Vitamín K2 MK 7 + D3 Forte: Tabletky na podporu kostí, zubov a hladinu vápnika

Vitamín K2 MK 7 + D3 Forte: Tabletky na podporu kostí, zubov a hladinu vápnika
 • Overení predajcovia
 • Najnižšie ceny na trhu
 • Sledovanie dostupnosti
 • Možnosť osobného vyzdvihnutia
 • Expedovanie v deň objednania, doručenie do 48 hodín
 • Cena dopravy 2,90 € kuriér, 2,20 zásielkovňa

Hľadáte overený vitamínový doplnok, ktorý vám pomôže podporiť zdravý stav a fungovanie pohybového aparátu? Prípravok Vitamín K2 MK 7 + D3 Forte od značky Pharma Activ patrí medzi veľmi obľúbené voľby a to tak u dospelých, ako aj pre deti. Prípravok obsahuje kombináciu spomínaných vitamínov spoločne s inulínom, rastlinnou rozpustnou vlákninou.

Ak chcete vedieť, kde sa dá tento doplnok výživy kúpiť, kde je najlepšia cena, či si ho viete objednať aj cez internet, alebo to, aké má pôsobenie v praxi a aké sú skúsenosti užívateľov s ním, naša recenzia vám prípravok predstaví komplexne a zodpovie všetky otázky.

Výrobca a pôvod

Vitamín K2 MK 7 + D3 Forte je súčasťou produktovej ponuky spoločnosti Pharma Activ, ktorá je jeho oficiálnym dodávateľom pre náš trh. Ide o českú spoločnosť, ktorá prináša užívateľom desiatky rôznych prípravkov a jedná sa o overenú firmu s referenciami.

Výrobcom prípravku je Natural Pharm Slovakia, ktorá je zapísaná aj ako držiteľ rozhodnutia. V jej portfóliu sa tiež nachádzajú známe značky doplnkov výživy, napríklad vitamínové produkty, prípravky s obsahom rôznych minerálov a stopových prvkov alebo výživové doplnky založené na extraktoch z húb, základom je však vždy prírodné zloženie.

Zloženie, účinné látky a vzhľad

Ako už hovorí aj samotný názov, prípravok Vitamín K2 MK 7 + D3 Forte obsahuje predovšetkým spomínané dva vitamíny, čiže vitamín K2 a vitamín D3. Pre doplnenie ich pôsobenia, ale aj pre rozšírenie vplyvov a účinkov, je súčasťou zloženia aj vláknina inulín.

Prípravok pozostáva z kombinácie účinných zložiek a pomocných látok:

 • Vitamín K2: Prvou aktívnou látkou je vitamín K2, ktorý sa v 1 tabletke nachádza v objeme100 μg a v podobe menachinónu. Ide o vitamín rozpustný v tukoch, ktorý sa veľmi často využíva v kombinácii práve s vitamínom D3. Pomáha na zlepšenie zdravia kostí, prevenciu pred osteoporózou, znižuje riziko zápalov a podieľa sa na zrážaní krvi.
 • Vitamín D3: Druhým vitamínom je vitamín D3 v podobe cholekalciferolu s objemom 10 μg v tabletke. Tento vitamín je rozpustný v tukoch a má veľmi široké pôsobenie, či už v rámci správneho využitia vápnika a fosforu, na podporu imunitného systému alebo na udržanie zdravia a činnosti pohybového aparátu. Látka tiež pomáha na podporu zubov.
 • Inulín: Súčasťou Vitamín K2 MK 7 + D3 Forte je aj inulín. Ide o rastlinnú rozpustnú vlákninu prírodného pôvodu získavanú extrahovaním z koreňa čakanky. Inulín pôsobí ako zdroj energie pre probiotické baktérie v črevách, priaznivo ovplyvňuje hladinu cholesterolu a sérových lipidov, rovnako tak pomáha na využitie vápnika a iných minerálov v tele.
 • Ostatné zložky: Pokiaľ ide o ďalšie zložky, nakoľko má prípravok Vitamín K2 MK 7 + D3 Forte formu tabliet, musí obsahovať aj niektoré iné látky pomocného typu, ktoré zaisťujú formu alebo využiteľnosť aktívnych látok. Napríklad v prípade tohto prípravku ide o stearan horečnatý, ktorý je tu použitý ako protihrudkujúca látka.

Dávkovanie a užívanie

Pokiaľ ide o užívanie prípravku, Vitamín K2 MK 7 + D3 Forte je štandardným produktom určeným na doplnenie správnej hladiny vitamínov. To znamená, že dávkovanie je prispôsobené čo najjednoduchšiemu užívaniu a to aj z dlhodobého hľadiska.

