Virde Pupalkový olej 100 %: Na ochranu buniek, imunitu, srdce, cievy aj na pleť

Virde Pupalkový olej 100 %: Na ochranu buniek, imunitu, srdce, cievy aj na pleť
 • Overení predajcovia
 • Najnižšie ceny na trhu
 • Sledovanie dostupnosti
 • Odborná pomoc
 • Doprava zadarmo nad 30 €
 • Cena dopravy kurierom od 2,99 €

Ak hľadáte prírodný prostriedok, ktorý vám pomôže na imunitu, kardiovaskulárny systém, pokožku aj na ochranu buniek pred oxidačným stresom, vyskúšajte Virde Pupalkový olej 100 %. Ide o voľne dostupný doplnok výživy určený na vnútorné užitie, ktorý pomáha udržiavať zdravý stav tkanív a podporuje správne fungovanie viacerých orgánových sústav.

Olej je určený primárne pre dospelých, ale jeho užívanie je možné aj pre deti a to vo veku nad 3 rokov. Ak chcete vedieť, či vám pomôže aj na chudnutie, vlasy, ekzém a či je možné ho používať aj pri kojení, naša komplexná recenzia vám zodpovie všetky otázky a dotazy.

Výrobca a pôvod

Ako už naznačuje aj samotný názov, tento výživový doplnok je súčasťou produktového portfólia českej spoločnosti Virde. Tá je výrobcom aj držiteľom oprávnenia pri tomto oleji, no svoje zastúpenie má aj na našom trhu a to cez dodávateľskú firmu Virde Slovakia.

Virde sa sústredí na vývoj a výrobu kvalitných a dostupných prípravkov a potravinových doplnkov podľa vlastných receptúr. Všetky produkty sú založené na čisto prírodnej báze, či už ide o tablety, sirupy, gély, oleje alebo iné formy. Súčasťou portfólia sú aj kozmetické produkty, prípravky s preventívnym pôsobením aj špecializované doplnky výživy.

Zloženie, účinné látky

Výživový doplnok Virde Pupalkový olej 100 % je založený na obsahu dvoch látok a to jednak z oleja semien rastliny Pupalka dvojročná a jednak z D-α-tokoferol, čiže vitamínu E. Takáto dvojkombinácia zosilňuje pôsobenie hlavne v oblasti antioxidačných vplyvov.

Zloženie je teda komplexné a vlastnosti látok a zložiek sa dobre dopĺňajú:

 • Pupalka dvojročná: Prvou a najdôležitejšou zložkou prípravku je olej zo semien rastliny zvanej pupalka dvojročná. Ide o bylinu s typickými žltými kvetmi, ktorá sa pre svoj vzhľad pestuje aj ako okrasná rastlina a to v Európe, Ázii aj v Amerike. Z pupalky sa vyrába olej, ktorý obsahuje veľké množstvo esenciálnych mastných kyselín, hlavne GLA.

Vďaka účinným látkam obsiahnutým v tomto oleji potom olej pomáha na rôzne oblasti života a zdravia. Ide predovšetkým o pomoc na kožné problémy, napríklad ekzém, zlepšenie priebehu menštruácie u žien, udržiavanie zdravých ciev a srdca, podpora rastu vlasov, podpora imunity či vplyv na hormonálnu rovnováhu, čo sa prejaví aj na stave kostí.

 • Vitamín E: Druhou účinnou zložkou prípravku je vitamín E, konkrétne D-α-tokoferol. Ten sa v 4 ml oleja nachádza v objeme 20 mg, čo je 166 % referenčnej výživovej hodnoty. Vitamín E patrí medzi látky rozpustné v tukoch a so silnými antioxidačnými účinkami na pôsobenie voľných kyslíkových radikálov, ktoré negatívne vplývajú na bunky a urýchľujú ich starnutie.

Vitamín okrem toho ovplyvňuje aj krvotvorbu červených krviniek, vplýva na obnovu a rast svalovej hmoty, podporuje činnosť pohlavných žliaz, znižuje krvný tlak, má močopudné účinky a pomáha s metabolizmom tukov. Vo výživovom doplnku Virde Pupalkový olej 100 % sa však nachádza práve kvôli antioxidačnému pôsobeniu a vplyvom v organizme.

