Toto sú najlepšie a overené potraviny podporujúce a zvyšujúce mužskú plodnosť

Jednou z najviac diskutovaných tém poslednej doby v rámci sexuálneho a pohlavného zdravia u mužov je ich plodnosť. Štatistiky sú totiž v tomto smere nekompromisné, za posledné roky sa mužská plodnosť zhoršuje a svoj podiel na tom majú aj životospráva a životný štýl.

Na podporu plodnosti je možné vyskúšať viacero spôsobov, pričom medzi tie, ktoré sú najviac prirodzené a najjednoduchšie na realizáciu patrí zmena jedálnička. Spomedzi veľkého množstva jedál je možné špecificky vybrať potraviny pre plodnosť maximálne pozitívne a účinné, hlavne ak ide o stimuláciu hladiny testosterónu, ktorý na ňu má najväčší dosah.

Čo je mužská plodnosť a aké problémy a príznaky s ňou súvisia

Pod pojmom plodnosť u mužov si môžete jednoducho predstaviť schopnosť rozmnožovať sa a splodiť potomkov. Ide o základnú biologickú funkciu reprodukčného systému, ktorá je však závislá od viacerých faktorov. Aj preto majú muži s plodnosťou čoraz viac problémov.

Nevyhnutným predpokladom prirodzenej plodnosti je v prvom rade funkčnosť mechanizmu erekcie, čiže stoporenia penisu. Zároveň je dôležité, aby z fyziologického hľadiska fungovala tvorba spermií, ich transport cez semenovody zo semenníkov až do ejakulátu a aby boli spermie v dostatočnom počte a kvalite. Problémom býva ich tvorba aj dozrievanie.

Stoporex® Klasik

 • Efektívna podpora lepšieho stoporenia
 • Prirodzené pôsobenie cez prírodné látky
 • Žiadne nežiaduce účinky

Kompava Tribulus terrestris

 • Podpora sily a výkonnosti
 • Vplyv na sexuálne zdravie
 • Posilnenie imunity a vitality

Afroditky PLUS

 • Podpora sexuálnej túžby a sexuálneho apetítu

Cemio RED3

 • Podpora prostaty
 • Vplyv na potenciu
 • Zlepšenie vitality

Na všetky tieto problémy a poruchy môžu mať vplyv viaceré faktory a príčiny:

 • nedostatočná hladina testosterónu, či už z pohľadu jeho nedostatočnej produkcie, alebo z dôvodu externých vplyvov, ktoré pôsobia na znižovanie hladiny
 • užívanie niektorých liekov a liečiv, či už hormonálneho typu, alebo aj nehormonálnych, kde majú negatívne vplyvy hlavne vedľajšie účinky
 • dlhodobo zlý životný štýl a zlá životospráva, hlavne nezdravé stravovanie, fajčenie a alkohol, rovnako tak nedostatok pohybu, to všetko tiež ovplyvňuje spermie
 • niektoré metabolické a iné ochorenia, hlavne cukrovka, obezita či nadváha, to všetko tiež negatívne vplýva na tvorbu aj dozrievanie spermií a zhoršuje plodnosť

SKÚSTE PODPORIŤ AJ PLODNOSŤ ŽIEN

Ak chcete zvýšiť šancu na splodenie potomka, treba vnímať plodnosť aj možné problémy s neplodnosťou komplexne. Zamerať sa preto treba aj na ženy, kde môže byť tiež príčina problémov s otehotnením. Existujú totiž aj potraviny na podporu plodnosti žien.

Ktoré potraviny na mužskú plodnosť sú najlepšie

Hoci žiadne jedlo či nápoj nemôžu spôsobiť zázračný obrat v počte, kvalite alebo pohyblivosti spermií, je možné naštylizovať jedálniček tak, aby sme čo najviac stimulovali hladinu testosterónu, spermatogenézu a podporili dozrievanie spermií.

Medzi potraviny najviac pozitívne na plodnosť mužov patria tieto:

Ryby: Na podporu plodnosti a spermatogenézu sú nevyhnutné omega-mastné kyseliny, ktorých najlepším zdrojom sú morské ryby. Ide hlavne o lososa, tresku, tuniaka, sardinky a makrelu, ktoré obsahujú tiež viacero dôležitých stopových prvkov.

