Najlepšie ponuky na nákup

 • Možnosť osobného vyzdvihnutia
 • Expedovanie v deň objednania, doručenie do 48 hodín
 • Cena dopravy 2,90 € kuriér, 2,20 zásielkovňa
14,99 €
Do obchodu
 • Doprava pre nákup od 15€ ZDARMA
 • Dodanie do 24 hod. počas prac. dní
 • Kurér 2,50€
15,60 €
Do obchodu
 • Doprava zadarmo pri objednávke nad 29,90 €
 • Cena dopravy kurierom od 3 €
 • Platba na dobierku, bankový prevod, online platobná karta
14,25 €
Do obchodu
 • Poštovné zadarmo pri nákupe nad 20€
 • Expedovanie objednávky v pracovné dni do 24hod
 • Cardpay, Sporopay , alebo bankovým prevodom
13,18 €
Do obchodu

Výživový doplnok Revitanerv obsahuje kombináciu vitamínov, minerálov a iných stopových prvkov, ktorých cieľom je podpora nervovej sústavy a taktiež správnej funkcii psychiky. Prípravok patrí medzi známe a pomerne často využívané značky vo svojej kategórii, o čom svedčí aj množstvo referencií a skúsenosti užívateľov na internetových fórach.

Vďaka bohatému zloženiu je aj účinnosť prípravku komplexnejšia, rovnako tak je možné jednoduchšie dávkovanie počas dňa, čo robí užívanie pohodlnejším. Táto recenzia vám pomôže zistiť, čo všetko Revitanerv pre vás ponúka, aké má výhody a aké má mínusy.

Výrobca a pôvod

Za značkou Revitanerv je spoločnosť Glenmark Pharmaceuticals. Ide o celosvetovo pôsobiacu nadnárodnú integrovanú farmaceutickú firmu so sídlom a vlastnou vývojovou základňou v Bombaji, ktorá pôsobí v 95 krajinách sveta, vrátane Slovenska či Česka.

Spoločnosť je popredným a overeným producentom generických liečiv zo stovky účinných látok a ich kombinácii vo viacerých oblastiach, či už ide o vnútorné lekárstvo, pneumológiu, diabetológiu, dermatológiu, gynekológiu, onkológiu, kardiológiu či pediatriu. Okrem toho má vo svojom portfóliu aj rôzne voľne dostupné prípravky, produkty či vitamínové doplnky.

Zloženie, účinné látky a vzhľad Revitanerv

Revitanerv je založený na kombinácii viacerých stopových prvkov, či už ide o vitamíny, kyseliny alebo minerály. Aj napriek širšiemu zloženiu ponúka veľmi dobrú koncentráciu týchto aktívnych a účinných zložiek, vďaka čomu dosahuje aj výsledky v praxi.

Tu sú predstavenie a charakteristiky najdôležitejších látok v prípravku:

 • Vitamíny B: Najpočetnejšou skupinou látok v prípravku Revitanerv je skupina vitamínov B, konkrétne B1, B2, B3, B5 a B6. Tieto vitamíny prispievajú jednak k správnemu fungovaniu nervovej sústavy a prenosu nervových vzruchov, ale aj na psychickú vitalitu a upokojenie. Niektoré z nich majú význam aj pre syntézu a premenu niektorých iných látok.
 • Vitamín E: Dôležitým vitamínom obsiahnutým v prípravku je vitamín E. Ide o známy antioxidant, ktorý pomáha na ochranu buniek pred oxidačným stresom a vplyvom voľných radikálov. Okrem toho je správna hladina tohto vitamínu dôležitá aj proti poškodeniu periférnych nervov a pôsobí na zdravie pokožky, srdca, ciev a tvorbu krviniek.
 • Kyselina alfa-lipoová: Táto kyselina, ktorá je tiež obsiahnutá v prípravku Revitanerv, je látka podobná vitamínom, ktorá je rozpustná vo vode aj v tukoch. Pre telo má viac významov, či už antioxidačný spolu s vitamínom E, alebo podporný pre inzulín. Okrem toho podporuje aj vstrebávanie koenzýmu Q10, detoxikáciu pečene a prevenciu pred poškodením nervov.
 • Selén: Poslednou zložkou obsiahnutou v prípravku Revitanerv je minerál selén. Ide o látku dôležitú pre správne fungovanie pohlavnej sústavy u mužov, ale má význam aj v metabolizme hormónov štítnej žľazy, pre syntézu DNA a ide tiež o antioxidant chrániaci bunky pred vplyvom voľných radikálov. Pomáha tiež na produkciu enzýmov a proteínov.

