Virde Kaštanfit: Na podporu žilového obehu dolných končatín, kožu, vlasy aj nechty

 • Overení predajcovia
 • Najnižšie ceny na trhu
 • Sledovanie dostupnosti
 • Doprava zadarmo pri objednávke nad 29,90 €
 • Cena dopravy kurierom od 3 €
 • Platba na dobierku, bankový prevod, online platobná karta

Virde Kaštanfit je doplnkom výživy určeným pre dospelých, ktorí majú problém s normálnym prietokom krvi v cirkulačnom systéme a so žilovým obehom dolných končatín. Ide o prípravok založený na kombinácii látok s priaznivým pôsobením na stav ciev a ich priepustnosť, čo pomáha napríklad na pocit ťažkých nôh alebo na pocit unavených nôh.

Vzhľadom na to, že sa jedná o výživový doplnok, Virde Kaštanfit je voľne dostupným a voľne predajným prípravkom. Na kúpu tak nepotrebujete mať recept ani predpis. Ak by ste chceli vedieť o tomto produkte niečo viac, čítajte ďalej, k dispozícii je naša recenzia.

Výrobca a pôvod

Ako vraví už aj samotný názov, Virde Kaštanfit je produktom, ktorý patrí do portfólia českej spoločnosti Virde, ktorá je jeho výrobcom. Ide o firmu s dlhou tradíciou, konkrétne už od roku 1996, ktorá dnes pôsobí nielen doma v Českej republike, ale aj v iných krajinách.

Spoločnosť ponúka široký sortiment kozmetiky a doplnkov výživy pre rôzne oblasti pôsobenia na ľudské zdravie. Či už ide o produkty pre imunitu, dýchacie cesty, pokožku, pohybový aparát alebo na tráviace ťažkosti, spoľahnúť sa môžete na kvalitu zloženia a surovín a rovnako tak na moderný spôsob výroby pre čo najefektívnejšie pôsobenie.

Zloženie, účinné látky

Základom prípravku Virde Kaštanfit je trojica aktívnych zložiek, ktorých cieľom je pôsobiť hlavne na žily a cievy, no sekundárne majú aj ďalšie vplyvy. Ide o pagaštan konský, acerolu a rutín. Všetky tieto látky majú prírodný pôvod a ich výhodou je prirodzené pôsobenie.

Pokiaľ ide o ich vlastnosti a charakteristiky, tu je ich stručné predstavenie:

 • Pagaštan konský: Základom prípravku je suchý extrakt z pagaštanu konského. Ten obsahuje saponíny, pričom najdôležitejší je escín. Táto látka priaznivo vplýva na pružnosť a pevnosť cievnych stien a využíva sa aj pri výskyte trombózy, hemoroidov, vredov, kŕčových žíl a pri zápale žíl. Látka posilňuje žily, znižuje krehkosť vlásočníc a zabraňuje vzniku zrazenín.
 • Acerola: Druhou zložkou prípravku Virde Kaštanfit je acerola. Ide o tropické ovocie, ktoré má vysoký obsah vitamínu C, takže má silné antioxidačné účinky. Okrem toho obsahuje aj iné vitamíny a minerály, ktoré prispievajú na stav imunitného a nervového systému, k správnej funkcii krvných ciev, na tvorbu kolagénu, zlepšenie krvného obehu a na ochranu pokožky.
 • Rutín: Treťou aktívnou látkou tohto výživového doplnku je rutín. Ide o flavonoid rastlinného pôvodu, ktorý ovplyvňuje krvné kapiláry, nakoľko pomáha k zníženiu ich nadmernej priepustnosti pri vysokom krvnom tlaku. Má tiež antioxidačné vlastnosti, podporuje dobrú cirkuláciu krvi a kardiovaskulárne zdravie a pomáha predchádzať vzniku krvných zrazenín.
 • Ďalšie prídavné a pomocné zložky: Okrem aktívnych látok sa v prípravku Virde Kaštanfit nachádzajú aj tie doplnkové. Konkrétne sa jedná o plnidlá inulín a mikrokryštalickú celulózu a protihrudkujúcu látku stearát horečnatý. V kapsulách sa nachádza takýchto pomocných látok len minimum, čiže ich zloženie je maximálne využité pre účinné zložky.

