Najlepšie ponuky na nákup

 • Odborná pomoc
 • Doprava zadarmo nad 30 €
 • Cena dopravy kurierom od 2,99 €
7,97 €
Do obchodu
 • Poštovné zadarmo pri nákupe nad 20€
 • Expedovanie objednávky v pracovné dni do 24hod
 • Cardpay, Sporopay , alebo bankovým prevodom
8,14 €
Do obchodu

Ak hľadáte prípravok, ktorý by zefektívnil proces hojenia jaziev a ich eliminovanie, siahnite po géle Contractubex. Obsahuje tri účinné látky, ktoré pomáhajú dosiahnuť estetický efekt po operáciách či chirurgických zákrokoch. Jeho výhodou je účinnosť na široké spektrum jaziev. Ako použiť liek, aby sa dostavili uvedené výsledky?

Contractubex je dermálny gél s vhodnosťou používania aj pre najmladšiu generáciu. Aké sú jeho účinky? Ako dlho trvá samotná liečba? Vyžaduje si aplikácia špeciálne opatrenia? Čo hovoria skúsenosti ľudí? To aj ďalšie informácie vám prezradí recenzia.

Výrobca a pôvod

Liek Contractubex vyrába nemecká firma Merz Pharmaceuticals GmbH so sídlom vo Frankfurte nad Mohanom. Ide o globálnu spoločnosť, ktorá je zameraná napríklad na oblasť estetickej medicíny či neurovedy, neurotoxínovej terapie. Jej pôsobenie na trhu má viac ako storočnú tradíciu.

Spoločnosť Merz vyvíja nové technológie v estetike, zamerané predovšetkým na anti-aging, teda omladzovanie pokožky a riešenie nedokonalostí tela. Funguje na medzinárodnej úrovni, v 28 krajinách sveta. Portfólio produktov je veľké a ide o seriózneho producenta.

Zloženie, účinné látky a vzhľad gélu Contractubex

Contractubex gél obsahuje 3 účinné látky. 100 mg cibuľového extraktu na 1 g, 50 IU sodnej soli heparínu a 10 mg alantoínu. Ich kombináciou je možné dosiahnuť lepšie estetické výsledky v zmysle zjemnenia až odstránenia jaziev, ktoré vznikli po zahojení poranenia.

Komplexné zloženie gélu Contractubex:

 • Alantoín: Je dusíkatá organická látka na báze močoviny, ktorá je pre svoje výrazné regeneračné účinky využívaná v kozmetike a farmakológii. Podporuje hojenie rán, má epitelizačný účinok a zväčšuje kapacitu tkaniva viazať vodu. Má i keratolytický a penetráciu podporujúci účinok zvyšujúci efektivitu ďalších aktívnych látok v lieku.
 • Heparín: Je kyslý mukopolysacharid znižujúci zrážanlivosť krvi. Má antiflogistický, antialergický a antiproliferatívny účinok. Zvyšuje tiež hydratáciu tkaniva a má uvoľňujúci efekt na kolagénové štruktúry. Pri liečbe jaziev je jeho protizápalový účinok a vplyv na zložky spojivového tkaniva dôležitejší ako spomínaný antitrombotický efekt.
 • Cibuľový extrakt: Má antialergický účinok a pôsobí antiflogisticky inhibíciou uvoľňovania zápalu. Inhibuje rast fibroblastov rôzneho pôvodu, najmä tých keloidných. Okrem toho zmenšuje aj tvorbu extracelulárnej substancie z fibroblastov. Jeho účinky sú aj baktericídne. Všetky vlastnosti podporujú primárne hojenie rán a eliminujú nefyziologickú tvorbu jaziev.
 • Ostatné látky a pomocné zložky: Okrem spomínaných troch liečiv sú kvôli efektívnosti prípravku súčasťou zloženia aj doplnkové látky ako kyselina sorbová, metylparabén, xantánová guma, makrogol, parfum a čistená voda.