KAPSULY NA PERORÁLNE UŽÍVANIE

Výživový doplnok Revitanerv má podobu štandardných kapsúl určených na perorálne užívanie v celosti prehltnutím. Kapsuly sú balené po jednom v blistroch, čo umožňuje aj jednoduchú prípravu dávky. Vonkajším obalom je škatuľka s informáciami od výrobcu.

Dávkovanie a užívanie Revitanerv

Aby ste mohli naplno využiť všetky pozitíva vitamínov, minerálov a ďalších látok obsiahnutých v prípravku Revitanerv, musíte kapsuly užívať presne tak, ako to odporúča výrobca. V prípade akýchkoľvek otázok sa spýtajte na detaily vášho lekára či lekárnika.

 • Výrobca odporúča užívať Revitanerv v dávke 1 celej kapsuly s užitím raz za deň
 • Kapsuly nerozdeľujte, nedeľte a ani nehryzte, užívajú sa v celosti, prehltnú sa naraz a zapijú s vodou, pričom maximálnou dennou dávkou pre dospelých je 1 kapsula

Výživový doplnok nie je vhodný na užívanie pre deti, výrobca to ani neodporúča. Pokiaľ ide o spôsob užitia, pre lepšie strávenie kapsuly bez rizík spojených so zažívacími ťažkosťami sa odporúča užitie kapsuly spoločne s jedlom, napríklad uprostred konzumácie, samozrejme so zapitím vodou. Neužívajte však prípravok Revitanerv namiesto pestrej a rozmanitej stravy.

Uchovanie a skladovanie Revitanerv

Po kúpe prípravku Revitanerv si dajte pozor nielen na správne užívanie, ale aj skladovanie. Hoci si výživový doplnok aj vzhľadom na podobu kapsúl v blistroch nevyžaduje žiadne špeciálne podmienky, treba dodržiavať aspoň štandardné pravidlá uchovania.

Základom je uchovanie v pôvodnom obale a okrem toho treba:

 • chrániť prípravok pred priamym slnečným žiarením, mrazom a vlhkosťou
 • uchovať výživový doplnok na mieste mimo dosahu detí a pri teplote 15 až 25° C
 • pozerať na dátum spotreby, ktorý nájdete na obale, po ňom už kapsuly neužívajte
 • nespotrebovaný zvyšok kapsúl nevyhadzujte do odpadu, vráťte ich do lekárne

Účinky, indikácie a použitie Revitanerv

Cieľom prípravku Revitanerv, ako už hovorí aj jeho názov, je podpora fungovania nervov a nervového systému. Toto pôsobenie vychádza predovšetkým z mechanizmu účinku a vlastností jednotlivých aktívnych látok, ktoré sa v kapsulách nachádzajú.

Nakoľko je zloženie naozaj bohaté, prípravok pomáha vo viacerých oblastiach:

Vplyv na činnosť nervovej sústavy

Základným využitím vitamínov aj kyseliny alfa-lipoovej je podpora činnosti nervovej sústavy. Ide o všeobecný vplyv na centrálny nervový systém, ako aj o pôsobenie na periférne nervy. Niektoré vitamíny majú aj preventívne pôsobenie, iné zas pomáhajú proti bolesti nervov.

Podpora zdravej psychiky

K správnej funkcii psychiky a na mentálnu vitalitu pomáhajú vo výživovom doplnku Revitanerv predovšetkým vitamín B1 a B6. Kým prvý pomáha na lepšiu koncentráciu, druhý ovplyvňuje tvorbu serotonínu a hladinu dopamínu, čo pomáha preventívne proti depresii.

