Panadol Extra Novum: Tabletky proti bolesti a horúčke so zrýchleným účinkom

Panadol Extra Novum: Tabletky proti bolesti a horúčke so zrýchleným účinkom
 • Overení predajcovia
 • Najnižšie ceny na trhu
 • Sledovanie dostupnosti
 • Odborná pomoc
 • Doprava zadarmo nad 30 €
 • Cena dopravy kurierom od 2,99 €

V prípade, že vás premohla nepríjemná bolesť, alebo máte horúčku, vyskúšajte tabletky Panadol Extra Novum. Tabletky sa vyznačujú svojím zložením, a to jedinečnou kombináciou dvoch liečiv, paracetamolom a kofeínom, ktoré sú účinnými pri liečbe bolesti a horúčke, pričom ich účinok je zrýchlený a dostaví sa takmer okamžite.

Práve vďaka zloženiu, ktoré sa skladá z kombinácie dvoch účinných liečiv, rýchlemu nástupu úľavy od bolesti, a ďalším výhodám, sú tabletky Panadol Extra Novum obľúbenými. Presné fungovanie, účinky ako aj skúsenosti s týmito tabletkami vám priblíži naša recenzia.

Výrobca a pôvod

Tabletky Panadol Extra Novum sú vyrábané spoločnosťou GlaxoSmithKline Consumer Healthcare Czech Republic s.r.o. Spoločnosť GSK je v Českej republike jednou z najväčších farmaceutických firiem na svete spoločnosti GlaxoSmithKline, Plc., ktorá sídli v Londýne.

Spoločnosť GSK sa zaoberá výskumom, vývojom, výrobou a tiež predajom liečivých produktov. Táto spoločnosť patrí medzi popredných svetových inovátorov v rámci farmaceutiky. Za hlavné poslanie spoločnosť považuje zlepšenie kvality ľudského života, a to prostredníctvom toho, že umožní ľudom byť aktívnejší, cítiť sa lepšie a žiť dlhšie.

Zloženie, účinné látky

Tabletky Panadol Extra Novum sa radia do farmakoterapeutickej skupiny analgetík, pričom jeho zloženie je kombináciou látok paracetamolu, ktorý je analgetikom, a látky kofeín, ktorý má zas za úlohu zvyšovať analgetický účinok látky paracetamol.

Okrem toho sa v lieku nachádzajú aj niektoré doplnkové zložky:

 • Paracetamol: Paracetamol je analgetikum, ktoré má antipyretický účinok a vyznačuje sa veľmi dobrou znášanlivosťou. Práve jeho antipyretický účinok má za následok zmierňovanie bolesti a znižovanie horúčky. Mechanizmus účinku paracetamolu pozostáva z blokovania a znižovania prostaglandínov, ktoré spôsobujú pociťovanie bolesti.

Látka paracetamol sa vyznačuje jeho rýchlou a takmer úplnou schopnosťou vstrebania a pôsobenia v organizme. Tým pádom dokáže zaistiť rýchlu úľavu od bolesti a znižuje zvýšenú teplotu organizmu. Vďaka jeho veľmi dobrej znášanlivosti je vhodnou účinnou látkou aj pre diabetikov, a tiež nemá vplyv na zrážanlivosť krvi.

 • Kofeín: Kofeín, ktorý je v zložení druhou účinnou látkou má za úlohu zvyšovanie analgetického účinku látky paracetamol, a to prostredníctvom jeho stimulačného pôsobenia na centrálny nervový systém. Vďaka tejto stimulácií zmierňuje aj možné prejavy depresie, ktoré sú často spojené s pociťovaním bolesti.

Látka kofeín sa vyznačuje tiež jeho schopnosťou zmiernenia pocitov únavy. Dokáže podporiť dýchanie a tiež krvný obeh, a to najmä v prípade horúčkovitých ochorení. Štúdie preukázali, že práve kombinácia, teda pridanie látky kofeín k látke paracetamol je účinnejšou, ako samotná látka paracetamol.

 • Ďalšie doplnkové zložky: Sem patria zmes sodných solí parahydroxybenzoátov (metylparahydroxybenzoátu (E 219), etylparahydroxybenzoátu (E 215), propylparahydroxybenzoátu (E 217), predželatínovaný škrob, povidón 25, uhličitan vápenatý, krospovidón, kyselina algínová, stearan horečnatý, karnaubský vosk, čistená voda.

