Proteínové víno je chutné a má minimum sacharidov a kalórií, hodí sa aj pri chudnutí

Proteínové víno je chutné a má minimum sacharidov a kalórií, hodí sa aj pri chudnutí

Víno rozhodne nepatrí medzi nápoje, ktoré by podporovali chudnutie, hoci zo zdravotného hľadiska sa raz za čas pohárik odporúča, hlavne pre srdce a cievy. Čo ak by ste ale mali možnosť si dať takýto pohárik aj bez toho, aby ste sa museli báť priberania?

Takouto možnosťou je proteínové víno, označované niekedy aj ako nízkosacharidové alebo nízkokalorické. Podobne, ako klasické víno, sa vyznačuje zaujímavou chuťou, obsahuje aj alkohol a viete si vybrať z rôznych odrôd a druhov. Jediným rozdielom je, že sa nemusíte báť dať si ho aj počas chudnutia alebo v období, kedy nechcete zbytočne pribrať.

Proteínové víno a jeho vplyv na chudnutie a zdravie

Proteínové víno, hoci presnejšie by bolo nízkosacharidové alebo nízkokalorické, je taký druh vína, ktorý je zdravší z pohľadu chudnutia, cvičenia, tréningu či aspoň minimalizácie rizika priberania. Na trhu ho ponúka iba zopár výrobcov, na výber je viac typov vín.

Siahnuť môžete po alkoholickom aj nealkoholickom víne, rovnako tak po klasickom suchom víne a aj po tom šumivom, napríklad ako je frizzante. Od tradičného vína sa tieto druhy líšia predovšetkým tým, že obsahujú oveľa menej cukru a teda aj kalórií. Výsledkom je minimálne riziko ukladania tukových zásob a zároveň minimálny negatívny vplyv na svaly.

KetoMix Akostné odrodové víno

 • unikátne KetoMix víno
 • nízky obsah sacharidov

Výhody tohto vína z pohľadu chudnutia a zdravia sú:

 • vyšší objem bielkovín, čo je živina, ktorá má pozitívny vplyv proti hladu a na zníženie chuti do jedla, rovnako tak však aj na svaly, ich stavbu a tiež výkon
 • minimálny obsah cukru oproti klasickému vínu, čo je dôležité jednako ako prevencia voči priberaniu, ale zároveň aj na podporu počas chudnutia a diéty
 • s tým súvisiaci aj nižší obsah kalórií, to platí tak pre suché ako aj šumivé víno, rovnako teda nedochádza k riziku priberania a podporuje sa chudnutie
 • ak siahnete po nealkoholickom víne, väčšina značiek obsahuje viac prírodného CO2 a aj viac vlákniny, sú vhodné aj pre ženy v tehotenstve a pri dojčení

SKÚSTE TIEŽ PROTEÍNOVÉ PIVO, ALE STRIEDMO

Hoci alkohol je počas chudnutia jednoznačne rizikovým nápojom a treba sa ho strániť čo najviac, okrem vína s nízkym obsahom sacharidov môžete skúsiť aj proteínové pivo. To má tiež minimum kalórií a sacharidov a na výber máte alkoholické aj nealko pivo.

Vlastnosti a zloženie proteínového vína

To, čím sa nízkosacharidové a nízkokalorické víno najviac odlišuje od toho bežného, je jeho zloženie a viaceré parametre. Niektoré vlastnosti, napríklad ohľadom skladovania, sú pri tomto víne podobné, ako aj pri klasickom, iné sú odlišné, najmä ak ide o kalórie.

Pre víno platia nasledujúce charakteristiky a parametre:

Balenie a zloženie proteínového vína: Nízkosacharidové a nízkokalorické vína sú balené tak, ako aj tie klasické, čiže v bežnej sklenenej fľaši s korkovým uzáverom. Ak ide o zloženie, to je veľmi podobné, ako pri bežnom víne, je tu však oveľa menej cukrov.

