Tu sú najúčinnejšie a najlepšie cviky na chudnutie doma pre mužov aj pre ženy

Tu sú najúčinnejšie a najlepšie cviky na chudnutie doma pre mužov aj pre ženy

Chudnutie a cvičenie idú dohromady úplne prirodzene, koniec koncov, každý pohyb, ktorý pomáha na spaľovanie kalórií, má pre zníženie hmotnosti veľký význam. Na rozdiel od bežnej chôdzi či inej pohybovej aktivity dokážu cviky pomôcť na formovanie postavy aj doma.

Platí to tak pre chudnutie z brucha, ako aj zo stehien či zo zadku, čo sú najviac problémové partie a to hlavne pre začiatočníkov. Domáce chudnutie je možné podporiť okrem špeciálnych cvikov aj niektorými ďalšími opatreniami a prostriedkami, hlavne pokiaľ ide o životosprávu. Ak chcete vedieť, ktoré cviky sú najefektívnejšie a čo vám ešte pomôže, čítajte ďalej.

Čo je chudnutie a aké problémy a príznaky s ním súvisia

Pod pojmom chudnutie sa myslí znižovanie hmotnosti a to hlavne znižovanie objemu tuku v tele. Ide o proces, ktorý je dlhodobý, hoci väčšina ľudí si myslí pravý opak a chce schudnúť za týždeň alebo za mesiac. Takéto krátkodobé chudnutie je však veľmi nezdravé.

Aby bolo chudnutie komplexné, okrem cvikov zameraných na každú jednu svalovú partiu je potrebné myslieť aj na možné problémy, ktoré s nadváhou súvisia. Chudnutie by sa malo preto zamerať aj na ne a práve kvôli tomu by malo pozostávať z opatrení, ktoré podporia zdravšie fungovanie celého tela vrátane kardiovaskulárnej sústavy a iných oblastí.

KetoMix

 • Komplexná keto diéta
 • Chudnutie
 • Optimalizácia hmotnosti

Medzi najčastejšie problémy, ktoré môžu nastať pri nadváhe a aj pri chudnutí patria:

 • problémy pohybového aparátu, v dôsledku nadmernej hmotnosti alebo nadmerného chudnutia trpia tak kosti, ako aj kĺby a chrupavky, čo sa prejaví na ich funkcií
 • poruchy kardiovaskulárneho systému, či už ide o zhoršovanie stavu a priechodnosti ciev, alebo o problémy so srdcom, kde hrozí ochabnutie jeho výkonnosti a svalstva
 • problémy s trávením a metabolizmom, nesprávne stravovanie a nedostatok pohybu ich spomaľujú, pri nezdravom chudnutí však dochádza k opaku a extrémnemu zrýchleniu
 • problémy s hormonálnou rovnováhou, čo sa môže prejaviť nesprávnou hladinou hormónovo riadiacich viaceré biologické procesy od spánku až po sexuálny apetít

Prv, než začnete chudnúť, treba si uvedomiť, odkiaľ chcete schudnúť. Kým u mužov sa najviac usádza tuk na bruchu, v prípade žien je to na bokoch, stehnách a zadku. Tomu treba prispôsobiť celý mechanizmus a postup chudnutia od životosprávy až po cvičenie.

ĽUDSKÉ TELO FUNGUJE PRIRODZENE

Mnoho ľudí sa pokúša schudnúť pomocou excesívnych diét, nadmerného cvičenia, nedostatku príjmu energie a naopak s pomocou jej nadmerného vydávania. Takéto chudnutie je ale neprirodzené a proti tomu, ako telo funguje. Práve vtedy vzniká známy jojo efekt.

Ktoré cviky na chudnutie sú najlepšie

Hoci je cvičenie všeobecne považované za pozitívne pre chudnutie, nie všetky cviky sú efektívne na zníženie a optimalizáciu hmotnosti. Dôležité je počas cvičenia odbúravať tuk a zároveň posilniť funkciu a stav svalstva, ktoré formuje postavu.

Najlepšie cviky na chudnutie z tohto pohľadu sú tieto:

Beh na mieste: Začneme cvičením, ktoré treba na zahriatie pred vykonávaním samotných cvikov na konkrétne partie. Najlepším takýmto cvičením je beh na mieste, pri ktorom striedavo dvíhajte kolená do výšky tesne nad pás na mieste a v pravidelnom tempe.

Kliky: Na sformovane z horných končatín ešte nikto nevymyslel nič lepšie, ako sú kliky. Ľahnite si na brucho, nohy majte na špičkách na šírku ramien, oprite sa dlaňami tiež na šírku ramien a dvíhajte sa v jednej línii. Lakte nech zostanú pritiahnuté pri tele.

