Rýchla 3 dňová jogurtová diéta, skúsenosti s ňou, aký má jedálniček a aké sú výsledky

Rýchla 3 dňová jogurtová diéta, skúsenosti s ňou, aký má jedálniček a aké sú výsledky

Viete si predstaviť, že by ste jedli na raňajky, desiatu, obed, olovrant aj večeru jogurt? Ak áno, potom práve pre vás je ako stvorená jogurtová diéta. Jej cieľom je pomôcť vám schudnúť za 3 dni čo najviac, ideálne až 2 kilogramy. Ide teda o krátkodobý typ diéty.

To so sebou prináša samozrejme aj nejaké výhody a tiež nevýhody. Do prvej kategórie radíme najmä efektivitu, keďže diéta skutočne môže pomôcť v chudnutí a zároveň obsahuje dostatok vitamínov a minerálov. Má však aj nevýhody, napríklad to, že je príliš redukčná, trvá len krátko a u niektorých ľudí sa môžu objaviť aj tráviace a zažívacie ťažkosti.

Čo je jogurtová diéta, aké má pozitívne efekty a aké má negatíva a riziká

Ako už hovorí samotný názov, základom jogurtovej diéty sú jogurty. Ideálne je skombinovať biele a nízkotučné jogurty, napríklad gréckeho typu, ktoré sú veľmi zdravé, spolu s inými druhmi jogurtov vrátane ovocných, prípadne aj ďalších mliečnych výrobkov.

Diéta má stanovený jedálniček, kde sa jogurty kombinujú s ovocím, zeleninou, semienkami, orechmi a inými živočíšnymi a rastlinnými zdrojmi potravín a jedál. Základom diéty je zmena stravovania tak, že konzumujete už nie 3 jedlá denne, ale 5 jedál, pričom v každom z nich je zastúpený aj jogurt. Plusom je, že diéta obsahuje veľa vitamínov aj minerálov.

KetoMix

 • Komplexná keto diéta
 • Chudnutie
 • Optimalizácia hmotnosti

Čo sa týka negatív a rizík vedľajších účinkov, rátajte s týmto:

 • diéta je príliš krátka a zároveň veľmi redukčná, hlavne pokiaľ ide o obmedzenie kalórií, čo môže so sebou prinášať únavu aj celkové zníženie výkonu
 • v prípade niektorých ľudí treba očakávať aj zažívacie problémy vzhľadom na vysoký príjem jogurtov, diétu nemôžu držať ani ľudia s alergiami na mlieko
 • diéta má síce dostatok bielkovín, no na druhú stranu, ak by ste sa chceli počas nej venovať intenzívnejšiemu tréningu a cvičeniu, zrejme to príliš nepôjde
 • v prípade niektorých jogurtov hrozí vysoký objem sacharidov a to dokonca aj vtedy, ak siahnete po tzv. light jogurtoch, čo výrazne spomalí celé chudnutie

Jogurtová diéta striktne nezakazuje príjem sacharidov alebo tukov, treba však pozerať na to, o aké pôjde. Zvlášť pri jogurtoch si dajte pozor na tie ovocné, pozerajte aj na kalórie. Čo sa týka tukov, tu pozor na tučné mliečne produkty a rovnako ta aj na typy mäsa.

PRE KOHO NIE JE TÁTO DIÉTA VHODNÁ?

Jogurtovú diétu by nemali držať ľudia, ktorí majú nejaké alergie súvisiace s mliekom alebo mliečnymi bielkovinami, rovnako tak ani ľudia, ktorí majú nadmerne náročnú fyzickú prácu. Nie je vhodná ani pre deti, seniorov nad 65 rokov a tehotné či dojčiace ženy.

Aké fázy má jogurtová diéta

Jogurtová diéta je 3 dennou diétou, takže sa jedná o krátkodobú diétu s presne stanoveným jedálničkom. Jeho základom sú jogurty, ktoré sú skombinované najmä so zeleninou, ovocím a chudým mäsom. Po troch dňoch si viete diétu zopakovať, je to len na vás.

Tu je presný jedálniček podľa jednotlivých dní jogurtovej diéty:

 1. deň jogurtovej diéty: Na raňajky si dajte ovocný jogurt spolu s cereáliami a banánom. Na olovrant zas nízkotučný jogurt s medom a škoricou. Obed už môže obsahovať aj kuracie mäso, znova s jogurtom ako s prílohou. Na olovrant je ideálny jogurt spolu s orechmi a dochutený stéviou. Večera obsahuje jogurt, zeleninu a jedno vajce natvrdo.
 2. deň jogurtovej diéty: V druhý deň diéty zaraďte do jedálnička na raňajky jogurt spolu s kefírom a čerstvým bobuľovým ovocím. Na desiatu vám stačí jeden banán. Obed tvoria grilované kuracie prsia so zeleninou a jogurtom, na olovrant si dajte pohár acidofilného mlieka. Na večeru si dajte jogurt s chilli papričkami a celozrnným pečivom.
 3. deň jogurtovej diéty: Posledný deň diétovania s jogurtovou diétou začínate bielym jogurtom a jedným kiwi. Na desiatu si dáte vajce natvrdo a polovicu bieleho jogurtu. Obed pozostáva z pečených zemiakov s tvarohom a jogurtom, na olovrant stačí biely jogurt so stéviou a trochou kakaa. Na večeru vám zostáva zelenina a tiež biely jogurt.

