Proteínové muffiny môžu byť zdravé aj diétne. Skúste čokoládové alebo s banánom

Proteínové muffiny môžu byť zdravé aj diétne. Skúste čokoládové alebo s banánom

Muffiny nepatria medzi ten druh potravín, ktoré by boli odporúčané pre chudnutie. Veľa však závisí od toho, o aký recept ide, nakoľko okrem presladených muffinov existujú aj tie zdravé, ak chcete, fitness či diétne. Sú bez škodlivej múky a naopak, majú bielkoviny.

Takéto muffiny vám môžu dokonca pomôcť aj pri chudnutí a to práve kvôli vyššiemu obsahu bielkovín v zložení. Pochopiteľne, len s nimi neschudnete, no na druhú stranu, dokážu celkom úspešne zahať chuť na „sladkosti“ a zároveň neobsahujú žiadne nadmerné a nezdravé tuky alebo sacharidy, ktoré by mohli spôsobiť priberanie či narušiť vaše chudnutie.

Proteínové muffiny a ich vplyv na chudnutie a zdravie

Ako proteínové muffiny sa označujú také druhy muffinov, ktoré obsahujú zvýšené množstvo bielkovín. V klasických „sladkých“ sa proteíny v koncentrovanom množstve nenachádzajú, tu však áno a to vďaka pridaniu špeciálneho proteínového v prášku do receptu.

Niekedy sa tieto muffiny nazývajú aj prívlastkami ako fitness, diétne a zdravé. Ich spoločným menovateľom je to, že obsahujú minimum tukov a cukrov, naopak, majú viacero prospešných živín a látok, okrem bielkovín napríklad aj vlákninu. Majú tiež minimum kalórií oproti klasickým muffinom, čo znamená tiež nižšie riziko ukladania tukových zásob.

Perník 300g Ketomix

 • zdrojom kvalitnej srvátkovej bielkoviny
 • pokrmom s nízkym obsahom sacharidov a tukov
 • výborným zdrojom vlákniny pre správnu funkciu čriev
 • bezlepkový

A ako vám môžu pomôcť proteínové muffiny na chudnutie?

 • minimálne už len tým, že si zvolíte alternatívu zdravých muffinov bez klasickej bielej múky a cukrov, ktoré sú najviac rizikové v prípade ukladania tuku v tele
 • zároveň aj tým, že vďaka obsahu proteínov znížite riziko hladu a zvýšite pocit nasýtenia, práve bielkoviny totiž dokážu efektívne pomôcť proti prejedaniu
 • rovnako tak zvýšený obsah bielkovín znamená v praxi aj lepšiu podporu svalstva, najmä pokiaľ ide o objem a výkonnosť, ale aj prevenciu voči chradnutiu
 • telo musí pri štiepení bielkovín a ich trávení spotrebovať nejaké množstvo energie, čiže dochádza k spaľovaniu kalórií a energie, čo tiež pomáha chudnutiu

SKÚSTE AJ INÉ ZDRAVÉ SLADKOSTI

Okrem proteínových muffinov môžete skúsiť aj iné proteínové „sladkosti“ alebo pochutiny, napríklad lievance, perníčky, palacinky, vafle a podobne. Jedná sa o potraviny s podobným pôsobením na chudnutie, nakoľko aj v ich prípade sú základom bielkoviny.

Domáce recepty na proteínové muffiny

Prejdime teraz od teórie viac do praxe, konkrétne sa pozrieme na tie najlepšie proteínové recepty na domáce muffiny. Ich základom je práškový proteín, ktorý môže byť ochutený aj neochutený, je to len na vás. Na jednu dávku muffinov budete potrebovať 30 g.

Nech sa páči, tu sú inšpirácie na zdravé proteínové muffiny:

Jednoduché muffiny s banánom: Tieto muffiny sú bez múky a cukru, no s proteínmi a banánom. Potrebujete 2 vajcia, 1 banán a proteín. Ingrediencie zmiešajte v mixéri, cesto nalejte do formičiek zhruba do polovice a pečte 15 až 20 minút v rúre na 190 °C.

Zdravé čokoládové muffiny: Na prípravu potrebujete 250 g acidofilného mlieka, 40 g horkej 70 % čokolády, 120 g špaldovej múky, 30 g kokosu, 20 g kakaa, proteín v prášku, prášok do pečiva a 2 vajcia. Spravte cesto, vylejte do formy a pečte 25 minút pri 180 °C.

