Sušené mäso je fitness pochúťka aj na chudnutie. Aké má výhody, cenu a kde ho kúpiť?

Sušené mäso je fitness pochúťka aj na chudnutie. Aké má výhody, cenu a kde ho kúpiť?

Boom popularity zažíva za posledné roky sušené mäso, nazývané aj jerky. Sušenie je jedným z najviac využívaných spôsobov prípravy potravín, kedy sa zachováva maximálna energia, nie je sa treba báť degradácie živín a predlžuje sa aj doba možnosti konzumovania.

Platí, že sušené mäso má veľa proteínov a oproti čerstvému aj menej kilojoulov, čo je ideálny pomer pre chudnutie, ale aj pre ľudí, ktorí športujú alebo majú aktívnejší život. Takéto mäso si zachováva nielen živiny, ale aj množstvo vitamínov a minerálov, samozrejme, závisí to od toho, aké je jeho zloženie. Teraz si povieme, aké má výhody a kde si ho kúpiť.

Sušené mäso jerky a jeho vplyv na chudnutie a zdravie

Pod pojmom sušené mäso sa myslí konzervované mäso, ktoré sa pred sušením nakrája na tenké plátky, obvykle osolí a okorení, prípadne môže nechať aj v marináde a následne sa nechá vysušiť pri teplote 70 °C. Ide o pochutinu, ktorá je veľmi univerzálna.

Sušené mäso často používajú športovci po tréningu aj dlhodobo viac dní, slúži ako dobrý zdroj energie v prípade dlhodobej fyzickej záťaži a je vhodné aj pre tých, čo majú bezlepkové stravovanie, no chcú mať dostatok bielkovín a iných potrebných živín. Môže pomôcť aj na efektívnejšie chudnutie, minimálne už len tým, že ide o zdravú pochutinu a snack.

Z pohľadu chudnutia, fitness a zdravia sú tu tieto plusy:

 • minimum škodlivých tukov a kalórií oproti väčšine typov bežného mäsa, rovnako tak sa používa aj obmedzené množstvo solí, čo pomáha na srdce aj cievy
 • vysoký objem bielkovín, tie podporujú najmä svalstvo, nakoľko sú jeho základnou stavebnou súčasťou, čo pomáha aj proti chradnutiu svalov pri diétovaní
 • veľa bielkovín má pozitívny vplyv tiež na zvýšenie pocitu zasýtenia a zníženie hladu, to má preventívny účinok voči prejedaniu sa a teda aj voči priberaniu
 • oveľa menšie množstvo cukrov a sacharidov a celkovo lepšie zloženie aj z pohľadu ostatných živín, viacero typov sušeného mäsa obsahuje aj prospešné vitamíny

AKO POCHÚŤKA POČAS DŇA, ALE AJ AKO JEDLO

Sušené mäso predstavuje ideálny proteínový snack, ktorý si môžete dať hocikedy počas dňa, či už pred cvičením, po tréningu alebo len tak ako jednorazovú pochúťku. Môžete ním ale nahradiť aj niektoré z jedál v rámci jedálnička, napríklad olovrant či desiatu.

Vlastnosti a zloženie sušeného mäsa jerky

Sušené mäso je na prvý pohľad jednoduchý produkt, no práve kvalita použitých surovín, jeho zloženie a tiež príchute sú to, čo odlišuje množstvo značiek na trhu. Jerky sa odlišuje už len tým, či je použité hovädzie, hydinové alebo bravčové mäso a tam to nekončí.

Pred výberom značky zvážte aj nasledovné charakteristiky:

Balenie a zloženie sušeného mäsa jerky: Najčastejšie je sušené mäso balené v menších objemoch, obvykle od 25 do 100 gramov, môže sa to líšiť podľa značky. Zároveň platí, že na prípravu 100 gramov sušeného mäsa sa použije obvykle 3 x toľko čerstvého.

