Proteínové polievky sa hodia pre fitness aj pre chudnutie. Poznáte najlepšie recepty?

Proteínové polievky sa hodia pre fitness aj pre chudnutie. Poznáte najlepšie recepty?

Polievky sú na jednej strane veľmi podceňovaným jedlom, na strane druhej však existujú ľudia, ktorí si bez nich nevedia predstaviť ani jeden deň. Nie všetky polievky sú však rovnaké a sú druhy, ktoré sú dokonca z pohľadu chudnutia alebo zdravia tiež rizikové.

To ale určite neplatí pre proteínové polievky, ktoré sú nielen zdravé, ale hlavne bohaté na bielkoviny a tiež viaceré vitamíny či stopové prvky. Nemusí ísť nevyhnutne o diétne polievky či také, ktoré by sa dali označiť ako fit alebo fitness, práve naopak. Môžete si ich spraviť buď sami doma, existujú viaceré zaujímavé recepty, alebo aj kúpiť ako už hotové.

Proteínové polievky a ich vplyv na chudnutie a zdravie

Proteínové polievky sú ideálnym jedlom hlavne na obed, no napríklad aj na večeru vás môžu dostatočne zasýtiť a doplniť všetky potrebné živiny a látky. Ich výhodou je, že si ich viete pripraviť hustejšie aj redšie, takže môže ísť o hlavné jedlo, ale tiež aj o olovrant.

Ide zároveň o teplé jedlo, ktoré zahreje napríklad aj v zimných mesiacoch, čo platí prakticky o každej jednej polievke. Ako proteínovú označujeme ale takú, ktorá obsahuje buď prirodzene viac proteínov v dôsledku použitých surovín, alebo si ju kúpite ako hotovú polievku s vyšším obsahom proteínu v základnej zmesi. V oboch prípadoch doplníte bielkoviny.

Proteínové polievky Ketomix

 • zdroj kvalitnej bielkoviny, vitamínov a minerálnych látok
 • nízky obsah sacharidov a tukov
 • zdroj vlákniny pre správnu funkciu čriev
 • bez lepku

Tie majú pre chudnutie aj fungovanie tela nenahraditeľný význam:

 • nemusíte sa vôbec báť o to, že by ste počas nadmerného športovania či fyzickej aktivity chradli, proteíny sú totiž základnou stavebnou látkou svalov
 • cielené dopĺňanie proteínov pomáha aj na posilnenie celkovej výkonnosti organizmu, proteíny sú dobrým zdrojom energie, proteínové polievky ešte viac
 • bielkoviny sú zároveň živinou, ktorá viditeľne znižuje pocity hladu a zvyšuje pocity sýtosti, čo pomáha pri diétach a chudnutí, nebudete totiž hladovať
 • podobne, ako aj iné živiny, aj pri proteínoch musí telo vydať istú energiu, aby ich vedelo stráviť a prijať, pri spracovaní proteínov je tejto energie viac

POZOR NA TUČNÉ POLIEVKY

Mäso ako také je bohatým zdrojom proteínov a mnoho ľudí si pod pojmom proteínová polievka predstaví práve polievky s výdatnou porciou mäsa. Tu si však treba dať pozor, aby nešlo o príliš mastné mäso, ktoré má viac škodlivých tukov, ako proteínov.

Domáce recepty na proteínové polievky

Prejdime teraz priamo k príkladom na domáce recepty na proteínové polievky, ktoré si viete pripraviť s použitím klasických surovín, stačí si len dobre vybrať. Treba však povedať, že na rozdiel od hotových polievok, nemusia obsahovať ideálne množstvo bielkovín.

Tu sú recepty na najlepšie a najobľúbenejšie domáce polievky:

Proteínová polievka so špenátom a mäsom: Na túto polievku potrebujete 500 g kuracích pŕs, cesnak, majoránku, bazalku, čierne korenie a 500 g špenátu.  Najskôr opečte kuracie prsia nakrájané na kúsky, potom pridajte špenát a ostatné prísady a varte 10 minút.

Avokádová polievka s cuketou: Miernou zmenou a oživením je táto studená avokádová polievka. Potrebujete len cuketu, avokádo, pol litra kokosového mlieka, limetku, petržlenovú vňať a čierne korenie. Všetko spolu rozmixujte, dajte do chladničky a hotovo.

