Terezia Reishi Bio: Tabletky na prirodzenú imunitu, obehový systém a podporu ciev

Terezia Reishi Bio: Tabletky na prirodzenú imunitu, obehový systém a podporu ciev
 • Doprava zdarma pri nákupe nad 50,00 €
 • Kvalitné prírodné produkty
 • Špeciálne akcie a zľavy
 • Doprava zdarma pri nákupe nad 50,00 €
 • Kvalitné prírodné produkty
 • Špeciálne akcie a zľavy

V tradičnej čínskej medicíne je huba lesklokôrka lesklá, známa aj pod označením reishi, považovaná za výnimočný prírodný prostriedok na podporu prirodzenej imunity aj na podporu životnej vitality. Výživový doplnok Terezia Reishi Bio, ktorý je založený na obsahu prášku z celej huby so šetrným spracovaním, využíva práve tieto pozitívne vplyvy.

Zaujímavosťou tejto značky je, že okrem štandardných balení s objemom 60 a 120 kapsúl Terezia Reishi Bio ponúka výrobca aj darčekové balenie, kde je reishi v káve. Naša recenzia vám predstaví nielen tieto balenia, ale predovšetkým účinnosť prípravku v praxi.

Výrobca a pôvod

Spoločnosť Terezia Company je výlučne českou firmou zaoberajúcou sa výrobou a distribúciou vlastných produktov s prírodným zložením a prirodzeným pôsobením. Na trhu je táto firma už od rok 1990 a jej cieľom je prinášať účinné produkty pre všetky generácie.

Základom je kombinácia kvalitných surovín z overených zdrojov, certifikovanú výrobu a držať sa pri produkcii čisto prírodných prípravkov. Tisíce spokojných zákazníkov a neustále sa rozrastajúce portfólio prípravkov napríklad aj o kozmetické produkty, zdravotnícke pomôcky alebo výživové doplnky pre špeciálne príležitosti sú dôkazom kvality značky.

Zloženie, účinné látky a vzhľad Terezia Reishi Bio

V prípade výživového doplnku Terezia Reishi Bio je cieľom využiť čo najviac všetky pozitívne vplyvy huby reishi a aj preto obsahuje tento produkt ako účinnú látku práve extrakt z tejto huby a to v podobe prášku bez prímesí, ktorý zahŕňa celú hubu.

Tu je viac informácii o samotnej účinnej látke aj o jej vplyvoch:

 • Reishi (lesklokôrka lesklá): Huba reishi patrí medzi tzv. trúdnikové drevokazné huby, čo znamená, že jej prirodzeným miestom sú stromy alebo pne. Jej názov je odvodený od špecifickej hladkej a lesklej vrstvy na povrchu, no niekedy sa nazýva aj lesklokôrka hnedočervená, čo je tiež pomenovanie odvodené od jej vzhľadu.

Huba patrí medzi tie najdôležitejšie v rámci tradičnej čínskej medicíny, pričom prvé zmienky o nej sú staré už cez 4000 rokov. Široké spektrum látok, ktoré huba obsahuje, sú tak známe už dlhú dobu a ich vplyv na ľudský organizmus je overený stáročiami. V reishi sa nachádzajú polysacharidy betaglukánov, triterpenoidy, vitamíny, minerály, adenozín a ďalšie zložky.

Výsledkom takto širokého zloženia sú aj nemenej bohaté účinky a vplyvy. V Ázii sa hube prezýva aj tzv. božská huba nesmrteľnosti alebo huba životnej vitality a ide o výstižné prívlastky. Reishi je totiž vynikajúci aktivizátor vitality, imunity a zdravého fungovania obehového systému. Má vplyv na srdce, cievy, krvný tlak aj hladinu cholesterolu.

Okrem toho má tiež antibakteriálne a antivírusové účinky, pomáha na trávenie, pri zápche, na syndróm dráždivého čreva, funkciu obličiek a pôsobí aj ako prevencia voči žalúdočným vredom. Pochopiteľne, nielen tieto, ale aj ďalšie vplyvy a účinky závisia predovšetkým od veku huby a kvality jej spracovania, čo je silná stránka práve Terezia Reishi Bio.

Dávkovanie a užívanie Terezia Reishi Bio

Výživový doplnok Terezia Reishi Bio je vhodný aj na dlhodobé užívanie, no dôležité je sa pri dávkovaní držať inštrukcií od výrobcu, ktoré nájdete v priloženom informačnom letáku. Prípravok je primárne určené pre dospelých, ale môžu ho užívať aj deti.

