Proteínové sirupy sú ideálne sladidlá, toping či dip na chudnutie a majú minimum cukru

Proteínové sirupy sú ideálne sladidlá, toping či dip na chudnutie a majú minimum cukru

Dochucovadlá, zdravé sladidlá, topingy či dipy, na to všetko viete využiť proteínové sirupy, ktoré možno nájsť v ponuke viacerých značiek. Majú zdravšie zloženie, ktoré obsahuje len minimum nezdravého cukru, naopak, používajú sa tu viac prírodné alternatívy.

Výsledkom je potom zdravšie pečenie, varenie a príprava jedál z teplej aj studenej kuchyne, kde sa tieto sirupy používajú ako jedna z prísad. Vďaka tomu, že neobsahujú priveľa tukov, cukrov a kalórií, nie je problém ich použitie aj počas chudnutia. Naopak, mnohým z nich dominujú nielen proteíny, ale rovnako tak aj vláknina, ktorá pomáha tráveniu.

Proteínové sirupy a ich vplyv na chudnutie a zdravie

Ako proteínové sirupy sa označujú také sirupy v podobe sladidiel, ktoré obsahujú výrazne viac bielkovín a výrazne menej cukrov a tukov. Hovorí sa im niekedy aj nízkosacharidové a nízkokalorické, obvykle majú nízky glykemický index a sú bez „éčok“.

Ich výhodou je, že ide o zdravú sladkosť, ktorá obsahuje prírodné a prirodzené sladidlá, ako sú napríklad stévia, agáve sirup alebo kokosový cukor. Mnoho týchto sirupov má aj vysoký podiel vlákniny, čo znamená, že podporujú trávenie a tým nepriamo aj chudnutie. Hodia sa pre samostatné použitie ako zdravá sladkosť, ale aj v rámci ucelených diét.

Sirup KetoMix bez cukru

 • nulový obsah sacharidov a tukov
 • obsahuje L-karnitín pre lepšie spaľovanie
 • jednoduchá a rýchla príprava

9€

Do obchodu

Čo sa týka vplyvu týchto sirupov na chudnutie, ide o:

 • zvýšený obsah proteínov, ktoré pomáhajú na rýchlejšie zasýtenie a proti pocitu hladu, nehrozí teda prejedanie sa a to aj tých potravín, ktoré so sirupom jete
 • zdravšie zloženie z pohľadu tukov, cukrov a kalórií, obvykle je ich tu minimum alebo majú nízky glykemický index, takže sa znižuje riziko ukladania tukov
 • vysoké zastúpenie vlákniny dôležitej pre trávenie a teda nepriamo pre chudnutie alebo aj metabolizmus, vďaka nej funguje trávenie pravidelne a naplno
 • v prípade sirupov s extra vysokým zastúpením bielkovín pomáhajú tieto živiny aj počas diéty a to na zníženie miery chradnutia a ubúdania svalstva

VHODNÉ PRE TEPLÚ AJ STUDENÚ KUCHYŇU

Tieto sirupy sa môžu využiť ako surovina v studenej aj teplej kuchyni, či už pôjde iba o záverečné ozdobenie nejakého proteínového dezertu, prípadne o súčasť prísad pri pečení fitness dezertov a koláčov. Dôležité je len dodržiavať maximálnu dennú dávku.

Vlastnosti a zloženie proteínových sirupov

Proteínových sirupov je na trhu a v ponuke rôznych značiek naozaj veľa. Viaceré sú nielen o obsahu bielkovín, ale aj o celkovom zložení, najmä ak ide o minimalizáciu nezdravých tukov a cukrov. To je totiž dôležité z pohľadu vplyvu sirupov na chudnutie.

Medzi najdôležitejšie vlastnosti a charakteristiky patria:

Využitie proteínových sirupov: Sirupy viete využiť na finálne dochutenie lievancov, waflí, pečiva, dezertov alebo ako príchuť do nápojov smoothie, ale aj pre nepriamu konzumáciu. V tom druhom prípade sú dobrou surovinou na osladenie perníkov či koláčov.