Hubovo-zemiaková polievka: Potrebovať budete 500 g húb, 2 zemiaky, 1 cibuľu, cesnak, 2 litre vody, soľ, čierne korenie a maslo. Najskôr orestujte cibuľu a huby, popri tom si rozmixujte zemiaky. Všetko zmiešajte, povarte a zahustite gréckym jogurtom.

Proteínová polievka s mätou: Ide o krémovú polievku bez zahusťovania, kde potrebujete 450 gramov hrášku, 500 ml vody, olivový olej, soľ, cibuľu a mätu. Najskôr opražte cibuľu, potom pridajte všetky ostatné ingrediencie a varte. Na záver ju len rozmixujte.

Hotové proteínové polievky KetoMix a ich výhody

Zaujímavou možnosťou, ako si dopriať na obed alebo aj kedykoľvek inokedy počas dňa veľkú dávku bielkovín v podobe polievky, sú proteínové polievky značky KetoMix. Viete si ich kúpiť v podobe hotových produktov v prášku, ktoré stačí zaliať len vodou.

Medzi ich najdôležitejšie výhody, plusy a benefity patria tieto:

Veľa proteínov a minimum sacharidov

Oproti iným proteínovým polievkam konkurenčných značiek ponúkajú tie od KetoMixu veľké zastúpenie proteínov, až 15 gramov v jednej porcii, konkrétne v podobe sójového a tiež mliečneho proteínu. Naopak, sacharidov je tu minimum, konkrétne len 3 gramy.

Žiadny glutamát a vhodné aj pre celiatikov

Množstvo polievok v prášku je priam synonymom pre rizikový chemický koktejl. V prípade KetoMix polievok sa ničoho podobného báť nemusíte, nenachádzajú sa tu žiadne rizikové chemické prísady, žiadny glutamát a ani lepok, takže sú vhodné pre celiatikov.

Proteínové polievky Ketomix

 • zdroj kvalitnej bielkoviny, vitamínov a minerálnych látok
 • nízky obsah sacharidov a tukov
 • zdroj vlákniny pre správnu funkciu čriev
 • bez lepku

Rozmanité použitie počas dňa

Polievky viete využiť na doplnenie klasického jedálnička, ale aj v rámci veľmi známej a čoraz využívanejšej Keto diéty. Môžete si ich dať na obed, na večeru, ako ľahký olovrant, je to len na vás. Hneď, ako dostanete hlad a chcete niečo teplé, môžete si spraviť polievku.

Veľa vitamínov aj vlákniny

Prakticky všetky produkty značky KetoMix majú výhodu v tom, že majú nielen veľa proteínov, ale aj iných látok, či už ide o vlákninu alebo stopové prvky. To isté platí aj pre polievky, kde nájdete napríklad vitamíny A, B, C, D, E a K a tiež rôzne minerály.

JEDNODUCHÁ A RÝCHLA PRÍPRAVA

Polievky ako také sa veľmi rýchlo a ľahko pripravujú a to isté platí aj pre proteínové polievky značky KetoMix. Stačí len pridať vodu a to je všetko. Môžete si ich však doplniť pridaním rôznych korenín či byliniek na zlepšenie príchuti, prípadne aj uvarením zeleniny.

Nutričné hodnoty a zloženie proteínových polievok KetoMix

Ak ide o nutričné hodnoty a detailné zloženie polievok KetoMix, tie sa mierne odlišujú v závislosti od toho, o aký druh polievky ide, čiže s akou je príchuťou. V zásade platí, že všetky polievky sú výborným zdrojom bielkovín a majú naopak málo cukrov.

V 100 gramoch polievky sú tieto živiny a energetická hodnota:

 • podľa konkrétneho druhu je tu 1366 kJ až 1565 kJ, čiže 322 až 371 kcal
 • bielkovín je v polievke podľa konkrétneho druhu 44 až 61 g, vlákniny 1 až 13 g, cukrov 2,9 až 13 g a nasýtených tukov 0,6 až 2 g

Ak ide o celkové zloženie, podľa konkrétneho druhu polievky sa medzi dôležitými látkami nachádzajú predovšetkým sójový proteín, mliečny proteín, srvátkový proteín, slnečnicový olej, maltodextrín, modifikovaný škrob, soľ, glukózový sirup, koreniny a arómy, cibuľa, guarová guma, huby, cesnak, mletá mrkva alebo čakanková vláknina.

