Varivenol: Tabletky na kŕčové žily, hemoroidy, pocit ťažkých nôh a funkciu svalov

Varivenol: Tabletky na kŕčové žily, hemoroidy, pocit ťažkých nôh a funkciu svalov
 • Overení predajcovia
 • Najnižšie ceny na trhu
 • Sledovanie dostupnosti
 • Odborná pomoc
 • Doprava zadarmo nad 30 €
 • Cena dopravy kurierom od 2,99 €

Máte problém s kŕčovými žilami a pocitom ťažkých nôh? Trápia vás nepríjemné hemoroidy? Ak hľadáte prirodzeného pomocníka pre tieto problémy, siahnuť môžete po značke Varivenol. Ide o výživový doplnok a tabletky, ktorých zloženie je zamerané práve pre ľudí s problémami kŕčových žíl a hemoroidmi, ale aj pre tých, ktorých trápia problémy dolných končatín.

Plusom je, že tablety pozostávajú z látok prírodného charakteru, ktoré majú prirodzené podporné účinky na žily aj svaly. Chcete vedieť, aké sú skúsenosti užívateľov s nimi a či je užívanie bez problémov? Nielen na tieto otázky vám odpovie naša recenzia.

Výrobca a pôvod

Za značkou Varivenol stojí známa spoločnosť TEVA Pharmaceuticals, ktorej história siaha už do roku 1901, svoje zastúpenie má aj u nás a bola založená v Izraeli. Dnes ide o firmu, ktorá má svoje zastúpenie po celom svete a ide o veľkú nadnárodnú farmaceutickú spoločnosť.

V produktovom portfóliu sa nachádzajú generické lieky, originálne biofarmaceutické prípravky, voľnopredajné produkty a aj lieky na predpis a to z viacerých oblastí. Firma sa venuje primárne liečivám centrálneho nervového systému, respiračným ochoreniam, onkologickým problémom a liečbe bolestí, ale sekundárne má oveľa širší záber.

Zloženie, účinné látky

Varivenol je založený na overených látkach prírodného pôvodu, ktoré prirodzene pôsobia na žily aj svaly. V prípravku sa nachádza kombinácia diosmín, hesperidín a aescín, ktoré sú doplnené o známy minerál horčík pôsobiaci na správne fungovanie svalstva.

Tu je komplexné zloženie vrátane všetkých pomocných a doplnkových zložiek:

 • Diosmín: Prvou látkou v zložení Varivenolu je diosmín. Ide o bioflavonoid a glykozid, ktorý zlepšuje žilový tonus a znižuje kapilárnu permeabilitu. Vďaka tomu sa zlepší mikrocirkulácia v cievach a žilách a zlepší sa aj celkový prietok krvi. Zároveň látka pôsobí na zníženie priepustnosti cievnej steny, takže krv sa nedostáva mimo cievu. To sa využíva na ischemické ochorenia dolných končatín.
 • Hesperidín: Tento flavonoidný glykozid pochádzajúci pôvodne z citrusových plodov je druhou dôležitou látkou obsiahnutou vo Varivenole. Látka pomáha zmierniť zápal stien ciev, vďaka čomu dochádza k zlepšeniu ich pevnosti a odolnosti. Tým sa zlepší aj prietok krvi v danej oblasti a preto je látka široko používaná napríklad na kŕčové žily, bércove vredy a samozrejme aj na hemoroidy.
 • Pagaštan konský: Treťou dôležitou zložkou Varivenolu je extrakt z pagaštanu konského, ktorý obsahuje escín. Ide o saponín, ktorý má protizápalové a vazoprotektívne účinky, čiže pomáha na steny žíl a kapilár a udržuje ich zdravý stav viacerými mechanizmami pôsobenia. Látka vďaka týmto účinkom pomáha uľaviť nohám a pomáha v rámci krátkodobej liečbe venóznej nedostatočnosti.
 • Horčík: Poslednou účinnou látkou nachádzajúcou sa vo Varivenole je minerál horčík. Ide o látku dôležitú pre správnu činnosť nervov a svalov, ale aj stavbu kostí. Minerál pomáha na lepšie uvoľňovanie energie z glukózy, udržuje obehový systém a pomáha na prevenciu infarktu. Nedostatok minerálu má negatívny dosah na svaly a svalové kŕče, ale napríklad aj na srdcovú arytmiu.
 • Protihrudkové, stabilizačné a iné pomocné zložky: Pokiaľ ide o doplnkové a prídavné látky, súčasťou Varivenolu sú štandardné zložky používané aj v iných prípravkoch. Ide o oxid horečnatý, oxid titaničitý, hydroxypropylmetylcelulózu, stearan horečnatý rastlinného pôvodu a oxid kremičitý. Uvedené látky majú protihrudkujúce aj stabilizačné funkcie v prípravku a tvoria obal alebo jadro kapsuly.