Dávkovanie a užívanie

Po zakúpení prípravku používajte Virde Pupalkový olej 100 % presne podľa toho, čo vám pri kúpe odporučil lekárnik. Ak ste si kúpili olej v internetovej lekárni alebo z eshopu, dodržujte dávkovaciu schému výrobcu, ktorú nájdete aj na obale výživového doplnku.

Výrobca nestanovuje, kedy presne treba olej užívať, optimálne je však pravidelné dávkovanie v ten istý čas každý deň, takže napríklad ráno, na obed a večer. Virde Pupalkový olej 100 % možno užívať pri jedle aj mimo jedla, nie je tam žiaden nevyhnutný vzťah. Nepoužívajte však prípravok ako náhradu pestrej stravy a neprekračujte maximálnu dennú dávku.

Uchovanie a skladovanie

Nevyhnutnosťou používania Virde Pupalkový olej 100 % je aj jeho správne skladovanie. Základom je ponechať olej v pôvodnej sklenej fľaštičke a vždy si nadávkovať na lyžičku potrebné množstvo priamo z nej. Nezabudnite na správne uzavretie vrchnáka.

Okrem toho dodržujte aj nasledovné zásady:

 • nevystavujte výživový doplnok priamemu slnku ani mrazu
 • skladujte prípravok na suchom mieste mimo dohľadu a dosahu detí
 • optimálne je uchovanie pri izbovej teplote, najmenej 5 a najviac 25°C
 • sledujte dátum spotreby na obale, po tomto dátume prípravok už neužívajte

Virde Pupalkový olej 100 %

 • Antioxidačná ochrana buniek
 • Pôsobenie na srdce a cievy
 • Udržiavanie zdravia spojivového tkaniva

Účinky, indikácie a použitie

Samotný pupalkový olej má naozaj veľmi široké vonkajšie aj vnútorné použitie. Nakoľko je výživový doplnok Virde Pupalkový olej 100 % zameraný na perorálne užívanie, prípravok využíva tie vlastnosti a vplyvy rastliny, ktoré sú vo vnútri organizmu.

Toto sú najdôležitejšie oblasti jej pôsobenia a účinkov:

Antioxidačná ochrana buniek

Prvým významným vplyvom, ktorý olej má vďaka obsahu pupalky aj vitamínu E, je ochrana buniek pred oxidačným stresom a pôsobením voľných radikálov. Vďaka tomu sa spomaľuje proces predčasného starnutia buniek, čo vidno na zdravom fungovaní tela a aj stavu pokožky.

Pôsobenie na srdce a cievy

Pupalkový olej má svoje účinky aj v rámci kardiovaskulárnej sústavy. Ide jednak o podporu zdravia a stavu srdca a ciev, ale zároveň aj o udržiavanie ich správneho fungovania. Vitamín E zas pomáha na krvotvorbu červených krviniek a tiež na zníženie vysokého krvného tlaku.

Udržiavanie zdravia spojivového tkaniva

Antioxidačné účinky sa prejavujú aj v rámci zdravia a stavu spojivového tkaniva, hlavne ak ide o pokožku a pleť. Prípravok môžete používať na podporu ich zdravého vzhľadu a stavu, vďaka mastným kyselinám z pupalky dvojročnej sa zlepšuje aj elasticita pokožky.

Vplyv na obranyschopnosť

Poslednou významnou oblasťou, kde pôsobí tak vitamín E, ako aj pupalka dvojročná, je podpora prirodzenej obranyschopnosti. Kým vitamín E pomáha na všeobecnú ochranu buniek, pupalka pôsobí na prostaglandíny. Podporuje sa aj prirodzený imunitná reakcia.

Nežiaduce a vedľajšie účinky

Pokiaľ ide o užívanie tohto výživového doplnku, podľa skúseností je riziko výskytu možných vedľajších či nežiaducich účinkov minimálne, ak dodržíte odporúčané dávkovanie. Prípadné negatívne javy súvisia s vlastnosťami oleja ako takého.

Tu sú dve situácie, ktoré sa môžu vyskytnúť a s nimi spojené javy:

 • prvou je možné riziko precitlivenosti alebo alergickej reakcie na niektorú z účinných alebo pomocných zložiek, ide však o výnimočnú situáciu
 • druhou je výskyt účinkov typických pre predávkovanie sa olejom, konkrétne sa môžu objaviť nevoľnosti a žalúdočné ťažkosti, aj toto je však veľmi zriedkavé

Kontraindikácie a možné interakcie

Pred začiatkom užívania by ste venovať pozornosť nielen možným rizikám spojeným s vedľajšími a nežiaducimi účinkami, ale tiež situáciám alebo kontraindikáciám, kedy nebude možné užívanie výživového doplnku Virde Pupalkový olej 100 %.