Typy a príchute sušeného mäsa jerky: Sušené mäso sa pripravuje najčastejšie z hovädzieho, bravčového alebo hydinového mäsa. Môžete si ho kúpiť bez akýchkoľvek príchutí, vtedy je iba solené, ale aj ako korenené, s bylinkami či naložené rôznymi marinádami.

Výživové hodnoty a kalórie sušeného mäsa jerky: Na 100 gramov sušeného mäsa pripadá len okolo 250 až 300 kalórií, pri jednej porcii je to zhruba tretina až štvrtina. Najdôležitejšou živinou sú bielkoviny, tých môže byť až 60 %, zvyšok tvoria najmä soľ a tuky.

Skladovanie sušeného mäsa jerky: Výhodou sušenia je, že takto konzervované jedlo vydrží omnoho dlhšie. Dôležité je uchovanie pri izbovej teplote, mäso nevystavujte slnku a ani mrazu a po otvorení ho treba spotrebovať štandardne do 24 až 48 hodín.

Hotové sušené mäso jerky KetoMix a jeho výhody

Známy producent bielkovinových produktov a jedál, značka KetoMix, má vo svojej ponuke tiež sušené mäso jerky a to hneď vo viacerých veľkostiach a typoch balení. Ide o hotový produkt, ktorý môžete využiť na okamžitú konzumáciu, stačí ho len rozbaliť.

Čo sa týka výhod a benefitov sušeného mäsa KetoMix, tak:

Mimoriadne veľa bielkovín v zložení

Najdôležitejším benefitom je nadpriemerné zastúpenie proteínov v zložení sušeného mäsa na rozdiel od väčšiny ostatných značiek. Podľa konkrétneho druhu môže byť bielkovín až 66 % zo všetkých živín, jerky od KetoMixu je nadpriemerným zdrojom proteínov.

Minimum nezdravých tukov aj soli

Sušené mäso býva veľmi často presolené, to však v prípade tohto neplatí. V 100 gramoch jerky od KetoMix je len pár gramov soli, neohrozíte tak v žiadnom prípade chudnutie a ani svoje cievy. Rovnako tak obsahuje toto mäso iba minimum nezdravých tukov.

Bezpečné zloženie bez rizikových prísad

KetoMix si dáva záležať na tom, aby sa v jeho potravinách neobjavovali škodlivé emulgátory, konzervanty a iné rizikové prísady. To isté platí aj pre sušené mäso, ktoré neobsahuje žiadne škodlivé farbivá, laktózu, rizikové konzervačné látky a ani omáčky s GMO.

Veľký výber typov a príchutí jerky

KetoMix ponúka na výber viacero druhov sušeného mäsa a to s obsahom hovädzieho mäsa v rôznej úprave. Na výber máte klasické jerky, ale aj mäso s pridaným korením, mäso z mladého býčka a tiež hovädzie mäso marinované v známej omáčke teriyaki.

PRÍSNE PODMIENKY PRE KVALITU SUROVÍN

Značka si dáva záležať na tom, aby jej produkty a potraviny mali nielen dobré zloženie z pohľadu bielkovín, ale aby bola aj kvalita vstupných surovín na maximálnej možnej úrovni. To platí pre sušené mäso, ale aj omáčky, v ktorých sa mäso marinuje.

Nutričné hodnoty a zloženie sušeného mäsa jerky KetoMix

Sušené mäso KetoMix je primárne o bielkovinách a to aj preto, že obsahuje hovädzie mäso, ktoré je z pohľadu proteínov jedným z najlepších možných zdrojov. Na 100 gramov výrobku je použitých 280 až 330 g hovädzieho mäsa a nájdete tu až 62,2 g bielkovín.