Odrody a chute proteínového vína: Na výber máte suché aj šumivé víno, podobne ako pri tom bežnom. Čo sa týka odrôd, v ponuke možno nájsť biele Rulandské víno, rôzne druhy ružového vína a, červené víno Zweigeltrebe alebo šumivé víno typu Frizzante.

Výživové hodnoty a kalórie proteínového vína: Čo sa týka výživových hodnôt, väčšina vín obsahuje podobné látky, ako klasické vína, vrátane oxidu síričitého. Je tu však oveľa menej kalórií a cukru, v prípade nealkoholických vín tiež viac prírodného CO2.

Skladovanie proteínového vína: Veľmi dôležité je tiež skladovanie, kde sú zásady podobné, ako pri bežnom víne. Uzavreté víno nevystavujte priamemu slnku a mrazu, skladujte ho v mierne chladnejšom prostredí. Ak ho otvoríte, ideálne je skladovať ho v chladničke.

Hotové proteínové víno KetoMix a jeho výhody

Známa značka KetoMix, ktorá sa orientuje na proteínové jedlá a nápoje, ponúka tiež víno, ktoré môžete bez problémov piť pri chudnutí. Nájdete ho v sortimente produktov určených na využitie počas diétovania a to aj v rámci Keto diéty, ktorú značka podporuje.

Toto sú najvýraznejšie výhody a plusy značky KetoMix:

Veľký výber rôznych druhov

KetoMix ponúka biele, červené a ružové víno a to rôznych odrôd. Výber je dostatočne široký, aby si každý prišiel na svoje, či už pôjde o ovocné chute, vôňu jarných kvetín špecifický buket aj zásluhou trieslovín. Siahnuť môžete po vínach rozličnej vyzretosti.

Overený a kvalitný pôvod vína

Vína značky KetoMix pochádzajú z Českej republiky, konkrétne z oblasti Moravy. Tá je známou vinárskou oblasťou a preto je aj pôvod vína tejto značky overený a kvalitný, nemusíte sa vôbec obávať. Ide o výhodu, ktorú si pochvaľujú ľudia aj v online recenziách.

KetoMix Akostné odrodové víno

 • unikátne KetoMix víno
 • nízky obsah sacharidov

Optimalizované zloženie

Víno ako také obsahuje veľké množstvo antioxidantov a to platí samozrejme aj pre víno značky KetoMix. Z pohľadu chudnutia však má optimalizované zloženie, najmä pokiaľ ide o obsah cukru. Toho má víno menej, ako to bežné, rovnako má aj menej kalórií.

Pitie samostatne aj v diéte

Vína KetoMix si môžete dopriať samostatne, ale aj v rámci Keto diéty. V tom druhom prípade sa odporúčajú pre konzumáciu až od druhého týždňa, v tom prvom ešte nie, mohli by totiž narušiť ketózu. Od druhého týždňa je však možná konzumácia bez problému.

OBJEM ALKOHOLU TAK, AKO PRI BEŽNOM VÍNE

Vína značky KetoMix sú klasickým vínom so všetkým, čo k tomu patrí. To znamená aj objem alkoholu, ktorý sa pohybuje okolo 11 až 13 %, v závislosti od odrody a typu vína. Ide teda o objem alkoholu, ktorý je podobný, ako pri bežnom víne, v ničom nezaostáva.

Nutričné hodnoty a zloženie proteínových vín KetoMix

Na rozdiel od bežných nápojov, v prípade vín sa neudávajú presné nutričné hodnoty, no ak ide o kvalitu zloženia, značka KetoMix je známa tým, že si dáva záležať na obsahu prospešných látok. V prípade týchto vín sa to týka najmä sacharidov, ktoré súvisia s kalóriami.

Z pohľadu zloženia sú dôležité najmä tieto charakteristiky:

 • vína obsahujú málo sacharidov, z toho cukrov je len úplné minimum
 • obsahujú samozrejme aj oxid siričitý, pokiaľ ide o alkohol, toho je najčastejšie 11,5 %, niektoré ružové a biele vína môžu byť silnejšie, alkoholu je tu do 13 %

Podľa konkrétnej odrody a typu vína možno počas konzumácie rozoznať tiež ovocné chute, napríklad chuť višní, černice, čučoriedok, jahôd, malín, mirabeliek, červeného grepu, pomela, citrónu, mandariniek alebo sušených sliviek. Taktiež majú niektoré druhy vína jemnú chuť po lieskových orieškoch a po mede, prípade špecifickú chuť v tónoch jemného chleba.