Dávkovanie a užívanie

Hoci je Virde Kaštanfit len doplnkom výživy a nie liečivom, pri jeho užívaní sa riaďte odporúčaniami od výrobcu, ktoré nájdete v príbalovej informácii. Ak by ste mali akékoľvek nezrovnalosti ohľadom spôsobu užitia, môžete sa poradiť s lekárom či lekárnikom.

Uvedenú dávku neprekračujte a to ani vtedy, ak v nejaký deň zabudnete kapsulu užiť. Ďalší deň neužívajte dvojnásobnú dávku, ale pokračujte v štandardnom dávkovaní. Prípravok Virde Kaštanfit neslúži ako náhrada pestrej a rozmanitej stravy, rovnako tak ani ako náhrada odbornej liečby. Prípravok je možné užívať aj dlhodobo a vybrať jedno celé balenie.

Uchovanie a skladovanie

Pokiaľ ide o uchovanie a skladovanie tohto doplnku výživy, stačí dodržiavať štandardné zásady, napríklad ponechať kapsuly v pôvodnom obale a skladovať prípravok mimo dohľadu a dosahu detí, aby sa predišlo náhodnému alebo nežiaducemu užitiu či predávkovaniu.

Medzi ďalšie zásady a pravidlá pre správne podmienky uchovania prípravku patria:

 • skladujte Virde Kaštanfit na suchom mieste, mimo vlhka a priameho slnka
 • chráňte výživový doplnok pred mrazom, ale aj vysokými teplotami nad 25° C
 • prípravok má svoj dátum spotreby, ktorý nájdete na obale, po ňom ho už neužívajte
 • pokiaľ ide o nespotrebovaný zvyšok kapsúl, nevyhadzujte ich, ale vráťte do lekárne

Virde Kaštanfit

 • Vplyv na cievy a žily
 • Podpora pokožky, vlasov a nechtov

Účinky, indikácie a použitie

Použitie prípravku Virde Kaštanfit závisí od jeho účinných zložiek a od ich vlastností. Prípravok pomáha vďaka nim predovšetkým na stav žíl a ciev, od čoho sú odvodené aj ďalšie oblasti jeho pôsobenia. Vďaka bohatšiemu zloženiu je aj pôsobenie dostatočne široké.

Pokiaľ ide o konkrétne vplyvy a oblasti pôsobenia, tu je krátky prehľad:

Vplyv na cievy a žily

Najčastejším využitím Virde Kaštanfit je jeho pôsobenie na kardiovaskulárny systém. Vďaka escínu z pagaštanu konského prichádza k pozitívnemu vplyvu na pružnosť a pevnosť ciev, acerol a rutín zas zlepšujú krvný obeh, prekrvenie tkanív a pôsobia proti vzniku krvných zrazenín. To vplýva na zmiernenie pocitu ťažkých alebo unavených nôh a žilový obeh.

Podpora pokožky, vlasov a nechtov

Vzhľadom na to, že aktívne látky obsiahnuté v prípravku Virde Kaštanfit obsahujú aj zložky podporujúce a stimulujúce prirodzenú tvorbu kolagénu, má výživový doplnok vďaka nim priaznivé pôsobenie aj na tkanivá, ktoré kolagén potrebujú pre svoju funkčnosť a zdravý stav. Ide hlavne o kĺby, ale taktiež o vlasy, nechty a hlavne o pokožku a jej zdravý vzhľad.

Ostatné účinky

Virde Kaštanfit sa užíva aj za účelom využitia vyššie spomínaných účinkov a vplyvov v iných situáciách. Medzi ďalšie oblasti, kde môžu mať pozitívny vplyv, patrí pomoc pri nadmernom prekyslení žalúdka, vplyv na zhoršenú pohyblivosť kĺbov, zlepšenie niektorých nepríjemných príznakov predmenštruačného typu a pôsobenie pre ženy počas menopauzy.

Nežiaduce a vedľajšie účinky

Vzhľadom na to, že prípravok je doplnkom výživy s prírodným zložením, je jeho užívanie spravidla bez komplikácií. Užívatelia a ani výrobca neudávajú žiadne riziká spojené s vážnejšími nežiaducimi alebo vedľajšími účinkami.

