Proteínové pudingy pomôžu na chudnutie, viete si ich spraviť doma aj kúpiť v prášku

Proteínové pudingy pomôžu na chudnutie, viete si ich spraviť doma aj kúpiť v prášku

Proteínový puding je zdravou alternatívou k tomu klasickému a hoci sa jedná teoreticky o sladkosť, v podstate ide o dobrý zdroj bielkovín, ktorý môže nahradiť aj niektoré z hlavných či menších jedál počas dňa. Spraviť si ho viete doma, ale kúpiť aj ako hotový.

Pokiaľ ide o domáce recepty, ich výhodou je, že si viete spraviť puding s rôznymi príchuťami a surovinami, či už pôjde o nejaké ovocie, oriešky, semienka a podobne. Ak sa rozhodnete pre kúpu proteínového pudingu v prášku, máte na výber viac príchutí a značiek. To, ktorý recept je najlepší, ale aj to, po ktorom hotovom pudingu siahnuť, si povieme teraz.

Proteínové pudingy a ich vplyv na chudnutie a zdravie

Do skupiny sladkostí z kategórie zdravých či fitness patria aj proteínové pudingy. Ako už hovorí aj ich označenie, ide o pudingy, kde sú základnou zložkou bielkoviny, makroživina dôležitá pre svalstvo aj z pohľadu chudnutia, kde má priamy i nepriamy vplyv.

Bielkovinové jedlá sa využívajú ako zdroj dlhodobej energie a na zníženie pocitu hladu, majú obvykle minimum nezdravých tukov a cukrov, rovnako tak nie sú ani príliš kalorické. Pudingy patria medzi potraviny, ktoré viete využiť ako sladkosť, ale aj ako jedno z väčších jedál počas dňa. Môžete ich jesť samostatne, no aj v rámci bielkovinovej diéty.

Proteínový puding KetoMix

 • zdroj kvalitnej bielkoviny
 • nízky obsah sacharidov a tukov
 • zdroj vlákniny pre správnu funkciu čriev
 • bez lepku

Zaradením proteínového pudingu do vášho jedálnička získate:

 • zdravú alternatívu oproti klasickým pudingom, čo znamená príjem oveľa menšieho množstva kalórií a cukru, čo je ideálne aj na prevenciu voči priberaniu
 • jedlo, ktoré vás zasýti a zároveň pochutinu, ktorá zaženie chuť na niečo sladké, práve vďaka vysokému obsahu bielkovín totiž veľmi rýchlo zaženiete váš hlad
 • dobrý zdroj bielkovín pre svaly, nakoľko táto živina je súčasťou stavebných látok svalových vlákien, čo pomáha proti chradnutiu svalov počas diétovania
 • množstvo iných prospešných živín a látok, predovšetkým pokiaľ ide o vlákninu, ktorá je dôležitá z pohľadu trávenia, tráviacich mechanizmov a metabolizmu

PRI CHUDNUTÍ AJ POČAS TRÉNINGU

Proteínové pudingy viete využiť vďaka svojmu zloženiu nielen ako podporu počas chudnutia a znižovania hmotnosti, sú ideálne aj ako rýchle a chutné jedlo po tréningu a cvičení. Dôvodom je, že obsahujú veľa bielkovín, ktoré svaly potrebujú na regeneráciu.

Domáce recepty na proteínové pudingy

Dostali ste už chuť skúsiť si proteínový puding naživo? Ak áno, stačí vám k tomu len proteín v prášku a niekoľko zdravých surovín, o ostatok sa postará tuhnutie pri nižšej teplote vo vašej chladničke. Takéto pudingy pomôžu vášmu zdraviu a samozrejme chudnutiu.

Práve preto prinášame nasledovné recepty na domáci puding:

Vanilkovo-proteínový puding: Potrebovať budete 200 ml vody, 30 g proteínového prášku, 2 polievkové lyžice chia semien, 1 polievkovú lyžicu kávových zŕn a 1 čajovú lyžičku škorice. Všetko zmiešajte, dobre pomixujte, dajte do chladničky na 2 hodiny a hotovo.