Dávkovanie a užívanie

Užívanie a dávkovanie obsahuje príbalový leták lieku Panadol Extra Novum. Dávkovacia schéma môže byť odlišná po porade s vaším lekárom, alebo lekárnikom. Tabletky sa užívajú v celistvej podobe, pričom je potrebné zapitie tabletky tekutinou.

U mladistvých vo veku 12-15 rokov je odporúčané užitie 1 tablety 1-3 krát denne. Deťom do 12 rokov sa liek nepodáva. V prípade toho, že nebudete pociťovať úľavu bolesti aj pri správnom dávkovaní, je potrebné sa poradiť so svojím lekárom alebo lekárnikom. Z hľadiska ukončenia liečby nie sú obvyklé žiadne prejavy vedľajších účinkov.

Uchovanie a skladovanie

Uchovávanie a skladovanie tabletiek Panadol Extra Novum si nevyžaduje špeciálne podmienky. Dôležitým je, aby liek nebol vystavovaný vysokému slnečnému žiareniu a vlhkosti, čo by mohlo mať vplyv na ďalšiu spotrebiteľnosť lieku.

Dodržujte aj nasledujúce pravidlá:

 • tabletky skladujte mimo dohľadu a dosahu detí
 • uchovávajte liek pri izbovej teplote neprevyšujúcej 25 °C
 • po dátume exspirácie, ktorý je na obale, tabletky neužívajte
 • nespotrebovaný liek vráťte do lekárne, nevyhadzujte

Panadol Extra Novum

 • Na zmiernenie bolesti
 • Na zníženie horúčky
 • Na zmiernenie bolesti hlavy a zubov

Účinky, indikácie a použitie

Liek Panadol Extra Novum sa používa na zmiernenie prejavov bolesti, pri znižovaní horúčky, ako aj na utlmenie bolesti hlavy, migrény, bolesti zubov, chrbta a pri bolestivej menštruácií. Liek tiež utlmuje príznaky chrípky alebo prechladnutia.

Tu sú najdôležitejšie oblasti a účinky, ktoré tabletky ponúkajú:

Na zmiernenie bolesti

Panadol Extra Novum prostredníctvom obsiahnutej látky paracetamol pôsobí ako inhibítor prostaglandínov, ktorých zvýšenie vylučovanie prostredníctvom nervového systému na mieste poranenia spôsobuje to, že pociťujeme bolesť. Tabletky Panadol Extra Novum sa aj vďaka obsahu kofeínu vyznačujú svojou rýchlou účinnosťou.

Na zníženie horúčky

Významným účinkom tabletiek Panadol Extra Novum je jeho schopnosť znižovania zvýšenej teploty organizmu. V súvislosti so znižovaním teploty má priaznivé účinky aj na dýchaciu sústavu a podporuje krvný obeh organizmu. Vďaka kombinácií paracetamolu a kofeínu dochádza k veľmi rýchlemu účinku zníženia telesnej teploty.

Na zmiernenie bolesti hlavy a zubov

Tabletky Panadol Extra Novum si nájdu svoje uplatnenie aj v oblasti zmiernenia bolesti hlavy a prejavov migrény. Bolesť pri migréne spôsobuje únavu organizmu, a práve kofeín obsiahnutý v tabletkách znižuje aj prejavy takejto únavy a prináša rýchlu úľavu. Bolesť zubov je častou a nepríjemnou bolesťou na ktorú je liek rýchlym riešením.

Pri reumatických ochoreniach

Liek je možné na základe predošlej konzultácie a odporučenia ošetrujúcim lekárom užívať aj v prípade potreby potlačenia prejavov bolesti pri ochoreniach reumatických. Odporúča sa najmä pri degeneratívnom kĺbovom ochorení s názvom artróza, a tiež pri ochorení neuralgia, ktoré sa prejavuje pociťovaním bolesti v oblasti nervu.

Nežiaduce a vedľajšie účinky

Užívaním tabletiek sa môžu prejaviť aj niektoré nežiaduce účinky, podobne, ako tomu býva aj pri iných druhoch liekov. Tie účinky sa však nemusia prejaviť u každého a liek je vo všeobecnosti považovaný za veľmi dobre znášané liečivo.