Princípy a vhodné a nevhodné jedlá pre jogurtovú diétu

Čo sa týka jogurtovej diéty, aj v tomto prípade existujú odporúčané a zakázané potraviny, jedlá či nápoje. Okrem toho si diéta zakladá aj na zásadách týkajúcich sa spôsobu stravovania, najmä ak ide o pravidelnosť a počet jedál, čo vplýva na chudnutie.

Tu sú najdôležitejšie princípy a zoznamy potravín aj nápojov:

Nevhodné  a zakázané potraviny a jedlá

Pokiaľ ide o potraviny a jedlá, ktoré nie sú odporúčané, počas diéty by ste nemali jesť nič, čo nie je v jedálničku. Dávajte si pozor na prípravu konkrétnych jedál, zeleninu aj mäso môžete dusiť, variť a grilovať, určite nie vyprážať alebo piecť vo veľa oleji.

Vhodné a povolené potraviny a jedlá

Pokiaľ ide o vhodné potraviny, jedná sa o tie, ktoré sú spomínané v jedálničku vyššie. Základom sú jogurty, najmä nízkotučné a bez pridaných sacharidov či sladidiel, tie môžete zmiešať s ovocím, zeleninou, medom, orieškami, semenami, korením a bylinkami.

Odporúčané alebo vhodné nápoje

Čo sa týka nápojov, počas diéty pite ako základ pitného režimu hlavne čistú vodu, bez akéhokoľvek ovocia, zeleniny alebo iných prísad. Denne vypite aspoň 2,5 litra, rovnomerne počas celého dňa. K nej si môžete dať v istom množstve aj acidofilné mlieko.

Nevhodné alebo zakázané nápoje

Čo sa týka zakázaných nápojov, tak, ako aj pri iných diétach, by ste sa mali vyhýbať alkoholu, ktorý je doslova kalorickou bombou, rovnako tak sladeným nápojom, limonádam a minerálkam. Ohľadom kávy alebo čaju nespomína diéta nič, je to na vás.

Pravidelnosť stravovania počas dňa

Okrem odporúčaní konkrétnych jedál a nápojov treba riešiť aj spôsob stravovania. V tomto prípade ide o zvýšenie počtu porcií na 5 jedál za deň, ale s obmedzením veľkosti porcie. Dôležitá je aj pravidelnosť a zásada, aby každá z nich obsahovala aj jogurt.

Pohyb, športovanie a fyzická aktivita

Jogurtová diéta je z hľadiska príjmu kalórií nevhodná pre tých ľudí, ktorí by sa chceli venovať súčasne aj intenzívnejšiemu cvičeniu alebo športovaniu. Základnú mieru fyzickej aktivity však treba dodržať, minimálne by ste mali každý deň mať dostatok chôdze.

HĽADAJTE RADŠEJ DLHODOBÉ RIEŠENIE

Nie krátkodobé 3 denné či 5 denné diéty, ktoré sú založené na radikálnom obmedzení živín, kalórií a jedálnička, ale skôr dlhodobejšie diéty, ktoré pôsobia komplexne, sú tou cestou, vďaka ktorej dosiahnete zdravšie a  trvalé zníženie nadváhy a hmotnosti.

Prečo vyskúšať aj Keto diétu

Druhou možnosťou, ako schudnúť, sú diéty s trvaním nie rádovo niekoľko dní, ale skôr mesiacov. Tieto diéty prinášajú oveľa lepší výsledok, ktorý je udržateľný, nehrozí pri ňom jojo efekt a nie sú ani také drastické. Dobrým príkladom je Ketogénna diéta.

KetoMix

 • Komplexná keto diéta
 • Chudnutie
 • Optimalizácia hmotnosti

Medzi najväčšie prednosti tejto diéty patria nasledovné veci:

 • jednoduchosť, diéta je o zmene jedálnička, kedy uberiete v strave sacharidy a nezdravé tuky, naopak, pridáte bielkoviny, zeleninu, orechy a semená
 • dlhodobé účinkovanie, diéta má 12 až 14 týždňov a tri fázy, pričom v tej poslednej ide aj o elimináciu rizika jojo efektu a postupný návrat do normálu
 • všeobecne pozitívne vplyvy na zdravie, so znížením príjmu sacharidov klesá aj hladina cukru v krvi a zároveň ide o prevenciu voči vzniku cukrovky
 • podpora nielen chudnutia, ale celkovo trávenia a metabolizmu, s diétou sa zvyšuje aj hladina dobrého cholesterolu a normalizuje sa vysoký krvný tlak

Cieľom diéty je dosiahnuť stav ketózy. Ide o fyziologicky prirodzený stav energetického metabolizmu, kedy telo vplyvom poklesu príjmu sacharidov začína ako primárny zdroj energie využívať nie cukry, ale tuky a uložené tukové zásoby a tukové tkanivá.