Výrobca, pôvod a prečo siahnuť po značke KetoMix

Čo sa týka značky KetoMix, ide o výrobcu, ktorý je vo svojej oblasti uznávaný a nemusíte sa obávať o kvalitu jeho produktov. Za značkou je česká spoločnosť Opravdove hubnuti, značka pôsobí nielen na českom, ale aj na slovenskom trhu a má dlhodobé referencie.

Ak hľadáte dôvody, prečo si vybrať značku KetoMix, tak:

 • ide o značku, ktorá je už dlhé roky na trhu a teda je maximálne overená, skúsenosti s ňou majú tisíce mužov aj žien, stačí sa pozrieť na internetové diskusie
 • v jej portfóliu je komplexný sortiment jedál, potravín a nápojov aj doplnkov výživy a stačí si len vybrať, viete si zladiť jedálniček aj pitný režim každý deň
 • zloženie je nielen o proteínoch a naopak minime nezdravých cukrov a tukov, ale aj o vysokom obsahu vlákniny a iných prospešných látok, najmä vitamínov
 • značka nie je iba nejakým eshopom či obchodom, poskytuje aj profesionálnu poradňu od výživových špecialistov, ktorí vám pomôžu s diétou a stravovaním

Balenie a cena proteínových vín KetoMix

Všetky vína, ktoré ponúka KetoMix, majú zhodný objem a to 0,75 litra. Ide teda o objem, ktorý je typický aj pre obyčajné vína, rovnako tak ani balením, čiže klasickou sklenou fľašou, sa tieto vína od tých bežných neodlišujú. Na etikete z prednej strany je označenie značky, druhu, odrody a ročníka vína, fľaše sú uzavreté štandardnou korkovou zátkou.

Tu je prehľad všetkých ponúkaných vín a informácie o nich:

KetoMix Akostné odrodové víno

 • unikátne KetoMix víno
 • nízky obsah sacharidov

Čo sa týka ceny, tá sa pohybuje od 8 € do 13 €. Oproti podobným vínam iných výrobcov je výhodnejšia, hoci na prvý pohľad je vyššia oproti klasickým lacným vínam z obchodu. Treba si však uvedomiť, že z pohľadu zloženia ide o nepomerne kvalitnejšie víno.

Použitie proteínových vín KetoMix

Vína KetoMix majú podobu hotového nápoja určeného pre konečnú konzumáciu. Dobrou správou je, že ich použitie je možné tak, ako aj pri klasickom víne, čiže môžete vín piť priamo a aj ho využiť v rámci nejakých receptov alebo prípravy jedál, kde sa pridáva.

Pokiaľ ide o konzumáciu vína v diéte, nepite ho hneď od úvodu diéty

Výrobca odporúča pitie vína až od druhého týždňa, najmä pokiaľ ide o Keto diétu, kedy si telo musí najskôr zvyknúť na ketózu a práve víno by to mohlo narušiť

Pokiaľ ide o odporúčané množstvo, na rozdiel od bežných zdravotných odporúčaní týkajúcich sa klasického vína, kde je možné vypiť denne 2 až 3 dcl z pohľadu účinkov na srdce a cievy, v prípade vína KetoMix výrobca udáva maximálnu dennú dávku 1 deciliter. Napriek tomu, že víno obsahuje naozaj len minimum sacharidov, pri chudnutí je to maximum.

Ak by ste chceli použiť víno na nepriamu konzumáciu, ako prísadu do receptov, skúste sa tiež držať maximálnej dennej dávky. Víno môžete využiť do omáčok, pri príprave zeleniny, ako súčasť dresingov a šalátov alebo na prípravu nízkosacharidových dezertov.