U detí vo veku nad 3 rokov, ktoré môžu Terezia Reishi Bio užívať tiež, je možné v prípade potreby kapsulu aj rozdeliť a prášok z nej nasypať do jedla alebo vody a tak užiť. V každom prípade neužívajte prípravok ako náhradu vyváženej a rozmanitej stravy a výživový doplnok nie je ani náhradou odbornej liečby.

Uchovanie a skladovanie Terezia Reishi Bio

Tabletky Terezia Reishi Bio uchovávajte mimo dohľadu a dosahu malých detí tak, aby sa zabránilo nežiaducemu alebo náhodnému užitiu. Inak, aj vzhľadom na jednoduchú formu kapsúl, si nevyžaduje tento výživový doplnok žiadne špeciálne skladovanie.

Stačí dodržiavať niekoľko základných podmienok:

 • prvou je skladovanie mimo priame slnku a v suchom prostredí
 • druhou je, aby teplota nepresiahla 25°C, ideálna je bežná izbová teplota
 • zároveň treba dávať pozor, aby ste kapsuly neužívali po dátume spotreby
 • po tomto dátumy je treba nespotrebovaný prípravok vrátiť do lekárne

Terezia Reishi Bio

 • Imunita
 • Obehový systém
 • Trávenie a vylučovanie

Účinky, indikácie a použitie Terezia Reishi Bio

Výživový doplnok Terezia Reishi Bio má na základe kvalitného obsahu betaglukánov a ostatných látok obsiahnutých v hube reishi možnosť použitia vo viacerých oblastiach, nielen v oblasti spomínanej podpory prirodzenej obranyschopnosti.

Tu sú všetky možné pôsobenia a oblasti, kde môže mať Terezia Reishi Bio vplyv:

Imunita

Ak máte oslabenú imunitu, často vás trápia zápaly alebo alergie, práve v tejto oblasti má reishi mimoriadne viditeľné vplyvy. Pôsobí totiž protizápalovo, antibakteriálne a stimuluje imunitnú reakciu. Tlmí tiež zápalové a alergické prejavy, posilňuje imunitný systém a pomáha pri autoimunitných ochoreniach, napríklad reumatoidnej artritíde.

Obehový systém

Druhou veľmi dôležitou oblasťou pôsobenia reishi je obehový systém, čiže srdce aj cievy. Huba pomáha na správny rytmus srdca, hypertenziu aj na úpravu krvného tlaku. Okrem toho podporuje okysličenie srdcového svalu, priaznivo pôsobí na cirkuláciu krvi a červené krvinky, znižuje hladinu tuku a tiež aj znižuje riziko infarktu alebo mozgovej príhody.

Trávenie a vylučovanie

Nemenej dôležité je aj použitie huby v rámci tráviacej a vylučovacej sústavy. Pomáha totiž na regeneráciu pečene, lepšiu funkciu obličiek, na úpravu stolice a celkovo trávenia a tiež pri akútnych zažívacích ťažkostiach, hlavne pri zápche alebo syndróme hrubého čreva. Rovnako tak ide o prírodný prostriedok na uvoľnenie toxínov a očistu tela od nich.

Vitalita a životná energia

Ruba reishi je považovaná aj za prírodný stimulant vitality. Pomôcť môže na úzkosť, nespavosť, nervozitu a má aj antioxidačné účinky. Posledný vplyv je najviac dôležitý z pohľadu predčasného starnutia buniek, ktoré je spôsobené pôsobením voľných radikálov a oxidačným stresom. V tejto oblasti pomáha resihi na zníženie tohto vplyvu.

Nežiaduce a vedľajšie účinky Terezia Reishi Bio

Pri akýchkoľvek prípravkoch treba počítať pri užívaní nielen so žiaducimi účinkami, ale aj s rizikom výskytu nežiaducich alebo vedľajších vplyvov. Našťastie, pokiaľ ide o tieto faktory, je užívanie Terezia Reishi Bio bez vážnejších negatív.

