Najlepšie ponuky na nákup

 • Odborná pomoc
 • Doprava zadarmo nad 30 €
 • Cena dopravy kurierom od 2,99 €
9,72 €
Do obchodu
 • Poštovné zadarmo pri nákupe nad 20€
 • Expedovanie objednávky v pracovné dni do 24hod
 • Cardpay, Sporopay , alebo bankovým prevodom
9,51 €
Do obchodu

Ak hľadáte prípravok na podporu močových ciest, ktorý bude pôsobiť prirodzene na ich zdravie a zároveň ho bude možné podávať nielen dospelým, ale aj pre deti, vašou voľbou môže byť Urinal Sirup. Ide o voľne dostupný výživový doplnok bez receptu, ktorý obsahuje koncentrát sušenej šťavy z kanadských brusníc, ktoré sú bohaté na bioflavonoidy.

Vďaka nim, ale aj vďaka ostatným látkam vám môže Urinal Sirup efektívnejšie pomôcť na stav a zdravie močovej sústavy a to dokonca aj dlhodobo, keďže sirup je možné užívať pravidelne. Táto recenzia vám prípravok predstaví, či už ide o jeho zloženie, alebo účinky.

Výrobca a pôvod

Výrobcom aj držiteľom rozhodnutia pre Urinal Sirup je známy producent, spoločnosť Idelyn. Ide o firmu z Českej republiky, ktorá má vo svojej ponuke celú produktovú radu prípravkov značky Urinal, ale napríklad aj špeciálnej značky Beliema určenej výlučne pre ženy.

Dodávateľom na náš trh je nemenej známa spoločnosť Walmark, tiež z Českej republiky. Ide o jednu z najznámejších značiek výživových a voľne dostupných prípravkov a produktov na trhu. Spoločnosť ponúka už takmer 30 rokov vyše 950 rozličných produktov pre celú rodinu, pričom vo svojom portfóliu má tak špecifické prípravky, ako aj vitamínové doplnky.

Zloženie, účinné látky a vzhľad sirupu Urinal Sirup

Základom sirupu Urinal je špeciálna aktívna zložka nazvaná NutriCran®. Jej obsahom je koncentrát sušenej šťavy z kanadských brusníc, konkrétne z kľukvy veľkoplodej. Tá je využívaná v rozličných prípravkoch určených na podporu zdravia močových ciest.

Okrem aktívnej látky v podobe tohto koncentrátu sú v zložení aj ďalšie zložky:

 • Kľukva veľkoplodá: Kľukva veľkoplodá patrí medzi brusnice, pričom oproti bežným brusniciam u nás sa odlišuje predovšetkým svojou veľkosťou, ako už hovorí aj jej názov. Rastlina pochádza pôvodne z Kanady, neskôr zdomácnela aj v niektorých častiach Európy. Rastlina dorastá do výšky 30 až 50 cm, plody tejto brusnice majú v priemere 2 cm.

Kľukva je bohatá na mnoho minerálov aj vitamínov, obsahuje antioxidanty, bioflavonoidy a tiež rôzne fenolické zlúčeniny. Vďaka tomu má tento plod viacero pozitívnych účinkov na organizmus, či už ide o trávenie, antioxidačné účinky, vplyv cholesterol a krvný tlak či na srdce a cievy. Dominantné je však pôsobenie na zdravie močovej sústavy.

V tejto oblasti sa využívajú antiseptické účinky kľukvy, rovnako tak pôsobenie na odvodnenie a prečistenie močových ciest, močopudné účinky všeobecne a tiež protizápalové vplyvy na močovú sústavu. Rastlina pomáha aj na prevenciu voči budúcim zápalom močových ciest. Sirup Urinal obsahuje koncentrovanú sušenú šťavu s obsahom kľukvy veľkoplodej.