Príbalový leták v tejto súvislosti uvádza nasledovné:

Medzi zriedkavé (postihujú menej ako 1 z 1000 osôb) účinky patria:

 • depresia, zmätenosť, halucinácie
 • tras, bolesť hlavy
 • závrat, nevoľnosť, horúčka
 • opuch, svrbenie alebo vyrážka

Medzi veľmi zriedkavé (postihujú menej ako 1 zo 10 000 osôb) účinky patria:

 • poruchy krvotvorby
 • alergie, žltačka

Kontraindikácie a možné interakcie

V prípade toho, že pri užívaní lieku dôjde k akejkoľvek alergickej alebo precitlivenej reakcií na ktorúkoľvek látku, ktorú liek obsahuje, liek neužívajte, Okrem uvedeného môže dôjsť ak k prejavu niektorých iných kontraindikácií alebo interakcií.

Toto sú situácie a prípady, na ktoré si dajte pozor najviac:

 • liek obsahuje kofeín, preto sa počas jeho užívania vyhýbajte zvýšenej konzumácií nápojov, ktoré kofeín obsahujú
 • liek je kontraindikovaný pre deti do 12 rokov, v tehotenstve a počas dojčenia sa liek užívať neodporúča
 • nie je vhodné kombinovať Panadol Extra Novum s liekmi obsahujúcimi kyselinu acetylsalicylovú
 • neuvádzajú sa žiadne riziká v prípade vedenia motorových vozidiel a ani žiadne interakcie s jedlom a nápojmi

Balenie a cena

Liek je balený v liekových blistroch, ktoré sú štandardnými, pričom vonkajším balením je papierová škatuľka s označením značky a tiež obsahuje príbalový leták. Liek je možné zakúpiť v niekoľkých baleniach, konkrétne 10, 12, 14, 20, 24, 30 alebo 48 obalených tabliet, pričom na trh ale nemusia byť uvedené všetky možnosti balenia.

Tu je porovnanie jeho cien podľa lekární:

 • Overení predajcovia
 • Najnižšie ceny na trhu
 • Sledovanie dostupnosti
 • Odborná pomoc
 • Doprava zadarmo nad 30 €
 • Cena dopravy kurierom od 2,99 €

Vzhľadom na spôsob dávkovania a odporúčanú dobu užívania lieku, takéto balenie môže, ale aj nemusí stačiť pre úplné zmiernenie bolesti, alebo zníženie horúčky, či iného problému. Optimálne je preto objednať si pre istotu naraz dve balenia tabliet.

Kde kúpiť

Panadol Extra Novum je liekom, ktorého výdaj nie je viazaný na lekársky predpis, teda v tomto prípade nemusíte pred jeho kúpou navštíviť ošetrujúceho lekára. Liek sa radí do skupiny liekov voľno predajných a je možné si ho zakúpiť v lekárňach. Panadol Extra Novum je možné si zakúpiť okrem kamennej lekárne, aj v online lekárni.

Takýto spôsob kúpi je výhodným vzhľadom na viaceré jeho výhody. Prvou výhodou je lepšia cena lieku, ďalšími výhodami sú ušetrenie času a námahy. Liek zakúpite rýchlo, a to v pohodlí domova. Tiež je možné vopred zistiť, či je daný liek dostupným.

Online objednávka, doprava a doručenie

Máte záujem o kúpu tabletiek, avšak s takýmto nákupom ešte nemáte dostatok skúseností? Nemusíte sa obávať, nákup je veľmi jednoduchým, a to hlavne keď nakupuje v lekárňach, napríklad [lekaren], ktoré sú na trhu dlhšie a ich proces je zoptimalizovaný.

Postup objednávky je potom záležitosť zopár minút:

 • Začnite vložením lieku Panadol Extra Novum do online košíka
 • Pokračujte výberom spôsobu platby a typu dopravy
 • Ďalej zadajte svoje osobné údaje a adresu, kde bude tovar doručený
 • Posledným krokom je kontrola a odoslanie objednávky

Rýchlosťou sa vyznačuje objednanie, ale aj doručenie tovaru. Vo väčšine lekárni je doručenie lieku do 1 až 2 pracovných dní. Pri platení nemusíte disponovať hotovosťou, ale môžete využiť platbu vopred prostredníctvom internet bankingu, alebo platobnou kartou. V žiadnom prípade sa nemusíte obávať o bezpečnosť, hlavne v prípade známych lekární.

Panadol Extra Novum

 • Na zmiernenie bolesti
 • Na zníženie horúčky
 • Na zmiernenie bolesti hlavy a zubov

Najčastejšie otázky

Rozmýšľate o objednaní lieku, avšak vám chýbajú potrebné informácie v oblasti praktického používania? Táto recenzia vám preto prináša odpovede na otázky a dotazy, ktoré súvisia s účinnosťou, či s dávkovaním lieku. Jedná sa o odpovede na otázky, ktorá sa ľudia pýtajú na rôznych fórach, ako napríklad na portáli Heureka.