Morské plody: Hneď po rybách sú ďalším veľmi dobrým typom potravín pre podporu testosterónu plody a dary mora. Platí to hlavne pre ustrice a krevety, ktoré sú známe jednak ako morské afrodiziaka, ale aj práve ako stimulanty plodnosti.

Morčacie mäso: Pokiaľ ide o živočíšne zdroje, aj viaceré druhy mäsa môžu pomôcť mužom podporiť tvorbu a hladinu testosterónu a teda pozitívne vplývať aj na spermiogenézu. Osobitné postavenie majú morčacie mäso a morčacia pečienka.

Vajíčka: Vaječné bielka aj žĺtka sú skvelým zdrojom bielkovín, no hlavne vitamínov a minerálov. Obzvlášť vaječné žĺtka sú dôležité pre podporu hladiny zinku, ale obsahujú aj cholín, vitamín D a vitamín B12, ktoré zlepšujú plodnosť u mužov.

Semienka: Ďalšou prospešnou kategóriou potravín, ktoré pre podporu plodnosti zaraďte do jedálnička, sú semená niektorých druhov. Ľanové, tekvicové, dyňové a sezamové obsahujú najviac minerálov nevyhnutných pre podporu spermiogenézy.

Orechy: Rovnako tak sú bohatým zdrojom minerálov, hlavne selénu a zinku, aj viaceré druhy orechov. Okrem klasických vlašských môžete siahnuť aj po iných, hlavne arašidoch, píniových orechoch, pistáciách, mandliach a po para orechoch.

Cesnak: Skvelým zdrojom selénu, ale aj vitamínu B6, ktorý je tiež pre mužskú plodnosť stimulujúcou látkou, je cesnak. Ten pomáha regulovať hladinu mužského hormónu testosterón, takže podporuje sexuálny apetít aj mužskú plodnosť.

Cibuľa: Podobne zdravým druhom zeleniny s prospešným vplyvom na plodnosť u mužov a zvýšenie hladiny testosterónu je cibuľa. Tá obsahuje nielen selén, ale aj vitamín C, chróm a fruktooligosacharidy zlepšujúce prekrvenie pohlavných orgánov.

Paradajky: Doslova zázrakom pre plodnosť aj potenciu u mužov sú paradajky. Obsahujú viaceré antioxidanty, vrátane lykopénu, ktoré zlepšujú a podporujú tvorbu spermií, ale pomáhajú aj na zlepšenie potencie a stoporenia pohlavného údu.

Mak: Pre komplexnú podporu potencie a to aj vrátane plodnosti a spermiogenézy by ste mali používať tiež mak. Pomáha hlavne tým, že obsahuje zdravé tuky, selén, zinok aj horčík a tiež viacero vitamínov B, ktoré stimulujú tvorbu a zrenie spermií.

Avokádo: Veľmi dobrým zdrojom nenasýtených mastných kyselín prospešných pre spermatogenézu a dozrievanie spermií je aj avokádo. Obsahuje tiež vitamín E, ktorý je dôležitým antioxidantom chrániacim spermie pred voľnými radikálmi.

Citrusové ovocie: Veľa antioxidantov, hlavne pokiaľ ide o vitamín C, obsahujú aj plody citrusového ovocia, napríklad pomaranče, citróny, grepy alebo mandarinky. Toto ovocie pomáha aj na potenciu, konkrétne na zlepšenie kvality erekcie.

Goji: U nás možno menej známym druhom ovocia je goji, čo sú plody rastliny zvanej kustovnica čínska. Toto ovocie obsahuje až 12 stopových prvkov, medzi nimi selén aj zinok, ktoré majú mimoriadne prospešný vplyv na testosterón a plodnosť.

Červené víno: O červenom víne sa hovorí ako o jednom z najlepších prirodzených afrodiziak, u mužov však má špecifické postavenie. Obsahuje totiž resveratrol, ktorý odbúrava estrogény a podporuje testosterón nevyhnutný pre plodnosť.

KTORÉ POTRAVINY ŠKODIA?

Tak, ako aj v mnohých iných prípadov, okrem potravín s pozitívnym účinkom existujú aj tie, ktoré sú na plodnosť u mužov nevhodné. Ide hlavne o potraviny obsahujúce fytoestrogény, čiže sója a sójové produkty, mlieko a výrobky z neho, ale napríklad aj o pivo.

