Súvisia pitný režim a chudnutie? Áno, tieto tekutiny a nápoje vám pri chudnutí pomôžu

Súvisia pitný režim a chudnutie? Áno, tieto tekutiny a nápoje vám pri chudnutí pomôžu

Jednou z najdôležitejších vecí z pohľadu chudnutia je pitný režim. Pri chudnutí má správny výber nápojov a tekutín, rovnako ako aj spôsob ich konzumácie počas dňa, minimálne taký vplyv, ako aj zloženie jedálnička. Mnoho ľudí však tento aspekt podceňuje.

To je aj dôvod, prečo sa vám možno aj pri dodržiavaní správneho stravovania nedarí schudnúť podľa vašich predstáv. Pri pitnom režime treba pritom pozerať nielen na to, čo pijete, ale aj na to, ako počas dňa pijete, ako často dopĺňate tekutiny, koľko ich je a aká je ich súvislosť či zladenie s jedlom. Efekt na chudnutie je potom naozaj výrazný.

Ako vplýva pitný režim na chudnutie a aký by mal byť

Pod pojmom pitný režim sa myslia dve oblasti príjmu tekutín. Prvou je spôsob pitia počas dňa a množstvo prijatých tekutín, druhou zas konkrétny sortiment nápojov. V tej prvej oblasti sa treba držať pravidla, že dospelý človek by mal vypiť aspoň 2,5 litra tekutín.

Druhým princípom je, aby bolo pitie rovnomerné počas dňa, ideálne v menšom objeme 1 až 2 dcl každé 1 až 2 hodiny. Vďaka tomu viete zrýchliť metabolizmus až o 20 % a podporiť trávenie, čo má výrazný vplyv na prevenciu voči nadmerným usádzaním živín v tele v podobe zásob, naopak, podporuje to ich spaľovanie a tiež aj spaľovanie existujúcich zásob.

KetoMix

 • Komplexná keto diéta
 • Chudnutie
 • Optimalizácia hmotnosti

Pokiaľ ide o typy nápojov a tekutiny, tu dodržiavajte tieto zásady:

 • v prvom rade sa snažte piť čistú vodu, ideálne tú z vodovodného kohútika, obsahuje pre telo všetky potrebné minerálne látky, živiny a stopové prvky
 • obmedziť treba samozrejme príjem alkoholických nápojov, tie sa do pitného režimu v žiadnom prípade nezarátavajú, naopak, pôsobia dehydratačne
 • čo sa týka kofeínu, ten podporuje trávenie a metabolizmus, ale iba v obmedzenej miere, ak už ho chcete prijímať, tak jedine v podobe kvalitnej kávy
 • naopak, energetické nápoje sú zakázané a to aj preto, že obsahujú veľa cukru, obmedziť treba aj sladené nápoje, limonády a kupované ovocné šťavy

Nedodržiavanie pitného režimu má za následok viacero problémov a to nielen čisto pre chudnutie. Okrem spomalenia metabolizmu a trávenia sa totiž dostavia aj problémy s krvným obehom, svalmi, fyzickou výkonnosťou, bolesťami hlavy, spánkom či únavou.

V PRÍPADE POTREBY PITE AJ VIAC

Všeobecné odporúčanie ohľadom príjmu okolo 2,5 litra tekutín počas dňa sa vzťahuje na priemernú alebo dlhodobú situáciu. V prípade, ak budete mať viac fyzickej námahy alebo bude vonku teplejšie, môže byť nevyhnutné piť aj väčšie množstvo tekutín.

Aké nápoje a tekutiny sú pre pitný režim na chudnutie najlepšie

Poďme sa teraz pozrieť na konkrétne príklady nápojov a tekutín, ktoré sú pre pitný režim najlepšie a ktoré vám môžu pomôcť aj na chudnutie, podporu trávenia, metabolizmus a na zníženie hladu. Základom by mala byť voda, no aj tá môže mať rôzne podoby.

Tu sú recepty aj tipy na hotové nápoje na pitný režim pre chudnutie:

Voda s ovocím: Najlepšia na chudnutie je voda, ktorej účinky na trávenie a metabolizmus viete znásobiť s využitím ovocia. Najlepšie je použiť dužinaté ovocie s vysokým podielom vitamínu C, čo je známy antioxidant. Pridať tak môžete hlavne melóny, granátové jablká alebo citróny, či všetky naraz, na dochutenie je potom ideálna čerstvá mäta.

Voda so zeleninou: Nemenej zaujímavou alternatívou je voda so zeleninou, princíp je veľmi podobný, ako v predošlom prípade a aj takéto použitie má za cieľ zlepšiť trávenie a to vďaka obsahu vlákniny. Do vody tak môžete nakrájať napríklad uhorku, reďkovu či papriku, na dochutenie využite medovku a levanduľu, ktoré dodajú vode aj dobrú arómu.