Nech sa páči, toto sú tie najvýznamnejšie:

Reklama na liek uvádza jeho rýchlu účinnosť, je to pravda?

Panadol Extra Novum sa vyznačuje unikátnym zložením kombinácie dvoch veľmi účinných látok, a to paracetamolu a kofeínu. Práve látka kofeín napomáha k tomu, aby bola účinnosť látky paracetamol, a teda aj celkovo lieku, čo najrýchlejšia.

Je možné užívať tabletky aj dlhodobo?

Liek je určený k zmierneniu bolesti a k zníženiu horúčky. Doba liečenia je u všetkých pacientov obmedzená na 7 dní. Ak po uplynutí doby nedôjde k účinnému zmierneniu bolesti, je potrebné sa poradiť sa svojím ošetrujúcim lekárom.

Aký je rozdiel medzi ?

Prostredníctvom farmakokinetických štúdií u ľudí sa preukázalo, že po dobu prvých 60 minút po užití tabletky sa z Panadolu Extra Novum vstrebe až o 32% viac paracetamolu, ako je to v prípade štandardnej tabletky paracetamolu, teda tabletiek Panadol.

Môžu sa tabletky užívať aj počas tehotenstva?

Liek Panadol Extra Novum sa neodporúča užívať počas tehotenstva alebo dojčenia. Kofeín obsiahnutý v tabletkách by mohol zvýšiť riziko spontánneho potratu. Tiež kofeín v materskom mlieku má stimulačný efekt na dojčené dieťa.

Skúsenosti s tabletkami

V prípade skúseností s užívaním lieku, môžeme konštatovať, že sú len pozitívnymi. Voči tomuto lieku nie sú žiadne výhrady, ktoré by boli vážnejšími, tiež nie sú prezentované nevýhody lieku. Tabletky sú veľmi dobre prijímané dospelými aj deťmi, a to aj vďaka ich zloženiu, ktoré nedráždi žalúdok.

Vďaka rýchlemu nástupu úľavy, teda rýchlej účinnosti lieku je liek veľmi obľúbeným. Prináša úľavu od bolesti, je veľmi preferovaným pri horúčkovitých stavoch. Liek je odporúčaný aj rodičmi pre deti od 12 rokov, práve vďaka jeho rýchlemu pôsobeniu.

Panadol Extra Novum

 • Na zmiernenie bolesti
 • Na zníženie horúčky
 • Na zmiernenie bolesti hlavy a zubov

Unikátna kombinácia dvoch účinných látok je považovaná za veľké pozitívum tohto lieku. Za ďalšiu výhodu je považovaný veľmi nízky výskyt nežiaducich a vedľajších účinkov. Menšou nevýhodou môže byt nedostupnosť väčšieho balenia, to však vyriešite kúpu dvoch balení naraz, ktorým navyše ušetríte peniaze, čas a energiu.

Zhodnotenie

Tabletky sú veľmi vyhľadávanými tabletkami ako u dospelých, tak aj u detí od 12 rokov. Svoju obľúbenosť si zaslúžili vďaka účinnému zloženiu, ktoré dokáže priniesť takmer okamžitú úľavu od nepríjemnej bolesti.

Pre užívateľov ponúka liek aj ďalšie výhody:

 • použitie je možné aj pri reumatických ochoreniach
 • liek pomáha aj pri bolestiach zubov a chrbta
 • tabletky sú voľno predajné a dostupné bez predpisu a návštevy u lekára
 • miera nežiaducich účinkov a kontraindikácií je minimálna

Jediným menším obmedzením tabliet je, že pre deti do 12 rokov sú tieto tabletky kontraindikované a užívať ich môžu až staršie deti. Tiež liek nie je odporúčaný užívať počas tehotenstva alebo počas dojčenia.

Panadol Extra Novum sú častou a vhodnou voľbou ako pre dospelých tak aj pre deti. Medzi výhody zaraďujeme jeho dostupnosť, nakoľko sa jedná o liek voľno predajný. Nákup lieku je možné realizovať nie len prostredníctvom návštevy kamennej lekárne, ale aj prostredníctvom objednávky v tej internetovej, čo ušetrí čas aj peniaze.

Panadol Extra Novum

 • Na zmiernenie bolesti
 • Na zníženie horúčky
 • Na zmiernenie bolesti hlavy a zubov

Prečítajte si tiež

Komentáre & Hodnotenie

5.00

1 Hodnotenie