Brušáky: Na chudnutie z brucha sa hodia najlepšie brušáky, no nie každý ich vie robiť správne. Pokrčte nohy, chodidlami sa zaprite voľne o zem, ruky si dajte za hlavu a bradu tlačte nadol. Teraz sa zdvíhajte, ale len pomocou brucha, nie iných svalov.

Priťahovanie kolien: Pre začiatočníkov je toto lepšia variácia, no aj tu treba správnu techniku, aby bolo chudnutie účinné. Ľahnite si na chrbát s vystretými nohami, ruky dajte vedľa seba. Teraz postupne krčte nohy v kolenách a priťahujte ich k brade.

Drepy: Na zadok, stehná a nohy sú najlepším cvičením drepy. Môžete ich vykonávať voľne, s výskokom alebo s jednoručnými činkami. Dbajte na to, aby bol pohyb plynulý smerom nadol aj nahor, aby ste spravili hlboký drep a chodidlá nech sú na šírku ramien.

Skákanie so švihadlom: Skvelým kardio tréningom, pri ktorom účinne spaľujete kalórie rovnomerne v celom tele, je skákanie so švihadlom. Posilňujete nohy, zadok, paže, ramená aj trup. Skáčte nízko, trvanie nech je aspoň 5 minút a postupne čas predlžujte.

Joga cviky na chudnutie: Na optimalizáciu hmotnosti viete využiť aj jógové cviky a cvičenia, konkrétne niektoré polohy na uvoľnenie a zlepšenie flexibility. Medzi najviac odporúčané patria poloha mačky na chrbát a poloha kobry na brušné svalstvo.

Ďalšie spôsoby riešenia problémov s chudnutím doma

Ak chcete znížiť svoju hmotnosť a pomôcť lepšie formovať postavu, len samotným cvičením nedosiahnete efektívne výsledky tak, ako by ste si predstavovali. Preto treba pozerať na chudnutie viac komplexne a zamerať sa nielen na spaľovanie kalórií.

Za týmto účelom by ste sa mali sústrediť aj na:

Jedálniček a stravovanie

Nevyhnutným predpokladom pre chudnutie je ovplyvnenie toho, čo a ako jete. Snažte sa vynechať mastné, ťažké, presladené a presolené jedlá, naopak, konzumujte viac rýb, ovocia, zeleniny, orechov a strukovín. Jedzte viac krát za deň, pravidelne a v menších dávkach.

Životosprávy a životný štýl

Okrem stravovania a jedálnička treba zmeniť aj životný štýl a životosprávu. Obmedziť musíte alkohol, fajčenie, minimalizujte tiež vplyv stresu, naučte sa viac oddychovať a dbajte na dostatok spánku. Samozrejmosťou je pravidelný a prirodzený pohyb, hlavne chôdza.

Podporné prípravky a doplnky výživy

Na zlepšenie a zrýchlenie metabolizmu, ale aj na podporu spaľovania tukov a na zníženie pocitu hladu, na to všetko si viete pomôcť aj cez špeciálne podporné prípravky a doplnky výživy. Využiť ich môžete bez receptu a najčastejšie ide o tabletky alebo kapsuly.

NEPODCEŇUJTE ANI PITNÝ REŽIM

Pri optimalizácii hmotnosti je dôležité nielen to, čo jete a ako sa stravujete, ale aj to, čo pijete. Okrem obmedzenia alkoholu je dôležité prijímať do tela dostatok tekutín, hlavne ak ide o vodu či ovocné šťavy. Pitný režim musí byť pravidelný a to počas celého dňa.

Výživové doplnky a prípravky na chudnutie

Spomínané produkty s podpornou funkciou na chudnutie majú najčastejšie podobu voľne dostupných doplnkov výživy v podobe kvapiek, tabliet a kapsúl, prípadne môže ísť o prípravky vo forme čajov a čajovín. V zásade však vždy ide o perorálne produkty.

