Vitamín B17 Amygdalin FORTE: Tabletky na podporu vitality, trávenia a krvného obehu

 • Overení predajcovia
 • Najnižšie ceny na trhu
 • Sledovanie dostupnosti

Vitamín B17 Amygdalin FORTE je prípravkom v podobe tabliet, ktorého cieľom je podpora hladiny látky amygdalin, nazvanej niekedy aj vitamín B17. Ide o látku, ktorú obsahujú viaceré potraviny, najmä ovocie a jeho jadierka, semená či šupka. Nakoľko z týchto zdrojov je ale príjem látky nedostatočný, na trhu je prípravok Vitamín B17 Amygdalin FORTE.

Prípravok má formu výživového doplnku, jeho predaj teda voľný a bez receptu. Ak chcete vedieť, aké účinky pre vás Vitamín B17 Amygdalin FORTE má, na čo všetko je dobrý, aké má dávkovanie a aké sú skúsenosti s ním, naša recenzia vám to prezradí.

Výrobca a pôvod

Výživový doplnok Vitamín B17 Amygdalin FORTE patrí do dodávateľského portfólia spoločnosti zameranej na prírodné produkty, Pharma Activ, pričom výrobcom a držiteľom rozhodnutia o registrácii je nemenej známa spoločnosť Natural Pharm Slovakia.

Pharma Activ je česká spoločnosť, ktorá má vo svojej ponuke viaceré osvedčené a známe značky produktov, takže sa jedná o seriózneho dodávateľa kvalitných voľne dostupných prípravkov a výživových doplnkov. Okrem tabliet Vitamín B17 Amygdalin FORTE ponúka aj rôzne vitamínové doplnky, minerálové produkty alebo prípravky na lepší spánok.

Zloženie, účinné látky

Z pohľadu zloženia patria tabletky Vitamín B17 Amygdalin FORTE medzi prípravky založené na viacerých účinných látkach. Nemusíte sa ale obávať, že by v tomto prípade šla kvantita na úkor kvality, základom sú len dve účinné látky a to v dobrej koncentrácii.

Práve vďaka tomuto zloženiu má prípravok toľko pozitívnych účinkov:

 • Amygdalin: Za týmto názvom sa skrýva prírodný glykozid, ktorého pomenovanie vychádza z vedeckého rodového mena mandle obyčajnej. Mandle, podobne ako marhuľové kôstky, patria medzi potraviny s vysokým obsahom tejto látky. Niekedy sa látka označuje ako vitamín B17 a vyskytuje sa aj v jablkách, slivkách, čerešniach, no dá sa pripraviť aj synteticky.

Látka bola objavená pri skúmaní domorodých kmeňov v Ázii, ktoré sa dožívali vysokého veku a mali pevné zdravie. Látka je základom účinnosti výživového doplnku Vitamín B17 Amygdalin FORTE a mala by prispievať na zdravé fungovanie organizmu vo viacerých oblastiach, napríklad v rámci trávenia, krvného obehu, imunity či na zvýšenie vitality.

 • Inulín: Druhou účinnou látkou obsiahnutou v prípravku Vitamín B17 Amygdalin FORTE je inulín. Ide o fruktózový polysacharid a rozpustnú vlákninu s prebiotickými účinkami. Látka sa získava extrahovaním z koreňa čakanky, takže ide o čisto prírodný uhľohydrát. Látka má význam predovšetkým z pohľadu trávenia, tráviacej sústavy a tiež aj pre metabolizmus.

Nakoľko má inulín prebiotický charakter, slúži aj ako potrava pre dôležité črevné baktérie podporujúce trávenie a vylučovanie. Podporuje tak zdravé bifidobaktérie a naopak, znižuje množstvo patogénnych baktérií. Pomáha na udržanie zdravej črevnej mikroflóry, podporuje zvýšenú syntézu vitamínov, znižuje obsah lipidov a aj znižuje hladinu cholesterolu.

Dávkovanie a užívanie

Tabletky Vitamín B17 Amygdalin FORTE sú určené na užívanie a dávkovanie len pre dospelých. Ak vám lekár alebo lekárnik neodporučia iné dávkovanie, držte sa dávkovacej schémy uvedenej výrobcom v príbalovom letáku v balení.