Konzumácia a skladovanie proteínových vín KetoMix

Pokiaľ ide o skladovanie vín KetoMix, základné zásady a pravidlá sa nijako neodlišujú od toho, čo platí pre bežné víno. To znamená v prvom rade uchovať fľaše mimo dosahu detí, nakoľko víno obsahuje alkohol a tak ho môžu piť iba dospelí nad 18 rokov.

Dodržujte aj tieto zásady správneho skladovania a uchovania:

 • nevystavujte fľaše priamemu slnečnému žiareniu a to ani cez okno
 • chráňte víno pred teplotnými výkyvmi, vyhýbajte sa mínusovej teplote
 • po otvorení víno skladujte v chlade, buď v špajzi alebo v chladničke
 • po každom naliatí si víno uzatvorte, skladujte ho v pôvodnej fľaške

Ďalšie produkty KetoMix

Značka KetoMix samozrejme nie je iba o ponuke vína, ako už bolo spomenuté aj vyššie, skôr naopak, ide o producenta z veľmi širokým zázemím. Cieľom ponuky značky je podpora tiež spomenutej Keto diéty, ktorá je aj o zvýšenom príjme bielkovín v stravovaní.

Táto diéta podporuje chudnutie efektívnejším spaľovaním tuku:

Počas Keto diéty sa znižuje príjem sacharidov pod 50 gramov za deň, vďaka čomu telo začína siahať primárne po energii z tukových zásob, ktoré viac spaľuje

Využitie potravín a nápojov KetoMix má niekoľko benefitov:

 • jednoduchosť prípravy, ak nejde o hotové produkty, stačí len pár minút
 • vyvážené zloženie z pohľadu bielkovín, ale aj iných živín a vlákniny
 • bezproblémová konzumácia väčšiny potravín aj pre ľudí s celiakiou

Okrem toho, že väčšina potravín neobsahuje lepok, značka KetoMix nepoužíva ani žiadne rizikové alebo škodlivé prísady, „éčka“, konzervačné látky a arómy. Zloženie je čo najviac prirodzené a s využitím prírodných látok a aróm. Nemusíte sa báť ani o dostatok vlákniny, ktorá vám pomôže s trávením. Zloženie živín je všeobecne dobre vyvážené.

Pokiaľ ide o ponuku potravín, KetoMix ponúka hlavné aj menšie jedlá. V sortimente nájdete proteínové polievky, kaše, omelety, palacinky, cestoviny, sušené mäso, proteínové pečivo, omáčky, dresingy, nátierky a pomazánky, samozrejme aj proteínové tyčinky.

Na svoje si prídu aj tí, čo chcú zdravo maškrtiť, značka má proteínové chipsy, krekry, slané pochutiny, čokolády, dezerty, perníky a podobne. Čo sa týka nápojov, okrem vína má značka tiež proteínové kokteily so srvátkovou a sójovou bielkovinou, môžete si vybrať dokonca tiež vegánske typy. Na výber je viac príchutí od vanilky, cez kokos až po ovocie.

ŽIADNE EXTRÉMNE HLADOVANIE A CVIČENIE

Ketogénna diéta, ako sa jej tiež hovorí, nie je žiadnou extrémne redukčnou a krátkodobou diétou, ktorá by bola sprevádzaná napríklad hladovkou či excesívnym cvičením. Naopak, dá sa držať aj viac mesiacov a vďaka bielkovinám nehrozia únava či pocity hladu.

Ako a kde kúpiť proteínové vína a ďalšie produkty KetoMix

Všetky jedlá, nápoje aj ďalšie produkty KetoMix, vrátane vín, si viete kúpiť najpohodlnejšie cez oficiálny eshop www.ketomix.sk. V ňom nakúpite cez internet, či už cez počítač, tablet, notebook alebo smartfón. Celý proces trvá pár minút, ide o vec pár kliknutí.

