Versace Bright Crystal: Exkluzívna toaletná voda pre ženy so sviežou kvetinovou vôňou

Versace Bright Crystal: Exkluzívna toaletná voda pre ženy so sviežou kvetinovou vôňou
 • 90 dní na vrátenie produktov
 • Najširší výber parfémov v Európe
 • Doprava zadarmo pri stovkách produktov
 • 90 dní na vrátenie produktov
 • Najširší výber parfémov v Európe
 • Doprava zadarmo pri stovkách produktov
 • 90 dní na vrátenie produktov
 • Najširší výber parfémov v Európe
 • Doprava zadarmo pri stovkách produktov
 • 90 dní na vrátenie produktov
 • Najširší výber parfémov v Európe
 • Doprava zadarmo pri stovkách produktov

Značka Versace patrí vo svete parfumov a vôní medzi overených výrobcov a to najmä pokiaľ ide o vône určené pre ženy. Ak máte radi kombináciu rôznych kvetinových aróm, potom práve Versace Bright Crystal je to, čo hľadáte a čo vás môže uspokojiť. Toaletná voda so sviežou, príťažlivou a elegantnou vôňou je to, čo vás upúta okamžite.

Aké sú skúsenosti žien s vôňou Versace Bright Crystal, čo všetko obsahuje, aké balenia sú v ponuke a aká je ich cena, nielen to vám zodpovie táto komplexná recenzia. Rovnako tak to, prečo má vôňa zaujímajú formu a už 14 rokov patrí medzi tie najžiadanejšie.

O značke, výrobca a pôvod

Versace je ikonická módna značka, ktorá bol založená v Taliansku v roku 1978 Giannim Versacem. Značka je v oblasti módy typická najmä inovatívnym prístupom, používaním výrazných a extravagantných vzorov a žiarivých farieb, skúša tak niečo iné.

Podobne to platí ale nielen v móde, ale aj iných oblastiach životného štýlu, kde navrhuje a predáva svoje produkty a výrobky. Versace ponúka hodinky, módne doplnky či domáce vybavenie. Vo svete vôní má veľkú ponuku pre mužov aj ženy, či už ide o vodu po holení, toaletné vody, parfumované vody, balzam po holení, sprchový gél a iné.

Aj v tomto sortimente sa značka sústredí primárne na inovácie, kvalitu a luxus, hlavne pokiaľ ide o rôzne zaujímavé vône s kombináciou esencií, ktoré prebúdzajú všetky zmysly. Výrobca Versace Bright Crystal a pôvod tohto parfumu patria do prémiovej triedy.

Zloženie Versace Bright Crystal

Čo sa týka zloženia, toaletná voda Versace Bright Crystal je založená na kombinácií kvetinových zložiek. Tóny jednotlivých zložiek pôsobia jemne a povzbudzujúco, sú však zároveň veľmi čisté a navzájom sa dopĺňajú, nehrozí žiadna disharmónia.

Jednotlivé zložky toaletnej vody možno rozdeliť nasledovne:

 • Hlava: V prvej časti, nazvanej hlava, sa nachádzajú ľadový akord, granátové jablko a yuzu. Tieto tri zložky ucítite ako úplne prvé po aplikácii parfumu, pričom najskôr vás pohladia jemné tóny yuzu, neskôr vás osvieži vôňa granátového jablka a zároveň pocítite ľadový chlad s mimoriadnou esenciou. Za zmienku stojí yuzu, rastlina z kategórie citrusov, ktorá je známa pre intenzívnu arómu, čo sa využíva aj v parfume Versca Bright Crystal.
 • Srdce: Po omračujúcom úvode prichádzajú na rad tóny a vône, ktoré sa naplno rozvinú do pár minút od aplikácie parfumu a udrú na tie najviac senzitívne zmysly. Versace Bright Crystal je práve o tomto, nakoľko obsahuje typicky ženský kokteil kvetov magnólie, pivónie a lotosu. Kombinácia je jemná a ušľachtilá, zároveň však v sebe spája aj zmyselnosť a nespútaný akcent niečoho intenzívneho, čo so sebou prináša tú typickú ženskosť.
 • Základ: V základnej časti Versace Bright Crystal sa nachádzajú pižmo, rastlinná ambra a drevo akasa, ktoré budú voňať najdlhšie. Práve táto kombinácia rastlinných aróm je pre parfum z dlhodobého hľadiska typická a spravidla vydrží viac hodín. To, že ide o synergiu drevitých akordov, spoločne s teplými medovými tónmi ambry a jemnou vôňou pyžma, robí z tohto parfumu presne to, čím je, čiže vôňu s kvetinovými esenciami.