Banánový puding s cottage cheese: Tento recept je trocha netradičný, na puding si pripravte okrem práškového proteínu aj polovicu hrnčeka cottage cheese, 1 banán a 2 polievkové lyžice gréckeho jogurtu. Zmiešajte až do jemnej zmesi a dajte chladiť na 3 hodiny.

Čokoládový puding: Ako prísady použite 300 ml mlieka, 30 g proteínu v prášku, 20 g kakaa v prášku, 25 g kukuričného škrobu a stéviu na dochutenie. Polovicu mlieka zmiešajte s ostatnými prísadami, druhú povarte, potom zmiešajte dokopy a dajte zachladiť.

Malinový puding so semienkami: Na recept potrebujete 300 ml mandľového mlieka, 200 g malín, 40 g proteínu v prášku, 5 polievkových lyžíc chia semien a čajovú lyžičku vanilkového prášku. Všetko okrem malín zmiešajte, dajte do chladničky a vrch ozdobte malinami.

Hotové proteínové pudingy KetoMix a ich výhody

Ak sa vám nechce pripravovať puding prácne a úplne „od nuly“, môžete si varenie uľahčiť a to s pomocou zmesi určenej na domácu prípravu pudingu, avšak oveľa jednoduchšie a tiež rýchlejšie. Výrobcom, ktorý takúto pudingovú zmes ponúka, je aj KetoMix.

Tu sú najdôležitejšie dôvody, prečo treba značku vyskúšať:

Sladkosť aj hlavné jedlo počas dňa

Proteínový puding môže plniť úlohu hlavného jedla, rovnako tak je aj sladkosťou, je len na vás, čomu dáte prednosť. Ak pôjde o jedno z jedál počas dňa, viete ho veľmi dobre použiť aj počas známej Keto diéty a to už v prvej fáze. Ako sladkosť je univerzálny.

Viac typov bielkovín v jednej porcii

Veľmi dôležité je nielen to, že v pudingoch získate dostatok proteínov, ale aj to, akého sú typu a pôvodu. Značka KetoMix má oproti väčšine konkurencie tú výhodu, že v pudingoch má viac typov bielkovín, ide o kombináciu sójovej aj srvátkovej bielkoviny.

Proteínový puding KetoMix

 • zdroj kvalitnej bielkoviny
 • nízky obsah sacharidov a tukov
 • zdroj vlákniny pre správnu funkciu čriev
 • bez lepku

Žiadne rizikové prísady a konzervanty

Ak sa rozhodnete pre proteínové pudingy KetoMix, môžete si byť istý, že získavate produkt bez obsahu rizikových chemických prísad. Nenachádzajú sa tu ani geneticky upravená sója, ani pridaný glutaman a ani lepok, čo znamená, že pudingy môžu aj celiatici.

Veľa vlákniny, vitamínov aj minerálov

Oproti iným značkám, ktoré ponúkajú proteínové pudingy, sú v tých od KetoMix obsiahnuté nielen bielkoviny, ale aj vláknina v podobe čakankovej vlákniny, no aj stopové prvky. Ide o vitamíny A, B, C, D, E a K a viaceré minerály vrátane vápnika či draslíka.

OPTIMÁLNE A KOMPLEXNÉ ZLOŽENIE

Ako vidno, proteínové pudingy KetoMix sú nielen o bielkovinách, ale aj o iných dôležitých látkach a živinách. Podobne, ako aj ďalšie potraviny a jedlá značky KetoMix, aj v tomto prípade platí, že tu nájdete stopové prvky dôležité pre chudnutie aj zdravie.

Nutričné hodnoty a zloženie proteínových pudingov KetoMix

Zloženie proteínových pudingov KetoMix je založené nielen na bielkovinách ako základnej zložke, ale aj na iných nutrientoch, či už ide o makroživiny, vlákninu alebo prídavné látky. Rizikových cukrov a tukov je našťastie v tomto pudingu absolútne minimum.