Pozornosť treba zvýšiť len v týchto dvoch potenciálnych prípadoch:

 • výnimočne sa môže objaviť precitlivená alebo alergická reakcia, ale vďaka minimu prímesí a prísad je toto riziko minimálne
 • reishi pomáha aj na lepšie trávenie, avšak pri nadmernom dávkovaní sa ojedinele môžu vyskytnúť aj zažívacie ťažkosti

Kontraindikácie a možné interakcie Terezia Reishi Bio

Pokiaľ ide o užívanie Terezia Reishi Bio, okrem potenciálnych vedľajších a nežiaducich účinkov si treba dávať pozor aj na možné kontraindikácie alebo interakcie, či už s inými prípravkami alebo s konkrétnymi ochoreniami a zdravotným stavom.

Prekážky k užívaniu sa môžu týkať aj niektorých špecifických skupín užívateľov:

 • pre deti vo veku do 3 rokov a pre ľudí, u ktorých sa objavila alergia alebo precitlivenosť, je užívanie prípravku kontraindikované
 • samotnú hudbu reishi je možné užívať aj v tehotenstve a počas dojčenia, nezakazuje to ani výrobca tohto prípravku
 • ak trpíte nízkym krvným tlakom alebo závažnejšími poruchami imunity, poraďte sa najskôr s lekárom o možnostiach užívania Terezia Reishi Bio
 • to isté platí aj pri kombinácii tohto výživového doplnku a iných prípravkov a produktov s podobnými zložením alebo účinnosťou

Balenie a cena Terezia Reishi Bio

Terezia Reishi Bio má podobu kapsúl určených na perorálne užívanie, ktoré sú balené v blistroch a vonkajším obalom je typická červená papierová škatuľka. Aj vzhľadom na možnosť dlhodobejšieho užívania predstavila spoločnosť Terezia Company dve veľkosti balenia a to so 60 a 120 tabletkami.

Tu je porovnanie cien v jednotlivých lekárňach:

 • Doprava zdarma pri nákupe nad 50,00 €
 • Kvalitné prírodné produkty
 • Špeciálne akcie a zľavy
 • Doprava zdarma pri nákupe nad 50,00 €
 • Kvalitné prírodné produkty
 • Špeciálne akcie a zľavy

Okrem týchto štandardných balení môžete v niektorých lekárňach objaviť aj špeciálne balenie Terezia Reishi Bio + darček reishi v káve 120 kapsúl, takže získate ešte lepšiu možnosť naplno využiť všetky pozitívne vplyvy tejto huby.

Kde kúpiť Terezia Reishi Bio

Bez ohľadu, ktoré balenie Terezia Reishi Bio si vyberiete, každé z nich je voľne predajné a voľne dostupné. To v praxi znamená, že prípravok si viete kúpiť bez predpisu, receptu alebo predošlej návštevy u lekára. Nakoľko je produkt výživovým doplnkom, môžete ho nájsť nielen v ponuke lekární, ale aj v niektorých eshopoch s podobným prípravkami.

Najlepšou voľbou je kúpa v lekárňach, kde sú obvykle skladom všetky balenia a okrem Terezia Reishi Bio si môžete kúpiť aj iné prípravky, ktorých predaj je možný iba v lekárni. Dobrou správou je, že nie ste odkázaní iba na kúpu osobne.

Online objednávka, doprava a doručenie

Ak hľadáte najlepšiu možnosť, ako si Terezia Reishi Bio objednať z pohodlia domova, využite známosť značky a jej dostupnosť aj vo väčších a overených lekárňach, napríklad ako je Dr. Max. Objednávka z nich je jednoduchá a ide doslova o záležitosť zopár minút.

Terezia Reishi Bio si viete objednať cez počítač aj smartfón:

 • Najskôr si vyberiete balenie, o ktoré máte záujem
 • Vložíte ho do online košíka a zadáte svoje údaje
 • Vyberiete si spôsob platby
 • Zvolíte kuriérsku službu a to je všetko

Známejšie lekárne, ktoré sú na trhu už dlhšie, majú celý proces natoľko zoptimalizovaný, že nielen objednávka je rýchla, ale aj jej doručenie. Terezia Reishi Bio môžete mať doma obvykle do 1 až 2 pracovných dní a dobrou správou je, že väčšie lekárne vám obvykle kvôli veľkosti balenia tohto prípravku nebudú účtovať žiaden poplatok za dopravu.

Terezia Reishi Bio

 • Imunita
 • Obehový systém
 • Trávenie a vylučovanie

Najčastejšie otázky

Zaujal vás tento výživový doplnok natoľko, že uvažujete o jeho objednávke? Prv, než tak spravíte, mali by ste vedieť ešte odpovede na niektoré základné otázky týkajúce sa praktického užívania a účinnosti Terezia Reishi Bio. Užívatelia sa na ne pýtajú aj na internetových fórach a v mnohých diskusiách.

