Robitussin Antitussicum: Sirup na suchý a dráždivý kašeľ pre deti aj dospelých

Robitussin Antitussicum: Sirup na suchý a dráždivý kašeľ pre deti aj dospelých
 • Overení predajcovia
 • Najnižšie ceny na trhu
 • Sledovanie dostupnosti

Ak vás trápi kašeľ, ktorý je suchý a dráždivý, tak neváhajte a vyskúšajte liek Robitussin Antitussicum. Tento liek, ktorého forma je sirup, je účinným v oblasti tlmenia a miernenia dráždivého a suchého kašľa. Robitussin Antitussicum je vhodným ako pre dospelých, tak aj pre detských užívateľov, a to vo veku od 6 rokov.

Sirup na suchý kašeľ obsahuje liečivo dextrometorfániumhydrobromid, ktoré sa vyznačuje jeho veľmi dobrou znášanlivosťou a účinnosťou. Bližšie informácie o účinnosti, fungovaní, dávkovaní a tiež odpovede na otázky pochádzajúce z diskusie vám prezradí naša recenzia.

Výrobca a pôvod

Robitussin Antitussicum vyrába spoločnosť Doppel Farmaceutici S.r.l, ktorá sídli v Taliansku. Táto talianska farmaceutická spoločnosť je druhou najväčšou, a to z hľadiska veľkosti výroby liekov, a tiež sa radí medzi najväčšie farmaceutické spoločnosti na svete.

Zásadami, ktorými sa táto spoločnosť riadi sú starostlivosť a bezpečnosť pre pacienta, zodpovednosť a etika pre spoločnosť. Doppel Farmaceutici pôsobí ako úspešná firma pre vývoj a výrobu zákaziek, ktorá nielenže pracuje v súlade s prísnymi predpismi o kvalite, ale často presahuje normy smerom k lepšiemu, čo má veľký prínos najmä pre zákazníkov.

Zloženie, účinné látky

Liek zaraďujeme do farmakoterapeutickej skupiny antitusík, pričom obsahuje účinnú látku s názvom dextrometorfániumhydrobromid. Robitussin Antitussicum je sirup na suchý kašeľ, ktorý vďaka obsahu účinnej látky efektívne pôsobí na zmiernenie nepríjemného kašľa.

Okrem toho sa v lieku nachádzajú aj niektoré doplnkové zložky:

 • Dextrometorfániumhydrobromid: Účinná látka dextrometorfániumhydrobromid je látkou, ktorá priaznivo pôsobí na dýchaciu sústavu a má utlmujúce účinky na nepríjemný kašeľ, ktorý sa vyznačuje tým, že je neustupujúci a má formu suchého a dráždivého kašľa. Táto látka, ktorá je liečivo, je zaradená do skupiny neoipioidné antitusikum.

Látka dextrometorfániumhydrobromid sa ďalej vyznačuje tým, že jeho účinok je centrálny, a to najmä v oblasti centra pre kašeľ, ktoré sa nachádza v mieche. Tiež má účinok na oblasť, ktorá sa nazýva nucleus tractus solaris, pričom táto oblasť slúži na zvyšovanie prahu kašľa v ľudskom organizme.

Pri dodržaní klasických antitusických dávkach sa látka dextrometorfániumhydrobromid, nevyznačuje bežnými analgetickými, sedatívnymi alebo respiračne utlmujúcimi účinkami. Z hľadiska farmakokinetických vlastností sa do metabolizmu dostáva látka s názvom dextrometorfán, ktorý má protikašlový účinok, pričom je hlavným metabolitom.

O kontrolu suchého a dráždivého kašľa, ktorý neustupuje, ako aj o jeho zmiernenie a uvoľnenie sa teda postará účinné liečivo dextrometorfániumhydrobromid, ktoré Robitussin Antitussicum obsahuje. Veľkou výhodou daného liečiva je, že je indikovaný dospelým, ako aj deťom od 6 rokov.

 • Ďalšie doplnkové zložky: Pomocnými látkami v lieku Robitussin Antitussicum, ktoré sú látkami so známym účinkom sú sorbitol, maltitol, etanol a amarant. Ďalšími pomocnými látkami sú glycerol, benzoán sodný, bezvodá kyselina citrónová, karamel, levomentol, nátriumcyklamát, draselná soľ acesulfamu, dinátriumedetát, sodná soľ karmelózy.

