viac, skúste nasledovný recept. Potrebovať budete 1 banán a za hrsť čučoriedok, malín a brusníc, inak tiež ovsené vločky, proteín a kokosové mlieko. Všetko zmiešajte a získate nadýchané lievance.

Proteínové lievance s tvarohom: Pokiaľ vám nestačia proteíny z prášku, skúste tento recept. Na cesto použite prílohy z prvého receptu s výnimkou banánu a spravte hotové lievance. Medzi dva potom natrite tvaroh a prelejte javorovým sirupom a to je všetko.

Proteínové lievance s arašidovým maslom: Posledným receptom sú lievance s arašidovým maslom. Aj tu stačí použiť pre cesto základ z predošlého receptu, pričom hotové lievance natrite arašidovým maslom a môžete na ne dať oriešky preliate sirupom agáve.

Hotové proteínové palacinky KetoMix a ich výhody

Okrem lievancov viete využiť pri chudnutí a zároveň na zasýtenie aj proteínové palacinky. Ich veľkou výhodou je, že si ich viete pripraviť aj na slano a kúpiť si viete aj hotovo zmes na palacinky, ktorá už obsahuje proteíny, nie je potrebné ich dodatočne pridávať.

Populárne sú proteínové palacinky KetoMix a ich výhody a plusy:

Vysoký obsah proteínov

Tak, ako aj spomínané lievance, aj proteínové palacinky značky KetoMix obsahujú veľké množstvo bielkovín a oproti iným výrobcom dokonca v nadpriemernej koncentrácii. V jednej porcii je 14 gramov proteínov, v prepočte na 100 gramov palaciniek 46 gramov.

Bez lepku a ďalších rizikových látok

Proteínové palacinky KetoMix sú bez obsahu konzervačných škodlivých látok, rovnako tak sa tu nepoužívajú ani niektoré rizikové chemické prísady, napríklad glutamát. Neobsahujú ani lepok, čo je výhoda oproti konkurenčným značkám a môžu ich jesť aj celiatici.

Príprava len s vodou a do pár minút

Veľkým plusom proteínových palaciniek je, že si ich kúpite v podobe hotovej zmesi, ktorú stačí zaliať vodou a máte pripravené cesto na prípravu palaciniek. Nemusíte do nich pridávať už žiadne ďalšie proteíny a celá príprava cesta zaberie časovo len zopár minút.

Bohaté zloženie vitamínov a živín

Okrem proteínov obsahujú palacinky značky KetoMix aj ďalšie dôležité živiny, avšak v tom správnom pomere pre chudnutie. V 1 porcii sú len 2 gramy cukrov, rovnako aj tukov. Naopak, je tu vláknina, vitamíny A, B, C, D a K a minerály, napríklad draslík a vápnik.

HLAVNÉ JEDLÁ POČAS DŇA

Plusom v prípade palaciniek oproti lievancom je, že ich viete využiť aj pre viacero hlavných jedál počas celého dňa. Môže ísť pokojne aj o raňajky, obed či večeru. Ak si zvolíte menšiu porciu alebo ľahšie suroviny, napríklad zeleninu, tak aj o desiatu alebo olovrant.

Nutričné hodnoty a zloženie proteínových palaciniek KetoMix

Proteínové palacinky KetoMix sú bohaté nielen na bielkoviny, ale nachádzajú sa tu aj ďalšie živiny. Z nutričného hľadiska ide už aj pri jednej porcii o bohaté jedlo na energiu, ale napríklad aj vlákninu. Tieto palacinky však majú oproti bežným menej cukru.

Tu sú dôležité nutričné hodnoty a výživové údaje pre 100 g:

 • na 100 gramov pripadá 372 kcal, čo je 1571 kJ
 • zo živín je tu najviac bielkovín, až 46 g, potom sacharidov, 24 g, z toho cukrov 8 g, tukov je 8 g, nasýtených 3 g a vlákniny je 6 g

Čo sa týka ďalšieho zloženia sypkej zmesi, nachádzajú sa tu sušený bielok, ryžová múka, srvátkový proteín, sušené mlieko, sušený žĺtok, guarová guma, arabská guma, slnečnicový olej, hydrogénuhličitan sodný, soľ a sukralóza. Je tu aj množstvo stopových prvkov, napríklad ako sú biotín, kyselina listová, kyselina pantothenová alebo beta karotén.