 • Ostatné pomocné látky a prídavné zložky s doplnkovou funkciou: V sirupe Urinal nájdete okrem sušenej šťavy kľukvy veľkoplodej aj niektoré iné pomocné a doplnkové látky. Konkrétne ide o invertný sirup, purifikovanú vodu a regulátor kyslosti, ktorým je kyselina citrónová. Ide o bezproblémové zložky, ktoré sú využívané aj v iných prípravkoch.

ČERVENÝ ROZTOK S PRÍCHUŤOU

Pokiaľ ide o formu, Urinal Sirup má podobu priehľadného červeného roztoku s nižším stupňom hustoty, ktorý má typickú brusnicovo-kyslú príchuť. Roztok je balený v sklenenej liekovke o objeme 150 ml s plastovým uzáverom, vonkajším obalom je papierová škatuľka.

Dávkovanie a užívanie sirupu Urinal Sirup

Správne dávkovanie je nevyhnutným predpokladom dosiahnutia maximálnych účinkov a využitia účinnosti brusníc obsiahnutých v sirupe. Preto sa pri dávkovaní aj spôsobe užívania riaďte buď inštrukciami od lekára či lekárnika, prípadne príbalovým letákom.

 • Užívanie Urinal Sirup je určené primárne pre deti od 1. roku života, ale aj pre staršie
 • Odporúčané dávkovanie pre do od 1 do 3 rokov je 5 ml denne, pre deti od 3 do 12 rokov 10 ml denne a pre staršie deti a dospelých odporúča výrobca dávku v objeme 15 ml

Pred prvým použitím alebo počas dlhšieho nepoužívania sirupu treba najskôr fľaštičku dobre pretrepať, aby prišlo k premiešaniu obsahu a odstráneniu prípadnej usadeniny. Neužívajte ale Urinal Sirup namiesto pestrej a rozmanitej stravy, rovnako tak ani namiesto odbornej liečby. Dajte si pozor na maximálnu dennú dávku odporúčanú výrobcom podľa veku.

Uchovanie a skladovanie sirupu Urinal Sirup

Predpokladom maximálneho využitia sirupu je aj jeho správne uchovanie a skladovanie. Vzhľadom na formu, čiže podobu tekutého roztoku, nie je potrebné dodržiavať žiadne špeciálne opatrenia, stačia základné podmienky, napríklad skladovanie mimo dosahu detí.

Pokiaľ ide o ďalšie pravidlá, tu sú tie najdôležitejšie, ktoré treba dodržiavať:

 • sirup skladujte v pôvodnom obale a nevystavujte ho priamemu slnku ani vlhkosti
 • chráňte prípravok pred pôsobením mrazu, skladujte ho pri teplote od 10 do 25 °C
 • výrobca odporúča spotrebovať sirup najviac do 3 mesiacov od jeho otvorenia
 • po dátume spotreby už sirup neužívajte, nespotrebovaný zvyšok vráťte do lekárne
 • Podpora zdravia močových ciest
 • Prečistenie a odvodnenie močových ciest
 • Preventívne pôsobenie
9,72 €
Do obchodu

Účinky, indikácie a použitie sirupu Urinal Sirup

Sirup Urinal sa využíva pri viacerých problémoch týkajúcich sa močových ciest, dokonca aj ako podpora popri lekárom stanovej odbornej liečbe iného charakteru. Všetky vplyvy, ktoré tento doplnok výživy má, súvisia s vlastnosťami obsiahnutej kľukvy veľkoplodej.

Ak chcete vedieť viac, tu sú detailnejšie popísané jednotlivé vplyvy a účinky:

Podpora zdravia močových ciest

Sirup Urinal je v prvom rade určený na všeobecnú podporu zdravia močových ciest. Kľukva veľkoplodá totiž obsahuje množstvo látok, ktoré pomáhajú na správne a pravidelné vylučovanie moču, ide taktiež o veľmi dobrý prírodný prostriedok s močopudným vplyvom.

Prečistenie a odvodnenie močových ciest

Druhou oblasťou je vplyv na prečistenie a odvodnenie močových ciest. Aj za týmto pôsobením hľadajte kľukvu a jej látky, hlavne antioxidanty a bioflavonoidy. Takéto vplyvy pomáhajú aj pri miernych problémoch s pravidelným močením a zdravím močových ciest.