Tabletku prehltnite a po prehltnutí zapite vodou. Výrobca udáva, že užívanie je vhodné konzultovať aj s lekárom, ktorý vám môže na základe vyšetrenia hladiny vitamínov odporučiť ďalšie režimové opatrenia. Prípravok nie je určený ako náhrada odbornej liečby problémov spojených s nedostatkom vitamínov a ani ako náhrada pestrej a rozmanitej stravy.

Uchovanie a skladovanie

Pokiaľ ide o správne uchovanie prípravku Vitamín K2 MK 7 + D3 Forte, aj vzhľadom na podobu tvrdých tabliet si nevyžaduje výživový doplnok žiaden špeciálne zaobchádzanie. Vždy po užití tablety sa uistite hlavne o tom, že ste dobre utiahli uzáver liekovky.

Pokiaľ ide o ďalšie podmienky, zásady a pravidlá skladovania, dbajte na tieto:

 • prípravok uchovajte mimo dohľadu a dosahu detí, tabletky nech sú v pôvodnom obale
 • skladujte doplnok na suchom mieste, nevystavujte ho priamemu slnečnému svetlu
 • chráňte prípravok pred mrazom, optimálne je uchovanie pri izbovej teplote
 • po dátume spotreby vráťte nevyužité tablety do lekárne, nevyhadzujte ich

Vitamín K2 MK 7 + D3 Forte

 • Pôsobenie na vápnik a fosfor
 • Vplyv na pohybový aparát a zuby
 • Podpora imunity

Účinky, indikácie a použitie

Primárnym cieľom užívania Vitamín K2 MK 7 + D3 Forte je doplnenie oboch spomínaných vitamínov do tela. Ide teda o vitamínový produkt, ktorý je určený ľuďom s nedostatkom vitamínu K2 alebo D3, u ktorých sa môžu prejavovať problémy vo viacerých oblastiach.

Tu sú tie, kde prípravok vďaka svojmu zloženiu pôsobí:

Pôsobenie na vápnik a fosfor

Prvým účinkom, ktorý je základom aj pre ostatné oblasti pôsobenia, je podpora vstrebávania a teda zlepšenie pôsobenia niektorých minerálov v tele. Zásluhu na tom má predovšetkým vitamín D3, ktorý pomáha v tejto oblasti hlavne na vápnik a fosfor a ich efektivitu.

Vplyv na pohybový aparát a zuby

Druhou oblasťou pôsobenia je vplyv na pohybový aparát. Tak vitamín K2, ako aj vitamín D3, pomáhajú na udržanie zdravých kostí. Nedostatok vitamínov zvyšuje riziko osteoporózy aj mäknutia kostí. Rovnako tak oba vitamíny podporujú zdravie a silu chrupu.

Podpora imunity

Vitamín D3, ktorý je dôležitou súčasťou prípravku Vitamín K2 MK 7 + D3 Forte, pomáha aj na udržanie správnej funkcie imunitného systému a na prirodzenú obranyschopnosť organizmu. Vitamín K2 sa zas používa na pomoc pri autoimunitných ochoreniach.

Ostatné dôležité účinky

Vitamíny K2 aj D3 majú aj ďalšie vplyvy a pôsobenie v rôznych oblastiach, tieto účinky už ale sú individuálne u každého. Ide napríklad o podporu procesu delenia buniek v prípade vitamínu D3 alebo podpora normálnej zrážanlivosti krvi v prípade vitamínu K2.

Nežiaduce a vedľajšie účinky

Tak, ako aj v prípade iných doplnkov výživy a vitamínových prípravkov, aj v prípade Vitamín K2 MK 7 + D3 Forte je užívanie obvykle bezproblémové a výrobca neudáva žiadne nežiaduce či vedľajšie účinky. Hroziť by nemalo ani predávkovanie prípravkov.

Všeobecne sa preto môže vyskytnúť iba jedno možné riziko, hoci ojedinelé:

 • ide o riziko spojené s výskytom alergie alebo precitlivenosti na niektorú z látok, či rastlinného typu, alebo na niektorú z pomocných a doplnkových zložiek

Kontraindikácie a možné interakcie

Ak ide o užívanie, dôležité je vedieť nielen o možných vedľajších a nežiaducich efektoch, ktoré môžu nastať, ale aj o faktoroch a prekážkach k riadnemu dávkovaniu Vitamín K2 MK 7 + D3 Forte. Našťastie, nie je ich veľa, hoci na niektoré situácie treba myslieť vopred.