Dávkovanie a užívanie

Sirup na suchý kašeľ sa užíva na základe informácií, ktoré obsahuje príbalový leták. V prípade akýchkoľvek nejasností je potrebné sa obrátiť na vášho ošetrujúceho lekára, alebo lekárnika, ktorý vám podrobne vysvetlí a indikuje tento liek.

Sirup môžu užívať aj deti vo veku od 6 do 12 rokov. Pre túto vekovú kategóriu je indikovaná dávka 5 ml každé 4 hodiny. Liek je kontraindikovaný deťom do 6 rokov. Ak budete mať pocit, že sirup nie je účinným, je potrebné sa obrátiť na vášho lekára alebo lekárnika. S ukončením liečby sa nezvyknú spájať žiadne vedľajšie účinky.

Uchovanie a skladovanie

So skladovaním a uchovávaním lieku sa nespájajú žiadne špeciálne podmienky. Sirup je odporúčané nevystavovať vysokým teplotám, a tiež sa neodporúča liek uchovávať v mrazničke. Dodržanie správneho skladovania je potrebným je spotrebiteľnosť sirupu.

Dodržujte aj nasledujúce pravidlá:

 • sirup skladujte mimo dohľadu a dosahu detí
 • uchovávajte liek pri izbovej teplote neprevyšujúcej 25 °C
 • po dátume exspirácie, ktorý je na obale, sirup neužívajte
 • nespotrebovaný liek vráťte do lekárne, nevyhadzujte

Robitussin Antitussicum

 • Na suchý kašeľ

Účinky, indikácie a použitie

Liek Robitussin Antitussicum je sirup na suchý kašeľ, ktorý efektívne zmierňuje neustupujúci a dráždivý kašeľ. Vďaka účinnej látke dextrometorfániumhydrobromid dokáže cielene pôsobiť na nepríjemné prejavy kašľa a prináša rýchlu úľavu.

Tu sú najdôležitejšie oblasti a účinky, ktoré tabletky ponúkajú:

Na suchý kašeľ

Sirup, pochádzajúci zo skupiny antitusík, sa vyznačuje jeho účinnosťou v oblasti prejavov kašľa. Liek je určený na suchý kašeľ, ktorý je tiež dráždivým a neutíchajúcim. Nepríjemné prejavy takéhoto kašľa účinne odstráni liečivo dextrometorfániumhydrobromid, ktoré je obsiahnuté v sirupe Robitussin Antitussicum.

Suchý a dráždivý kašeľ má aj svoje typické príznaky, ktorými sú najmä pocit podráždenia, škriabanie v krku, ktoré sa zvyčajne objaví najmä vo večerných hodinách, v ležiacej polohe. Suchý a dráždivý kašeľ sa však nespája s vykašliavaním hlienu. Aj vzhľadom na tento fakt, ak máte zvýšenú tvorbu hlienu tak sa poraďte s vaším lekárom, či môžete sirup užívať.

Obsahom liečiva Robittusin Antitussicum je aj sorbitol a maltitol, čo sú sladidlá, ktoré sa využívajú vo farmaceutickom priemysle a vďaka tomu, že sa nerozkladajú v ústach tak nespôsobujú zubný kaz. Z hľadiska ich energetickej hodnoty sú takmer rovnaké ako normálny cukor, avšak sú menej sladkými ako cukor, čiže sacharóza.

Ďalšou látkou obsiahnutou v sirupe, a ktorá prispieva k účinnosti utlmovania suchého a dráždivého kašľa, je látka etanol, čiže alkohol. Aj vzhľadom na to, je liek kontraindikovaný pre deti do 6 rokov. Robitussin Antitussicum je veľmi efektívnym riešením, ak trpíte kašľom, ktorý neustupuje a vyznačuje sa dráždivosťou.

Nežiaduce a vedľajšie účinky

Užívanie sirupu môžu sprevádzať reakcie, ktoré môžu byť negatívnymi alebo nežiaducimi, podobne, ako je tomu aj v prípade iných liekov. Tieto účinky sa však nemusia prejaviť u každého, a tento sirup patrí vo všeobecnosti medzi veľmi dobre znášané liečivo.