V 100 g pudingu nájdete tieto živiny, kalórie a iné látky:

 • puding obsahuje 1569 kJ energie, čo je v prepočte 375 kcal
 • nájdete tu 46 gramov bielkovín, sacharidov je 21 gramov, z toho cukrov je 11 gramov, tukov je 7 gramov, z toho nasýtených 7 gramov a vlákniny 14 gramov

Pokiaľ ide o proteíny, nachádzajú sa tu srvátkový a sójový proteín, čo sa týka vlákniny, tak v pudingu nájdete čakankovú. Medzi ďalšie látky obsiahnuté v pudingoch KetoMix patria aj sušené mlieko, ryžová múka, želatína, soľ, sójový lecithín, slnečnicový olej, aróma, beta karotén, sukralóza, zmes vitamínov a minerálnych látok a guarová guma.

Výrobca, pôvod a prečo siahnuť po značke KetoMix

Okrem kvalitného zloženia sa mnoho ľudí rozhoduje pre proteínové pudingy aj iné produkty KetoMix tiež kvôli tomu, že sa jedná o overenú značku, ktorá je na trhu viacero rokov. Je za ňou známa spoločnosť Opravdove hubnuti, ktorá sídli v Českej republike.

Toto sú 4 najdôležitejšie dôvody, prečo siahnuť po značke:

 • široký sortiment proteínových jedál aj nápojov, výrobca sa totiž nezameriava iba a len na proteínové pudingy, ale má sortiment aj pre celodenné stravovanie
 • overené zloženie každej jednej potraviny a produktu, zároveň aj vyvážený pomer všetkých živín od bielkovín po tuky, rovnako tak dostatok vlákniny
 • bezproblémová príprava jedál a nápojov, vo väčšine prípadov majú formu prášku, kde stačí pridať vodu, zamiešať a potom nechať nejako tepelne upraviť
 • všetky jedlá a nápoje sú zostavené výživovými odborníkmi, tí vám vedia poradiť aj s vašim jedálničkom, či už cez infolinku alebo cez online poradňu

Balenie a cena proteínových pudingov KetoMix

Značka KetoMix ponúka len jeden druh proteínových pudingov, konkrétne ide o puding s vanilkovou príchuťou. Jedná sa o sypkú zmes v podobe prášku, ktorá je určená na konečnú prípravu doma v chladničke. Balenie má veľkosť 280 gramov a nachádza sa v ňom 10 porcií pudingu. Oproti konkurenčným značkám je veľkosť balenia nadpriemerná.

Tu je detailný pohľad na balenie a jeho ďalšie vlastnosti:

Proteínový puding KetoMix

 • zdroj kvalitnej bielkoviny
 • nízky obsah sacharidov a tukov
 • zdroj vlákniny pre správnu funkciu čriev
 • bez lepku

Ak ide o cenu pudingu KetoMix, na prvý pohľad je síce väčšia, treba si však uvedomiť, že sa jedná až o 10 porcií, čiže viete puding jesť až 10 dní. V takomto pomere je už cena oveľa priaznivejšia a pod hranicou 2 € za 1 porciu, čo je oproti konkurencii lepšie.

Príprava proteínových pudingov KetoMix

Kľúčovou výhodou takmer všetkých jedál a nápojov značky KetoMix je rýchla a jednoduchá príprava a to aj pre laikov, ktorí nemajú takmer žiadne predošlé skúsenosti. Na prípravu dokonca nepotrebujete ani žiadne špeciálne kuchynské náčinie alebo nádoby.

Do šejkra alebo misky nalejte 150 ml horúcej vody s teplotou najviac 80°C

Potom pridajte 1 odmerku pudingu KetoMix, čiže 28 gramov a zmixujte prášok s vodou, čím získate zmes, ktorú následne dáte stuhnúť do chladničky na 3 hodiny

Po troch hodinách tuhnutia máte puding hotový, nemusíte do neho už pridávať žiadny proteín v prášku a ani iné prísady. Ako vidíte, nie je potrebná žiadna ďalšia úprava, ide iba o zmiešanie práškovej zmesi a vody. Ak by ste ale chceli puding na záver vyzdobiť, môžete pridať napríklad strúhaný kokos, ľanové či sezamové semienka alebo oriešky.

Tieto zdravé suroviny, prípadne aj kúsky ovocia s nižším obsahom cukru, viete pridať do zmiešaného pudingu aj pred jeho zachladením, je to len na vás. Ak by ste si chceli spraviť ešte chutnejšiu sladkosť, môžete stuhnutý puding poliať proteínovým topingom.