Fitness muffiny s tvarohom: Budete potrebovať 200 g špaldovej múky, 2 vajcia, 50 g ghí masla, 2 x kypriaci prášok, proteín, 1 x vanilkový cukor a 100 g tvarohu. Všetko spolu zmiešajte, naplňte do formy na muffiny a pečte v rúre spolu 25 minút na 190 °C.

Proteínové vanilkové muffiny: Na cesto si pripravte 100 g celozrnnej múky, 1 vajce, za hrsť čučoriedok, 2 lyžice kypriaceho prášku, 150 g gréckeho jogurtu, stéviu, 1 lyžičku vanilkovej esencie a vanilkový proteín. Všetko zmiešajte a pečte 15 minút a pri 180 °C.

Hotové proteínové perníčky KetoMix a ich výhody

Okrem muffinov si viete doma pripraviť aj niektoré ďalšie zaujímavé sladkosti a pochutiny, ktoré vám pomôžu zmierniť chuť na sladké, napríklad aj proteínové perníčky. Spomedzi všetkých dostupných značiek na trhu je asi najzaujímavejšia značka KetoMix.

Ak hľadáte dôvody, prečo sa pre ňu rozhodnúť, tak tu sú:

Výborný zdroj srvátkovej bielkoviny

Hoci sú perníčky štandardne zaradené medzi sladkosti, v prípade tých proteínových od značky KetoMix je jednoznačným pozitívom to, že obsahujú primárne bielkoviny. Ide konkrétne o srvátkový proteín a v jednej porcii perníčkov sa nachádza až 14 g bielkovín.

Veľa vlákniny, minimum tukov a sacharidov

To, že bielkoviny sú základom proteínových perníčkov, je samozrejmé, no v prípade značky KetoMix je pozitívom aj to, že celé zloženie je optimalizované pre chudnutie a posilnenie svalstva a trávenia. Nájdete tu veľa vlákniny a naopak minimum cukrov a tukov.

Jednoduchá a rýchla príprava

Pridanou hodnotou všetkých potravín a jedál KetoMix je ich veľmi jednoduchá a rýchla príprava. Nepotrebujete mať žiadne ďalšie suroviny, stačí vám len pridať vodu a zamiešať. To platí aj pre zmes na prípravu proteínových perníčkov, ktorá má podobu prášku.

Bez lepku aj iných rizikových prísad

Pozitívnou správou je, že tak, ako aj v mnohých iných potravinách značky KetoMix, sa nenachádzajú žiadne rizikové a problematické látky a chemické prísady. Nie sú tu obsiahnuté ani lepok, čiže ich môžu konzumovať aj celiatici, nie je tu ani pridaný glutaman.

POCHUTÍTE SI BEZ RIZIKA PRIBERANIA

Tak, ako v prípade proteínových muffinov, aj v prípade proteínových perníčkov platí, že si pochutíte na niečom „sladkom“, ale zároveň aj veľmi zdravom a to bez rizika, že by sa to odrazilo na vašej hmotnosti. Z perníčkov značky KetoMix určite nepriberiete.

Nutričné hodnoty a zloženie proteínových perníčkov KetoMix

Asi najväčším benefitom proteínových perníčkov značky KetoMix je optimálne rozloženie živín a tiež ideálny pomer kalórií a energie v jednej porcií. Nielen, že vďaka tejto „sladkosti“ získate veľmi dobrý zdroj bielkovín, no zároveň ide o menej kalorickú potravu.

Tu sú najdôležitejšie výživové hodnoty pre 100 g perníčkov:

 • pokiaľ ide o energiu, je tu 394 kcal, čiže 1649 kJ
 • najviac je tu bielkovín, až 45 g, sacharidov je 20 g, z toho 3 g cukrov, tukov je 9 g, z toho 6 g nasýtených a vlákniny je v porcii až 11 g

V zložení sú napríklad srvátkový proteín, ryžová a ľanová múka, bielok, čakanková vláknina, fenikel, koriander, hydrogenuhličitan sodný, dihydrogendi-fosforečnan sodný, kukuričný škrob, aníz, škorica, pomarančová kôra, klinček, nové korenie, muškátový kvet a orech, badyán, arabská a guarová guma, odtučnené kakao, sukralóza a sójový lecithín.