V nasledovných prípadoch si dajte pozor na to, či môžete olej užívať:

 • pokiaľ sa u vás objaví precitlivená reakcia alebo alergická reakcia, užívanie oleja prerušte a poraďte sa ďalej s lekárom
 • lekársku konzultáciu absolvujte pred užívaním aj vtedy, ak máte poruchu zrážanlivosti krvi alebo trpíte epilepsiou či schizofréniou
 • prípravok je určený pre dospelých, nemôžu ho užívať deti vo veku do 3 rokov, užívanie u seniorov si nevyžaduje žiadnu úpravu dávkovania
 • výrobca síce nezakazuje dávkovanie prípravku v tehotenstve a pri kojení, ale bez porady s lekárom by ste Virde Pupalkový olej 100 % užívať nemali

Balenie a cena

Výrobca oleja, spoločnosť Virde, uviedla na náš trh len jednu veľkosť tohto výživového doplnku a to s objemom 50 ml. Olej sa nachádza v sklenej fľaštičke s bielym skrutkovacím uzáverom, vonkajším obalom je papierová škatuľka, ktorá chráni olej napríklad pred priamym slnečným žiarením. Na vonkajšom obale sú aj informácie o zložení prípravku.

Cena oleja sa odlišuje podľa toho, v ktorej lekárni je prípravok v ponuke:

 • Overení predajcovia
 • Najnižšie ceny na trhu
 • Sledovanie dostupnosti
 • Odborná pomoc
 • Doprava zadarmo nad 30 €
 • Cena dopravy kurierom od 2,99 €

Ako vidno, aj vzhľadom na všeobecne nízku cenu Virde Pupalkový olej 100 % nie sú rozdiely až také veľké. Cena nie je v prípade tohto doplnku výživy problémom ani podľa reakcií užívateľov na internete, oveľa dôležitejšia je kvalita oleja a teda aj jeho účinnosť v praxi.

Kde kúpiť

Zaujal vás tento výživový doplnok a chceli by ste si ho zakúpiť? Nie je to nič zložité ani ťažké, ide totiž o voľne predajný a voľne dostupný produkt, takže na jeho kúpu nepotrebujete mať recept od lekára a ani absolvovať žiadne vyšetrenie. Prípravok si viete kúpiť buď v obchod s doplnkami výživy a prírodnými prípravkami, alebo v lekárni.

Nakoľko nemusíte dokladať osobne predpis, Virde Pupalkový olej 100 % si viete kúpiť aj online, napríklad v niektorej zo známych internetových lekární. Tento spôsob nákupu je čoraz populárnejší, nakoľko je jednoduchý, lacnejší a pohodlný.

Online objednávka, doprava a doručenie

Pokiaľ ide o proces a spôsob objednávky, Virde Pupalkový olej 100 % ale aj iné prípravky si viete objednať z pohodlia domova cez počítač, notebook, tablet alebo aj mobilný telefón. Jediné, čo potrebujete, je mať pripojenie na internet, to je všetko.

Online objednávka sa skladá spravidla z týchto 4 krokov:

 • Vložíte počet balení oleja do online košíka
 • Potom zadáte svoje údaje a vyberiete spôsob platby
 • Vyplníte adresu doručenia a zvolíte typ dopravy
 • Objednávku môžete odoslať

Celý proces vám nezaberie viac, ako zopár minút, všetko vybavíte priamo z domu a aj kuriér vám prípravok donesie až k vchodovým dverám. Pri výbere lekárne, kde si Virde Pupalkový olej 100 % kúpite, pozerajte ale nielen na cenu výživového doplnku, ale aj na zákaznícke služby. Lepšie sú preto väčšie a overené online lekárne.

Virde Pupalkový olej 100 %

 • Antioxidačná ochrana buniek
 • Pôsobenie na srdce a cievy
 • Udržiavanie zdravia spojivového tkaniva

Najčastejšie otázky

Chceli by ste vedieť, ako dlho je možné Virde Pupalkový olej 100 % olej používať a akým spôsobom? Alebo to, koľko vám vydrží jedno balenie? Takéto, ale aj mnohé iné, otázky sa často pýtajú užívatelia ešte pred kúpou produktu a to hlavne v rozličných diskusiách a na internetových fórach.