Preventívne pôsobenie

Ako ukazujú skúsenosti, mnoho užívateľov používa Sirup Urinal aj za účelom preventívneho pôsobenia. Látky obsiahnuté v kľukve majú aj antiseptické a protizápalové vplyvy. Výsledkom je možnosť preventívneho užívania sirupu na zníženie rizika infekcií a zápalov.

AJ AKO SÚČASŤ PODPORNEJ LIEČBY

Sirup Urinal je možné užívať aj ako súčasť podpornej liečby popri lekárom odporúčanej farmakologickej liečbe, skúsenosti užívateľov sú v tomto ohľade veľmi pozitívne. Zároveň však platí, že prípravok nie je určený ako náhrada takejto liečby, má podporné pôsobenie.

Nežiaduce a vedľajšie účinky sirupu Urinal Sirup

Pokiaľ ide o užívanie sirupu Urinal a riziká spojené s možnými vedľajšími či nežiaducimi účinkami, výrobca neudáva žiadne takéto negatívne javy. Rovnako tak užívatelia hodnotia sirup aj počas dlhodobejšieho dávkovanie pre deti aj dospelých ako bezproblémový.

Vzhľadom na zloženie je však potrebné rátať s jednou možnou rizikovou situáciou:

 • ojedinele sa môže objaviť precitlivená alebo alergická reakcia na niektorú z látok v zložení, či už ide o brusnicový extrakt, alebo o niektorú z pomocných látok

Kontraindikácie a možné interakcie sirupu Urinal Sirup

Užívanie doplnku výživy Urinal Sirup môže byť spojené z hľadiska rizík nielen s možnými vedľajšími účinkami, ale aj so situáciami, kedy nebude možné podávanie sirupu z dôvodu kontraindikácií či interakcií. Našťastie, takýchto prípadov nie je u tejto značky mnoho.

Prv, než sirup začnete užívať, by ste ale mali vedieť o týchto prípadoch:

 • prípravok je vhodný pre dospelých, primárne je určený pre deti, avšak vo veku od 1. roku života, pre mladšie deti je potrebné hľadať iné alternatívne produkty
 • ak sa u vás objaví akákoľvek alergická či precitlivená reakcia, je potrebné užívanie sirupu Urinal prerušiť a poradiť sa s lekárom či lekárnikom o ďalšom postupe
 • ohľadom užívania počas dojčenia alebo v tehotenstve nepíše príbalová informácia nič, výrobca to nezakazuje, ale aj tu potrebná najskôr konzultácia s lekárom
 • nekombinujte Urinal Sirup s inými podobnými prípravkami a doplnkami výživy na močové cesty, prípadne s prípravkami, ktoré majú podobné zloženie
 • pokiaľ ide o kombináciu s liekmi či liečivami, to je možné, najskôr sa však treba spýtať lekára na možné riziká interakcií a až potom môžete prípravok užívať

Balenie a cena sirupu Urinal Sirup

Výživový doplnok Urinal Sirup je k dispozícii len v jednej veľkosti balenia a to s objemom 150 ml. Sirup má podobu červeného roztoku, ktorý je balený v sklenenej liekovke, pričom súčasťou balenia je aj príbalová informácia ohľadom zloženia či spôsobu užívania. Na trhu aktuálne nie sú iné veľkosti alebo typy balenia tohto sirupu.

Pokiaľ chcete vedieť jeho cenu v niektorých lekárňach, tu je krátke porovnanie:

 • Odborná pomoc
 • Doprava zadarmo nad 30 €
 • Cena dopravy kurierom od 2,99 €
  9,72 €
  Do obchodu
  • Poštovné zadarmo pri nákupe nad 20€
  • Expedovanie objednávky v pracovné dni do 24hod
  • Cardpay, Sporopay , alebo bankovým prevodom
   9,51 €
   Do obchodu

   Značka Urinal je veľmi známa, čo platí tak pre sirup, ako aj pre iné formy. Oproti konkurencii ponúka obvykle silnejšiu koncentráciu aktívnych zložiek, čo sa prejaví aj na účinnosti. Zároveň si udržiava konkurencieschopnú cenu, čo viacerí užívatelia pozitívne oceňujú.