Výrobca, pôvod a prečo siahnuť po značke KetoMix

Značka KetoMix patrí medzi dostatočne známe a overené, na trhu je už viac rokov a aktívna je nielen u nás, ale aj za hranicami. Je za ňou spoločnosť Opravdove hubnuti a samotná značka je už dostatočne overená, nakoľko s ňou majú skúsenosti tisícky ľudí.

Ak sa pýtate na dôvody, prečo po KetoMixe siahnuť, tu sú:

 • na výber máte nielen proteínové perníčky, ale aj množstvo iných pochutín a to čo je hlavné, viacero druhov potravín využiteľných ako hlavné jedlá cez deň
 • celý sortiment bol zostavený na základe odborného posúdenia certifikovných výživových poradcov, tí vám koniec koncov pomôžu aj v online poradni
 • okrem toho, že jedlá a potraviny v ponuke majú vysoký objem bielkovín, sú zároveň ideálne na chudnutie, keďže majú minimum nezdravých cukrov a tuku
 • plusom je, že pomer kvality, ceny a zloženia je v prípade KetoMix nadpriemerne dobrý, súvisí to aj s tým, že výrobca preferuje štandardne väčšie balenia

Balenie a cena proteínových perníčkov KetoMix

Pokiaľ ide o veľkosť balenia, proteínové perníčky značky KetoMix si viete zakúpiť v balení s obsahom 300 gramov sušenej zmesi vo forme prášku. Výrobca aj v tomto prípade uplatňuje to, čo u svojich ďalších produktoch, čiže väčšie balenie pre viac porcií. Perníčky KetoMix vám vydržia až na 10 porcií, balenie je bezproblémové pre bežné skladovanie.

Čo sa týka cien a iných informácií o balení, nájdete ich tu:

Perník 300g Ketomix

 • zdrojom kvalitnej srvátkovej bielkoviny
 • pokrmom s nízkym obsahom sacharidov a tukov
 • výborným zdrojom vlákniny pre správnu funkciu čriev
 • bezlepkový

Opticky je síce cena za celé balenie vyššia, netreba zabúdať ale na dva dôležité faktory. Tým prvým je, že cena za jednu porciu je pod sumou 2 €, čo je v porovnaní s ostanými značkami výborné. Druhým je fakt, že do zmesi už netreba pridávať žiadny ďalší proteín.

Príprava proteínových perníčkov KetoMix

Pokiaľ ide o prípravu týchto perníčkov, dobrou správou je, že ju zvládne každý bez ohľadu na to, aké má skúsenosti s varením či pečením. Nie je potrebné pridávať žiadne ďalšie suroviny, stačí vám len voda, na prípravu budete potrebovať misku a rúru na pečenie.

Predhrejte rúru na 170 °C a do väčšej misky nasypte 30 g zmesi na perníčky

Dolejte do misky 200 ml vody a dobre rozmiešajte, môžete prípadne použiť aj mixér, následne cesto nalejte do plechu na pečenie a pečte v rúre 15 až 20 minút

Nezabudnite samozrejme na to, že plech treba predtým pripraviť tak, aby sa cesto naň neprilepilo. Na výber sú dve možnosti a to buď plech vyložiť papierom na pečenie, prípadne ho vymazať nejakým zdravým olejom, napríklad ľanovým či olivovým. Použite radšej menší a hlbší plech, kde sa vám vznikne počas pečenia väčší a nadýchanejší perníček.

Ak by ste chceli, môžete do zmesi pridať nejaké zdravé oriešky, semienka alebo kúsky ovocia s nižším glykemickým indexom, je to len na vás. Proteínový perníček však môžete spraviť aj čisto len zo zmesi a na záver niečím ozdobiť, napríklad aj posypať kokosom.

Perník 300g Ketomix

 • zdrojom kvalitnej srvátkovej bielkoviny
 • pokrmom s nízkym obsahom sacharidov a tukov
 • výborným zdrojom vlákniny pre správnu funkciu čriev
 • bezlepkový

Konzumácia a skladovanie proteínových perníčkov KetoMix

Ak budete držať Keto diétu, čiže diétu založenú na zvýšenom príjme potravín a jedál, ktoré obsahujú bielkoviny, môžete na to využiť aj proteínové perníčky značky KetoMix. Viete ich zaradiť do jedálnička od prvej fázy a môžete nimi nahradiť až dve jedlá denne.