Dávkovanie a užívanie

Prípravok by ste mali užívať buď podľa odporúčaní od lekára, lekárnika alebo v prípade, ak budete Varivenol kupovať z online lekárne, tak podľa odporúčaní výrobcu v príbalovej informácii. Dodržiavanie dávkovacej schémy je nevyhnutné pre optimálnu účinnosť.

Prípravok je možné užívať aj dlhodobo, no treba dodržiavať ustanovenú odporúčanú dennú dávku. Zvýšeným dávkovaním účinnosť nezlepšíte, dôležitejšie je skôr pravidelné užívanie. Varivenol nie je určený ako náhrada pestrej stravy a ani odbornej liečby. Kapsuly nedeľte a nerozhrýzajte. Ak sa objavia problémy pri užívaní, konzultujte situáciu s lekárom.

Uchovanie a skladovanie

Pokiaľ ide o podmienky pre skladovanie prípravku, dôležité je kapsuly až do momentu užitia ponechať v pôvodnom obale, ktorým je liekový blister. Rovnako tak nevystavujte prípravok extrémnym podmienkam, čiže mrazu alebo teplote nad 25°C.

Inak sa stačí pridŕžať štandardných zásad skladovania:

 • Varivenol skladujte na suchom mieste mimo priame slnečné žiarenie
 • chráňte ho pred deťmi, umiestnite ho mimo ich dohľad a dosah
 • po dátume spotreby vyznačenom na obale kapsuly neužívajte
 • nespotrebovaný prípravok vráťte do lekárne, nevyhadzujte do odpadu

Varivenol

 • Na hemeroidy
 • Na kŕčové žily a nohy
 • Na svaly

Účinky, indikácie a použitie

Tento výživový doplnok je určený pre podporu zdravej funkcie žíl a kapilár, čo je dôsledok špeciálne nakombinovaného zloženia jednotlivých účinných látok. Prípravok však má v dôsledku tejto kombinácie aj širšie účinky, hlavne vďaka minerálu horčík.

Toto sú oblasti, kde prípravok pomáha a kde môžete využiť jeho účinné látky:

Na hemeroidy

Prvou oblasťou použitia výživového doplnku Varivenol je oblasť hemoroidov. Tie vznikajú v dôsledku rozšírenia žíl v oblasti konečníka a ide v podstate o kŕčové žily. Trojica účinných látok diosmín, hesperidín a escín pomáha na zlepšenie stavu stien týchto žíl a pôsobí na zvýšenie prietoku krvi spolu so zmiernením prípadného zápalu.

Na kŕčové žily a nohy

Spomínaná kombinácia látok pomáha aj na kŕčové žily na nohách a na pocit ťažkých nôh. Tento mechanizmus je zabezpečený protizápalovým a venoprotektívnym pôsobením, vďaka čomu dochádza k pozitívnemu pôsobeniu na priepustnosť žilných stien, prietok krvi, tlmenie zápalu a aj na opuchy. Látky podporujú aj správnu činnosť cievneho systému.

Na svaly

Nakoľko Varivenol obsahuje aj minerál horčík, jednou z oblastí využitia prípravku je aj podpora správneho fungovania svalstva. Minerál horčík je totiž dôležitý na zlepšenie svalového tonusu a pomáha aj proti kŕčom svalstva. Vďaka tejto látke svaly lepšie zregenerujú po námahe a zlepší sa ich fyziologický výkon.

Nežiaduce a vedľajšie účinky

Môžu sa pri užívaní tabliet Varivenol vyskytnúť aj nejaké negatívne a nežiaduce účinky? Výrobca v príbalovom letáku žiadne takéto vedľajšie efekty nespomína, no to neznamená, že je úplne vylúčený ich výskyt. Dôležité je dodržiavať správne dávkovanie.

Všeobecne sa aj pre Varivenol môže vyskytnúť len jeden typ rizika:

 • objaviť sa môžu precitlivenosť alebo alergická reakcia na niektorú z látok, predovšetkým pokiaľ ide o prídavné a doplnkové zložky

Kontraindikácie a možné interakcie

Užívanie Varivenolu je obvykle bez väčších problémov, čo je dôsledkom zloženia a tiež charakteru, nakoľko ide o výživový doplnok. Niekedy sa ale môžu vyskytnúť kontraindikácie alebo situácie, kedy treba užívanie a dávkovanie dobre zvážiť.

