Selezin ACE COMPLEX: Tabletky na ochranu buniek a zdravé vlasy, nechty a pokožku

Selezin ACE COMPLEX: Tabletky na ochranu buniek a zdravé vlasy, nechty a pokožku
 • Overení predajcovia
 • Najnižšie ceny na trhu
 • Sledovanie dostupnosti
 • Odborná pomoc
 • Doprava zadarmo nad 30 €
 • Cena dopravy kurierom od 2,99 €

Ak chcete prirodzene a pozitívne vplývať na svoju pokožku, vlasy a nechty, možno vás zaujme výživový doplnok Selezin ACE COMPLEX od známej značky Walmark. Prípravok má podobu tabliet na perorálne užívanie, je dostupný v jednej veľkosti balenia s obsahom 30 takýchto tabliet a primárne je určený pre dospelých, ktorí netrpia neznášanlivosťou laktózy.

Selezin ACE COMPLEX je pritom zložený primárne z kombinácie viacerých minerálov a vitamínov, vďaka čomu je jeho pôsobenie maximálne prirodzené a užívanie môže byť aj dlhodobé. Ak vás zaujíma o prípravku niečo viac, nech sa páči, tu je naša recenzia.

Výrobca a pôvod

Za prípravkom Selezin ACE COMPLEX je známy český producent voľne dostupných produktov a doplnkov výživy, značka Walmark. Ide o spoločnosť s vyše 25 ročnými skúsenosťami, ktorá patrí medzi najviac rastúce vo svojej kategórii v našom regióne

Firma ponúka vyše 1500 produktov pre celú rodinu, pričom v ponuke nechýbajú nutričné programy, prípravky založené na živých kultúrach, vitamínoch či mineráloch, produkty špeciálne pre deti, ženy aj mužov alebo doplnky výživy podľa konkrétnych oblastí, napríklad pre vlasy, nechty, kožu, pamäť, koncentráciu, imunitu, zrak, srdce či pohybový aparát.

Zloženie, účinné látky

Tabletky Selezin ACE COMPLEX obsahujú kombináciu dvoch minerálov, konkrétne zinku a selénu, a troch vitamínov, konkrétne vitamínu A, vitamínu C a vitamínu E. Okrem týchto látok sú súčasťou tabliet aj niektoré pomocné a doplnkové látky, všetko štandardného typu.

Tu je predstavenie konkrétnych zložiek, ich vlastností a charakteristík:

 • Selén: Minerál selén, ktorý je prvou zložkou výživového doplnku, je dôležitý vo viacerých oblastiach. Má význam pre rozmnožovaciu sústavu, pre metabolizmus hormónov štítnej žľazy, ochranu pred oxidačnými vplyvmi a tiež pred vírusovými a bakteriálnymi infekciami.
 • Zinok: Zinok je minerál stimulujúci v ľudskom tele asi 100 enzýmov a je dôležitý hlavne pre svaly, kosti, kožu, oči a u mužov špeciálne pre činnosť prostaty. Zinok pomáha aj na syntézu kolagénu, lepšie hojenie poranení a tiež zvyšuje odolnosť voči infekciám, napríklad chrípke.
 • Vitamín A: Súčasťou Selezin ACE COMPLEX je aj vitamín A. Ide o látku s vplyvom na stav kostí a zubov, rovnako tak pre ochranu slizníc, či už slinných žliaz alebo tráviacej sústavy. Vitamín pomáha udržiavať zdravý stav pokožky a podporuje prirodzenú obranyschopnosť.
 • Vitamín C: Známym stimulantom imunity aj vitamínom s antioxidačným vplyvom je štvrtá dôležitá zložka prípravku a to vitamín C. Vitamín je dôležitý aj pre celkovú vitalitu, na lepšie hojenie poranení na koži a tiež podporuje tvorbu kolagénu dôležitého pre kožu či svaly.
 • Vitamín E: Poslednou významnou zložkou tabliet je vitamín E. Ten ovplyvňuje tvorbu červených krviniek, podporuje rast svalovej hmoty aj činnosť pohlavných žliaz. V prvom rade ide ale o významný antioxidant, ktorý spomaľuje proces predčasného starnutia buniek.

Dávkovanie a užívanie

Aby ste dosiahli čo najlepší účinok jednotlivých zložiek a látok obsiahnutých v tabletkách Selezin ACE COMPLEX, musí byť užívanie dlhodobé, pravidelné a predovšetkým podľa dávkovacej schémy a odporúčaní výrobcu, prípadne sa môžete poradiť aj s lekárnikom.