Pôsobenie na syntézu a látkovú premenu

Tretím dôležitým vplyvom je vplyv viacerých vitamínov a selénu na metabolizmus či syntézu niektorých látok v tele. Ide napríklad o metabolizmus hormónov štítnej žľazy, syntézu a látkovú premenu steroidných hormónov a vitamínu D a už spomínaných neurotransmitterov.

OSTATNÉ VPLYVY A ÚČINKY

Viaceré z vitamínov, napríklad vitamín E, ale aj kyselina alfa-lipoová a selén, majú tiež antioxidačný vplyv a chránia tak bunky pred voľnými radikálmi. Iné vitamíny skupiny B zas pomáhajú na zvýšenie vitality a proti únave, prípadne na červené krvinky a na bolesť hlavy.

Nežiaduce a vedľajšie účinky Revitanerv

Pokiaľ ide o užívanie perorálnych prípravkov, tak, ako aj v prípade iných značiek, aj tu platí, že treba počítať s rizikom výskytu niektorých vedľajších účinkov. Našťastie, Revitanerv je z tohto pohľadu bezproblémový, výrobca neudáva žiadne závažné nežiaduce účinky.

Počítať treba preto všeobecne len s jednou rizikovou situáciou:

 • konkrétne sa jedná s rizikom výskytu precitlivenosti alebo alergickej reakcie na niektorú zo zložiek prípravku, predovšetkým môže ísť o pomocné látky

Kontraindikácie a možné interakcie Revitanerv

Ak sa rozhodnete Revitanerv užívať, okrem rizika možných nežiaducich či vedľajších účinkov si pred začiatkom brania kapsúl zistite informácie súvisiace aj s obmedzením dávkovania vplyvom niektorých kontraindikácií, interakcií a ďalších faktorov.

V tejto súvislosti je potrebné zvýšiť pozornosť v nasledovných prípadoch:

 • prípravok Revitanerv môžu užívať iba dospelí ľudia, nie je určený ani pre deti a ani pre dospievajúcu mládež, podmienkou je vek nad 18 rokov
 • ak ide o užívanie v tehotenstva alebo pri kojení, pre dojčiace aj tehotné ženy nie je prípravok odporúčaný, lepšie je sa poobzerať po iných alternatívach
 • neužívajte Revitanerv v prípade výskytu precitlivenosti, alebo ak sa objavia akékoľvek vedľajšie účinky, vtedy kontaktuje lekára a poraďte sa o ďalšom postupe
 • nekombinujte prípravok s inými doplnkami výživy s podobným zameraním a zložením, súbežné užívanie s liekmi a liečivami podlieha odbornej konzultácii

Balenie a cena Revitanerv

Prípravok Revitanerv je, podobne ako mnoho konkurenčných značiek z podobnej kategórie, dostupný len v jednej veľkosti balenia a to s obsahom 30 kapsúl určených na perorálne užívanie. Kapsuly sú balené v blistroch a vonkajším obalom je papierová škatuľka. Súčasťou obalu sú aj informácie o výrobcovi, zložení, dávkovaní a užívaní.

Pokiaľ ide o ceny produktu, tie sa môžu mierne líšiť v každej lekárni:

 • Možnosť osobného vyzdvihnutia
 • Expedovanie v deň objednania, doručenie do 48 hodín
 • Cena dopravy 2,90 € kuriér, 2,20 zásielkovňa
  14,99 €
  Do obchodu
  • Doprava pre nákup od 15€ ZDARMA
  • Dodanie do 24 hod. počas prac. dní
  • Kurér 2,50€
   15,60 €
   Do obchodu
   • Doprava zadarmo pri objednávke nad 29,90 €
   • Cena dopravy kurierom od 3 €
   • Platba na dobierku, bankový prevod, online platobná karta
    14,25 €
    Do obchodu
    • Poštovné zadarmo pri nákupe nad 20€
    • Expedovanie objednávky v pracovné dni do 24hod
    • Cardpay, Sporopay , alebo bankovým prevodom
     13,18 €
     Do obchodu

     Oproti iným podobným vitamínovým a minerálovým doplnkom má Revitanerv výhodu v komplexnejšom zložení, no zároveň sa to príliš neodrazí na cene. Tá je síce o niečo vyššia, ako je u konkurencie, ale v pomere ku kvalite zloženia a veľkosti balenia je v poriadku.