Medzi ďalšie dôležité nutričné hodnoty pre 100 g jerky patria:

 • ak ide o energiu, nachádza sa tu 270 až 365 kcal, čo je 1250 až 1525 kJ
 • zo živín tu sú okrem bielkovín aj tuky a to do 4,4 gramu, z toho nasýtených najviac 2 gramy, sacharidov je najviac 5,6 gramov, z toho cukrov do 5 gramov

Čo sa týka obsahu soli v sušenom mäse KetoMix, tej je tu 2 až 10 gramov, podľa druhu jerky. Medzi ďalšie zložky a látky patria v závislosti od typu napríklad worchesterová omáčka, rôzne druhy korenia, teryiaki marináda, glukózovo-fruktózový sirup, ocot, prírodné arómy, sójová omáčka, xantán a paradajková šťava a jablková šťava z koncentrátu.

Výrobca, pôvod a prečo siahnuť po značke KetoMix

Sušené mäso je len jedným z produktov značky KetoMix. Stojí za ňou spoločnosť Opravdove hubnuti, ktorá je z Českej republiky, čo je aj výhoda, väčšina surovín na jedlá a nápoje značky totiž pochádza priamo odtiaľ. Značka pôsobí na českom aj slovenskom trhu.

KetoMix značka ponúka pre mužov a ženy nasledovné výhody:

 • dostatočne overenú históriu, desiatky tisíc kvalitných predaných produktov a tisícky spokojných recenzií, referencií a skúseností na internetových fórach
 • optimálne zloženie, či už ide o obsah bielkovín, vlákniny, vitamínov alebo minerálov, zároveň potraviny obsahujú iba minimum nezdravých tukov a cukrov
 • jednoduchá a rýchla príprava, pokiaľ nie je jedlo alebo nápoj vo forme okamžitého konzumovania, zaberie vám príprava finálneho produktu len pár minút
 • možnosť získania odborného poradenstva zo strany výživových poradcov, značka má totiž jednak zákaznícku infolinku, ale prevádzkuje aj vlastnú poradňu

Balenie a cena sušeného mäsa jerky KetoMix

Sušené mäso KetoMix je k dispozícii v dvoch veľkostiach balenia. Základom ponuky je balenie s jednou porciou pre jednorazovú konzumáciu, ak by ste chceli niečo ušetriť a jerky by vám chutilo pravidelne, môžete si kúpiť väčšie balenia s obsahom troch porcií. Čo sa týka typov, na výber je hovädzie mäso klasik, s korením alebo s omáčkou teriyaki.

Toto je prehľad všetkých typov a veľkostí balenia vrátane cien:

Tak, ako aj v prípade iných produktov a potravín KetoMix, aj jerky sa viac oplatí samozrejme kúpiť vo väčšom balení a to s obsahom 3 porcií. Treba však povedať, že pri porovnaní kvality zloženia a objemu bielkovín vychádza značka aj oproti konkurencii výhodne.

Príprava sušeného mäsa jerky KetoMix

Jerky od KetoMix je finálnym produktom, nemusíte ho už nijakým spôsobom ďalej upraviť, mäso je určené na priamu konzumáciu. Môžete ho jesť samostatne, ale aj spoločne s inými surovinami a potravinami. Využiteľné je ako snack, aj ako jedlo v jedálničku.

Otvorte balenie so sušeným mäsom, odvážte jednu porciu a môžete ju jesť

Na základe odporúčaného dávkovania má jedna porcia 30 gramov, mäso sa môže jesť priamo a je dostatočne mäkké, aby ste nemuseli používať príbor na krájanie

Jerky môžete konzumovať samostatne, prípadne si ho namáčať do niektorej z proteínových omáčok, dresingov alebo dipov KetoMix. Kombinovať ho viete so sladkými aj slanými omáčkami, prípadne ho dochutiť pomazánkou rovnakej značky. Môže byť aj súčasť väčšieho jedla, ideálne so zeleninou a zeleninovým šalátom, ktorý obsahuje dosť vlákniny.

Kombinácia môže byť tiež s barbecue, bylinkovou alebo pikantnou omáčkou, prípadne aj so sladkou karamelovou a čokoládovou omáčkou KetoMix založenou na proteínoch. Jerky je možné mať ako voľný snack, no je využiteľný aj v rámci cielenej Keto diéty.