Ide najmä o tieto prípady a možné kontraindikácie:

 • výživový doplnok Varivenol nie je určený pre deti do 18 rokov, užívať ho nesmú ani ženy v tehotenstve alebo počas dojčenia
 • kontraindikáciou je aj výskyt precitlivenej alebo alergickej reakcie, ak sa u vás objavia, užívanie prerušte a poraďte sa s lekárom
 • v prípade vážnych problémov a ochorení žil a ciev konzultujte tiež s lekárom možnosť užívania Varivenolu
 • to isté platí, ak by ste chceli prípravok užívať spoločne v kombinácii s inými výživovými doplnkami alebo liekmi

Balenie a cena

Pokiaľ ide o balenie, výživový doplnok má formu kapsúl balených v blistroch a vonkajším obalom je červená papierová škatuľka s potlačou a informáciami technického charakteru. Na trhu je dostupných viacero balení, štandardné obsahujúce 120 kapsúl a väčšie, ktoré obsahuje 120 + 30 kapsúl zadarmo, čiže dokopy 150 kapsúl.

Ceny týchto balení sa líšia podľa konkrétnych lekární:

 • Overení predajcovia
 • Najnižšie ceny na trhu
 • Sledovanie dostupnosti
 • Odborná pomoc
 • Doprava zadarmo nad 30 €
 • Cena dopravy kurierom od 2,99 €

Väčšie balenie býva v lekárňach častejšie dostupné skladom a ak sa preň rozhodnete, vydrží vám až 5 mesiacov. Z pohľadu maximálnej účinnosti je takto veľké balenie plne dostačujúce a nie je potrebné, aby boli k dispozícii menšie alebo ešte väčšie balenia.

Kde kúpiť

Nakoľko je Varivenol voľne predajným výživovým doplnkom, nebudete mať problém s jeho kúpou bez predpisu alebo predošlého lekárskeho vyšetrenia. Prípravok možno nájsť aj v niektorých eshopoch alebo obchodoch orientovaných na zdravú životosprávu alebo prírodné výživové doplnky, no najlepšou cestou je kúpa v lekárni.

Tá nemusí byť len osobná, čiže nemusíte Varivenol kúpiť len v kamennej lekárni, ale môžete tak spraviť aj cez internet. Nakoľko je značka dostatočne známa a populárna, Varivenol je bežnou súčasťou sortimentu aj väčšiny online lekární na trhu.

Online objednávka, doprava a doručenie

Práve overené online lekárne, ktoré sú na trhu už dlhšie, poskytujú tie najlepšie zákaznícke služby a servis. Ak teda hľadáte nielen výhodné cenové podmienky, ale aj rýchle odoslanie objednávky a iný servis na úrovni, vyberte si tie.

Postup objednávky je potom veľmi jednoduchý:

 • Zvolíte si balenie Varivenolu, ktoré chcete kúpiť
 • Zadáte svoje údaje a adresu dodania
 • Zvolíte si spôsob platby a typ doručenia
 • Objednávku odošlete a ak ste si zvolili platbu vopred, zaplatíte

Väčšie a známejšie lekárne bez problémov umožňujú pri platbe vopred použiť nielen štandardný bankový prevod, ale aj platenie kartou cez internet, čo je oveľa rýchlejšie. Samotná doprava tiež netrvá príliš dlho, obvykle je to 24 až 48 hodín. Pohodlie je maximálne, kuriér vám Varivenol doručí až domov k vchodovým dverám.

Varivenol

 • Na hemeroidy
 • Na kŕčové žily a nohy
 • Na svaly

Najčastejšie otázky

Pokiaľ by ste chceli vedieť o Varivenole niečo viac, môžete nazrieť do internetových diskusií. Nejedno fórum totiž obsahuje otázky týkajúce sa praktických účinkov alebo užívania prípravku a to od ľudí, čo oň majú záujem. Prípravok je tak populárny nielen u užívateľov v lekárňach, ale už pri záujme oň.

Nasledujúce otázky a dotazy sa objavujú najviac:

Aké je presné zloženie jednotlivých účinných látok?

V 1 kapsule Varivenolu sa nachádza 450 mg diosmínu, 50 mg hesperidínu, 30 mg escínu vo forme extraktu z pagaštanu konského a 70 mg horčíka. Účinné látky sú spracované procesom mikronizácie, aby sa uľahčilo ich vstrebávanie a zvýšila ich účinnosť.