Príbalový leták v tejto súvislosti uvádza nasledovné:

Medzi zriedkavé (postihujú menej ako 1 z 1000 osôb) účinky patria:

 • precitlivenosť
 • ospalosť
 • závrat
 • nevoľnosť
 • zvracanie

Kontraindikácie a možné interakcie

V prípade objavenia sa akejkoľvek alergickej alebo precitlivenej reakcie na látku, ktorú sirup obsahuje, tento sirup už ďalej neužívajte. Okrem toho sa tiež môžu vyskytnúť aj niektoré ďalšie kontraindikácie alebo interakcie v súvislosti s užívaním lieku.

Toto sú situácie a prípady, na ktoré si dajte pozor najviac:

 • problém môže spôsobovať neznášanlivosť niektorých cukrov, a to hlavne látok obsiahnutých v sirupe, čiže sorbitol a maltitol
 • liek je kontraindikovaný pre deti do 6 rokov, v tehotenstve a počas dojčenia treba dbať ohľad na to, že liek obsahuje alkohol
 • sirup sa nesmie užívať súbežne s liekmi, ktoré slúžia na vykašliavanie, v takomto prípade sa poraďte sa svojím lekárom
 • liek môže ovplyvniť schopnosť viesť motorové vozidlá a obsluhovať stroje, a to vzhľadom na výskyt ospalosti

Balenie a cena

Sirup je balený v 50 ml, alebo 100 ml fľašiach z hnedého skla. Fľaša obsahuje biely bezpečnostný uzáver pred deťmi s tesniacou vložkou a krúžkom originality. Súčasťou balenia je aj odmerný pohár, v objeme 10ml a príbalový leták s podrobnými inštrukciami. Vonkajší obal je papierová škatuľka s označením značky lieku.

Tu je porovnanie jeho cien podľa lekární:

 • Overení predajcovia
 • Najnižšie ceny na trhu
 • Sledovanie dostupnosti

Vzhľadom na uvedený spôsob dávkovania a dobu užívania, ktorú obsahuje príbalový leták, takéto balenie sirupu môže, ale aj nemusí stačiť pre úplné utlmenie suchého a dráždivého kašľa. Optimálnym riešením je preto objednanie naraz dvoch balení sirupu.

Kde kúpiť

Robitussin Antitussicum je takým liekom vo forme sirupu, ktorý je možné si zakúpiť bez lekárskeho predpisu a bez predchádzajúcej návštevy u ošetrujúceho lekára. Liek je voľne predajným a je možné si ho zakúpiť v kamennej lekárni, avšak dobrou správou je, že si je ho možné zaobstarať aj v online lekárni.

Takýto spôsob kúpi sirupu je nielen výhodným vďaka lepšej cene výrobku, ale tiež na základe ušetrenej energie a času, nakoľko všetko vybavíte z pohodlia vášho domova. Navyše vopred uvidíte, či je liek v internetovej lekárni dostupným.

Online objednávka, doprava a doručenie

V prípade toho, že si chcete sirup Robitussin Antitussicum zakúpiť, avšak nemáte dostatok skúseností s online nákupom, naša recenzia vám poradí ako na to. Nemusíte sa báť, nákup je jednoduchým, hlavne vtedy ak nakupujete v lekárňac, ktoré fungujú dlhšie.

Postup objednávky je potom záležitosť zopár minút:

 • Najprv vložte sirup do online košíka
 • Potom vyberte spôsob platby a typ dopravy lieku
 • Ďalej zadajte svoje osobné údaje a adresu, kde chcete tovar doručiť
 • Ako posledné svoju objednávku prekontrolujte a následne odošlite

Rýchlosťou sa vyznačuje nielen objednanie tovaru, ale aj jeho doručenie priamo k vám domov. Väčšina lekární vám sirup dodá do 1 až 2 pracovných dní. Čo sa týka platby, nemusíte sa spoliehať len na hotovosť, ale môžete využiť platbu vopred prostredníctvom internet bankingu alebo platobnej karty. O bezpečnosť nemusíte mať žiadne obavy.

Robitussin Antitussicum

 • Na suchý kašeľ

Najčastejšie otázky

Máte záujem o objednanie a kúpu sirupu Robitussin Antitussicum, avšak vám absentujú informácie z oblasti praktického užívania? Naša recenzia vám prináša odpovede na otázky, ktoré obsahujú rôzne diskusie a fóra. Dozviete sa niečo viac ohľadom užívania a dávkovania, ako aj účinnosti sirupu na suchý kašeľ.

Nech sa páči, toto sú tie najvýznamnejšie:

Aká je odporúčaná doba užívania sirupu?