Vzhľad a určenie Versace Bright Crystal

Obal a vzhľad parfumu Versace Bright Crystal plne odráža to, aký skvost sa skrýva v jeho vnútri. Dominantný je aplikátor a jeho zakrytie, čo už dáva tušiť, spoločne s fľaštičkou, že vo vnútri sa ukrýva esencia tak exkluzívna a luxusná, ako aj nezabudnuteľná.

Toaletná voda je určená pre ženy, ktoré majú radi kvetinové vône, prípadne ich kombináciu s jemnými tónmi ovocia. Aj pri tom najväčšom balení je fľaštička dostatočne ľahká na manipuláciu s ňou, zároveň aj pri tom najmenšom je už na prvý pohľad zrejmé, že ide o vôňu exkluzívneho typu a prémiovej triedy. Uzáver parfumu pripomína okrúhliak.

Uchovanie a skladovanie Versace Bright Crystal

Toaletnú vodu Versace Bright Crystal skladujte mimo dosahu detí, aby neprišlo náhodne k jej otvoreniu alebo použitiu. Ide o kozmetický prípravok určený na aplikáciu na telo alebo oblečenie, v prípade tela ideálne na miesta s najväčším pulzovaním krvi.

Ak ide o ďalšie zásady skladovania a uchovania, dodržujte:

 • skladujte ho na tmavom mieste mimo priameho slnečného žiarenia
 • nevystavujte mrazu ani teplote nad 25° C, ideál je izbová teplota
 • parfum ponechajte v pôvodnom obale a mimo pôsobenia vlhkosti
 • pri správnom skladovaní je použiteľnosť parfumu obvykle 2 roky

Versace Bright Crystal

 • ľahko gurmánska ovocno-kvetinová vôňa
 • vhodná na celodenné nosenie
 • v roku 2006 navrhol parfumér Alberto Morillas

Použitie a vôňa Versace Bright Crystal

Tento parfum môžete aplikovať počas celého dňa, vďaka kombinácií zložiek kvetinového typu je dostatočne osviežujúci a zároveň príťažlivý. Vôňa je síce intenzívna, ale nedráždi, preto nie je problémom ju nosiť na bežné účely, ale pokojne aj večer.

Ak ide o vône, pre parfum sú typické tieto arómy a esencie:

Ušľachtilé a zmyselné tóny kvetinového typu

Versace Bright Crystal je v prvom rade parfumom kvetinového typu, čo znamená, že v jeho zložkách prevládajú práve kvetinové tóny. Či už ide o tie úvodné, ktoré zacítite okamžite po aplikácii parfumu, najmä magnólia, pivonka alebo lotos, prípadne o dlhodobé, ktoré vydržia aj viac hodín, najmä ambra. Zmyselnosť a jemnosť v ideálnom pomere.

Ovocné a citrusové osvieženie hneď na úvod

Druhou dôležitou vôňou, ktorú cítiť najmä na úvod, je osviežujúca vôňa z yuzy, čo je plod citrusovníka známeho práve intenzívnou arómou. Táto vôňa je súčasťou parfumu Versace Bright Crystal práve v časti Hlavy, takže vás udrie ako prvá. Rovnako tak je tu granátové jablko, jeho šťava je tiež osviežujúca a navyše vás na úvod aj ochladí.

Kombinácia chladu a hrejivých tónov v pozadí

Treťou dôležitou zložkou toaletnej vody je kombinácia chladivých a hrejivých tónov. Na úvod prichádza ochladenie v podobe ľadového akordu, ktorý je spojený práve so spomínanými arómami granátového jablka a citrusového tónu yuzu. Na záver, aj niekoľko hodín po aplikácii parfumu, prichádza oteplenie hrejivým akasa drevom.

Kontraindikácie a možné interakcie Versace Bright Crystal

Pokiaľ ide o použitie toaletnej vody, Versace Bright Crystal je v tomto ohľade bez nejakých výraznejších dráždivých látok, skôr naopak, všetky zložky sú skôr jemnejšie. Viac intenzívna je vôňa yuzu a granátového jablka, ktoré sa dostavia hneď po aplikácii.