Konzumácia a skladovanie proteínových pudingov KetoMix

Konzumácia proteínového pudingu KetoMix nemá prakticky žiadne obmedzenia, môžete ho jesť aj počas diétovania, nakoľko obsahuje minimum kalórií a cukrov. Pozor si však dajte na dva alergény, ktoré sa v pudingu môžu nachádzať, konkrétne sóju a mlieko.

Čo sa týka ďalších pravidiel skladovania a konzumácia, tak:

 • proteínový puding nie je vhodný pre tehotné a ani pre dojčiace ženy
 • rovnako by nemali puding jesť ani ľudia, ktorí majú intoleranciu laktózy
 • nezabudnite ani na dostatočný pitný režim, vypite aspoň 1,5 litra tekutín
 • puding skladujte na suchom a chladnom mieste mimo priameho slnka

Ďalšie produkty KetoMix

Značka KetoMix nie je len o pudingoch, práve naopak, ide o výrobcu, ktorý si zakladá na čo najširšej ponuke jedál, nápojov a iných produktov. Sortiment viete využiť pre ucelený a komplexný diétny program zameraný na chudnutie, známy ako Keto diéta.

Princípom tejto diéty je zmena pomeru bielkovín a cukrov:

Aby ste s Keto diétou schudli, musíte minimalizovať príjem sacharidov pod 50 gramov za deň, naopak, v jedle treba zvýšiť zastúpenie bielkovín ako aj vlákniny

Práve pre diétu sú určené produkty KetoMix, ktoré ponúkajú:

 • vyvážené zloženie bielkovín, sacharidov, tukov, vlákniny a iných živín
 • garanciu bezproblémovej a jednoduchej prípravy doslova do pár minút
 • možnosť zloženia celodenného stravovania a pitného režimu naraz

Pokiaľ ide o výber jedál a potravín, KetoMix má vo svojej ponuke hlavné jedlá ako aj menšie potraviny. Nájdete tu proteínové polievky, kaše, omelety, palacinky, pečivo, sušené mäso, cestoviny, omáčky, dresingy, nátierky či pomazánky. Samozrejmosťou sú proteínové tyčinky v rôznych príchutiach, ktoré si viete dať počas celého dňa a aj pred cvičením.

Na svoje si prídu aj tí, čo by chceli trocha maškrtiť, značka totiž ponúka nielen sladké a zdravé proteínové pudingy, ale aj perníky, čokolády a iné dezerty, rovnako tak slané chipsy a ďalšie pochutiny. Nič z toho nenaruší vaše chudnutie alebo Ketónovú diétu.

V sortimente nájdete aj proteínové nápoje, vďaka ktorým bez problémov pokryjete svoj pitný režim a získate zároveň dostatok sójovej aj srvátkovej bielkoviny. Aj v tomto prípade sa jedná o nápoje v podobe prášku, kde stačí len pridať vodu a dobre zamiešať. Na výber je niekoľko druhov príchutí od vanilky po kávu, značka má v ponuke aj vegánske nápoje.

DLHODOBÝ KOMPLETNÝ JEDÁLNIČEK

Plusom celej ponuky nápojov a jedál KetoMix je to, že si z nej viete zostaviť stravovanie na celý deň a to aj na viac týždňov. Šírka sortimentu jedál, potravín a produktov je tak veľká, že nebudete trpieť núdzou na hlavné aj menšie jedlá a jedálniček bude pestrý.

Ako a kde kúpiť proteínové pudingy a ďalšie produkty KetoMix

Ak sa rozhodnete pre značku KetoMix, všetky informácie o jej produktoch a potravinách, vrátane proteínových produktov, si viete nájsť na jej oficiálnom webe www.ketomix.sk. Tu sú aj detailnejšie údaje o zložení potravín a jedál a tiež informácie o Keto diéte.