Neprekračujte odporúčané dávkovanie, v prepočte na dennú dávku obsahuje prípravok totiž 1327 mg inulínu a 70 mg amygdalinu, čo sú maximálne prípustné hodnoty za deň. Tabletky nesmú užívať deti do 18 rokov. Výživový doplnok Vitamín B17 Amygdalin FORTE nie je náhradou pestrej stravy a ani náhradou odbornej liečby, takže ho takto nepoužívajte.

Uchovanie a skladovanie

Základnou zásadou správneho skladovania je uchovávať tabletky mimo dohľadu a dosahu detí. Zabránite tak náhodnému užitiu tabliet Vitamín B17 Amygdalin FORTE, či by mohlo spôsobiť zdravotné problémy a výskyt viacerých nežiaducich účinkov.

Dodržujte aj nasledovné zásady a pravidlá skladovania:

 • tabletky uchovajte v pôvodnom uzavretom obale a na suchom mieste
 • nevystavujte prípravok mrazu a ani priamemu slnečnému žiareniu
 • skladujte pri teplote od 5 do 25 °C kvôli zachovaniu kvality
 • po dátume exspirácie, ktorý je vyznačený na obale, tabletky neužívajte

Vitamín B17 Amygdalin FORTE

 • Antioxidačná ochrana buniek
 • Podpora správneho trávenia
 • Vplyv na kardiovaskulárny systém

Účinky, indikácie a použitie

Tabletky Vitamín B17 Amygdalin FORTE sú určené pre celkovú podporu zdravia organizmu a ide o špeciálny výživový doplnok. Účinok prípravku závisí predovšetkým od účinkov a pôsobenia jeho účinných látok, čiže amygdalinu a inulínu.

Pôsobenie je tak predovšetkým v nasledovných 4 oblastiach:

Antioxidačná ochrana buniek

Hlavná účinná látka výživového doplnku Vitamín B17 Amygdalin FORTE, čiže amygladin, patrí medzi antioxidanty. To znamená, že ide o látku, ktorá pôsobí proti voľným radikálom spôsobujúcim tzv. oxidačný stres. Ten spôsobuje predčasné starnutie buniek a zhoršovanie ich funkčnosti, čo sa prejaví celkovým zhoršením zdravia.

Podpora správneho trávenia

Druhým dôležitým pôsobením je zlepšenie trávenia a to práve vďaka účinnej látke inulín. Tá totiž pomáha na činnosť zdravých probiotických baktérií, zlepšenie črevnej mikroflóry, metabolizmus lipidov a aj proti patogénnym baktériám v tráviacom trakte. Pozitívny je aj vplyv amygdalinu, ktorý môže individuálne zvýšiť chuť do jedla.

Vplyv na kardiovaskulárny systém

Ďalšou oblasťou, kde môžu tabletky ponúknuť svoje účinky, je oblasť srdcovocievneho systému. V tomto ohľade ide najmä o dva účinky a to práve vďaka amygdalinu, konkrétne o zlepšenie činnosti krvného obehu a o úpravu krvného tlaku. V súvislosti s krvným obehom je dôležitý aj vplyv inulínu na zníženie hladiny cholesterolu.

Pomoc pri obranyschopnosti organizmu

Dôležitým účinkom, ktorý majú látky obsiahnuté v tabletkách, je aj podpora obranyschopnosti organizmu. Jednak ide o obranu buniek voči oxidačnému stresu, ale aj o zlepšenie podporu imunitného systému v tráviacej sústave a všeobecne. Pomáhajú aj na dráždivý kašeľ a pri nevoľnosti. Prípravok prispieva aj na normálnu činnosť štítnej žľazy.

Nežiaduce a vedľajšie účinky

S užívaním výživových doplnkov obvykle nebývajú spojené žiadne zásadné a vážnejšie nežiaduce či negatívne účinky, samozrejme, pri dodržiavaní odporúčaného dávkovania. Výrobca v príbalovom letáku ani žiadne vedľajšie účinky neuvádza.

Všeobecne sa však môžu vyskytnúť nasledovné dve situácie:

 • prvou je alergická alebo precitlivená reakcia na niektorú z látok obsiahnutých v zložení výživového doplnku
 • druhou môžu byť krátkodobé tráviace ťažkosti na úvod užívania spojené s potrebou tráviaceho systému prispôsobiť sa na užívanie nového prípravku

Kontraindikácie a možné interakcie

Hoci je užívanie výživového doplnku Vitamín B17 Amygdalin FORTE obvykle bez problémov, existujú niektoré faktory, ktoré môže obmedziť možnosť jeho užívania v praxi. Ide o rôzne kontraindikácie alebo interakcie.