Príchute proteínových sirupov: Pokiaľ ide o príchute, to závisí od značky. Na trhu sú najviac vyhľadávané typické sladké a slané príchute, napríklad karamel, slaný karamel, čakanka, kakao, lieskový orech, jahoda či kokos. Ide zväčša o zdravšie príchute.

Výživové hodnoty a kalórie proteínových sirupov: Najviac býva v sirupoch proteínov a tiež vlákniny, ide o zložky, ktoré tvoria najdôležitejšiu časť nutričného zloženia. Sacharidov je obvykle do 5 až 10 gramov, kalórií býva do 20 až 30 gramov na 100 ml sirupu.

Skladovanie proteínových sirupov: Balenie sirupov treba uchovávať na chladnom a suchom mieste, ideálne pri izbovej teplote do 25° C, ale mimo priameho slnka a mrazu. Otvorený sirup vydrží zhruba mesiac v chladničke, čo je podobné, ako pri tých bežných.

Hotové proteínové sirupy KetoMix a ich výhody

Kvalitné proteínové, nízkosacharidové a nízkokalorické sirupy má vo svojej ponuke aj značka KetoMix. Ide o známeho producenta potravín založených na bielkovinách, vďaka čomu nejde o „mačku vo vreci“, naopak, skôr o overenú značku s viacerými referenciami.

Sirupy KetoMix majú oproti konkurencii viacero výhod:

Nadpriemerne vysoký objem vlákniny

Sirupy KetoMix sa vyznačujú vysokým zastúpením vlákniny v zložení, konkrétne až 71 %. Ide o vlákninu inulín, ktorá pozitívne vplýva na trávenie, proti zápche, podporuje aj imunitu, znižuje glykemický index iných potravín a v črevách pôsobí tiež probioticky.

Nízky glykemický index a objem cukru

Sirupy majú veľmi nízky glykemický index, konkrétne pod hodnotou 5, rovnako tak je tu aj menej cukru. Výrobca udáva, že oproti iným sladidlám v podobe sirupu je tu až o 95 % menej cukru, spomedzi všetkých živín sa v zložení cukor nachádza do objemu 5 %.

Sirup KetoMix bez cukru

 • nulový obsah sacharidov a tukov
 • obsahuje L-karnitín pre lepšie spaľovanie
 • jednoduchá a rýchla príprava

9€

Do obchodu

Zloženie bez rizikových látok a prísad

Na rozdiel od mnohých značiek, KetoMix si dáva záležať, aby sa v zložení jeho produktov neobjavovali nejaké škodlivé konzervačné látky či rizikové prísady. Aj preto sú sirupy bez lepku, laktózy a rizikových konzervantov, ich konzumácia je bezproblémová.

Možnosť použitia už od úvodu diéty

Vzhľadom na minimálny obsah cukrov sú tieto sirupy ideálne pre použitie v diétach a to už od ich úvodu. Platí to napríklad pre známu Keto diétu, ktorá je založená práve na minimalizácii príjmu sacharidov počas dňa. Sirupy tak môžete konzumovať aj počas diéty.

SLADKOSŤ BEZ AKÝCHKOĽVEK VÝČITIEK

Sirupy KetoMix sú ideálnym príkladom zdravého sladidla, ktoré zaženie vašu chuť po niečom sladkom, no zároveň bez výčitiek, že by ste ohrozili svoje chudnutie alebo zvýšili naopak riziko priberania. Má prirodzene sladkú chuť, ale zdravé a prírodné zloženie.

Nutričné hodnoty a zloženie proteínových sirupov KetoMix

Nízkosacharidové sirupy KetoMix sú z hľadiska zloženia vyvážené tak, aby boli prispôsobené pre čo najlepšiu podporu chudnutia a tiež nezvyšovali riziko priberania. Tomu zodpovedajú aj nutričné a výživové hodnoty sirupov, predovšetkým väčšie množstvo vlákniny.