Postup je podobný, ako v klasickom internetovom obchode:

 • vyberiete si produkty, ktoré vás zaujali a vložíte ich do online košíka
 • zadáte svoje osobné údaje, kontaktné údaje a aj adresu pre doručenie
 • zvolíte spôsob platby, buď na dobierku, alebo vopred a cez internet
 • objednávku skontrolujete, odošlete a pri platbe vopred hneď zaplatíte

Aby ste mali nákup uľahčený, môžete si vybrať aj balíčky s jedlami a nápojmi na viac dní vopred, napríklad na týždeň či na mesiac, naraz tak vybavíte celý jedálniček a pitný režim. K dispozícii máte aj infolinku, kde vám poradia s nákupom alebo Keto diétou.

KetoMix Akostné odrodové víno

 • unikátne KetoMix víno
 • nízky obsah sacharidov

Pre doručenie máte na výber viac kuriérnych služieb, ktoré vám spravidla do 3 pracovných dní doručia balíček domov alebo aj do najbližšej pobočky Zásielkovne. Čo sa týka platby, tu si viete zvoliť dobierku a platbu v hotovosti priamo kuriérovi, ale aj platenie vopred a online, či už cez internet banking alebo platobnou kartou. Zaplatiť tak viete aj z domu.

Skúsenosti s proteínovými vínami KetoMix

Kým v minulosti mali ľudia venujúci sa športovaniu alebo chudnutiu jednoznačný zákaz pitia akýchkoľvek alkoholických nápojov, dnes to už nemusí platiť. Okrem proteínového piva je na to dobrým príkladom aj proteínové, nízkosacharidové a nízkokalorické víno. Značka KetoMix ponúka kvalitné produkty, o čom svedčia aj pochvalné komentáre na internete.

Muži aj ženy hodnotia víno KetoMix pozitívne z viacerých pohľadov. Jednak preto, že ide o alkoholické víno, mnoho iných značiek má v ponuke iba nealkoholické varianty. Zároveň aj kvôli kvalitnému pôvodu, značka totiž ponúka vína zo známej oblasti Moravy.

Pozitívne hodnotený je aj pomerne veľký výber, najmä čo sa týka odrôd, na svoje si prídu milovníci bieleho, červeného aj ružového vína. Plusom sú tiež jasné inštrukcie, pokiaľ ide o množstvo vína, ktoré možno vypiť počas diétovania. Chválený je aj bezproblémový spôsob nákupu, všetko vybavíte z pohodlia domova priamo v oficiálnom eshope KetoMix.

Zhodnotenie na záver

Proteínové, nízkosacharidové a nízkokalorické vína sú u ľudí, ktorí sa venujú cvičeniu, tréningu alebo chudnutiu, veľmi populárnou alternatívou tradičných alkoholických vín. Majú oveľa lepšie zloženie a siahnuť dokonca môžete aj po bezalkoholických vínach.

Ak sa rozhodnete pre vína značky KetoMix, tu sú ich plusy:

overená značka, rovnako tak aj overený a kvalitný geografický pôvod

optimalizované zloženie nielen z pohľadu sacharidov, ale aj iných prísad

bezproblémové použitie aj počas diéty, napríklad cez bielkovinovú diétu

výber rôznych druhov a chutí, najmä pokiaľ ide o rozličné chute ovocia

Oproti niektorým konkurenčným značkám bezalkoholickách šumivých vín obsahujú vína od značky KetoMix alkohol od 11 do 13 %. Máte na výber viacero odrôd, napríklad Rulandské víno, známy Zweigeltrebe alebo ružové zemské vína z vinárskej oblasti Moravy.

KetoMix Akostné odrodové víno

 • unikátne KetoMix víno
 • nízky obsah sacharidov

Ak sa rozhodnete pre značku KetoMix, v jej ponuke nenájdete iba vína, ale aj iné nápoje, či už pôjde o nealkoholické hotové nápoje alebo proteínové kokteily v prášku, kde stačí pridať vodu. Taktiež značka ponúka široký sortiment jedál a potravín pre celodenné stravovanie a to počas chudnutia aj cvičenia. Celú ponuku si viete pozrieť aj na www.ketomix.sk.

Prečítajte si tiež

Komentáre & Hodnotenie

4.50

2 Hodnotení