Tu sú dotazy, ktoré sa opakujú najčastejšie:

Ako dlho je možné tento výživový doplnok užívať?

Výrobca sám odporúča v prípade tohto prípravku dlhodobé užívanie, aby sa mohli pozitívne vplyvy huby reishi naplno prejaviť. Tomu sú prispôsobené aj balenia a dávkovanie, podľa skúseností väčšina užívateľov berie kapsuly aj niekoľko mesiacov po sebe.

Obsahujú kapsule Terezia Reishi Bio nejaké rizikové zložky a alergény?

Nie, spoločnosť Terezia Company si dáva záležať na bezproblémovom užívaní a čo najprirodzenejšom zložení, takže sa nemusíte ničoho obávať. Kapsuly neobsahujú glutén, takže sú bez lepku a sú vhodné aj pre vegetariánov a vegánov.

Môže sa reishi a prípravky s jej obsahom užívať aj po pôrode?

Áno, nielen v období gravidity, ale aj po nej má huba pozitívny vplyv na organizmus. Či už ide o vyrovnanie hormonálnej rovnováhy, podpora imunity alebo antioxidačné účinky a očista od toxických látok, reishi ponúka všetky tieto vplyvy počas dojčenia a po ňom.

Čím sa odlišuje Terezia Reishi Bio od iných prípravkov s reishi?

Ide predovšetkým o kvalitu surovín a zloženie. Prvou výhodou sú je absencia prímesí a to, že kapsule obsahujú prášok celej huby reishi. Druhou výhodou je silná koncentrácia účinných zložiek, v 1 dennej dávke je až 66,4 mg betaglukánu, čo je nadpriemer.

Skúsenosti s tabletkami Terezia Reishi Bio

Referencie na hubu resihi sú vo všeobecnosti dobré, koniec koncov tento prírodný stimulant a životabudič je známy v rámci tradičnej čínskej medicíny už stáročia. Nemenej pozitívne je aj hodnotenie samotného výživové doplnku Terezia Reishi Bio, ktorý užívajú niektorí ľudia aj po celý rok.

Najviac sú chválené účinky na imunitu a jej posilnenie, hlavne pri dlhodobom a pravidelnom užívaní. Prípravok sa tiež používa na podporu obehového systému, lepšie prekrvenie tkanív a aj na podporu správneho trávenia.

Terezia Reishi Bio

 • Imunita
 • Obehový systém
 • Trávenie a vylučovanie

Terezia Reishi Bio je kladne hodnotený aj z pohľadu užívania, či už minimálneho výskytu problémov, alebo kvôli jednoduchému dávkovaniu, ktoré môže byť dlhodobé. Plusom, ktorí užívatelia oceňujú, je výber z viacerých balení a možnosť pohodlnej kúpy cez internet priamo z domu, keďže ide o voľne dostupný prípravok.

Zhodnotenie

Podľa skúseností a recenzií patrí Terezia Reishi Bio medzi veľmi kvalitné prípravky s obsahom huby reishi a vo svojej kategórii sú kapsuly populárne a žiadané. Nie je to len kvôli účinnosti na imunitu, ale aj kvôli ostatným vplyvom na organizmus.

Terezia Reishi Bio má navyše tieto výhody:

 • kvalitné zloženie vhodné aj pre vegánov
 • jednoduché dávkovanie dvakrát denne
 • možnosť užívania pre dospelých aj pre deti
 • šetrný proces spracovania látok lyofilizáciou

Prípravok Terezia Reishi Bio si viete vybrať v dvoch veľkostiach balenia a aj v darčekovom balení spolu s kávou reishi, čo umožňuje ešte viac posilniť pozitívnu účinnosť samotnej huby tak pre imunitu, ako aj pre krvný obeh.

Veľkým pozitívom je aj dostupnosť bez predpisu alebo receptu, vďaka čomu si viete kúpiť Terezia Reishi Bio aj z pohodlia domova. Značka je známa a tak nebude problém nájsť ju vo všetkých známych a veľkých internetových lekárňach skladom. Takýmto spôsobom ušetríte aj nemálo času a samozrejme financií.

Terezia Reishi Bio

 • Imunita
 • Obehový systém
 • Trávenie a vylučovanie

Prečítajte si tiež

Komentáre & Hodnotenie

4.73

22 Hodnotení