Zdrovit MaxiMag: Doplnok výživy na svaly, imunitu, nervy a na zníženie vyčerpania

Zdrovit MaxiMag: Doplnok výživy na svaly, imunitu, nervy a na zníženie vyčerpania
 • Overení predajcovia
 • Najnižšie ceny na trhu
 • Sledovanie dostupnosti
 • Odborná pomoc
 • Doprava zadarmo nad 30 €
 • Cena dopravy kurierom od 2,99 €

V čase zvýšenej fyzickej či psychickej záťaže organizmu, alebo pri pretrvávajúcej únave a vyčerpaní, môžete siahnuť po doplnkoch výživy s obsahom horčíka a vitamínu B6. Takouto kombináciou je aj Zdrovit MaxiMag, výživový doplnok vo forme kapsúl. Stará sa o správnu funkciu nervového a svalového, ale aj imunitného a kardiovaskulárneho systému.

Kombinácia horčíka a pyridoxínu, čiže vitamínu B6, je známa a osvedčená, pretože tieto dve účinné zložky sa navzájom podporujú pre výsledný efekt. Viac informácií o presnom účinku zložiek, dávkovaní a skúsenostiach pri užívaní Zdrovit MaxiMag vám ponúka naša recenzia.

Výrobca a pôvod

Zdrovit MaxiMag patrí do portfólia poľskej farmaceutickej spoločnosti Natur Produkt Pharma. Ich viac ako dvadsaťročné skúsenosti sa pretavujú do výroby kvalitných voľnopredajných liekov a doplnkov stravy, ktoré úspešne exportujú za hranice Poľska.

Táto dynamicky sa rozvíjajúca spoločnosť už stihla získať množstvo ocenení a prešla auditom najznámejších farmaceutických firiem sveta. Stala sa lídrom vo výrobe výživových doplnkov vo forme šumivých tabliet. Neustále rozširujú svoju databázu výrobkov a nadväzujú spoluprácu s ďalšími medzinárodnými spoločnosťami.

Zloženie, účinné látky a vzhľad Zdrovit MaxiMag

Prípravok Zdrovit MaxiMag je kombináciou dvoch účinných látok prirodzených ľudskému telu, ktorých nedostatok môže mať za následok únavu, vyčerpanie, slabosť, svalové kŕče, problémy s nervami. Ide o horčík a pyridoxín, ktoré sa vzájomne ovplyvňujú.

Povedzme si viac o týchto dvoch zložkách:

 • Horčík: Hovorí sa mu tiež magnézium podľa názvu v chemickej sústave prvkov. Je to minerálna látka, ktorú potrebuje väčšina buniek v tele. Bežne sa správna hladina horčíka udržiava vyváženou a pestrou stravou a zdravou životosprávou. Niekedy je ho však v tele nedostatok a vtedy sa odporúča siahnuť po doplnkoch výživy.

Znížená hladina horčíka v tele sa prejavuje únavou, bolesťou svalov či svalovými kŕčmi, ale aj psychickými ťažkosťami. Nezriedka ide o nespavosť, depresie, závraty, migrény, problémy s pamäťou. Výnimkou nie sú ani problémy so srdcom, vysoký krvný tlak, užívať horčík by mali aj cukrovkári alebo astmatici. Horčík urýchľuje aj účinok liekov proti bolesti.

 • Vitamín B6: Vitamín B6 sa nazýva aj pyridoxín, a jeho funkcia v tomto doplnku je podporná. Zlepšuje vstrebateľnosť horčíka a zosilňuje jeho účinok. Zároveň má samotný pyridoxín pozitívne vplyvy na metabolizmus látok a takisto dokáže zamedziť únave, pomáha v období zvýšeného stresu, pri niektorých ochoreniach a anémii.

Nedostatok pyridoxínu v tele sa prejavuje slabosťou, zníženou imunitou, zápalmi v ústnej dutine, popraskanými perami, nezriedka sa vyskytujú aj kŕče v svaloch, brnenie v rukách a chvenie viečok. Má veľký význam pre správne fungovanie centrálnej nervovej sústavy. V tomto vitamínovom doplnku sa nachádza 1,4 mg pyridoxínu.

Dávkovanie a užívanie Zdrovit MaxiMag

Vitamínový doplnok Zdrovit MaxiMag možno užívať denne a dlhodobo, pokiaľ to organizmus potrebuje, nie je však určený pre deti mladšie ako 15 rokov. Pre deti existujú iné preparáty, ktoré obsahujú nižšiu dávku magnézia aj vitamínu B6.