Toto je prehľad najdôležitejších nutričných hodnôt sirupu:

 • ak ide o hodnotu energie, v dávke sirupu je 161 kcal, čiže 650 kJ
 • zo živín je dominantná najmä vláknina, ktorej je až 71,3 gramu, naopak, sacharidov je iba 4,7 gramu, v sirupoch nenájdete žiadne tuky a dokonca ani soľ

Čo sa týka ďalšieho zloženia, sirupy obsahujú extrakt z koreňa čakanky v koncentrácii minimálne 98 %, vďaka čomu majú svoju typickú príchuť a aj viac vlákniny, ako zvlhčujúca látka je tu použitý glycerol, zastúpená je aj sukralóza a na dochutenie je tu karamel. V zložení nie sú lepok a laktóza, sirupy môžu konzumovať ľudia aj s ich intoleranciou.

Výrobca, pôvod a prečo siahnuť po značke KetoMix

Premýšľate, prečo siahnuť práve po proteínových sirupoch KetoMix? Jedným z dobrých dôvodov je to, že ide o overenú značku, ktorá je na trhu vo svojej oblasti známa a má pozíciu lídra. Stojí za ňou spoločnosť Opravdove hubnuti, ktorá má overený pôvod.

Pokiaľ by ste chceli poznať najdôležitejšie plusy značky, tak:

 • dlhodobá známosť na slovenskom aj českom trhu, množstvo spokojných zákazníkov a desiatky tisíc predaných produktov, pozitívne recenzie a komentáre
 • široké portfólio a ponuka proteínových jedál, potravín a nápojov, viete si tak na jednom mieste vyskladať celodenné stravovanie, ale tiež pitný režim
 • bezproblémové zloženie z pohľadu rôznych prísad a konzervantov, vysoký objem nielen bielkovín, ale aj vlákniny, naopak, je tu minimum cukrov a tukov
 • všetky produkty sú zostavené odborníkmi, najmä pokiaľ ide o ich zloženie, značka má aj vlastnú internetovú poradňu, kde sa môžete spýtať na aj svoju diétu

Balenie a cena proteínových sirupov KetoMix

Sirupy KetoMix si môžete zakúpiť v dvoch veľkostiach balenia a to podľa toho, ako často a kde všade ich budete používať. Menšie balenie má objem 350 gramov, väčšie 700 gramov. Sirupy sú s čakankovou chuťou, nakoľko aj obsahujú bylinný extrakt z čakanky. Chuťovo sú takmer na nerozoznanie od sladidiel s medom, obalom je priehľadná fľaška.

Ak ide o porovnanie veľkostí balení a cien, tu je prehľad:

Sirup KetoMix bez cukru

 • nulový obsah sacharidov a tukov
 • obsahuje L-karnitín pre lepšie spaľovanie
 • jednoduchá a rýchla príprava

9€

Do obchodu

V prípade, že by ste chceli ušetriť, voľte samozrejme to väčšie balenie. Veľa však záleží od toho, ako pravidelne a ako často budete sirup používať. Pokiaľ to bude len občas, vystačíte si aj s menším balením. Sledujte totiž dátum spotreby a uchovania po otvorení.

Príprava proteínových sirupov KetoMix

Nízkosacharidové sirupy KetoMix sú hotovým produktom určeným na okamžité použitie. Nie je treba ich nijako upravovať a ani do nich pridávať žiadne prísady, využiť ich viete na priamu aj nepriamu konzumáciu, môžu byť totiž aj súčasťou pečenia alebo varenia.

Najčastejšie sa používajú na dochutenie hotových sladkostí a pokrmov

V prípade pečenia a varenia ich možno použiť ako sladidlo, napríklad do perníkov, koláčov, dezertov a smoothies, tepelná úprava im nerobí obvykle problém

Ak ide o príklady priameho použitia, sirupy viete využiť ako topingy na hotové palacinky, perníky či iné dezerty, prípadne ich konzumovať vo forme dipu s proteínovými chipsami. Môžete ich použiť aj s proteínovým pečivom namiesto nátierky, hoci konzistencia je o niečo redšia. Využiť ich možno aj do nápojov, napríklad na dochutenie smoothies.

V rámci varenia a pečenia sa môžu použiť ako sladidlo, ktoré nenaruší diétovanie, chudnutie a ketózu, čiže stav spaľovania tukových zásob v dôsledku nedostatku cukru. Pozor si dajte na odporúčanú dennú dávku, tá predstavuje štandardne 10 až 20 gramov denne.