   Kde kúpiť sirup Urinal Sirup

   Urinal Sirup je, podobne ako aj ostatné produkty z rady Urinal, doplnkom výživy. To znamená, že ho viete zakúpiť voľne bez predpisu alebo návštevy od lekára, kúpa je teda veľmi jednoduchá a ide o záležitosť niekoľkých minút. Prípravok môžete nájsť aj v niektorých eshopoch, ale primárne sa kupuje hlavne v lekárňach.

   Keďže na jeho kúpu nie je potrebný recept, nemusíte lekáreň osobne navštíviť a viete si sirup zakúpiť aj z pohodlia domova cez internet. Značka Urinal Sirup je totiž dostatočne známa, takže ju nájdete bez problému aj v ponuke online lekární a to skladom ihneď k odberu.

   UŠETRÍTE AŽ DVAKRÁT

   Ak si vyberiete pre nákup internetovú lekáreň, ušetríte až dvakrát. Prvý krát to bude na cene samotného prípravku, druhýkrát na doručení. Vďaka tomu, že Urinal Sirup je väčším balením, jeho cena sa dostane cez limit obvyklý vo väčšine lekární pre bezplatnú dopravu.

   Online objednávka, doprava a doručenie

   Chcete si Urinal Sirup objednať z domu? Postupom sa objednávka z online lekárne príliš nelíši od nákupu v eshope, no dobre si vyberajte, kde nakúpite. Kvalitný zákaznícky servis vám ponúkajú obvykle len tie väčšie online lekárne, napríklad ako je DrMax.

   Objednávku môžete uskutočniť cez počítač, ale aj cez smartfón:

   • Nájdete a vložíte balenie sirupu do internetového košíka
   • Zvolíte si spôsob platby a typ dopravy
   • Vyplníte svoje údaje vrátane adresy doručenia
   • Potom už len všetko skontrolujete a odošlete

   Väčšina lekární spracuje objednávku ešte v ten deň, takže v ideálnom prípade môžete mať Urinal Sirup doma aj do 24 či 48 hodín. Obávať sa netreba ani o registráciu, väčšina lekární ju nevyžaduje. V tých väčších a overených máte aj viac spôsobov platby, okrem dobierku si viete zvoliť aj platbu cez internet banking či platobnou kartou.

   Najčastejšie otázky

   Ak vás zaujíma, či je možné užívať prípravok Urinal Sirup aj dlhodobo, prípadne to, aká je koncentrácia samotnej aktívnej látky, čítajte ďalej. Podobné otázky síce nájdete aj v internetových diskusiách alebo na fórach, no na tie najčastejšie sme sa rozhodli aj my odpoveď, nakoľko ide o praktické záležitosti.

   Nech sa páči, tu sú najviac rozberané témy:

   Treba dodržiavať špeciálne opatrenia pri užívaní prípravku?

   Nie, žiadne mimoriadne opatrenia netreba pri užívaní či uchovaní sirupu Urinal dodržiavať. Stačí sa držať dávkovania odporúčaného výrobcom v príbalovej informácii a sledovať obdobie 3 mesiacov od prvého otvorenia, kedy možno sirup brať.

   Je možné Urinal Sirup brať aj dlhodobo, napríklad mesiac?

   Áno, avšak to platí len u dospelých a len v prípade, ak sa váš stav nezhoršuje, prípadne chcete užívať sirup Urinal v rámci všeobecnej prevencie. Podľa skúseností však užívatelia berú obvykle len jedno balenie, čo vystačí zhruba na 10 dní, je to postačujúce.

   Aká je koncentrácia samotnej kľukvy veľkoplodej v zložení?