Prípravok je určený primárne pre dospelých, jeho užívanie nie je vhodné u detí vo veku do 12 rokov. U starších a dospievajúcich detí je užitie možné bez väčších problémov. Neprekračujte odporúčanú dennú dávku, pre dosiahnutie lepšieho pôsobenia je dôležitejšie skôr každodenné užívanie. Tento výživový doplnok nie je náhradou pestrej a rozmanitej stravy.

Uchovanie a skladovanie

Pokiaľ ide o uchovanie Selezin ACE COMPLEX, tu stačí dodržiavať základné pravidlá, tabletky nie sú náročné na špeciálne podmienky. Všímajte si dátum spotreby prípravku, ktorý je vyznačený na obale. Po tomto dátume už tabletky neužívajte, ale vráťte ich do lekárne.

Medzi ďalšie podmienky správneho uchovania a skladovania patria:

 • chráňte produkt pred extrémnymi teplotami, ideálna je bežná izbová teplota
 • skladujte Selezin ACE COMPLEX mimo akéhokoľvek dohľadu a dosahu detí
 • uchovajte tabletky na suchom mieste a chráňte ich pred vlhkosťou aj priamym slnkom
 • tabletky až do momentu užitia skladujte v pôvodnom obale, po vytiahnutí užite

Selezin ACE COMPLEX

 • Vplyv nechty, vlasy a kožu a ich zdravý stav
 • Ochrana buniek pred oxidačným stresom
 • Pôsobenie na imunitu a obranyschopnosť

Účinky, indikácie a použitie

Výživový doplnok Selezin ACE COMPLEX sa užíva primárne pre podporu zdravia vonkajších buniek, hlavne ak ide o vlasy, nechty a pokožku. Vzhľadom na kombinované zloženie viacerých minerálov a vitamínov však prináša vplyvy aj v ďalších oblastiach.

Tu sú jednotlivé účinky, vplyvy a pôsobenia vychádzajúce z pôsobenia látok:

Vplyv nechty, vlasy a kožu a ich zdravý stav

Selezin ACE COMPLEX je v prvom rade využívaný na podporu zdravia buniek krycej sústavy. To sa odrazí na pôsobení na normálny stav nechtov a vlasov, čo je zásluha selénu a zinku, ale aj vplyvom na stav pokožky a kolagénu v nej, hlavne vďaka vitamínom A a C.

Ochrana buniek pred oxidačným stresom

Druhým dôležitým účinkom, ktorý v mnohom súvisí s tým prvým, je pomoc pri ochrane buniek pred oxidačným stresom a pôsobením voľných radikálov vyvolávajúcich ich predčasné starnutie. Tento antioxidačný vplyv majú minerály selén a zinok a vitamíny C a E.

Pôsobenie na imunitu a obranyschopnosť

Poslednou dôležitou oblasťou, pre ktorú je Selezin ACE COMPLEX tiež užívateľmi vyhľadávaný, je pôsobenie na imunitný systém. Prakticky všetky zložky pomáhajú na správne fungovanie obranyschopnosti, selén a zinok majú dokonca preventívny vplyv proti infekciám.

Nežiaduce a vedľajšie účinky

Jednou z najväčších výhod prípravku Selezin ACE COMPLEX je jeho bezproblémové užívanie. Výrobca totiž nespomína žiadne závažné nežiaduce účinky, rovnako tak užívatelia sa nezmieňujú v skúsenostiach o vedľajších efektoch a negatívach počas brania tabliet.

Vzhľadom na pestré zloženie ale treba rátať s dvoma možnými rizikami:

 • prvým možným rizikom je alergická reakcia alebo precitlivenosť na niektorú z látok v zložení, hlavne ak ide o pomocné alebo prídavné látky
 • druhým rizikom sú zažívacie ťažkosti u ľudí s neznášanlivosťou laktózy

Kontraindikácie a možné interakcie

Hoci je prípravok Selezin ACE COMPLEX znášanlivý pomerne dobre, existujú určité objektívne faktory a kontraindikácie, ktoré môžu zabrániť jeho riadnemu užívaniu. Prv, ako začnete výživový doplnok užívať, by ste sa mali s týmito prípadmi riadne oboznámiť.