Potenciálne riziko alebo problém môžu nastať nasledovne:

 • v prípade alergickej alebo nejakej precitlivenej reakcii pri aplikácii priamo na kožu, nakoľko parfum obsahuje rastlinné zložky, hoci nie alergény
 • nesprávne použitie, napríklad na oblasť slizníc, kde hrozí začervenanie a pálenie, rovnako do očí, pozor si treba dať pri aplikácií v oblasti tváre

Balenie a cena Versace Bright Crystal

Toaletná voda Versace Bright Crystal má podobu jednoduchej priezračnej fľaštičky, samotný parfum je jemne ružového zafarbenia. Fľaštička obsahuje klasický aplikátor v podobe rozprašovača s cieleným smerom, ten je zakrytý uzáverom z brúseného skla viacuholníkového typu. Vonkajším obalom je svetloružová škatuľka s označením značky.

Čo sa týka objemu balení, na trhu sú k dispozícii nasledovné:

 • 90 dní na vrátenie produktov
 • Najširší výber parfémov v Európe
 • Doprava zadarmo pri stovkách produktov
 • 90 dní na vrátenie produktov
 • Najširší výber parfémov v Európe
 • Doprava zadarmo pri stovkách produktov
 • 90 dní na vrátenie produktov
 • Najširší výber parfémov v Európe
 • Doprava zadarmo pri stovkách produktov
 • 90 dní na vrátenie produktov
 • Najširší výber parfémov v Európe
 • Doprava zadarmo pri stovkách produktov

Platí, že čím väčšie je balenie, tým výhodnejšia je cena v pomere k objemu toaletnej vody vyjadrenom v mililitroch. V prípade najmenšieho balenia je formou roll-on, všetky ostatné balenia majú podobu klasickej fľaštičky s aplikátorom s efektom spreju.

Kde kúpiť Versace Bright Crystal

Versace Bright Crystal patrí do skupiny exkluzívnych parfumov a toaletných vôd, v bežnom obchode s drogériou ho tak nenájdete, je skôr súčasťou sortimentu luxusných a drahých kamenných parfumérií. Ak vôňu poznáte, alebo aj nie, ale chcete ju skúsiť, najlepší je nákup cez internet v niektorej z overených značkových a známych parfumérií.

Dobrým príkladom je Notino, internetová parfuméria, ktorá má ale oveľa širší sortiment zahŕňajúci aj kozmetiku pre mužov alebo ženy na telo, pleť, vlasy alebo zuby. V eshope je aj veľmi široký sortiment líčenia, pre ženy je to doslova výhra, nakoľko na jednom mieste nájdu všetku kozmetiku, ktorú potrebujú, vrátane exkluzívnych parfumov.

Online objednávka, doprava a doručenie

Pokiaľ ešte nemáte dostatok skúseností s online nákupom parfumov a vôní, nie je to nič zložité a ide o záležitosť na pár kliknutí alebo minút. Parfuméria Notino má celý nákupný proces optimalizovaný a máte viac možností dopravy a platby.

Postup nákupu v eshope Notino je záležitosťou zopár minút:

 • Vyberiete veľkosť balenia parfumu a vložíte ho do online košíka
 • Je tu možnosť poistenia zásielky a viete vložiť aj zľavový kód
 • Vyberiete typ zaplatenia za tovar a spôsob doručenia zásielky
 • Na záver objednávku ešte raz skontrolujete a môžete ju odoslať

Pri platbe máte na výber klasickú platbu v hotovosti na dobierku kuriérovi, ale aj platbu vopred a online, napríklad cez internet banking bánk Tatra banka, VÚB, UniCredit, SLSP, ČSOB alebo Poštová banka. Zvoliť si môžete aj klasický bankový prevod a tiež platbu vašou platobnou kartou a to online. Tú viete využiť aj pri platbe v predajni.

Čo sa týka doručenia, najvýhodnejší je osobný odber, ak máte k dispozícii niekde blízko kamennú predajňu. V Bratislave ponúka Notino aj večerné doručenie. Pri kuriéroch môžete využiť GLS a SPS, vyzdvihnutie je možné aj v Zásielkovni, Balíkomate a Parcelshope. Ak by ste chceli kúpiť parfum ako darček, môžete si vybrať luxusné balenie.

Versace Bright Crystal

 • ľahko gurmánska ovocno-kvetinová vôňa
 • vhodná na celodenné nosenie
 • v roku 2006 navrhol parfumér Alberto Morillas

Najčastejšie otázky

Popularita tejto vône so sebou celkom prirodzene prináša aj mnoho otázok týkajúcich sa použitia toaletnej vody alebo niektorých detailov. Tieto otázky kladú najčastejšie ženy, no niektoré sú aj od mužov, ktorí by chceli Versace Bright Crystal zakúpiť svojej polovičke ako darček. Z rôznych internetových fór a diskusií sme zhrnuli pár z nich.