Prípravok neobsahuje cukor, takže ho môžu užívať aj diabetici. O užívaní v tehotenstve sa výrobca nezmieňuje. Nezabúdajte na to, že výživový doplnok nie je náhradou pestrej stravy a zdravého životného štýlu, rovnako tak nie je určený ako náhrada odbornej liečby. Ak máte pochybnosti o užívaní prípravku, konzultujte jeho užívanie so svojím lekárom.

Uchovanie a skladovanie Zdrovit MaxiMag

Čo sa týka uchovávania prípravku Zdrovit MaxiMag, inštrukcie nie sú ničím výnimočné. Je vhodné ponechať kapsuly v pôvodnom obale, teda v zapečatenom blistri, až do momentu, kedy ich užijete. Ideálne je nechať ich odložené tiež v papierovej škatuľke.

Ďalšie rady týkajúce sa skladovania prípravku:

 • udržiavajte ho mimo priameho slnečného žiarenia a vlhkosti
 • mal by byť skladovaný pri izbovej teplote
 • mali by ste ho uschovať bezpečne, mimo dohľad a dosah detí
 • dajte si pozor na dátum spotreby, po jeho uplynutí už doplnok neužívajte

Zdrovit MaxiMag

 • Podpora svalov, zubov a kostí
 • Pôsobenie na nervovú sústavu
 • Vplyv na fungovanie imunity

Účinky, indikácie a použitie Zdrovit MaxiMag

Vitamínový doplnok Zdrovit MaxiMag je ideálnou kombináciou horčíka a vitamínu B6 v množstvách, ktoré spolu presne kooperujú. Horčík si telo nevie samo vyrobiť, preto je v prípravku obsiahnutý v maximálnej odporúčanej dennej dávke.

Prečítajte si, na čo všetko vplýva Zdrovit MaxiMag:

Podpora svalov, zubov a kostí

Horčík je veľmi dôležitým prvkom pre kosti a svaly, preto aj pociťujeme pri jeho nedostatku ako prvé symptómy súvisiace s týmito oblasťami. Môžeme pozorovať slabosť svalov, bolesti zubov a ich zvýšenú kazivosť, svalové kŕče, mravenčenie v rukách a nohách. Horčík prispieva k rovnováhe elektrolytov v tele, odstraňuje svalové napätie, trasľavosť, zlepšuje stav kostí.

Pôsobenie na nervovú sústavu

Horčík sa stará aj o správnu funkciu nervovej sústavy, ovplyvňuje totiž tvorbu prenášačov nervových vzruchov, ako aj rôzne mozgové receptory. Ovplyvňuje tiež vylučovanie hormónov melatonínu, serotonínu či endorfínu, takže pri nedostatku horčíka môžeme pociťovať zvýšený stres, trpieť nespavosťou, mať úzkosti či poruchy sústredenia.

Vplyv na fungovanie imunity

V prípravku Zdrovit MaxiMag má vitamín B6 podpornú funkciu, kedy pomáha horčíku sa vstrebať a posilňuje jeho účinok. Samotný vitamín B6 je ale pre telo dôležitý aj sám osebe. Pyridoxín totiž má vplyv na imunitu človeka, nakoľko zlepšuje látkovú výmenu a pôsobí pozitívne na protilátky v organizme.

Zníženie vyčerpania a únavy

V obdobiach zvýšenej záťaže, kedy pociťujeme nadmerný stres, sa môže prejaviť únava, podráždenosť. Užívanie horčíka s podporou vitamínu B vtedy rozhodne pomáha. Horčík aj vitamín B6 spoločne prispievajú k správnej látkovej výmene, čo je základom tvorby energie. Spoločne sa tak starajú o zníženie akútnej únavy a tiež chronického únavového syndrómu.

Nežiaduce a vedľajšie účinky Zdrovit MaxiMag

Napriek tomu, že ide o vitamínový doplnok, tak ako pri každom prípravku užívanom vnútorne si dajte pozor na výskyt vedľajších účinkov. Príbalový leták neuvádza žiadne riziká, avšak existujú situácie, pri ktorých sa nečakané reakcie môžu vyskytovať.

Takými situáciami sú:

 • precitlivelosť, prípadne alergia na ktorúkoľvek z pomocných látok v doplnku, ide o farbivo titánovú belobu a protihrudkové činidlo magnézium stearát

Kontraindikácie a možné interakcie Zdrovit MaxiMag

Ďalej si potom treba dať pozor na kontraindikácie, prípadne faktory, pri ktorých je užívanie prípravku na zváženie. Ak máte špecifickú zdravotnú situáciu, pri ktorej si nie ste istí, či doplnok môžete užívať, radšej sa vopred poraďte s lekárom.