Voda s medom a korením: Treťou možnosťou, ako si viete vodu ozvláštniť a ochutiť, je použiť kombináciu medu a korenia. Do pohára so studenou vodou pridajte 4 lyžičky medu, šťavu z pomaranča a šťavu z citrónu a všetko dobre rozmiešajte. Na dochutenie potom pridajte ešte kurkumu a škoricu. Ak chcete niečo štipľavé, tak aj trocha chilli.

Kokosová voda: Posledným typom na zaujímavé využitie vody s ochutením je kokosová voda. Na rozdiel od predošlých receptov si ju však nespravíte doma, viete si ju iba kúpiť ako hotový nápoj v tekutej či práškovej forme. Využitie tejto vody na chudnutie je vo svete veľmi rozšírené, obsahuje totiž mnoho minerálov, antioxidantov a vitamínov.

Minerálne vody: Minerálky sú mimoriadne bohatým zdrojom minerálov, z čoho už vyplýva aj ich názov, najmä ak ide o draslík, sodík alebo horčík. Obsahujú aj viacero elektrolytov, ktoré sú veľmi dôležité pre rozličné metabolické procesy. S minerálkami však opatrne, ide len o doplnok, nakoľko aj príliš veľa minerálov vie spôsobiť problémy.

Zelený čaj: Čaje sú na chudnutie veľmi efektívnou voľbou a to obzvlášť ak ide o zelený čaj. V tomto prípade pomáha hlavne tým, že má termogénny efekt, čiže zefektívňuje spaľovanie tukov, čo je z pohľadu chudnutia základný predpoklad. Je tiež bohatý na antioxidanty, ktoré podporujú trávenie, krvný obeh, srdce, imunitu a metabolizmus.

Ostatné čaje: Okrem zeleného čaju, ktorý má z pohľadu chudnutia zvláštne postavenie, viete využiť na podporu trávenia, metabolizmu, zníženia pocitu hlavu a lepšieho spaľovania tukov aj niektoré iné druhy čajov. Ide napríklad o biely, červený, oolong, škoricový, zázvorový, feniklový, senný, žihľavový, rascový, šafránový či petržlenový čaj.

Smoothies: Ovocie či zeleninu viete využiť aj na prípravu smoothies, ktorých základom by mali byť mandľové mlieko alebo grécky jogurt. Potom stačí už len dokombinovať nejaké ovocie, napríklad banán, jablko, maliny, jahody alebo čučoriedky, prípadne zeleninu, napríklad uhorku, zeler, mrkvu a cviklu. Dochutiť môžete kakaom.

Káva: Posledným tipom na nápoj, ktorý viete zaradiť do pitného režimu vtedy, ak chcete podporiť chudnutie, je káva. Najzdravšia je zelená káva, ale viete siahnuť aj po tej klasickej čiernej, tu však voľte kvalitné zrnkové odrody, žiadnu „instantnú“. Kávu si doprajte najviac 2 krát za deň a nezabudnite sa po nej napiť vody, ktorú treba doplniť.

STRIEDAJTE NÁPOJE, ABY TO BOLO PESTRÉ

Dôležité je snažiť sa striedať nápoje, ktoré dopĺňajú bežnú vodu, hlavne ak ide o rôzne smoothies či šťavy s využitím ovocia, byliniek, korenín a zeleniny. Pestrosť nápojového lístka je dôležitá nielen kvôli chuti, ale aj bohatšiemu zastúpeniu vitamínov a živín.

Prečo vyskúšať aj Keto diétu

Ako vidno, pitný režim je dôležitý, no zabúdať pochopiteľne netreba ani na stravovanie. Pokiaľ by ste chceli chudnúť čo najefektívnejšie, práve na jedálniček sa treba zamerať vo vyššej miere a komplexne. Niečo také ponúkajú aj diéty, napríklad Keto diéta.

Nejdená sa však o žiadnu krátkodobú, drastickú a redukčnú diétu, ale:

 • základom Ketogénnej diéty je dosiahnutie stavu ketózy, kedy v tele dochádza primárne k spaľovaniu tukov namiesto cukrov ako zdroja energie
 • pozitívom diéty je, že je dlhodobá, trvá 12 až 14 týždňov, pričom má tri fázy, vďaka čomu nie je ani drasticky redukčná a zároveň sa tak znižuje jojo efekt
 • okrem toho diéta celkovo vplýva na trávenie a metabolizmus, čo znamená ešte účinnejšiu podporu chudnutia, pomáha preventívne aj voči cukrovke
 • počas diéty dochádza aj k iným pozitívnym efektom, napríklad k zníženiu hladiny cukru v tele, k normalizácii krvného tlaku alebo k zlepšeniu cholesterolu

Ketóza ako taká je fyziologicky prirodzený stav energetického metabolizmu, pre ktorý je charakteristická zmena práve zmena využívania pôvodu energie. To znamená, že sa využívajú viac tuky ako cukry, predovšetkým tukové zásoby, čo je pre chudnutie efektívne.