Pomôže mi Varivenol aj na problém s opuchmi dolných končatín?

Áno, ak máte okrem pocitu ťažkých a unavených nôh aj problém s ich opúchaním, môže vám podľa skúseností užívateľov s týmto problémom pomôcť. Podobne, ako aj pri ostatných účinkoch, aj tu však treba počítať s individuálnou intenzitou pôsobenia.

Je možné v prípade intenzívnych problémov zvýšiť dávkovanie kapsúl?

Nie, hoci niektorí užívatelia na internete uvádzajú, že na úvod užívali dve tabletky denne. Vzhľadom na objem účinných látok v prípravku však takéto užívanie neodporúčame, koncentrácia escínu, diosmínu aj hesperidínu v jednej tabletke je dostatočná.

Kedy a ako dlho je najlepšie výživový doplnok Varivenol užívať?

Výrobca nestanovuje presný čas a ani dĺžku užívania tohto výživového doplnku, podmienkou je len dávkovanie spoločne s jedlom. Je teda len na vás, či si dáte tabletku ráno, na obed alebo večer. Väčšina ľudí užíva Varivenol aj niekoľko mesiacov po sebe.

Skúsenosti s tabletkami

Skúsenosti užívateľov s Varivenolom sú pozitívne a vidno to už pri prvom pohľade na referencie a recenzie prípravku. Užívateľmi sú prakticky všetky vekové kategórie, či už ide o starších ľudí s problémami kŕčových žíl, alebo o užívateľov so sedavým zamestnaním, ktorých trápia hemoroidy.

Podľa skúseností sú účinky výživového doplnku viditeľné aj na pocit ťažkých a unavených nôh, na opuch dolných končatín a aj iné žilové ťažkosti dolných končatín a ich prejavy. Dôležité je ale dlhodobé užívanie.

Varivenol

 • Na hemeroidy
 • Na kŕčové žily a nohy
 • Na svaly

Pozitívom je aj obsah horčíka, ktorý pomáha na svaly, aj keď toto nie je účinok, kvôli ktorému by bol Varivenol primárne vyhľadávaný. Cena prípravku je hodnotená pozitívne vzhľadom k jeho účinnosti a tiež v porovnaní s veľkosťou balenia a dobou užívania. Samotné dávkovanie a užívanie sú jednoduché a bez problémov.

Zhodnotenie

Ak hľadáte prípravok, ktorý vám pomôže so žilami, ťažkými nohami, opuchom nôh alebo hemoroidmi, Varivenol určite nie je zlá voľba. Ukazuje to množstvo skúseností s prípravkom a pozitívne referencie na internetových portáloch, napríklad typu Heureka.

Kapsule majú aj tieto výhody:

 • účinné látky sú mikronizované, takže sa lepšie vstrebávajú
 • pre dávkovanie stačí len 1 kapsula denne
 • prípravok je dostupný voľne bez predpisu
 • veľké balenie vystačí na 5 mesiacov

Varivenol využívajú tak seniori, ktorí majú problém s kŕčovými žilami, ako aj mladšie ročníky, ak trpia hemoroidmi. Vďaka zloženiu rozšírenému o minerál horčík pomáha prípravok aj na stav a správne fungovanie svalstva.

Nakoľko je Varivenol voľne predajným výživovým doplnkom, je dostupný bez receptu a viete ho teda kúpiť nielen v kamennej lekárne, ale aj v tej internetovej. Ušetríte tak na samotnej cene prípravku a doprava bude vzhľadom na veľkosť balenia obvykle zdarma. Veľkým plusom nákupu online je aj viac pohodlia.

Varivenol

 • Na hemeroidy
 • Na kŕčové žily a nohy
 • Na svaly

Prečítajte si tiež

Komentáre & Hodnotenie

4.17

18 Hodnotení

Môžem tento prípravok len odporučiť ! Po dlhodobých problémoch , a to : pocit nespokojných nôh, neurčité nepríjemné pocity v kolenách a kŕče v predkolení mi v lekárni dali otázku, či nemám problém s kŕčovými žilami , aby som vyskúšala tento prípravok. Po niekoľkých dňoch tieto problémy úplne ustúpili , nohy sú ľahšie .
Emília

Emília Ficová píše 12 februára 2020 o 08:11

Dobrý deň. Chcel by som info, že ake je najideálnejšie denné davkovanie ak ma niekto zlatú žilu?

Tibor Šmida píše 14 júla 2020 o 10:45

Pridať komentár