Výživové doplnky a prípravky na mužskú plodnosť

Pokiaľ  chcete podporiť svoju plodnosť čo najviac, okrem potravín môžete využiť aj koncentrovanejšie formy a tými sú doplnky výživy a ďalšie voľne dostupné prípravky. Môže ísť o tabletky, kapsuly, sušené vňate na prípravu čaju aj hotové čaje.

Pokiaľ ide o mechanizmus ich účinku, ten je nasledovný:

Základom je prirodzená podpora tvorby testosterónu alebo stimulácia jeho hladiny, sekundárne tiež priama podpora tvorby a dozrievania spermií pre zvýšenie ich kvality

Ide o prípravky a produkty určené špeciálne pre mužov, ktoré:

 • si zakúpite bez nutnosti navštíviť lekára alebo mať od neho recept
 • majú zloženie maximálne prirodzené a je možné ich brať aj dlhšie
 • sú bezproblémové z hľadiska vedľajších účinkov a kontraindikácií

Tieto produkty a prípravky majú obvykle veľmi bohaté zloženie, hlavne ak ide o tabletky a kapsuly. V prípade čajov a čajovín ide obvykle o výťažky z rastlín typu kotvičník zemný alebo saw palmetto, v prípade výživových doplnkov sa používa kombinácia viacerých bylinných extraktov, napríklad aj maca, ženšen alebo ginkgo biloba.

Rastlinné extrakty sú potom doplnené ešte o podporné vitamíny, napríklad vitamíny C a D, ktoré sú známymi antioxidantmi, ale hlavne o minerály. Tu hrajú prím zinok a selén, ktoré sú známe tým, že tiež podporujú plodnosť, spermatogenézu a dozrievanie spermií.

Práve takéto silné a koncentrované zloženie je základom účinnosti, navyše, vzhľadom na prirodzené pôsobenie spomínaných látok je užívanie tabliet aj kapsúl obvykle bezproblémové. Pochopiteľne, ide o podporné prípravky a produkty, ich cieľom je pomoc so zlepšením plodnosti na dlhodobom základe, nevyriešia všetky problémy s neplodnosťou.

Ako a kde kúpiť výživové doplnky a prípravky na mužskú plodnosť

Predaj spomínaných produktov nie je viazaný na lekársky recept, čo znamená, že ich môžete kúpiť aj cez internet. Tradične si viete prípravky na podporu mužskej plodnosti vybrať v kamenných lekárňach, čoraz viac mužov však uprednostňuje tie internetové.

Stoporex® Klasik

 • Efektívna podpora lepšieho stoporenia
 • Prirodzené pôsobenie cez prírodné látky
 • Žiadne nežiaduce účinky

Kompava Tribulus terrestris

 • Podpora sily a výkonnosti
 • Vplyv na sexuálne zdravie
 • Posilnenie imunity a vitality

Afroditky PLUS

 • Podpora sexuálnej túžby a sexuálneho apetítu

Cemio RED3

 • Podpora prostaty
 • Vplyv na potenciu
 • Zlepšenie vitality

V prospech online nákupu a objednávky hovorí viacero benefitov:

 • je to výhodnejšie, nakoľko v internetových lekárňach bývajú ceny nižšie
 • je to rýchlejšie, objednávka je vec pár minút, doručenie aj do 24 či 48 hodín
 • je to pohodlnejšie, všetko vybavíte z domu a pokojne aj cez mobil
 • je to jednoduchšie, na jednom mieste máte lepší výber značiek

Všetky tieto výhody, hlavne väčší sortiment a to aj skladom, ponúkajú najviac tie lekárne, ktoré sú väčšie, známejšie a už sú na trhu dlhšiu dobu.

Výhodou nákupu v takto známych a overených lekárňach je totiž lepší výber z možností platby a to vrátane platby platobnou kartou cez internet, širší výber kuriérnych a doručovacích služieb, čo zrýchli dopravu, viac cenových akcií a vernostných zliav, ale napríklad aj zjednodušená objednávka bez nutnosti zdĺhavej a obťažujúcej registrácie.

Prečítajte si tiež

Komentáre & Hodnotenie

4.76

21 Hodnotení