Pri konzumácii a skladovaní sa držte nasledovných zásad:

 • zmes na prípravu perníčkov spotrebujte do dátumu uvedenom na obale
 • nezabudnite na dostatočný pitný režim, vypite denne aspoň 1,5 l tekutín
 • tehotné a dojčiace ženy a ľudia s laktózovou intoleranciou by ich nemali jesť
 • pozor aj na ďalšie alergény v zložení, konkrétne sóju, mlieko a vajcia

Ďalšie produkty KetoMix

Ako bolo spomenuté už aj vyššie, KetoMix nie je ani zďaleka výrobcom iba jedného druhu potravín, čiže perníčkov založených na bielkovinách, v jeho sortimente je výber jedál ako aj nápojov prakticky pre celý deň. Značka je totiž cielená na podporu Keto diéty.

Diéta je vhodná pre všetkých, ktorí chcú chudnúť efektívne:

Princípom je ketóza, čo je metabolický stav, kedy sa spaľujú primárne tuky a nie cukry, ketóza sa dosiahne znížením príjmu sacharidov a zvýšením proteínom

Potraviny a nápoje KetoMix majú diétovanie zjednodušiť:

 • práve kvôli tomu obsahujú ideálny pomer bielkovín, cukrov a tukov
 • príprava jedál je záležitosťou niekoľkých minút a je veľmi jednoduchá
 • či si vyberiete polievku alebo perníčky, zloženie je ideálne na chudnutie

To, čo je najdôležitejšie v súvislosti s ponukou KetoMix a Keto diétou, je práve to, že každé jedlo alebo nápoj obsahujú minimum sacharidov, takže neprekročíte dennú odporúčanú dávku 50 gramov na deň. Naopak, je tu množstvo bielkovín, čo pomáha na tlmenie hladu a podporu svalstva, rovnako tak vlákniny, ktorá je dôležitá pre trávenie a metabolizmus.

Pokiaľ ide o potraviny a jedlá, značka ponúka všetko potrebné pre celodenné stravovanie. Vybrať si môžete proteínové polievky, omelety, kaše, cestoviny, palacinky, pečivo, sušené mäso, tyčinky, omáčky, dresingy, nátierky a zdravé čokolády alebo chipsy.

Perník 300g Ketomix

 • zdrojom kvalitnej srvátkovej bielkoviny
 • pokrmom s nízkym obsahom sacharidov a tukov
 • výborným zdrojom vlákniny pre správnu funkciu čriev
 • bezlepkový

V prípade nápojov viete siahnuť po proteínových koktejloch s obsahom srvátkovej a sójovej bielkoviny, ktoré môžete mať ochutené aj neochutené, na svoje si prídu aj vegáni. V ponuke sú koktejly s príchuťou čokolády, kávy, vanilky, banánu, lesnej zmesi či kokosu. Značka má v sortimente aj doplnky výživy určené na spaľovanie tuku s L-Karnitínom.

DIÉTOVAŤ TREBA DLHŠIU DOBU

Keto diéta nie je žiadnou krátkodobou a extrémne redukčnou diétou, práve naopak, jej účinky sú postupné a obvykle trvá 3 mesiace. Diéta je rozdelená do 3 fáz, v prvej ide o dosiahnutie ketózy, v druhej o spaľovanie tukov a v tretej o prevenciu voči jojo efektu.

Ako a kde kúpiť proteínové perníčky a ďalšie produkty KetoMix

Zaujala vás značka KetoMix a chceli by ste si spomínané proteínové perníčky aj ďalšie jedlá a nápoje vyskúšať? Celý sortiment potravín a iných produktov si viete pozrieť online na webe www.ketomix.sk, čo je oficiálna stránka značky, kde nájdete aj online obchod.