Tu sú situácie, ktoré si vyžadujú z tohto pohľadu najviac pozornosti:

 • Selezin ACE COMPLEX nie je určený pre deti vo veku do 12 rokov, jeho užívanie u starších detí je možné, primárne je odporúčané užívanie pre dospelých
 • výživový doplnok nie je vhodný ani pre ženy v tehotenstve alebo počas dojčenia, v ich prípade je potrebné poradiť sa s lekárom o alternatívach
 • ak trpíte laktózovou intoleranciou, nemali by ste Selezin ACE COMPLEX užívať, môžu sa totiž u vás objaviť niektoré zažívacie a tráviace ťažkosti
 • nekombinujte tento prípravok s inými podobnými výživovými doplnkami, súčasné užívanie spolu s liekmi podlieha konzultácii vopred s lekárom

Balenie a cena

Tabletky Selezin ACE COMPLEX sú štandardnými tvrdými bielymi tabletkami s pozdĺžnym tvarom, ktoré sú balené v blistroch, v jednom sa nachádza 10 kusov tabliet. Výrobca uviedol na trh len jednu veľkosť balenia a to s obsahom 30 tabliet, čiže 3 blistroch. Vonkajším obalom prípravku je papierová škatuľka s typickou potlačou firmy Walmark.

Ceny výživového doplnku sa odlišujú podľa konkrétnej lekárni:

 • Overení predajcovia
 • Najnižšie ceny na trhu
 • Sledovanie dostupnosti
 • Odborná pomoc
 • Doprava zadarmo nad 30 €
 • Cena dopravy kurierom od 2,99 €

Oproti konkurencii je cena Selezin ACE COMPLEX dostupná, čo si pochvaľujú aj užívatelia. Veľmi dobrý je tiež pomer ceny, kvality a veľkosti balenia. Jedno balenie vám pri štandardnom dávkovaní vydrží presne mesiac, čo je dostatočne dlhá doba.

Kde kúpiť

Ďalšou veľkou výhodou výživových doplnkov, okrem bezproblémového užívania, je aj ich bezproblémová kúpa. Ide totiž o voľne dostupné a voľne predajné prípravky, ktoré si viete kúpiť bez predpisu či receptu. To šetrí čas, nakoľko nemusíte absolvovať návštevu u lekára a prípravok si viete kúpiť nielen osobne, napríklad v kamennej lekárni, ale aj online.

Selezin ACE COMPLEX môžu mať v ponuke aj niektoré eshopy, ale predovšetkým je bežnou súčasťou sortimentu v internetových lekárňach. To so sebou prináša výhodu nákupu z pohodlia domova, ale zároveň aj väčší výber a zachovanie odbornosti v rámci predaja.

Online objednávka, doprava a doručenie

Ak sa rozhodnete pre kúpu Selezin ACE COMPLEX cez internet, pri výbere online lekárni uprednostnite nielen nízku cenu, ale hlavne kvalitné zákaznícke služby, čo sa prejaví napríklad aj na jednoduchosti objednávky či rýchlom doručení do 1 až 2 pracovných dní.

Samotné objednanie cez internet prebieha v nasledovnom postupe:

 • Vložíte do online košíka toľko balení, koľko potrebujete
 • Zadáte svoje meno, adresu doručenia a kontakt
 • Vyberiete si spôsob platby, vopred alebo na dobierku
 • Zvolíte kuriérnu službu a objednávku odošlete

Pokiaľ si vyberiete väčšie a známejšie online lekárne, napríklad ako je [lekaren], môžete platiť nielen v hotovosti pri prevzatí balíčka, ale aj vopred, či už cez internet banking alebo aj platobnou kartou online. Obávať sa nemusíte ani o diskrétnosť pri doručení, kuriér vám doručí balíček v anonymnom balení až rovno k vám domov k vchodovým dverám.

Selezin ACE COMPLEX

 • Vplyv nechty, vlasy a kožu a ich zdravý stav
 • Ochrana buniek pred oxidačným stresom
 • Pôsobenie na imunitu a obranyschopnosť

Najčastejšie otázky

Zaujíma vás presné zloženie prípravku Selezin ACE COMPLEX, prípadne to, či neobsahuje nejaké alergény? Alebo by ste chceli vedieť, ako dlho možno tabletky užívať? Ak hľadáte odpovede na tieto otázky, stačí sa pozrieť na viaceré internetové fóra a diskusie, kde užívatelia v komentároch riešia aj takéto praktické témy.

Tu sú otázky a dotazy, ktoré sa objavujú najčastejšie:

Môžem Selezin ACE COMPLEX užívať aj viac mesiacov?