Napriek tomu sa môže vyskytnúť pri dávkovaní jeden všeobecný typ rizika:

 • nakoľko Virde Kaštanfit obsahuje extrakty rastlinného pôvodu, výnimočne sa môže u niektorých ľudí objaviť precitlivenosť na tieto rastliny a látky v nich obsiahnuté

Kontraindikácie a možné interakcie

Prípravok Virde Kaštanfit má bezproblémové užívanie nielen z hľadiska možných vedľajších či nežiaducich účinkov, ale aj pokiaľ ide o kontraindikácie a interakcie. Výrobca v príbalovej informácii neuvádza žiadne takéto závažné faktory, no aj tak nie je vždy užívanie možné.

Tu sú situácie a prípady, o ktorých by ste mali vedieť ešte na úvod:

 • v prípade, ak sa u vás vyskytne alergická alebo precitlivená reakcia na niektorú z látok v zložení, užívanie prerušte a poraďte sa s lekárom či lekárnikom
 • prípravok môžu užívať iba dospelí ľudia, výrobca udáva, že Virde Kaštanfit nie je určený ani pre deti a ani pre dospievajúcich vo veku do 18 rokov
 • rovnako tak nie je tento doplnok výživy určený pre ženy v tehotenstve a počas dojčenia, takže tehotné ženy a budúce mamičky musia nájsť inú alternatívu
 • nekombinujte Virde Kaštanfit s prípravkami s podobným zložením, rovnako tak ani s liekmi určenými na žily či pocit ťažkých nôh

Balenie a cena

Ak ide o balenie, Virde Kaštanfit je produktom, ktorý sa nevymyká štandardnej forme podobných prípravkov. Výživový doplnok má podobu kapsúl balených v plastovej fľaštičke, vonkajším obalom je štandardná papierová škatuľka. V jednom balení sa nachádza 60 kapsúl a výrobca uviedol na trh len túto jednu veľkosť.

V nasledovnej tabuľke nájdete porovnanie cien v niektorých lekárňach:

 • Overení predajcovia
 • Najnižšie ceny na trhu
 • Sledovanie dostupnosti
 • Doprava zadarmo pri objednávke nad 29,90 €
 • Cena dopravy kurierom od 3 €
 • Platba na dobierku, bankový prevod, online platobná karta

Oproti ostatným konkurenčným značkám je cena už na prvý pohľad nižšia, hlavne ak ide o porovnanie aj s ohľadom na objem balenia a koncentráciu jednotlivých látok. Výhodná cena je zároveň aj jedným z dôvodov, prečo si ľudia tento prípravok vyberú.

Kde kúpiť

Virde Kaštanfit je doplnkom výživy a voľne dostupným produktom, čo znamená, že aby ste si ho kúpili, nemusíte navštíviť najskôr lekára a absolvovať vyšetrenie, nepotrebujete mať ani recept. Prípravok si viete kúpiť voľne a to tak v lekárňach, ako aj v niektorých eshopoch a obchodoch ponúkajúcich sortiment podobných doplnkov.

Nakoľko nemusíte nikde predkladať predpis, nie je nutná ani osobná prítomnosť pri kúpe, Virde Kaštanfit si tak viete objednať aj cez internet. Značka je pomerne dosť rozšírená hlavne v tých známejších internetových lekárňach, kde býva skladom.

Online objednávka, doprava a doručenie

Pre tých, čo ešte nemajú dostatok skúseností s nákupom v online lekárni, sme pripravili aj krátky prehľad procesu a podmienok. Objednávka ako taká je veľmi podobná tej z eshopu, viete ju vybaviť aj cez smartfón a zaplatiť aj cez internet.

Tu je postup, ktorý platí obvykle všade:

 • Vložíte balenie prípravku do online košíka
 • Potom si zvolíte spôsob platby, vopred alebo na dobierku
 • Zadáte svoju adresu a vyberiete si typ dopravy
 • Vyplníte zvyšok osobných údajov a objednávku pošlete

Väčšina lekární spracuje objednávku ešte v ten istý deň, takže proces je naozaj veľmi rýchly. V tých väčších a známejších lekárňach, máte možnosť výberu viacerých spôsobov platby a všeobecne lepší zákaznícky servis. Pokiaľ teda chcete, aby bola kúpa naozaj pohodlná a bezproblémová, vyberte si takéto lekárne.

Najčastejšie otázky

Ako dlho je možné prípravok Virde Kaštanfit užívať? Aké je jeho presné zloženie? Ak vás zaujímajú podobné otázky, na viacerých internetových fórach a v diskusiách nájdete odpovede na ne. V prípade, že vás zaujímajú takéto praktické témy, prehľad tých najdôležitejších sme si pripravili aj my.