Nákup v ňom spravíte cez počítač, notebook aj cez smartfón:

 • je pritom jedno, kde bývate, nemusíte nikam ísť, všetko vybavíte doma
 • doručenie balíčka je kuriérnou službou a to tiež priamo k vám domov
 • nie ste odkázaní iba na platenie v hotovosti, môžete využiť aj internet
 • máte istotu originality všetkých potravín, ako aj najlepšej možnej ceny

Nakupovanie cez eshop KetoMix je jednoduché, šetrí čas a nemusíte nikam ísť osobne. Kuriér vám môže balíček doručiť k vám domov aj do pobočky Zásielkovne, doba doručenia je bežne do 3 pracovných dní. Pri väčšej objednávke neplatíte poštovné, je bezplatné.

Perník 300g Ketomix

 • zdrojom kvalitnej srvátkovej bielkoviny
 • pokrmom s nízkym obsahom sacharidov a tukov
 • výborným zdrojom vlákniny pre správnu funkciu čriev
 • bezlepkový

Potraviny, nápoje a produkty KetoMix si viete zakúpiť jednotlivo aj po väčších balíčkoch, ktoré sú vyskladané tak, aby ste mali pokrytý celý jedálniček na 1, 2, 3 alebo až 4 týždne. Čo sa týka platby, na výber máte dobierku a platbu v hotovosti, ale aj internet banking alebo platbu platobnou kartou online, čo je najrýchlejšie a najpohodlnejšie zároveň.

Skúsenosti s proteínovými perníčkami KetoMix

Aké sú hodnotenia proteínových perníčkov KetoMix? U mužov a žien, ktorí chcú chudnúť a zároveň nestratiť nič zo svalstva, je značka známa a je synonymom pre kvalitné potraviny aj nápoje. Ide o overeného výrobcu, ktorý ponúka výživné a aj chutné produkty, čo si pochvaľuje väčšina ľudí a to pri perníčkoch, ale aj iných potravinách.

Okrem toho, že perníčky obsahujú veľa proteínov, majú aj minimum tukov a sacharidov, čo je ideálne pre chudnutie, ale aj v rámci prevencie voči priberaniu. Príprava je veľmi jednoduchá a ide o záležitosť pár minút, zmes stačí len zmiešať s vodou a je hotovo.

Podľa recenzií je pozitívne vnímané aj celkové zloženie, veľa ľudí chváli absenciu glutamanu a aj to, že sa tu nenachádzajú rizikové a problematické chemické prísady či konzervačné látky. Plusom je tiež to, že proteínové perníčky sú bez lepku, čiže ich môžu jesť aj celiatici. Výborné je aj väčšie balenie, ktoré vystačí až na 10 porcií.

Zhodnotenie na záver

Podľa skúseností užívateľov aj viacerých recenzií možno zhodnotiť proteínové muffiny, ale aj proteínové perníčky a iné zdravé sladkosti značky KetoMix ako obľúbenú a dôležitú súčasť jedálnička. Pomáhajú tak pri chudnutí, ako aj na zahnanie chuti na sladké.

Tu je pár dobrých dôvodov, prečo si vybrať značku KetoMix:

na výber sú nielen proteínové perníčky, ale aj viac potravín a nápojov

získate nielen veľa proteínov, ale aj vlákniny, vitamínov a minerálov

príprava perníčkov aj iných jedál je jednoduchá a trvá len pár minút

nemusíte nikam osobne ísť, všetky jedlá a nápoje si zakúpite online

Či už sa rozhodnete pre proteínové muffiny podľa domáceho receptu, alebo siahnete po hotových sladkostiach KetoMix, máte istotu, že získate veľmi dobrý zdroj bielkovín a zároveň to neublíži ani vášmu chudnutiu, nakoľko tu nie je príliš veľa sacharidov.

Perník 300g Ketomix

 • zdrojom kvalitnej srvátkovej bielkoviny
 • pokrmom s nízkym obsahom sacharidov a tukov
 • výborným zdrojom vlákniny pre správnu funkciu čriev
 • bezlepkový

Takéto proteínové sladkosti sú veľmi zdravé a sú ideálnou alternatívou k tradičným dezertom, ktoré sú však rizikové pre chudnutie. Ak by ste si chceli proteínové perníčky KetoMix zakúpiť, netreba nikam chodiť, stačí si všetko objednať cez www.ketomix.sk, kde nájdete celý sortiment proteínových jedál, nápojov a potravín spolu s ich zložením.

Prečítajte si tiež

Komentáre & Hodnotenie

5.00

1 Hodnotenie