Áno, výrobca neobmedzuje užívanie Selezin ACE COMPLEX, väčšina užívateľov podľa skúseností zverejnených na internetových fórach tabletky užíva aj 3 mesiace alebo dlhšie. Dôležité je však počas užívania neprekročiť maximálnu odporúčanú dennú dávku 1 tabletky.

Aká je presná koncentrácia jednotlivých minerálov a vitamínov?

Veľkým plusom prípravku Selezin ACE COMPLEX je vyváženosť zloženia. V 1 tabletke nájdete 100 μg selénu, 15 mg zinku, 1000 μg vitamínu A, 90 mg vitamínu C a 15 mg vitamínu E. Z pohľadu referenčnej výživovej hodnoty sú všetky látky nad úrovňou 100 %.

Pomôže mi Selezin ACE COMPLEX aj proti únave a na vitalitu?

Hoci to nie je na prípravku uvedené, viaceré minerály a vitamíny môžu podporovať aj celkovú vitalitu organizmu, napríklad vitamín C je známym stimulantom proti vyčerpanosti a únave. Skúsenosti užívateľov toto pôsobenie potvrdzujú, aj keď v individuálnej miere.

Aké pomocné a doplnkové látky tento prípravok obsahuje?

Súčasťou zloženia sú aj štandardné protihrudkujúce látky celulóza, uhličitan vápenatý, talok a oxid kremičitý, stabilizátory hydroxypropyl metylcelulóza, stearát horečnatý a hydroxypropylcelulóza, farbivo oxid titaničitý, bavlníkový olej a retinyl acetát.

Skúsenosti s tabletkami

Výživový doplnok Selezin ACE COMPLEX je pomerne známy, aspoň podľa množstva rôznych referencií a recenzií na internete. Mnoho užívateľov po prípravku siahne aj kvôli známej značke výrobcu, spoločnosti Walmark, ktorá je tradičnou zárukou kvalitného zloženia a rovnako tak viditeľných účinkov v praxi pri užívaní.

To isté platí aj pre Selezin ACE COMPLEX, užívatelia si tabletky najviac pochvaľujú pri dlhodobom užívaní. Viditeľné sú zmeny kvality pokožky, vlasov a nechtov, ale rovnako tak aj pôsobenie na imunitu a celkovo na vitalitu, aj keď tu je účinnosť individuálna.

Selezin ACE COMPLEX

 • Vplyv nechty, vlasy a kožu a ich zdravý stav
 • Ochrana buniek pred oxidačným stresom
 • Pôsobenie na imunitu a obranyschopnosť

Pozitívne vnímaná je aj cena tabliet, hlavne pokiaľ ide o pomer k účinnosti alebo ku konkurencii. Jediným menším negatívom je len jedna veľkosť balenia, na druhú stranu, značka je natoľko známa, že nie je problém s kúpou tabliet prakticky v každej známejšej kamennej či online lekárni. Samozrejme, bez predpisu.

Zhodnotenie

Výživový doplnok Selezin ACE COMPLEX patrí medzi vyhľadávané prípravky a to hlavne kvôli viditeľnej účinnosti v praxi. Prípravok je určený pre každého, kto chce zlepšiť stav, kvalitu, zdravie a vzhľad svojej pokožky, nechtov a vlasov, ale aj fungovanie imunity.

Pre užívateľov ponúka nasledovné výhody:

 • prípravok má jednoduché dávkovanie 1 tabletky denne
 • vďaka známosti značky nebude problém s dostupnosťou
 • nepotrebujete recept ani vyšetrenie u lekára
 • výskyt a miera vedľajších účinkov je minimálna

Prípravok Selezin ACE COMPLEX je určený pre dospelých, hoci užívať ho môžu aj deti nad 12 rokov. Výrobca však neodporúča jeho dávkovanie v tehotenstve a pri kojení. Rovnako tak si musia dať pozor ľudia, ktorí majú problém s neznášanlivosťou laktózy.

Pozitívom je, že ak sa vám Selezin ACE COMPLEX zapáčil a chcete ho vyskúšať, môžete tak spraviť aj z pohodlia domova, prípravok je totiž bežnou súčasťou sortimentu väčších online lekární. Tabletky si viete zakúpiť bez akýchkoľvek problémov bez receptu a predpisu, ideálne je kúpiť viac balení naraz kvôli úspore na doručení.

Selezin ACE COMPLEX

 • Vplyv nechty, vlasy a kožu a ich zdravý stav
 • Ochrana buniek pred oxidačným stresom
 • Pôsobenie na imunitu a obranyschopnosť

Prečítajte si tiež

Komentáre & Hodnotenie

4.00

2 Hodnotení