Pokiaľ ide o ich mechanizmus účinku, tak na výber sú:

Prípravky s komplexným pôsobením na trávenie, metabolizmus aj chudnutie, alebo špecifické prípravky napríklad len na spaľovnie tukov alebo na zníženie chuti na jedlo

Či už siahnete po tých všeobecných alebo špecializovaných, tak:

 • ide o prípravky a doplnky výživy, ktoré majú prírodné a prirodzené zloženie
 • nemusíte sa obávať o žiadne vážnejšie nežiaduce a vedľajšie účinky
 • užívať ich môžete aj dlhodobo, dávkovanie je veľmi jednoduché

Pokiaľ ide o zameranie, tieto prípravky môžu používať tak muži, ako aj ženy. Ide hlavne o podporné produkty, ktorých cieľom je efektívnejšie chudnutie, trávenie, metabolizmus a spaľovanie tukov. Intenzita a viditeľnosť ich účinkov sú veľmi individuálne u každého, záleží to aj od iných opatrení na chudnutie vrátane spomínaného cvičenia.

Navyše, môžete kombinovať aj viaceré druhy a formy prípravkov. Kým čaje majú obvykle jednoduchšie zloženie a sú založené hlavne na rastlinných a bylinných extraktoch, hotové prípravky v podobe kapsúl, tabliet či kvapiek majú oveľa komplexnejšie látky.

Okrem overených výťažkov napríklad zo zeleného čaju a divokého pomaranča, ktoré podporujú trávenie, obsahujú napríklad aj extrakty korenín a chilli na lepšie spaľovanie tukov, rôzne minerály typu L-Karnitín podporujúce metabolizmus, kofeínové extrakty na celkové zrýchlenie trávenia ale aj niektoré ďalšie prírodné látky pôsobiace na chuť do jedla.

Ako a kde kúpiť výživové doplnky a prípravky na chudnutie

Či už sa rozhodnete pre čajoviny, tabletky, kapsuly alebo iné formy, všetky tieto typy produktov si viete bez problémov zakúpiť cez internet. Okrem špecializovaných eshopov ich nájdete aj v internetových lekárňach, hlavne v tých väčších typu [lekaren].

Známejšie značky, ktoré sú na trhu už dlhšiu dobu, majú aj tieto výhody:

 • komplexnejší výber rôznych typov a druhov a to hlavne skladom
 • jednoduchšia kúpa, objednávka nemusí trvať dlhšie, než zopár minút
 • rýchlejšie doručenie, v ideálnom prípade do 1 až 2 pracovných dní
 • možnosť platby nielen v hotovosti, ale aj bezhotovostne a cez internet

Internetové lekárne navyše ponúkajú aj určité odborné zázemie a úroveň, nájdete tu taktiež širšiu ponuku rozličných značiek a foriem prípravkov a produktov a všetky si viete pohodlne porovnať na jednom mieste, či už cez počítač, notebook, tablet alebo smartfón.

KetoMix

 • Komplexná keto diéta
 • Chudnutie
 • Optimalizácia hmotnosti

Veľkým plusom je aj jednoduchý spôsob platby napríklad cez internet banking alebo cez platobnú kartu, rovnako tak možnosť nákupu aj bez zdržujúcej a obťažujúcej registrácie. Na druhú stranu, väčšie online lekárne majú aj lepší systém benefitov a vernostných zliav a tiež lepšie zákaznícke služby, čo sa prejaví pohodlnejším nákupom.

Prečo vyskúšať aj Keto diétu

Nielen cvičenie je potrebné pre chudnutie, oveľa dôležitejšie je zlepšiť celkovo svoj životný štýl a životosprávu. Jednou z najdôležitejších zmien je zmena stravovania, kde pomáha komplexnejší diétny prístup, napríklad pomocou Ketónovej diéty.

Tá je čoraz viac populárna a je určená pre mužov aj pre ženy:

 • základom tejto diéty je rapídne zníženie príjmu sacharidov a to pod 50 gramov za deň, rovnako tak sa znižuje príjem jedál s obsahom nezdravých tukov
 • zároveň s tým je dôležité zvýšiť príjem bielkovín a potravín, ktoré ich obsahujú, taktiež treba konzumovať viac zeleniny, orechov a semienok
 • výsledkom spomínaných zmien v jedálničku je, že telo sa dostane do metabolického a fyziologicky prirodzeného stavu ketózy, čo je princípom diéty
 • počas ketózy organizmus využíva ako primárny zdroj energie nie cukry, ako je tomu bežne, ale tuky, dochádza tak k lepšiemu spaľovaniu uloženého tuku

Keto diéta má tri fázy, počas ktorých dochádza postupne k vzniku ketózy, k zefektívneniu spaľovania tukov a chudnutia a na záver k udržaniu dosiahnutej hmotnosti. Ide o dlhodobejšiu diétu na zhruba 3 mesiace, čo však znamená, že aj jej efekt trvá dlhodobo.