Okrem toho sa tu nachádza aj oficiálny internetový obchod:

 • v ňom viete nakúpiť cez počítač, notebook, tablet alebo cez smartfón
 • objednávku aj doručenie vybavíte priamo doma, nemusíte nikam ísť
 • doručenie zabezpečuje kuriérna služba a bežne trvá 3 pracovné dni
 • máte tiež istotu, že cena za produkty aj doručenie je najvýhodnejšia

Postup objednávky je veľmi podobný nákupu v bežnom eshope, stačí len vložiť do online košíka tie jedlá a produkty, ktoré sa vám páčia, vyplniť svoje údaje a vybrať spôsob platby či doručenia. Kuriér vám zásielku donesie domov aj do blízkej pobočky Zásielkovne.

Proteínový puding KetoMix

 • zdroj kvalitnej bielkoviny
 • nízky obsah sacharidov a tukov
 • zdroj vlákniny pre správnu funkciu čriev
 • bez lepku

Pokiaľ ide o objednávanie, v eshope si viete kúpiť jednotlivé jedlá samostatne aj po celých balíčkoch na viac týždňov držania diéty, pokojne aj na mesiac. Naraz tak vybavíte celé svoje stravovanie počas dňa. Zaplatiť môžete klasicky v hotovosti a na dobierku, ale aj vopred a cez internet, či už zvolíte platbu kartou, bankový prevod alebo internet banking.

Skúsenosti s proteínovými pudingami KetoMix

Proteínové pudingy KetoMix sa tešia v rámci celého sortimentu značky, ale aj vo svojej kategórii, pomerne veľkej obľube. Vidno to aj na základe hodnotení užívateľov na rôznych internetových fórach a v diskusiách, kde sú kladné referencie a recenzie. Hoci nedostatok väčšieho výberu príchutí je isté mínus, puding je chutný a splní svoj účel.

Oproti väčšine iných značiek totiž ponúka naozaj nadpriemernú porciu bielkovín, navyše, ide o viacero druhov proteínov, čo je ideálne z hľadiska ich vstrebania aj účinku v tele. Pozitívne hodnotená je aj rýchla a jednoduchá príprava, zmes stačí zmiešať s vodou.

Veľkosť balenia sa môže síce zdať na prvý pohľad nadpriemerná, ale to nie je žiadny závažný problém, práve naopak, jedno balenie vám vystačí až na 10 porcií. Muži aj ženy hodnotia kladne tiež zloženie pudingu z pohľadu niektorých alergénov, nenachádza sa tu napríklad lepok. Rovnako tak v pudingoch nie sú glutaman a geneticky upravená sója.

Zhodnotenie na záver

Záverečné zhodnotenie proteínových pudingov KetoMix je aj s ohľadom na referencie na internetových fórach pozitívne. To však platí celkovo o proteínových pudingoch, čiže aj o tých, ktoré si pripravíte doma, dôležité je mať po ruke kvalitné suroviny.

V prípade, že sa rozhodnete siahnuť po značke KetoMix, získate:

hotovú zmes na puding, stačí pridať vodu a dať ju stuhnúť do chladničky

optimálnu zmes bielkovín, sacharidov, tukov, vlákniny a ďalších živín

potravinu, ktorú viete využiť na zahnanie chuti na sladké aj ako jedlo

nielen proteínové pudingy, ale celkovo široký výber proteínových jedál

Práve posledný benefit je dôležitý, nakoľko vďaka sortimentu KetoMix si viete zostaviť bez problémov celodenné stravovanie a to aj na dlhšiu dobu. Všetky jedlá, potraviny a nápoje sú využiteľné pre ucelený koncept Keto diéty, ktorá je na chudnutie už overená.

Proteínový puding KetoMix

 • zdroj kvalitnej bielkoviny
 • nízky obsah sacharidov a tukov
 • zdroj vlákniny pre správnu funkciu čriev
 • bez lepku

Či už teda siahnete po domácich alebo hotových proteínových pudingoch v prášku, rozhodne nepôjde o krok vedľa. Pri tých domácich si viete spraviť naozaj zdravé a fitness sladkosti, pri tých kupovaných máte maximum pohodlia a overené zloženie. Značka KetoMix má plus aj jednoduchým a rýchlym nákupom cez oficiálny eshop na www.ketomix.sk.

Prečítajte si tiež

Komentáre & Hodnotenie

5.00

1 Hodnotenie