Konzumácia a skladovanie proteínových sirupov KetoMix

Proteínové sirupy sú určené na priamu alebo nepriamu konzumáciu, napríklad môžu byť aj súčasťou receptov na pečenie. Ak ide o sladenie, je dávkovanie podobné, ako pri mede, ak ide o náhradu tuku v potravinách, 1 g sirupu môžete použiť ako náhradu 4 g tuku.

Zároveň sa treba pri konzumácii a skladovaní držať pravidiel:

 • na úvod dávkujete menej, do 10 gramov za deň, postupne to zvyšujte
 • pri nadmernom použití sirupov sa môžu objaviť mierne laxatívne účinky
 • balenie uchovávajte na suchom a tmavom mieste mimo priame slnko
 • po použití obal uzatvorte, sledujte aj dátum spotreby, ktorý je na ňom

Ďalšie produkty KetoMix

Čo sa týka iných produktov, značka KetoMix je producentom viacerých druhov jedál, potravín a nápojov, ktoré viete konzumovať a využiť počas celého dňa. Ponúka aj doplnky výživy obsahujúce L-Karnitín, aminokyselinu podporujúcu lepšie spaľovanie tuku.

Celý sortiment KetoMix sa sústredí na podporu Keto diéty:

Táto diéta je založená na minimalizácii príjmu sacharidov a zvýšení príjmu bielkovín, telo si tak začne brať energiu z tukových zásob a to tak, že spaľuje tuky

Využitie produktov tejto značky je jednoduchšou cestou a:

 • máte istotu, že zloženie je optimálne, či už ide o bielkoviny alebo cukry
 • príprava produktov a potravín je jednoduchá, väčšinou ide o pár minút
 • ja jednom mieste si zložíte celodenný jedálniček, ale tiež pitný režim

Čo sa týka zloženia spomínaných potravín, okrem bielkovín obsahujú obvykle aj dostatok vlákniny dôležitej pre trávenie, spomínané sirupy sú toho príkladom. Majú zároveň minimum tukov a cukrov, mnoho potravín a nápojov je plných prospešných vitamínov a minerálov. Naopak, nemusíte sa báť, že by obsahovali rizikové konzevanty a emulgátory.

Ponuka zahŕňa hneď niekoľko hlavných jedál, napríklad proteínové polievky, kaše, omelety, palacinky, sušené mäso alebo cestoviny. KetoMix má v sortimente aj pečivo, nátierky, omáčky, dresingy, pomazánky a chýbať nesmú ani známe proteínové tyčinky.

Značka ponúka tiež proteínové nápoje v podobe kokteilov v prášku, kde stačí len pridať vodu, zamiešať a nápoj je hotový. Aj tu si môžete vybrať z viacerých príchutí. Ak by ste chceli držať spomínanú Keto diétu dlhodobo, môžete siahnuť po balíčkoch KetoMix na 7 až 30 dní. V nich nájdete produkty pre stravovanie počas celého dňa na dané obdobie.

NEZABÚDAJTE NA ZDRAVÚ ZELENINU A OVOCIE

Keto diéta je nielen o minimalizácii cukrov a tukov a väčšom príjme bielkovín, ale celkovo o zmene stravovania smerom k zdravšiemu štýlu. Tomu by ste mali prispôsobiť aj stravovanie a využiť v jedálničku tiež ovocie a zeleninu na doplnenie potravín KetoMix.

Ako a kde kúpiť proteínové sirupy a ďalšie produkty KetoMix

Zdravé čakankové sirupy KetoMix, ale aj všetky ostatné potraviny a nápoje značky, nájdete aj na jej oficiálnej webstránke www.ketomix.sk. Tu si viete pozrieť ich zloženie, porovnať všetky jedlá, potraviny a produkty navzájom a získať informácie o Keto diéte.