Výrobca, pôvod a prečo siahnuť po značke KetoMix

Proteínové polievky KetoMix nie sú ani zďaleka jedinou potravinou, ktorú možno nájsť v ponuke tejto značky. Ide totiž o kompletný diétny program, ktorý ponúka možnosť celodenného stravovania a poznajú ho tisíce mužov a žien, ktorí chcú chudnúť.

Za značkou KetoMix je totiž oveľa viac výhod, predovšetkým:

 • bohatý výber z rôznych jedál, potravín a nápojov, všetky z nich sú založené na vyššom obsahu bielkovín, viete ich dlhodobo vo svojom jedálničku prestriedať
 • nemusíte sa trápiť s nákupom jednotlivých potravín, napríklad polievok, viete si totiž objednať aj komplexnejšie balíčky, ktoré obsahujú jedlá a tiež nápoje
 • nejde iba o nejaký neznámy eshop so sortimentom hotových jedál a nápojov, značka má aj svoju kamennú predajňu a tiež má bohatú a dlhoročnú históriu
 • ak by ste potrebovali poradiť so stravovaním, k dispozícii máte aj výživových odborníkov a špecialistov, ktorí vám dokážu zodpovedať otázky a dotazy

Balenie a cena proteínových polievok KetoMix

Proteínové polievky KetoMix si viete zakúpiť vo viacerých príchutiach, konkrétne s kuracou príchuťou, kari príchuťou, hubovou príchuťou, paradajkovou príchuťou, zeleninovou príchuťou, syrovou príchuťou, gulášovou príchuťou a aj ako tzv. ázijskú proteínovú polievku. Všetky majú rovnaký obsah a to 250 gramov, čo znamená, že zahŕňa 10 porcií.

Tu je prehľad všetkých polievok, ich balení a aj porovnanie cien:

Proteínové polievky Ketomix

 • zdroj kvalitnej bielkoviny, vitamínov a minerálnych látok
 • nízky obsah sacharidov a tukov
 • zdroj vlákniny pre správnu funkciu čriev
 • bez lepku

Ako vidíte, cena je bez ohľadu na veľkosť balenia rovnaká a pokiaľ ide o prepočet ceny jedného balenia na jednu porciu, dostanete sa s nákladmi na polievku pod 2 €. Treba si uvedomiť, že už nemusíte pridávať žiadny proteín a polievka vás dokáže zasýtiť.

Príprava proteínových polievok KetoMix

Silnou stránkou proteínových polievok KetoMix, rovnako ako aj väčšiny iných jedál od tohto výrobcu, je prakticky bezproblémová príprava a to bez ohľadu na akékoľvek vaše skúsenosti s varením. Spôsob prípravy je veľmi podobný príprave iných podobných polievok.

Najskôr nalejte do hrnčeka alebo inej nádoby 200 ml horúcej, nie vriacej, vody

Voda by mala mať ideálne 80 stupňov Celzia, potom do nej pridajte 25 gramov z prášku polievky a miešajte, kým nebudete mať rovnomernú a hustú konzistenciu

Polievku stačí miešať zopár minút, obvykle nie viac, ako 5 či 6. Dbajte na to, aby ste zmes nasypali do polievky a nie naopak, v miske už totiž najskôr vriaca voda musí byť. V opačnom prípade by mohli vzniknúť hrudky, ktoré by sa vám už nepodarilo rozmiešať. Po skončení miešania môžete nechať polievku mierne vychladnúť, potom stačí už len jesť.

Čo sa týka možných prísad, ak by ste si chceli polievku niečím ochutiť, pokojne do nej môžete použiť bylinky, napríklad kôpor, bazalku, mätu alebo čokoľvek iné, čo bude ladiť s jej príchuťou. Pridať môžete aj koreniny, napríklad chilli, alebo uvarenú zeleninu.