   V dávke sirupu 5 ml sa nachádza aktívna zložka NutriCran®, ktorá je patentovanou práve pre sirup Urinal, v objeme 500 mg. Ide o koncentrovanú šťavu, kde je obsah minimálne 5mg proanthokyanidínov v 5 ml sirupu, čo je nadpriemer oproti konkurencii.

   Môžu sa užívať naraz Urinal Sirup a antibiotiká?

   Výrobca udáva, že áno, sirup Urinal je vhodný aj ako podporná liečba popri tej antibiotickej, prípadne inej odbornej liečbe stanovej lekárom. Pre istotu je ale potrebné sa spýtať ešte pred začiatkom užívania, aby neprišlo k riziko vzájomných interakcií.

   Skúsenosti so sirupom Urinal Sirup

   Sirup Urinal nie je potrebné príliš predstavovať, minimálne to tak vyzerá podľa počtu komentárov a skúseností užívateľov na internete. Tie sú v zásade len pozitívne, či už ide o hodnotenia produktu v porovnávačoch typu Heureka, alebo o komentáre pod prípravkom priamo v internetovej lekárni.

   Najčastejšie po sirupe siahajú ľudia kvôli všeobecnej podpore zdravia močových ciest a pri prvých menších príznakoch potenciálnych problémov, prípadne aj v rámci všeobecne prevencie v čase sezónnych ochorení.

   • Podpora zdravia močových ciest
   • Prečistenie a odvodnenie močových ciest
   • Preventívne pôsobenie
   9,72 €
   Do obchodu

   Podáva sa aj deťom, napríklad aj v rámci doliečenia po zápale močových ciest. Nakoľko je príchuť sirupu príjemná, užívanie nie je obvykle žiadnym problémom. Plusom je aj dobrá cena v porovnaní s kvalitou zloženia, známosť a dostupnosť značky a optimálna veľkosť balenia sirupu pri bežnom dávkovaní.

   Zhodnotenie

   Ak sa rozhodnete sirup Urinal zakúpiť za účelom podpory zdravia močových ciest, na ich prečistenie alebo aj v rámci prevencie pred budúcimi problémami, podľa skúseností na internete nepôjde o zlý krok, práve naopak.

   Prípravok ponúka viacero plusov a výhod:

   • užívanie je možné pre dospelých aj pre deti
   • sirup môžete využiť aj preventívne
   • kúpa je bez predpisu alebo receptu
   • oproti konkurencii má prípravok kvalitnejšie zloženie

   Sirup Urinal je naozaj často vyžívaný, čo súvisí nielen s vyššie spomínanými výhodami, ale celkovo s pozitívnymi referenciami a recenziami. Mnoho užívateľov ho používa opakovane a dlhodobo, viacerí ho dokonca odporúčajú ďalej.

   Vďaka tomu, že ide o voľne dostupný doplnok výživy, nepotrebujete pred kúpou absolvovať lekárske vyšetrenie a nemusíte mať ani predpis od lekára. Urinal Sirup si tak viete bez problému kúpiť nielen v kamennej, ale aj v internetovej lekárni, čím ušetríte nemálo času, financií a je to samozrejme pohodlnejšie.

   FARMAKOLOGICKÉ UPOZORNENIE

   Urinal Sirup je potravinový a výživový doplnok s obsahom aktívnej zložky NutriCran®, ktorá obsahuje koncentrát sušenej šťavy z kanadských brusníc. Počas užívania dodržiavajte doporučené dávkovanie a neprekračujte odporúčanú dennú dávku. Výživový doplnok sa nesmie používať ako náhrada pestrej a vyváženej stravy a zdravého životného štýlu.

   Urinal Sirup: Výživový doplnok na močové cesty prírodného pôvodu aj pre deti
   Počet hlasov: 18 Priemer:4.2 (83.33%)
    Odporúčame
    Prečítajte si tiež
    Vaše postrehy
    Komentáre
    Zatiaľ sa tu nenachádza žiadny komentár.

    Pridaj komentár

    Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

    *