KetoMix

 • Komplexná keto diéta
 • Chudnutie
 • Optimalizácia hmotnosti

Okrem toho, že pomáha na chudnutie, má aj pozitívny vplyv na trávenie a metabolizmus, čo je následkom zvýšeného príjmu vlákniny. Zároveň vďaka zníženiu príjmu sacharidov a tukov dochádza k zlepšeniu krvného obehu, normalizácii hladiny cukru aj cholesterolu, rovnako tak sa pôsobí proti vysokému krvnému tlaku a preventívne aj voči vzniku cukrovky.

Výživové doplnky a prípravky na Keto diétu

Ketogénna diéta je teda komplexným diétnym programom zahŕňajúcim vážnu zmenu jedálnička. Ak si chcete diétu uľahčiť, siahnuť môžete po špeciálnych prípravkoch značky KetoMix. Ide o značku, ktorá ponúka sortiment produktov aj potravín.

Tieto potraviny a produkty sú svojim zložením určené pre Keto diétu:

Značka KetoMix obsahuje väčšie aj menšie jedlá a rovnako tak nápoje a doplnky výživy, ktoré podporujú navodenie a udržanie ketózy a zefektívňujú chudnutie

Z pohľadu užívateľa majú tieto produkty a potraviny viacero výhod:

 • nie je potrebné žiadne varenie, príprava vám zaberie len pár minút
 • na jednom mieste nájdete potraviny a produkty pre celodenný jedálniček
 • z hľadiska obsahu v nich nenájdete žiadne rizikové chemické prísady

Tak hlavné ako aj menšie jedlá a pochutiny zo sortimentu KetoMix majú vyvážený pomer hlavných živín, obsahujú dostatok bielkovín a naopak minimum sacharidov, nájdete v nich všetky potrebné vitamíny, minerály a stopové prvky. S výnimkou pečiva neobsahujú ani lepok, takže sú vhodné aj pre celiatikov, pozor si však dajte na iné alergény.

Z potravín nájdete v ponuke proteínové polievky, sušené mäso, cestoviny, pečivo, nátierky, kaše, omelety, palacinky, dresingy aj iné potraviny a jedlá použiteľné pre raňajky, obed aj večeru. Doplniť ich môžete sladkými aj slanými proteínovými pochutinami.

KetoMix

 • Komplexná keto diéta
 • Chudnutie
 • Optimalizácia hmotnosti

Pokiaľ ide o pitný režim, aj v tom ohľade má značka KetoMix čo ponúknuť, najmä proteínové koktajly s obsahom srvátkovej aj sójovej bielkoviny. Viete si ich zakúpiť bez príchute alebo s nejakou ovocnou, kávovou či čokoládovou chuťou. Na zefektívnenie chudnutia či prečistenia tráviacej sústavy sú k dispozícii aj doplnky výživy v podobe kapsúl.

Ako a kde kúpiť výživové doplnky a prípravky na Keto diétu

Jednotlivé potraviny a produkty môžete kúpiť samostatne aj v balíčkoch a to buď osobne v značkovej predajni KetoMix, alebo ešte pohodlnejšie cez internet na oficiálnom webe www.ketomix.sk. Tu nájdete aj ďalšie dôležité informácie o Ketogénnej diéte.

Ak ide o využitie oficiálneho obchodu, takýto nákup má viacej benefitov:

 • pohodlie, nikam netreba ísť, objednávku spravíte z domu aj cez mobil
 • rovnako tak nemusíte nikam chodiť pre tovar, kuriér vám všetko donesie
 • platiť môžete nielen v hotovosti, ale aj bezhotovostne a cez internet
 • máte istotu originality aj najlepšej ceny, nakupujete cez oficiálny eshop

Postup nákupu v internetovom obchode KetoMix sa nijako nelíši od nakupovania v bežnom eshope. Stačí len jednotlivé potraviny a produkty, prípadne balíčky na 1 týždeň až celý mesiac, vložiť do online košíka, vyplniť svoje údaje a zvoliť ďalšie podmienky.

KetoMix

 • Komplexná keto diéta
 • Chudnutie
 • Optimalizácia hmotnosti

Ide predovšetkým o spôsob platby, kde máte na výber napríklad hotovosť na dobierku, ale aj bezhotovostný spôsob platenia cez internet banking a platobnou kartou online. Zároveň si môžete zvoliť z viacerých kuriérnych služieb a spôsobov doručenia, buď priamo k vám domov, alebo na odberné miesto do Zásielkovne. Dodanie je obvykle do 3 pracovných dní.

Prečítajte si tiež

Komentáre & Hodnotenie

4.84

25 Hodnotení