Konzumácia a skladovanie proteínových polievok KetoMix

Skladovanie polievok KetoMix je veľmi jednoduché a to aj preto, že ide o sypkú zmes na prípravu polievky. Základom je, aby ste ju nechali v pôvodnom obale a odsypali si vždy iba toľko, koľko porcií polievky budete robiť. Následne obal polievky uzatvorte.

Tu sú ďalšie pravidlá a zásady pre ideálnu konzumáciu polievok:

 • skladujte polievky v suchu, chlade a mimo priameho slnka aj mrazu
 • polievky nie sú vhodné pre deti do 18 rokov a tehotné a dojčiace ženy
 • pozor na alergie, môžu tu byť stopy kôrovcov, vajec, orechov, rýb a zeleru
 • ak budete držať kompletnú Keto diétu, polievku môžete jesť už na úvod

Ďalšie produkty KetoMix

Značka KetoMix je, ako už bolo spomenuté vyššie, komplexným produktovým programom, čiže jej sortiment obsahuje veľké množstvo rôznych jedál a potravín. Je cielená na Keto diétu a dlhodobé chudnutie práve s využitím týchto potravín a nápojov v stravovaní.

Čo sa týka samotnej Keto diéty, tá využíva práve obsah bielkovín:

Cieľom Keto diéty je dosiahnutie ketózy, počas ktorej prichádza k efektívnejšiemu spaľovaniu tukových zásob a to znížením sacharidov a zvýšením proteínov

Pokiaľ ide o potraviny, nápoje a produkty KetoMix, tie ponúkajú:

 • bezproblémovú a rýchlu prípravu, obvykle do pár minút a len s vodou
 • komplexný zdroj nielen proteínov, ale aj iných živín a stopových prvkov
 • istotu, že bez ohľadu na druh jedla či nápoja, podporujete chudnutie

V zložení potravín a nápojov sa nenachádzajú žiadne problematické či rizikové látky, chemické prísady, konzervanty a podobne. Dokonca, s výnimkou pečiva, tu nie je ani lepok, čo znamená, že tak polievky, ako aj iné jedlá, môžu jesť aj ľudia s celiakiou. Sortiment je dosť široký a zahŕňa nielen hlavné jedlá, ale aj proteínové čokolády a chipsy.

Proteínové polievky Ketomix

 • zdroj kvalitnej bielkoviny, vitamínov a minerálnych látok
 • nízky obsah sacharidov a tukov
 • zdroj vlákniny pre správnu funkciu čriev
 • bez lepku

Čo sa týka konkrétnych potravín, KetoMix ponúka aj proteínové omelety, kaše, palacinky, pečivo, cestoviny, sušené mäso, omáčky, dresingy či nátierky. Z pochutín ide o tyčinky, dezerty, krekry aj perníky, všetko s minimom sacharidov a s proteínovým základom.

Pokiaľ ide o nápoje, siahnuť môžete po koktejloch v prášku, kde stačí pridať vodu. Viete si tak zakúpiť koktejly obsahujúce srvátkový a sójový proteín, na výber je viacero príchutí od kávy, cez kokos až po ovocné chute. Veľkým plusom je, že značka ponúka aj výživové doplnky, ktoré obsahujú aminokyselinu L-Karnitín a pomáhajú na chudnutie.

KOMPLETNÁ A DLHODOBÁ DIÉTA

Všetky spomínané jedlá a nápoje viete využiť v rámci Keto diéty, pričom aby ste ju vedeli dodržiavať, nemusíte si už pripravovať žiadne ďalšie zložité jedlá. Jediné, čo vám bude stačiť, je skonzumovať pol kilogramu zeleniny denne, najmä kvôli obsahu vlákniny.

Ako a kde kúpiť proteínové polievky a ďalšie produkty KetoMix

Ak vás proteínové polievky KetoMix zaujali, prípadne by ste chceli vyskúšať aj iné jedlá, produkty a nápoje tejto značky, navštívte jej oficiálny web www.ketomix.sk. Viete si tu pozrieť kompletné zloženie všetkých produktov a získať informácie aj o diéte.