Výrobca, pôvod a prečo siahnuť po značke KetoMix

Značka KetoMix nie je iba nejakým obyčajným výrobcom proteínových jedál a potravín, ide o diétny program, ktorý je priamou podporou známej Keto diéty. Výrobcom je spoločnosť Opravdove hubnuti, ktorá má množstvo referencií a je na trhu už dlhšiu dobu.

Prečo teda siahnuť práve po sortimente KetoMix? Tu sú dôvody:

 • veľký sortiment jedál aj nápojov, ktoré podporujú celkovo chudnutie, trávenie aj metabolizmus, všetky jedlá sú na princípe vyššieho objemu proteínov
 • jednoduchá kúpa cez značkové predajne aj cez eshop, kde nájdete všetky potrebné informácie vrátane zloženia a viete si všetky jedlá a nápoje porovnať
 • ak by ste si nevedeli poradiť s výberom alebo nastavením aj širšieho jedálnička, značka využíva skúsenosti výživových poradcov, ktorí vám poradia
 • nejde o žiadneho neznámeho či malého výrobcu, práve naopak, KetoMix je overenou značkou a účinky jeho jedál s pozitívnymi referenciami sú veľmi známe

Balenie a cena proteínových palaciniek KetoMix

Proteínové palacinky KetoMix si viete zakúpiť v jednej veľkosti balenia a to s hmotnosťou 320 gramov. V tomto balení sa nachádza celkovo 10 dávok, čiže porcií, z ktorých si viete pripraviť palacinky. Ide o sypkú zmes v podobe prášku bez akýchkoľvek príchutí, samotné balenie je skladné a ľahké. Vzhľadom na pestrosť ponuky je veľkosť ideálna.

Čo sa týka detailných informácií o balení a cene, tu je ich prehľad:

Proteínové palacinky KetoMix

 • zdroj kvalitnej bielkoviny
 • pokrm s nízkym obsahom sacharidov a tukov
 • výborný zdroj vlákniny pre správnu funkciu čriev

 

Cena za celé balenie je možno na prvý pohľad o niečo vyššia, ale je to len optický klam. V prípade prepočtu na 1 porciu palaciniek sa dostanete s nákladmi pod sumu 2 €, čo je už prijateľná cena. Navyše, na rozdiel od konkurencie, netreba už pridať proteín.

Príprava proteínových palaciniek KetoMix

Vzhľadom na to, že proteínové palacinky KetoMix majú podobu prášku a nejde o hotový produkt, viete si ich pripraviť vždy čerstvé. Celá príprava zaberie len zopár minút a postup je veľmi podobný, ako keby ste robili klasické palacinky, iná je príprava cesta.

Z balenia palaciniek si odsypte veľkosť len jednej porcie, čiže 32 gramov

Následne nalejte do šejkra alebo podobnej nádoby 100 ml vody, do ktorej nasypte 32 gramov prášku a dobre premiešajte, kým nezískate vhodnú konzistenciu

Takto si pripravíte cesto určené na prípravu proteínových palaciniek. Potom stačí už len menšie množstvo oleja rozpáliť na panvici a pripravené cesto vyliať. Stlmte plameň alebo znížte výkon na sporáku a nechajte smažiť cesto zhruba 4 minúty. Potom palacinku otočte na druhú stranu a nechajte smažiť ďalšie 3. To je všetko, palacinka je hotová.

Podľa veľkosti panvice môžete spraviť jednu veľkú palacinku z celej dávky, prípadne viacero menších. K hotovej palacinke si viete pridať slané alebo sladké ingrediencie, napríklad zeleninu či huby, v prípade chuti na sladké proteínové sirupy, tiež od KetoMix.