KetoMix

 • Komplexná keto diéta
 • Chudnutie
 • Optimalizácia hmotnosti

Aby tento stav nastal, sú však potrebné zmeny v jedálničku. Tie spočívajú v radikálnom obmedzení príjmu sacharidov pod 50 gramov za deň, rovnako tak v znížení príjmu tukov, hlavne tých nezdravých. Konzumuje sa viac zeleniny kvôli vláknine a najmä viac bielkovín, ktoré sú dôležitou zásobnou a stavebnou látkou pre svaly a pre fyzickú výkonnosť.

Výživové doplnky a prípravky na Keto diétu

Ak vás spomínaná Ketogénna diéta oslovila a chceli by ste ju držať, no práve v zložitejšom jedálničku z pohľadu prípravy jedál s vyšším obsahom bielkovín vidíte problém, riešením pre vás môže byť značka KetoMix, výrobca a dodávateľ potravín pre túto diétu.

Plusom diétneho programu je široký výber jedál, potravín aj nápojov:

Sortiment zahŕňa proteínové polievky, potraviny pre raňajky, olovrant aj desiatu a tiež hlavné jedlá, ktoré viete doplniť nápojmi, koktejlami a doplnkami výživy

V prípade, že siahnete po týchto produktoch, získate viaceré výhody:

 • rýchla príprava a to do len pár minút, to platí pre jedlá aj pre nápoje
 • kvalitné zloženie, produkty majú dostatok bielkovín pre Keto diétu
 • vyvážený pomer vitamínov, minerálov a ostatných stopových prvkov

Pokiaľ sa rozhodnete využiť spomínanú značku KetoMix, bez akýchkoľvek problémov viete zabezpečiť na jednom mieste svoj celodenný jedálniček .V ponuke sú proteínové omelety, kaše, palacinky, pečivo, cestoviny, sušené mäso, nátierky, pomazánky, dresingy, omáčky a polievky. Na výber máte rôzne chute a príchute, stravovanie tak bude pestré.

Okrem hlavných jedál a väčších potravín sú k dispozícii aj menšie, napríklad rôzne sladké či slané proteínové pochutiny typu chipsy, čokoláda, dezerty alebo perníky. V prípade týchto pochutín sa nemusíte obávať, že by boli nezdravé alebo narušili Keto diétu.

KetoMix

 • Komplexná keto diéta
 • Chudnutie
 • Optimalizácia hmotnosti

Dôležitou súčasťou sortimentu sú tiež nápoje, ktoré KetoMix ponúka v hydrolyzovanej podobe, stačí si teda len doplniť vodu. Môžete ich kúpiť vo viacerých príchutiach od kokosu až po ovocné chute, pričom tieto nápoje sú dobrým zdrojom proteínovej aj srvátkovej bielkoviny. Na doplnenie efektívnosti spaľovania tuku má značka aj doplnky výživy.

Ako a kde kúpiť výživové doplnky a prípravky na Keto diétu

Zaujala vás nielen samotná Ketónová diéta, ale aj spomínaný sortiment produktov, potravín a doplnkov výživy KetoMix? V takom prípade neváhajte a pozrite si celý výber priamo na oficiálnom webe www.ketomix.sk, kde nájdete všetky potrebné informácie.

Môžete tu aj nakúpiť, nakoľko sa tu nachádza oficiálny eshop, ktorý vám:

 • dáva záruku originality produktov a zároveň ich najlepšej možnej ceny
 • umožňuje platiť flexibilne nielen v hotovosti, ale aj bezhotovostne
 • urýchli nákup, objednávka je vecou pár kliknutí a to aj cez smartfón
 • zvýši komfort, nielen objednávku, ale aj doručenie vybavíte z domu

Samotný postup objednávky sa príliš nelíši od bežného nákupu v iných eshopoch. Vyberiete si potraviny alebo celé balíčky potravín, o ktoré máte záujem, vložíte ich do košíka, vyplníte svoje osobné údaje a zvolíte si spôsob platby, doručenia a konkrétnu kuriérsku firmu.

KetoMix

 • Komplexná keto diéta
 • Chudnutie
 • Optimalizácia hmotnosti

Potom už len počkáte na dodanie domov alebo do Zásielkovne, spravidla trvá do 3 pracovných dní. Zaplatiť môžete priamo kuriérovi v hotovosti, ale napríklad aj vopred, či už cez internet banking alebo platobnou kartou online. Ak by ste mali akékoľvek ďalšie otázky, viete využiť aj infolinku oficiálneho eshopu, či už telefonickú alebo tú internetovú.

Prečítajte si tiež

Komentáre & Hodnotenie

5.00

1 Hodnotenie