Konzumácia a skladovanie sušeného mäsa jerky KetoMix

Po otvorení obalu odporúča výrobca skonzumovať sušené mäso do 48 hodín, či už sa jedná o balenie s jednou alebo troma porciami. Uchovávajte jerky pri teplote od 5 do 30 º C na suchom mieste mimo priameho slnečného žiarenia, mrazu a aj mimo vlhkosti.

Pre konzumáciu a skladovanie potom platia aj nasledovné zásady:

 • sledujte dátum spotreby na obale, po tomto dátume už jerky nejedzte
 • mäso obsahuje aj zložky so pšenicou alebo sójovou, pozor na alergiu
 • v prvej fáze Keto diéty môžete mäso použiť ako jedno z piatich jedál
 • v druhej fáze diéty ním môžete nahradiť až dve „ne-KetoMix“ jedlá

Ďalšie produkty KetoMix

Sortiment značky KetoMix je veľmi bohatý a obsahuje produkty pre zostavenie prakticky celého jedálnička či pitného režimu počas dňa. Takýto široký výber je cieľom značky, keďže ide o podporu stravovania v rámci zásad Keto diéty, ktorá obmedzuje sacharidy.

Diéta je založená na ketóze a zmene pomeru cukrov a bielkovín:

Cieľom diéty je zníženie príjmu sacharidov pod 50 gramov za deň, čím nastane ketóza a telo si začne energiu brať primárne z tukov, lepšie spaľuje tukové zásoby

Všetky jedlá aj ostatné produkty KetoMix majú minimum cukru:

 • okrem toho obsahujú viac bielkovín, aby vás zasýtili a podporili svaly
 • ak nejde o hotové produkty, na prípravu stačí len voda a trvá pár minút
 • zároveň je v zložení aj veľa vlákniny a len minimum nezdravých tukov

Ponuka potravín KetoMix obsahuje najmä proteínové polievky, kaše, omelety, palacinky, spomínané sušené mäso, proteínové cestoviny a pečivo a k nim rôzne dresingy, nátierky, omáčky alebo pomazánky. Rovnako tak tu viete nájsť aj proteínové tyčinky v rôznych príchutiach, ktoré môžete konzumovať počas celého dňa ako jednorazový snack.

Čo sa týka nápojov, značka KetoMix ponúka najmä proteínové kokteily, ktoré majú podobu prášku a ktoré sa zarábajú s vodou. Obsahujú sójové a srvátkové bielkoviny a veľa vlákniny a aj v ich prípade máte na výber viac príchutí od vanilky, čokolády až po ovocie.

Na doplnenie účinku na lepšie spaľovanie tukov môžete nájsť v sortimente výživové doplnky s obsahom L-Karnitínu, ktoré majú podobu perorálnych kapsúl. Jedlá, potraviny a nápoje môžete nakúpiť aj v balíčkoch na viac týždňov diétovania s Keto diétou. Tá je dlhodobá a je možné ju držať v troch fazách niekoľko mesiacov, čím sa zlepšuje jej účinok.

MAXIMÁLNA MOŽNÁ PODPORA KETO DIÉTY

KetoMix potraviny, nápoje a produkty sa snažia podporovať spomínanú Keto diétu na úplné maximum. Preto obsahujú minimum sacharidov a najmä cukrov, rovnako nezdravých tukov, naopak, je tu čo nadpriemerne veľa bielkovín a vlákniny podporujúcej trávenie.

Ako a kde kúpiť sušené mäso jerky a ďalšie produkty KetoMix

Dôležitým benefitom značky KetoMix je veľmi jednoduchá kúpa jej produktov a to online. Cez internetový obchod www.ketomix.sk, ktorý je na oficiálnom webe, nakúpite všetko, čo potrebujete a to cez telefón z pohodlia domova bez ohľadu na to, kde bývate.