Výsledkom je vyššie spaľovanie tukov, čo je z hľadiska chudnutia optimálny stav. Zároveň vďaka vyššiemu prísunu bielkovín nedochádza ku chradnutiu svalstva a ani pocitom nadmerného hladu. Plusom je, že vďaka zvýšenej konzumácii zeleniny, orechov a semien podporuje správne trávenie a dodávate telu potrebné minerály a stopové prvky.

Výživové doplnky a prípravky na Keto diétu

Pre tých, ktorým sa zdá zmena stravovania v prípade Keto diéty náročnejšia z pohľadu realizácie zmeny jedálnička, je možné odporučiť riešenie v podobe sortimentu hotových jedál a nápojov KetoMix. Ich príprava je rýchla, obvykle netrvá viac ako 5 minút.

KetoMix

 • Komplexná keto diéta
 • Chudnutie
 • Optimalizácia hmotnosti

Zároveň platí, že v sortimentom vybavíte celodenný jedálniček:

Siahnuť môžete po proteínových hlavných aj menších jedlách, polievkach, surovinách pre celodenné stravovanie, ale aj po nápojoch a koktejloch v podobe prášku

Sortiment KetoMix využívajú muži ako aj ženy, pochvaľujú si:

 • komplexnosť, viete vybaviť stravovanie a pitný režim na celý deň
 • záruka, že všetky jedlá, potraviny a nápoje splnia podmienky diéty
 • vyvážené zloženie všetkých hlavných živín, vitamínov a minerálov

Potraviny, jedlá aj nápoje KetoMix sú bezproblémové z pohľadu rizika možných rizikových či problematických chemických látok, prísad, konzervantov a podobne. Obavy nemusia mať ani celiatici, s výnimkou pečiva tu nenájdu žiadny lepok. Plusom je aj to, že ponuka obsahuje tiež doplnky výživy s obsahom L-Karnitínu na efektívnejšie spaľovanie tukov.

Čo sa týka jedál a potravín, siahnuť môžete po proteínových polievkach rôznej príchute, kašiach, omeletách, palacinkách, tyčinkách, cestovinách, dresingoch, nátierkách, pomazánkach, omáčkach, pečivo aj sušenom mäse, využijete ich po celý deň.

Okrem toho ponúka značka aj sladké a slané pochutiny, napríklad chipsy alebo čokolády. Čo sa týka pitného režimu, tu máte k dispozícii koktejly v prášku, stačí už len pridať vodu. Na výber máte aj vegánske nápoje a rozličné ovocné či iné príchute. Všetky potraviny, jedlá a nápoje si môžete zakúpiť aj v balíčkoch pre Keto diétu na 7 dní alebo aj mesiac.

Ako a kde kúpiť výživové doplnky a prípravky na Keto diétu

Pre tých, ktorých Ketónová diéta oslovila, je možné produkty zakúpiť osobne v značkovej predajni, alebo aj cez internet prostredníctvom oficiálneho eshopu na www.ketomix.sk. Na tomto webe nájdete tiež detailné zloženie aj ďalšie informácie ohľadom diéty.

Nákup online je možný bez ohľadu na to, kde bývate, pričom:

 • týmto spôsobom ušetríte peniaze, pri väčšej objednávke aj poštovné
 • máte istotu, že všetky jedlá, nápoje a produkty sú 100 % originálne
 • nemusíte nikam ísť, objednávku ako aj doručenie vybavíte doma
 • máte k dispozícii telefonickú a online infolinku pre ďalšie otázky

Spomínané výhody dopĺňa aj bohatý výber spôsob platby, či už v hotovosti a na dobierku priamo kuriérovi, alebo bezhotovostne a vopred, napríklad cez internet banking alebo online platobnou kartou. Na výber máte viac kuriérnych služieb a možností doručenia.

KetoMix

 • Komplexná keto diéta
 • Chudnutie
 • Optimalizácia hmotnosti

Okrem dodania balíčku priamo k vám domov si môžete zvoliť aj doručenie na miestne odberné miesto Zásielkovni v blízkosti vášho bydliska. Ani pri nákupe najväčšieho balíčka neprekročí hmotnosť zásielky 5 kilogramov, je to teda bez väčších problémov. Proces nákupu je podobný objednávke aj v iných bežných eshopoch, ide o vec zopár minút.

Prečítajte si tiež

Komentáre & Hodnotenie

4.25

4 Hodnotení