Nákup je možný v eshope, ktorý tu nájdete, za pár minút:

 • nemusíte nikam osobne ísť, nákup zvládnete aj z gauču a cez smartfón
 • máte možnosť platiť v hotovosti aj bezhotovostne, cez internet a vopred
 • ide o oficiálny eshop, čo znamená garanciu originality aj najlepších cien
 • môžete si do detailov pozrieť zloženie a vybrať ideálnu veľkosť balenia

Spomínané potraviny a nápoje stačí len vložiť do online košíka, vyplniť svoje údaje, zvoliť spôsob doručenia a kuriérnu službu, vybrať spôsob platby a objednávku odoslať. Ak si zvolíte platbu vopred a cez internet, ihneď po potvrdení objednávky môžete aj zaplatiť.

Čo sa týka doručenia, to je možné buď priamo k vám domov, prípadne do vybranej pobočky Zásielkovne, je to len na vás. Štandardne vám kuriér balíček donesie do 3 pracovných dní. Čo sa týka platby, tu si viete vybrať platbu v hotovosti, platobnou kartou cez internet a prevodom cez internet banking. Ak by ste mali akékoľvek otázky, zavolajte na infolinku.

Skúsenosti s proteínovými sirupmi KetoMix

Sirupy KetoMix sú využívané ako univerzálne sladidlo, čo ukazujú zverejnené skúsenosti aj komentáre užívateľov. Najčastejšie ich ľudia kombinujú s palacinkami, perníkom alebo inými proteínovými sladkosťami zo sortimentu značky, ale môžu sa použiť aj samostatne, napríklad ako zdravšia alternatíva. Sú chválené pre zloženie, ale tiež pre lahodnú chuť.

Veľmi jednoducho sa rozotierajú, ich použitie je bezproblémové, aj pokiaľ ide o pečenie, kde sa využívajú namiesto medu alebo iných sladidiel. Vďaka minimálnemu obsahu cukrov a tiež kalórií sa používajú aj počas diéty, sú mimoriadne populárne v Keto diéte.

Mnoho mužov aj žien využíva tieto sirupy dlhodobo, čo je zrejme tá najlepšia možná referencia. Kladne hodnotený je aj výber z balení, niektorým ľuďom však chýba viac príchutí sirupov. Pozor si treba dať na nadmerné používanie, práve vďaka vyššiemu objemu vlákniny potom môžu vzniknúť zažívacie ťažkosti a hnačka. Našťastie, je to iba dočasne.

Zhodnotenie na záver

Proteínové sirupy predstavujú zdravšiu, viac fitness a kvalitnejšiu alternatívu k tradičným sladidlám a sirupom, napríklad ako je javorový alebo agávový sirup. Sú zdravšie aj ako med, hoci nie je ich ambíciou ho nahradiť. V jedálničku však určite majú miesto.

Pokiaľ siahnete po sirupoch od výrobcu KetoMix, získate:

bezproblémovú „sladkosť“ z pohľadu chudnutia alebo rizika priberania

zdravú surovinu pre prípravu proteínových dezertov využiteľnú pri pečení

overené zloženie s maximalizáciou vlákniny pre lepšie trávenie a črevá

výborný pomer medzi cenou a veľkosťou balenia, balenie vydrží dlhšie

Chuťovo sú sirupy takmer na nerozoznanie od rôznych sladkých omáčok, pripomínajú med, čo mnohým ľuďom vyhovuje, nakoľko je tak možné využitie naozaj do rozličných receptov, ale aj na finálne dochutenie, napríklad palaciniek, perníka či proteínové pečiva.

Sirup KetoMix bez cukru

 • nulový obsah sacharidov a tukov
 • obsahuje L-karnitín pre lepšie spaľovanie
 • jednoduchá a rýchla príprava

9€

Do obchodu

Znížený obsah cukru a minimálny glykemický index sú prospešné pre chudnutie, ale celkovo aj pre zdravie. Navyše, k benefitom treba pripísať veľký výber značky KetoMix, tá totiž má vo svojej ponuke nielen sirupy, ale aj množstvo hlavných jedál a potravín. Na oficiálnom webe www.ketomix.sk si jednoducho zložíte jedálniček podľa svojej chuti.

Prečítajte si tiež

Komentáre & Hodnotenie

5.00

2 Hodnotení