NEPRIEHĽADNÝ DERMÁLNY KRÉM

Contractubex liek je nepriehľadný, béžový až svetlohnedý gél, ktorý je balený v hliníkovej tube s dvojitou vnútornou vrstvou a polyetylénovým uzáverom. Je dostupný vo viacerých veľkostných baleniach a určený výhradne na vonkajšie použitie.

Dávkovanie a používanie gélu Contractubex

Contractubex je gél, ktorého používanie si nevyžaduje predošlé vyšetrenie u lekára a viazanosť na lekársky predpis. Preto je dôležité presne dodržiavať všetky odporúčania, ktoré uvádza príbalový leták. Je určený dospelým osobám aj deťom.

 • Gél vtierajte niekoľkokrát denne jemným masírovaním do kože alebo jazvovitého tkaniva dovtedy, pokiaľ sa prípravok úplne nevstrebe
 • V prípade, že používate Contractubex na staré, tvrdé jazvy, nechajte ho pôsobiť počas noci s previazaným obväzom na poškodenom mieste

Čo sa týka čerstvých jaziev, je potrebné zamedziť pôsobeniu fyzikálneho dráždenia, ktoré môže vyvolať extrémny chlad, ultrafialové žiarenie alebo veľmi silná masáž. Celková liečba môže trvať niekoľko týždňov až mesiacov, závisí to od rozsahu a hrúbky jazvy. U detí od jedného roka sa gél aplikuje na jazvy 1 až 2 razy denne.

Uchovanie a skladovanie gélu Contractubex

Contractubex gél si nevyžaduje špeciálne opatrenia ohľadom skladovania. Je však dôležité dodržiavať základné princípy uchovávania lieku kvôli jeho účinnosti. Ide napríklad o držanie gélu v pôvodnom obale. Vtedy bude čas jeho použiteľnosti 3 roky, po otvorení 6 mesiacov.

Dodržiavajte tiež nasledovné podmienky uchovávania:

 • skladujte gél mimo dohľad alebo dosah detí
 • nevystavujte ho priamemu slnečnému žiareniu a mrazu
 • uchovávajte ho pri teplote do 25 ºC
 • po dátume exspirácie liek nepoužívajte a vráťte do lekárne
 • Antiproliferatívny
 • Protizápalový
 • Uvoľňujúci a zmäkčujúci
7,97 €
Do obchodu

Účinky, indikácie a použitie gélu Contractubex

Contractubex sa používa na hypertrofické, keloidné, pohyblivosť obmedzujúce a kozmeticky zohyzďujúce jazvy po operáciách, amputáciách, popáleninách a úrazoch. Indikovaný je aj na trvalé stiahnutie šľachovitého tkaniva, traumatické kontraktúry šliach, atrofické jazvy. Je určený na liečbu jaziev, pri ktorých boli uzatvorené lézie.

Preukázané účinky gélu:

Antiproliferatívny

Tento účinok prispieva k zachovaniu prietoku krvi a k zmenšovaniu zväčšeného tkaniva v oblasti jazvy. Pri každej novej jazve platí, že čím viac sa o poškodené tkanivo budeme starať, tým lepšie a rýchlejšie sa zahojí. Liečivá v Contractubexe zabezpečujú, aby bola jazva hladká, pružná a oveľa menej zreteľná.

Protizápalový

Ak dôjde k narušeniu kože, organizmus automaticky naštartuje proces hojenia, ktorého cieľom je zacelenie rany. Z nových buniek väzivového tkaniva a jemných ciev sa vytvoria nové vrstvy kože, ktoré však nemajú vzhľad pôvodného tkaniva. Celý proces môže narušiť infekcia a zápal, preto má Contractubex aj protizápalový účinok.

Uvoľňujúci a zmäkčujúci

Jazvy vznikajú hlbokým zásahom do kože, či už v podobe poranenia, operačného zákroku, popáleniny, akné, plastickej operácie, kiahní a podobne. Aj preto je ich hojenie pomerne zložitý proces vyžadujúci si náročnosť na čas a pravidelnosť nanášania prípravku. Zvýšenou epitalizáciou sa jazva nestáva tvrdou, je hydratovanejšia a mäkšia.