Ktoré otázky a dotazy sú najčastejšie? Najmä nasledovné:

Ako dlho trvá efekt z vône Versace Bright Crystal?

Spravidla aj viac hodín, závisí od miesta a intenzity aplikácie toaletnej vody. Vôňa je pritom doby pôsobenia premenlivá, najskôr je chladivá a prevládajú tóny citrusu a granátového jablka, neskôr je menej intenzívna, no v popredí drevitá a kvetinová.

Kedy cez deň a na aké príležitosti sa parfum hodí?

Versace Bright Crystal je parfumom, ktorý je ideálny vtedy, ak hľadáte svoju ženskosť a dávate prednosť športovo-elegantnému štýlu, no v jemnejšom a ušľachtilom šate. Môžete ho používať počas celého dňa je osviežujúci a dá vám dostatok energie.

Nie je výsledkom príliš sladká a kvetinová vôňa?

Nie, aj keď na prvý pohľad je kombinácia jednotlivých zložiek parfumu až príliš bohatá, no našťastie, všetko je adekvátne vyvážené. Kvetinové arómy sa postupne počas doby striedajú a vďaka drevitým vôňam a ovocnému nádychu nie je tón moc sladký.

Aké je ideálne dávkovanie Versace Bright Crystal?

Vzhľadom na to, že ide o toaletnú vodu, stačia dve až tri dávky, ideálne na krk, zápästia alebo dekolt. Už aj pár kvapiek parfumu však dokáže na dlhú dobu zmeniť arómu okolo vás, najmä ak ide o dlhodobé pôsobenie teplejších tónov pyžma, ambry a akasu.

Skúsenosti s Versace Bright Crystal

Vôňa Versace Bright Crystal je vnímaná veľmi pozitívne, vidno to aj na komentároch alebo na diskusných príspevkoch v internetových fórach a online parfumériách. Väčšina žien vôňu oceňuje pre kombináciu sviežosti kvetinových zložiek a intenzity citrusovej zložky a zložky granátového jablka. Parfum je charakterizovaný ako typicky ženský.

Výdrž vône je tiež hodnotená veľmi pozitívne, najmä pokiaľ ide o kvetinové tóny a teplejšie tóny dreva akasa, pyžmy a ambry. Naopak, chladivý efekt z úvodu je intenzívny hlavne počas prvých pár minút, má však svoju výhodu v tom, že veľmi rýchlo osvieži.

Parfum patrí medzi vône, ktoré nie sú príliš sladké a už vôbec nie korenisté, naopak, dojem po aplikácii je najmä osviežujúci, upokojujúci a elegantný. Aj vďaka tomu možno Versace Bright Crystal používať po celý deň a mnoho žien mu dáva prednosť aj na večer. Vyššia cena je podľa reakcií opodstatnená a primeraná k luxusnej triede.

Zhodnotenie

Kladné hodnotenie Versace Bright Crystal na popredných miestach a mimoriadna spokojnosť žien na internetových fórach jasne ukazujú, že nákupom tejto toaletnej vody spravíte dobré rozhodnutie. Platí to hlavne vtedy, ak máte radi kvetinovú vôňu a citrusy.

Medzi najsilnejšie stránky parfumu patria tieto charakteristiky:

 • bohaté zloženie, ktoré je skombinované do jemného výsledku
 • dlhodobé skúsenosti, toaletná voda bola uvedená v roku 2006
 • kombinácia chladivého a hrejivého efektu v rôznom čase
 • výber balení a to dokonca vrátane výhodného 200 ml objemu

Parfum svojou kombináciou kvetín a ovocia vytvára očarujúcu vôňu a to s prevahou jemných a ušľachtilých kvetinových aróm. Plusom je kombinácia chladu a hrejivého efektu, rovnako aj dlhodobá výdrž vône rastlinnej ambry spoločne s drevitou vôňou akasa.

Versace Bright Crystal predstavuje overenú značku, ktorá je vo svete vôní a parfumov pre ženy ako doma, čo dokladuje aj obľúbenosť parfumu už 14 rokov. Popularita je znásobená tým, že prakticky všetky veľkosti balenia sú k dispozícii okamžite skladom, takže už zajtra či pozajtra môžete parfum skúsiť. Použiť ho môžete cez deň aj na večer.

Prečítajte si tiež

Komentáre & Hodnotenie

4.75

77 Hodnotení