Známe kontraindikácie sú:

 • prípravok nie je vhodný pre deti mladšie než 15 rokov, v prípade, že im chcete podávať horčík s vitamínom B6, siahnite po inom druhu doplnku
 • ak ste tehotná alebo kojíte, výrobca vyslovene nevylučuje užívanie týchto vitamínov, ale taktiež sa radšej poraďte so svojím lekárom
 • ak užívate iné vitamínové doplnky, prípadne lieky a nie ste si istí kombináciou so Zdrovit MaxiMag, opýtajte sa na to lekára alebo lekárnika
 • v prípade, že zaznamenáte nečakanú alergickú reakciu pri používaní prípravku, prerušte užívanie a kontaktujte svojho lekára

Balenie a cena Zdrovit MaxiMag

Kapsuly Zdrovit MaxiMag sú dostupné v balení po 50 kusov. V škatuľke sa nachádzajú v liekových blistroch, balené po 10 kusov v jednom blistri. Výnimočne sa dajú nájsť aj akciové balenia doplnku, napríklad 40% kapsúl navyše. Doplnok s týmito účinnými zložkami sa dá nájsť aj v podobe šumivých tabliet či sáčkov na prípravu nápoja.

Porovnajte si ceny Zdrovit MaxiMag v balení po 50 kapsúl:

 • Overení predajcovia
 • Najnižšie ceny na trhu
 • Sledovanie dostupnosti
 • Odborná pomoc
 • Doprava zadarmo nad 30 €
 • Cena dopravy kurierom od 2,99 €

Balenie 50 kapsúl je pri odporúčanom dávkovaní postačujúce na 50 dní, v prípade dlhodobého užívania je potrebné zásobiť sa viacerými baleniami. Cena doplnku oproti konkurenčným prípravkom s takmer rovnakým zložením je nižšia.

Kde kúpiť Zdrovit MaxiMag

Zdrovit MaxiMag je voľne dostupným výživovým doplnkom, ktorého predaj nemusí byť obmedzený len na lekárne. Môžete naň teda naraziť aj v predajniach zdravej výživy. Najdostupnejší býva na internete, kde ho ponúkajú online lekárne, ale i e-shopy so zdravou výživou. Na zakúpenie tohto prípravku nepotrebujete žiadne vyšetrenia ani recept.

Kúpa prípravku na internete je dnes aj z toho dôvodu už pomerne bežnou záležitosťou. Jednoduchá dostupnosť a rýchly priebeh objednávky, hlavne v známejších lekárňach, sa stáva čoraz populárnejším spôsobom, ako si doplniť zásobu výživových doplnkov.

Online objednávka, doprava a doručenie

Ako si vybrať správnu online lekáreň pre kúpu? Dajte na referencie iných zákazníkov a overte si aj obchodné podmienky, spôsoby doručenia a možnosti platby. Známejšie online lekárne, ako je napríklad [lekaren], mávajú aj ochotnú zákaznícku linku.

Keď už ste si istí, že chcete objednávať, postupujete približne nasledovne:

 • Želaný prípravok si vložíte a následne priamo prejdete do online košíka
 • Vyplníte formulár s povinnými údajmi, čiže doručovaciu adresu, mail, telefón
 • Zvolíte si spôsob dopravy alebo prevzatia, ako aj platobnú metódu
 • Napokon objednávku ešte raz prekontrolujete a odošlete

Výhodou overených online lekární je to, že majú obvykle tento proces šikovne optimalizovaný a spolupracujú aj so spoľahlivými kuriérskymi službami. Doručenie produktu, či už k vám domov, alebo na vybranú pobočku, môže teda trvať len 24 hodín, alebo maximálne 2 dni. Platba kartou vopred alebo prevodom je už samozrejmosťou.

Zdrovit MaxiMag

 • Podpora svalov, zubov a kostí
 • Pôsobenie na nervovú sústavu
 • Vplyv na fungovanie imunity

Najčastejšie otázky

Ak si ešte nie ste istí, či je Zdrovit MaxiMag naozaj vhodný pre vás, možno vám pomôžu odpovede na často kladené otázky. Tie zahŕňajú aj praktické skúsenosti užívateľov s týmto vitamínovým doplnkom. Ide o vyjadrenia zákazníkov, ktorí produkt hodnotili na fórach o zdraví a v rôznych diskusiách.

Najčastejšie témy, ktoré zákazníci rozoberali, boli tieto:

Môžem tento prípravok užívať v tehotenstve?