Konzumácia a skladovanie proteínových palaciniek KetoMix

Spomínané balenie proteínových palaciniek v prášku je hermeticky uzavreté, uchovajte ho na suchom a chladnejšom mieste mimo pôsobenia priameho slnka aj mrazu. Po otvorené si odsypte len toľko, koľko potrebujete, obal zavrite a skladujte podľa podmienok.

Tu sú ďalšie dôležité princípy a zásady skladovania a konzumácie:

 • v prášku sa môžu nachádzať stopy vajec a mlieka, pozor, ak máte alergiu
 • proteínové palacinky by nemali konzumovať tehotné a dojčiace ženy
 • pokiaľ viete, že trpíte laktózovou intoleranciou, tiež palacinky nejedzte
 • nezabúdajte na správny pitný režim, denne vypite aspoň 1,5 litra tekutín

Ďalšie produkty KetoMix

Ako už bolo spomenuté, KetoMix je značka s komplexnejším sortimentom. Okrem proteínových palaciniek obsahuje aj iné jedlá, pričom všetky z nich sú ideálne pre držanie Keto diéty. Tá je už dlhodobo overená a skúsenosti s ňou sú veľmi pozitívne.

KetoMix má z pohľadu chudnutia význam práve zložením látok:

Všetky jedlá, nápoje, suroviny, potraviny a iné produkty obsahujú vyšší objem bielkovín a naopak málo sacharidov, čo je podmienkou pre chudnutie s Keto diétou

Využitie sortimentu značky prináša pre mužov a ženy benefity:

 • výber je široký a viete tak pokryť svoj celodenný jedálniček komplexne
 • všetky jedlá a nápoje sú optimálne zostavené z hľadiska všetkých živín
 • okrem jedál má značka aj doplnky výživy na podporu spaľovania tukov

Všetky jedlá, potraviny a nápoje sú veľmi dobrým zdrojom nielen proteínov, ale aj vitamínov, minerálov a stopových prvkov. Nenájdete v nich žiadne rizikové chemické prísady alebo konzervačné látky, s výnimkou pečiva ani lepok. Okrem nich si viete vybrať v ponuke KetoMix aj doplnky výživy s L-Karnitínom či kapsuly na podporu trávenia.

Ak ide o sortiment jedál, v ponuke KetoMix nájdete proteínové polievky, kaše, omelety, spomínané palacinky, ale aj tyčinky, cestoviny, pečivo a sušené mäso, rovnako tak rôzne omáčky, dresingy či nátierky. Pre maškrtníkov sú tu aj čokolády a dezerty.

Sortiment obsahuje tiež proteínové slané pochutiny, napríklad chipsy a podobne. KetoMix má v ponuke aj nápoje, konkrétne v podobe koktejlov v prášku, kde stačí pridať vodu a zamiešať. Tieto koktejly sú veľmi dobrým zdrojom sójového a srvátkového proteínu a viete si ich kúpiť aj v podobe vegánskych nápojov. Samozrejmosťou je výber viacerých príchutí.

NEZABÚDAJTE NA ZELENINU

Ak sa rozhodnete využívať sortiment značky KetoMix naplno a chceli by ste držať aj Keto diétu, dôležitou podmienkou, okrem príjmu proteínov, je mať v jedálničku aj dostatok zeleniny. Vďaka nej viete dostať do tela vlákninu, ktorá pomáha na trávenie.

Ako a kde kúpiť proteínové palacinky a ďalšie produkty KetoMix

Nákup sortimentu KetoMix je veľmi jednoduchý, stačí navštíviť oficiálnu webovú stránku značky www.ketomix.sk, kde nájdete celý sortiment. Ak by ste mali akékoľvek otázky, máte k dispozícii aj telefonickú a online infolinku s operátorom, ktorý vám poradí.

Oproti osobnému nákupu v kamennej predajni je tu viac výhod:

 • nakúpite odkiaľkoľvek a nezáleží na tom, kde bývate alebo kde ste
 • objednávku spravíte za pár minút a kliknutí a to aj cez svoj smartfón
 • máte istotu najlepšej ceny a originality, ide totiž o oficiálny obchod
 • pri väčšej objednávke vo vyššej sume ušetríte na poštovnom, je zdarma

Okrem jednotlivých jedál si viete objednať z KetoMixu aj kompletné balíčky na viac dní diétovania, napríklad na týždeň aj mesiac, je to len na vás. Na jeden krát však vybavíte celý svoj jedálniček, čo šetrí čas aj peniaze, v balíčkoch sú tak jedlá, ako aj nápoje.