NEPRERUŠUJTE LIEČBU

Na dosiahnutie požadovaných a čo najlepších výsledkov je potrebné aplikovať Contractubex gél pravidelne, denno-denne a dlhodobo. Inak sa zvyšuje pravdepodobnosť neúplného, nedostatočného a neestetického hojenia jaziev. S dodržaním pokynov výrobcu sa jej vyhnete.

Nežiaduce a vedľajšie účinky gélu Contractubex

Rovnako ako aj iné lieky, i Contractubex môže spôsobovať niektoré nežiaduce účinky, hoci sa neprejavia u každého. Keďže ide o gél určený na pokožku, respektíve jazvy, väčšina zaznamenaných vedľajších účinkov sa týka lokálnych reakcií v mieste liečby.

Príbalový leták podľa frekvencie výskytu uvádza nasledovné:

Medzi časté účinky patria (môžu postihovať menej ako 1 z 10 osôb):

 • svrbenie, začervenanie
 • rozšírenie kapilár v podobe červených nitiek viditeľných v koži
 • stenčenie jazvy

Medzi menej časté účinky patria (môžu postihovať menej ako 1 z 100 osôb):

 • nadmerné ukladanie farbiva v koži
 • stenčenie kože

Medzi účinky, ktorých častosť sa nedá z dostupných údajov odhadnúť patria:

 • pľuzgierovité vyrážky
 • podráždenie kože
 • kontaktná dermatitída
 • opuch, odlupovanie kože v mieste aplikácie

Kontraindikácie a možné interakcie gélu Contractubex

Ak ste alergickí na akúkoľvek zložku lieku, nepoužívajte ho. Ak sa však počas dlhodobej aplikácie vyskytne svrbenie, ide o prejav žiaducej zmeny jazvového tkaniva, čo si zvyčajne nevyžaduje prerušenie liečby. Vedenia vozidiel a obsluhy strojov sa opatrení netýkajú.

Situácie, ktoré si vyžadujú zvýšenú pozornosť:

 • napriek tomu, že Contractubex je voľne predajný liek, podľa odporúčaní výrobcu by ste jeho používanie radšej mali skonzultovať so svojím lekárom
 • rovnako sa obráťte na lekára, ak užívate, užívali ste alebo plánujete užívať nejaké lieky či používať ďalšie kožné preparáty
 • doteraz neboli zaznamenané žiadne údaje o riziku používania lieku počas tehotenstva a dojčenia, no aj tak si používanie odobrite lekárom
 • gél môžu používať i malé deti, avšak bezpečnosť a účinnosť lieku u detí do jedného roka sa doposiaľ nestanovila, preto im liek v tomto veku nepodávajte

Balenie a cena gélu Contractubex

Gél na jazvy Contractubex má výrobcom registrovaných niekoľko veľkostných balení, a to o množstve 20 g, 50 g, 100 g. Vyrába sa tiež 500 g klinické balenie. Na trh nemusia byť uvedené všetky veľkosti balenia. U nás je momentálne dostupné iba 20 g balenie. Vzhľadom na odporúčanú dĺžku liečby to možno považovať za nevýhodu.

Ceny Contractubex sa v lekárňach pohybujú nasledovne:

 • Odborná pomoc
 • Doprava zadarmo nad 30 €
 • Cena dopravy kurierom od 2,99 €
  7,97 €
  Do obchodu
  • Poštovné zadarmo pri nákupe nad 20€
  • Expedovanie objednávky v pracovné dni do 24hod
  • Cardpay, Sporopay , alebo bankovým prevodom
   8,14 €
   Do obchodu

   Cena za 20 g predstavuje prijateľný priemer v rámci kategórie produktov určených na liečbu jaziev. Konkurenčné prípravky v niektorých prípadoch niekoľkonásobne prevyšujú sumu za Contractubex gél. Celkovo možno pomer ceny a kvality označiť za veľmi dobrý.

   Kde kúpiť gél Contractubex

   Contractubex gél ponúkajú kamenné a internetové lekárne. V bežných eshopoch a zdraviu špecializovaných obchodoch ho nenájdete. Predaj si vyžaduje odborný dozor. Na jeho kúpu nepotrebujete lekársky predpis, no majte na pamäti, že napriek tomu je o jeho používaní lepšie sa poradiť s lekárom.