Výrobca nešpecifikoval, či je Zdrovit MaxiMag v kapsuliach vhodný pre tehotné a dojčiace ženy. Všeobecne je vhodné dopĺňať magnézium v tehotenstve a počas dojčenia, ale o vhodnosti formy prípravku by mal rozhodnúť lekár, preto sa s ním radšej poraďte.

Mám cukrovku, môžem užívať Zdrovit MaxiMag?

Áno, tento výživový doplnok neobsahuje cukor. A keďže nedostatok horčíka je častým sprievodným javom u diabetikov, je práve tento typ doplnku bez obsahu akejkoľvek formy sladidla vhodný na užívanie.

Môžem užívať Zdrovit MaxiMag dlhodobo?

Zdrovit MaxiMag v kapsulách je vhodný na dlhodobé užívanie, odporúča sa však neprekračovať maximálnu dennú dávku. Hoci nadbytok horčíka telo jednoducho vylúči cez moč, horčík viaže v črevách vodu, takže v prípade vyššej dávky sa môžu vyskytovať hnačky.

Ak užívam vápnik, môžem spolu s ním užívať aj Zdrovit MaxiMag?

Áno, môžete, tieto dva minerály by mali byť v rovnováhe. Horčík a vápnik sú v podstate konkurenti, hoci má vápnik v tele svoju dôležitú funkciu, jeho nadbytok telu škodí. Ak si však nie ste istí akoukoľvek inou kombináciou vitamínov a minerálov, opýtajte sa lekára.

Skúsenosti s tabletkami Zdrovit MaxiMag

Tento výživový doplnok s vitamínom B6 a horčíkom je medzi užívateľmi hodnotený veľmi pozitívne. Viacerí z nich označili Zdrovit MaxiMag kapsuly ako najlepší doplnok s horčíkom, ktorý má reálne účinky. Najvýznamnejším z nich je podľa väčšiny hodnotení od ľudí, ktorí doplnok užívali, pomoc od nepríjemných kŕčov v nohách.

Ďalším zmieňovaným účinkom je podľa užívateľov pomoc pri únave a vyčerpaní, užívatelia cítili viac energie. V neposlednom rade vyzdvihujú zákazníci cenu prípravku, ktorá je oproti podobným konkurenčným doplnkom o čosi priaznivejšia.

Zdrovit MaxiMag

 • Podpora svalov, zubov a kostí
 • Pôsobenie na nervovú sústavu
 • Vplyv na fungovanie imunity

Azda jedinou negatívnou reakciou bola výčitka voči forme magnézia použitej v doplnku. Prípravok obsahuje oxid horečnatý, ktorý oproti iným formám magnézia patrí medzi tie horšie vstrebateľné. Lepšie sa vstrebávajú formy laktátu, citrátu a najlepšou formou je orotát. Pre lepšiu vstrebateľnosť horčíka z oxidu je ale v prípravku použitý vitamín B6.

Zhodnotenie

Skúsenosti užívateľov koniec koncov nasvedčujú tomu, že doplnok Zdrovit MaxiMag v kapsulách účinne zaberá na únavu, svalové kŕče, pri problémoch so srdcom a iné symptómy. Ak teda hľadáte účinný doplnok s horčíkom za rozumnú cenu, oplatí sa vyskúšať.

Zhrňme si tie najväčšie výhody, ktoré tento prípravok ponúka:

 • vysoký obsah horčíka v kombinácii s podporným vitamínom B6
 • môžu ho užívať mladiství už od veku 15 rokov
 • môžu ho užívať diabetici, pretože neobsahuje cukor
 • predáva sa v balení po 50 kusov a vzhľadom k baleniu je jeho cena primeraná

Hoci tento prípravok nemôžu užívať deti mladšie než 15 rokov, nedá sa to považovať za nevýhodu, pretože vzhľadom na formu doplnku a obsah kľúčových zložiek je to pochopiteľné. Trh však ponúka iné typy doplnkov s horčíkom a vitamínom B6 pre deti.

Ak však máte tento produkt v hľadáčiku a plánujete si ho zaobstarať, jeho ďalšou výhodou je dostupnosť. Je jednoducho dostupný v kamenných lekárňach, ale i na internete. Hoci je fajn sa v prípade otázok poradiť s lekárom, k dobrej dostupnosti prispieva aj fakt, že ide o voľne predajný prípravok, ktorý v online lekárňach získate za ešte lepšiu cenu.

Zdrovit MaxiMag

 • Podpora svalov, zubov a kostí
 • Pôsobenie na nervovú sústavu
 • Vplyv na fungovanie imunity

Prečítajte si tiež

Komentáre & Hodnotenie

5.00

1 Hodnotenie