Proteínové palacinky KetoMix

 • zdroj kvalitnej bielkoviny
 • pokrm s nízkym obsahom sacharidov a tukov
 • výborný zdroj vlákniny pre správnu funkciu čriev

 

Pri platení viete použiť tak hotovosť a platbu na dobierku, ako aj platbu vopred a online, čiže cez internet banking alebo aj platobnou kartou. Doručenie trvá štandardne do 3 dní, na výber je viacero kuriérnych služieb. Dobrou správou je, že balíček si môžete objednať buď priamo k sebe domov na adresu, alebo aj do najbližšej možnej pobočky Zásielkovne.

Skúsenosti s proteínovými palacinkami KetoMix

Čo sa týka skúseností s palacinkami KetoMix, tých je naozaj veľa, značka ako taká je totiž dosť rozšírená a populárna. Palacinky sú hodnotené oproti mnohým iným konkurenčným značkám ako nadpriemerne dobré, majú aj oveľa vyšší obsah proteínov, čo je pri chudnutí veľmi dôležité. Netreba k nim ani pridávať žiadne ďalšie proteíny v prášku.

Plusom je rýchla a jednoduchá príprava, postačí vám len trocha vody a po zamiešaní máte hotové cesto. Rovnako tak pomer ceny, množstva a kvality je na veľmi dobrej úrovni, väčšina ľudí nakupuje naraz aj viac balení. Plusom je, že palacinky neobsahujú lepok.

Kladne hodnotená je v podstate celá ponuka potravín a jedál značky KetoMix a to nielen pre veľký výber,  ale aj kvôli jednoduchému nákupu cez väčšie balíčky. Výberom proteínových palaciniek tejto značky určite nespravíte krok vedľa, referencie sú pozitívne a to dlhodobo. Palacinky si viete navyše dochutiť s rôznymi omáčkami, tiež značky KetoMix.

Zhodnotenie na záver

Proteínové lievance, ale aj proteínové palacinky, sú teda veľmi dobrou voľbou na spestrenie jedálnička a doplnenie bielkovín do tela. Z pohľadu prípravy aj chuti ide o podobné produkty, ktoré si viete vďaka značke KetoMix pripraviť bez nejakej väčšej námahy.

Proteínové palacinky navyše ponúkajú aj viacero benefitov:

oproti lievancom si ich viete spraviť aj na slano a teda pre viac prísad

nemusíte k nim už dodatočne pridávať žiadny proteín, ten je už v zmesi

nenachádza sa tu lepok, palacinky tak môžu konzumovať aj celiatici

okrem proteínu je tu aj dostatok vlákniny, pomáhajú teda aj na trávenie

Veľkým plusom značky KetoMix je aj to, že neponúka iba a len proteínové palacinky, ale má oveľa širší sortiment potravín a jedál, z ktorých si viete zostaviť celý jedálniček. Nemusíte tak hľadať u iných výrobcov, tu nájdete na jednom mieste všetko pre stravovanie.

Proteínové palacinky KetoMix

 • zdroj kvalitnej bielkoviny
 • pokrm s nízkym obsahom sacharidov a tukov
 • výborný zdroj vlákniny pre správnu funkciu čriev

 

Zároveň ide nielen o samostatnú značku produktov a potravín, ale o komplexnú diétu, ktorá už má viacero skúseností a výsledkov. Pokiaľ vás teda proteínové palacinky KetoMix zaujali a chceli by ste ich skúsiť, tak cez spomínaný oficiálny eshop výrobcu www.ketomix.sk si viete všetko pozrieť a objednať a to vrátane ostatných proteínových potravín.

Prečítajte si tiež

Komentáre & Hodnotenie

5.00

16 Hodnotení