   Ak využijete služby online lekární, získate okrem lepšej ceny za liek aj okamžitý prehľad o naskladnení gélu. Všetko vybavíte z pohodlia obývačky či z akéhokoľvek miesta s pripojením na internet. Pri objednaní viacerých produktov môžete získať zľavu.

   VYBERTE SI OVERENÚ LEKÁREŇ

   Cena zvyčajne pri výbere zohráva hlavnú úlohu. V prípade internetového nákupu je však dôležité zamerať sa aj na spoľahlivosť doručenia a služby. Preto si vyberajte lekárne, ktoré sú väčšie a zákazníkmi overené, ako je napríklad Dr. Max a jej podobné.

   Online objednávka, doprava a doručenie

   Na uskutočnenie objednávky nie sú potrebné žiadne špeciálne zručnosti. Celý proces je jednoduchý a pozostáva z pár kliknutí. Ak plánujete objednávať lieky online, odporúčame si vytvoriť účet vo vybranej lekárni. Nebudete tak musieť opätovne zadávať všetky údaje.

   Online objednávku vytvoríte nasledovným spôsobom:

   • Do online košíka umiestnite vybraný liek
   • Zadáte svoje meno, osobné údaje a adresu dodania
   • Určíte si spôsob platby a typ dopravy
   • Objednávku kliknutím odošlete

   Zvoliť si môžete platbu vopred alebo dobierku. Niektoré internetové lekárne poskytujú aj možnosť bezhotovostnej platby kartou pri doručení kuriérskou spoločnosťou. Samotné doručenie bežne trvá 24 až 48 hodín a odvíja sa od dostupnosti tovaru, kvality zákazníckych služieb a často i od konkrétneho času vytvorenia objednávky.

   • Antiproliferatívny
   • Protizápalový
   • Uvoľňujúci a zmäkčujúci
   7,97 €
   Do obchodu

   Najčastejšie otázky

   Ak plánujete používať gél Contractubex, pravdepodobne vás zaujímajú aj ďalšie informácie o tomto dermálnom prípravku. Ponúkame vám prehľad odpovedí na otázky, ktoré boli opakovane predmetom nejednej internetovej diskusie. Týkajú sa predovšetkým používania v praxi, ktoré vychádza z reálnych skúseností pacientov.

   Najčastejšie kladené otázky v súvislosti s liekom Contractubex:

   Je možné použiť liek aj na akné?

   Contractubex je určený na rôzne typy jaziev, aj na keloidné, ktoré sa často vyskytujú práve na tvári. Zo skúsenosti niektorých užívateliek vyplýva, že na jazvy po akné pomáha veľmi dobre a s jeho používaním dosiahli viditeľné výsledky. Keďže pokožka tváre môže byť citlivejšia, poraďte sa o danom mieste aplikácie s lekárom.

   Je vhodný aj na jazvy po sekcii?

   Contractubex sa môže začať používať na jazvy po operáciách, ktorých rany sú úplne zahojené. To znamená, že už nie sú prítomné žiadne stehy, chrasty, hnis a podobne. Skúsenosti užívateliek sú v tomto smere výborné. Viaceré ženy sa vyjadrili, že aj keď boli jazvy pôvodne veľké, trpezlivým nanášaním krému sa esteticky eliminovali.

   Môže sa aplikovať aj na miesta s odstránenými materskými znamienkami?

   Áno. Veľké množstvo pozitívnych recenzií sa spája práve s jazvami po výbere znamienok. Pravidelnou aplikáciu gélu vraj koža zostala mäkká a hladká. Podobné vyjadrenia zazneli aj v súvislosti jaziev u detí po očkovaní. Ľudia, ktorí gél používali prízvukovali, že na dosiahnutie takejto pokožky je potrebná trpezlivosť a neprerušenie liečby.

   Zaberá aj na staré jazvy?