     Kde kúpiť Revitanerv

     Ak vás prípravok Revitanerv zaujal a rozmýšľate o jeho kúpe, môžete ho nájsť v ponuke viacerých eshopov s vitamínovými doplnkami, ale samozrejme aj v lekárňach. Jeho kúpa je bezproblémová, nakoľko ide o voľne dostupný doplnok výživy. Nemusíte vopred navštíviť lekára, absolvovať žiadne vyšetrenie a ani mať recept.

     Veľkou výhodou je vďaka tomu možnosť kúpy nielen v kamenných lekárňach, kde by ste museli chodiť osobne a hľadať Revitanerv na sklade, ale aj jeho objednávka z internetových lekární. Vďaka tomu si viete prípravok kúpiť z domu, pokojne aj cez smartfón.

     DOPRAVA ZDARMA

     Nákup z internetovej lekárne sa vyplatí hlavne z finančného hľadiska, ceny prípravkov a doplnkov výživy tu sú obvykle nižšie, ako v tej klasickej kamennej. Plusom je aj to, že tie väčšie a známejšie lekárne vám ponúknu aj doručenie k vám domov zdarma.

     Online objednávka, doprava a doručenie

     Ak by ste si chceli Revitanerv objednať, vyberajte si veľmi dobre lekáreň, kde si ho zakúpite. Tie, ktoré sú už dlhšiu dobu na trhu a sú viac overené, ponúkajú totiž nielen dobrú cenu, ale aj širšie zákaznícke služby. Dobrým príkladom takejto kvalitnej lekárne je DrMax.

     Ak ide o celý proces nákupu, ten začína vyplnením online objednávky:

     • Najprv vložíte balenie Revitanerv do internetového košíka
     • Potom vyplníte údaje o sebe, hlavne kontaktné a adresu
     • Zvolíte si spôsob platby, vopred alebo na dobierku
     • Vyberiete si kuriérnu službu a objednávku môžete odoslať

     Ako vidíte, je to záležitosť zopár minút. Viaceré lekárne vám umožnia nakúpiť aj bez registrácie, čo celý proces zrýchli. Platiť môžete vopred, napríklad cez internet banking, alebo až pri doručení kuriérom k vám domov, spravidla v hotovosti. Pokiaľ ide o doručenie, aj to je pomerne rýchle, obvykle do 1 až 2 dní, aj podľa času objednávky, máte zásielku doma.

     Najčastejšie otázky

     Chceli by ste vedieť, ako je najlepšie Revitanerv užívať, alebo to, akú presnú koncentráciu vitamínov a iných látok tento výživový doplnok ponúka? Tieto, ale i mnoho ďalších otázok, sa pýta viacero užívateľov a potenciálnych užívateľov. Nejedno internetové fórum či diskusia obsahujú dotazy spojené s užívaním a pôsobením prípravku.

     Toto sú tie, ktoré sa najviac opakujú, spoločne s odpoveďami na ne:

     Ako dlho je potrebné Revitanerv užívať? Kedy prídu prvé účinky?

     Ako uvádzajú aj skúsenosti užívateľov, prípravok je potrebné brať dlhšiu dobu, pokojne aj celý mesiac alebo dlhšie, dôležitá je pravidelnosť užívania každý deň. Prvé účinky by sa mali dostaviť podľa intenzity nedostatku vitamínov počas prvého až tretieho týždňa užívania.

     Sú potrebné nejaké špeciálne opatrenia pri dávkovaní?

     Nie, kapsuly Revitanerv sa užívajú štandardným spôsobom, čiže sa prehltnú v celosti bez predošlého delenia alebo rozhrýzania a zapijú sa vodou. Pre lepšiu vstrebateľnosť je lepšie užívanie spoločne s jedlom. Dôležité je dávkovanie každý deň a vždy v ten istý čas.