Toto sú tie, ktoré sú z pohľadu užívateľa najdôležitejšie:

 • ak sa u vás vyskytne alergická alebo precitlivená reakcia, užívanie prípravku prerušte a poraďte sa o ďalšom postupe s lekárom
 • kontraindikáciou k užívaniu je aj vek do 18 rokov, rovnako tak sa Vitamín B17 Amygdalin FORTE nemá užívať v tehotenstve a počas dojčenia
 • tabletky nie sú vhodné ani pre osoby s poruchami krvotvorby, hemofilikov a pre osoby s transplantovanými orgánmi a tkanivami
 • hoci výrobca neuvádza žiadne kontraindikácie či interakcie s inými liekmi či prípravkami, pred užívaním sa poraďte s lekárom

Balenie a cena

Pokiaľ ide o balenie výživového doplnku Vitamín B17 Amygdalin FORTE, tabletky sú uložené v tmavej a nepriehľadnej dóze s modrým vrchnákom. Výrobca uviedol na trh len jednu veľkosť balenia a to s objemom 45 + 15 tabliet, čiže dokopy 60 tabliet. Balenie by malo vydržať na celý mesiac.

Tu sú ceny výživového doplnku v konkrétnych lekárňach:

 • Overení predajcovia
 • Najnižšie ceny na trhu
 • Sledovanie dostupnosti

Veľkosť balenia je vzhľadom k odporúčanému spôsobu užívania a dávkovania dostačujúca. Oproti konkurenčným prípravkom so zameraním na amygdalin je cena tohto produktu veľmi podobná, užívatelia voči nemaj nemajú žiadne vážnejšie námietky.

Kde kúpiť

Tabletky Vitamín B17 Amygdalin FORTE majú formu výživového doplnku, čo znamená, že sú dostupné nielen v sortimente štandardných lekární, ale môžu ich ponúkať aj niektoré obchody či eshopy zamerané na zdravý životný štýl a produkty pre podporu zdravia. Napriek tomu je najlepšou možnosťou kúpa práve v lekárni.

Dobrou správou je, že ak nechcete osobne navštevovať kamenné lekárne a hľadať Vitamín B17 Amygdalin FORTE skladom, môžete si ho objednať aj v tých internetových. Keďže na kúpu nepotrebujete lekársky predpis, všetko vybavíte z pohodlia obývačky.

Online objednávka, doprava a doručenie

Aby ste si mohli Vitamín B17 Amygdalin FORTE objednať, stačí vám počítač, tablet alebo smartfón s pripojením na internet. Nákup vo väčšine online lekární, hlavné tých známejších a overených, je otázkou len niekoľkých minút alebo kliknutí.

Objednávka cez internet prebieha obvykle takto:

 • Nájdete Vitamín B17 Amygdalin FORTE a vložíte ho do online košíka
 • Zadáte svoje osobné údaje a adresu doručenia
 • Vyberiete si spôsob platby a kuriérsku službu
 • Objednávku odošlete a v prípade platby vopred aj zaplatíte cez internet

Ako vidíte, ide o postup veľmi podobný pri objednaní z bežného eshopu. Rýchla je nielen objednávka, ale aj doprava k vám, väčšinou do 1 až 2 dní máte balíček obsahujúci Vitamín B17 Amygdalin FORTE doma. Platiť viete aj vopred, najrýchlejšie platobnou kartou cez internet, ale ak uprednostňujete hotovosť, viete si zvoliť aj platbu na dobierku.

Vitamín B17 Amygdalin FORTE

 • Antioxidačná ochrana buniek
 • Podpora správneho trávenia
 • Vplyv na kardiovaskulárny systém

Najčastejšie otázky

Zaujíma vás, ako dlho môžete výživový doplnok Vitamín B17 Amygdalin FORTE užívať alebo kedy presne ho treba dávkovať? Mnoho užívateľov sa pýta podobné otázky, stačí si pozrieť niektoré internetové fóra, diskusie či komentáre v online lekárňach. Ide o praktické otázky, na ktoré treba poznať odpovede.