Okrem toho slúži tento web aj ako informačné oficiálne médium:

 • sú tu informácie ohľadom Keto diéty, jej jedálnička a všetkých zásad
 • nájdete tu kompletné zloženie všetkých potravín, nápojov a doplnkov
 • môžete sa v online poradni informovať o spôsobe stravovania a diéte
 • máte k dispozícii online aj telefonickú infolinku, kde vám tiež poradia

Nakupovanie v eshope KetoMix sa príliš neodlišuje od bežného online nákupu. Do košíka si vložíte všetky produkty, ktoré vás zaujali, vyplníte svoje údaje, kontakt a adresu doručenia, zvolíte si kuriérnu službu a spôsob platby a po kontrole objednávku odošlete.

Pri doručení si viete vybrať z viacerých kuriérnych služieb a medzi doručením k vám domov na adresu, prípadne do pobočky Zásielkovni, ktorú si vyberiete. Platiť môžete v hotovosti a na dobierku, ale aj bezhotovostne a vopred, čo je rýchlejšie a pohodlnejšie. KetoMix eshop ponúka platbu cez internet banking alebo platobnou kartou, je to bezpečné.

Skúsenosti so sušeným mäsom jerky KetoMix

Ako ukazujú komentáre na internetových fórach a diskusiách, sušené mäso je obľúbené čoraz viac a to platí aj v prípade značky KetoMix. Konzumujú ho prakticky všetci, či už ide o ženy, ktoré chcú schudnúť alebo o mužov, ktorí cvičia a zvyšujú výkon svojich svalov. Niektorí si dajú jerky mäso iba ako jednorazový snack, pre iných je to súčasť jedálnička.

Kladne hodnotené je najmä zloženie mäsa, nakoľko má len minimum solí, neobsahuje žiadne rizikové prísady a škodlivé „éčka“ alebo konzervačné látky, naopak, je výborným zdrojom bielkovín a to v nadpriemernom obsahu v porovnaní s väčšinou iných značiek.

Dôležitým plusom je výber z viacerých druhov, či už ide o klasické sušené mäso bez prísad, marinované mäso, mäso s kombináciou viacerých korenín alebo o žiadanú lahôdku, mladé mäso. KetoMix stavia na kvalitu, používa iba a len hovädzie mäso. Skoro všetky typy jerky si môžete kúpiť nielen v balení s jednou porciou, ale aj v balení s troma porciami.

Zhodnotenie na záver

Či už si vyberiete značku KetoMix, alebo niektorého iného producenta, sušené mäso jerky je jednou z najlepších možností, ako spestriť svoj jedálniček s mimoriadne kvalitným zdrojom bielkovín. Ide o chutný snack, ktorý viete jesť prakticky kedykoľvek cez deň.

Pokiaľ sa rozhodnete pre jerky od KetoMixu, tu je zopár výhod:

sušené mäso viete konzumovať samostatne, ale aj v rámci Ketónovej diéty

získate omnoho vyšší objem bielkovín, ako v prípade ostatných značiek

máte istotu, že v zložení jerky nie sú žiadne rizikové alebo škodlivé prísady

na výber je niekoľko príchutí a balení, vždy ide o kvalitné hovädzie mäso

KetoMix si dáva záležať najmä na kvalite, preto je na 100 gramov konečného výrobku vždy použitých okolo 300 gramov mäsa. Počas procesu sušenia a prípravy nie sú využívané GMO potraviny a suroviny, jerky neobsahuje laktózu  a naopak, je tu kvalitné korenie.

Okrem toho má značka KetoMix kompletný sortiment pre celodenné stravovanie aj pre pitný režim, čím sa odlišuje od väčšiny bežných producentov len jedného druhu potravín. Všetky produkty si viete bez problémov pozrieť na internetovej stránke www.ketomix.sk, kde viete nájsť aj oficiálny eshop. V ňom nakúpite priamo z domu a aj cez svoj mobil.

Prečítajte si tiež

Komentáre & Hodnotenie

5.00

2 Hodnotení