     Môže sa výživový doplnok Revitanerv brať aj počas tehotenstva?

     Nie, výrobca v príbalovej informácii uvádza, že užívanie prípravku Revitanerv počas gravidity nie je odporúčané. To isté platí aj pri kojení. V týchto prípadoch je potrebné nájsť iné alternatívne vitamínové či minerálové doplnky s pôsobením na nervy.

     Aká je presná koncentrácia jednotlivých látok vo Revitanerve?

     Jediným podstatným rozdielom medzi oboma prípravkami je objem koenzýmu Q10, ktorý je udávaný priamo v názve produktu. Okrem toho, druhý menovaný prípravok je k dispozícii v pestrejšej palete rozličných typov a verzií, či už Premium alebo v podobe darčekov.

     Skúsenosti s tabletkami Revitanerv

     Už podľa prvých referencií a recenzií užívateľov na internete je vidno, že Revitanerv je pomerne často vyhľadávaný prípravok, o ktorý je dosť veľký záujem. Najčastejšie sa kupuje za účelom posilnenia nervovej sústavy pri strese alebo vyššej záťaži, užívatelia si chvália jeho širšie zloženie, vďaka čomu pomáha aj všeobecne na psychickú vitalitu.

     Veľmi pozitívne vnímané je hlavne jeho preventívne pôsobenie v tejto oblasti, nakoľko obsahuje látky ovplyvňujúce syntézu neurotransmiterrov zodpovedných za lepšiu náladu, pôsobiacich proti depresii a celkovo na správny psychický stav.

     Okrem pôsobenia v praxi vyzdvihuje mnoho užívateľov aj dobrý pomer ceny a veľkosti balenia Revitanerv, ktoré vydrží celý mesiac dávkovania. Menším mínusom je, že prípravok nemožno užívať počas dojčenia či tehotenstva, v týchto prípadoch treba hľadať alternatívy. Veľkým plusom je naopak možnosť voľnej kúpy bez receptu či návštevy u lekára.

     Zhodnotenie

     Ak vás Revitanerv oslovil a chceli by ste ho zakúpiť, na základe pozitívnych komentárov je možné ho bez väčších problémov odporúčať minimálne na vyskúšanie. Užívatelia si účinnosť doplnku pochvaľujú, hlavne na celkovú podporu nervového systému.

     Medzi najväčšie benefity, ktoré Revitanerv ponúka, patria:

     • dostupnosť bez lekárskej indikácie a vyšetrenia
     • jednoduché užívanie, žiadne vedľajšie účinky
     • možnosť kúpy prípravku online z domu
     • bohaté zloženie a z toho vyplývajúce širšie vplyvy

     Revitanerv má veľmi jednoduché dávkovanie, stačí užiť len 1 kapsulu raz za deň, takže riziko, že by ste na to zabudli, je minimálne. Pre dosiahnutie maximálnych účinkov je však potrebné dlhodobejšie užívanie, niektorí ľudia si preto objednávajú naraz dve balenia.

     S tým nebude žiaden problém, nakoľko ide o voľne dostupný a voľne predajný doplnok výživy. To v praxi znamená, že predaj Revitanervu nie je podmienený predložením receptu, takže si ho viete jednoducho zakúpiť aj z pohodlia domova cez internet. Takýto spôsob je jednoduchší, rýchlejší a pohodlnejší.

     FARMAKOLOGICKÉ UPOZORNENIE

     Revitanerv je potravinový a výživový doplnok s obsahom vitamínov B1, B2, B3, B5, B6 a E, kyseliny alfa-lipoovej a minerálu selén. Počas užívania dodržiavajte doporučené dávkovanie a neprekračujte odporúčanú dennú dávku. Výživový doplnok sa nesmie používať ako náhrada pestrej a vyváženej stravy a zdravého životného štýlu.

     Revitanerv: Doplnok výživy pre činnosť nervovej sústavy, na psychiku a látkovú premenu
     Počet hlasov: 26 Priemer:4.2 (83.85%)
      Vaše postrehy
      Komentáre
      Zatiaľ sa tu nenachádza žiadny komentár.

      Pridaj komentár

      Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

      *