Toto sú tie, ktoré sa opakujú najviac:

Ak dlho je možné tabletky

Nakoľko je výživový doplnok Vitamín B17 Amygdalin FORTE určený na zvýšenie hladiny niektorých látok v tele, dôležité je dlhodobejšie užívanie, aby sa mohli účinky postupne zvyšovať. Výrobca odporúča užívať tablety podobu aspoň 40 dní za sebou.

Je lepšie dávkovanie tabliet ráno alebo večer?

Najlepšie dávkovanie je pred jedlom, takže optimálne bude užívanie nalačno ešte hneď ráno. Ak však večeriate neskoro večer a nemáte olovrant, môžete užiť tabletky aj pred večerou. Dôležitejším faktorom ako je samotný čas je hlavne pravidelnosť dávkovania.

Má prípravok účinky na ženy snažiace sa otehotnieť?

Hoci to výrobca priamo neuvádza, je zrejmé, že účinné látky obsiahnuté vo výživovom doplnku Vitamín B17 Amygdalin FORTE pôsobia negatívne na plodnosť u žien. To je aj dôvod, pre ktorý je užívanie prípravku pre ženy snažiace sa otehotnieť kontraindikované.

Ako je to s účinnosťou Vitamín B17 Amygdalin FORTE na rakovinu a nádory?

Na internete je možné nájsť aj vyjadrenia a názory, že látka amygdalin by mohla pomáhať v prevencii alebo priamo voči nádorom a rakovine, no viaceré štúdie ukazujú opak. Nemožno preto jednoznačne potvrdiť, že tieto účinky látka naozaj má.

Skúsenosti s tabletami

Na trhu je aktuálne viacero prípravkov a výživových doplnkov zameraných na doplnenie amygdalinu v tele, prípadne tiež s obsahom inulínu. Spomedzi nich sa teší Vitamín B17 Amygdalin FORTE zrejme najväčšej podpore, aspoň podľa skúseností užívateľov na internetových fórach a internete.

Pozitívne hodnotené sú hlavne účinky na zlepšenie vitality a celkového zdravia, rovnako tak pôsobenie na trávenie a pomoc pri zdravom fungovaní obranyschopnosti. Kladne hodnotené je aj bezproblémové užívanie.

Vitamín B17 Amygdalin FORTE

 • Antioxidačná ochrana buniek
 • Podpora správneho trávenia
 • Vplyv na kardiovaskulárny systém

Pokiaľ ide o mínusy či negatíva, problémom sú len obmedzenia užívania pre niektoré skupiny, napríklad podľa aktuálneho zdravotného stavu. Inak užívatelia neopisujú v skúsenostiach žiadne vážnejšie nedostatky prípravku, naopak, vyzdvihujú jeho účinnosť. Pozitívne hodnotená je aj cena výživového doplnku.

Zhodnotenie

Prípravok Vitamín B17 Amygdalin FORTE patrí spomedzi ostatných prípravkov s podobným zložením rozhodne medzi tie najviac obľúbené. Prispievajú k tomu jednak kvalitnejšie zloženie, ale najmä lepší pomer ceny a účinkov.

Toto sú najdôležitejšie benefity a výhody tabliet:

 • balenie je dostatočne veľké na celý mesiac
 • dávkovanie je jednouché, stačí užiť tabletky raz za deň
 • užívanie je väčšinou bez vedľajších účinkov
 • tabletky si viete kúpiť voľne, čiže aj online

Menším mínusom je, že Vitamín B17 Amygdalin FORTE nemôžu užívať deti do 18 rokov tehotné ženy, ženy počas dojčenia alebo ženy, ktoré sa pokúšajú otehotnieť. Pre ostatných užívateľov sú ale tabletky využiteľné bez problémov.

To, že majú formu výživového doplnku, so sebou prináša výhodu pri ich kúpe. Nemusíte totiž najskôr zájsť za lekárom a získať recept, Vitamín B17 Amygdalin FORTE je totiž voľne predajný. Nájdete ho aj v ponuke najznámejších internetových lekární a tak si ho viete objednať za pár minút, lacnejšie a z pohodlia domova.

Vitamín B17 Amygdalin FORTE

 • Antioxidačná ochrana buniek
 • Podpora správneho trávenia
 • Vplyv na kardiovaskulárny systém

Prečítajte si tiež

Komentáre & Hodnotenie

4.65

17 Hodnotení