Okrem osobného nákupu viete využiť na webe aj online eshop:

 • v ňom nakúpite cez smartfón, počítač alebo tablet a to za pár kliknutí
 • nemusíte nikam chodiť a nákup spravíte bez ohľadu na to, kde ste
 • doručenie môže byť priamo k vám domov aj do pobočky Zásielkovne
 • máte na výber viacero kuriérnych služieb a aj viac spôsobov platby

Nakoľko ide o oficiálny eshop, nemusíte sa vôbec báť o originalitu prípravkov a produktov a ani o to, že by ste nemali najlepšiu možnú cenu. Práve naopak, máte istotu, že získate tie najlepšie podmienky. Pri väčšej objednávke je dokonca poštovné bezplatné.

Proteínové polievky Ketomix

 • zdroj kvalitnej bielkoviny, vitamínov a minerálnych látok
 • nízky obsah sacharidov a tukov
 • zdroj vlákniny pre správnu funkciu čriev
 • bez lepku

Doručenie prebieha štandardne do 3 pracovných dní, kuriér vám doručí balíčky v diskrétnom balení. Objednať si môžete aj naraz viac potravín v balíčku na 1, 2, 3 či až 4 týždne. Pri platení viete využiť dobierku a platbu v hotovosti, ale aj platbu vopred a online, či už cez internet banking alebo platobnou kartou. V eshope funguje aj telefonická infolinka.

Skúsenosti s proteínovými polievkami KetoMix

Proteínové polievky KetoMix sú veľmi populárne, stačí sa pozrieť na reakcie rôznych užívateľov na internetových fórach a v diskusiách. Tí oceňujú predovšetkým veľmi bohatý výber z viacerých druhov príchutí, takýto výber je oproti konkurencii priam „rozprávkový“ a polievky môžete pravidelne obmieňať, čiže sú aj pre dlhodobé stravovanie.

Pozitívne hodnotená je aj veľmi jednoduchá príprava a tiež veľkosť balenia, v jednom sa totiž nachádza až 10 porcií polievok. Celkovo je značka KetoMix hodnotená kladne v tomto zmysle pre všetky jedlá, potraviny a produkty, balenia sú dostatočne veľké.

Chuťovo sú proteínové polievky na dobrej úrovni, navyše, je možné ich bez väčších problémov dochutiť varenou zeleninou, bylinkami alebo koreninami, čo je dosť chválené. Obsahujú dostatok proteínov, nie je potrebné už žiadne ďalšie pridávať, čo nenavyšuje cenu. Netreba sa obávať žiadnych rizikových chemických prísad, polievky sú zdravé.

Zhodnotenie na záver

Proteínové polievky sú jednou z najviac ideálnych foriem na doplnenie bielkovín do svojho tela a pomáhajú aj pri chudnutí. Obzvlášť cenené sú polievky od výrobcu KetoMix, či už ide o mužov alebo aj o ženy. Nejde len o chuť polievok, ale aj o ďalšie vlastnosti.

Toto sú benefity, ktoré si ľudia na polievkach a značke cenia:

bohatý výber rozličných príchutí, všetky polievky sú bez obsahu lepku

možnosť dochucovania polievok koreninami, bylinkami aj zeleninou

jednoduchá príprava s pridaním len vody, zvládne ju naozaj každý

široký výber aj iných jedál a potravín a to aj pre dlhodobý jedálniček

KetoMix potraviny, vrátane polievok, majú tiež nadpriemerne veľa proteínov oproti väčšine konkurencie, sú teda ideálne tak pre tých, čo chcú chudnúť, ako aj pre tých, čo športujú alebo chcú zlepšiť výkonnosť svalov. Zároveň obsahujú naozaj minimum sacharidov.

Proteínové polievky Ketomix

 • zdroj kvalitnej bielkoviny, vitamínov a minerálnych látok
 • nízky obsah sacharidov a tukov
 • zdroj vlákniny pre správnu funkciu čriev
 • bez lepku

Značku teda možno určite odporučiť a to nielen polievky, ale aj ostatné jedlá a nápoje z jej ponuky na www.ketomix.sk. Bez akýchkoľvek problémov si ich viete kúpiť priamo z domu cez eshop a to dokonca aj v balíčkoch na viac týždňov vopred. Navyše, ide nielen o výrobcu potravín alebo jedál, ale o overený diétny program s dlhodobými skúsenosťami.

Prečítajte si tiež

Komentáre & Hodnotenie

5.00

1 Hodnotenie