Tu sú dotazy, ktoré sa opakujú najčastejšie, spolu s odpoveďami:

Aká je koncentrácia jednotlivých účinných zložiek?

V 1 kapsule Virde Kaštanfit sa nachádzajú tri účinné zložky a to 35 mg suchého extraktu z pagaštanu konského obsahujúci escín v koncentrácii 7 mg, acerola s obsahom 30 mg a rutín v koncentrácii 20 mg. Takéto zloženie platí pre každú kapsulu v balení.

Kedy je najlepšie kapsuly Virde Kaštanfit  počas dňa užívať?

Výrobca odporúča užitie 1 kapsuly raz denne, konkrétne najlepšie je to ráno ešte pred jedlom, optimálne s odstupom 15 minút. Vďaka tomu sa môžu účinné látky rýchlejšie dostať do tráviaceho traktu kde príde k ich vstrebaniu do ďalších častí organizmu.

Je možné užívať Virde Kaštanfit  aj dlhodobo, napríklad viac týždňov?

Áno, takéto užívanie je dokonca najlepšie z pohľadu viditeľnosti a efektívnosti účinkov jednotlivých látok obsiahnutých v prípravku. Dôležité je hlavne pravidelné dávkovanie každý deň a neprekračovanie maximálnej dávky. Potom je možné aj dlhodobé užívanie.

Kedy by sa mali prejaviť prvé pozitívne účinky?

Podľa skúseností väčšiny užívateľov by malo prísť k zlepšeniu cirkulácie krvi už počas prvých dvoch týždňov dávkovania, ale intenzita tejto zmeny bude u každého človeka individuálna. Väčšine ľudí však pre zlepšenie stavu stačí užiť jedno celé balenie.

Skúsenosti s tabletkami

Ak ide o referencie a recenzie prípravku Virde Kaštanfit, skúsenosti užívateľov sú pozitívne. Či už sa jedná o pôsobenie na stav ciev a žíl celkovo, alebo o úľavu od pocitu ťažkých a unavených nôh, spokojnosť s prípravkom je nadpriemerná. Samozrejme, účinnosť môže byť u každého individuálna.

Medzi chválené vlastnosti Virde Kaštanfit  patrí aj veľmi dobrá cena a s ňou súvisiaci priaznivý pomer medzi cenou, kvalitou zloženia a veľkosťou balenia. To je aj dôvod, pre ktorý si mnoho ľudí túto značku vyberie.

Virde Kaštanfit

 • Vplyv na cievy a žily
 • Podpora pokožky, vlasov a nechtov

Medzi tie ďalšie patria napríklad dostupnosť bez predpisu alebo receptu, čo umožňuje aj pohodlný spôsob nákupu online z pohodlia domova. Prípravok je navyše pomerne známy a veľa ľudí si ho vyberie práve na základe toho, že patrí pod značku Virde. Dôležité pre nich sú ale aj pozitívne odporúčania od ostatných užívateľov.

Zhodnotenie

Takéto pozitívne odporúčanie na Virde Kaštanfit je možné dať aj v tomto prípade, minimálne na základe pozitívnych zhodnotení prípravku zo strany užívateľov so skúsenosťami. Na základe nich ide o kvalitný produkt, ktorý by ste určite mali vyskúšať.

Medzi benefity, ktoré doplnok ponúka, patria napríklad:

 • kvalitné zloženie s minimum prídavných látok
 • jednoduché dávkovanie 1 kapsuly raz denne
 • dostupnosť voľne bez predpisu či receptu
 • bezproblémové užívanie bez vedľajších účinkov

Navyše, bohatšie zloženie aktívnych látok so sebou prináša aj komplexnejšie a širšie pôsobenie. Mnoho ľudí popri zlepšení stavu ciev a žíl pocítilo pri užívaní Virde Kaštanfit aj pozitívny vplyv na pokožku, vlasy alebo nechty.

Ak sa rozhodnete Virde Kaštanfit zakúpiť, k dispozícii je síce len jeden typ balenia s obsahom 60 kapsúl, ide ale o bezproblémovú kúpu. Nemusíte totiž mať žiaden recept, takže pre kúpu nemusíte osobne navštíviť žiadnu kamennú lekáreň. Naopak, všetko viete vybaviť z domu a to objednávkou v online lekárni.

Prečítajte si tiež

Komentáre & Hodnotenie

4.55

29 Hodnotení