Nasledovné prípady si zaslúžia určite vašu zvýšenú pozornosť:

 • ak sa u vás objaví precitlivená alebo alergická reakcia, užívanie tabliet prerušte a poraďte sa s lekárom o iných alternatívnych produktoch
 • prípravok je určený primárne pre dospelých, u detí je možné užívanie od 3. roku života, ale u malých detí pre istotu pod dozorom dospelého
 • výrobca udáva, že prípravok nie je vhodný pre tehotné ženy a počas dojčenia, aj v tomto prípade treba hľadať iné alternatívy a poradiť sa s lekárom
 • nekombinujte Vitamín K2 MK 7 + D3 Forte s inými vitamínovými prípravkami s podobným zložením, mohlo by prísť k interakciám.

Balenie a cena

Pokiaľ ide o balenie, doplnok výživy Vitamín K2 MK 7 + D3 Forte má podobu čiernej liekovky s modrým plastovým uzatvárateľným vrchnákom. Vo fľaštičke sa nachádzajú všetky tablety, pričom na trhu je dostupné štandardné balenie s veľkosťou spolu 125 tabliet, ktoré je výrobcom označené ako 100 + 25 tabliet zdarma.

Tu sú ceny prípravku a ich porovnanie v najznámejších lekárňach:

 • Overení predajcovia
 • Najnižšie ceny na trhu
 • Sledovanie dostupnosti
 • Možnosť osobného vyzdvihnutia
 • Expedovanie v deň objednania, doručenie do 48 hodín
 • Cena dopravy 2,90 € kuriér, 2,20 zásielkovňa

Okrem štandardného balenia môžu niektoré lekárne ponúkať počas roka aj špeciálny darčekový set obsahujúci Vitamín K2 MK 7 + D3 Forte spolu so špeciálnym fitness náramkom. Pokiaľ ide o cenu, tá je dobrá, hlavne v pomere ku kvalite a objemu.

Kde kúpiť

Tak, ako aj iné vitamínové prípravky, aj v prípade tohto produktu ide o výživový doplnok. To znamená, že Vitamín K2 MK 7 + D3 Forte je voľne predajný a voľne dostupný, jeho predaj nie je podmienený vyšetrením u lekára alebo receptom. Výrobca však pre istotu odporúča konzultovať dávkovanie aj dobu užívania s lekárom, hlavne u detí.

V prípade, že by ste si chceli prípravok kúpiť, nájdete ho v sortimente niektorých obchodov a eshopov, ale najlepšia je kúpa v lekárni. Zostáva totiž zachovaná dostatočná odbornosť, poradenstvo a samozrejme aj výber iných prípravkov, ktoré nájdete len v lekárni.

Online objednávka, doprava a doručenie

Ak vás zaujíma, ako prebieha nákup cez internet v online lekárni, ide o veľmi podobný postup, ako je tomu v prípade predaja cez bežný eshop. Objednávku viete spraviť z pohodlia domova, či už cez mobil alebo počítač, stačí vám k tomu iba internet.

Pokiaľ ide o postup, tu je v skratke vysvetlený celý proces:

 • Nájdete Vitamín K2 MK 7 + D3 Forte v ponuke
 • Vložíte balenie do online košíka
 • Zvolíte si spôsob zaplatenia, dopravy a kuriérnu službu
 • Vyplníte svoje údaje vrátane adresy a objednávku odošlete

Takýto spôsob nákupu je rýchly, pohodlný a jednoduchý. Pri výbere online lekárne však dajte prednosť známym a overeným značkám, ako je napríklad [lekaren]. Vtedy totiž získate kvalitné zákaznícke služby, napríklad dopravu aj do 24 či 48 hodín, či možnosť bezhotovostnej platby vopred nielen cez internet banking, ale aj platobnou kartou.

Najčastejšie otázky

Pokiaľ by ste si chceli Vitamín K2 MK 7 + D3 Forte zakúpiť, ale chýbajú vám ešte niektoré praktické odpovede na otázky týkajúce sa užívania, dávkovania, pôsobenia či iných záležitostí, teraz je ten správny čas na doplnenie týchto informácií. Na fórach a v diskusiách sa podobnými otázkami zaoberajú užívatelia úplne bežne.

Tu sú dotazy, ktoré sú najčastejšie, spoločne s odpoveďami na ne:

Ako dlho je možné Vitamín K2 MK 7 + D3 Forte užívať?