Tieto otázky sa opakujú najviac a tu sú odpovede na ne:

Ako dlho mi vydrží pri bežnom dávkovaní jedno balenie?

Ak budete užívať Virde Pupalkový olej 100 % v objeme 1 lyžičky denne, vydrží vám olej takmer mesiac, pri dávkovaní 2 lyžičiek zhruba necelé dva týždne. Nakoľko väčšie balenie nie je k dispozícii, väčšina užívateľov si kúpi naraz aj dve či tri balenia.

Hrozí predávkovanie týmto olejom a nejaké riziká s tým spojené?

Hoci takéto situácie sú podľa skúseností a referencií užívateľov veľmi ojedinelé, teoreticky existuje pri nadmernom užívaní krátkodobé riziko predávkovania sa. Najčastejšie sa to prejaví bolesťami hlavy, nevoľnosťou a žalúdočnými ťažkosťami.

Môže sa Virde Pupalkový olej 100 % užívať v tehotenstve?

Pokiaľ ide o dávkovanie počas tehotenstva alebo počas dojčenia, výrobca to priamo v príbalovej informácii nezakazuje. Tak, ako aj u iných podobných olejov, aj v prípade Virde Pupalkový olej 100 % sa však najskôr poraďte s lekárom.

Je lepšie Virde Pupalkový olej 100 % užívať pred jedle alebo po ňom?

Užívanie oleja nie je priamo naviazané na konzumáciu jedla, príbalový leták v tomto ohľade umožňuje užívanie popri jedle aj mimo neho. Väčšina ľudí podľa skúseností užíva olej samostatne a bez akejkoľvek interakcie s potravinami.

Skúsenosti s olejom

Virde patrí medzi overené značky výživových doplnkov a pre mnohých užívateľov ide o dôvod viac, prečo po tomto oleji siahnuť. Plusom je aj jeho jednoduchá kúpa, hlavne v prípade objednávky online z internetovej lekárne. To je ďalšia výhoda, prečo si ľudia tento olej vyberajú.

Pokiaľ ide o referencie z praxe, Virde Pupalkový olej 100 % sa používa najviac na celkové posilnenie organizmu, imunity a tiež na podporu zdravého stavu pokožky a pleti. Ženy ho používajú aj počas menštruácie.

Virde Pupalkový olej 100 %

 • Antioxidačná ochrana buniek
 • Pôsobenie na srdce a cievy
 • Udržiavanie zdravia spojivového tkaniva

Kladne hodnotené je bezproblémové užívanie z pohľadu možných rizík súvisiacich s vedľajšími účinkami, rovnako tak flexibilita pri dávkovaní oleja, či už ohľadom dennej dávky alebo užívania popri jedle. Jediným menším mínusom je nedostatočný výber balení oleja, k dispozícii na trhu je totiž len jedno.

Zhodnotenie

Záverečné zhodnotenie výživového doplnku je pozitívne, berúc do úvahy hlavne kladné skúsenosti užívateľov z praxe. Virde Pupalkový olej 100 % patrí zároveň medzi dlhodobo overené značky s kvalitným zložením aj koncentráciou látok.

Tu sú najväčšie výhody prípravku:

 • jednoduchá kúpa bez predpisu alebo receptu
 • možnosť objednávky aj online z pohodlia domu
 • bezproblémové užívanie bez vedľajších účinkov
 • jednoduché dávkovanie, stačia len 2 lyžičky denne

Virde Pupalkový olej 100 % je prioritne určený pre dospelých, užívať ho však v primeranom množstve môžu aj deti vo veku od 3 rokov. Prípravok sa podáva vnútorne, no aj tak pomáha navonok, minimálne na pokožku, aspoň podľa skúseností užívateľov.

V prípade, že by ste si chceli Virde Pupalkový olej 100 % objednať, odporúčame kúpu v niektorej z väčších internetových lekární. V takomto prípade totiž nemusíte nikam chodiť, všetko vybavíte pokojne aj cez smartfón a zároveň máte zachovanú odbornú úroveň pri predaji. Úspora času aj peňazí je samozrejmosťou.

Virde Pupalkový olej 100 %

 • Antioxidačná ochrana buniek
 • Pôsobenie na srdce a cievy
 • Udržiavanie zdravia spojivového tkaniva

Prečítajte si tiež

Komentáre & Hodnotenie

3.00

2 Hodnotení