Ohľadne odporúčanej doby užívania je vždy potrebné dodržiavať inštrukcie, ktoré obsahuje príbalový leták. Na lekára je potrebné sa obrátiť po 7 dňoch, u detí po 3 dňoch užívania sirupu, a to v prípade nezlepšenia alebo zhoršenia zdravotného stavu.

Môže sa sirup užívať aj v tehotenstve?

O užívaní sirupu v tehotenstve alebo počas dojčenia, je nutné sa vopred poradiť so svojím ošetrujúcim lekárom. V tomto prípade je nutné zvážiť možné riziká, natoľko obsahom sirupu je aj alkohol, čo by mohlo mať nepriaznivý vplyv.

Sirup obsahuje aj niektoré sladidlá, je možné ho užívať v prípade cukrovky?

Aj vzhľadom na to, že sirup obsahuje sladidlá, príbalový leták uvádza, že nie je pravdepodobné, že by tieto sladidlá mohli ovplyvniť cukrovku. Je dôležité sa zmieniť, že sirup Robitussin Antitussicum neobsahuje cukor.

Ako najlepšie uchovávať a skladovať sirup?

Na uchovávanie sirupu nie sú kladené vysoké nároky. Je potrebné ho nevystavovať teplote vyššej ako 25 stupňov Celzia. Sirup nie je odporúčané uchovávať v mrazničke, a po jeho prvom otvorený je potrebné ho uchovávať najviac po dobu 6 mesiacov.

Skúsenosti so sirupom

V oblasti skúsenosti s užívaním sirupu Robitussin Antitussicum môžeme konštatovať, že tieto skúsenosti sú len pozitívnymi. Voči sirupu nie sú žiadne závažné výhrady alebo prezentované nevýhody. Uvedené platí v prípade užívania sirupu ako dospelými, tak aj deťmi vo veku od 6 rokov, nakoľko pre deti do 6 rokov je užívanie kontraindikované.

Vzhľadom na svoju viditeľnú účinnosť je sirup veľmi obľúbeným. Dokáže veľmi efektívne a rýchlo zmierniť prejavy suchého a dráždivého kašľa, ktorý má navyše neutíchajúci charakter. Vzhľadom na jeho rýchlu účinnosť, príjemnú vôňu a výbornú chuť je sirup odporúčaný aj rodičmi pre deti od 6 rokov.

Robitussin Antitussicum

 • Na suchý kašeľ

Sirup na suchý kašeľ je pozitívne vnímaným, a to aj vďaka jeho bezproblémovosti z pohľadu vedľajších nežiaducich účinkom. Menším mínusom je dostupnosť, a to len 50 ml alebo 100 ml balenia sirupu, čo vzhľadom na dobu užívania nemusí stačiť. Túto nevýhodu je však možné vyriešiť nákupom dvoch balení sirupu naraz.

Zhodnotenie

Sirup na suchý kašeľ Robitussin Antitussicum je veľmi obľúbeným a vyhľadávaným sirupom ako medzi dospelými, tak aj medzi deťmi. Táto obľúbenosť je spôsobená vzhľadom na jeho rýchlu a efektívnu účinnosť s minimálnymi vedľajšími účinkami.

Pre užívateľov ponúka liek aj ďalšie výhody:

 • sirup tlmí a zmierňuje suchý a dráždivý kašeľ
 • liek upokojuje a pomáha pri kontrole kašľa
 • sirup sú dostupný voľne bez predpisu a predošlej návštevy u lekára
 • miera vedľajších účinkov a kontraindikácií je minimálna

Ako možné vnímané obmedzenie môže byť jeho kontraindikácia pre deti do 6 rokov. Tiež v tehotenstve a počas dojčenia je nutné sa pred užívaním sirupu poradiť so svojím ošetrujúcim lekárom, ktorý dôkladne zváži jeho užívanie.

Robitussin Antitussicum je dobrá voľba pre dospelých, ako aj pre deti. K jeho obľúbenosti prispieva aj jeho dostupnosť, nakoľko je sirup voľne predajným. V súvislosti s jeho nákupom nie ste odkázanými na jeho nákup v lekárni kamennej, ale je možné si ho zakúpiť jednoducho a pohodlne priamo z vášho domova, v lekárni internetovej, čím ušetríte peniaze aj čas.

Robitussin Antitussicum

 • Na suchý kašeľ

Prečítajte si tiež

Komentáre & Hodnotenie

4.40

5 Hodnotení