V prípade menších detí by ste sa mali o dobe užívania poradiť s lekárom či pediatrom, všeobecne výrobca neurčuje žiadnu presnú dobu dávkovania. Jedno celé balenie vám vystačí na 4 mesiace, nemusíte ho vybrať celé, môžete si počas užívania spraviť prestávku.

Je treba dodržiavať nejaké špeciálne zásady pri dávkovaní?

Nie, žiadne špeciálne pravidlá a zásady pri užívaní či dávkovaní Vitamín K2 MK 7 + D3 Forte nie je treba dodržiavať. Stačí len raz denne užiť tabletu v celosti a to buď počas jedla alebo tesne po ňom. Optimálne je, ak každý deň užijete tabletu v ten istý čas.

Postačuje mi pre denný príjem vitamínov len tento jeden prípravok?

Áno, nakoľko Vitamín K2 MK 7 + D3 Forte má veľmi kvalitnú koncentráciu oboch vitamínov. Prvý z nich sa tu nachádza v množstve 100 mikrogramov, čo zodpovedá 133 % denného referenčného príjmu, druhý v množstve 10 mikrogramov, čo je 200 %.

Čo ponúka Vitamín K2 MK 7 + D3 Forte iné oproti konkurencii?

Ide hlavne o koncentrované zloženie samotných vitamínov K2 a D3, ale aj obohatenie zloženia o prebiotickú vlákninu inulín podporujúcu lepšie vstrebávania a činnosť čriev. Plusom je možnosť užívania tabliet u detí vo veku nad 3 rokov.

Skúsenosti s tabletkami

Ak ide o skúsenosti a referencie z praktického užívania, Vitamín K2 MK 7 + D3 Forte je známou značkou, po ktorej siaha naozaj veľa ľudí. Či už ide o mužov, ženy, seniorov alebo o rodičov detí, tento vitamínový doplnok sa teší obľube a pozitívnym hodnoteniam prakticky všetkých skupín užívateľov.

Pozitívom je viditeľné pôsobenie hlavne na pohybový aparát a jeho zdravie, sekundárne aj na podporu imunity, hoci tu je už účinok individuálny. Najviac sa však prípravok využíva práve za účelom posilnenia stavu kostí a zubov.

Vitamín K2 MK 7 + D3 Forte

 • Pôsobenie na vápnik a fosfor
 • Vplyv na pohybový aparát a zuby
 • Podpora imunity

Medzi plusy, ktoré užívatelia vyzdvihujú, patrí dobrá cena, známosť značky a s tým súvisiaca dostupnosť vo väčšine lekární, jednoduché dávkovanie a užívanie bez akýchkoľvek problémov. Tabletky nie sú príliš veľké a dobre sa prehĺtajú. Jediným mínusom je obmedzenie užívania pre tehotné a dojčiace ženy.

Zhodnotenie

Pokiaľ hľadáte kvalitný vitamínový doplnok obsahujúci vitamíny K2 a D3, ktorý by bol zároveň overenej značky a mal dostatok pozitívnych hodnotení, Vitamín K2 MK 7 + D3 Forte je dobrou voľbou. Užívatelia sú s prípravkom nadpriemerne spokojní.

Medzi jeho najsilnejšie stránky a výhody patria:

 • praktické balenie, všetky tablety sú v jednej fľaštičke
 • jednoduché dávkovanie 1 tabletky denne
 • možnosť dlhodobého užívania aj viac mesiacov
 • optimálna veľkosť balenia pre každého

Vitamín K2 MK 7 + D3 Forte je určený primárne pre dospelých, ktorí potrebujú doplniť hladinu týchto vitamínov a ovplyvniť tak stav a zdravie zubov, kostí či prirodzenú imunitu. Užívať ho však nemôžu ženy počas tehotenstva a dojčiace ženy.

Ak sa rozhodnete prípravok vyskúšať a zakúpiť, môžete tak spraviť v niektorom z eshopov alebo obchodov so zdravými potravinami, doplnkami výživy či vitamínmi, ale určite najlepšou voľbou bude nákup v lekárni. Vitamín K2 MK 7 + D3 Forte nájdete v kamenných, ale aj v online lekárňach, dostupný je bez receptu.

Vitamín K2 MK 7 + D3 Forte

 • Pôsobenie na vápnik a fosfor
 • Vplyv na pohybový aparát a zuby
 • Podpora imunity

Prečítajte si tiež

Komentáre & Hodnotenie

4.60

5 Hodnotení