   Obsah liečiv v Contractubex géle je zameraný na liečbu jaziev po zahojení poranenia. To znamená, že na staré jazvy je účinok lieku obmedzený. Kozmetické výsledky sa teda môžu dostaviť, ale skôr ojedinele. Ak chcete odstrániť tento typ jaziev, obráťte sa radšej na iné metódy, ako napríklad laser, rádioterapiu, cytotoxicku liečbu, retinoly a iné.

   Skúsenosti s gélom Contractubex

   Contractubex gél má medzi svojimi používateľmi veľmi dobré hodnotenia. Pochvaľujú si ho ženy po cisárskom reze, tiež pacienti bez ohľadu na pohlavie po operácii s nutnosťou rezu kože. Konštatovali, že jazvy sa postupne začali zmenšovať, mali bledšiu farbu až sa stali oku bežne neviditeľné.

   Jedna pacientka potvrdila, že jej jazva na krku po operácii štítnej žľazy natieraním doslova zmizla a že aj pri nútenom hľadaní má problém ju nahmatať či uvidieť. Objavili sa tiež dobré skúsenosti s jazvami po popáleninách, avšak iba v minimálnom množstve.

   • Antiproliferatívny
   • Protizápalový
   • Uvoľňujúci a zmäkčujúci
   7,97 €
   Do obchodu

   Pomerne veľký počet užívateľov začal používať Contractubex  na základe odporúčania od lekára. Svedčí o tom nejedno fórum. Treba však podotknúť, že skúsenosti majú individuálny charakter a samotnú hojivosť môže ovplyvniť aj množstvo ďalších faktorov. Preto niektorí recenzenti uprednostňujú iné prípravky na hojenie jaziev.

   Zhodnotenie

   Skúsenosti s gélom Contractubex hovoria jednoznačne v jeho prospech. Preto ak máte v blízkej dobe plánovanú operáciu, vyberanie znamienok alebo akýkoľvek chirurgický zákrok, po ktorom hrozí riziko zjazvenia kože, zvážte jeho kúpu a zlepšite stav hojenia rany.

   Z nášho pohľadu patria medzi výhody lieku najmä:

   • vhodnosť prípravku od jedného veku života
   • použitie na široké spektrum jaziev
   • používanie aj v tehotenstve či pri dojčení
   • dostupnosť gélu bez viazanosti na predpis

   Contractubex gél je dobrou voľbou predovšetkým na novo vytvorené jazvy. Jeho účinky sa potvrdili v drvivej väčšine prípadov. Za jeho mínus možno považovať dĺžku liečby. Tá môže trvať 3 mesiace, ale aj rok. Počas celého tohto obdobia je nutné opakované nanášanie gélu.

   Veľkou výhodou je, že ho môžu používať aj deti. Po očkovaní TBC či po kiahňach tak na ich tele nezostanú žiadne nepekné zjazvenia kože. Všeobecne má gél dobré preferencie, navyše je voľne dostupný. Zakúpte si ho v overenej internetovej lekárni, využite práve prebiehajúce akcie, ušetrite čas aj peniaze.

   • Antiproliferatívny
   • Protizápalový
   • Uvoľňujúci a zmäkčujúci
   7,97 €
   Do obchodu

   FARMAKOLOGICKÉ UPOZORNENIE

   Contractubex je voľne predajný kozmetický výrobok s obsahom účinných látok tekutý cibuľový extrakt, sodná soľ heparínu a alantoín. Počas užívania dodržiavajte odporúčané dávkovanie a terapeutický režim. Pred užívaním si prečítajte príbalový leták, v prípade nejasností sa informujte u lekárnika alebo vášho lekára. Neužívajte po dátume exspirácie a nepoužitý krém vráťte do lekárne.

   Contractubex: Gél na jazvy po operáciách, úrazoch, amputáciách, popáleninách aj akné
   Počet hlasov: 49 Priemer:3.6 (72.65%)
    Odporúčame
    Prečítajte si tiež
    Vaše postrehy
    Komentáre
    Zatiaľ sa tu nenachádza žiadny komentár.

    Pridaj komentár

    Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

    *